nieuwe V/M met bal an stud - telmachinetijd l'öa i.v. pteal,jk^cS.L! alkmaar c RAI Veilinghouder die niet met geld kan omgaan Borgstelling voor de tuinbouw Zaak tegen vrouw van stoker terug venvezen Van vier jongens die heus niet bang ivaren f7900.- „RAAKTEN ZOEK" Geschorste griffier-chef voor Amsterdams Hof Vier maanden voor meineed Zelfs VIM is riu overtroffen: vEEi smcee scm/a'k progr Pagina 4 Woensdag 16 December 1953 Doet beter een baantje te zoeken Het K.N.M.I. en Groningen BENOEMINGEN UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER VERZOEKSCHRIFTEN VRIJ VAN ZEGEL Vaandrig gooide handgranaat Rio de Janeiro wil Olympische ruiter- wedstrijden organiseren De malversaties bij de Marine Knokpartij in Yeenoord Drie in de cel, één bij de dokter Iets kouder weer Paulus geen hoofd Oost-Duitse leger? WEEKSTAAT NEDERLANDSE BANK Goudvoorraad met f 17 millioen toegenomen Amerikaanse millioenen- order voor Nederlandse fijnmeehanische industrie schuimt nog meer en kan niet krassen iVIJ LEVEREN U TELMACHINES MET SCHRIFTELIJKE GARANTIE IN PRIIZEN v.a. f95.- HoIIai failhe Nog gf cn a»uj avrö%VZ?> ALKMAAR J. S., eertijds veilinghouder te Alkmaar, woonachtig te Schoorl, doch thans gedetineerd, is een genie in het verzinnen van leugens, als we het rapport mogen geloven, dat over hem is uitgebracht in verband met het feit dat hij zich gisteren voor de Meervoudige Kamer van de Alkmaarse Arrondissementsrechtbank moest verantwoorden, op beschuldiging van verduistering en op lichting. Dat rapport tekende hem ajs een onverbeterlijke optimist, een onzakelijk man, die eenvoudig weg niet met geld kan omgaan. Het is dan ook beter voor de man, dat hij geen zelfstandige handel drijft, doch in loondienst onder goede leiding gaat werken. Hij is daar thans zelf ook van overtuigd en hij is ertoe bereid ook. De man maakte een slechte tijd mee. Het ging hem niet best in zijn handel en een veilinghou der, die niet in staat is zijn op drachtgevers het bedrag van de opbrengst van het verkochte goed uit te betalen, maakt zich al on middellijk schuldig aan verduis tering. Ook die omstandigheid zat hem tegen. Maatschappelijk Hulp betoon had hem wat meubels la ten verkopen. Die verkoop bracht 365.op, maar S. heeft ze nooit betaald. Dat was hem ten laste gelegd en dat gaf hij toe. Een ander feit was zijn „lening" van 1000.van zekere D. Slootweg. Er waren overigens meer lacunes in 's mans crediet- waardigheid. S. wist een emi granteninboedel in Castricum te zitten, waaronder twee Perzen en twee bankstellen, en met dit ver haal kreeg hij van Slootweg die duizend gulden los. Maar er be stond geen emigranteninboedel in Castricum. Wél in Alkmaar, zei verdachte. Maar goed het lospeu teren van dat geld werd hem als oplichting aangerekend. Er was een getuige a charge en een a décharge en die spraken over een gepland compagnonschap tussen Slootweg en S. Er werd boven dien gesproken over S's vrees dat Slootweg hem zijn vergunning zou ontfutselen en Mr. Lesterhuis, de verdediger van S. poneerde dat Slootweg zelf aan S. het aanbod De weersvoorspellingen van het K.N.M.I. in de Bilt blijken er, wat het Noorden des lands be treft en met name een enkele tientallen kilometers brede Noor delijke strook van de provincie Groningen, nogal eens naast te zijn. Het K.N.M.I. onderzoekt thans wat de oorzaak van dit euvel kan zijn. Indien bij dit on derzoek zou blijken, dat de aard en de grootte der geconstateerde afwijkingen van dien aard zijn, dat door bepaalde maatregelen een relatief grotere nauwkeurig heid in de weersverwachtingen zou kunnen worden bereikt, dan zal tot uitvoering van die maat regelen worden overgegaan. 