Een boulevard te Camperduin? PELS' £s. art SSvffJws Draaglijke vertolking van twijfelachtig stuk Mossadeqverweert zich huilend en kreunend „Dank U" Van unicum tot serieproduct NIEUWS uit Bergen Botsing te Koedijk Chauffeur oriënteerde zich op verkeer dat hem voorging Oude kermisdata handhaven AGENDA Belangrijk besluit van Schoorlse Raad Ruïne-tournooi in Bergen geopend V.S.-journalist werd beroofd V.V.V. vergaderde Maar veroorzaakte een ongeluk p,stËs,*rtd£ Pagina 2 Woensdag 16 December 1953 ALKMAAR Onder auspiciën van de Dienst Welzijnszorg Leger gal de toneelgroep „De Schouw spelers" gisteravond in een uit verkocht Gulden Vlies een po pulaire voorstelling van het Zwit serse blijspel ,,'n Kerel van een vrouw", geschreven door F. P. Buch. Het stuk speelt zich af in de hall van een herenhuis, waarin hoogst kolderachtige scènes afge wisseld worden door min of meer tragische. De laatste worden wel iswaar overheerst door de eerste, maar we geloven toch niet, dat het stuk met recht aanspraak maakt op de benaming blijspel. Blijheid wordt er inderdaad in ten toon gespreid. De grond van het stuk is echter van een onbe rekenbaar allooi, waar op het ene ogenblik het boertige uit om hoog komt en een misschien ver beeld dreigend ongeluk in weg zakt, terwijl even later een te gengestelde toestand bereikt wordt. Plotseling zegeviert het geluk van twee jonge mensen, hoewel de kerelachtige vrouw aanvankelijk kapot leek te gaan in een ontmoedigende eenzaam heid. De acteurs beschikken zeer ze ker over bekwaamheid en wisten het stuk, dat eerlijk gezegd wei nig om het lijf heeft, op een be hoorlijk niveau te brengen. Rosa Swart was werkelijk een levens echte kerel van een vrouw voor ziver die levenseoht te brengen was. In Theo van Duyn vond zij een vlotte tegenspeler, die met Middenstand en Grootwinkelbedrijf willen: ALKMAAR - In ons overzicht van de voorstellen, die B. en W. mor gen in de raad aanhangig zullen maken, wordt de indruk gewekt, dat de raad van 't grootwinkelbe drijf en de plaatselijke midden stand voorstanders zijn van het verzetten van de komende ker mis van Augustus naar October. Het tegendeel is echter het geval. Grootwinkelbedrijf en midden stand wensen juist de oude ker mis in Augustus gehandhaafd te zien. Het voorstel van B. en W. behelst een regeling van de ker mis, zoals de raad van het groot winkelbedrijf en een aantal plaat selijke middenstandsorganisaties die juist het liefst niet zouden zien. Vriendelijkheidop 2 maanden brommen getaxeerd ALKMAAR De Alkmaarse rechtbank zette gisteren de be handeling voort van de zaak te gen de Alkmaarse autohandelaar J. v. R., die ervan beschuldigd werd onder te sterke invloed van alcohol zijn auto te hebben be stuurd. Op vragen van twee po litiemannen zou van R. slechts met het vriendelijke „dank u" hebben geantwoord, nadat hij prompt zijn wagen op het stop teken der agenten had stilgezet. Op zijn gang naar het bureau zou hij wat hebben geslingerd. Op het politiebureau weigerde de man de bloedproef. Hij schijnt echter wel te hebben verlangd zelf tegenwoordig te zijn bij het tellen van het geld dat hij in zijn portefeuille had. De getuige in deze zaak die de vorige maal van meineed werd verdacht, bleef thans bij zijn ver klaring, dat hij in geen geval bedoeld had te zeggen dat hij meende dat verdachte onder zo danige alcoholische invloed was geweest, dat hij zijn auto niet naar behoren kon besturen. Verdachte zelf ontkende, on danks het getuigenis van twee agenten, slechts „dank u" te heb ben geantwoord, toen de agenten hem vragen stelden. Hij zou wel degelijk redelijke antwoorden hebben gegeven. De officier van justitie Mr. J. C. V. Meischke, requireerde 2 maanden gevange nisstraf met intrekking van R's rijbewijs voor de tijd van 8 maanden. Mr. W. Buers betwiste in zijn pleidooi de onbekwame staat van zijn cliënt. Hij achtte het ten laste gelegde niet bewe zen en vroeg primair vrijspraak, subsidiair geen onvoorwaardelijke straf en in geen geval intrekking van het rijbewijs, dat van R. reeds vanaf 10 October kwijt is. De rechtbank zal over veertien da gen uitspraak doen. 1 maand geëist voor diefstal ALKMAAR. De vrouw Geer- truida C. K. uit Alkmaar, die zich gisteren voor de Alkmaarse rechtbank diende te verantwoor den voor diefstal van tien gul den, was niet verschenen. Haar zaak werd bij verstek behandeld. De eis was één maand gevange nisstraf. De uitspraak is over veertien dagen. 