1 ïoliandia verloor op liet nippertje van West-Frisia Puistjes; S.R.C. klopte Kaagvogels op overtuigende wijze Vreugde over de teruggekeerde eenheid Tot tweemaal toe moest H.S.Y. een achterstand inlopen Met twee doelpunten kreeg Limmen meer dan genoeg Courses Hilversum Helderse volleybalzege in hereii-stedenoiitiiioetiiiig 2e, '3e en 4e klussers V.V.W., U.S.V.U. en Assendelft handhaafden zich in 4B Fraai resultaat van Linuueii Texelse Boys en Gee 1-Zwart kregen loon naar werken Goedkoop o peningsdoelpunt Kwartier voor tijd scoorde Texel Lusteloos spel van Watervogels Algemene vergadering K.N.S.B. Pagina 6 Maandag 30 November 1951 l'n Hoorn beleefde Weslfrisia een grote triomph. Het klopte Hollandia met 21 en hield daardoor ferm de leiding in handen. Helder maakte inderdaad gebruik vs.u de kans, die in de ontmoeting tegen UW sehool en won met 21. In 3A werd Forward na een aanvankelijke 10 voorsprong door Zaandijk overspeeld en leverde HSV weer een uitstekende prestatie met het gelijke spel tegen CSV. Dat Alcmaria alweer verloor, is eigenlijk niet onverwacht meer. Wat wel verrassend bleek, was hel ge lijke spel, dat Zouaven bevocht tegen EVC in 4B. In IA bleven Limmen en DTS op liet goede pad. Westfrisia heeft de derby in Hoorn gewonnen. Het zat er de gehele wedstrijd in, zelfs nadat Hollandia de leiding had genomen en Simons met een lichte hersen schudding uitviel. De roodgelen voetbalden juist iets beter en dat was voldoende voor een .zeer kostbare zége. Zeeburgia is thans weer naar de tweede plaats op gerukt. De Amsterdammers won nen met 2i van WA, doch staan nog drie punten achter op Westfrisia. ZFC kwam zelfs op vier punten achterstand, want het kon inderdaad geen baas over DWV blijven, dat na een slechte start thans snel naar boven tip pelt op de ranglijst. Dat is voor HRC blijkbaar te moeilijk. De Racers konden in Weesp tegen Rapiditas niet verder komen dan een 32 nederlaag, hetgeen hen ten volle in het degradatiegevaar nield. Rapiditas liep even weg van degenen, die voor de rode lantaarn m aanmerking willen komen. DTS 8 5 3 0 13 RKAFC 8 5 2 1 12 Limmen 8 5 2 1 12 BKC 8 5 1 2 11 Succes 8 4 1 3 9 Grasshoppers 8 2 3 3 7 VZV 8 2 3 3 7 Texel 8 3 0 5 6 Watervogels 8 3 0 5 6 6 Oudesluis 9 1 4 4 ZAP 9 1 3 5 5 Schagen 8 1 2 5 4 willen ze niet ten tweede male met degradatie te maken krijgen. J.O.S. 9 5 4 0 14 Rivalen 9 6 1 2 13 Vitesse 22 8 5 1 2 11 Velsen 8 5 1 2 11 T.O.G. 8 4 2 2 10 Z.S.G.O. 8 4 2 2 10 Terrasvogels 8 4 1 3 9 Ripperda 3 2 3 3 7 D.E.C. 8 1 2 5 4 Alcm. Victrix 8 1 1 6 3 Kinheim 8 1 1 6 3 Wilskracht 8 1 1 6 3 West Frisia 7 6 1 0 13 Zeebtirgia 7 4 2 1 10 Z F C. 7 3 3 1 9 Hollandia 8 4 1 3 9 H.F.C. 8 4 1 3 9 V.V.A. 7 3 1 3 7 D.W.V. 7 2 2 3 6 Rapiditas 7 3 0 4 6 Holland 7 2 0 5 4 H.R.C. 8 1 2 5 4 Z.V.V. 7 1 1 5 3 Kennemers verloor We hadden het U reeds voor speld: Kennemers zou het lastig krijgen tegen het onberekenbare AFC. Het is zo uitgekomen. De Beverwijkers moesten een 21 nederlaag incasseren en Volendam kon lachen. Maar nog meer was HVC in zijn schik. Ten eerste werd de ontmoeting tegen KFC tot een goed einde gebracht en ten tweede kwam daardoor de voorsprong op Volendam en Ken nemers op vier punten, met één wedstrijd meer gespeeld dan. On deraan maakte Helder dat het wegkwam. Het had de kans tegen UW in Den Helder en de wit- jakken hebben die kans tenvolle benut. De twee-één zege is zeer kostbaar. Schoten staat er thans slecht voor. H.V.C. Volendam de Kennemers Watergr.meer K.F.C. A.F.C. U.V.V. de Spartaan Helder Schoten DTS weer aan de leiding Het stuivertje-wisselen aan de kop in 4A duurt voort. DTS nam nu weer de leiding van het niet- spelende RKAFC over. Want de Deetjes kwamen zonder kleer scheuren door de moeilijke wed strijd tegen