'S-GRAVENHAGE, 15 Decem ber Bij K.B. zijn benoemd in de provincie Noord-Holland: met ingang van 1 Januari 1954, tot Heemraad van de polder Westzaan de heer M. L. F. Boekenoogen te Koog aan de Zaan en met in gang van 2 Januari 1954 tot Heemraad van de polder Kat- woude de heer C. Middelbeek, te Katwoude. Ingezonden REÜNIE VAN DE BROEDERSCHAP EGMOND Zondag j.l. kwa men de oud-studenten van de Priesters van het H. Hart (van het Juvenaat van Bergen op Zoom) bijeen. De belangstelling was helaas maar matig. Toch heb ben de thuisblijvers ongelijk ge kregen, daar deze bijeenkomst juist bijzonder geslaagd is. De reünie werd begonnen met een H. Mis in Huize Augustinus, op gedragen voor de zielerust van de hoogsteerwaarde pater W. Go- vaart, Generaal overste van de congregatie van de Priesters van het H. Hart van Jezus. De bij eenkomst werd gehouden in het Kajottershuis op de Laat. Daar bleef men tot laat in de middag, in intieme kring, in de oude, ver trouwde sfeer gezellig bijeen. Na tuurlijk werden oude herinnerin gen opgehaald, doch de bijeen komst kenmerkte zich veeleer door het ongedwongen uitspreken van gedachten en gevoelens over en weer. Daardoor kwam dit samenzijn op hoog niveau te staan en beantwoordde geheel aan doelstelling en geest van de broederschap. Ditmaal was het geen kille agenda-vergadering. Het ligt dan ook in de bedoeling om de broederschap in deze geest uit te bouwen. Werkelijk, de thuisblijvers hebben iets moois en waardevols gemist. De aan wezigheid van de zeereerwaarde pater C. v. d. Peet, moderator van de broederschap boven het IJ, werd op hoge prijs gesteld, even als de aanwezigheid van het hoofdbestuurslid, de heer C. Bloemsaat. Dat een bestuurslid van de groep Amsterdam mede aanwezig was, getuigde van de grote belangstelling, die er voor de broederschap bestaat. Tussen de bedrijven door werden enige fraaie films vertoond door het mede-lid de heer Th. Dorresteijn, o.a. van de Maria-Ommegang te Bergen op Zoom van 15 Augustus van dit jaar. Rest ons nog te vermelden, dat op de volgende bijeenkomst onder meer een le zing zal worden gehouden over een aantrekkelijk onderwerp. zou hebben gedaan hem geld te lenen maar dat ontkende Sloot weg en bovendien dat deze een aanbod van S. om het geld terug te geven, van de hand zou heb ben gewezen, met het oog op dat compagnonschap, en ook dat was Slootweg niet met de verdediger eens. Mr. Lesterhuis vond de dui zend gulden-affaire een gewone geldlening. S. is, volgens hem, een behoorlijk man en een hard werker, die zijn eigen inboedel heeft verkocht om zijn schulden te betalen. Hij vroeg de recht bank een gedeelte van de straf voorwaardelijk op te leggen. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. ALKMAAR De Meervoudige Kamer van de Alkmaarse arron dissementsrechtbank heeft giste ren uitspraak gedaan in de vol gende zaken. G. B. v. B., be schuldigd van vervoer van pla ten die gestolen waren van de Rijkswerf: 75.of 25 dagen; Chr. A. V.: vrijspraak; G. H. S.. schuld aan ongeval: f40,of 20 dagen; S. van E., herhaalde belediging: 1 maand voorwaarde lijk en f 75,of 25 dagen; proef tijd van 2 jaar. Verzoekschriften aan de Konin gin of aan instanties van de Rijks-, provinciale of gemeente lijke overheid, waarbij wordt ver zocht om een benoeming, een verhoging van bezoldiging of een gunst waren tot nog toe onder- wornen aan een zegelrecht van 0.50. Met ingang van 