Vestiging van proefstation staat uitbreiding sportvelden in de weg ROOS MIMOSA rp J. F. SM. ENÜEL Amstel nog aan de kop Raad Alkmaar Uitvoerige discussie over bouiv centrale wasinrichting GEOPEND Voorlopige begroting 1954 4GENDA Kermisdata nog niet zeker TOILETARTIKELEN VROOM DRËES1 AXSf Biljartclub wilde later sluitingsuur Het caféhouderstournooi Pagina 2 Vrijdag 27 November 1953 (Advertentie) ALKMAAR Zoals te verwachten viel werd het voorstel van B. en W. met betrekking tot de stichting van een proefstation voor de groenteteelt te Alkmaar in de giste ren gehouden gemeenteraadsvergadering aangenomen, doch niet dan nadat er tegen de vestiging van dit proef station aan de Hoeverweg op de plaats waar in de toe komst uitbreiding van een complex sportvelden zou hebben plaatsgevonden, van verschillende zijde bezwa ren naar voren waren gebracht. Een uitvoerige discussie ontspon zich ook naar aanleiding van het voorgestelde voorschot aan de woningbouwvereniging „Rochdale" dat bestemd zal worden voor de bouw en inrichting van een centrale wasinrichting aan de Huygensstraat. De verschillende ingekomen stukken, waarvan de belangrijkste waren een verzoek van de stich ting „Alkmaar 700 jaar stad" om ontheffing van bepalingen der winkelsluitingswet gedurende de feestviering op het vermaakcen- trum, een adres van Breedstraat- bewoners om asfaltering van de straat en aanleg van een trottoir in het volgende jaar, een brief van de bond van Heemschut te Amsterdam met verzoek voor het te bouwen ziekenhuis op de hoek Costerstraat-van Everdingenstraat slechts een bouwhoogte van 20 m. toe te staan, alsmede het adres vart bewoners van genoemde stra ten en de Emmastraat aan de raad over dezelfde kwestie, enkele verzoeken om medewerking be treffende enkele schoolvoorzienin- gen, een aantal verzoeken om subsidie waaronder met betrek king tot muziek-uitvoeringen ge durende de feestperiode van de 700 jaar stad-viering werden al naar de aard van de ingekomen stukken in handen gesteld van B. en W. en voor bericht en raad of advies, ter kennisgeving aan genomen of zullen ter sprake ko men bij de behandeling van de begroting voor 1954. De algemene Politieverordening werd zodanig gewijzigd, dat het voortaan verboden zal zijn vuil nisbakken langs de straat te door zoeken, daar de straten hierdoor verontreinigd worden. Nog geen wijziging kermis data. Het voorstel tot wijziging der kermisdata in 1954 in verband met de feestelijkheden die duren tot 15 Augustus bracht enige dis cussie met zich mede. Dit werd mede veroorzaakt door een twee tal ingekomen stukken, n.l. van de Raad voor het Grootwinkelbedrijf te Amsterdam en van de afd. Alkmaar der R.K. Middenstands bond, de Ned. Christ. Midden standsbond en van de Horeca „Ons Belang," welke organisaties er allen op aan dringen de ker misdata volgend jaar niet te wij zigen, daar men een vermindering van inkomsten vreest. De heer Huisman (Chr.) was van mening dat de betrokkenen helemaal niet bang behoeven te zijn verminderde inkomsten te krijgen, daar hun omzet naar zijn mening heus niet minder zou zijn, terwijl deze gedurende de feestperiode beduidend hoger zou liggen dan normaal. In de kringen van de kermis exploitanten schijnen stemmen op te gaan vóór het houden van de kermis in September. Daarbij moet men echter wel rekening houden met de Landbouwdag, daar deze dag niet samen kan vallen met een kermisdag. Ook moet men rekening houden met de tijd die het afbreken van het vermaakcentrum in beslag zal nemen met het oog op het vast stellen van de kermisdata. Mede in verband met de ingekomen stukken achtten B. en W. 