ZAP heen. Ja, met ZAP blijft het slecht gaan en door de 10 overwinning, die Texel „Uit" tegen Oudesluis be vocht, staan de withemden op de voorlaatste plaats. Ze hebben alleen.... Schagen nog onder zich. Het kan verkeren. Overi gens staan Texel, Oudesluis en Watervogels ook nog in de nabij heid. Watervogels kwam zover, doordat het Limmen niet baas kon op eigen terrein. Limmen doet het kranig dit seizoen. De mannen uit de Bloembollenstreek zijn thans opgerukt tot de gedeel de tweede plaats met RKAFC. Succes tenslotte moest erg hard vechten om VZV terug te wijzen 4—3. Leidende ploegen wonnen. In 4B zijn de drie leidende ploegen alle drie met een over winning uit de bus gekomen. De zege van USVU slaan we het allerhoogste aan, omdat die tot stand kwam tegen de kampioen van het vorig jaar, Monnikendam en nog wel aan de voormalige Zuiderzee. Doch we moeten ook onze hoeden en petten afnemen voor WW, dat de altijd lastige uitwedstrijd tegen MFC tot een goed einde bracht. 31. Assen delft (een gewaarschuwd man lelt voor twee) nam de hindernis Andijk op vlotte wijze (41). EVC viel een punt terug. De Edammers kregen het met een vastberaden Zouaven aan de stok, dat op eigen terrein tot een drie drie gelijk spel kwam. Opvallend was ook de grote overwinning, die Meervogels 31 op Purmerend behaalde. De Akersloters zijn vooral thuis toch lastige rakkers. SVA gaf ondubbelzinnig blijk van niets te voelen voor een terug vallen naar de staart. Dc Rijp moest er in Assendelft met 50 aan geloven, waardoor MFC ten slotte het gezelschap van de Rij - perploeg onderaan de ranglijst blijft behouden. USVU WW Assendelft EVC Zouaven SVA Meervogels 31 Monnikendam Purmerend Andjjk de Rijp MFC 8 5 3 0 13 8 6 1 1 13 8 6 1 1 13 8 5 1 2 11 8 2 5 1 9 8 3 3 2 9 8 3 2 3 8 8 2 2 4 6 8 3 5 5 6 8 1 2 5 4 8 1 1 6 3 8 0 1 7 1 Vier gelijke spelen In 3A was het de dag van de Deze met spanning tegemoet geziene nabuurderby werd door de groenhemden op overtuigende wijze gewonnen. Niet dat zij ge laden waren met vechtlust. Voor al in de eerste helft gaven zij soms wel een wat al té matte in druk. En om de verdediging der roodhemden, met Kügcl aah het hoofd, te verslaan, Is Wel een behoöt'.'jkc dosis agressiviteit nodig. Beide elftallen verschenen ieder met twee invallers binnen de lij nen. En direct gaven dë gasten al blijk dat zij gekdmeh waren om te winnen. Maar met al hun stootkracht bleken zij niet op gewassen tegen de al spoedig op volle toeren draaiende groen- hemdendefensie. Het grote ge brek aan goede schutters in de voorhoede trad hierbij wel dui delijk aan het licht. Geleidelijk golfden de aanvallen over en weer, waarbij steeds de bezoe kers de grootste vechtlust de- gelijke spelen. DEM kon niet van 1 monstreerden. Beidedoelen kre- WSV winnen en had zijn hoop' gevestigd op HSV. Die hoop bleek niet ij del, want de Heilonaren, die langzaam op dreef raken, stuur den CSV met een gelijk spel te rug naar Castricum. Ook Alk- maarse Boys wilde niet voor het leidende tweetal onderdoen en gaf een punt toe aan gastheer KW. Dat alles zag Zaandijk met groot welbehagen aan. Want de blauwhemden moesten wel een 10 achterstand van Always For ward incasseren, doch daarna kwamen de Zaanse doelpunten aan de lopende band. Acht-twee. Brrr, om te rillen, gelukkig maar dat ook EHS verloor. Deze Haar lemmers schijnen voor de laatste plaats voorbestemd te zijn. Be verwijk en ADO kwamen ook al tot een puntenverdeling, zoals het goede buren betaamt. D.E.M. 8 5 3 0 13 C.S.V. 8 5 2 1 12 Al km. Boys 8 4 2 2 10 Zaandijk 8 4 2 2 10 Beverwijk 8 3 2 3 8 K.V.V. 8 3 2 3 8 W.S.V. 30 8 3 2 3 8 Purmersteyn 9 4 0 5 8 H.S.V. 8 3 1 4 7 A.D.O. 20 9 3 1 5 7 Alw. Forward 8 2 1 5 5 E.H.S. 8 0 2 6 2 Vitesse in opmars In 3B valt de opmars