r s s Aalmoezenier Boekei sprak over 't Humanisme Biljartkampioenschap 5de klasse libre Nieuwe mijnenvegers voor Koninklijke Marine j AGENDA Fa Marie Oudejans 'n Beruchte pachtkwestie Benoemingen i i 8 i Pagina 2 Zaterdag 28 November 1953 G. Grondsma overleden A.F.C.-nieuws BILJARTEN FEESTAVOND GO AHEAD Overgang Helderseweg gesloten E.H.B.O.-cursus Heiloo „AMICITIA" HEEFT EEN GOEDE NAAM Demping aan de Jan Glijnisweg Verloop en einde Gemeenteraad Harenkarspel T.O.P. leed 2O nederlaag tegen Geel-Zwart Doelpunten duur in Krommenie Markt en Beurs WEERSVERWACHTING Met getrainde bemanningen NEDERLANDS DETACHEMENT VERENIGDE NATIES Op de kej beschouiv ALKMAAR. Zaterdag j.l. is in de ouderdom van 64 jaren plotseling te zijnen huize over leden de heer G. Grondsma Sr. een bekend figuur in de kringen van de Nederlandse kaashandel en een populair burger in Alk maar. De heer Grondsma, die Vrijdag j.l. nog als alle weken de Alk- maarse kaasmarkt bezocht, was vele jaren lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noordkwartier: zowel bij het 75-jarig bestaan der Ka mer als bij haar eeuwfeest, dat dit jaar herdacht werd, sprak hij de feestrede uit. Voor de oorlog was hij nog enkele jaren lid van de gemeenteraad, waarin hij de Christelijk Historische Unie ver tegenwoordigde. Afkomstig uit Friesland wist hij zioh toch spoe dig in Alkmaar een grote po pulariteit te verwerven. Hij was bestuurslid van de Ned. Ver. van Kaashandelaren en van de Stich ting Behoud Kaasmarkt. Voor het behoud van de kaasmarkt heeft hij zijn beste krachten gegeven. In het bestuur van de 8 October - vereniging nam hij steeds actief deel aan de organisatie van het jaarlijkse victoriefeest; bij tal van gelegenheden gaf hij blijk een uitstekend declamator te zijn en velen heeft hij van zijn sonoor stemgeluid en goede voordracht doen genieten. Alkmaar verliest in hem een zijner meest-verdienstelijke bur gers. Hij ruste in vi'edè. (Advertentie) MAANDAG 30 NOVEMBER 't GULDEN VLIES: Prop. Feestavond Veteranen Le gioen Nederland, 8 uur. CENTRAAL: Burger IJsclub, 8 uur Bioscopen: VICTORIA: „De Zwarte Roos" 18 jaar, 8 uur. HARMONIE:„Handlangers der Duiternis", 14 jaar, 8 uur. CINEMA: „Circusbloed", 14 jaar, 8 uur. REX: „Het mysterie van het leven", 14 .laar, 2.30 en 8 uur. DINSDAG 1 DECEMBER. WAPEN VAN HEEMSKERK: Vereniging voor Veilig Ver keer. 7 uur Vergadering en 8 uur Propaganda-avond. Bioscopen: als Maandag. (Adverentie) (HEDENAVOND spreekt I Mevrouw LOKOLLO j J in 't Gulden Vlies, over 5 j „De strijd op Ambon" j Voor Mevrouw: 4* 'n Bekend merk Parfum 4* 'n Heerlijke fles 4711, Coty, Soir de Paris Eau de Cologne HUI BERTS Poyglop ALKMAAR. -Een bizonder fraai resultaat boekte het tweede door het vrij sterke Helder 2 met 1—2 te kloppen. Ook het derde bleef niet achter en kwam met een 13 overwinning uit Limmen terug. Het vierde schoot ook raak en velde Foresters 3 met 63. Hulde mannen! Jun. a had de handen vol aan Volendam b en moest met een gelijk spel genoegen nemen 33; b tegen LSVV a noteerde dezelfde cijfersc klopte SVA a met 71. terwijl d en e in het zand beten tegen resp. Volen dam c en e, uitslagen 16 en 23. Vier winstpunten tegen zes verlies is een schrale oogst Niet getreurd, de volgende keer wii weer aan bod. Ook de adspiranten moesten de meeste punten laten aan hun te genstanders; c verloor met 5—4 van St. Victor a, f met 10 van HSV b, e speelde gelijk (4—4) tegen Vitesse b en d zorgde voor de volle winst en won met 2—3 van St. Victor b. Geen gekke resultaten, wanneer wij bedenken dat jullie allen zwaar zijn inge deeld. De senioren leden dienen Vrij dagavond 11 Dec. vrij te houden. St. Nicolaas heeft laten