't wen selijk de vaststelling der data na der te bekijken. Het verlenen van een tapver- gunning ten behoeve van het op te richten fantasiestadje ontmoet te tegenstand van de heer de Jong (Arb.) daar deze niet nog meer gelegenheid wilde scheppen tot drankgebruik. De voorzitter duidde echter op het feit, dat het stadje zo goed mogelijk moet kun nen worden geëxploiteeerd, en achtte de concurrentie t.o.v. de vergunninghouders in de stad, waarop gezinspeeld was door mevr. Koster, te verwaarlozen, daar de betrokken vergunning houders evengoed een gouden tijd tegemoet gaan. „Men moet het nuchter bekijken," was de mening van de voorzitter. Het voorstel tot het verlenen van de vergun ning werd aangenomen. Bij het ter sprake komen van de aansluiting van de gemeente Bergen bij de Alkmaarse Vlees keuringsdienst vond de heer Otten (KVP) het nu niet nodig „alle slachtingen vèn Bergense slagers" te Alkmaar te doen geschieden, de slachtingen dóór de Bergense slagers zijn wel voldoende. Na een gewoon- voortgezet gewoon en ULO onderwijs alsmede voor een zelfde school voor BLO onderwijs voor 1954. tot het verlenen van medewerking der gemeente voor het maken van een overdekte rij wielstalling, nodig door uitbrei ding van het aantal leerlingen, voor stalling van 80 rijwielen, tot het verlenen van medewerking bij de aanschaf van handenarbeidbe- nodigdheden voor de St. Anna- school, schoolboeken, leer- en hulpmiddelen voor de St. Lau- rentiusschool (vglo), leer- en hulp middelen voor de Julianaschool (glo en ulo), werden zonder of na geringe discussie aangenomen. Naar aanleiding van het inge komen verzoek van het bestuur der R.K. Meisjesscholen om fi nanciële medewerking der ge meente bij de bouw en inrichting van een meisjesschool voor lager onderwijs met gymnastieklokaal in het Bergerkwartier, achtte de heer Bakker, het Bergerkwartier waar al zovele scholen zijn ver rezen aanvankelijk niet de meest geschikte plaats, doch nadat hij er aan herinnerd was, dat reeds geruime tijd geleden een perceel grond is aangekocht yoor de bouw van een kerk met parochiege bouw en school in het Berger- wegkwartier, trok hij zijn woor den in. Naar aanleiding van ge stelde vragen omtrent de aan sluitende bouw van het gymnas tieklokaal, kwam het grote tekort aan gymnastieklokalen aan de orde, en tevens de verdeling van deze over de stad. Wethouder Holsmuller beloofde dat men zou trachten zoveel mogelijk naar de urgentie te werk te gaan bij de bouw van deze lokalen. Het voorstel tot wijziging van de Verordening regelende de be zoldiging van het onderwijzend personeel voor het vakonderwijs aan de openbare scholen alsmede het voorstel tot het verstrekken van een renteloos voorschot tot een bedrag van f1500 aan de Na zorg-inrichting te Alkmaar ont moette geen tegenstand. Wijziging begroting 1953. Bij de voorgestelde wijziging van de begroting voor 1953 had de heer Sietsma een vraag over (Advertentie) pft(jFl)tóE(JJ£6y0yTeR(e Van 28 November t/m 4 December, is ons magazijn elke dag van 9 u. v.m. tot 9 u. n.m. U kunt dus ook in de avond uren Uw St. Nicolaas-inko- pen doen. HOORN vraag van de heer Sietsma (Arb.) over de uitzondering die gemaakt wordt voor de St. Josef Stichting te Bergen, beantwoord door wet houder Leesberg door te wijzen op het feit dat deze stichting al sedert vele jaren dit privilége ge nieten men over een goede outil lage beschikt, was men het eens over dit onderwerp. Het Landbouwhuis zal verhuurd blijven aan de vereniging „Het Landbouwhuis Noord Holland" te