16e opvoering van „Potasch en Perlemoer" ALKMAAR. Vijftien keer een bijkans uitverkocht huis voor een en dezelfde toneelvoorstelling komt sporadisch voor in Alk maar. Johan Kaart en zijn gezel schap leverden hem dat. „Potasch en Perlemoer" is zo geweldig in trek, dat een zestiende opvoering noodzakelijk bleek. Zondag 20 December a.s. kan men in Het Gulden Vlies Johan Kaart en Johan Boskamp in hun grote suocesrollen van „Potasch en Perlemoerin Textiel" nog maals bewonderen. Emmy van Swol, Wim de Haas, Sonja Poolman en Bram Boulé door een moderne levenswijze het sukkelige dienstbodenpaar, ge vormd door een degelijke Corrie Kooper en een regeerbare Peter Verwey, achter het onoverkome lijke hek van een stijve ouder wetse methode van optreden plaatsten. Evenwel was de sfeer van het stuk als gegoten in de doelstelling van de avond. HtnB (Advertentie) JONGE GENEVER met enkele druppels angostura heeft een apart cachet. HET KERSTAPERITIEF BIJ UITNEMENDHEID per L. v.a. f6.50 R.K. Vrouwengilde ALKMAAR Morgen om 8 uur belegt het R.K. Vrouwengil de te Alkmaar weer een avond ie Victory. Mej. R. Hollants zal enkele huishoudelijke onderwer pen in verband met de Kerst viering behandelen. Deze avond komt in de plaats van de jaar lijkse Kerstavond, die wegens de jubileumfeesten komt te verval len. Gepensionneerden richten adres tot regering ALKMAAR De afdeling Alk maar van de Bond van Gepen sionneerden van de Nederlandse Spoorwegen, Tram- en andere vervoersbedrijven kwam dezer dagen in vergadering bijeen. Op deze vergadering werd besloten een adres te zenden aan de rege ring, waarin is vervat, dat men de tot nu toe uitgekeerde pen sioensverhoging onvoldoende vindt, vooral met het oog op de a.s. huurverhoging. Bovendien acht men de pensioenen over het algemeen te laag, omdat deze ge baseerd zijn op een loonbepaling, die beneden de verhoging van de kosten van het levensonderhoud gebleven is. Ingekomen en vertrokken personen ALKMAAR Ingekomen: M. A. Commandeur, van Castricum naar Westerweg 136; A. F. van Hall, van Djakarta (Ind.) naar Koningsweg 64; C. Heijnes, van Beverwijk naar Boterstraat 15; W. Luyke, van Zandvoort naar Hooftstraat 44; C. Nemoe, van Zandvoort naar Hooftstraat 44; J. H. Schuurman, van Arnhem naar Drebbelstraat 15; P. Thesing van Indonesië naar Oudegracht 32; J. H. Giskes en gezin, van Delft naar Lindenlaan 105; P. Jonkman, van Zeist naar Wester weg 100; A. Dikboom, van Am sterdam naar Emmastraat 25; M. Bood, van Heiloo naar Breedstr. 35; H. M. A. Borst, van Heiloo naar Baansingel 20; A. van der Burg, van Heiloo naar Em. de Wittestraat 2; A. A. Circkens en echtg., van Amsterdam naar Hooftstraat 46; T. Herweyer geb. Cnossen en kinderen, van Egri- selles (Fr.) naar Heemraadstraat 2; J. Spijker van Gent, Bevol kingsregister naar St. Annastraat 27; S. Stomphorst, van Utrecht naar Gashouderstraat 7; L. J. Kingma, van Castricum naar Pa paverstraat 10; A. G. Langkamp wed. Reudink, van Koedijk naar Burg. Palingstraat 17; E. J. Moor man geb. Mans, van Zaandam n. Brederostraat 17; N. Mulder en echtg., van Langedijk naar Gas houderstraat 23; W. Roomer en echtg., van Amsterdam naar Hooftstraat 40; L. Sonneveld geb. Beekenkamp, van Assen naar Costerstraat 39; H. Elskamp en echtg,, van Haarlem naar Maer tenshof 8; B. F. Fonteyn, van Den Helder naar Wilhelminalaan 11; H. G. Reitsma, van Zijpe naar Westerweg 86; L. A. Scipio en gezin, van Zandvoort naar Hooft straat 36; O. Tamis. van Heerhu- gowaard naar Brederostraat 15; G. A. Wolfsen, van Heerhugo- waard naar Druivenlaan 34; H. Dik en gezin, van Amsterdam naar Maertenshof 22; W. Bout, wed. Buttner, van Amsterdam n. Maertenshof 