bicmpan D.T.S. mag de handen dichtknijpen met 2-1 overivinning op Limmen Vrone-spil de Koning was struikelblok voor W.G.W. Zaanse Boys trad grof op tegen Zeevogels Alkmaar se Boys had niet genoeg aan voorsprong Oudesluis hood AFC hardnekkig tegenstand In heftig slotoffensief bleef verdiende gelijkmaker uit Agressief Alemaria behaalde verdiende zege op Ripperda Duel tussen Vitesse 22 en Velsen bleef onbeslist 1 Het werd een 2-O-zege voor de Alkmaarders Zouaven maakte einde aan ongeslagen record van USVU Dreo eii Foresters deelden 11a fair voetbalgevecht Verrassende zege der Pancrassers Ujj U-Lt±f-t+ Goede Berdos-zege |j Kolp ing B. schoot in eigen doel op Alkmaar Spil Groot werd het slachtoffer Goed spelend Zeemacht won duidelijk van SVW H.S.V. en W.S.V.'30 deelden de punten Pagina 4 Maandag 14 December 1953 Er heerste Zaterdagmiddag grote vreugde en voldoening in het DTS-kamp bij de opening van het nieuwe kleedlokaal, wat, voorzien van alle comfort als gas, electra, waterleiding, douches enz een verbetering is om trots op te zijn. Maar met evenveel zorg als er toen vreugde heerste werd deze ontmoeting tegemoet- gezien. Van der Hoven, de ver trouwde goalie en „de goalgetter van het eerste", Feller, moesten beiden verstek laten gaan. En dat tegen een niet te onderschatten tegenstander als Limmen. De beide reserve's waren regel recht uit de junioren gekozen, n.l. de Rijke onder de lat en Vlug als linksbinnen en hebben zich buitengewoon verdienstelijk van hun zware taak gekweten. Trou wens de gehele wedstrijd stond op een behoorlijk peil, zowel wat tempo als samenspel betreft. Zo dra scheidsrechter van der Hey- den het sein voor de aftrap had gegeven kreeg invaller Vlug het leder onder zijn bereik en goed combinerend met linksbuiten de Waard plaatste hij tenslotte zui ver naar rechtsbuiten de Jager, die, alleen voor keeper Haan- raads, deze geen schijn van kans gaf, (10). Het scheen, dat de be zoekers door deze tegenslag in de eerste minuut reeds, even van hun zelfvertrouwen waren be roofd. Toch wisten zij zich spoedig los te werken en de eerste goede aanval op het doel van de jeug dige de Rijke werd ondernomen. Deze wist een schot van Hooge- boom goed te onderscheppen, maar bleef te lang met het leder lopen, waardoor hij een indirecte tegen zich kreeg. Deze kon echter het „muurtje" niet passeren. Maar aan de overkant ging het produc tiever. De Waard- plaatste een hoge bal vanaf de zijlijn, de toe stormende de Jager wist er zijn hoofd onder te krijgen en in de uiterste hoek, onbereikbaar voor Haanraads stuitte de kogel kei hard in (20). En de wedstrijd was slechts 10 minuten oud. Lim men probeerde onverdroten, met opvoering van het toch al hoge tempo de achterstand weg te wer ken. Verschillende goede aanval len, waarbij vooral de snele links buiten Hoogeboom veel en en goed werk verzette, werden op de D.T.S. veste ondernomen, maar de verdediging sloot als een bus en was niet te passeren. Totdat in de laatste minuut van de eerste helft de druk zo zwaar werd, dat het voelbaar was, dat er een doel punt in de lucht hing. Even kroop de Rijke c.s. door het bekende oog, toen met kunst en vlieg werk het leder geretourneerd werd. Maar Hoogeboom wist zich uit een moeilijke positie los te worstelen en plaatste weer voor de doelmond, daar stuitte het le der over en weer, een schot van Zeeman.... tegen de lat, afge stuit op de krullebol van van Wonderen, goal 21. Na de hervatting waren de rol len volkomen omgekeerd. Het was alles Limmen wat de klok sloeg. Een gloeiende kogel van Vermolen bezorgde goalie Haanraads wel enige hoofdbrekens, maar werd toch weggewerkt. De thuisclub werd volkomen in de defensie gedrongen en streed geruime tijd met de rug tegen de muur. Maar steeds was er weer een D.T.S.