Alkmaar, en het houten kantoor gebouw er achter aan de N.V. Alkmaarse Overdekte. Bij het beschikbaar stellen van een crediet voor het bouwrijp maken van een terrein ten Zuiden van de Trompstraat duidde de heer de Jong op de belangrijkheid van de volkstuintjes, die dreigen ten offer te vallen aan de stads uitbreiding en hij verzocht in het uitbreidingsplan een terrein te projecteren voor de verdwenen of verdwijnende tuintjes. De centrale wasinrichting De heer Spiekermann (KVP) ging uitvoerig in op de begroting voor de exploitatie van de centrale wasinrichting, door de woning bouwvereniging Rochdale te bou wen, welke begroting hij ter spra ke bracht toen de crediet-aanvra- ge werd behandeld. Verschillende posten op deze begroting waren volgens spreker veel te laag gesteld, en hij vrees de voor tekorten in de toekomst en voor eventuele subsidie-aan vragen wanneer dit het geval mocht worden. De heer Couwen- hoven (Arb.) bestreed de opmer kingen van de heer Spiekermann, duidde op enkele bij vergissing in de begroting opgenomen cijfers en vond de goedkeuring van de aanvrage zeer zeker gerechtvaar digd. Wethouder Hoijtink was het in grote trekken eens met de heer Couwenhoven en hij twijfel de niet aan het verantwoordelijk heidsgevoel van het bestuur van Rochdale. Volgens de wethouder moest men de wasinrichting zien als een experiment, en eens af wachten hoe de resultaten zouden zijn. Hoewel de heer Spiekermann het voorstel wilde aanhouden, werd het na stemming aangeno men met zijn stem tegen. Voorstellen aangaande verkoop van een perceel grond aan de heer D. Schoonewil op het in dustrieterrein Noord, tot uitne ming uit het grondbedrijf van grond i.v.m. de aanleg van Sport velden aan de Hoeverweg, idem en overdracht van grond aan de vereniging tot bevordering van het Chr. Schoolonderwijs, tot on derhandse aanbesteding van het vuilnisafvoer voor het komende jaar, tot bepaling .van het getal wekelijkse lesuren vakonderwijs aan de openbare scholen voor de verhoging van de post „uit gaven volksfeesten" met een be drag van f 9200 ten behoeve van de aanschaffing van feestverlich- tingsmaterialen voor de openbare gebouwen. Hij had de post gaarne wat meer gespecificeerd gezien. Wethouder Leesberg deelde in zijn antwoord mee, dat men te laat tot de ontdekking was gekomen dat een deel van het materiaal niet meer te gebruiken was en 't daarom alsnog aan de begroting had toegevoegd. Het was van be lang voor het komende jaar en de volgende jaren, dat men kan (Advertentie) CASSETTES ETUIS DOZEN MESSEN LEPELREKKEN LOSSE ARTIKELEN LANGESTR. 65 - ALKMAAR voldoen aan de eisen die eventu eel gesteld zouden worden, en men moet het dus eigenlijk zien als een soort van „voorraadvor- ming", maar dan een noodzake lijke. De heer Otten was de me ning toegedaan, dat de meerdere uitgaaf van f 2000 voor uniformen en uitrustingstukken voor de Vrij willige Brandweer wel eens te maken kon hebben met de benoe ming van brandweerfunctionaris sen. Deze benoemingen geschied den niet uit de portefeuille waar in nog steeds sollicitaties liggen van tijdens het brandweerconflict uitgetreden brandweerlieden. Der halve zou hij, indien deze benoe mingen geschied waren door het tegenwoordig college, bezwaar ge maakt hebben tegen de verhoging van de post, daar deze uitgaaf niet nodig zou zijn geweest, in dien het vorig college wel uit de portefeuille had geput. De oplossing van het brand weerconflict is er nog steeds niet, en de heer Otten verzocht het huidige college om toch eens haast te maken met deze oplos sing. Het conflict moest zo