van Vi tesse en Velsen op. Beide ploegen leverden ook gisteren weer fraaie resultaten. Velsen bracht het sterke ZSGO een verpletterende 4—0 nederlaag toe en Vitesse stuurde Wilskracht met lege han den huiswaarts. Daardoor zijn beide teams tot vlak onder leider JOS opgerukt. JOS, dat tegen Terrasvogels niet verder kon ko men dan een puntloos gelijk spel. Rivalen schaarde zich ook bij de kampioenscandidaten door een zege in Alkmaar op Alcmaria V., dat hierdoor gelijk onderaan staat met Kinheim en Wilskracht. Het gaat slecht, heel slecht met de ex-twëede klassers, die toch heel snel het roer moeten omgooien, gen het van tijd tot tijd warm Gouwenberg en Kuge] gaven om beurten „niet tihuis". De uittrap pen van Kugel zetten als vanouds meteen zijn voorhoede aan het werk, maar bij alle goede kan sen aan beide zijden, was -het re sultaat enige niets opbrengende corners. Totdat na 35 minuten rechtsbuiten Blokker een duel won, voorplaatste en Kok de ver dediging uit zijn verband rukte door het leder naar de vrijstaan de Oudejans te koppen. Deze be nutte de kans voortreffelijk (10). Dit bleek het sein voor de bezoekers om nog even steviger aan te pakken, maar hierop ont vingen zij prompt antwoord. Vooral de verdediging der groen hemden was onvermurwbaar en speelde vaak in topvorm. Na de hervatting, toen er even zware druk werd uitgeoefend op de veste van Gouwenberg. maak te één der backs hand. Inplaats van de verwachte gelijkmaker schoot van der Laan keihard op de keeper, welke klemvast op de kogel dook. Het spel werd gelei delijk even forser en toen Oude jans nogmaals een kans wilde benutten, geraakte hij beklemd tussen -de benen van een back, welke 'hem, in de gevaarlijke zonë, wel even te lang vast hield. De toegekende penalty werd door Kok, langs Kugel, bijna door de touwëh geschoten (20). Het begon er voor de hardwerkende bezoekers somber uit te zien, wat nog verergerde toen bij een vol gende aanval door het midden veld, de bal van een der backs afstuitte, juist voor de voeten van Ko>k, dié met een „dank U wel" no. 3 in de touwen schutterde. Het was wel tegen de verhouding maar het bleven drie onaanvecht bare doelpunten, waar de bezoe kers nog steeds met ledige han den tegenover stonden. Even rees hun ster toen een trekbal van Ott door van der Laan in eens langs Gouwenberg werd in- gevuurd (31). 't Laatste kwar tier ging het hard tegen hard en werden nogal enige vrije trap pen over en weer uitgedeeld. In de stand kwam echter geen ver andering meer. Zowel Texelse Boys als Ceel- Zwart hebben evenveel profijt ge had van dc vry sterke wind over het Boys-vcld. In de eerste helft wisten de Boys de stand tot drie punten in hun voordeel op te •voeren, maar na de rust, toen dc Zandtemers de wind in dc zeilen hadden werd een gelijke stand tot 33 opgetrokken. Daarmede kwamen de 22 spelers allen aan hun trek. Dc felle aanvallen, die de Boys met behulp van de wind konden ondernemen, resulteerden al tien minuten na het begin in een doel punt van de voet van mldvóor N. van Heerwaarden. Desondanks bleef Geel-Zwart nu en dan aan vallen ondernemen dwars tegen spelers en harde wind in. Maar de Boys-achterhoede hield de zaak nog goed in handen en het elftal wist zelfs de score te ver hogen, toen linksbinnen A. Boo gaard met een keurig schot er 2—0 van wist te maken. Hierop forceerde Geel-Zwart enkele ge vaarlijke aanvallen, waarvan de linksbinnen L. Baltus tenslotte profiteerde, door de Boys-keeper te passeren. Texelse Boys had hiervan echter hiet terug en op nieuw wist midvoor van Heer waarden te doelpunten, zodat de rust met een 31 voorsprong in ging. Na de rust waren de rollen totaal omgekeerd. Geel-Zwart trok met behulp van het wind- voordeel keer op keer op de Boys-keeper