weten, dat Hij dan de AFC-familie hoopt te ontmoeten. Nader bericht volgt. Supporters die mee willen naar Texel, geven zich vóór Donder dag a.s. op aan Jaap Smit. Leden van de supp. ver. betalen f 1.10 (volledige reis), niet-leden f 4. (volledige reis). Het resultaat van de collecte aan de St. Dominicus en St. Lau- rentius was f 228.Collectanten, onze hartelijke dank. Supportér (Advertentie) sjitiiiiiitmiiiimniiiiiiiiiMiiiiiiiitiitiiiMiiiiiiiiiiiiMiilmu 1 Spannende en onderhoudende jeugdlectuur voor jongens en meisjes in elke prijsklasse 1 FA. JAN KUHNE I Verdronkenoord 133 Tel. 2915 tegenover de Vismarkt öimiiliiiimiliiiitiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiliiiriiMMiiiifiiliiiiiiiü ALKMAAR. Heden, Maan dagavond, wordt het St. Nicolaas tournooi geopend bij de heer Breed. Ritsevoordt. De volgende spelers nemen deel: N. v. d. Schilden, B.V. „Linde- hoek"; M. Heusy. B.V. „Linde- hoek"; E v. Stralen, B.V. „Drie Beurten": J. Kaay. B.V. „Opti misten"; H. de Graaf. B.V. „De Stoter"; L„ Houter, B.V. „De Sto ter": D. Jonker. B.V. „De Sto ter"; B. de Waard. B.V. „De Stoter". Wedstrijdleider, de heer Houter. ALKMAAR. De 35-jarige voetbalvereniging Alkmaar (Go Ahead) heeft het bereiken- van deze mijlpaal Zaterdagavond ge vierd niet een plezierige feest avond voor de ieden, hun huis genoten en alle vrienden van de vereniging in „Het Wapen van Heemskerk". .De avond werd verzorgd door het cabaretgezel schap „Elc wat wils" uit Groet, met Cor Hoogvorst als leider en conferencier en Frans Nicolaas aan de piano Het programma van schetsen, declamatie en zang be zorgde de aanwezigen een pret tige avond. Vele gelukwensen van bevriende verenigingen en andere relaties vielen het bestuur van de vereniging ten deel. ALKMAAR. Op 1 en 2 De cember zal de spoorwegovergang óp de Helderseweg in verband met reparatiewerkzaamheden voor alle verkeer gesloten zijn. HEILOO. Het bestuur van ie R.K. E.H.B.O.. afd. Heiloo, deelt hierbij aan de cursisten mede. dat Donderdagavond 3 De cember a.s. in verband met het aanstaande St. Nicolaasfeest geen bijeenkomst wordt gehouden. HEERHUGOWAARD-KRUIS. Een dezer dagen hield de R.K. Toneelvereniging „Amicitia" haar jaarvergadering. De voorzitter memoreerde in het kort de werk zaamheden in het afgelopen .jaar. Hierover kon hu niet zo tevreden zijn. De eerste uitvoering in alt jaar moest worden afgelast dooi de ramp. welke ons land in Fe bruari trof. Deze uitvoering werd verschoven naar October, zodat „Amicitia" dit jaar slechts een toneelstuk heeft opgevoerd. Dit is de kas met ten goede gekomen. De uitvoering van net blijspel „Het is een schandaal. Generaal" werd echter een groot succes, zoals de trouwe lezer van dit dagblad reeds eerder heeft kun nen lezen. Verheugend is daarom de zeer eervolle uitnodiging, die de ver eniging heeft gekregen om in de vorige parochie van de Zeereer- waarde Heer Pastoor J. van der Togt te Amsterdam een opvoe ring van dit blijspel te geven. De datum hiervan is vastgesteld op 24 Januari 1954. Inmiddels heeft de toneelver eniging in studie genomen het spannende stuk „De vluchtelinge" van C v. d. Linden. Door vertrek naar elders is 't leden aantal iets teruggelopen en bestaat er gelegenheid zich op te geven als lid bij de heer S. Buis. Een mooie gelegenheid voor de jongeren. (Adverentie) Vulpenhouders Vulpotloden 4-kleuren Potloden Ballpoints Schoutenstraat 15, Alkmaar „HET VULPENHUIS" HEERHUGOWAARD-KRUIS. De laatste wéken is een ploeg arbeiders onafgebroken bezig ge weest met de werkzaamheden in verband met de demping van de Jan Glijnisweg. Op circa 2 a 3 meter diepte is een riolering ge legd. Meer naar de huizenzijde op geringere