22; A. van der Leer geb. van den Dool en dochter, v. Dordrecht naar Schermerweg 25; J. Goudriaan en gezin, van Zui len naar Hooftstraat 6; W. E. A. Mundy geb. Holzscherer en kin deren, van Appingedam naar Maertenshof 10; M, A. Kraakman van Heiloo naar Hooftstraat 38. Vertrokken: J. I. den Otter geb. van Scheers en kinderen, van Hoever weg 17 naar Columbia; W. M. van der Laan geb. Schut, van Uitenboschstraat 40 naar Wor- merveer; C. Beers, van Nieuwe- sloot 117 naar Langedijk; J. A. Rokker geb. Vos, van Tienenwal 11 naar Beverwijk; M. I. Brucks, van Kennemerstraatweg 105 naar 's-Gravenhage; H. van Dalen en gezin, van Lindenlaan 45 naar St. Pancras J. C. Groothuis, van Sta tionsweg 138 naar Zeist; M. van der Heide, van Schelphoek 13 naar Kollumerland; I. van der Hout en echtg., van Laat 3 naar Den Helder; R. E. Orrnel, van Ber- gerweg 47 naar Den Helder; C. A. Reus. van van Everdingenstr. 18 naar Blokker. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren; Jetze N., zv J. Bakker en Y. Hegge- laar; Franciscus A., zv C. H. de Ruyter en B. Erich. Gehuwd: Cornelis C. J. Raij- makers en Johanna J. Halman. Overleden: Carl G. Habich, 66 jaar, wed. van M. Molenaar. WOENSDAG 16 DECEMBER HET GULDEN VLIES: „Sel- skip Friso", 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Vergadering land- en tuin- bouwjongeren, 8 uur. Bioscopen: VICTORIA: „De raadselach tige mr. Moto". 8 uur (14 jaar). HARMONIE: „De dertiende getuige", 8 uur (18 jaar) CINEMA: „Robinson Cru- soë en Co.". 8 uur (alle leeftijden). Voorstellingen: 2.30 en 8 u. DONDERDAG 17 DECEMBER HET GULDEN VLIES: Con cert N.H. Philharm. Orkest, 8 uur. VICTORY: R.K. Vrouwengil de, 8 uur. DORPSHUIS HEILOO: Ex positie Tintoretto. Bioscopen: VICTORIA: „Alles draait om Eva", 18 jaar, 8 uur. HARMONIE: De 13e Getuige, 18 jaar, 8 uur. CINEMA: Robert Koch, onder ausp. Herv. Jeugdraad, 8 u. DORPSHUIS HEILOO: Ex positie Tintoretto. Waterstanden: DONDERDAG: Hoog water 2.45 en 15.45 u. Laag water 9.25 en 21.45 u. Kunstnijverheid na 1900 ALKMAAR Zaterdag 19 De cember a.s. zal om drie uur in de middag in het Stedelijk Mu seum aan de Breedstraat de ten toonstelling „Van Unicum tot Se rieproduct" worden geopend. Deze tentoonstelling van kunst nijverheid na 1900 uit de verza meling van het Stedelijk Museum te Amsterdam zal worden ingeleid door mejuffrouw P. Augustin, wetenschappelijk assistente van het Amsterdamse Stedelijk Mu seum. De opening geschiedt door de heer L. H. C. Jaffé, wnd. di recteur van het Sted. Museum te Amsterdam. De tentoonstelling zal van 20 Dec. tot en met 17 Januari ge opend zijn. Wedstrijdnieuws van A.O.G. ALKMAAR. Een aardige wedstrijd werd Zondag gespeeld door de heren tegen Ambon 2 Dat A.O.G. al over behoorlijke schutters kan beschikken, bewijst de uitslag 85 voor dq Alk- maarders. Maar Ambon was lang niet te onderschatten. Het spel ging snel van doel tot doel en beide keepers moesten diverse malen daadwerkelijk optreden. Ambon moest het eerst de ballen uit het doel halen. Na de 20 voorsprong maakte zij 21. En vervolgens ging A.O.G. verder tot 42 voor de rust. Na de rust namen de heren van Alkmaar nog vier doelpun ten voor hun rekening en de Amsterdammers nog 3. Een goed begin, heren. De junioren b gaan dit jaar niet slecht. De wedstrijd tegen Adelbert b werd in een over winning omgezet: 10 was de eindstand. Beide kregen even veel kans om de keepster te passeren. A.O.G. was iets geluk kiger. Over het spel mag men niet mopperen. Het vangen gaat best. Het schieten moet nog wat beter, dames. De junioren c deelden zustér- lijk de buit met deDis B. Prac- tisch werd niet op het doel ge schoten van beide kanten. Het spel was voornamelijk op het middenveld. Een enkele maal werd niet hard en zuiver op de keepster gericht met het beken de resultaat. Enfin, maar goed en serieus trainen, meisjes „HUP A,F,C," ALKMAAR. Dezer dagen hield de supportersvereniging „Hup A.F.C." een algemene ledenvergadering, die door een behoorlijk aantal leden werd be zocht. De voorzitter, de heer Dof fer, ?af een overzicht der ver richtingen van de vereniging in de eerste drie maanden van haar bestaan. Vooral liet hij de prach tige samenwerking tussen de ver schillende commissie en het A.F.C.