I i (Ccm&ïalie) Wat is de Waarheid? irendsen Heemwachtneemt "t op voor „Oude Maesdam" Bunkers zijn het eigendom van de Staat der Nederlanden V ol leyba leom peti ti te Alkmaar Haagse leverworst OD Cl. 0 Yh I*<és> BISSCHOPWIJN NIEUWE CURSUSSEN: INSTITUUT BURD0RF Groot nieuws Vreemd, maar genoeglijk toneel Kerst-nabrood j e KRAAKMAN Deurendieven en helers veroordeeld AGENDA Markt en Beurs f 2.60 (Coöpefcafiie) Januari 1954 VOOR 20e 1.- 20e Pagina 2 Dinsdag 29 December 1953 ALKMAAR Ferdinand Sterneberg in een Engels splitjasje en een weekendshirt; Kitty van Wijk in het groot-paars van een kanunnik; Els Bouwman in een aftands én mislukt bruidstoilet; Gerard Schild met een vadermoorder en slobkousen; Han Surink met de ver schrikkelijkste aller snorren; Emmy Lopes Dias in een jurkje van Metz anno '53en gaat u zo nog maar even door. En dit alles in een Fransachtig Italiaans huiskamerdécor, een eigenlijk volstrekt nietszeggend décor van Weynand Grijzen. En op het toneel: Luigi Pirandello's tijdloos toneelstuk „Wat is de Waarheid". Dat alles viel dan gisteravond in 't Gulden Vlies te genieten. Jawel, te genieten, want Piran dello's stuik en hij neemt ons allen oip de hak en regisseur De- fresne heeft dat nog eens hart grondig aangedikt viel te ge nieten, niettegenstaande alles. Niettegenstaande het heterogene gezelschap van „De Toneelvereni ging", niettegenstaande de carica- turen die Defresne ons opdiende. Daar werd toneel gespeeld. En goed. door Marie Hamel, door Sterneberg, door Ben Groenier, door de anderen van het gezel schap. Wijsheden en dwaasheden klaterden door de zaal. Zeker heden werden onzekerheden, be moeizucht en roddellust werden in het zonnetje gezet. Een myste rie kreeg honderd oplossingen en niemand kent de oplossing ervan. Een paradoxaal spel kreeg een (Advertentie) NIEUWE CURSUS AANVANG JANUARI Dansinstituut Langestraat 46, Telef. 3750 (Ingezonden) ALKMAAR, 27 Dec. 1953. Geachte redactie. Gaarne zag ik dat U nog een maal een plaatsje voor mij in ruimde in uw blad. Dat ik reactie op mijn stukje in uw blad zou krijgen was te verwachten. Alleen bevreemdde het mij dat alleen een gewezen broodbakker en een knecht hier op reageerden en niet de bak kerspatroons. Verder heb ik nog een zeer boze anonieme brief ontvangen, dat was toch niet nodig want ik heb mij ook niet verscholen en wist dat ik 80 a 90 pet van de huisvrouwen achter mij had en nog heb. Het was mij niet begonnen om de bakkers geen vrije dagen te bezorgen maar om de mentaliteit die alleen economisch bezien was. A.s. Zaterdag is het ook niet economisch om te bakken en zou die ene dag er bij ook niet kun nen? Er waren huisgezinnen, die hun meikboer om een melkbus vroegen om de 20 a 25 en soms nog meer broden voor uitdrogen te behoeden. Dat een der inzen ders de oorlog er bij haalt is wel erg ver gezocht. U wilt toch niet terug naar suikerbieten en kool soep na haast 10 jaar? En is U vergeten wat sommigen, de goe den niet te na gesproken, voor een broodje zonder bon lieten betaïen? De vrome wens van de heer Stoop dat de zuivelarbeiders ook vrije Kerstdagen zullen kennen £al wel een wens blijven. Of weet hij er een biologisch mo gelijke en economisch verant woorde oplossing voor? Ieder, die zich in een vak of beroep begeeft, moet daar de consequen ties van dragen, anders moet hij er niet aan beginnen. Nederland zou een stuk armer wezen als net