V.y.y. bereidt zich voor op Alkmaar"» stadsfeesten 1 a i i i i i i i i i i i 1953 bracht een goed vreemdelingenbezoek Feestkermis in 1954 van 2 tot 10 October Drama van de doodsangst meesterlijk vertolkt Hoe verstaat de hoer de iveersverwachting Feestavond op 11 Februari Voorstellen van B. en W, Buitenl not] Pagina 2 AGENOA WUNEN^ Vermouth SSefano per literfles f3.95 WIJNKELDER KRAAKMAN 'i I I I f 25.- voor wie meteen op hogere netspanning overschakelt Caféhouder vrijgesproken Oud-leerlingen van de Rijkslandbouw- winterschool bijeen W eersverwachting Oude Herberg- tournooi geopend AUTO B< TEGEN 1 Dinsdag 15 December 1953 ALKMAAR Het jaar 1953 Is voor Alkmaar een goed toeristenjaar geweest. Het vreemdelingenbezoek aan onze stad vertoonde een alleszins bevredigend beeld, zei de voorzitter van Alcmaria V.V.V., de heer D. J. Schetfei, gisteravond in zijn openingswoord op de algemene ledenvergadering. En dat bleek ook uit het voorlopig verslag over '53 van de administratrice, Mej. Hillerström. Het aantal dergenen die Alkmaar een bezoek brachten, bedroeg 215.000 en dat is 5000 meer dan in 1952. De voorzitter herdacht de heer G. Grondsma, wiens heengaan hij een groot verlies noemde voor stad en V.V.V. Bij het afscheid van de heer G. L. v. d. Post dankte hij dit oud-bestuurslid voor zijn werk in het belang van de vereniging. De kaasmarkt is de grote trek pleister voor toeristen. Reeds thans regent het aanvragen voor bezoeken in 1954. De vraag hoe deze mensen behoorlijk kunnen worden ontvangen, zo, dat zij ook iets van de kaasmarkt kun nen zién, wordt steeds moeilijker te beantwoorden. Ook buiten de drukke seizoendagen blijven de toeristen naar Alkmaar komen, aangelokt door het fraaie uiterlijk van onze stad. Het plaatsen van banken voorziet in een behoefte. V.V.V. denkt aan meer attrac ties dan de kaasmarkt alleen, en de voorzitter suggereert iets in de trant van een berenkuil en fon teinen. Ook streeft men naar het inrichten van comfortabele wacht kamers voor autobusreizigers. De kaasexpres is een groot suc ces geworden en V.V.V. zal er naar streven dat deze kaasmarkt- trein ook in het komende seizoen zal rijden. Na hartelijke dank woorden aan het adres van het bestuur en allen die V.V.V. bij het vervullen van haar taak bijstaan, wees de voorzitter op de komende stadsfeesten bij het 700-jarig be staan van Alkmaar, die de taak van V.V.V. zullen verzwaren. Maar ook in het komende jaar, ja, juist dan, zal V.V.V. met grote animo haar werk in het belang van stad en bevolking voortzet ten. Zoals wij reeds eerder meldden zal er voorshands geen zelfstan dig directeur van Alcmaria V.V.V. worden benoemd en zal men evenmin overgaan tot het benoe men van een gemeenschappelijke directeur voor Federatie en Alc maria. De directie van de fede ratie zal in het Waaggebouw blijven zetelen, zodat geregeld contact mogelijk is. Wilt u nu wat cijfers over 1953? Hier zijn ze. Het ledental steeg van 548 tot 555, het aantal torenbeklimmers van 13657 tot 14634. Het aantal overnachtingen daalde van 9947 tot 9555. Het V.V.V.-bureau ontving 4278 be zoekers. Het voorseizoen was wat min der levendig dan anders, tenge volge van de Engelse kronings feesten. Het hoogseizoen was overweldigend druk. De jaar markten en de landbouwtentoon stelling trokken 21.000 bezoekers. De verschillende culturele evene menten en amusementsbedrijven werden bezocht door 641516 be langstellenden, tegen 613090 in het vorige jaar. De begroting voor 1954 sluit op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 11915.De post motorraces is onder het hoofd inkomsten als P.M. post opgeno men. De belangstelling daarvoor schijnt te tanen, doch V.V.V. wil ze toch voortzetten. De vereniging deelt niet in een eventueel ver lies, doch wel in de winst. Er zal een nieuw welverzorgd affiche de wereld in