R.K. A.F.C. heeft eindelijk nieuwe, fraaie kleedkamers 1 PELS Vole we Oud-voorzitters werden met geschenken gehuldigd I SHERRY 1 De operazanger huis Woudia bond Con Zelo ook aan zijn zegekar Hollandia werd door HFC volkomen overspeeld Inwijding door de Deken Peperdure stadsfeesten Dr Be&enaar geridderd Wim Kan's eernnanseabaret oogstte welverdiend succes Subliem spel van Haarlemmers Z ouavei zich f AGENDA Fraai gevederde kunstenaars verrasten Alkmaar met kleur en zang Groot gezin door brand dakloos Marktberichten Spamiii neemt Pagina 2 Maandag 14 December 1953 De nieuwe kleedkamers van RKAFC, van de voorzijde ge zien. De heer Peeraer spreekt de Hoogeerw. Heer Deken toe ALKMAAR Gistermorgen is een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. R.K. A.F.C.dat reeds jaren te kampen had met een gebrekkige kleedgelegenheid, zag met voldoening de Hoogeerw. Heer Deken Jacobs de pas gereedgekomen kleedkamers betreden om deze in te icijden. Talloze leden, burgerlijke autoriteiten, vertegen woordigers van zusterverenigingen en sportorganisaties waren daarbij aanwezig. 's Morgens om elf uur vond de inwiidine plaats. Daarna richtte de Deken zich in een korte toespraak tot de aanwezigen. Hi] feliciteerde het bestuur met het bereiken van deze mijlpaal en hoopte, dat de nieuwe kleedka mers er toe mochten bijdragen dat de sportbeoefening een waar devol, karaktervormend jeugd werk zou zijn Hij noemde deze Zondag een gloriedag voor de vereniging en rekende erop, dat de R.K. Alkmaarse voetbalvereni ging dikwijls juichend het nieuwe gebouw zou betreden. Later verenigde men zich in café Molenkamp, waar nog vele sprekers het woord voerden. Allereerst was daar wethouder Leesberg, die met wethouder Venneker het. gemeentebestuur vertegenwoordigde. Hij betuigde de sympathie van het gemeente bestuur jegens R.K. A.F.C. en bracht het bestuur dank .voor het vele werk dat verricht is m het belang van .de Katholieke ge meenschap. Hij zegde zijn steun toe wanneer dit maar enigszins mogelijk is. en wenste de club veel succes in de competitie Vervolgens boden de heren W. C Muller, namens Alcmana Victrix en J. Goudsblom, namens de Alkmaarse Boys, hun geluk wensen aan. Zij vertrouwen erop, dat in de toekomst steeds een goede verstandhouding tussen de (Advertentie) de intieme Kerstsfeer g (Met gratis miniaturen) I Prijzen vanaf f 5. Ingezonden Alkmaar, 13 Dec. '53 Geachte Redactie, Ter gelegenheid van de feesten bij het zevenhonderdjarig bestaan van Alkmaar zullen er passepar touts worden uitgegeven die vijf gulden gaan kosten. Ziezo, de aap is uit de mouw. Met deze kennisgeving is er met één slag een eind gekomen aan alle illusies, immers wie kan zo'n bedrag missen? De gewone man zeker niet. Stel dat een gezin, be staande uit vijf personen aan de feestelijkheden wil deelnemen, dan bedragen de onkosten al f25.En daar heeft men nog niets voor, alleen toegang tot de feestterreinen. Over de verdere bijkomstige kosten praten we dan maar niet eens. Onnodig te zeg gen dat voor eenderde van de be volking door deze gang van zaken de aardigheid er al finaal af is. Nu zullen er wel dagkaarten beschikbaar worden gesteld, maar als Alkmaarder wil je toch graag alles bijwonen. Wie zal het er nu b.v. voor over hebben om voor f5.de burgermaaltijd bij te wo nen waar men voor zijn dure geld anderen lekker ziet eten, terwijl degenen die het bekostigen op een houtje mogen bijten. Bovendien zal het vele niet- Alkmaarders afschrikken naar onze stad te komen, als ze in de gaten krijgen dat je voor elk wissewasje entrée moet betalen. Nee, dan maar liever een grote kermis van drie weken, daar kan je tenminste vrij rondlopen, nu zal voor het merendeel de