af die soms handen te kort kwam. Het eerste half uur konden de gastheren tegen alle stormlopen stand houden maar uit een van de vele cor ners op het Boys-doel wist links- In een meer spannende dan fraaie wedstrijd, die eerst in de tweede helft op een behoorlijk niveau kwam te staan zjjn tie gastheren erin geslaagd tweemaal 'n achterstand in te lopen en gc- Het steeds voor verrassingen zorgende Oudesluis heeft het ditmaal lelijk laten zitten. De mannen van het eiland konden, zij het met de hakken over de sloot, met de volle winst huis; waarts keren. Het spel wat vertoond werd, was niet van een denderend ge halte. Twee gelijkwaardige ploe gen die over en weer worstelden met nogal vele ups en downs, maar waarbij de bezoekers zich niet aan het gepresteerde konden verwarmen. De thuisclub wist enige malen goed door te breken maar het juiste tikje op het juiste moment bleef achterwege. Tot dat na een half uur over en weer zwoegen de kans van de dag kwam. Bij een ogenschijnlijk on gevaarlijke aanval raakte de ver dediging even uit haar verband met het voor hun noodlottige gevolg dat de bal achter keeper Aartsen verdween alvorens zij binnen Baltus de achterstand tot zich konden realiseren waar het 32 te verkleinen De Zandtemers bleven hierna hardnekkig voor de gelijkmaker vechten en vlak voor het einde kwam deze tot stand via 'n cor ner van linksbuiten Johannes, B. Huiberts kreeg de bal goed op zijn schoen en toen was het pleit beslist. Met een 3-3 stand werd deze wedstrijd voor beide ploe gen naar behoren gehonoreerd. leder bleef. Dat namen de Oude- slnzers niet. Steeds weer harde aanvallen over en weer, maar geen doelpunten. Verschillende goede kansen deden zich voor. maar werden ook even zo vele malen om zeep gebracht. Mét deze magere over-winning, welke tenslotte toch twee kostbare puntjes betekent, verlieten de overkanters het veld. Zuiver en ontsmet 'uw huid met de hel- K der vloeibare D.D.D. rDe jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN De wedstrijd tussen Watervo gels en Limmen had alleen dit met voetbal gemeen, dat twee en twintig spelers zich anderhalf uur met een bal bezig hielden. Iets, dat op redelijk spel geleek, was nagenoeg niet te bespeuren. Ten slotte wonnen de bezoekers, die technisch iets beter geschoold waren met 20. Met de rust verlieten een aantal supporters morrend het terrein. Te verwonderen was dit eigenlijk niet, want wat de spelers in de eerste helft hadden gepresteerd, was zonder meer slecht. Geen en kele keer kon men zeggen, wat nu eigenlijk de bedoeling was van een schot of een pass. Niet zelden gebeurde het dat de bal na elke trap in het bezit van de tegenpartij kwam. De harde wind was Limmen in zoverre een steun dat zij gedurende de eerste helft steeds in het offensief was. In werkelijk gevaar heeft het heilig dom van doelman Maas evenwel niet verkeerd. Watervogels is nog het dichtst bij een doelpunt ge weest toen de snelle en handige linksbuiten Dirks zich bij een van de spaarzame aanvallen een weg door Limmen's achterhoede had gebaand en onder een scherpe hoek een verraderlijk schot afvuurde, dat ternauwernood door keeper Hameraads werd gekeerd. Dirks was gedurende deze wedstrijd de enige Watervogels-speler, die een gevaar betekende voor de defen sie van de roodwitten, die in hun wat trage, maar vaardige rechts back Groot een goede tegenspe ler hadden voor de vleugelman van de Torren. In Limmen's voorhoede viel van de beide bin- oenspelers het meeste gevaar te duchten. Linksbinnen Bakker bleek een uiterst handige speler 'e zjjn, terwijl v. Wonderen over minder gevaarlijk was dan an ders. De teruggetrokken spelende midvoor Zeeman bleek een nut tige verbindingsman te zijn. Maar Limmen was vleugellam en be