gaan, dat hier en in het buitenland in de portiersloges der hotels een plaats zal krijgen. Bovendien staat er een voortreffelijk uitgevoerde fol der op stapel. Naar aanleiding van een inge komen brief van het Veteranen- legioen Nederland afd. Alkmaar, sprak V.V.V. zich uit tegen mis bruik van de vaderlandse vlag, die niet onteerd dient te worden door reclame en die bij zonsop gang gehesen en bij zonsonder gang gestreken moet worden. De Nederlandse vlag is bovendien 'n vlag. die standaardkleuren kent. Het is in het drukst van het seizoen voorgekomen, dat zelfs een directeur van een kaasfabriek geen kans zag, de kaasmarkt te bereiken. V.V.V. zal pogingen in het werk stellen om de toegang tot de markt zoveel mogelijk te doen vrijhouden. De vereniging zal aan het ge meentebestuur een verzoek rich ten om de fraaie bloemenklok een gunstiger plaats te geven. De molen van Piet, die een be zienswaardigheid is, die door vele toeristen wordt bezocht, zou zeer gediend zijn met een vlotte af werking van de herstelwerkzaam heden, die men er thans aan ver richt. De molen zou dan tijdens de stadsfeesten in een staat ver keren waarin hij behoort te zijn. En dat kan het stadsbelang ten goede komen. Op 11 Februari zal V.V.V. Alc maria een feestavond houden voor haar leden, een feestavond die tevens een propaganda-avond zal zijn voor haar niet-Ieden. Bjj die gelegenheid zal Georgette Ha- gedoorn optreden. Nadat de voorzitter het door ziekte afwezige bestuurslid, de heer Fr. Otten, beterschap had toegewenst, konden de leden van V.V.V. genieten van een drietal films, de fraaie kleurenfilm „Wel kom in Nederland", de kleuren film „Aalsmeer" en de voor treffelijke documentaire van Her man van der Horst. „Het schot is te boord". DINSDAG 15 DECEMBER HET GULDEN VLIES: To neel voor het B.K.L., 8 u. WAPEN VAN HEEMSKERK Automobieltechnische Club 8 uur. Bioscopen: HARMONIE: „De dertiende getuige", 8 uur (18 jaar) VICTORIA: „De raadselach tige mr. Moto". 8 uur (14 jaar). CINEMA: „Robinson en Cru soe en Co.", 8 uur (alle leeftijden). WOENSDAG 16 DECEMBER HET GULDEN VLIES: „Selskip Friso", 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK Verg. Land- en Tuinbouw, jongeren, 8 uur. Bioscopen: Als Dinsdag. Voorstellingen 2.30 en 8 uur. Waterstanden: WOENSDAG: Hoog water 1.30 en 14.30 u. Laag water 8.15 en 20.35 u. (Advertentie) MET KERSTMIS (Met GRATIS miniaturen) (Adverentie) (rood of wit) Bij iedere fles een leuk bodega-glas gratis! 4* a. d. Platte Steenenbrug Verdr.oord 114 Tel. 2604 Verdr.oord 114 Tel. 2604 1 Mutaties Rijkspolitie ALKMAAR Dezer dagen zijn door de Algemeen Inspecteur van de Rijkspolitie de navolgende le den van het corps Rijkspolitie, behorende tot het district Alk maar bevorderd: De wachtmeester der Rijks politie le klasse D. Penninkhof, behorende tot de groep Schoorl en postcommandant van War- menhuizen, tot opperwachtmees ter: De wachtmeester der Rijkspo litie P. H. van Huit. behorende tot de verkeersgroep Alkmaar tot wachtmeester le klasse: De wachtmeester der Rijkspo litie J. M. de Swart, behorende tot de groep Bergen, post Bergen- Binnen, tot wachtmeester le klasse en de wachtmeester der Rijkspolitie J. Zorg. behorende tot de groep en post Heiloo even- -r, eens tot wachtmeester le klasse stemmigheid worden bereikt. De ALKMAAR. - Op 26 November besloot de Alkmaarse gemeenteraad" de behandeling van een voorstel van B. en W. tot wijziging van de kermisdata in 1953, aan te houden. In de raadsvergadering die a.s. Donderdagmid dag om twee uur begint, zal dit voorstel wederom ter tafel komen. B. en W. hebben hun oorspronkelijk voor stel gehandhaafd en menen dat de kermis het komende jaar, in verband met de feestelijkheden van het 7 eeuwen oude Alkmaar, gehouden dient te worden van Zaterdag 2 tot en met Zondag 10 October. Zo zien de Raad van het