feest viering voor de gewone man hier in bestaan, met een feestmuts en een speldje er langs te lopen. Arm garantiefonds! A. v. d. E. N. L. Singel 16 Alkmaar verenigingen zou bestaan. In de rij sprekers hoorden we vervol gens de heren B. B. van de Berg, oud-voorzitter en H. J. ten Berge, oud-oud-voorzitter, C. Mol na mens de K.N.V.B., de hoofdcon sul, de heer v. d. Linden uit Den Helder, de heer Res als verte genwoordiger van de-N.K.S., de vroegere trainer van R.K. A.F.C., de heer Hoek en de heer P. J. de Bruyn voor alle Katholieke sport verenigingen van Alkmaar. De heer J. P. Doffer, vertegenwoor digende de leden van de suppor tervereniging „Hup-A.F.C." stel de een tweetal kruisen beschik baar voor de kleedkamers, en de heer H. ten Hoope bood namens de vereniging „Vrienden van A.F.C." een massagetafel aan. Rector v d. Zalm, de Geeste lijk Adviseur, roemde het werk van de heren van de Berg en ten Berge, die. in hun kwaliteit van voorzitter, A.F.C. hebben doen groeien en een waardige plaats ALKMAAR Velen hebben Zaterdag Dr. Degenaar gehul digd bij de viering van zijn gou den doktersjubileum. Van de hulde van het comité zijner patiënten hebben wij reeds een verslag gegeven. Ook Alk- maar's burgemeester heeft Za terdag de jubilaris toegesproken en hem de dank van de gemeen, te overgebracht voor wat hij voor stad en bevolking heeft gedaan. Burgemeester Wytema deelde de gouden arts bovendien mede, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd, de jubilaris te benoe men tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. in de sportwereld hebben gege ven. Hij dankte hen daar bijzon der voor en bood beiden een schemerlamp aan. Hij sprak de wens uit. dat, voorai jegens de heer ten Berge, door zijn woor den een ernstig verzuim van en kele jaren geleden goed gemaakt is. De nieuwe kleedgelegenheid biedt veel ruimte. In het midden is een toko aangebracht en daar omheen zijn vier kleedkamers ge bouwd. Bovendien bevinden zich douches in de kamers. R.K. A.F.C. mag zichzelf gelukwensen met deze fraaie, doelmatige aanwist. (Advertentie) autö*rÏjschool MIDDELBEEK *ei. Door instructie met nieuwe j leswagens succes verzekerd Meldt U nog heden aan! MAANDAG 14 DECEMBER HET GULDEN VLIES: „De Hof van Olijven" door de „Toneelvereniging". 8 uur. HARMONIE: Ledenvergade ring V.V.V. 8 uur. WAPEN van HEEMSKERK: Reünie oud-leerlingen van de rijkslandbouw-winter- school. Bioscopen: VICTORIA: „De raadselach tige mr. Moto". 8 uur (14 jaar). HARMONIE: „De dertiende getuige", 8 uur (18 jaar). CINEMA: „Robinson en Cru- soë en Co.". 8 uur (alle. leeftijden). DINSDAG 15 DECEMBER HET GULDEN VLIES: To neel voor B.K.L. 8 uur. WAPEN van HEEMSKERK: Automobiel-technische Club. 8 uur. Bioscopen: Als Maandag. Voorstellingen om 8 uur. Waterstanden: Dinsdag: hoog water 0.10 en 13.20 uur; laag water 7.05 en 19.05 uur. ALKMAAR Een kanarie is niet zomaar een vogeltje, dat zijn fraaie veren en zijn plezierige zangstem kreeg om het eenzame leven van oudere dames op te vrolijken. Misschien doet hij dat óók, maar hij is tot grotere prestaties geschapen. Dat hebben wij gezien en gehoord op de tentoonstelling van kleur- én zangkanaries, die door de Alkmaarse afdeling van de Algemene Nederlandse Bond voor Kanarieteelt en Vogelbescherming in café Haring is gehouden. Wij hebben de voorzitter van die afdeling, de heer E. Vellinga, horen spreken over zijn vogels en wij hebben begrepen, dat de ware kennis van en de ware liefde tot het kleine schepsel Gods dat de kanarie is, zeer veel eist van hem, die zich met het telen en grootbrengen van deze vogels bezighoudt. In de vereniging zijn twee lief hebberijen verenigd. Die van het veredelen van de kleur en