als in de V.S. veel boeren van melkveehouderij op vetwei- derii overgingen, juist omdat er slecht personeel is te vinden, dat 's Zaterdags en 's Zondags wil melken. Geachte redactie, voor mij is dit onderwerp aan kant. De meeste indrukken, die hier zijn weergegeven, komen van de man van ae straat en daar er anderen willen schrijven heb ik, nu ik A gezegd heb, deze reacties neer geschreven. Op verder commen taar zal ik niet meer reageren tenzij in een persoonlijk gesprek. Met dank voor de door U bereid willig afgestane plaatsruimte N. v. d. Peet, Baansingel 33, Alkmaar Wij zijn ervan overtuigd, dat het droge Kerstbrood met meer of minder smaak tot de laatste kruimel is verorberd. Wij sluiten hiermee dan ook de discussie over dit onderwerp. (Redactie) paradoxale vertolking, een tijd loos stuk werd tijdloos ten tonele gevoerd. Genoegelijk, plezierig, niet lokkend tot een gulle lach, maar steeds nodend tot een glim lach. niet overtuigend, maar ze ker niet zonder overtuiging. En daar heeft een volle zaai van ge noten. Pirandello vertelt van een zon derling gezin, in een provincie stad zoals er duizenden zijn. Van een schoonmoeder, een dochter en een schoonzoon. Van een doch ter die gevangen gehouden wordt door haar man. Van een moeder die haar dochter slechts toe mag wuiven vanaf een binnenplaats. Van een man die ambtenaar is en wiens gezin niet van de tongen van zijn mede-ambtenaren en hunne gaden verdwijnen wil. Van een moeder die een mysterie verklaart op haar manier: van een zoon die hetzelfde mysterie op de zijne verheldert. Van een of van twee of van drie krank zinnigen; van een of van twee of van drie normalen. Wie zal het zeggen? Pirandello zegt het niet en Laudisi, de ideale toeschou wer. de moderne reizegger, de commentator, zegt het niet. Die zegt alleen maar dat iedere mens zijn zekerheden heeft, zeker heden waaraan een ander niet kan raken. Een stuk dat met een vraagteken begint eindigt met eenzelfde vraagteken. Paradoxaal, maar charmant, nietszeggend en veelzeggend. Naast Sterneberg, Marie Hamel en Ben Groenier stonden Gerard Schild, Han Su rink, Jaap Hoogstra, Gerard Hey- stee. Gelijn Molier, Tine de Vries. Carla de Raet, Emmv Lopes Dias, Mary Smithiuysen, Els Bouwman en Kitty van Wijk, een hetero geen en zeer ongelijkwaardig ge zelschap. dat deelde in de grote bijval die de hoofdrolspelers ten deel viel. S. K. (Advertentie) Laat uw laatste glas in '53 een goed glas zijn.. WIJNKELDER Platte Steenebrug (Verdr.oord 114) Telefoon 2604 heeft voor U goede Punch, Bisschop en vele andere uitgelezen dranken, uitgelezen aranxen. R.K. Danscomité ALKMAAR Op de avond van de zeer welkome derde Kerstdag had het R. K. dans comité beslag gelegd op de schouwburgzaal van het Gulden Vlies, zodat ook de danslustige jongelui met deze Kerst de gele genheid werd geboden om een avond gezellig te dansen in een geschikte omgeving. Het aantal aanvragen voor kaarten was zo overstelpend groot, dat zeer ve len teleurgesteld moesten wor den. Ongetwijfeld was deze laat ste avond in 1953 van het R.K. danscomité, waarop de muziek verzorgd werd door de bekende „Dolonans" en die onder leiding stond van dansleraar Jack Smit, wederom pen zeer geslaagde avond, die aan vele jongelui veel genoegen heeft gebracht. Men heeft erop aangedrongen de avonden van het danscomité vaker te houden dan één maal per maand. Aan dit verlangen is men