diepte een drainering voor afvoer van overtollig water. De kolk onder de Jan Glijnisweg is verlengd, voorzien van een schuin talud en afgedekt met gras zoden. Het is te hopen dat de jeugd nu een en ander wat meer zal ontzien, ofschoon de jei* j van het Kruis wel meer heeft getoond iets wat netjes is, te kunnen ontzien. Naar we hopen wordt de weg nu nog wat ver breed, zodat een geschikte par keergelegenheid wordt gescha pen. HEILOO De pachtzaak tus sen de verpachter C. Oly en diens pachter Jn. Zw„ welke zaak ruim drie jaar slepende werd ge houden, is, zoals wel bekend, be gin dezer maand tot een oplos sing gekomen. De Grondkamer te Arnhem heeft in laatste in stantie verpachter Oly, die tijdens het verloop van de kwestie o.m. door de tegenpartij ervan be schuldigd werd valse handteke ningen gezet te hebben in het ge lijk gesteld. Pachter Zw. werd gelast de omstreden boerderij, eigendom van de heer Oly, in de Boekelermeer te Heiloo binnen dertig dagen te verlaten. In het kort willen wij het ver loop van de zaak nog even na gaan, daar deze zeer ingewikkeld in elkaar zat. Op 18 April 1946 werd aan de heer O. op zijn her haald verzoek toestemming gege ven voor het verpachten aan de veehouder Zw. van een boerderij met erf, stallen en bijbehorend land voor de tijd van zes jaar, en wel tot Kerstmis waar het betrof huis, erf en stal, en tot eind April 1952 voor. het land. Door de Grondkamer werd dus toestemming gegeven voor een korte pacht. De pachter had in deze korte pacht toegestemd en stukken dienaangaande getekend. Het pachtcontract dat volgde werd op 15 Mei door de beide be langhebbenden getekend, en door de Grondkamer goedgekeurd op 22 Juli 1946. Tot driemaal toe, te beginnen eind 1950, voor de tweede maal omstreeks Kerstmis '51 en daarna nog eens wendde de pachter, die de tijd waarop het einde van de pacht daar zou zijn zag naderen, zich tot de pachtkamer te Alk maar met requesten, die alle een zelfde strekking hadden, n.l. te trachten toegezegd te krijgen dat de pacht niet voor 6 maar voor 12 jaren was aangegaan. Deze ver zoeken werden echter steeds af gewezen. Hierbij zij nog vermêld, dat de heer O. juist en alleen een korte pacht wilde, omdat hij de boer derij vrij wilde houden voor een van zijn beide zonen. De zaak kwam voor het ge recht, eerst voor de kantonrech ter, later in kort geding. De eer ste twee malen werd het proces door Zw. verloren, en na het 2e proces ging hij in hoger beroep, omdat de beëindigingsdatum Van de pachtovereenkomst naderde en hij dus anders van de boerderij had moeten afgaan. Tijdens het korte geding voor de Alkmaarse rechtbank werd er verdenking opgevat tegen de ver pachter O., daar Zw. volhield nooit een handtekening te hebben gezet onder een stuk dat zijn medegoedkeuring inzake een kor te pacht inhield. Hij deed het voorkomen alsof de verpachter deze handtekening zou hebben gezet. Daarop volgde een onderzoek inzake de handtekeningen onder de bewuste stukken, die bij de Grondkamer te Haarlem aanwe zig waren, n.l. de goedkeuring van een korte pacht en 't pacht contract door een grapholoog, de heer Hesseling. Intussen ging de raadsman van Zw., Mr. Bondam, die in deze zaak een vreemde rol speelde, met vacantie, en zodoende bleef de zaak weer een jaar hangen. Inzage van de rapporten be treffende de zaak werd namelijk door de verdediger geweigerd, en was deze eerst raadsman van Zw. later trok hij zich als zodanig te rug om terug te keren als schrift kundige. In Mei van dit jaar werd de pachter Zw. door de rechtbank vrijgesproken van hét doen van valse aangifte, daar de verkla ringen van de schriftkundige mr. Bondam lijnrecht tegenover die van de heren