schikte over weinig stootkracht. Bij Watervogels waren behalve Dirks ook Beers en Maas in hun normale vorm. Als ploeg was Watervogels onsamenhangend, Nemetor R IR Rnsma i soms wat lusteloos en dikwijls te Tnf -,o_ onbesuisd in hun spel. zien de spelvcrhouding, een ver diend gelijkspel in de wacht te slepen. Vooral na de rust toen M. Kosters zich moest laten vervan gen door Mul en de voorhoede hierdoor diverse wijzigingen on dergaan moest, lieten de HSV-ers verrassend goede combinaties zien en moest de verdediging met de Heer aan het hoofd, zich tot het uiterste geven om erger te voorkomenn. Het begin was voor de thuis club. Al spoedig echter kwam CSV in het offensief, doch voor lopig wisten Schuijt c.s. het ge vaar te bezweren. Na een kwar tier spelen kwam CSV goedkoop aan de leiding, toen Schuijt te rugspeelde op zijn doelman en Kossen er als de kippen bij was dit af te straffen, 01. Na de thee werd er met meer vaart en élan gespeeld, vooral HSV trok iel van leer en na ongeveer 10 minuten was het Bugter die de Heer kans loos passeerde. De rood-gelen verhoogden het tempo, zodat de defensie der gasten het zwaar te verduren kreeg, doch juist in deze periode kwam er 'n doelpunt aan de andere zijde, toen CSV een plotselinge uitval opzette die ten koste van een vrije trap werd af geslagen, waaruit van Diggelen de bal in de uiterste bovenhoek schoot. Toen CSV wederom een vrije trap weggaf op de rand van het strafschopgebied schoot Apel doorn door een melé van benen in de uiterste hoek, maar de Heer wist met een zweefsprong de bal uit de hoek te grissen. Morsch wist uit een goed genomen vrije schop onhoudbaar te doelpunten. Beide ploegen trachtten nog wij ziging in deze stand te brengen, zodat deze wedstrijd nog een spannend slot kreeg, doch de verdedigingen wisten stand te houden. De uitslagen van de Zaterdag gehouden draverijen te Hilversum luiden: Prijs van Hilversum: 1. Rosa Gregor (T. A. v. d. Veen) tijd: 2.56.5 km. tijd: 1.32; 2. Rosamunde (A. Haarselhorst) 3 Querida Detvile (J. v. Leeuwen) Tot: w. 3.-, pl. 1.30, 1.40, 1.90. gek. 3.10, cov. 3.20. Prijs van 't Gooi: le afd.: 1. Phenomenal (W. L. A. Kohier) tijd 2.49.3 km. tijd: 1.273; 2. mr. Fried (W. Brouwer); 3. Meerkols (S. M. Castelein). Tot. w. 9.20, 2.40, 4.10, 3.30, gek. 17.80, cov. 9.90. Prijs van 't Gooi: 2e afd.: 1. Ooststar (H. v. d. Pol) tijd 2.50.9 km. tijd: 1.26.4; 2. Overste van Fresena (W. L. A. Kohier); 2.70. Wie na de rust gedacht had, dat Watervogels, met de wind tot bondgenoot, wel tot scoren zou komen, bleek te optimistisch te zijn geweest. Hameraads kreeg slechts één gevaarlijk schot te verwerken en dat deed hij op voortreffelijke wijze. Dit schot was tevens de enige goede presta tie van midvoor Slot, die op deze belangrijke plaats volkomen faal de. De tweede helft was acht mi nuten oud toen rechtsbinnen Spijkerman van Watervogels de bal terugspeelde op zijn rechts half. Deze pass werd onderschept door Bakker, die na een korte dribble de bal overgaf aan links buiten Hoogenboom. Keeper Maas had een kleine hoek van zijn doel onbeschermd gelaten en dit was fataal. De bal huppelde 'over de doellijn, (01). Een kwartier later werd Bakker in het straf schopgebied gehaakt. De penalty schoot deze speler via de handen van Maas in (0—2). Nog een maal kreeg Bakker een prachtige kans om te doelpunten, maai' nu was Maas hem te vlug af. En dat was maar goed ook, want met twee doelpunten was het matige spel van Limmen al ruimschoots beloond. Watervogels, dat zijn middenveld prijs gaf, kwam er helemaal niet meer aan te pas. Nederlands militair zeven tal won te Rotterdam Te Rotterdam werd een in ternationaal waterpolotournooi gehouden. De uitslagen luiden: „R" (Rotterdam)Ned. Militair zevental 06, MladostWupper- thal 51. Verliezersronde: ..R" Tot. w. 39.