-bestuur uitkomen. Ook memoreerde hij de buitengewoon geslaagde kaartavond, het bezoek van Sint Nicolaas op de Texelse boot en de Sint Nicolaas-viering op 11 December. Al deze gebeur tenissen hebben er toe bijgedra gen dat de geest in A.F.C. zeer prettig is. In het definitieve bestuur wer den de heren Doffer, voorzitter, Muller, secretaris, Schoon pen ningmeester en Kruipveld, com missaris, gekozen, terwijl in de vacature Boeters werd voorzien door de verkiezing van de heer Morsch. Vervolgens werd het huishou delijk reglement met algemene stemmen als definitief aanvaard. Aan de „Viendenclub A.F.C.", die thans in handen van het be stuur van de supportersvereni ging is gesteld, wijdde de voor zitter een kernachtige uiteenzet ting. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Rob bert P. zv. P. 'Glas en C. Klaver. Dirk z.v. D. de Jong en J. Nierop. Johannes H. F. z.v. J. Godijn en W. Jonker; Marja d.v. J. Bloot- hoofd en M. G. Kramer; Cornelia E. A. d.v. A. Molenkamp en A. H. v. d. Weijde; Jeltje d.v. F. Veenendaal en H. O. Groot. Gehuwd: Bernardinus C. Wen- dels en Joanna M. Bakker; Klaas Klaver en Johanna M. Singeling; Overleden: Pieternella A. Groen 79 jaar, gehuwd met G. J. Evers; Anna V. Cloeck, 69 jaar, weduwe van P. J. Preijer. I In de Grote Kerk graaft men skeletten op ALKMAARIn de Grote Kerk gaat men enkele hetelucht- kachels plaatsen. Bij graafwerk zaamheden in verband hiermede, vond men onder de vloer van de kerk, nabij het kleine orgel, een vijftal skeletten waarvan er twee nog in tact waren. Ook heeft men ijzeren handgrepen van lijkkisten gevonden. Ontspanning voor Watersnoodgebied BERGEN De centrale werk- commissie voor de adoptie van het eiland Tholen heeft de bur gemeesters van de Noordholland se adopterende gemeenten uitge nodigd de plaatselijke muziek-, zang-, toneel- en gymnastiekver enigingen te verzoeken of zij be reid zijn uitvoeringen te geven op het eiland Tholen. In beginsel hebben de Gemeng de Zangvereniging en Bergens Harmonie hun medewerking toe gezegd. Burgerlijke Stand BERGEN Geboren: Gertru- dis L., dv C. T. Leijen en A. J. Schouten; Theresia A. M. A., dv J. H. M. de Sonnaville en J. D. C. Schmidt; Wilhelmus J. C„ zv A. J. de Grauw en M. Keja; Ber- nadette M., dv J. H. Leijen en A. de Boer. Overleden: Arian Veis, 62 jr. GESTOLEN PEN NA 2 JAAR TERUG BERGEN Een scholiere liet bijna 2 jaar geleden haar Parker pen op school liggen, zoals zij dit altijd gewoon was te doen. De volgende dag kwam zij tot de ont dekking dat de pen, ondanks dat haar naam was ingegraveerd, weggenomen was. Een dezer da gen bleek, dat degene die de pen had weggenomen, haar in het Nachtegaallaantje verloren had. De vinder, die eerlijk was, braoht de pen terug. De gouden pen bleek inmiddels echter vervangen te zijn door een stalen. (Advertentie) In vitrage of afgepaste gordij nen, grote keus, vanaf 75 cent per nieter. BROUWER'S Meubel- en beddenmag. Laat 189 t.o. R.K. Kerk ALKMAAR Zaakovername BERGEN De heer A. J. Straathof, Dorpstraat 13, heeft de zaak in gedistilleerd in de Ol- denburglaan aangekocht. BERGEN Onder grote be langstelling is het interessante Ruine-tournooi door de gemeen tesecretaris van Bergen, de heer de Vries geopend. Sterke spelers hebben hun naam op de deelnemerslijst la ten inschrijven. Er werd reeds dadelijk goede en spannende sport geleverd, waarbij Schot in zijn partij tegen Poestkoke een serie van 47 produceerde. Vanavond worden de partijen voortgezet. De uitslagen luiden: Th. Schot J. Poestkoke P. Rolie J. Ruiter W. Barten T. Feld T. Dingerdis K. Henke 150 30 47 5.00 113 30 14 3.76 150 35 20 4.28 132 35 19 3.77 150 39 18 4.05 132 39 20 3.86 150 39 26 4.05 124 39 21 3.35 150 31 25 4.83 149 31 18 4.80 T. Feld Th. Schot V.V.V.