Böttcher en Hesse ling stonden, welke beide laatsten ook de echtheid van de handte keningen hadden nagegaan, en de handtekening van Zw. als ge schreven door Zw. achtten. Daarop kwam 'n derde schrift kundige, de heer S. V. Marga- dant, een autoriteit op dit gebied, er aan te pas, die wel inzage kreeg van de rapporten, en na I onderzoek ook de handtekening van Zw. echt achtte. Dat was dus drie tegen een. Bovendien had de heer Margadant ernstige critiek op mr. Bondam. Daarna volgde behandeling van de zaak in hoger beroep te Arn hem, met boven vermeld resul taat. (Adverentie) St Nicolaas gaat naar Brouwer Ruime keuzetafels, divans, kapstokkleden, schoorsteen- en dressoirlopers Laat 189 t.o. U.K. Kerk Alkmaar (Adverentie) Voor Mijnheer: 'n werkelijk goede scheerkwast 4- 'n goede Lotion 4* 'n vooroorlogs Gillette- apparaat Alléén bij HUIBERTS - Poyglop NRD SCHARWOUDE De plaatselijke afd. van de K.A.B. hield Donderdagavond een ont wikkelingsavond in hotel De Burg, waarop de tweede aalmoe zenier van de arbeid in het Hoog- over-district, de weleeerw. heer Boekei sprak over het Humanis me. In het eerste gedeelte van zijn rede besprak de gewijde spr. het Godloze Humanisme, het hei dense Humanisme, waarvan de geestelijke achtergrond zowel na tionaal. als internationaal een ramp betekent. Dit Humanisme streeft naar de verbanning van God uit de sa menleving. In ons land heeft dit Humanisme thans plm, 9000 ge organiseerde aanhangers, waar onder vrij veel intellectuelen. Het is goed georganiseerd en beschikt over een krachtige propaganda. Het Humanistisch Verbond heeft de doelstellingen uiteengezet in 5 propagandapunten en wil zon der God aan de mens meer „mens zijn" geven en meer men selijk geluk, betere bestaansmo gelijkheden in een woord meer aards geluk. De Kerk heeft aan de moderne mens niets meèr te zeggen. Thans is de tijd van de zuivere menselijkheid aangebro ken. Dit humanisme is, ondanks goede eigenschappen, voor ons onaanvaardbaar en we moéten het bestrijden, positief zowel als negatief Negatief door al de actie's mét aandacht te volgen. Positief door onze aanwezig heid op alle fronten. Tegenover dit heidens huma nisme stelde de gewijde spreker het Christelijk Humanisme dat het geluk vindt in het offer en het Kruis van Christus. We zijn mens omdat we een li chaam en een ziel hebben. Voor het lichaam dat vergankelijk is eisen wij een menselijk bestaan, maar voor de ziel die onvergan kelijk is vragen wij het werke lijke geluk, dat is het eeuwige geluk. Het doel van ons leven is dat we één zijh met God en dat we ons geluk zoeken in het edel moedig dragen van het kruis. Als een andere Verlosser moeten we door dit leven gaan en daardoor het verlossingswerk van Christus voltooien. Ons hoogste geluk moet hierin gelegen zijn, anderen gelukkig te maken. Speciaal dè arbeiders kunnen dit ideaal bereiken door hun goede voorbeeld en hun apostolaat van het geloof. Na de pauze werden enige vra gen gesteld, o.m. over de Plech tige Geloofsbelijdenis op 13-jarige leeftijd en de eedaflegging HARENKARSPEL. Vrijda« j.l. kwamen Harenkarspels vroede vaderen in een vergadering bij een, die hoofdzakelijk belegd was om in de eerste plaats van de heer A. M. Post, die per 1 Januari a.s. de gemeente gaat verlaten, een nieuwe secretaris- geméente-ontvanger te benoemen. De voorzitter burgemeester H. Nolet stelde de benoeming ter stond aan de orde. Ingevolge de art. 102 en 113 der Gemeentewet, werd door B. en W. de volgende aanbeveling ingediend: 1. N. W. M. Mooijman te Drunen; 2. P. I Spanjaart te Wieringerwerf. De raad ging in comilé; na de her opening verkreeg de heer P. Groot het woord. Deze merkte in vei-band