4 Januari a.s. is voor bedoelde verzoekschriften vrijstelling verleend, zodat voort aan sollicitaties niet meer op ze gel behoeven te worden gesteld. Hetzelfde geldt o.a met verzoeken om kwijtschelding van belastingen e.d. LANGEDIJK. Intensivering van tuinbouwbedrijven is een onderwerp dat thans in de volle aandacht staat. Wie de verhande lingen en discussies over de her verkaveling van het Geestmer- ambacht heeft gevolgd en de klaagtonen over de onhoudbaar heid van de toestand in de Lan- gedijker tuinbouw heeft beluis terd, heeft wel begrepen dat ook hier de intensivering van het tuinbouwbedrijf als een noodzake lijke voorwaarde wordt, be schouwd, teneinde in die toestand een radicale verbetering te bren gen. Is men hier intussen van overtuigd, dan is het verder no dig, dat men over de middelen beschikt om die noodzakelijkheid in daden om te zetten. In vele gevallen toch brengt de inten sivering de noodzaak tot investe ring mee. Hiervoor zijn vaak be langrijke bedragen nodig. Juist daar nu, waar de gang van zaken, financieel gesproken, te wensen overlaat, beschikt men niet over deze bedragen. Door de oprichting van het Borgstellingsfonds voor de Land bouw werd de mogelijkheid ge schapen dat leningen werden ge garandeerd tot 50 van het te financieren bedrag, dat is het bedrag dat nodig is voor de in vestering verminderd met even tuele subsidies of bijdragen a fonds perdu. Geeft het Borgstel lingsfonds voor de Landbouw een dergelijke borgtocht af, dan be tekent dit, dat de tuinder, voor zover hij 50 of meer van het te financieren bedrag uit eigen middelen kan betalen, zelf geen zekerheid meer behoeft te stellen. Vele tuinders echter beschikken niet over de vereiste 50 zelfs niet over een gedeelte hiervan. Zij nu moeten zekerheid stellen voor dat gedeelte van de lening dat niet door het Borgstellings fonds wordt gegarandeerd. Om die mogelijkheid te sohep- pen wordt door een commissie, ingesteld door de Directeur van de Tuinbouw, en waarin de beide Boerenleenbanken zijn vertegen woordigd, de oprichting voorbe reid van een Waarborg Instituut voor de Tuinbouw in Noord-Hol land. Als doel wordt voor deze commissie gesteld „verbetering van de tuinbouw, in het bijzonder voor zover deze wordt uitge oefend in Noord-Holland". De commissie zal dit doel trachten te bereiken door zich borg te stellen tot zekerheid van geld leningen, welke worden verstrekt aan tuinders of rechtspersonen, die in Noord-Holland gevestigd zijn. Het ligt in de bedoeling dat dit naar fietsende meisjes 's-GRAVENHAGE, 15 Dec. De 32-jarige vanadrig A. A. S. uit Gaanderen, thans met groot ver lof, van beroep onderwijzer, werd heden door het hoog militair ge rechtshof veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 3 maanden, met onmiddellijke gevangenneming. Hij had, toen hij met zijn pelo ton op 17 Juli van dit jaar oefe ningen hield te Amersfoort, een handgranaat te dicht bij het rij wielpad geworpen, om enige pas serende wielrijdsters aan het schrikken te brengen. Zij liepen kleine wondjes en gaatje aan ar men, gezicht en kleding op. De krijgsraad te velde veroordeelde hem op 23 September tot 14 da gen gevangenisstraf voorwaarde lijk, met een proeftijd van een jaar en een geldboete van f 50.