die van het adelen van de zang. De ten toonstelling in Alkmaar werd ge houden ter gelegenheid van de clubwedstrijd, die vooruitloopt op met hun duidelijke i-klank, van de mooie lage knorren, van de hoge fijne fluit: dudududu en van de diepere, nog fraaiere: doedoe, van de schokkel en de kloek en van de ru in de holrol. Het was een feestelijke opera in de teer ste klanken. En de liefde, waar mee wij werden voorgelicht, heeft ons alleszins doen begrijpen, dat de keurmeester, die de vogels uiterst deskundig keurde, de lei ding van de betrekkelijk kleine Alkmaarse afdeling complimen teerde met de sportieve geest der leden en de voortreffelijke kwa liteit van de vogels, waardoor (Advertentie) Mooie Gotische kamer Dressoir, tafel. 2 fauteuils 'en 4 stoelen, prima met garantie Reclameprijs f 565.00 BROUWER's Bedden- en Meubelmagazijn - Laat 189 t.o. R.K. Kerk - Alkmaar de gewestelijke wedstrijd, die j Alkmaar menige grotere afdeling met Kerstmis in Hoorn zal wor- j verre overtrof, den gehouden, waarna in Roer- mond een nationale wedstrijd zal plaats vinden, die beslissen zal over de deelneming aan de inter nationale kanariekamp in Ant werpen. De fraaiste vogels waren op de tentoonstelling bijeen. Prachtige pastelkleurige kanaries, smette loos wit, in vele tinten geel en oranje, grijzen en bruinen, in goud en zwart en in alle combi naties dezer kleuren. Het is het ideaal der vereniging een speci fiek Nederlandse kanariesoort te kweken, in een bijzonder mooie oranjetint en met een grandioze zangstem. Dat dit ideaal bereikt wordt, is ook voor de vaderland se export van veel belang. Ameri ka is dol op kanaries. Naast de kleurkanaries zongen de zang- kanaries hun tere lied, heerlijk om te horen. Zij houden hun zangwedstrijden in klassen. De hoofdklasse vormt het kwartet, vier vogels van eigen teelt. En zo'n zangkanarie spreekt woordelijk uit wat hij zingt. Wij zijn in de gelegenheid geweest zo'n kwartet af te luisteren en wij hebben genoten van de klingeltjes ALKMAAR. Er zijn caba- retjes, cabarets en cabaretgezel schappen. Het soort cabaret, dat Wim Kan Zaterdagavond een uitverkocht Gulden Vlies voor schotelde, is echter onder geen van deze drie te scharen. Hij slaagde erin, op zijn eentje een hele avond op zeer onderhouden de en beschaafde wijze te vullen, af en toe met assistentie van een pianist. Wim Kan houdt er een aparte manier op na om een zaal men sen een lachspiegel voor te hou den. Een holle spiegel, waarin iedereen zijn kleine fouten en on nodige handelingen in het be lachelijke vergroot herkent. Heel scherp weet deze droog-komische eenling, die vanaf de eerste mi nuut contact heeft met het pu bliek, de mens te treffen in zijn eigenaardigheden. In het eerste deel van het pro gramma trachtte Kan, zoals hii 't zelf uitdrukte, een stukje cul tuur weg te geven. Cultuur ech ter, die bestond uit het speuren naar overbodigheden en noodza kelijke kwade dingen in de cul tuur, waarin de hedendaagse mens leeft en zich aanstelt. Wim Kan doet de toeschouwer zich zelf betrappen op zijn gekunsteld heid. die hij zonder deze man met gewilde „enfant-terrible"- allures niet kennen zou. Ieder Jong Kaj otters-nieuws ALKMAAR Vanavond om half acht is er een bijeenkomst voor alle Jongkajotters. Er zal een spreker komen, die hen zal bezig houden over Hongarije en tenslotte zal hij een film draaien waarvan de titel nog een ver rassing blijft. A.s. Dinsdag is het geen bijeenkomst. terrein, van politiek tot het ca baret en zijn minnaars toe, greep Kan aan om te bewandelen met lichte schoentjes, waarmee al het oneffen bespottelijke te voelen is. Na de pauze 'lijmde hij een trits onovertreffelijke grappen en rake liedjes aaneen tot