- hoofd of been in de weg om het leder in zijn gang naar het doel te stuiten. Na een laatste gevaarlijke aan val van de bezoekers, welke al weer niet het gewenste resultaat opleverde, blies de prima leiden de arbiter van der Heyden voor de laatste maal. D.T.S. kan met deze uitslag, waarmede de kop positie weer geconsolideerd is, meer dan tevreden zijn. (Adverentie) Alemaria heeft haar trouwe supporters op deze mooie voet balmiddag verrast met een mooie zege op Ripperda. Het moet ge zegd, dat de spelers hard voor deze overwinning hebben ge werkt en het resultaat was 5 goede doelpunten, wel niet allen van grote allure, maar toch een aantal als in geen tijden in een wedstrijd werd gemaakt. Over het geheel genomen was Alemaria merendeels in de aan val, maar zij vond in de verde diging van een overigens teleur stellend Ripperda, het beste deel. Dadelijk na de aanvang pakte Alemaria energiek aan en de verdediging van Ripperda moest reeds aanstonds tonen wat zij waard was. Toch ontstond door treuzelen van Maasen een ge vaarlijk moment voor het Ale maria doel. Mooij wist echter een doelpunt te voorkomen. Dadelijk daarna een aanval van Alema ria, waarbij Schmidt de bal mooi aan Wielinga doorgaf, doch deze miste de prachtige kans gran dioos. Na goed werk van Gene- faas was het de Buijzer, die de bal juist over de lat schoot. De strijd bleef spannend, maar of schoon Alemaria meer aanval lend was, bleven doelpunten voorlopig uit. Tot na ongeveer een half uur, na goed werk van de linkervleugel, Wielinga de bal goed kreeg aangegeven. Hij maakte nu geen fout en passeer de de Ripperda doelman met een hoog schot. De vreugde was maar van korte duur, want da delijk daarop kwam Ripperda ge vaarlijk voor het Alemaria doel. Daar liep doelman Mooij uit om te redden, weifelde daarna even, hetgeen voor Buis van Ripperda voldoende was om de gelijkmaker te scoren. Alemaria was geenszins ont moedigd en reeds spoedig daarna wist zij de leiding te heroveren. Een scherpe voorzet van de goed spelende de Buijzer werd han dig door Schmidt opgepikt, waar bij de Ripperda doelman geen schijn van kans kreeg. 21. Kort voor de rust wist Wielinga zich door de Ripperda verdediging heen te werken en schoof de bal van dichtbij in het net. Zo kwam de rust met een veilige 31 voorsprong voor Alemaria. Het spelbeeld na de rust was onge veer hetzelfde als daarvoor. Een sterker aanvallend Alemaria. af gewisseld door niet zo talrijke, maar wel gevaarlijke Ripperda- aanvallen. Reeds spoedig kreeg de Buijzer een mooie kans, maar zijn schot was te hoog gericht. Genefaas deed het na 10 mi nuten beter toen hij hetzelf met een schot probeerde en succes had ook. 41. Alemaria bleef sterker en een maal werden drie hoekschoppen achtereen op het Ripperda-doel genomen, zonder resultaat ech ter. Het werd 51 toen uit een goede voorzet van Schmidt de hal via een der Ripperda verdedigers in het doel belandde. De in mooie oranje-hemden gestoken Ripperda-spelers hielden, on danks de achterstand, kranig vol. Daardoor ontstonden er in de laatste minuten van de strijd nog enkele gevaarlijke ogenblikken voor het Alemaria doel. De stand onderging echter geen wijziging meer. De wedstrijd was bet aanzien volkomen waard. Twee gelijk waardige ploegen vochten om de zege welke uiteindelijk door geen van beide werd behaald. De stand 22 was dan ook de juiste ver houding. Het spel was nauwelijks begon nen, of een prachtige aanval van Dreo bracht een 1—0 voorsprong door rechtsbinnen J. Tromp. Zelfs wist J. v. d. Gracht de keeper voor de tweede maal te passe ren. In de zevende minuut wist echter Foresters het Dreo-heilig- dom te doorboren. In hoog tempo werd verder ge speeld. En hoewel de Dreo aan vallen gevaarlijker waren, wist de achterhoede van Foresters toch te beletten dat de stand werd ge wijzigd. Na