voor een deel tegemoet ge komen, want de eerstvolgende avond is reeds 17 Januari aan staande. Ook in 1953 heeft het R.K. danscomité in Alkmaar be wezen op zijn plaats te zijn. Collecte Zonnebloem ALKMAAR. De Zonnebloem collecte, die Zondag bij de drie Kerken is gehouden heeft de vol gende opbrengst opgeleverd St. Laurentiuskerk f 362.41, St. Do- minicuskerk f531.38 en de St, Josephkerk f 346.32. ALKMAAR. De Alkmaarse firma Daalder was eind Septem ber 1953 bezig met het slopen van bunkers in het duingebied nabij Den Helder. Die bunkers staan daar maar verlaten in de duinen. Dat ze het eigendom zijn van de Staat der Nederlanden spreekt wel tot het verstand, maar nauwelijks tot het hart en helemaal niet tot een hebzuchtig gemoed. Enkele van de arbeiders van de firma meenden hun voordeel te kunnen doen met de ijzeren deuren van die bunkers. Het waren J. E. uit Alkmaar, J. P. J. uiit Oudorp en J. A. uit Alkmaar. Deze jongemannen sloopten 7 iizerên deuren en lieten die naar Alkmaar vervoeren, waar ze wer den verkocht en waar het geld van de opbrengst werd verdeeld. Enkele personen kregen wat zwijggeld, de chauffeur, die de deuren gereden had, kreeg een klein bedrag voor zijn moeite. De drie daders stonden gisteren voor de Alkmaarse politierechter terecht. Geen van drieën hadden zij een helemaal vlekkeloos ver leden. Zij bekenden de diefstal en de Officier van Justitie eiste tegen ieder van hen f 50.of 25 dagen. De politierechter von niste conform die eis. De Alkmaarse chauffeur P. S., die aan het vervoer van de ge stolen deuren een gulden of vijf tien had verdiend, waarvan ove rigens een tientje in beslag geno men was, werd conform de eis veroordeeld tot f 40.of 20 da gen. Dat tientje werd verbeurd verklaard. J. D., die f 5.50 zwijggeld had aangenomen, maakte daarmee op zijn oude dag een einde aan de blanke staat van zijn strafregis ter. Hij werd veroordeeld tot f 20.of 10 dagen. De broer van een der daders van de diefstal, P. E., had ook al van de op brengst van de gestolen deuren geprofiteerd, f21.50 had zijn broer hem gegeven. Hij moest met die broer de straf delen. Ook hij werd veroordeeld tot f 50. of 25 dagen. En ontslagen zijn ze allemaal. BERGEN. De „Heemwacht" vertegenwoordigende het Kunste naars Centrum Bergen, de V.V.V., de Volkshogescool, Paal 33 en Na- tuurwacht, heeft uiting gegeven in een adres aan de Raad aan de ongerustheid over de plannen om op het oude Maesdam een speel weide aan te leggen. Naar men vreest zal de rust en de sfeer van deze nog idyllische plek bij Droomlaantje en Kra- nenburghèr laan verstoord Wor den, indien daar de sport wordt beoefend. Weliswaar verluidt, dat deze speelweide vooralsnog uit sluitend voor de scholen beschik baar zal worden gesteld, maar wanneer het terrein eenmaal in gebruik is genomen, dan zullen waarschijnlijk ook sportverenigin gen daarvan willen profiteren, evenals dit Het geval is met het gemeentelijke gymnastieklokaal. En zal er dan geen aandrang komen om uitbreiding te geven aan deze gelegenheid tot beoefe ning der sport? Nu al gingen er stemmen op om heel Maesdam daarvoor beschikbaar te stellen. Klaarblijkelijk is men dan verge ten, dat deze plek vroeger ook wel „het ParadijS* werd geheten. Te veel reeds gaat er verloren van de oorspronkelijke schoonheid van ons dorp door de voortduren- Wielrennen ALCM. VICTRIX ALKivinciit. Tweede Kerst dag heelt