een sliert lachwekkendheden, die voortref felijk door Ru van Veen op de piano omlijst, veel succes had. Het was, de laatste avond in deze tournée, een avond, die ge deeltelijk voor de radio werd op genomen. Wim Kan's eohtgenote Corrie Vonk, mocht delen in een welverdiend applaus. Zij putte zich daarbij naar onze smaak wat te geaffecteerd uit in het zoeken naar beminnelijkheden. HtnB Repetitie „Odeon" ALKMAAR Morgen, Dinsdag 15 December, om 8 uur, begint de grote repetitie met orkest. Aller opkomst dringend gewenst. ONTWIKKELINGS AVONDEN Voor de jeugd van de St. Dominicusparochie van 17 t.m. 25 jaar ALKMAAR Zoals reeds mondeling werd meegedeeld, kan de spreker van a.s. Vrijdag 18 Dec. door omstandigheden niet komen. Wij hebben de bekende schrijfster mevr. C. Boudens-v. Heel echter bereid gevonden met hem te ruilen, zodat Vrijdag 18 Dec., mevr. Boudens-van Heel komt spreken over „Gezinsleven" Vrijdag 29 Januari zal Drs. H. Bartels O.P., spreken over „Op- weg naar het huwelijk'. Tot a.s. Vrijdag om 8 uur in Hotel Victory! p. H. Marcelis p. F. A. Mendel Na afloop van de wedstrijd kre gen wij wel de indruk dat de Woudianen stellig het plan heb ben opgemaakt dit jaar kost wat het kost kampioen te worden om dan na jarenlange strijd eindelijk de le klas te kunnen binnen gaan. Con Zelo was dan wel niet vol ledig men sprak zelfs van 45 invallers, later bleek echter dat er 3 man vervangen waren doch de achterhoede was intact geble ven en om dit trio met Stoop aan het hoofd 5 maal te passeren geeft toch wel te denken. Een pluim op de hoed voor Con Zelo dat tot het einde door wist te vechten, want 15 minuten voor het einde was de stand nog steeds 3—1 maar toen moesten zij het hoofd buigen voor de laatste stormlopen van Woudia. Al direct na de aftrap ontwik kelde zich een snel opgaande strijd, waarbij de aanvallen over en weer golfden. Hierna begon Woudia aan zijn le offensief wat op een corner uitliep. Kort daar op hadden zij geluk en na 12 minuten was de stand door Pietje PC (10). Door dit doelpunt werd C. Zelo wakker geschud en zij kwamen gevaarlijk dicht bij Brandsen. De druk werd steeds zwaarder, waardoor Woudia een corner cadeau moest geven. Deze goed genomen door Hoogstraten werd door Brandsen weggestompt Sportwedstrijden en vermakelijkheidsbelasting ALKMAAR Bij het gemeen tebestuur is een adres binnenge komen van de voorzitters van de Alkmaarse voetbalverenigingen, waarin verzocht wordt de verma kelijkheidsbelasting op sportwed strijden geheel of gedeeltelijk te doen vervallen. B. en W. stellen de raad voor dit verzoek in hun handen te stellen om advies. Geen huurcompensatie voor beeldende kunstenaars? ALKMAAR De beroepsver eniging van Beeldende Kunste naars heeft een verzoek gericht tot het Alkmaarse gemeentebe stuur, waarin gevraagd wordt om gemeentelijke compensatie voor de huurverhoging, ten behoeve van Alkmaarse beeldende kunste naars. Het ziet er niet naar uit dat dit verzoek zal worden in gewilligd. B. en W. adviseren de raad er afwijzend op te beschik ken. Klaverjaswedstrijd „Lichtbedrijven"T.O.G. ALKMAAR Vrijdag j.l. werd in Café-Rest. „Ceres" de revan che-wedstrijd gehouden tussen „Lichtbedrijven" en T.O.G. Na zeer sportieve strijd wist „Licht bedrijven" beslag te leggen op de fraaie krans,- door T.O.G. uit geloofd. „Lichtbedrijven" behaal de 25647, T.O.G. 25133 punten. De koppelprijs voor het hoogste aan tal punten was voor het koppel de Grijs-Geels met 4697 punten. Uitstekend voorbereid doch met een zwaar hart toog Hollandia naar de „Good Old". Vorige week waren de Hollandianen naar Enkhuizen geweest om te zien naar de zwakke plekken in het H.F.C.