de thee werd het tempo op gevoerd, en vooral Foresters gaf prima staaltjes voetbal weg. De Dreo achterhoede kreeg dan ook handen vol werk. Uit een corner scheen de gelijk maker geboren te worden maar de Dreo achterhoede wist de bal weg te werken. Aan de andere kant kwam de lat hulp brengen. Ter wijl even later Foresters weder om geluk had, doordat een schot van J. Verdonk op een der ach terspelers afketste. De keeper vertoefde op dat moment ergens aan de zijlijn. Vijf minuten voor het einde scoorde de Forester rechtsbinnen de gelijkmaker. Nog twee gevaar lijke corners moest Dreo verwer ken voordat de scheidsrechter het einde blies van deze zeer aan trekkelijke wedstrijd. Ned. judoploeg wint van Amerika In Parijs is de Nederlandse Judo-ploeg erin geslaagd het Amerikaanse team te verslaan met 21. Daarbij boekte vooral de Nederlandse kampioen Gee- sink een fraai resultaat door de Amerikaanse Japanner Osako binnen drie seconden met een reuzenzwaai te verslaan. WGW, de leider van IC, heeft aan Vrone de beide punten moe ten afstaan. Dat VVGW deze wed strijd verloor is voornamelijk te danken aan hun eigen aanvals- spel. Het spel was te kort, en vele aanvallen liepen dan op de door Vrone opgezette buitenspelval, waarop de bezoekers de gehele wedstrijd door geen vat hadden. Spil de Koning, die weer van de partij was bij de thuisclub, bracht de nodige rust int de achterhoede. Ondanks de betere techniek, die WGW in de eerste helft aan de dag legde, zagen zij geen kans om het overwicht in doelpunten om te zetten. De bal werd door Zeegers aan het rollen gebracht en het spel ontwikkelde zich voornamelijk op het middenveld af. Na een kwar tier kreeg WGW een overwicht en rolden de aanvallen snel op de Vrone veste af. Een hard schot van W. Ramler trof de lat, doch de rechtsbuiten die een fraaie kans kreeg schoot de terugsprin gende bal hoog over. Door het prima spel van de Koning en Smit strandden steeds de aanval len der bezoekers. De thuisclub raakte uit de verdrukking en het spel werd meer open. Na een half uur schoot Bobeldijk op het W.G. W.-doel. Keeper Polman die de bal „klem" wilde nemen, liet de bal van zijn borst het veld in springen en de Pee schoot de bal door een haag van spelers hard en onhoudbaar in (10). De bezoekers reageerden fel en overwint U gemakkeb)k met BICARPAN. Vraag Uw genees- middelen-leverancier de uit voerige beschrijving over dit voortreffelijke maagmiddel dat alles bevat wat Uw maag in zo'n geval nodig heelt 1 MAAG-CACHETS "AKKER smaakloos, I snel, zeker I Koedijk kwant goedkoop aan een gelijk spel Bij de Zondag gehouden wed strijd KoedijkKolping Boys kwam Koedijk met één invaller uit voor spil Bloothoofd. Koedijk trachtte het spel open te houden en K. B. die verscheidene inval lers had zette goede aanvallen op en bracht de keeper van Koedijk meermalen voor een moelijke taak. Koedijk die een felle aanval opzette slaagde na 'n kwartier spelen er in om door middel van linksbinnen Hartog de keeper van K.B. onhoudbaar te passeren 10 K.B. liet zich niet uit het veld slaan, kwam terug met forse aan vallen en belegerde de Koedij ker veste. Na 30 min. slaagde KB er in de stand gelijk te maken. Rechtbinnen Kunst brak door de Koedijk defensie heen en wist onverwachts te scoren 11. KB behield het overwicht en Koedijk zette alles op alles om erger te voorkomen. Vlak voor de rust slaagde de goed spelende debu tant Bijpost van KB er in de Koedijker keeper met 'n strak diagonaal schot te passeren 12. Na de rust was 't KB die te toon aangaf. Het inmiddels met 10 man spelend Koedijk hield stand. Ondanks de felle aanvallen van KB. was de buitenspelval Koedijk te machtig. Met open spel en combinerend viel Koedijk aan, doch het uitstekend backstel van KB wist zijn doelgebied te vrij waren voor eventuele