Grootwinkelbedrijf en een aantal plaatselijke mid denstandsorganisaties het dan ook het liefst geregeld. Er zijn in deze raadsvergade ring enkele besluiten te verwach ten die de huurders van gemeen tewoningen ter harte zullen gaan. Daar is allereerst het voorstel tot toepassing van de huurverhoging op alle woningen der gemeente, per 1 Jan. 1954. en vervolgens een voorstel tot verhaal van het bedrag waarmee de kosten voor waterlevering zullen stijgen met ingang van die datum, op de huurders van deze woningen. Subsidie voor de „Messias" B. en W. zijn van plan de uit voering van Handels „Messias op 23 Dec. a.s. in de Grote Kerk, veilig te stellen. Zij stellen voor, aan de Alkmaarse afdeling van de Maatschappij tot bevordering der toonkunst een subsidie te verlenen dat 50 zal bedragen van het werkelijke nadelige saldo, tot maximaal f 500.De Maat schappij had f 500.— zonder meer aangevraagd. Verbetering van Akerslaan De bewoners van de Akerslaan, die een verhard wegdek en trot toirs met betontegels wensten, zullen waarschijnlijk hun zin niet krijgen, maar verbeterd wordt de laan wèl. B. en W. stellen voor grind aan te brengen en kuilen te egaliseren. De St. Agnessohool zal een tum- strookprojector kunnen aanschaf fen met medewerking van de ge meente, althans de raad zal Don derdag hébben te beslissen over een positief voorstel van B. en W. aangaande die gemeentelijke medewerking. R.K. Kleuterschool Er is bovendien een voorstel tot medewerking aan de totstand koming van een R.K. kleuter school in het Bergerkwartier en tot verhuur van die school aan het bestuur van de R.K. Kleuter scholen voor f 250.per lokaal per jaar. De omschakeling van de netspanning. In verband met de geleidelijke verandering van de spanning van het electrisch net, van 127 volt in 220 volt. heeft de gemeente verhuistranaifbrmaitoren nodig. Aanvankelijk lag het in de be doeling de verbruikers, die daar voor in aanmerking zouden ko men, gedurende ten hoogste vijf jaar de beschikking te geven over een verhuistransformator, die ze twee jaar gratis zouden kunnen gebruiken en waarvoor zii daarna een bedrag aan huur zouden moe ten betalen. Dit huurbedrag viel niet overal in goede aarde en ook over de plaatsingswijze van de transformatoren kon geen een transformator-vóór-de-meter zou het stroomverlies ten laste van het electriciteitsbedrijf brengen, plaatsing achter de meter zou de verbruiker voor het stroomverlies doen opkomen. Er werd ter dek king van de kosten overwogen de electriciteitspriis met een 7= cent per kWh te verhogen. B. en W. menen nu echter, dat de transformatoren gratis kunnen worden ter beschikking gesteld, doch voor ten hoogste twee jaar en dat de transformator dan vóór de meter kan worden geplaatst, zodat het electriciteitsbedrijf de verliezen zal lijden. En dit be helst dan ook. hun voorstel dat Donderdag in de raad zal komen. Bovendien stellen zii voor, geen vergoeding te verstrekken in de vervangingskosten van lampen en ver'bruikstoestellen of voor de ombouw van de laatste. Volgens hun voorstel zal echter aan diegene, die bij de aanvang van de ombouw op een nader vast te stellen datum aan stonds, zonder gebruik te maken van een verhuistransformator, electrische energie gaat afnemen onder de hogere spanning, een premie worden uitgekeerd van f 25.De electriciteitstarieven zullen, als B. en W. hun zin krij gen, ook niet met een cent worden verhoogd. Over dit voorstel verwachten wij wel enige discussie. Huis- en grondeigenaars vergaderen ALKMAAR Op Woensdag 16 Dec. houdt de Vereniging van Huis- en Grondeigenaren „Het Eigendom" een belangrijke vergadering in 't Gulden Vlies. Ook niet-leden van de vereni ging zijn daar welkom. De ver gadering begint om half acht. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Fran- ciscus M. zv J. H. Rutten en J. C* Kuin; Elizabeth M. dv N. J. J. de Vries en A. Duin; Margaretha J. dv P. Hoekstra en W. Meiier: Be- rentina J. dv J. Groet en B. Lich- tendaihl: Gerritje W. dv H. Jeru zalem en G. Ziel; Petronella dv J. Goedwolk en H. C. Smits: An na L. dv H. M. Kuijpers en A. M. van Straalen. Overleden: Muus de Jongh 71 jr wed. van W. Hein; Aaltje Krijgsman 80 jr; Cornelia T. M. van Egmond 6 dgn. ALKMAAR. De chauf feur H., vroeger woonachtig in Edam, die vrachten vervoerde voor meelfabrieken uit Wormer- veer en Van deze vrachten wel eens wat „overhield", verkocht deze restanten aan de caféhouder P. B te Alkmaar. Ook maakte de chauffeur zich later schuldig aan diefstal van meel en voederkoe ken, en deze partij werd ook verkocht aan de caféhouder. De chauffeur werd voor deze dief stal veroordeeld, doch de café houder, beschuldigd van heling, stond gistermiddag terecht voor de politierechter. Volgens de raadsman van verdachte, mr D. H Buiskool, was hier echter geen sprake van opzettelijke heling, en tevens was volgens raadsman niet bewezen dat B. wist, zoals in de ten laste legging stond, dat de goederen van diefstal afkomstig waren. De Officier van Justitie vatte de zaak echter hoog op, mede in verband met feiten uit het verleden van B„ en meende stellig dat B. wel degelijk had geweten dat de herkomst van de goederen duister was. Hij eiste een gevangenisstraf Van drie maanden. De raadsman voerde verder aan, dat het in de kringen van vrachtvoerders, speciaal waar het graan betrof, gewoonte was dat de vervoerder hetgeen hij soms over hield ten eige bate verkocht. De raadsman wilde voorts ver dachte niet zien, zoals hij door de Officier werd afgeschilderd en de prijs waarvoor verd. de goederen had gekocht van de chauffeur was normaal geweest, waaruit ook zou blijken, dat deze niet aannam dat de goederen van diefstal afkomstigwaren. De Politierechter, liitspraak doende, achtte opzettelijke heling niet bewezen, doch was er wei van overtuigd dat B. had kunnen aanvoelen, dat de zaak niet in orde was Daar dit echter niet ten laste werd gelegd, vorderde hij vrijspraak. ALKMAAR. De hedendaagse menselijke psyche is getekend door de angst. Niet alleen psycholoog en psy chiater kunnen daarvan meespreken. Ook de schrijver, wiens taak het is de mens te herscheppen, zoals hij existeert, weet wat de angst in de mensenziel kan aan richten. De angst, en wel in het bijzonder de doods angst, is dan ook het thema geworden, waarop Bernanos zijn „dialogen der Carmelitessen" heeft gebouwd, die, aanvankelijk voor de film geschreven, geworden zijn tot het drama „De Hof van Olijven". Het was Alkmaar's voorrecht gisteren de meesterlijke vertolking van dit drama door „De Toneelvereniging" in het Gulden Vlies te aanschouwen. Bernanos zou Bernanos niet zijn geweest, de geobsedeerde door de genade, wanneer hij de doodsangst van zuster Blanche niet zou hebben doen rijmen op Christus' doodsangst in Gethse- mane. „In de Hof van Olijven werd alle menselijke angst god delijke angst", zegt hij. En slechts de goddelijke Angstige kan met Zijn genade de mense lijke angst doorlichten tot angst tot offer wordt. „De Hof van Olijven" is een katholiek drama, ontegenzeg lijk, maar het heeft iets te zeg. gen tot iedere mens om de kleine en de grootse menselijkheid van zijn sujetten. In de dialogen der de dood gewijde carmelitessen zegt Ber nanos wjjze woorden over de zin van het kloosterleven, over de zin van het offer over geestelijke hoogmoed en ware nederigheid en over Gods wil, waaraan 's mensen wens onderworpen dient te zijn. De Franse revolutie verdrijft 'n carmelitessengemeenschap uit haar klooster. De zusters worden ter dood veroordeeld, nadat zij vrijwillig besloten hebben het offer van haar leven te bren gen. Slechts een van haar. zus ter Blanche van de Doodstrijd des Heren, vreest te