-, 5.20, 2.10 gek. 16.80, cov. 5.00. Prijs van 't Gooi 3e afd.: 1. Our Volann (P. J. Ruiter), tijd 2.49.5 km. tijd: 1.27.4; 2. As- torbella (W. Moesgen); 3. Prinzess Spencer (O. Schneider). Tot. w. 2.10, pl. 1.20, 1.80, 1.50, gek. 2.30, 1.90, Cov. 4.70, 2.40. Prijs van Bussum: 1. Rethy Hollandia (W. H. Geer- sen) tijd 3.27.9 km. tijd: 1.29.7; 2. Qui Saint (A. Siderius); 3. Ru- dolf G (J. N. Brouwer). Tot: w. 2.70, pl. 1.40, 2.60, 1.30, gek. 7.90, cov. 10.90. Janus van der Zande snelste te Dordrecht Janus van der Zande heeft de te Dordrecht gehouden 20 kilo meter-loop in 1 uur 4 min. 9 sec. gewonnen De uitslag luidt: 1. Van der Zande (Olympia '48) 1 uur 4 min. 9 sec., 2. van der Lin den (Holland) 1.05.59,5, 3. van Ginkel (G.A.C.) 1.09.21.8. 4 Over- dijk (A.A.C.) 1.09.21,9, 5 van der Munnik (Parthenon) 1.10.36.7. Prijs van Naarden: 1. Quicksilvers S (F. W. Lou- wersheimer) tijd 3.30.3 km. tijd: 1.29.9; 2. Paul B. (J. M. v. d. Berg); 3. Odysseus K (J. v. Leeu wen Jr.). Tot: w. 7.40, pl. 1.70, 1.50, 1.90, gek. 10.30, cov. 5.60. Prijs van Loosdrecht: 1. Oscar Major (J. Wagenaar Jr.) tijd: 4.02.8 km. tijd: 1.26.7; 2. Norton Williams (P. A. Stroo- per); 3. Nellie Gregor (T. A. v. d. Veen). Tot: w. 4.00, pl. 1.70, 1.30, gek. 280, cov. 3.70. Prijs van 't Gooi: 1. Perfect Heny (B. F. de Meul- der) tijd: 2.52.7, km. tijd: 1.28.2; 2 Maaike van Ymuiden (S. M. Castelein); 3. Harry Roy (H. Jans- zyk). Tot: w. 8.30, pl. 2.10, 1.70, 1.60, gek. 5.50. cov. 6.80. Omzet totalisator 63.014.50.-. Zondag Prijs van Laren: 1. Regina Spencer (W. H, Geer- sen) tijd 2.59.2 km. tijd: 1.30.5. 2 Querida Detvile (J. v. Leeuwen Jr.); 3. Parrino P (J. Pronk). Tot: w. 1.50, pl. 1.40, 3.00, 10.90, gek. 3.60, cov. 10.70. Prijs van Blaricum: 1. Olympia S (J. v. Leeuwen Jr.) 3.31.1—1.30.3. 2. Rebecca (N. J. Bloemsaat); 3. Queen Mary (A. R. Nottelman). Tot: w. 9.50, pl. 3.00, 6.00, 2.30 gek. 17.20, cov. 14.90. Prijs van Huizen le serie: 1. Prinses Julia B (J. M. v. d. Berg) 2.43.5—1.26.6; 2. Meintje V (T. A. v. d. Veen); 3. Pretty Polly (K. Kramer). Tot: w. 6.80, pl. 2.70, 4.60, 6.50, gek. 33.30, cov. 9.30. Prijs van Huizen 2e serie: 1. O Nelly Zora (J. Wagenaar) 2.41.4—1.25.9; 2. Peterhof (W. H. Geersen); 3. Oranje J (H. J. v. d. Wever). Tot: w. 4.00, pl. 1.70, 1.40, gek. 3.80, cov. 4.40. Prijs van Huizen finale: 1. O Nelly Zora (J. Wagenaar) 2.42.8—1.26.6; 2. Peterhof (W. H. Geersen); 3. Norbert M (W. Leeu wenkamp). Tot: w. 5.10, pl. 1.30, 1.20, 2.10, gek. 8.10, cov. 4.10. Drukkerij H. d. Vriesprijs: 1. Nike van Hollo (mej. H. Oosting) 2.511.26.4: 2. Maaike v. IJmuiden (mevr. R. Hamming- Woldijk); 3. Binolein (mej. L. Mueller). Tot: w. 3.90, pl. 2.20, 2.20, gek, 8.80. cov. 3.70. Hotel Hof v. Hollandprijs finale 1. Our Volann (P. J. Ruiter) 2.50—128; 2. Nemetor B (R. Bos nia): 3. Little Monty (P. A. Mei- nardi). Tot: w. 2.10, pl. 1.60, 2.40, 6.10, gek. 6.70, cov. 7.60. Prijs van Muiden le afd.: 1. Omar Spencer (W. H. Geer sen) 2.53.7—1.26.9; 2. Otto H. (B. U. de Jong; 3. Playsier F. J. Eerenberg). Tot: w. 2.30, pl. 1.50, 1.90, gek. 5.70, cov. 4.40. Prijs van Muiden 2e afd. 1. Queen Dillon (J. Wagenaar Jr.) 2.55.1—1.29.4; dead heat: 2. Odysseus K (J. V. Dooyeweerd); 3. Pomona (M. Vergay). ZWOLLE In de Zaterdag- len deze hun onderscheidingste ken goed schot beschikte, dat ini Wupperthal 32 Finale: Neder- -'eze wedstrijd evenwel de nodige 'ands Militair zeventalMladost zuiverheid miste en derhalve54 SeliultePeters wonnen koppelrit te Geut In het Gentse „Kuipje" is het Nederlandse paar SehultePeters Zondag eerste geworden in een koppelwedstriid over 100 km. De tijd was 2 uur 6 min. 10 sec. Hel Belgische koppel Ockersvan Steenbergen werd