-BESTUUR TREEDT AF Nog meer commissies BERGEN Op 22 December zal V.V.V. Bergen een belangrijke buitengewone ledenvergadering houden in de Rustende Jager. In de V.V.V. bestaat onenigheid over de handhaving van de di recteurs functie. In verband hier mee treedt het hele V.V.V.-bestuur af. De heren J. Broersma en G. Peetoom stellen zich herkiesbaar. De raad van bijstand evenwel stelt voor de heer G. J. Stock man als voorzitter te benoemen, de heer A. L. Bakker als vice- voorzitter, de heer G. N. T. Dies- veld als penningmeester, de heer J. L, Smits als secretaris en de heren J. A. Dalloyaux en W. Bus ker als leden met een vertegen woordiger van Paal 33. Bovendien is er een voorstel tot benoeming van een vaste pro- paganda-commissie, een commissie voor de Zomerfeesten en een ver trouwenscommissie van leden van Paal 33; en tot vaststelling van een redelijke termijn van opzeg ging en eervol ontslag voor de directeur. De raad van bijstand en een minderheid van het be stuur zijn n.l. van oordeel dat de directeur niet gehandhaafd moet blijven. Een meerderheid van het zittende bestuur is echter een tegengestelde mening toege daan. Men zal er ernstig naar streven, dat een persoon uit het bedrijfsleven zitting zal kunnen nemen in het bestuur. Men ver wacht derhalve, dat de leden op dracht zullen geven het bestuur te doen uitbreiden van 7 tot 11 personen. Benoemd EGMOND-BINNEN - Tot amb tenaar ter secretarie in de rang van schrijver is benoemd de heer W. M. van Dam, wonende te Eg- mond a. d. Hoef, 't Woud. SCHOORL In voltallige zit ting kwam de raad dezer gemeen te bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Jochems. De belangrijkste ingekomen stukken waren de volgende: schrijven van notaris H. G. Wes ten te Schoorldam, houdende me dedeling dat de heer S. G. L. F. baron van Fridagh te Alkmaar bereid is aan de gemeente voor een bedrag van f 10.af te staan een gedeelte van het perceel op de hoek van de Koningsweg, be nodigd voor bochtafronding van genoemde weg. De raad besloot deze aanbieding onder dank te aanvaarden. De beide V.V.V.'s verzochten het aantal kampeerterreinen voor 1954 niet verder uit te breiden, alsmede de gemeentelijke sub sidie voor hun vereniging te ver dubbelen en te brengen op f1000 elk. Het eerste verzoek werd voor kennisgeving aangenomen. Het tweede zal bij de begroting 1954 worden behandeld. Op advies van de Dienst van Gemeentewerken zal aan B. Roo- zendaal te Catrijp een premie van maximum f 466,67 worden toege kend voor woningverbetering van het perceel Heereweg 174, zijnde het gemeentelijk aandeel van een dergelijke premie. De voorzitter deelde mede dat de bouw van de 29 woningen aan de Voorweg thans is gegund aan de laagste inschrijver A. F. Zee- gers te Alkmaar tot een nader vastgesteld bedrag van f 266.229. Met het bouwrijp maken van de grond is inmiddels een aan vang gemaakt, waarvan de ge ringe kosten een belangrijke meevaller is voor de gemeente. Niettemin werd de wens uitge sproken. dat de aannemers hier van er in zullen slagen een be hoorlijk weekloon te ontvangen. Hierna werden de volgende be grotingen voor het jaar 1954 aan geboden: de gemeente-begroting: de begroting van het Gasbedrijf; de begroting van het woning grondbedrijf; de begroting van het Maatschappelijk Hulpbetoon. Het was wel een zeer zware taak, aldus de voorzitter de ge meentebegroting sluitend te ma ken. Kleine gemeenten en vooral de onze. hebben nu eenmaal een groot gemis aan financiële arm slag. Het tekort van f 8000 zal moeten worden geput uit de ba tige saldi van vorige dienstjaren. Tot commissie van onderzoek werden alle 'raadsleden aangewe zen, met uitzondering van beide wethouders. De raad ging accoord met een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een rekening-cou rant met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten ten behoe ve van de dienst .1954, tot een maximum in debet van f 50.000, alsmede met het voorstel tot het aangaan van een geldlening tot 'n maximum bedrag van f 200.000. Na het vaststellen van enkele suppletoire begrotingen was aan de orde een voorstel om toe te treden tot de N.V. Bouwkas Nrd. Nederlandse Gemeenten, waar