sterven. Wie de zusters wijdde tot de dood, ontgaat zelve het schavot en zij die de dood vluchtte uit angst gaat zingende in tot het martelaarschap. „De Toneelvereniging" heeft dit drama van de doodsangst 'n magistrale vertolking gegeven. Naast Marie Hamel, die een voortreffelijke, menselijke.' moe der-overste op de planken zette, moeten wij' onmiddellijk de na men noemen van Mary Smit- huysen en Benita Groenier als de waardige, nederig-hoogmoedi- ge Mère Maria van de Menswor ding en de kinderlijke, heerlijk gelovige zuster Constance. De lang niet gemakkelijke rol van zuster Blanche werd vertolkt door Els Bouwman. Marcelle Tassencourt's regie-opvatting van deze rol kunnen wij piet delen. De regisseur heeft van haar een figuur gemaakt, die niet meer de draagster is van de mense lijke angst, de menselijke doods angst maar van een neurose, 'n psychose zelfs. En wij geloven dat Bernanos niet heeft bedoeld van zuster Blanche een zenuw- ALKMAAR Gisteren kwa men in het Wapen van Heems kerk te Akmaar de oud-leerlin gen van de Rijkslandbouwwinter- school bijeen, 's Morgens werd de jaarvergadering gehouden, terwijl in de middag een lezing gegeven werd door de heer M. Scharringa van het K.N.M.I. te De Bilt, over het onderwerp: „Hoe moet de boer de weersverwachting ver staan?" De jaarvergadering was slechts heel matig bezocht. De hoofd schotel werd gevormd door de verkiezing van nieuwe bestuurs leden wegens periodiek aftreden van de heren *J. Kaan, voorzitter, te Anna Paulowna en D. Pijper te Wieringermeer. Gekozen wer den na herstemming de heren J. C. Waiboer uit Anna Paulowna en M. C. Timmers te Wieringer- werf. Door het aftreden van voorzitter Kaan, moest ook in de vacature van de voorzitter voor zien worden. Benoemd werd de heer M. Brommersma in Beem- ster. Vervolgens werd door de ver gadering besloten de contributie te handhaven op f5. Leerzame lezing Om twee uur verenigde men zich weer. Het aantal aanwezigen was aanmerkelijk gegroeid door de tegenwoordigheid van leerlin gen van de Landbouwwinter- school. De heer M. Scharringa, verbonden aan het Koninklijk Meteorologisch Instituut te De Bilt hield een leerzame voor dracht over het onderwerp: „Hoe moet de boer de weersverwach ting verstaan?" Spreker ging vrii uitvoerig de totstandkoming van een weer bericht na. Eerst gaf hii een uit eenzetting van bepaalde uitdruk kingen, die men geregeld in de verwachtingen tegenkomt en noemde enkele elementen, die in vloed uitoefenen op de weers gesteldheid, zoals de temperatuur, de bewolking, vochtigheid en wind. De heer Scharringa gin? het gehele groeiproces van een weerbericht na. te beginnen bij de oorsprong van het net van waarnemingsstations, die over de gehele wereld verspreid liggen. Dagelijks komen er ruim 25.000 berichtgevingen bij het K.N.M.I. binnen, die snel door meisjes in kaart moeten worden gebracht. De weerstations kennen geen IJzeren Gordijn en hebben con tact met de verst afgelegen ge bieden op de wereld. De weer kaarten worden om de drie uur getekend, in West-Europa ge schiedt dit elk uur. Als tijd wordt de Greenwich tijd genomen. Spr. ging diep in op het voor spellen van het weer op lange termijn en het daar onverbreke lijk aan verbonden volksgeloof, dat vooral op het platteland zeer diep geworteld is. De gedragin gen van planten en dieren ziin beslist geen aanwijzingen voor de aard van een komende winter, evenals dit het geval is met het karakter van de herfst. Door ouderen wordt dikwijls beweerd, dat de winters en zo mers van vroeger anders waren dan tegenwoordig. Ook dit berust niet op waarheid. Men heeft be treffende het weer gegevens ter beschikking sinds het jaar 96 na Christus. Wel is een langzame verandering in het klimaat waar genomen. Het wordt in Europa langzamerhand iets warmer. Over het algemeen mag men de weers voorspellingen op lange termijn als onbetrouwbaar aanmerken. NEVOBO, AFD. ALKMAAR Competitie-uitslagen Heren le klas: Rijks Politie 1Hooge Huys 13; Povay 1Jong Hol land 1 0—3; SOVA—Rijks Politie 1 22; Octopus 1Catapult 1 13; The Smash 1Catapult 2 22 2e' klas: PCB 1—SVN 2 3—0; Tempo 1Jong Holland 2 22; TOP—Be Fit 1 1—3; PCB 2— Rijks Politie 2 22; Catapult 3 —PCB 1 3—0. 