--- subsidiair 25 dagen hechtenis. RIO DE JANEIRO, 15 Dec. Op het congres van het internatio naal Olympisch comité, dat in 1954 in Athene wordt gehouden, zal het Olympisch comité van Bra zilië zich candidaat stellen voor het organiseren van de Olympi sche ruiterwedstrijden in 1956, dit in verband met de quarantaine kwestie, waardoor deze in Mel bourne geen doorgang zouden .kunnen vinden-. Instituut aan de banken 80 garandeert van dat gedeelte van de geldlening dat niet wordt ge dekt door het bovengenoemde Borgstellingsfonds. De garanties, welke het Instituut afgeeft, wor den gedekt door de provincie Noord-Holland, de betrokken ge meente en de veiling resp. voor 30, 30 en 20 De overige 20 blijven voor risico van de bank, die de lening verstrekt. Het Instituut zal niet aanstonds over geheel Noord-Holland wer ken. Voorlopig zal het haar werk zaamheden aanvangen in drie ge bieden, nl. het tuinbouwgebied Langedijk, het bloemisterij gebied Aalsmeer en het Gooi. AMSTERDAM, 15 December Een op een van groot belang zijnde bladzijde kapotgescheurd register, afkomstig van de vroe gere griffie van het op 1 Januari 1950 opgeheven Bijzonder Ge rechtshof te Amsterdam, heeft vanochtend op de groene tafel van het'Amsterdamse Hof gele gen. In dit register werden na de bevrijding alle stukken van over tuiging ingeschreven. Een van die stukken was een enveloppe met f 7900,waarvan men in 1952 bemerkte, dat zij verdwenen was. Toen men het register er op na sloeg, was er juist op de plaats waar de enveloppe volgens afge geven ontvangstbewijzen moest zijn ingeschreven, een gapend gat Onder beschuldiging de enve loppe met het geld te hebben ver duisterd, stond terecht de 53- jarige thans geschorste griffie ambtenaar J. T. B. uit Amster dam, die bureauchef van de griffie van het voormalig Bijzon der Hof was. In eerste instantie is hij door de Amsterdamse rechtbank tot 1 jaar veroordeeld, hoewel de officier van justitie 't bewijs niet geleverd achtte en vrijspraak had gevraagd. De verdachte tekende hoger beroep aan en vandaag werden opnieuw een zevental getuigen gehoord. Uit hun verklaringen bleek, dat na de bevrijding door een P.R.A.-rechercheur uit Alk maar eerst twee kostbare sie raden, te weten een ring en een armband, tezamen 'n waarde ver tegenwoordigende van 225.000.-, op de griffie waren gedeponeerd en twee dagen later in bankbil jetten een bedrag van 7900. Zowel het geld als de sieraden waren tijdens de oorlog een jood se vrouw ontnomen. In 1948 kregen nabestaanden van deze vrouw het bericht, dat er twee sieraden waren, die hun toekwamen. Een der nabestaan den nam deze op de griffie in ontvangst. Het geld raakte ech ter in het vergeetboekje. Eerst in Mei 1952 was het een wachtmecs- AMSTERDAM, 15 December Het Amsterdams gerechtshof heeft de zaak tegen de 41-jarige mevr. A. B.B. uit Den Helder, die wegens medeplichtigheid bij het innen van steekpenningen voor haar man (stoker bij de Konink lijke Marine te Den Helder door de rechtbank te Alkmaar tot 6 maanden was veroordeeld, voor een nader onderzoek verwezen naar de rechter-commissaris. Het gaat hier om malversaties bij kolenleveranties aan de Ko ninklijke Marine te Den Helder. Een kolenhandelaar uit deze plaats is inmiddels veroordeeld, omdat hij telkens 7j£ ton kolen afleverde, doch kwitanties voor 10 ton. De stoker, die dit met opzet door de vingers zag, en zijn deel van de winst kreeg, liet dit geld telkens halen door zijn echt genote. Deze stoker is zowel door de rechtbank als door het Amster damse Hof eveneens reeds veroor deeld, echter niet voor het innen van steekpenningen. Intussen is echter een vooronderzoek tegen de chef van de stoker gaande, omdat de stoker volhield, dat de malversaties al lang aan de gang waren, toen hij „als klein man netje" in dienst kwam. De stoker zelf werd enkele