door het mogelijk zal zijn voor ingezetenen om met een betrek kelijk gering bedrag direct tot bouw van een eigen woning te kunnen overgaan. Na ampele be spreking werd besloten als lid toe te treden. Eventuele gega digden kunnen zich in verbin ding stellên met genoemde bouw kas. die gevestigd is Gierstraat 14rood, Haarlem. Het meest belangrijke punt van de agenda was wel de aanbieding van een plan tot aanleg van een boulevard te Camperduin. De raad verklaarde zich unaniem voor de uitvoering van dit plan, dat aan Camperduin een geheel ander aspect zal geven. Het plan omvat een ruime parkeerplaats voor auto's en touringcars en een brede promenade, compleet met banken en lichtmasten. Wanneer de verschillende over heidsinstanties hun goedkeuring aan deze plannen zullen hechten, zal dit de eerste stap zijn op de weg, die Camperduin zal moeten gaan om zich te kunnen blijven handhaven als badplaats.t Goedgevonden werd voorts een crediet te verlenen van f 45.- ten behoeve van het beroepskeuze- onderzoek van leerlingen uit deze gemeente, die de Kohnstamsehool te Alkmaar bezoeken. Het gedeelte Heereweg van Idenslaan tot hoek Voorweg zal worden herstraat, tot een bedrag van f1700.-, nader te regelen bij de begroting 1954. De rondvraag leverde weer alle mogelijke stof tot spreken. De W eers verwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Woensdagavond tot Donder dagavond IETS KOUDER Droog weer met opklaringen maar hier en daar tijdelijk nevel of mist. Zwakke tot matige Oostelijke wind Iets lagere temperaturen met nachtvorst in het Oosten van het land. heer Duin. zelf vergunninghou der, wilde niet tolereren, dat er nog een enkele kampeervergun- ning boven de huidige 32 zal worden uitgereikt. Mevr. Jansen zag de bushalte tussen Bosch- mansweg en Klein Zwitserland gaarne iets verlegd uit veilig heidsoverwegingen. De heer Sohotvanger waar schuwde tegen de onbeschermde kelder in het onvoltooide bouw werk aan de Laanweg. De heer de Leeuw zou gaarne meer aan dacht willen besteden aan de greppels langs de weg, in ver band met het wegzakken van de wegen. Eis van 7 00.tegen jeugdige automobilist ST. PANCRAS De jeugdige B. W. uit St. Pancras reed op 6 Juni per auto te Koedijk, ko mende uit het Kerkelaant.je, de Bovenweg op om daarna weer het Zesde Zuiderlaantje in te rij den. Hij reed inderdaad dat Zui derlaantje in, maar voor hij dat deed, begaf hij zich op de Boven weg zodanig naar rechts dat de motorrijder, die achter hem reed, meende dat hij op de Bovenweg zou blijven rijden. De jongen was ten laste ge legd dat hij de motorrijder niet voldoende ruimte had gegeven. Daarvoor moest hij zich gisteren voor de Alkmaarse rechtbank ver antwoorden. Er was natuurlijk een aanrijding ontstaan en de of ficier van justitie, Mr. A. W. Holsteijn, was van mening, dat W. een „gevaarlijke slinger" had gemaakt. Hij meende dat hier een zwaardere straf op zijn plaats was, dan de kantonrechter W. had opgelegd Dat was een boete van 6.00. Mr. Holsteijn requireerde 100.of 30 dagen. Mr. Schuering, die W. verde digde, meende dat zijn cliënt niet anders had kunnen rijden dan hij had gedaan. Hij wees erop, dat het Zuiderlaantje en het Kerke- laantje smalle zandpaadjes zijn en hij was van oordeel dat de motorrijder, Th Lodewijks, die onbekend was met de weg, met een te grote snelheid de daar aanwezige S-bocht had genomen. Hij concludeerde tot vrijspraak en vroeg de rechtbank, zonodig, een zitting ter plaatse te houden. Mr. Holsteijn achtte de snel heid van de motorrijder, ongeveer 60 K.M., verantwoord. Hij meende dat W„ die de rijkunst inderdaad niet machtig was geweest, althans niet officieel, zijn onkunde dui delijk had gedemonstreerd. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. TEHERAN, 15 Dec. Ex- premier Mossadeq heeft gisteren, huilend en kreunend, gedaan gekregen, dat hij alvorens zich te verantwoorden voor de drie laatste dagen, dat hij aan de macht is geweest, een overzicht mag geven van zijn gehele poli tieke loopbaan. Mossadeq staat uitsluitend te recht wegens illegale, handelin gen van 16 Augustus, toen hij het decreet van de Sjah, waarbij hij werd afgezet, ontving, tot 18 Augustus. Het Hof aanvaardde Mossa deq's verzoek na een woorden strijd van twee uur en een reces van een uur; de rechters billijk ten tenslotte Mossadeq's betoog, dat de voornaamste aanklager, generaal Azemodeh zelf de juri dische weg naar een volledige recapitulatie van Mossadeq's car rière geopend had. Volgens Mos sadeq gaf de wet hem het recht, alle toespelingen, die Azemodeh op zijn vroegere carrière had ge daan, één voor één te weerleg gen. Daarna, aldus Mossadeq, zou hij met zijn eigenlijke verdedi ging beginnen. Mossadeq deelde het Hof mee, dat er „twee lange zittingen" no dig zouden zijn om Azemodeh's beweringen te ontzenuwen". Tijdens de bespreking van zijn eis weende Mossadeq luid en kreunde: „Nee, nee, nee." Hij dreigde de zaal te' zullen verla ten. Het proces wordt thans in een kazerne bij Teheran gehouden, omdat het daar minder koud zou zijn. Daders gearresteerd ROTTERDAM, 15 Dec. Don derdag j.l. werd. zoals gemeld, de '37-jarige journalist R. B. S. uit Pittsfield aan de Admiraal de Ruyterweg te Rotterdam neerge slagen en van f 130.beroofd. Hij moest toen in het Sint Fran ciscus Gasthuis worden opgeno men, waaruit hij gisteren kon worden ontslagen. De politie te Rotterdam heeft na onderzoek aangehouden de 23- jarige G. de R., de 22-jarige M. W. B. en de 24-jarige A. W M., allen zeelui te Rotterdam, eri de 25-jarige opperman F. E. v W. uit Schiedam. Uit het onderzoek is gebleken, dat de laatste met de Amerikaan se journalist enkele café's had be zocht. Onderweg kwam men de andere drie tegen en van W. gaf in bedekte termen te verstaan dat hij van plan was de Amerikaan te beroven. Alleen is hij met de journalist naar een stil gedeelte gegaan, waar hij zijn slachtoffer neersloeg. M. was hem achterna gekomen en de twee anderen kwamen later in zijn woning om eens te kijken hoe de zaak was afgelopen. In het vermaakcentrum van de Rotterdamse lichtweek hebben zij geholpen een gedeelte van het geld op te maken. Mossadeq beweert, dat hij koorts heeft gehad. Hij zit met zijn voeten in een zware bruine Abba kameelharen Arabische mantel gewikkeld. Vlak bij hem brandt een electrische kachel. Mossadeq deelde de president van de Krijgsraad, generaal Pogh- beli, mee, dat hij uitsluitend over zijn politieke carrière wenst te spreken, omdat Azemodeh dezer ter sprake heeft gebracht. Na een waarschuwing van Moghbeli, dat hij zich bij zijn onderwerp zou moeten houden, zei Mossadeq: „Wees maar niet bang. Ik zal eerst Azemodeh's verklaringen voorlezingen en vervolgens op elk daarvan antwoorden". Belgen bij aanrijding gewond ROTTERDAM, 15~ Dec. Op het kruispunt Boergoensestraat en Katendrechtse Lagedijk te Rotter dam zijn vanochtend een vracht auto en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. In de personenauto, die aan de rechter zijde in elkaar werd gedrukt, za ten een 64-jarige Antwerpse han delaar en zijn echtgenote. De man moest met een bloedende hoofd wond en de vrouw met een her senschudding in het Zuiderzieken huis worden opgenomen. LIMMEN— De V.V.V. afdeling Limmen hield haar jaarvergade ring in café Swart. De opkomst was uitgesproken slecht. De voor zitter, de heer van Oppen, be treurde dit in zijn openings woord. De V.V.V. verdient dit ze ker niet, gezien de ontplooide ac tiviteit van het afgelopen jaar. Zoals ook uit het jaarverslag van de heer Mok bleek, hebben vooral de georganiseerde bloe mendagen veel succes gehad. Tal loze bezoekers uit binnen- en buitenland hebben Limmen tij dens die dagen bezocht en onge twijfeld is daardoor een grote roep van de Noordhollandse bol lenstreek uitgegaan. Een woord van hülde komt zeker toe aan het voor dit doel opgerichte comité. Als gevolg van het uitstekende werk van dit comité boekte de penningmeester een ruim batig saldo. Bij de bespreking van het ko mende seizoen werd besloten weer een mozaïkfeest te organi seren, waarbij het dorp in buurt schappen zal worden verdeeld ter vergroting van het aantal mozaï- ken met behoud van het particu lier initiatief. Bovendien zullen prijzen worden toegekend voor de mooiste voortuintjes. Besloten werd vervolgens de V.V.V.