-team en welke spelers een speciale bewaking zouden moeten hebben. Het heeft weinig gegeven want het H.F.C.-elftal speelde zo subliem en zo machtig, dat Hollandia er practisch niet aan te pas is gekomen. Al zeer spoedig bleek dat de gastheren in een zodanige vorm waren dat het er alleen maar vanaf hing om de nederlaag zo laag mogelijk te houden. Het was niet alleen de links buiten de Winter die de toon aan gaf, want ook haar midvoor bleek een speler van klasse te zijn, zo dat Valk met een gemak werd gepasseerd alsof hij er niet stond. Ja zelfs invaller Timmerman op de rechtervleugel was geen zwak ke plek, integendeel. Het was in een woord zo dat HFC wel een paar klassen hoger speelde dan de roodwitten. De enige gevaarlijke bal die doelman Van der Lee kreeg te verwerken was een keurig gespeelde bal van een van de achterspelers van H.F.C. Het was alles uitstekend bere kend spel vol intelligentie waar naar het een genoegen was te kijken. Geen elftal, ook niet in vriendschappelijke wedstrijden die we in Hoorn te zien hebben gekregen als Vitesse, Blauw-Wit en anderen, hebben we beter zien spelen dan gisteren dit H.F.C.- team. Jan de Bakker had de moeilij ke taak om De Winter in bedwang te houden. Hij deed dit niet onverdienstelijk. Toch zou de H.F.C.'er de grondlegger zijn van H.F.C.'s eerste doelpunt wanneer bij een snelle aanval De Winter keurig de bal naar zijn midvoor speelde en deze het leder on houdbaar langs Van der Kooy joeg. Er waren toen nog slechts 10 minuten gespeeld. Bijna werd de stand gelijk toen 'een van de backs op Van der Lee terug speelde wat we hierboven reeds memoreerden. Hierna kwam H.F.C. zodanig in haar spel dat men maar rustig zat af te wachten wanneer het tweede doelpunt zou komen. Er gingen echter vele schoten over en naast doch toen Timmermans eenmaal de bal te pakken kreeg liep de H.F.C.'er met een gemak door de Hollandia defensie heen alsof ze er niet stond en het was 2—0. Hollandia deed wat ze kon doch haar aanvallen hadden niets te betekenen. Groot ging het enige malen alleen proberen doch hoe hij ook schoot 't baatte niets. Van dér Lee stond steeds zodanig op gesteld en plukte de ballen weg alsof het kinderwerk was. Inmiddels hielden de H.F.C.- aanvallen aan en het was de H.F.C.-midvoor die na een prach tig opgezette aanval Van der Kooy voor de derde maal pas seerde. De mogelijkheid dat H.F.C. een zo subliem spel niet vol zou kun nen houden was het enige dat er bij Hollandia de moed inhield Inderdaad startten de rood witten na de thee niet onver dienstelijk. Bos lanceerde enige van zijn gevaarlijke kopballen doch het bleek dat Van der Lee hiermede niet de minste moeite had, zo keurig stond deze opge steld. Al spoedig nam H.F.C. het initiatief weer over en kon Van der Kooy zijn talenten weer tonen. Eenmaal stopte de Hollan dia keeper een keihard schot achter de lijn, keerde zich met de bal nog eens om, doch dit ont ging de scheidsrechter. H.F.C. appeleerde hier verder niet op en speelde rustig verder Toen Groot eens een vrije schop veroorzaakte zou dit oorzaak zijn van H.F.C.'s vierde goal. De Hollandianen zetten een muurtje voor Van der Kooy op doch dit bleek juist in H.F.C.'s kaart gespeeld. Rustig plaatste de midvoor naar De Winter en voor dat een Hollandiaan er erg in had lag de bal al achter Van der Kooy (40). Swinkels raakte hierna ge blesseerd. De Vries kwam het elftal completeren Deze nam de plaats in van Valk. Dit bracht enige opleving in de Hollandia gelederen doch kon evenwel niet voorkomen dat de H.F.C.