weken geleden veroordeeld voor diefstal van goederen uit een Marine-magazijn. Het Hof sprak hem echter vrij van de beschul diging, volgens welke hij, „als ambtenaar giften heeft aangeno- ,men, wetende dat zij hem ge daan worden naar aanleiding van hetgeen door hem in strijd met zijn plicht in zijne bediening is gedaan of nagelaten". De plicht van de stoker was slechts het opstoken van de kolen. Het in ontvangst nemen was de plicht van zijn chef. Daarom vroe.g de advocaat van de stoker zijn vrouw veertien dagen geleden voor zijn cliënte eveneens vrijspraak. „Nu de hoofddader van deze beschuldiging is vrijgesproken, zal zijn medeplichtige toch ook moe ten worden vrijgesproken", zeide hij. In zijn arrest heeft het Hof neergelegd, dat in de kwestie der malversaties nog steeds 'n onder zoek tegen de chef gaande is en dat het derhalve wenselijk is nog geen uitspraak te doen in de zaak tegen de vrouw van de stoker. tor der Rijkspolitie te Alkmaar, die dezelfde nabestaande er op merkzaam op maakte, dat er ook nog geld in Amsterdam gedepo neerd was. De wachtmeester maakte dit op uit de administra tie van de vroegere P.R.A. te Alkmaar. Toen de nabestaande zich hier voor in het paleis van justitie te Amsterdam vervoegde, bleek de verzegelde enveloppe verdwenen te zijn. Inmiddels heeft de staat het geld toch aan hem uitbe taald. De verdachte zelf ontkende hardnekkig iedere schuld. Hij zei, dat er nimmer geld bij zijn vroe gere griffie is afgegeven en houdt vol, dat op de gescheurde plaats in het register een der twee des tijds teruggegeven sieraden stond ingeschreven. De procureur-generaal, mr. F. C. Kist, achtte het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd en vroeg vrijspraak. De raadsman, mr Th. Muller Massis, sloot zich hierbij aan. Het Hof zal in deze zaak uit spraak doen op 29 December a.s. AMSTERDAM, 15 Dee. Het Amsterdams gerechtshof heeft vanochtend de 45-jarige watergas maker A. L. V. uit Amersfoort wegens het afleggen van een inijneeed in een stroperszaak ver oordeeld tot 4 maanden gevange nisstraf. Het ging hier om strikken, die 2 jaar geleden door een jachtop ziener werden aangetroffen op de heide bij de schietbanen te Soest. De opziener ging de volgende ochtend voor dag en dauw op de loer liggen en zag hoe twee man nen de strikken weer stelden, die hij tevoren had ontsteld. De twee mannen moesten een jaar later voor de Utrechtse rechtbank we gens stroperij terecht staan en werden toen tegen elkaar als ge tuigen gehoord. Een van hen was de watergasmaker uit Amersfoort, die thans wegens meineed is ver oordeeld. Toen hij gehoord werd als getüige tegen zijn medever dachte bezweek hij echter voor 't gewicht van de eed, toen hij op zijn beurt als getuige tegen de watergasmaker werd gehoord en bekende. NIEUW AMSTERDAM Een klein beetje pochen dat hij heus niet bang was, dat hij ze wel lustte en zo, is S. de II. uit Nieuw Amsterdam duur te staan geko men. Hij kwam er, lelijk toe getakeld, door in het kanaal terecht en dat in de nacht van Zondag op Maandag, toen 't juist wat op de winter begon te lijken. De drie mensen, die hem aldus van antwoord dienden, zitten nu in de cel. Omstreeks half elf was De H. Zondagavond bij café Kruimink in een kom-maar-op-gesprek ge wikkeld met R. D„ 18 jaar oud, uit Veenoord. Deze sloeg de uit nodiging niet af en gaf De H. een mep. Gelukkig was er toen politie in de buurt, die aan het gevecht een, naar de mening van D„ te vroegtijdig einde maakte. De agenten stuurden beiden elk een andere kant op. Het was