-folders aan te vullen in de vreemde talen en de Konink lijke goedkeuring aan te vragen. De heren Admiraal en Blauw werd herkozen als bestuurslid, terwijl de heer A. Krom gekozen werd in de plaats van de heer van Kessel. V.B.O.-jun. kampioen OUDORP Zondag behaalden de junioren van V.B.O. het kam pioenschap van de afdeling Ken- nemerland in de wedstrijd tegen D.I.S. Er bestond voor de ont moeting veel belangstelling. Er werd in een hoog tempo gespeeld. Regelmatig voerden de V.B.O.-ers de stand op tot 80. LIMMEN De Vlaardinger J. de tanker, meende ook nog te H. P. stond gisteren terecht voor de Meervoudige Kamer van de Alkmaarse arrondissementsrecht bank, in verband met een aan rijding waarbij hij op 13 Maart betrokken is geweest. Bjj die ge legenheid brak A. J. kaandorp uit Limmen, de voerman van een paard en wagen, zijn beide benen. Kaandorp kon nu slechts ge steund door twee stokken, zijn getuigenis afleggen. P. reed met zijn veewagen ach ter een tankauto. Hij zag daardoor noch het gespan, noch de tegen ligger die naderde. De chauffeur van de tankwagen passeerde het gespan op een plek waar verschil lende vrachtwagens langs de weg geparkeerd stonden en op een moment waarop hij dat, had hij voorzichtig gereden, niet had kun nen doen. P., in het kielzog van kunnen passeren, maar diende uit te wijken voor de tegenligger die al te nabij was. Hij week naar rechts uit en reed het gespan aan, met het voor Kaandorp nood lottige gevolg. P. gaf toe een fout te hebben gemaakt. De officier van justitie, Mr. J. C. V. Meischke. eiste 200.of 40 dagen. Mr. C. D. Thijs die P. verdedigde, betuigde namens zijn cliënt deelneming met het slacht offer en spijt over het ongeval. Pleiter voerde ter verontschuldi ging van P., wiens schuld hij er kende, aan, dat deze een ver- keersfout van de tankwagenchauf feur mede had gemaakt, omdat hij zich gericht had naar het ver keer dat voor hem reed. Hij pleit te clementie en vroeg voor zijn cliënt een geringere geldboete. Uitspraak over veertien dagen. GRONU Staten exportla voedselo van het te Rome intensief danken vinden, voorziening Maatschap; gehouden. Minister uitvoerige mogelijkhei surplus. voedselprcH 20 hog volking is terwijl productie 20 lage oorlog. Hoei aanzienlijke ontstaan, de landen heihben omdat zij In Noord- teel grote melkpoeder tabak, terwij gnaanproductie regeringshanden Minister een zeer waardoor er de markt is raden in de kunstmatig den. Er hee: lénde reger: voldoende schotmoeilijk minister Ma: lossing zag probleem aan internationale nisaties erken doch de F.A ook aan de heeft, aldus niet die die nodig zijn Op een houden inti conferentie holt voorges termijn de selcommissie Systeem te waardoor mer afzetten zonde del te storen, dan om in 195 ferentie te Roi dan samen me landbouworganisati eens nader te Er zal een de Verenigde zonden om hier nabij te bestud stel van ministe o.m. enthous: door de secret: nationale landt Talmen en bes: tot ontstellende zo meende min het probleem surplus vergele doorbraak. Er klein gaatje in een beetje wat als de vioed sl gat groter en meer te overzien van minister Rome niet dire doch op uitnodig zal thans begin tersconferentie Met betrekking naai landibouwbedr ter Mansholt dat andering in de het vorige jaar teren. Men zal Ujn volgen, welk kan wijzigen, ofs een onderscheid tussen het werkt de middelen die Alk maken. Het minister Mansholt op welvaart van bevolking. De bas leid moet gezien tin?0 onderwijs Marktordening cundair, ofschoon nü ?e hestaanszek Alk te maken. Er tastend prijsbeleid voerd, terwijl er dient te worden ten in het buitenlai ™™de prijzen Daarnaast constate Baby van dert ATLANTA (Georg leven reiT uit la: teT nThon£en aa 5et,geboorteg ruim dertien pond. Gevangenisdii stond te wa< Vi^lA (Nrd-°ako Bit»» 21Jn hoofd d dfrecteur" monkel

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2