met de tragische om standigheden die no. 1 der voor dracht kórt geleden heeft moeten meemaken op, dat men indien deze benoemd zou worden, een ongehuwde kracht zou krijgen. Spr. vroeg óf de heer Mooijman bij een eventuele benoeming de ambtswoning zal betrekken. Spr. zou gaarne zien, dat de woning, hoewel niet direct, toch niet al te lange ti.id door de nieuwe ambte naar zou betrokken worden. De voorzitter antwoordde, dat de heer Mooijman de toezegging heeft gedaan, dat hij bij een eventuele benoeming zijn intrek in de ambtswoning zal nemen. De voorzitter wees er nog op, dat de gehele raad het op prijs stelde, dat de gemeente-secretaris te Dirkshorn woonachtig is. Hierna werd tot stemming overgegaan. De heer N. W. M. Mooijman verenigde alle 11 stem men op zioh, zodat hij gekozen was. Op voorstel van B. en W. werd de nieuw-benoemde secretaris ontvanger tot ambtenaar der Burgerlijke Stand benoemd. Bij de rondvraag merkte de heer H. Tiebre op, dat volgens een artikel in het N.H.D. in Akersloot, door de bemoeiienis van de burgemeester aldaar, nieuwe woningen zijn gebouwd, die voor de bewoners te koop zijn voor f 4400,Spreker zou gaarne zien, dat B. en W. van Harenkarspel dit eens onderzoch ten, want dit, zo zei spr., is mis schien iets voor onze gemeente. De voorzitter zegde zulks toe. Wethouder J. Dekker sprak na mens de gehele raad zijn beste wensen voor de burgemeester uit, die'dezer dagen in het ziekenhuis is opgenomen. SCHAGEN. Het is de Scha- ger handbalsters niet gelukt met een overwinning huiswaarts te keren. Het vertoonde spel stond niet op bijster hoog peil Het was eerder een ruwe vertoning, die het mooie van deze. sport erg teniet deed. Maar beide clubs hebben hard gewerkt waarbij de overwinning aan de sterkste ten deel viel. Geel-Zwart en TOP verdringen zich zo'n beetje op de tweede plaats achter het Helderse WGW. Deze kan zich dus belaagd voe len door twee zware tegenstan ders. zodat de spanning ook hier tot het einde toe behouden blijft. K.V.V.-Alk. Boys 1—1 De reis, welke de Hlkiii. Boys naar Krommenie ondernamen heeft slechts één winstpunt kun nen opleveren. Ofschoon 'n ver deling der punten, gezien 't spel- beeld voor en na de rust, de ver houding vrij goed weergaf, had den de Boys vóór de rust een be slissing kunnen forceren. Toen immers waren zij overwegend in de aanval, maar de doelpunten waren duur en het zat niet bijs ter mee. Reeds dadelijk namen de Boys het spel in handen en met goed opgezette aanvallen werd het KVV-doel bestookt. Al spoedig wisten de Boys te doel punten, maar deze goal werd af gekeurd. Na ongeveer een kwar tier wisten de Boys echter de lei ding te nemen. Hoe zij zich daar na ook inspanden, het blééf bij dit ene doelpunt, gescoord door Knip. Na de hervatting déden zich bij de Boys de gevolgen van het zware veld gelden en kwam KW steeds meer in de aanval De goed werkende Boys-verdedi ging vormde evenwel een onover- komenlijk struikelblok, zodat ook hiér doelpunten uitbleven. Het 'leek er op, dat de Boys een klei ne zege zouden gaan behalen, tot in de laatste minuten een vrije schop hen noodlottig werd en de bal netjes achter Kramer werd gekopt. Z.H.Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd" tot pastoor te Rotterdam (Onze Lieve Vrouw van Altijddurende Bijstand) de zeereerw. Heer A. J. Knots: tot kapelaans aldaar de weleerw. Heren A. J. Hegema en G. J. van Dijk; tot pastoor te Rotterdam (Óverschie. St. Petrus' Banden) de zeereerw. Heer B. J. van Hou- j ten, die rector was van Huize St. Liduina te Schiedam. Tot kapelaan te Haarlem (Onze Lie ve Vrouw van Zeven Smarten), met de opdracht de oprichting van een nieuwe parochie in Haarlem-Noord voor te bereiden, de weleerw. Heer A. S. van Rijn: tot kapelaan te Rotterdam (H. Hildegardis) de weleerw. Heer J. de Bouvère. die kapelaan was te Overveen; tot kapelaan te Beverwijk (Onze Lieve Vrouw van Goede Raad)), met de op dracht de oprichting van een nieuwe parochie in Beverwijk voor te bereiden, de weleerw. Heer R. L. M. van Ginkel; tot rector van Heliomare te Wijk aan Zee de weleerw. Heer M. Schip per, die kapelaan was te Haar lem-Noord (Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten). GROOTEBROEK, 28 Nov. 1500 kg Meerlander 10,8011,10; 10.000 kg uien grof 5,505,80; middel 6,607; drieling 11,90 12,40; andijvie 6,40 500 kg; 2500 kg bieten A 55,20; B 4; 6500 kg rode kool 35,90; 2000 kg gele kool 3; 4000 kg groene kool 6,20- 7,60; 31.500 st. bloemkool t.s. B 28—63; B 2 16—39; C 20—32; C 2 9—17; stek 9—19; z.d. 16—18. AVENHORN. 38.000 ka Wit te kool Succ. 44,40; 13.000 kg rode kool 3,509,60; 2.600 kg groene kool 6,508; 2.000 kg Chi nese kool 67,50; 22.000 ka uien grove 6.908,20, gewone 6.30 7.60, driel 10,50—12,40, nep 26— 29; 12.500 kg bieten: I rond 5 5 90. II rond 4—4.10; 12.000 kg Peen, II 5, III 5—6,90, IV 5—5,80. ND. SCHARWOUDE 2800 kg ALKMAAR, 30 Nov. Vier gele kool B 5; 25000 kg Deense paarden 450—650; 120 stuks vette witte kool f 5; 16.000 kg succes koeien 600—1080; 3 graskalveren f 5; 8000 kg andijvie 6.10—7,50: 220—260; 30 nuchtere kalveren 38 Doorgedraaid 280Ó kg gele kool —78; 22 vette schapen 85—125; 16000 kg succes witte kool. 230 varkens 1,781,88 per kg. EGMOND AAN ZEE. In de biljartzaal van de heer Foeken werden Zondagmiddag dc laatste partijen om het kampioenschap 5e klasse libre van de K.N.B.B. gespeeld. Het heeft er aan span ning niet ontbroken. Bijzonder jammer was. dat Zaterdagmiddag een incident voorviel, dat van een zeer onsportieve mentaliteit bij een der spelers getuigde. Tij dens de partij tussen Neter (Am sterdam) en Stalenman telde de arbiter in de tiende beurt een ca rambole af van Neter. Deze was over die beslissing zo de kluts kwijt, dat hij de keu uit elkaar schroefde en dc partij wilde be ëindigen. De beide laatste partijen waren zeer spannend. Visser speelde tegen Van Win- sen. Deze partij moest hij win nen, wilde hij de kans bewaren voor het kampioenschap, en dit heeft hij voortreffelijk gedaan. Van Winsen gaf wel goed partij, want in de 25e beurt was de stand nog gelijk, maar Visser hield vol en maakte net voor Van Winsen uit. Visser 50 33 6 1.51 Van Winsen 44 33 6 1.33 Onder grote belangstelling ging de laatste partij in tussen v. d. Pijl en Bobeldijk. Pijl moest deze partij winnen om zich kampioen te kunnen noemen, en hij heeft gewonnen, alle hulde voor uaze 60-jarige. Hij heeft Bobeldijk totaal verrast, met mooie band stoten ging hij op de overwinning af. Bobeldijk kon slechts tot 3o caramboles komen, v. d. Pi.il 50 43 5 1.16 Bobeldijk 35 43 13 0.81 Hierna ging de heer Ellebroek, bondsvoorzitter over tot het uit reiken van de bondsmedaille aan de kampioen; hij feliciteerde hem met zijn behaalde succes en wenste hem veel succes toe in het kampioenschap van Neder land, dat over 14 dagen verspeeld wordt in Heerlen. De heer v. d. Schilden sprak namens het district Alkmaar en dankte de leden van het bonds- bestuur voor hun komst naar Eg- mond om deze finale mee te maken. De heer Foeken reikte de tal rijke prijzen uit. Al met al een geslaagd kam pioenschap. Eindstand: Gesp. HS Gem. MP v. d. Pijl 8 13 1.29 14 Visser 8 8 1.26 12 Goedeman 8 14 1.30 10 Neter 8 13 1.12 10 Van Wart 8 12 1.31 8 v. Winsen 8 9 1,23 8 Stalenman 8 14 1.13 4 Bobeldijk 8 13 1.11 4 Melis 8 10 1.09 2 medegedeeld door het KNMI te