-links binnen er even voor het einde nog 50 van maakte. maar precies voor de voeten van Dré Dekker die met een keurig boogballetje de stand gelijk wist te maken. (11). Lang plezier hadden zij niet van dit doelpunt want vanaf de aftrap wist Wijnand Woudia weer een voorsprong te geven. Kort daar voor suisde nog een vuurpijl van zijn voet juist over de kruising. De spanning was niet van de lucht en in een hoog tempo werd verder gespeeld waarbij beide doelwachters nog menig maal aan bod kwamen maar doelpunten bleven uit. Alleen moest Jb. Schaper het veld ruimen voor een verwonding. Na rust was het een steeds aanvallend Woudia waarbij de doelman van C. Zelo erg on zeker begon te worden. Stoop wist echter nog steeds stand te houden maar 12 minuten was de druk zo zwaar dat zij de bal niet voldoende konden weg werken en Pietje PC weer klaar stond om deze fout af te straffen (31). Woudia begon de lakens uit te delen maar men begin de fout alles te veel door het midden te willen spelen en daardoor bleven de doelpunten uit. Woudia zag de fout en betrok nu meer de beide vleugels in het spel waarbij Ragetlie zeer ver dienstelijk speelde. Toen moest C. Zelo wel op de knieën, mede door dat het tempo wat werd opge voerd. Eerst had Gert Berepoot juist tegen de staander gekopt en had Jn. Bennis oog om oog met de goalie gestaan, doch even later deed hij het beter en het was 41. Even daarvoor kroop Woudia eerst nog door het be kende oog toen Schaper nog juist een zeker doelpunt wist te voor komen en de bal uit eigen doel trapte. 10 minuten voor tijd was het weer Jn. Bennis die uit een fout door de C. Zelo defensie er 51 van wist te maken. De „Terriers" speelden niet kwaad Terriers 1Zandvoort 2 30 ALKMAAR Dames: Zondag j.l. hebben de dames de leiding overgenomen van Dem, door met 31 te winnen v. Zandvoort. In een op vrij laag peil staande wedstrijd wist T. Eeken de eerste keer de keepster der tegen standsters te verschalken 10. Nog vóór de rust wist midvoor E. Spruyt een tweede doelpunt te scoren. De ruststand was 20 in het voordeel der Terriers. Na de rust werd nog eenmaal gescoord weer voor T. Eeken. Uitslag 30, waardoor de Ter- riersters nu met 1 punt voor sprong op Dem. aan de kop staan. Terriers 2Hermes 3 11 De dames van het tweede wis ten hun eerste punt te verove ren door een gelijk spel. De Hermesdames namen voor de rust een één nul voorsprong. Na de rust echter kwamen de Terriers actief opzetten hetgeen met een doelpunt beloond werd, gescoord door J. Sluymer. Hier na nog enkele aanvallen over en weer, maar doelpunten vielen er niet meer. Een dolgelukkig elftal verliet na het eindsignaal het veld. Ze hadden hun eerste punt ver overd in de competitie. Donderdag raadsvergadering AKERSLOOT In de ge meenteraadsvergadering, die a.s. Donderdag zal worden gehouden, zal een voorstel aan de orde komen tot uitbreiding van de straatverlichting in, de Starnmeer met 7 lampen, en van de ver lichting in het te kabeleren ge. deelte Julianaweg, Kerklaan, Meerweg en Pontweg-Zuid. be staande uit 12 lampen, met 4 lampen. Voorts is er een voor stel tot vaststelling van de be groting van inkomsten en uitga, ven der gemeente voor het dienstjaar 1954. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR Het eerste heeft onze verwachtingen niet be schaamd. Na een goede partij, kon Oudesluis met een 20 ne derlaag de nieuwe kleedkamer opzoeken. Fraai werk mannen. Proficiat. Het tweede speelde 22 gelijk tegen USVU 2, geen gek resultaat. Het derde verraste vriend en vijand en klopte Eg- mondia 2 met 80. De mannen van het vierde verloren van CSV 4 met 5—L Jun. a haalde inderdaad de twee punten weg bjj HSV, met I2 kwamen zij net met de hak. ken over de sloot. C versloeg WSV b met 40 en bleef dus ongeslagen; B liet de eer aan Kolp. Boys a. De uitslag 12 getuigt van spanning. D over won Dreo a met 7-5, mooi werk E verloor van RKEDO a met 4—3. Ook hier