spoe dig mogelijk uit de wereld, maar er werd niet meer over gespro ken en momenteel is men nog evenver. De voorzitter wilde over de brandweerkwestie blijkbaar niet weer beginnen, en betoogde dat deze zaak was afgedaan nog tijdens de zitting van het vorige college. De wijziging van de be groting werd vervolgens goedge keurd. Met betrekking tot het wederom aangaan van een kasgeldlening en het opnemen en uitzetten van gelden in rekening-courant was een request ingekomen van de Alkmaarse Ver. voor Geld- en Effectenhandel om alsnog de plaatselijke bankinstellingen in de gelegenheid te stellen aanbiedin gen in deze te doen. Door B. en W. wordt voorgesteld wederom in contact te treden met de Am- Advertentie) In verband met de ST. NI COLA AS- verkoop is onze zaak vanaf ZATERDAG 28 NOV. tot en met VRIJDAG 4 DEC. de gehele dag doorlopend geopend van 9.0021.00 uur Dus ook Maandag 30 Nov. 's morgens geopend!! Succes-agenda's Zak-agenda's Kalenders Fa. Marie Oudejans I g Schoutenstraat 15 - Alkmaar J HET VULPENHUIS ^\\\\\\\\\\uu\v\\\\u\uuuuumum«^ ALKMAAR. Door B. en W. werd gisteren aan de raad de be groting aangeboden. In de aanbie dingsbrief delen B. en W. mede: de begroting sluit voor de gewone dienst op een bedrag van 9.143.762 gulden. Voor de kapitaaldienst op een bedrag van 5.473.788 gulden. Het accres van uitgaven ten op zichte van '53 kon slechts gedeel telijk worden opgevangen. De ge wone dekkingsmiddelen schieten te kort tot een bedrag van 260.000 gulden. Tot een bedrag van 123.112 gul den stellen B. en W. zich voor dit tekort te dekken uit een extra- z.g. subjectieve uitkering van het Rijk, terwijl zij tevens zullen voorstellen tot een bedrag van 136.888 gulden te beschikken over het vermoedelijk batig saldo van de dienst van 1952. In ons nummer van morgen ko men wij op de inhoud van de aan biedingsbrief nader terug. sterdamse Bank, daar men daar al jaren relaties mee onderhoudt. Aanvragen om aanbiedingen voor geldleningen bij de plaatselijke banken werden in voorgaande ja ren altijd met negatief resultaat beantwoord, en derhalve trad men in verbinding met de Am sterdamse Bank, die de enige was die een aanbod deed. De voorzitter wilde hiervan nu ook niet afwijken. Na discussie werd het voorstel aangenomen, terwijl besloten werd voor 1955 te zien hoe het er dan voor staat. Het voetpad tussen de percelen 4 en 14 van de Bloetnstraat wordt aan het openbaar verkeer onttrokken en verkocht aan de heer van Beekum te Bergen. Het proefstation. Met betrekking tot de vesti ging van een proefstation voor de groenteteelt in de volle grond in Nederland uitgaande van de stichting van die naam te Groote- broek, waarover wij Donderdag j.l. berichtten, werd het voorge stelde, n.l. het in erfpacht afstaan van de grond aan de Hoeverweg, het beschikbaar stellen van de bo venverdieping van het perceel Diggelaarsteeg 2 en het voorlopig voor de duur van 5 jaar verlenen van een crediet van f 1000 per jaar aangenomen met de heren Bakker (Arb.) en Knuistingh Ne ven (Comm.) tegen. De genoemde heren maak ten met de heren Vleugel (KVP), Koot (Arb.) en Berkhouwer (VVD) bezwaar tegen de plaats waar dit proefstation zal komen. Men is algemeen verheugd over het feit, dat Alkmaar is uitverkoren voor de vestiging van een dergelijk proefstation, maar het terrein van vestiging was bedoeld voor de uit breiding van het sportcomplex aan de Hoeverweg. Op deze ma nier komen de sportvelden, die toch al in de hoek zitten waar de klappen vallen, nog meer in het gedrang. Dit betreurt men ten zeerste. Dè nood aan sportvelden in