doorbraak. Een kwartier voor het einde ont stond er een schermutseling voor 't doel van KB, waarin een van de backs van KB te hulp snelde om de keeper in zijn moeilijke posi tie te helpen, echter zijn schot trof doel. waardoor de stand voor Koedijk gelijk kwam Hierna wer den over en weer aanvallen on dernomen, hoofdzakelijk door KB, die de Koedijker verdediging de handen vol gaf, echter de talrijke kansen bleven op het juiste ogen blik onbenut en was de uitslag gelijk spel. BERGEN. Tijdens de eerste helft van de wedstrijd Berdos Alkmaar golfde het spel op en neer. Er waren goede momenten zowel van Berdos als van Alk maar te zien. Vrij spoedig dron gen de Alkmaarders zich samen voor het Berdos-doel maar deze wisten zich los te werken. In de 35ste minuut van de eerste helft wist D. Duin uit een prachtige voorzet van J. Schmidt het eerste en enige doelpunt voor de rust te maken Na de thee kwam Alkmaar aanvankelijk wederom in de meerderheid, maar Berdos nam het heft weer in handen en kreeg zelfs een duidelijk overwicht. Prachtig samenspel van de gehele voorhoede werd ongeveer een half uur na de rust beloond met een doelpunt. Na een goede voor zet van KI. Wit, passeerde Schotte de backs en maakte de tweede goal. Door het uitstekend optreden van doelman P. Brakenhof zag Alkmaar geen kans een tegenpunt te scoren, zodat het einde kwam met een 20 overwinning voor scherp en redde met een bewon- Berdos. 1 derenswaardige safe die langs Dat er een belangrijke wed strijd zou worden gespeeld was wel te bemerken aan de honder den bezoekers die voor de aan vang het veld op stroomden. Geen wonder, want de twee elf tallen behoren tot de topgroep van vier in hun afdeling, waar van Velsen de derde plaats bezet met eenzelfde aantal gespeelde wedstrijden als Vitesse doch met één punt voorsprong. Beide elftallen maakten een ietwat zenuwachtige indruk maar spoedig vonden de spelers hun vorm, terwijl uit alles bleek, dat zij voornemens waren voor een mogelijke overwinning hun uiter ste krachten te geven. De partijen bleken goed tegen elkaar opge wassen. Bij toet einde van de eer ste helft was de stand nog 00. De tweede helft was precies één minuut aan de gang toen de scheidsrechter voor een overtre ding floot en een vrije trap aan Velsen toekende. Een goed voor het doel gebrachte bal werd door een Velsenaar onhoudbaar voor doelman de Groot in het net ge trapt (01). Dit scheen het te gendeel te bewerken van ontmoe diging bij de Vitessenaren. Vol enthousiasme vatten zij de strijd weer op en het overwicht van Vitesse duidde er op, dat er een doelpunt in de lucht zat. Dat kwam echter op een andere ma nier dan werd verwacht. Een corner tegen Velsen scheen reeds op een mislukking uit te lonen toen Zonneveld met een vliegens vlugge reactie ingreep en voor de toeschouwers wisten wat er ge beurde de bal in het net kopte. (1—1). Door beide elftallen werd alles op alles gezet om het win nende doelpunt te scoren. Vel sen kreeg een dot van een kans uit een vrije trap, geen vijftien meter van het doel van Vitesse. Doelman de Groot stond echter de lijn een welverdiend applaus ontlokte. Velsen heeft goede staaltjes van samenspel te zien gegeven. Vitesse speelde een wedstrijd die aan enkele jaren geleden her innerde. Het backstel deed het goed. Linkshalf Tool gaf uitste kend -spel te zien. Van de voor hoede viel Borst enkele keren op door verre en keiharde trap pen. Valk stelde teleur. Met hoge ballen wist deze speler niet al te best raad en veel schuivers noch missers door de Velsenaren gaven hem kans een doorbraak te forceren. Algemeen werd het middenveld door de Vitessenaren te veel vrijgelaten voor de tegen partij. Landenwielerwedstrijd Zwitserland-Nederland onbeslist In het Hallenstadion te Zürich is Zondagmiddag de uit vier manches (Italiaanse achtervol ging, afval wedstrijd, ploegach tervolging over 5 kilometer en individuele puntenrace over 10 kilometer) bestaande landen- wedstrijd ZwitserlandNeder land onbeslist geëindigd. Een zeer bevredigend Nederlands resultaat voor de Nederlandse ploeg wanneer men bedenkt, dat de Zwitsers deze omnium wedstrijden te Zürich tegen buitenlandse nationale of ge mengde teams sinds 1946 steeds hebben gewonnen. De Nederlandse ploeg bestaan de uit Van Vliet, Sehulte, Peters, Wim van Est, Wagtmans en Haan, won de ploegachtervol ging en de puntenrace, het Zwit serse team, gevormd door Ko- blet, Plattner, Von Büren, Roth, Bucher en Kamber werd eerste in de Italiaanse achtervolging en in de afvalwedstrijd. W. Ramler verhuisde naar de rechtsbuitenplaats, bijna zagen wij de gelijkmaker. W. Ramler rende op doelman Schuit, een schot van drie meter volgde, doch ook de vuisten van Schuit rea geerde snel. In de tweede helft kwam Vrone fel opzetten. Op het nippertje redde Polman door de bal voor de aanstormende Zeegers weg te trappen. Even heerste er vreugde bij W. G.W. A. Laan schoot een goede voorzet, onhoudbaar in de tou wen, doch de scheidsrechter had buitenspel geconstateerd. De Vro- ne-aanvallen werden gevaarlijker en talrijker. De WGW-rechtshalf Hendriks redde een zeker doel punt door de bal van de doel lijn weg te trappen. Een Vrone overwicht volgde. Spil de Koning rende met de bal naar voren, een hard schot, doch fraai stompte Polman de bal uit de rechterhoek. W.G.W. was een geslagen ploeg, en de achterhoede begon wan- hoopsvoetbal te spelen. Het einde kwam dan ook met een ver diende Vrone-overwinning na een goede en vlotte wedstrijd. Toen de scheidsrechter om half drie liet aanvangen, bleek dat de Boys invallers had voor Wagemaker en v. d. Meulen, die door C. Snijders en H. de Graef waren vervangen. Op een voor voetbal totaal on geschikt terrein verloor Zeevo gels met 31, na een eerste helft waarin de withemden het initia tief hadden en verschillende prachtige kansen lieten liggen. In de tweede helft werd het spelbeeld ontsierd door verschil lende onaangename trekjes en openlijke grofheden, waar stop. perspil Groot het slachtoffer van werd en wel zodanig dat hij de kleedkamer moest opzoeken. De arbiter trad tegen dit alles on voldoende op en leverde meer malen het bewijs tegen een en ander niet op te kunnen. Na de aftrap nam Zeevogels direct het spel in, handen en de ene aanval na de andere rolde naar de Zaanse veste, maar de afwerking liet alles te wensen over en bovendien was doelman Jongejans uit 't goede hout ge sneden. Enkele vrije schoppen van de Z. linksbuiten leverden wel wat gevaar op, maar geen doelpunten. 'n Flinke zoever van de Waard stopte Jongejans klemvast en diens verre uittrappen leverden direct gevaar op voor de gasten. De Zaanse aanvallen, hoewel minder talrijk, waren gevaarlij ker en uit een daarvan doel puntte de goed spelende aan voerder met een lage schuiver. Vlak daarna werd het zelfs 2— toen de midvoor uit vrije posi tie kon inschieten. Het begon er bedenkelijk uit te zien en een grote nederlaag dreigde voor de gasten toen men even de kop liet hangen. Toen Jongejans een fout maakte en de bal buiten het strafschopgebied met de hand speelde, kreeg Zeevogels een vrij schop te nemen. De Zee vogels linksbuiten plofte de bal ineens in de bovenhoek en met de stand 21 was alles weer mogelijk. Twisk ranselde een kogel uit de beneden hoek en na de pauze moest dus de be slissing vallen. Over de tweede helft kunnen we kort zijn, het was allemaal erg onprettig en er werd nogal gehakt en geschaafd. Tussen dit alles liep de scheidsrechter on bewogen rond en iedereen was blij toen het einde er was. Tus sen de bedrijven door hadden de Zaanse Boys nog een doelpunt gefabriceerd en konden het „slagveld" juichend verlaten. AFC in feeststemming vanwege de opening van het fraaie kleed gebouw, heeft de talrijke toe schouwers al hun kennen en kun nen moeten tonen, om de zwart jes van het lijf te houden. Oude sluis, kennelijk er op uit AFC de voet dwars te zetten, beet fel van zich af. Zo fel, dat het na lange tjjd weer volledig aange treden AFC, voortdurend op volle sterkte moest spelen. Hierdoor kreeg de strijd een aantrekkelijk aanzien, waarmede de bezoekers volkomen tevreden konden zijn. Keurige AFC-aanvallen, afgewis seld door vele Oudesluis storm lopen, gaven beide achterlinies voortdurend de handen vol werk. Na de aftrap door AFC, trok Oudesluis direct ten aanval. De bedoeling was duidelijk. AFC, ge waarschuwd voor de kracht die O. in zo'n geval aan de dag legt, nam echter weldra de aanvallen over. Reeds dadelijk bleek, dat de volledige voorhoede, wist wat aanvallen is. Kooge eenmaal alleen voor Aar- sen werd nadat hij deze gepas seerd was, door Aarsen ten val gebracht, waardoor AFC een doel punt ontging. De Oudesluis-aanvallen, meestal geleid door W. Dorselaar, waren ook niet van gevaar ontbloot, echter ontbrak de juiste afwer king. Schoten van Heijnis, P. Tijm en Kooge gingen naast of werden door de uitstekend werkende Aar sen gestopt. Na ruim een half uur spelen was het ten Have, die na prachtig werk van P. Tijm, met een geweldige kogel de score opende 1—0. De volgende aanval bracht dezelfde speler opnieuw in schietpositie. Nu vloog de bal in het zijnet. De tweede helft begon met O- aanvallen. Dit duurde niet lang daar AFC weldra een serie uit stekende aanvallen ondernam, die echter geen succes opleverden. Hoe Kooge ook sjouwde, steeds gebeurde er op de beslissende momenten iets, dat hem belette zijn gevreesde schoten af te vu ren. Talrijke corners op het Oude- sluisdoel, gaven Aarsen volop werk. Oudesluis zat intussen niet stil, waardoor ook voor Popma's heiligdom steeds gevaar dreigde. Na 20 minuten ontketende AFC 'n ware belegering op de Oude- sluisveste. Bij al dit geweld kwam keeper Aarsen tot fraaie prestaties Corners over links en rechts, wis selden deze gebeurtenissen af. Oudesluis wist echter onder deze druk vandaan te komen en kwam zelfs eenmaal dicht' bij de gelijk maker, toen een gevaarlijke vuur pijl van Muntjewerf vlak voor de AFC-doellijn neerdaalde en Pop- ma in grote moeilijkheden bracht. Hij wist het echter op te lossen. Vijf minuten voor tijd, was het wederom ten Have, die na fraai werk van de Nijs en Kooge, met een keiharde schuiver Aarsen wist te passeren. Nog enkele kansen, deden zich voor beide stormlinies voor. Het is voor het aanwezige pu bliek een aantrekkelijke wed strijd geweest', niet om het goede spel van SVW, de groen-zwarten waren er vandaag helemaal uit, maar toch wel om het puike spel van de Jantjes. De voorhoede van de tricolores schepte soms zulke hachelijke momenten voor het 'SVW-doel, dat de SVW-sup- supporters opgelucht adem haal den als er niet gedoelpunt werd. Zeemacht trapte af en ging direct ten aanval, maar de cor ner die volgde leverde niets op. De SVW-links'buiten schoot naast. Er volgden nu enkele SVW-aan- vallen en toen er een goal dreig de te komen maakte Niek Dekker hands. SVW's midvoor kreeg nu de kans van de dag, maar schoot in keeper's handen. Dan een ra zend snelle Zeemacht-aanval. De reohtsbuiten gaf een pracht van een voorzet en de linksbuiten kapte de bal in het doel (01). Kort hierop bijna hetzelfde spelletje, maar de bal ging naast. Enkele uitvallen van SVW volg den en bij een goede doorbraak floot de scheidsrechter, naar onze mening ten onrechte, voor bui tenspel. Het spel ging een tijdje over en weer. Er volgde een corner op het SVW-doel en deg evaarlijke mid denvoor van Zeemacht kopte fraai in (02). Het werd toen een Zeemacht