De H. echter nog te vroeg om al naar huis te gaan; hij bleef nog wat in de buurt. R. D. zat ondertussen ook niet stil en toen De H. omstreeks twaalf uur bij de kruising Erfscheiden- weg en Scheidingsweg kwam, stond D. hem daar op te wachten in gezelschap van A. D. en A. K., 21 en 19 jaar oud, ook uit Veen oord. De H. vertelde hun, dat hij ook voor drie man tegelijk niet bang was, maar het zou beter geweest zijn, als hij zich toen even het gezegde „Liever blo Jan dan do Jan" voor de geest gehaald had, want binnen de kortste keren lag hij in de wijk. Ondanks het koude water was het daar bijna nog prettiger dan op de wal, want de drie makkers hadden hem daar met trappen en slagen op een vreselijke manier toegetakeld. Zijn ene oog zit er nu nog dicht van. R. D. was in de hitte van het gevecht zelf ook nog in het kanaal geraakt. Het slachtoffer probeerde aan de kant te komen, maar R. D., die door het bad nog niet verkoeld was, trapte hem in het water terug en gooide hem zijn fiets zelfs na. Pas toen De H. naar de andere kant gezwommen was en daar om hulp begon te roepen, vonden de drie gezellen dat hun karweitje volbracht was en stapten op. Het slachtoffer staat nu onder doktersbehandeling, de drie an deren heeft de politie ingerekend. Vrijdag zullen ze .naar Assen overgebracht worden. DE BILT. 16 Dec. 1953. Het K.N.M.I. deelt mede: Nadat giste ren in ons land plaatselijk lichte regen was gevallen onder invloed van een oud front, is vannacht in de vochtige lucht, die met het front ons land was binnengeko men. hier en daar mist ontstaan. De temperaturen bleven daarbij hoog en van vorst was nog altijd geen sprake. Wel komt lichte vorst voor in een groot deel van Duitsland. Uit de Balkan en Rus land wordt matige tot strenge vorst gemeld. Boven Rusland bevindt zich nog altijd een krachtig hogedruk- gebied, dat in de afgelopen 24 uur een uitloper naar de Noordzee heeft gekregen. Onder invloed hiervan zijn de winden Oostelijk geworden, maar de windkrachten 'bleven klein, zodat de aanvoer van drogere en koudere lucht uit het Oosten slechts langzaam geschiedt. Toch moet in de komende dagen enige daling van de temperatuur wor den verwacht. De neerslagkansen zijn gering. BERLIJN, 15 Dec. De rege ring van Oost-Duitsland heeft vandaag alle geruchten dat de voormalige generaal von Paulus ingeschakeld zou zijn in het Oost- Duitse leger, tegengesproken. AMSTERDAM, 15 Dec. Voor het eerst sinds begin October is de goudvoorraad van de Neder- landsche Bank toegenomen; vol gens de verkorte balans per 14 December is deze post namelijk met f 17 millioen gestegen tot f2.792,2 min. Bovendien is ook de netto deviezenreserve versterkt, zij het met een bescheiden f 2 min tot f 1.586,7 min. Beide posten te zamen wijzen dit jaar opnieuw een hoogtepunt aan van f 4.379 min. In de tweede week van Decem ber viel een verdere ontspanning te constateren na de vrij zware ultimo. De bankbiljettencirculatie is met f 25 min ingekrompen tot f 3.157 min. Het Rijk kon zich geheel herstellen van de zware aderlating aan het einde van de vorige maand en beschikt thans weer over een tegoed van f740.8 min. Het saldo van de banken bleef eigenlijk onveranderd met f 571,6 min. Nog steeds overlegt men wat met deze renteloze saldi zal dienen te gebeuren, doch een definitieve oplossing wordt dit jaar niet meer ver wacht. Van de overige mutaties is de stijging van de voorschotten met f 4 min tot f 38 min het belang rijkst. Incidentele geldbehoeften, waarin voorzien is door de agentschappen van de Centrale Bank, hebben tot deze ontwikke ling geleid. De bijzondere reke ning van 's Rijks schatkist is met bijna f 3 min weer tot boven de f 1 milliard gestegen. Van de geldmarkt valt nog steeds geen nieuws te vermeiden; daggeld noteert sinds einde April onver anderd een half procent. 