de gemeente is ontstellend groot, het heeft weliswaar de voortdurende aandacht, maar er zijn zo weinig mogelijkheden om een oplossing te brengen. Juist het onderhavige terrein was door ligging en constructie bijzonder geschikt, en nu valt ook dit weer weg. De heer Bakker wees spe ciaal op het hockey-probleem, dat hierdoor nog weer groter zou wor den. De heer Hoijtink nam ech ter het standpunt in dat de ves tiging van het proefstation veel belangrijker was dan de sport- aangelegenheden in het algemeen, vooral omdat Alkmaar van nog meer belang gaat worden als cen trum van het agrarisch gebied dat er omheen ligt. De andere heren waren dit wel met hem eens, maar desondanks bleef men het jammer vinden, dat nu juist de sportvelden ten offer moesten vallen aan de ves tiging van het proefstation. Een andere geschikte plaats was er met het oog op de eisen die aan de grond worden gesteld, niet te vinden aan de rand van de stad. De heren Bakker en Knuistingh Neven wilden echter aangetekend zien dat zij tegen waren, niet om dat zij tegen de vestiging van het proefstation waren, integendeel, mar omdat hier een andere be langrijke aangelegenheid in het gedrang kwam. Uit het politierapport ALKMAAR Omstreeks middernacht hoorde de politie 'n hevige klap in de buurt van de Grote Kerk. Bij ingesteld onder zoek bleek dat een vrachtwagen op het parkeerterreintje aldaar was gereden en daarbij een granieten paal en een hek had geramd. Drank is waarschijnlijk de oorzaak. Sinds gisteravond kunnen de Alkmaarders in het stadsbeeld nieuwe uniformen zien ver schijnen. De dames van de MILVAdie haar taak in het binnenkort te openen lucht- wachtstation bij de Vlotbrug te vervullen krijgen, zijn na melijk gisteravond in de offi ciële uniformen gestoken. Vanaf Juli reeds komen de dames eenmaal per week bij een om geïnstrueerd te wor den. Dit geschiedt onder lei ding van de commandante res. Milva mej. M. Aartsma. We hopen hier binnenkort nader op terug te komen. Op de foto ziet TJ een der Milva's, mej. Hazes, in ..vol ornaat". AVANTI ALKMAAR. De leden wor den er attent op gemaakt, dat er hedenavond om 8.15 uur repetitie is, zowel voor dames als heren. Men wordt 'vooral verzocht op tiid aanwezig te zijn. R.K. Gymnastiekvereniging Taveno ALKMAAR. Door omstan digheden is er Zaterdagmiddag geen gymnastiekoefening voor de kleuters. Vrijdag 27 November 't GULDEN VLIES: Abonne mentsvoorstelling „Muizen en mensen" door Rotterdams toneel WAPEN VAN HEEMSKERK: Emagozas Bioscopen: REX: „Het mysterie van het leven". 14 jaar VICTORIA: „De zwarte roos", 18 jaar HARMONIE: „Handlangers der duisternis". 14 jaar CINEMA: „Circusbloed". 14 jaar Voorstelling: om 8 uur. Rex matinèe om 2.30 uur. Zaterdag 28 November 't GULDEN VLIES: „Jazz- sociëty-Alkmaar", 8 uur. VICTORY: R.K. Reisvereniging 8 uur WAPEN VAN HEEMSKERK: Solex-club Alkmaar, 8 uur 35-Jarig bestaan v.v. Alk maarGo Ahead. 8 uur VALK's LUNCHROOM: Mu ziekinstituut Haanraadts, 8 uur Zaterdag: Hoog water 11.35 en 23.20 uur Laag water 5.35 en 17.15 uur Doktersdiensten: Heiloö. Limmen en Akersloot: Dr. C. A. van Hoolwerff, v. Aostastraat 15. Heiloo, tel. K 2200—3887: De Rijp, Schermer en Beem- ster: J G. Wegdam, De Rijp. tel. K 2997455. RETRAITEHUIS BERGEN: 28 Nov.1 Dec. heren kerk zangers. Lezing voor K.A.B. ALKMAAR. Gisteravond werd de eerste van een reeks le zingen gegeven voor de K.A.B. De Z.Eerw. Heer Aalmoezenier A. Huyboom uit Amsterdam sprak over het onderwerp: „Nood onder j de jeugd". Hij vergeleek aan de hand van enkele voorbeelden de jeugd van tegenwoordig met die van