dus volop span ning. Asp. B won van St. Adel- bert met 51; E verloor van Vitesse d 21; D verloor van LSVV b eveneens met 21 en F haalde een puntje weg bij St. Adelbert b 11. Zondag a.s. gaan wij het 1ste vergezellen naar ZAP. Een oude rivaal, die zeker zijn best zal doen het AFC zo moeilijk moge lijk te maken. Supporters zijn dus nodig om het koor Hup AFC, zo luid mogelijk in de polder te laten klinken. Reiskosten f 1.10 voor de leden, niet leden f 1.85. Opgave aan Jaap Smit voor Don derdag a.s. De leden van de supp.ver. her inneren wij aan de vergadering die hedenavond 8 uur in het Ka- jottershuis wordt gehouden. AFC-ers opgejet! Woensdag 23 Dec. a.s. grote Kerstkonijnendrive voor de kla verjassers. Konijnen en diverse Kersttractaties zijn te winnen. Deelname open voor alle leden, steunende leden en leden van de Supp.ver. Ook de dames zijn welkom. Inleggeld f 0,60 p. p. Opgave aan N. Schimmel, Spoorstraat 68 en J. P. Doffer, R. Visscherstr. 26. Namens de organisatoren delen wij r.og mede, dat de collecte aan de Josephkerk vorige week heeft opgebracht f 117.47. Hartelijk dank! Supporter Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdag avond. IETS ZACHTER Veranderlijke bewolking met hier en daar wat lichte regen. Overwegend matige wind tussen Zuid-Oost en Zuid. Iets zachter. Benoemingen Bisdom Haarlem Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot: Kapelaan te Rotterdam (O. L. Vr. Onbevl. Ontv.) de Weleerw. Heer J. M. Boelen; tot Kapelaan te Den Haag (H. Paulus) de Weleerw. Heer C. A. van der Voort, die Kapelaan was te Hoorn. ANDIJK Gisterenmiddag te ongeveer kwart over een is er brand uitgebroken in het woon huis, dat bewoond wordt door de heer W. Aker Jnz. en zijn gezin. De familie Aker zat rustig aan tafel. Mevr. Aker, die toevallig in de slaapkamer moest zijn, zag tot haar grote schrik stukken van de zolder brandend omlaag ko men. Pogingen nog wat van de inboedel te redden werden be lemmerd door de steeds toene mende sterke rookontwikkeling, zodat deze moesten worden opge geven. Alhoewel het zich nogal ernstig liet aanzien, kon de brandweer het vuur vrij spoedig bedwingen. Niettemin is de schade aanzienlijk; deze zal echter door de verzekering worden vergoed. Bij de brandweer was ook de bur gemeester, Mr. Douma, aanwezig. Dit is de tweede keer deze week, dat er in hetzelfde perceel brand is uitgebroken. De eerste keer kon men het vuur nog met eigen middelen blussen. Als vermoede lijke oorzaak wordt kortsluiting aangegeven. NIEUWS UIT DE BEEMSTER BEEMSTER De bouw van de vier nieuwe woningen te West-Beemster is thans zover gevorderd, dat B. en W. de huur ders hebben kunnen aanwijzen. Dat zijn: G. Ootes thans aan de Oosthuizerweg; G. Wennink thans aan de Jisperweg; C. Oude. jans Sr thans aan de Jisperweg en de nog ongehuwde C. Tamis, koster van de parochiekerk te West-Beemster, die een dezer dagen in het huwelijk hoopt te treden. De woningen staan on der beheer van de woning bouwvereniging „Goed Wonen" te Midden-Beemster. Het ligt in de bedoeling ter stond na 1 Januari een begin te maken met de bouw van de ambtenarenwoningen 2 onder een kap te Midden-Beemster, waarvoor a.s. Vrijdag onder de plaatselijke aannemers de aan besteding wordt gehouden. Het laatste gedeelte van Nrd- Beemster, dat tot nu toe nog van electriciteit verstoken was, is thans bijna geheel op het net aangesloten. Een hele verbetering Polderverkiezing WAARLAND Een dezer da gen had voor de Speketerspolder een herstemming plaats tussen de heren H. Kramer Cz. en J. Kos- sen. Met grote meerderheid van stemmen werd de heer H. Kramer Cz. tot bestuurslid van de Spek eterspolder gekozen. WARMENHUIZEN, 14 Dec. 620 kg andijvie 8.30, 70.000 kg rode kool 6.00, 46.000 kg witte kool 4.40. LANGEDIJK, 12 December. 