tweede. Daar na volgden op 1 ronde de Beuke- laervan de Velde (B). en op 2 ronden BruneelRyckaert (B), Hongaarse zege in Parijs Het Hongaarse elftal, dat Engeland met 63 versloeg, heeft vandaag een exhibitie wedstrijd tegen het Malakoff- elftal te Parijs gewonnen met 160. Het Malakoff-elftal was samengesteld uit arbeiders van fabrieken in de Parijse buiten wijken. i/üN aIjoedeK. Een zeer verutu&tuu veiaciiijiiSüi in uc Zjü teiws niiü sag on -stvoiiu t'g- sputiuc ufiejioeAö-vonej' uai-an,- ucii-ontiiiocuiig lussen üuines- ui neren teams van uen Aieiuer, am- maar en EiiKiiuizen, was net veel hetere speipen. net vtrsemt met üc oniangs gespeelde onanuetmg tussen Den welder en het distriet Zaanstreek was ons inziens wel heel uuiueiijk merttbaar. De weusirijden werden ge speeld in de Sportschool van de Koninklijke Marine op het ter rein van de rijkswerf en dc (per fecte) organisatie was in handen van het bestuur van de afdeling Den Helder van de NeVoBo. Er werd gespeeld in het drie sets-systeem en de uitslagen van dc wedstrijden golden voor de competitie der afdeling Noord holland van de NeVoBo. Verheugend was de eerste zege die het Helderse herenteam ein delijk op eigen bodem bij elkaar sloeg. Reeds in de eerste wed strijd tcegen Enkhuizen was het duidelijk, dat de Nieuwediepers met „grimmige" bedoelingen aan de zelfkant van het net waren verschenen. In de eerste set „knotste" een Helderse volleyer reeds een voor de Enkhuizenaren vernietigende achterstand bijeen (101). Een moment van ver slapping in de Helderse gelede ren bracht deze set voor Den Helder nog even in gevaar, maar bijtijds werd echter in winst om gezet (1010), In de twee res terende sets gingen de Enkhuize- middag in dc Buitensociëteit te Zwolle gehouden 72e algemene jaarvergadering van de K.N.S.B. wees de voorzitter, Mr. H. W. Vliegen, op de weergekeerde rust met betrekking tot de eenheid. Een verschil van mening in feite een onbeduidend verschil n.l. de reorganisatie-voorstellen voor de lange-baan sport was oorzaak, dat een groot, allerminst ongevaarlijk conflict was ont staan, hetgeen vertraging bete- Den Helder 2 2 0 5 kende in de groeiende eenheid Ehkhufz'en 2 1 1 2 met een reeds eerder uitgetreden Bij de dameswedstrijden lever- groep verenigingen. Gelukkig is den de Alkmaarsters uitstekend 1 jlej. c0nf]ict opgelost in een ver werk. Eerst werden de Enkhui- zer dames van het tooneel „ge- gadering onder leiding van de Slagen", waarna de Helderse da mes, zij het met iets meer moeite, als volgend slachtoffer fungeer den. De allereerste wedstrijd van de De allereerste wedstrijd van dt Helderse dames tegen hun Enk- naren^ vrijwel ..pijnloos"^ ter huizer dito's bracht nog geen winst. De meisjes uit Enkhuizen waren vlugger ingespeeld en du bracht doeltreffend resultaat. 159. In de tweede set echter kwamen de Helderse dames op toeren en alleszins verdiend werd het een maohtig.e set-triomf; 153. Hoe moeilijk het bij vol leybal is om winst vast te hou den. bleek in de derde en beslis sende set. Regelrecht geleek het of de blauw-witten op de zege afs'tveenaen. i'oen deze echter vrijwel in handen was, verdween echter alle samenhang bij de Helderse dames en de Enkhuizer dames profiteerden terdege van deze inzinks: 1542 (12). In hun tweede wedstrijd tegen de Alkmaarse dames leverden de beide eerste sets geen winst; 215; 13—15. In de derde set werden de tanden echter nog eens op elkaar gezet en een set zege was het resultaat; 1511 (12). Door een iets beter ge middelde kwamen de Helderse James toch nog op de tweede plaats terecht. De eindstand was: Alkmaar 2 2 0 5 Den Helder 2 0 2 2 Enkhuozen 2 112 slachtbank (1512); (158). (3—0). Een ongemeen fraaie strijd leverden Den Helder en Alk maar. De sets waren ieder af zonderlijk bijzonder spannend. Bij de Alkmaarders had men o.a, de A'lcmaria-speler Untied in de gelederen. Hij kon echter niet verhinderen dat het ook hier een Helderse overwinning werd. on danks dat de eerste set voor Alk maar winst" betekende. Uitslag 10—15; 15—9. 