's-GRAVENHAGE, 15 Dec. Een Amerikaanse verkooporgani satie heeft een voorlopige order van drie millioen dollar bij de N.V. Fridor te den Haag op elec- trische naaimachines geplaatst. Dit betekent, dat voor de ko mende anderhalf tot twee jaar aan ongeveer 250 man personeel in het eigen bedrijf en in „toele veringsbedrijven" werk aan de winkel is. Deze order, die vol gens ,de directie van Fridor het begin zal zijn van een hopelijk langdurige leverantie aan de Ver. Staten, bestaat uit 50.000 electri- sche naaimachines plus onder delen. VIM, al jaren lang aan de spits, is voor dezelfde prijs nóg beter, nóg volmaakter ge worden. En wat een vooruitgang, die nieuwe samenstelling! Let U eens op het schuim, 't Is er direct en in overvloed, bij de eerste wrijfbeweging. Bovendien, al zitten vet en vuil nog zo vastgekorst, snelschuim weet er raad mee. Vóór U 't goed en wel beseft, is 't allemaal glad weg. Uw pannen. Uw aanrecht, maar ook Uw vuilnisbak en emmers zijn schoon, zó schoon dat het straalt naar alle kanten. UW VINGERTOPPEN BEWIJZEN U ALLES: zeldzaam zacht: glad als een spiegel: f/JH PATlid// PAT 6EPOE7S Af BE//. MET V/M !S AU ES daaruit blijkt wel I hoe veilig het poeder van die nieuwe VIM is. V 25.185,200.51 zo schoongepolijstI Uw vingers glijden f over het oppervlak./ Reeds ruchten P.L.N. stituut) zou zfjn 1954 de gen voot donesië schorten Thans vragen lijk op L.A.A.P. zijn inged moge hier. dat deze ons beken tend betre remises rurni-m niet-ingc en niet ses ten (inkomste gezetenen (In dit ons in ban bovengenc blijken te op zouden van dit aan te vraj 3 Kerstdag doen ervoc applicatie dagen in Amsterdam len dus morgen, ochtendpo; veren. He beveling, laatste ogi anders nie voor te zoi nog vóór den wordt in de betrok Dele Naar het zeer vermoe Djakarta een De Haarlet gistermorgen van dit jaar ploitatie van machinefabriek te Haarlem van betaling vennootschap sement verkk Curatoren bers, advoca Haarlem, en Bruijne, raad Haarlem. Be. voerders tijd; betaling. Tot is benoemd lem. De besli intussen zal is nog niet De minister Waterstaat acht gronden niet te gaan tot einde- en avondr Spoorwegen. DONDERDAG hilversuiv kc/s. 7.00 11.00 KRO KRO: 7.00 Nw Morgengebed Nws en weerber. V. d. huisvrouw 9.40 .Schoolradi Gewijde muz. ?ileilsth £RO: ii. 19'oq Schoolradio rz.oj Luncheon Land- en tuinl ..Wij van het niet met de gr kath. nws; 1 13.45 Gram.; i en piano; 14.30 vrouw; 15.15 Gram.; 16.00 I Viool, altviool 1 .leugd; 17.35 drachten; 18.00 huispraat; 18.45 fwartier; 19.00 V. d jeug 20.00 Radiókrant Progr 21.45 „Ik en IJ? 21.55 Urgelconc.; 22 45 king; 23.00 Nws "3.1524.00 Gram HILVERSUM kc/s. 7.0024 Gym.; 7,30 Gram Dagopening; AVR q Je £ram.; 9.00 g-l| Orgelconc.; 9 ,;35 „Gram.; 10.50 11.00 Metropole dracht; 12.00 Ors t spionnetje"- Jn^meded.;12 12.50 Uit het cans.; 13.00 Nws- sram 13.20 Itch "Roodkapje", hoor oermuziek; 15.00 10.45 Gram - 16 00 en vijf"; 16.45 V Gram J7.45 Reg T •!-, Balen: 18 i\mts zj"derbuu nfL Prob'em .1S-30 vek" ^^rpff en zi ter!- 'lo0nSspg,; 19-0 t 'i ^^*07 Gesnro Londen; 19.10 Lieh 20 0n PM1'lsvraog "Vl „u£°. Nws; 20.05 1 rv=msch °rk. en Gram.; 21.50 Het mens"? ¥UZ- Uit E öportact.23 00 Nk muziek; 23 45-2L0

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4