bovengenoemde ver eniging haar jaarlijkse memo- riamwedstrijden gehouden. Zoals gewoonlijk bestond er voor deze wedstrijd grote belangstelling zo wel van renners als van publiek. De afstand voor A en B klas was 2 x 1000 m en voor de C klas 1000 meter over 2 ritten. In de A klas was het Jn. Ottebros die eerstewerd, P. v. Berkum en J Bloetjes kwamen met een zelfde tijd uit de bus. Bij de B klas was het Roele die wederom blijk gaf goed op de rollen weg te kunnen gevolgd door Prins en Kalis. Blom zegevierde in de C klas met op de tweede plaats Kalis. Op de derde plaats kwam Licht hart. De verdere uitslagen zijn als volgt: A klas 2 x 1000 meter: 1. J. Ottebros 82,4 sec.' 2. P. Berkum 86,3 sec. en J. Bloetjes 86.3; 4. B. v. d. Kamer 87.1; 5. K. Slot 9171. B klas 2 x 1000 meter; 1. A. Roele 83.3 sec.; 2. C. Prins 85; 3. K. Kalis 88,1; 4. J. Belles 88,2; 5. C. Hoogmad 91.4. C klas 2 x 500 meter: 1. H. Blom 46,3 sec.; 2. J. Kalis 48.2; 3. Lichthart 49,3; 4. Klanker 50.4; 5. J. Nap 52. R.K. Vrouwengilde ALKMAAR. 'l5é dames, die in aanmerking willen komen voor een Kerstpakketje, kunnen dit nog aanvragen tot 1 Januari bij mevrouw Paleari, Paul Kru- gerstraat 11 en bij mevrouw Vermeulen. Lyceumstraat 28. DINSDAG 29 DECEMBER WAPEN VAN HEEMSKERK Kerstavond K.A.V., 8 uur. Bioscopen: HARMONIE; „Schandaal om een kind", a.l., 8 uur. VICTORIA: „Moulin Rouge", 18 jaar, 8 uur. CINEMA: „De Haven der Hartstocht", 14 j., 8 uur. REX: „Salto des Doods", 14 jaar, 2.30 en 8 uur. STEDELIJK MUSEUM: „Van unicum 'tot serieproduct". WOENSDAG 30 DECEMBER WAPEN VAN HEEMSKERK Kerstavond K.A.V., 8 uur. Bioscopen: Als Dinsdag voorstellingen 2.30 en 8 uur. STED. MUSEUM: als Dins dag. WATERSTANDEN Woensdag: Hoog water 12.15 u. Laag water 6.15 u. en 18.00 u. Harmonie „Schandaal om een kind" ALKMAAR. Tot en met Woensdag draait men in de Har monie de kleurenfilm „Schandaal om een kind", waarin een kittige Donna Corcoran en een sympa thiek echtpaar, gevormd door Greer Garson en Walter Pidgeon, de hoofdrollen vervullen. Het is het in een nieuwe versie uitge brachte verhaal van éen 7-jarig meisje, dat door een ongeluk brand veroorzaakt in een katho liek weeshuis. De kinderen van het huis worden geadopteerd door mensen uit plaatsen uit de zelfde streek. De grote moeilijk heid bij de adopties is echter de scherpe tegenstelling tussen ka tholieken en protestanten in de bewuste streek. Het reeds ge noemde kind wordt opgenomen in het huis van protestanten, die geen kinderen bezitten. De man is een vooraanstaande figuur in de politiek en wordt na de adop tie door zijn tegenstanders in op spraak gebracht. Dan volgt een hevige strijd om het al dan niet in huis houden van het kind. De laatste voelt deze strijd en vlucht. Tegelijkertijd wordt een brand gemeld in de school, waar het meisje les krijgt. Ze wordt verdacht naar aanleiding van haar ongelukkige rol bij de vo rige brand, maar later blijkt, dat een jongen, die haar voortdurend in moeilijkheden brengt, de brand gesticht heeft. De jongen vlucht ook en het hele dorp zoekt naar de twee, die in noodweer in een bos verblijven. Ze worden ge vonden en, wat zou men anders verwachten, alle moeilijkheden zijn ineens opgelost. Aan de hoofdfilm gaat eén interessant I voorprogramma vooraf. I de uitbreiding der bebouwing, waarbij telkens weer stukjes na tuurlijke bosgrond moeten worden opgeofferd en waarbij, helaas, in