26.000 kg uien 5.20—6.30, grove 5.506.70, 25.000 kg andijvie 15.4021.90, 37.000 kg gele kooi a6.007.40, b 5.00, 33.000 kg groe ne kool a 7.00—8.10, b 5.50—5.80, 34.000 kg rode kool a 6.009.30, b 5.00, 6500 kg peen c 5.006.10, 2000 kg witlof lb 32.00—39.00, 1900 kg bieten a 5.205.30, 500 kg spruiten 15.0027.00. Doorgedraaid: 42.000 kg witte kool, 13.500 kg gele kool, 10.000 kg rode kool, 4100 kg groene kool. MEDEMBLIK 12 Dec. '53 10.900 stuks Bloemkool I 3247; II 24—33; stek 8—15; 14.800 kg. ron de bieten A 55.30; B doorgedr.; 7.000 kg. breekpeen B doorgedr.; C 55.20; 8.000 kg. uien middel 55.60; grof 4.805; drieling 8.30 8.50; neb 25; 3.000 kg. rode kool doorgedr.; 600 kg. gele kool door gedr.; 6.700 kg. groene kool 7 8.90; 1.000 kg. Chinese kool 7.30 8.10; 1.100 kg. andijvie 718; N.-SCHARWOUDE 400 kg Uien 5.00, groten f 4.60. 500 kg Kroten A 5.00. 300 kg Peen B 5.00. 3500 kg Rode kool A 6.00 B 5.00. 3500 kg Groene kool A ƒ7.00—7.70; B 5.40. 46000 kg Deense witte kool A 5.00. B 4.50. 10.000 kg Andijvie I 20.70 24.10. II 19.60. B II 10.30— 13.30. Doorgedraaid: 3500 kg Rode kool; 12.000 kg Deense witte kool. AVENHORN, 12 Dec. 7000 kg rode kool 58.50; 3000 kg gele kool 56.70; 20000 kg uien, grove 5.506.30, gewone 5.306.10, drie lingen 910,20, nep 1520; 11000 kg bieten, rond I 5.105.50, II 4.40—4.80; 700 kg witlof, I 26— 29, II 20—24, III 18; 10000 kg peen III 5—6.10, IV 5—5.70 per 100 kg. Doorgedraaid: 13000 kg peen, 6000 kg rode kool; 3000 kg gele kool; 12000 kg Succes witte. Inventarisatie NRD. SCHARWOUDE De inventarisatie van stapelproduc ten bij de leden van de Noorder- marktcentrale gaf het volgende aan: Rode kool 968 wagons (1071), witte kool 1711 (1558), gele kool 307 (336), uien 276 (93), peen 156 (53), kroten 51 (21). Totaal in 1953: 3469 wagons. In 1952: 3132 wagons. Volendam is zienbarende 1 de overwinnii geten. De ge voordelig voo en ook voor Ripperda blij vierde klasse onverdroten genketel gew< verraste Zou niet een nede Het was geen Hoorn gisteren. Forward de pui aan CSV, in de kreeg Hollandia fing van HFC. I de Winter boor het Hoornse do over konden de geen enkel st bleef aan de k< zege erg aan d Maar VVA thui tegenpartij zijn Bovendien w£ vriendelijk om Rapiditas te ve. schade van ver is hersteld. Op blijft de dreign ZVV beslissend Zaanse derby HFC, dat vier F heeft, maar blijl zende vorm ve: nu helemaal Holland speelde tekent meestal de Utrechtse ei lijk gespeeld te West Frisia HFC ZFC Zeeburgia Hollandia Rapiditas DWV VVA HRC Holland ZVV Volendam is doen teruggel broeken maker de lopende bar AFC er met 6— enige concurre Amersfoortse p met op eigen t dam te verlies ken hebben du strijd tegen de heeft daarna al teren moest K strijken en dat Daardoor is de ste plaats vooi HVC en Volei Watergraafsmer laatste snipper door een nede taan. Onderaai Helder te da gr bleven ook nu rein baas. KF< 2—1 «ederlaa stuurd. Daardoi op Schoten tha worden, hetgee ten weer wat slaan. HVC Volendam De Kennemers De Spartaan UW Water graafsm AFC KFC Helder Schoten DEM moet doorgaan met len. Gisteren rein gelijk g 22 en het dat het win ook CSV op recte bedreigi men voor de kan dus daar den. Onderaar verliezen. Dat tegen Zaandijl nen we niet i helpt zo wein bleef op de door thuis vaT Alkmaarse B en HSV met een om de pi geen de Alkm uitkwam in r pioensillusies zullen er wel gehad. D.E.M. C.S.V. Zaandijk Alkm. Boys Beverwijk Purmersteijn ADO '20 KW WSV '30 HSV Alw. Forward BHS In 3B staar gelijk bovena Rivalen. Daar tesse en TOC één punt ad- sluit de rij mr der. Dat zal gaan spannen

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2