vroe ger. De vraag of de jeugd van vroeger beter was dan die van tegenwoordig beantwoordde spr. met de opmerking ,dat er maar heel weinig overeenkomst is. Er zijn nu grotere kernen van gees telijke „elite", wat toe te juichen is, aangezien de tegenwoordige jeugd leeft in een moeilijke over gang naar een nieuwe tijd. Het was jammer, dat er voor deze interessante lezing slechts matige belangstelling bestond. (Advertentie) Voor CORSET en B.H. naar ESTRELLA" Octerno-corsetten ook naar m. Hoogstraat 7 Alkmaar t.o. Stadhuis Tel. 3550 Bij aankoop van een corset worden bus- en treinkosten vergoed. Benauwde DAW-zege ALKMAAR Woensdagavond kwam DAW voor de centrale win tercompetitie tegen AZ'70 uit Am sterdam in het water. De Am sterdammers namen spoedig door Smitshuyzen de leiding en belaag den het Alkmaarse doel geruime tijd ernstig. Uit een mooie com binatie tussen de Jong en v.d. Horst werd de gelijkmaker gebo ren. Deze stand bleef niet lang gehandhaafd, want toen v.d. Pol midvoor Jonkers te zwaar afdek te, kreeg hij een strafworp tegen zich, en de Amsterdammers na men opnieuw de leiding. Vlak voor de rust echter was de stand weer gelijk. Jonkers en v.d. Pol werden na een van de felle duels uit het water gestuurd. Pas toen een tweede AZ'70-speler weggezonden werd, kon DAW een voorsprong nemen. Veel fraais was er in de wedstrijd niet te zien. (Advertentie) Kerkboeken - Volledige- en Zondag-missaals. - Steeds de nieuwste uitgaven voorradig. Fa. JAN KUHNE Verdronkenoord 133 t.o. de Vismarkt - Tel. 2915 Adres aan B. en W. ALKMAAR Wij ontvingen een afschrift van een schrijven van de secretaris van de biljart club L.Z.R. uit de Nieuwpoorts- laan, waarin geklaagd wordt over het weigeren van een verlenging van sluitingsuur voor café Duin- meyer, waar 23 November een biljartwedstrijd werd gehouden tussen L.Z.R. en O.K.K. uit Hei loo. Een en ander werd geweigerd, aldus 't schrijven, omdat de club niet bij de Biljartbond is aange sloten; hiertegen gaat het be zwaar van adressant, die vraagt, of hier de Bond de hulp inroept van de politie, of dat hier wille keur in het spel is. In het verleden heeft de ge noemde club reeds zesmaal ver lenging gekregen. De C.v.P., die wij om nadere inlichtingen vroegen, deelde ons mede, dat de vergunning niet ge weigerd is, omdat de club geen lid van de Bond is. Over het al gemeen wordt er teveel om ver lenging van sluitingsuur ge vraagd, hetgeen niet steeds nodig' zou zijn, als men wat vroeger begon. Schola Publica ALKMAAR In Cinema Ame rican werd gisterenavond voor de leden van Schola Publica de film „De Slagboom" gedraaid. Er was veel belangstelling. Vooraf ging het gewone journaal. Over „De Slagboom" hebben we- enige tijd geleden al uitvoerig geschreven. AANRANDER GEARRESTEERD BERGEN Na enkele weken naarstig speuren dor agenten van de Rijkspolitie te Bergen is de aanrander gearresteerd die 's morgens in de vroegte de Zaken- dijk en omgeving onveilig placht te maken. WEERSVERWACHTING medegedeeld door 't K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond. WEINIG VERANDERING Overwegend droog weer met veel bewolking. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuidoost. Weinig verandering in temperatuur. (Advertentie) Luistfer goed, Sinterklazen! U weet, heren, hoeveel echt beklagenswaardige vrouwen wij tijdens onze ochtendlijke ver kenningstochten hebben ontmoet. Lieve wezen tjes, machteloos over geleverd aan de ter reur van de Hollandse ochtendikilte. Spoor deze vrouwtjes op, toont U een échte Sinterklaas in uw verrassing en haal zo'n heerlijk war me peignoir voor haar bij Gerard Worm. Het moet uit zijn met het geril in Holland I Lanqestraat Alkmaar DE TOEKOMST VAN DE LANDBOUW IN WESTFRIESLAND De heer Jac. Groen Azn., lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, enz., zal morgen, Zater dag 28 November, in hotel „Lee ring" (Het Wapen van Westfries land) aan het Kleine Noord te Hoorn een rede houden over „De toekomst van de landbouw in Westfriesland". Hij doet dit voor de algemene vergadering van de Jongeren-Statenkring „Hoorn" van de Katholieke Volkspartij, die om drie uur begint. Na enige huis houdelijke zaken komt de heer Groen aan het woord voor zijn actuele beschouwing. Alle katho lieke jongeren, lid of geen lid, worden uitgenodigd en ook de ouderen'zijn welkom. K.F.C.-KEURINGEN ALKMAAR: Victoria: De Zwarte Roos, 18 jaar; Het lied van Ber- nadette, a.l. Harmonie: Hand langers der duisternis, 14 jaar; De laatste reis, 14 jaar; De zes daagse, a.l.. Cinema-Americain: Circusbloed, 14 jaar; In het land van de Mau-Mau, a.l.; Het mysterie van het leven, 14 jaar. Onderwijzersbenoeming ALKMAAR. Tijdens de gis teren gehouden vergadering der gemeenteraad werden benoemd onder bindende voorwaarde van geschiktbevinding na geneeskun dig onderzoek, tot onderwijzeres aan de Bosboom Toussaintschool, mej. G. Groenendaal te Haarlem, alsmede onder dezelfde voor waarden tot onderwijzer aan de Tesselschadesohool, de heer C. W. Lemstra te Heerhugowaarü. (Advertentie) Amandelmarsepein 50 ct per 100 gram Banketletters zuivere amandelspijs f 3.50 per 500 gram Speculaaspoppen met amandelen f 2.25 per 500 gram AAT SOECKER RITSEVOORT 22 Tel. 2801 b.g.g. 5708 Chocolaterie Patisserie ALKMAAR. Donderdag avond werden de partijen voort gezet van het kasteleins-tournooi De Amstel tegen Heinekens in Café de Boer, Langestraat. Na de tweede ronde was de stand 106 in het voordeel van de Amstel. Er werd gespeeld onder handi cap. De eerste partij van de avond werd gespeeld door C. de Boer (120) en H. Heeker (57). Dat de heer de Boer. spelende op zijn eigen biljart, de beste kansen had, daar was ieder van overtuigd. Maar Heeker had heel andere gedachten. Hij heeft de Boer geen schijn van kans ge geven. Spelende met een moyen ne van 3.35 gingen de punten ditmaal naar de Heinekens. 120 C. de Boer 86 17 23 5.05 57 Heeker 57 17 8 3.35 Jansen heeft schijnbaar het voornemen gemaakt geen partij meer te verliezen. Vorige week moest Heeker dit ondervinden, nu was Lichthart aan de beurt. Weliswaar maakte Jansen 9 poe dels adhtereen, maar dit kon hij zidh veroorloven. Hij maakte de laatste caramboles nog wel van de losse band. 30 Jansen 30 36 4 0 83 68 Lichthart 50 36 6 1 38 De derde partij ging tussen J. Huiberts en Nieuwendiik. Nieu wendiik ging snel van de afstoot weg; met series van 15, 14, 10 was hij Huiberts vlug een stuk voor; Huiberts was in deze partij geheel uit vorm: hij moest dan ook het onderspit delven. Deze punten gingen wederom naar de H r\ plV pn q 75 Nieuwendiik 75 23 14 3.26 64 Huiberts 49 23 9 2.12 De slotpartii werd gespeeld tussen de heren A. Martin en Berkenpas. Zou deze avond een overwinning worden voor de Heinekens? Maar nee. Martin kon deze partij winnen, maar dan ook onder hoogspanning. Ber- kenpas moest nog slechts 3 ca ramboles maken; hij kon de pun ten echter niet binnenhalen voor de Heinekens. 50 Berkenpas 47 38 7 1.24 69 Martin 69 38 10 1.81 De stand na de 3e ronde is 1410 in het voordeel van de Amstel. Donderdag 3 December wordt de 4e ronde gespeeld bij de heer Huiberts, Torenburg.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2