De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond. OVERWEGEND DROOG Aanvankelijk opklaringen, maar later weer toenemende bewolking. Overwegend droog weer. Matige tot krachtige wind tussen Zuidwest en West. Vannacht iets lagere tempe raturen. (Advertentie) Luister goed, Sinterklazen! DEN HAAG. Harer Majc-1 steits „Bedum", de tweede van: een flinke serie kustmijnenvegers die overeenkomstig het Program ma voor Wederzijdse Militaire Bijstand (M.D.A.P.) door de Amerikaanse aan de Koninklijke Nederlandse Marine zal worden overgedragen, wordt Dinsdag 1 December in de haven van Nieu- wediep verwacht. Zij zal hier twee dagen na Hr Ms „Bcemster" de eerste van de serie, binnenlo pen. Dc „Bedum", die vroeger AMS 106 heeft geheten, staat onder commando van de luitenant ter Zee der Tweede Klasse D. 1., Vis uit Amsterdam. Nadat de „Bedum" eind Augus tus te New Orleans in de Ame rikaanse staat Louisiana was overgedragen, zette zij in Sep tember met het oog op een „dro ge" zowel als „natte" training van de drie officieren en zeven én dertig manschappen koers naar de „Fleet Training Group' (e Norfolk aan dc Chesapeake Bay. Tijdens de opleiding aan dc wal concentreerde men zich op de onderwerpen navigatie en ge- vech.tsinformatie, scheepsbeveili- ging en brandblussing, terwijl men zich al varend evenals bij de waltraining in nauwe sa menwerking met Amerikaanse instructeurs bezig hield met de practjjk van dc scheepsbeveili- ging, met schietoefeningen en verder onder meer nog met alarmoefeningen en oeféningen- „man overboord". Tijdens dc af- scheidsinspectic, die het verblijf in de ..Fleet Training Group" af sloot, deed de nieuwe Nederland se mijnenveger zich kennen als' een doeltreffend werkende ge vechtseenheid. De „Bedum" heeft, voordat zij op 7 November uit Norfolk vertrok om via de Ber muda's de Atlantische Oceaan over te steken, ook nog een be zoek gebracht aan Charleston in de staat South Carolina, waar zij als gast van de „U.S. Naval Mine- craft Base" aan manoeuvres heeft deelgenomen. Dc serie kustmijnenvegers, waarvan de „Bedum" deel uit maakt, is bewapend met 20 milli meter luchtdoelgeschut. De sche pen hebben een houten romp en een standaard waterverplaatsing van 400 ton. Hun grootste lengte is 138 voet (circa 42.32 meter). Bij de constructie is in hoofdzaak gebruik gemaakt van niet-magne- tische metalen. Commandant Vis van de „Be dum" wordt bijgestaan door twee andere officieren: de luitenant ter Zee der Derde Klasse Arie Tor- tike uit Den Haag en de Adel borst Eerste Klasse Antonius J. Vergroesen uit Amsterdam. Zégt U dat niets: zak doekjes met handrol zoompjes? Let dan maar eens op uw vrouw, als haar visite er delicaat mee geurt! Zakdoekjes be tekenen iets voor een vrouw. De nieuwe Zwitserse „stoffels", die GERARD WORM speciaal voor haar im porteerde, betekenen zelfs véél. Voor haar èn voor U als U tenminste een èchtè Sinterklaas wilt ziin. Lanqestraat Alkmaar Deze opvarenden van Hr. Ms. nieuwe mijnenveger „Bedum' hebben er weer een dag van intensief trainen aan de schêeps- beveiligingsschool in het Amerikaanse „Fleet Training Center te Norvolk in Virginia opzitten. Van links naar rechts: De commandant, de Luitenant ter Zee der Tweede Klabse Dirk T. Vis uit Amsterdam (Nieuwe Achtergracht 2611); Stoker Eerste Klasse Hendrikus A. W. L. van Haren, Kerkpad 4, Westervoort; Matroos Eerste Klasse George Schouten, Stoom- weg 61, Breezand; Korporaal Machinist Lambertus F. Vinger hoed, Hector Treubstraat 79, Den Helder; Kwartiermeester Adriaan Molenaar, De Zon 6, Hoornen de Luitenant ter Zee der Derde Klasse Arie Tortike, Van Lennepweg 19, Den Haag. Voor de aflossing van KOREA-vrijwilligèrs, die één jaar in