offensief. Arie de Boer redde, maar het was uitstel van executie, want Zeemachts reohts buiten maakte er 03 van. Bijna was het zelfs 04. Toen kreeg de reohtsbuten van SVW Bertus Schouten de bal. Hij was zijn bewaker te vlug af. Zee machts keeper rekende op een voorzet, maar Bertus doelpuntte zelf zeer fraai (13). Met SVW in de aanval ging de rust in. Na de hervatting waren de eerste aanvallen voor SVW, maar toen nam Zeemacht de zaak in handen en werd het uit een scrimmage voor het SVW-doel 14. Zeemacht beukte door en haar middenvoor gaf zulk een hard schot, dat de bal in het doel van de ijzeren staander terug spring (1—5). Toen werd het SVW te mach tig en de jongens trokken ten aanval. Keeper van Noort stopte een hard schot maar raakte de controle kwijt en de bal verdween in het doel (2—5). Bij een vol gende SVW-aanval dacht zowat iedereen dat de bal naast zou gaan maar Jan Berkhout dacht er anders over en wist de bal nog juist in het doel te krijgen (35). Met nog tien minuten spelen kon er toen nog van alles gebeu ren. maar Zeemacht werd opper machtig en het werd weer ge vaarlijk in het SVW-doelgebied met als resultaat dat het 36 werd. Beide keepers werden nog enkele malen op de proef gesteld, maar in de stand kwam geen ver andering en Zeemacht had ver diend geworden. In een buitengewoon snelle en aantrekkelijke wedstrijd wist Zouaven met flinke cijfers te ze gevieren over USVU. Een mooie overwinning voor de roodbroeken en een denkbare teleurstelling voor USVU. Zouaven startte weer met een volledig elftal. USVU speelde te veel over de breedte van het terrein in tegenstelling met Zouaven, die trouwens in deze competitie nog niet zo'n goede wedstrijd heeft gespeeld. Het ging bij de roodbroeken alles veel be ter; de halflinie speelde stuwen- der achter de voorhoede aan. en de backs Kok en Bakker bleken voor Vennik en zijn mannen bij na niet te passeren. Na de aftrap was het terstond de thuisclub die er goed combi nerend van door ging. Een indi recte vrije trap werd door Fr. Vriend overgekogeld. Een mooie combinatie tussen Stap, Smit en Pannekeet besloot laatstgenoemde met een hard schot, dat doelman Heine fraai stopte. Bij een snelle USVU-aanval was het Vennik die het van Diepen lastig maakte, maar deze wist erger te voorko men Na goed afgeven van Vla ming kwam de bal bij Scheer die onverwachts hard inschoot, ech ter tegen de paal; de terugsprin gende bal werd door Smit in- eens^via de staander ingeschoten Dit doelpunt werkte als olie op het vuur bij UVSU. Alles wees er op dat de gelijkmaker niet lang zou uitblijven. Toen van Leeuwen geheel onverwachts een ver en hoog schot inzond, verraste dat v. Diepen totaal Nog voor de rust werd het doel der gasten nog behoorlijk be stookt, maar doelman Heine bleek uit het goede hout gesneden te zijn. Na de hervatting waren het de gasten die alle zeilen moesten bij zetten om aan de zware druk van Zouaven te ontkomen. Het was Fr. Vriend die zijn club de lei ping gaf, toen hij de bal keurig kreeg toegespeeld van Scheer, handig Heme uit zijn doel lokte, en toen uiterst beheerst inschoot (2—1). Zouaven bleven gevaarlijkaan vallen en uit een corner door Fr. Vriend genomen, was het Smit die er met een prachtige kopbal 31 van maakte USVU trachtte door moedig vol te houden aan de druk te ontkomen, wat hun echter maar gedeeltelijk gelukte. Nog een maal moest v. Diepen in actie komen toen Vennik schit terend inkopte, maar de vuisten van de jonge Zouaven-doelman waren net snel genoeg om de bal De Beverwijkers trapten af, vielen meteen verwoed aan en zonder dat een Boysspeler de bal had aangeraakt, lag de bal in het net, zodat reeds na een minuut de Beverwijkers de leiding had den genomen. Niet ontmoedigd kwamen de Boys nu met goed opgezette aanvallen in het offen sief en moest