3e klas: APSVVLN 2—2; Tempo 2SGA 3 Octopus 2 SGA 2 0—3; SGA 3—HVB 3—1; VLN—Povay 2 3—1. Tempo 2 niet opgekomen. Dames le klas: The Smash 1-Jong Holland 1 03; The Smash 1 PCB 1 3—0. 2e klas: Octopus 1Tempo 1 2—2; Catepult 3Jong Holland 2 03; Octopus 1Catapult 3 Be Fit 1—TOP 3—0. 3e klas: Jong Holland 3Oc topus 2 30; Octopus 2—Tempo 2 2—2. Catapult 3 niet opgekomen. patiënte te maken, maar een fi guur zoals die door Moeder Li- doine wordt beschreven: een ge zond meisje, dat bang is voor ratten en muizen, dat schrikt van een onverwacht geluid en dat de dood vreest, in erger mate misschien, maar net zo gezond als andere meisjes dat doen. De opvatting van de regisseur ech ter heeft Els Bouwman voortref felijk gerealiseerd. Naast dezen stonden Bé Schenk. Anita Menist Carla de Raet, Emmy Lopes Dias, Elisa beth van Brussel, Bets van Lonk- huyzen, Kitty van Wijk, Ferdi nand Sterneberg, Han Surink. Ben Groenier, Jaap Hoogstra, Gelijn Molier, Gerard Schild en Gerard Heijstee. Zij allen deel den door hun spel in de wel verdiende bijval, die het veel- tallige publiek het gezelschao bracht. S. K. Dierenbescherming ALKMAAR In de omge ving van de Vrouwenstraat zwerft reeds geruime tijd een grote zwarte kater, die evenals de kater welke nog steeds ver blijft in de omgeving van de Kennemerlunchroom te Bergen, ter beschikking is voor liefheb bers. Geruime tijd geleden is een zwart hondje op de Bergerweg zoekgeraakt en alle opsporings pogingen hebben geen resultaat gehad. De kentekenen van het hondje zijn: klein, zwart met een weinig bruin, teef, onfeveer 8 jaar oud. Adres Inspecteur: C. Verwer. Zaagmolenstraat 36, Alkmaar. Postduivententoonstelling tijdens a.s. weekend ALKMAAR De „Noordhol landse Flying Fond Club" zal op Zaterdagavond en op Zondag, 19 en 20 December, haar jaarlijkse postduivententoonstfelling houden in de bovenzaal «afé^restau- rant A. Haring, Oudegracht. Het neusje van de zalm op het gebied der postduiven zal daar aanwezig zijn. De bekendste liefhebbers uit Hoorn, Zaandam, Alkmaar, Koog Zaandijk, Wor- merveer, Castricum etc. etc. zul len vertegenwoordigd zijn. De keuring geschiedt door de heer Saarloos uit Den Haag. Er zijn fraaie prijzen voor deze show beschikbaar gesteld, w.o. 3 mooie bekers en vele ereprijzen. Als extra attractie worden Zon dag tentoongesteld de 2 duiven die no. 1 en 2 waren in de grote vlucht St. Vincent 1953 in de grote fondclub Amsterdam, eige naars Grimberg, Hoorn en Band, Purmerend. De eerste van deze twee behaalde een groot aantal prijzen ter waarde van plm. f 1500,—. Van deze liefhebber worden tevens enige duiven verkocht en wel om Zondagmiddag 5 uur. Wij twijfelen er niet aan of er zal voor deze postduivenshow veel belangstelling bestaan. D.A.W. DERDE TE HAARLEM ALKMAAR Zondagmiddag organiseerde HVGB te Haarlem haar traditionele vierkamp, waar voor ook DAW uit Alkmaar weer was uitgenodigd. Naast de organiserende vereni ging deden verder mee: Merwede, de houder van de wisselbeker en zwemclub „Haarlem". Evenals vo rig jaar gingen de Dordtenaren met de zege strijken. Uit de zwemnummers vengaarden zii 2031.0 punten, HVGB 2053.7, DA W 2053.9 en Haarlem 2077.9. In het waterpolotournooi, dat tot besluit gespeeld werd won Merwede na een spannende strijd van Haarlem met 76, terwijl D AW tegen HVGB niets in te bren gen had. Deze Haarlemse ploeg is op dit zeer kleine veld vol komen thuis, terwijl vooral de doelman van de Alkmaarders zioh slecht kon aanpassen. Het