15—11 (2—1), In de wedstrijd tussen Enk huizen en Alkmaar geleek het aanvankelijk of de Kaasstedelin gen regelrecht op de zegepraal afstevenden. Er werd „dodelijk" geserveerd en er was voor de Enkhuizenaren bijna geen eer te balen. 715. In de tweede set ging het weer dezelfde kant oo, maar een strategische set van de Enkhuizer coach deed het getij keren. De Alkmaarse voorsprong was in een minimum verleden tijd en Enkhuizen ging „in a winning mood" verder. Ook in de derde set waren zij niet meer te stuiten. 1511; 15—12 (21). De stand in deze afdeling was: voorzitter van het Olympische Comité, Mr. Linthorst Homan. De voorzitter memoreerde voorts het feit, dat hij uit handen van de voorzitter van de N.O.C. de „van Thuyll van Serooskerken- beker in ontvangst had mogen nemen voor de prestaties van de Nederlandse schaatsenrijders, be haald in Oslo in 1952. Spreker voegde eraan toe, dat op het mo ment dat hem de beker werd overhandigd en die nu op de bestuurstafel prijkte hij een gevoel van trots niet kon onder drukken, daar „onze" jongens toen reeds konden bogen op gro tere prestaties, w.o. twee wereld record-verbeteringen oo de 3000 en 5000 meter, door Huiskes en Broekman. Het agendapunt: uitreiken van diploma's en medailles kwam te vervallen, daar dit punt afge handeld zal v/orden oo 4 Febru ari a.s te Den Haag, wanneer de kampioenswedstrijden daar zullen worden gehouden. Hier voor kwam Zaterdag in de olaats het benoemen van leden van ver. dienste. Als eerste ontving de heer K Schenk uit Anna-Pau- lowna het aan deze onderschei ding verbonden ere-teken. Bij afwezigheid van de andere drie leden van verdienste, t.w. Broek man, Huiskes en v.d. Voort, zul- ken worden toegezonden. De heren J. Trouw uit Abcou de, bestuurslid van het district Utrecht-Nrd. Holland en H. F. v. d Meer voorzitter van het ge west Gelderland en Overijse! ontvingen eveneens een ere-teken in verband met hun werkzaam heden, die reeds jarenlang voor de KNSB zijn verricht. De voorzitter van de Zweedse Schaatsenrijders Bond, de heer Sven Laftman te Stockholm werd wegens zijn verdiensten voor de bemoeiingen met de Nederlandse toprjjders in Zweden benoemd tot Ere-lid van de KNSB. Bij de bestuursverkiezingen bleek, dat de secretaris, de heer H. Wessels, die niet aanwezig was zich met herkiesbaar stelde voor zijn functie. Volgens de wijziging van het reglement zou 't bestuur met één lid worden uitgebreid. Op voorstel van het bestuur zal het bestuur met nog een lid wor den uitgebreid, met de bedoeling de heet Wessels het vice-voor- zittersohap op te dragen. De plaats, verkregen door de uitbrei ding in verband met de regle mentswijziging, zal bezet worden door de heer Kedde. Voor het trainingsfonds werd door de diverse ^listricten en plaatselijke verenigingen een be drag van f 2800 toegezegd. De voorzitter verwaehtte, dat dit be drag nog aanzienlijk zou groeien, daar niet iedere afdeling en elke plaatselijke vereniging op de ver gadering vertegenwoordigd was. Het Nationaal kampioenschap lange baan 1953 zal te Zwolle verreden worden. De provinciale kampioenschappen lange baan zullen verreden worden voor Groningen te Appingedam, Fries land te Kortezwaag, Drente te Zweeloo, Overijsel te Steenwijk, Gelderland te Zutphen, Utrecht te Vinkeveen, Nrd. Holland te St. Pancras en Zd. Holland te Wateringen. Het volgend jaar zal de alge mene vergadering gehouden wor den in Amsterdam.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 6