KOREA hebben gediend bestaat wederom de gelegenheid zich aan te melden voor dienstneming bij en uitzending naar het Leeftijdsgrenzen van 19 tot 30 jaar. Ook zij, die nimmer in militairè dienst zijn geweest, ko men voor uitzending in aanmerking. Reeds afgewezen candi. daten komen niet in aanmerking. In verband met een overcompleet aan onder officieren en korporaals, is de aanneming van deze categorieën voorlo pig stopgezet. De bezoldiging is gelijk aan die van het beroeps- personeel der Koninkl. Landmacht, vermeerderd met 35 pet. voor on- gehuwden en met 70 pet. voor gehuwden. Voor elke maand ver blijf in KOREA wordt .bovendien f 100.uit gekeerd. alsmgdé zulks voor de duur van de wapenstilstand f 4.voor elke dag dat men in KOREA normaal dienst verricht. Overgang in beroeps- dienst blijft, na terug keer uit KOREA, voors hands mogelijk. Aanmelding dient mon deling of schriftelijk te geschieden bij hét Aan meldingsbureau KOREA, Nieuwe Frederikkazerne v. Alkemadelaan Geb. E 5, Kamer 9, 's Gra- venhage, tel. 18.50.70, toestel: 1589. COUPON Verzoeke mij de brochure „Mannen van Stavast" te sturen. Naam: Adres; Plaats: Aanvraag richten tót Aanniêldingsbureau Korea, Nieuwe Frederikkazerne, van Alke madelaan 's Gravenhagé. BD 23 Daar zaten we bune te kijken van Westfrisa die de duizenden gen naar de een uur lang Twee en twintig voetbal speelden hun hart en die niets aantrokken dit, of systeem waar de bal was er soms heel wat Tot leeringhe end van al die grote gisteren 't Hoorns bevolkten. Hoolboom was heus, wrijf uw oge boom van de Techi missie. Zou de Noordhollandse toch tot „Den ff< gedrongen? Maar helaas, nig goede vonó melden. De enii waarschijnlijk voor W estfrisia-middenv moest na tien minv een hersenschuddin verlaten. In die verschillende goedt daan. De heer Hoi misschien in gedai den de actieve en cure Dangermond doelpunten scoord het laatste de scho van de middag ven de rest ging alles die derbysfeer, eerst sedert zo'n weer rondwaarde van Jan Pieterszc Het was een aardii met een zeer vlo met een rommelig bovenal willen we sief je alle spelers ment van ruim sportiviteit meege er is zeer correct of nu de een gev of de ander, dat soonlijk weinig si het handhaven vi viteit is ons heel Dat is ook te danI heer Florin, die de handen had gekreg KNVB en die leidi handen hield. Tot toe. „Krap lioue" vies zijn geweest een juist devies, was hij' er éénr naast, toen hij het gelijkmakende zuivere buitenspel maken. Maar daar landia zelf wel schuldig aan. Die val is ten eerste bouwend, maar ten hij ook nog zeer Dat bleek ook deze want het tweede doelpunt Was ook gevolg van het pr tenspel-zetten van Rillingen veroorzc al Valk onder de supporters. Zelfs ter Canneman, die op de tribune met welgevallen de gebe volgde, kon zich dai onttrekken en gemt taris Peeman gaf merkingen ten best ken dat hij uit i gesneden is. Wie onverstoorbai bleef? Wel dat leek zitter Joustra van toe. Die niet verwik woog bij het Holla punt en die de winr van Westfrisia ont de woorden „Ik toch al gezegd Zo won Westfr klassieke wedstrijd Streek. Verdiend w nisch vooral en ook bouw van de aanval de roodgelen beter roodwitten, die, het verdienste van de plank te worden o volhielden tot he einde. Weet U het nog, zers, hoe op die Bc dering van de KNV tember, de heer V van VVV uit Venh rondvraag zo'n vlot vertelde over al dit matigheden, die, vol zogenaamd, gebeurd Venlo? Wel, gisteren zijn straffen uitgedeeld KNVB. Naeen uiti vuldig onderzoek, a ge van opaan. Men Dalen kreeg tien jc sihg, meneer Drisser ris van VVV kreeg en meneer Jacobs, meester"van VVV, l vijf jaar. Om van d

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2