de B-verdediging alle zeilen bijzetten om doelpun ten te voorkomen. Herhaaldelijke werden de vleugelspelers aan het werk gezet en na 10 minuten had Schippers succes. De Boys-voorhoede speelde hierna een voortreffelijk open spel en het Beverwijker doel kwam onder zware druk te staan. Bij een overtreding kreeg de rechts buiten de Graaf een vrije trap te nemen, die door hem keihard, via het hoofd van een der ach terspelers, benut werd. In deze periode hadden de Boys het beste van het spel en bij een der vol gende aanvallen wist D. Flier op een keurige wijze de stand op 13 te brengen. Met deze stand brak de rust aan. Na de rust was het spelbeeld geheel gewijzigd doordat de Be verwijkers nu het spel geheel in handen kregen. Steeds golfden de aanvallen op het doel der Boys en begon de achterhoede onzekerder te spelen. Doelpunten konden dan ook niet uitblijven en Beverwijk kon dan ook door twee doelpunten de stand op gelijke voet brengen. Vlak voor het einde had Knip nog een mooie kans om te scoren maar werd van de bal afgedrongen door de links achter, kort hierop floot de scheidsrechter het einde. Beverwijk beschikt over een stevige en snelle ploeg waarbij rechtsbuiten en middenvoor op vielen. Bij de Boys deden de invallers vooral in de eerste helft goed werk, maar de achterhoede speel de ook nu weer onzeker, waarbij vooral de dekking nogal eens ver waarloosd werd. Voor deze wedstrijd werd het door een trouwe schare leden en supporters gebouwde kleedlokaal onder supervisie van de heren Torken, Linssen en v. d. Berg, na ingezegend te zijn door de Kapelaan Watervis, Geestelijk Adviseur van HSV, officieel in gebruik genomen. Na deze plech tigheid hield de voorzitter van HSV een toespraak. Hij bracht dank aan allen die aan het tot stand komen van dit fraaie ge bouw hun medewerking hadden verleend. De heer Wijffels be sloot zijn toespraak met een woord aan de jeugd om zich dit alles waardig te tonen en de naam van HSV hoog te houden in het belang van de Katholieke sport. Het is een van weerszijden ma tig gespeelde wedstrijd geworden. Hoewel HSV het beste van het spel had, werden de aanvallen in een te traag tempo uitgevoerd, zodat de defensie der gastheren steeds weer gelegenheid kreeg om in te grijpen. Bij HSV was het gemis van Haanraads en Sehuyt geducht merkbaar. Het pleit dan ook voor het moreel van de ploeg, dat ze, toen na een kwartier J. Dekker ook nog uit viel, zo dapper hebben stand ge houden, vooral toen zij direct na de hervatting in de tweede 'helft tegen een 01 achterstand op keken. Er deden zich aan beide zijden kansen voor, aan WSV-zijde gin gen deze door een te traag tem po teloor en aan de zijde der roodgelen door onmacht der voor hoede. Beide doelwachters hebben dan ook weinig moeilijk werk gehad. Slechts eenmaal voor de rust ontkwam het HSV-doel aan doorboring, toen C. Binken door brak, doch Kraakman wist op het laatste moment voor opluchting te zorgen. De tweede helft begon verras send want reeds in de eerste mi nuut doelpuntte WSV uit een prachtige kopbal van H. Binken (01). WSV gooide nu alles op de aanval, doch door het te tra ge tempo waarmede de aanvallen werden uitgevoerd wist de HSV- defensie het te klaren en in de 70ste minuut wisten zij met een overrompelende aanval door B. Kosters gelijk te maken. Aan beide zijden werd wel hard ge werkt maar het was te onsamen hangend om de verdedigingen te verontrusten, zodat in de stand geen wijziging meer kwam. corner te stompen. Aan de an dere kant lukte het beter; een listig doorgespeelde bal van Pan nekeet aan Klaas Vriend was ko ren op de molen voor Klaas. Snel omspeelde hij twee, drie man. gaf toen een afgemeten voorzet, die broer Freek ineens hard in- kogelde, onhoudbaar voor Heine (41

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4