werd tenslotte 10—2. In de ver liezersronde speelde DAW heel wa* beter. Met de rust was het nog 00, doch daarna schoot Bijlsma enkele keren raak, tegen v.d. Horst een maal; uitslag 31 voör Haarlem. HVGB bleek zeer goed op dreef te zijn Want in de winnaarsronde klopte zij Mer wede met 64. De eindstand was daardoor geworden: le Merwede 2020.0 punten: 2e HVGB 2023.7 pnt: 3e DAW 2053.9 pnt en Haar lem 2065,9 pnt. Op de zwemnummers was Bea Obdam de enige DAW-adspirant die een eerste plaats wist te be halen en wel Op de 50 m. school slag in 43.5. Jaap Cloeck bezette de 2e plaats op de 50 m. rugslag jon gens in 37.9, Greetje Visser die op de vrije slag meisjes in 36.8 en Siem Hottentot bij de jongens in 31,2. De senioren deden het iets be ter door drie maal eerste te wor den: Jetty Piersma won de 100 m. schoolslag in 1.26.8, Ad Boxem de 100 m. rug heren in 1.13.4 en de 10 x 50 m. vrije slag estafette werd een Alkmaarse zege in 5.31. medegedeeld door het KNMI te De Bilt, 'geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond PLAATSELIJK MIST Veranderlijke bewolking met hier en daar enige lichte re- fen. Plaatselijk mist. Zwak- e, later matige wind uit Zuidelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. Tempo's Volleynieuws ALKMAAR. De Junioren zijn Zaterdag j.l. gestart. Met 10 leden werd enthousiast getraind, maar het aantal moet natuurlijk nog wat groter worden. Er zijn een stuk of wat goede krachten bij, dus de toekomst behoeft niet somber ingezien te worden. De senioren hebben de afgelo pen week geen overwinningen kunnen behalen. De beide dames teams speelden resp. tegen Octo pus I en II met 2—2 gelijk, waarmee het 2e het ongeslagen record dus handhaafde. De heren van het le sleepten met veel moeite een punt uit de wedstrijd tegen de koploper Jong Holland II. Niet zon gek resultaat! Het 2e deed het heel wat slechter. a d o ?,mdat de wedstrijd tegen A.P.S.V. moest worden afgelast, maar omdat door een jammerlijk misverstand de ploeg voor de Wedstrijd tegen S.G. AIII maar met 5 man opkwam! Dat bete kende niet alleen een boete, maar bovendien 2 winstpunten in min dering. En het waren er tot nu toe al zo weinig! De wedstrijd zal opnieuw worden vastgesteld. Deze week een klein program ma: het 2e damesteam op 17 Dec. "ur in de Julianaschool tegen Catapult IV en het le he renteam op dezelfde dag om 9 mde Ridderstraat tegen Rijkspolitie II. s Hoofdprijs van „De Kanarie" ALKMAAR De hoofdprijs in de verloting van de vereniging „De Kanarie", gehouden tijdens de wedstrijden en de tentoonstel ling in het afgelopen weekend, is gevallen op nummer 387. NEVOBO, AFD. ALKMAAR Competitie-standen Competitiestanden tot en met Zaterdag 12 December: Heren le klas: Catapult I Hooge Huys J. Holland I The Smash I Octopus I Catapult II Rijks Pol I SGA I SVN I SOVA Povay I Heren 2e klas Be Fit I J. Holland II DeNeBa Tempo I Catapult III PCB I The Smash II TOP PCB II Rijks Pol. II SVN II Heren 3e klas 7 7 0 0 14 6 6 0 0 12 7 4 1 2 9 7 3 2 2 8 6 2 2 2 6 7 1 4 2 6 7 1 3 3 5 6 1 2 3 4 5 0 3 2 3 5 1 1 3 1* 7 0 0 7 0 7 4 3 0 11 7 4 3 0 11 6 4 2 0 10 7 3 3 1 9 7 4 1 2 9 7 2 3 2 7 6 2 1 3 5 6 1 1 4 3 7 0 3 4 3 7 0 2 5 2 5 0 2 3 0* SGA II 7 5 2 0 12 Octopus II 7 5 1 1 11 Be Fit II 6 3 2 1 8 HVB 7 3 2 2 8 APSV 6 3 2 1 6* VLN 7 2 4 1 6* SGA III 6 2 1 3 5 Slinger Boys 5 1 1 3 3 Povay II 8 0 3 5 3 Tempo II 5 0 3 2 1* Be Fit III 6 0 1 5 1 Dames le klas Catapult I 5 5 0 0 10 SOVA 6 5 0 1 10 J. Holland I 6 4 0 2 8 PCB I 6 0 1 5 1 The Smash I 6 1 1 4 1* Catapult II 5 1 0 4 *0 Dames 2e klas J. Holland II 6 5 1 0 11 Tempo I 6 3 2 1 8 Rjjks Pol. 5 3 0 2 6 Bergen- 5 2 1 2 5 Be Fit I 6 2 1 3 5 TOP 6 1 1 4 3 Octopus I 1 0 1 0 1 Catapult III 5 0 1 4-S Dames 3e klas Tempo II 6 4 2 0 10 SVN 4 3 0 1 6 Octopus II 3 1 1 1 3 J. Holland III 4 2 0 2 2* The Smash II 2 1 1 0 1* Catapult IV 4 0 1 3 1 Be Fit II 5 1 1 3 1* Be Fit III 2 0 0 2 0 2 verliespunten wegens onvolledig uitkomeft. extra 4 verliespfmten HEILOO. Maandagavond is het Oude Herberg-tournooi ge opend door de heer J. Smit, voor zitter van de vereniging. De eerste partij, gespeeld door de heren C. Klein (50)Jansen (45 carb.). Het was Klein die de eerste 5 beurten maar liefst 5 poudels liet noteren. Jansen kwam op 11 carb. te staan. Klein heeft deze partij gewonnen met een gemiddelde van 1.11. C. Klein (50) 50 45 6 1.11 C. Jansen (45) 38 45 6 0.84 In de tweede partij moest Hu berts het opnemen tegen Pee reboom en dit heeft hij voor treffelijk gedaan, met series van '108. Huberts wist een zeer goede moyenne te halen. Huiberts (60) 60 26 10 2.30 Peereboom (60) 33 26 7 1.12 Henning heeft tegen v. Diepen geen schijn van kans gehad, v. Diepen (55) 55 36 10 1.52 Henning (55) 40 36 6 1.11 De heren Cordes-Klein hebben de spanning er in gehouden tot het laatst. Klein (50) 50 42 8 1.19 Cordes (50) 47 42 7 1.11 In een gelijk opgaande strijd moest Achegve de eer laten aan Jansen. Jansen (45) 45 49 9 0.92 Achegve (55) 54 49 5 1.10 FRANKRIJK N.A.V.0 l^e Franse min landse Zake: is een hardnekkig dringend beroep en Churchill op van Bermuda de oprichting ve garanties te gev invloed, heeft zijn kwaliteit ve de N.A.V.O., in van de twaalfde wensen opnieuw zijn bewijzen groot de tegens Duitsland nog s invloed deze fu op de politieke het Westelijke danks alle schone gelijks aangeprez de samenwerking keren stroef. De schap is allerm: Clemenceau hee „het ganse prol zou uit de were er 20 mdllioen waren". Sedert millioen Duitsers invloed kunnen de politiek van V de kwestie is alk baan. Al was hei „beschaafd" geve het Saargebied. Het zou te sim dit stuk van vraag aan de ord< kwestie ligt veel een historische en achtergrond, die verwaarlozen. Me eenmaal beducht pen in het EJD. Fransen zijn behept van minderwaardi; De anderhalf millii de oorlog 1914191 gesneuvelden uit tellen zwaar. Nier twisten. De Fran: bij de Duitsers adl Duitse tempo lig1 Frankrijk nog st een economisch angst is, dat het land, binnen het Verenigd Europa vende rol zal spele Frankrijk. Sedert aan de orde is discussie in Franse de. Zelfs zijn er gaan, om de Du: buiten het Wes1 gingsorgaan te hc Duitsers in hun evenveel kans Frankrijk de loef voorstanders van Frankrijk pleiten enigd Europa, me werking, omdat a del van een verzE... krachten Rusland weerstaan. „Maar Fransen aan hun „helaas een medei het niet anders k: king „helaas" blijf zware schaduw li stelling over elke ferentie. De 12de N.A.V.O., die giste, nen, niet uitgezond In Natal apartheidsp DUBAN, 14 Dec van drie politieke Natal hebben het I regering Malan, o heidswetten op de Zui!d-Afrikaanse door te voeren, af; Gezagvoerd verongelukt vliegtuig gea MADRID, 14 Dec voerder van het 4 boven het Guadar omlaag gestorte tuig van de Spaan maatschappij Aviaci cio is in een militai ingesloten. Er wor< zoek ingesteld naa. gedurende en na lu Bij dit vliegtuigoi personen om het le Kopen op af in West-Du is onrust!] BONN, 14 Dec. afbetaling dreigt land bedenkelijke nemen. Vooral in heeft het tot gevo het aantal beslagnei loon onrustbarend is i^s bij mijnbedrijven dat het vijfde deel talen lonen in besl men, omdat de looi aan hun afbetaling® hadden voldaan. Zes doden royse city t Gisteravond is Texas, een auto te pereden. De zes in de auto werden alle locomotief en 11 w trein ontsuoorden. Drie passagiers moesten naar he worden gebracht, anderen lieDen kne De doden zijn ee vrouwen, twee jong geveer vier jaar een meisje van ons De auto werd teg geslingerd, de wis met het gevolg, dat van de trein op terecht kwam. De k spoorde, een wagon op de locomotief, sloegen om en zes rails. Ongeveer vijf ven op de rails sta?

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2