toenemende mate een bouwtrant wordt toegepast, die ten enenmale indruist tegen het karakteristie ke uiterlijk van Bergen. Naar de mening van ondergete kenden is het voor Bergen, ook als vacantieoord, van belang, dat de natuurlijke rust en schoonheid worden bewaard, waar dit maar mogelijk is. Zij dringen er daarom met klem bij Uwen Raad op aan om het oude Maesdam in zijn tegenwoor dige staat te houden. Prijskaart maken is een kunst ALKMAAR. Omdat het ma ken van een prjjs- of tekst- kaart een kunst is die niet ieder een verstaat, maar die wel na genoeg iedereen leren kan, begint „Redo" op 6 Januari een nieuwe cursus van 10 twee uur durende lesavonden, waarin zakenlieden en zakenbedienden kunnen leren een goed verkopende kaart te maken. V ogel-tentoonstelling BERGEN - In de lagere school ean het Spaanse Pad houdt de heer Jan Ivangh, een vogelken ner bij uitstek, een tentoonstel ling van vogels en prenten. Reeds spoedig raakt men in de sfeer van de vogelwereld thuis door de vogelgeluiden die op de geluidsband vastgelegd hier nu wederom ten gehore worden ge bracht. Uit de talloze vogels die men te horen krijgt is wel het meest typerend de nachtegaal die bij het kerkje van Catrijp zingt en tegelijkertijd wordt begeleid door de 12 klokslagen van het oude kerkje. Links bij de entree ziet men in oudere boeken afbeeldingen van vogels die zelfs kunnen wedijve ren met die uit de vogelalbums van deze tijd. Voorts ziet men tal van foto's, zwart-wit tot de meest geperfectionneerde kleurenopna men van unieke momenten zoals het voederen van de jongen op het nest. Enkele foto's zjjn geno men met apparaten op 1/5000 sec. De tweede tafel geeft een in druk van de vogeltrek. Een aan tal opgezette vogels met gegevens over de trek en hun verblijf plaats in de winter en gegevens over het ringen der vogels op jonge leeftijd. Een interessante tentoonstelling die 's middags en 's avonds tot 6 Januari geopend blijft. Aanrijding met ernstig gevolg BERGEN. Gisterenavond te omstreeks zes uur is de echtge note van de heer D. Scholten, Koogendijk 13, in aanrijding ge komen met een andere wielrijder, waardoor zij kwam te vallen. Dokter Poot. die toevallig pas seerde, verleende de eerste hulp en constateerde, dat mevr. Schol ten een zware hersenschudding had opgelopen. Adresverandering .bij de Rijkspolitie OUDORP. Het adres van de postcommandant der Rijkspolitie alhier is wegens verhuizing ver anderd van Westerstraat 38 naar 't Wuiver 7, telefonisch te berei ken onder nummer 5896 K 2200. De wachtmeester J. Smit, Wester straat 40, is te bereiken onder telefoonnummer 3675 K 2200. Slachtveemarkt ALKMAAR, 28 Dec. 6 paarden f550750; 52 koeien f6001100 p. stuk; le kwal. 2.802.90, 2e 2.60 2.80, overige soorten 2.402.60 per kg; 48 nuchtere kalveren f38 85; 6 vette schapen f90130 per stuk; 310 varkens, zware 1.82 1.87, vleesvarkens 1.781.82, lich te varkens 1.701.78; zeugen 1.60 1.70 per kg. Het kwantum koeien was van daag veel te gering om aan de vraag te kunnen voldoen. Als ge volg hiervan stegen de prijzen niet onbeduidend en is de handel niet boven stug uitgekomen. Het matige verloop bij de koei en bracht mede, dat er van sla gerszijde meer interesse was voor de varkens. Hier ging het met de handel dan ook veel beter. Bij de aanvang van de markt verliep de verkoop vlug; later echter even minder, maar toch nog goed. Alle dieren zijn verkocht. Op deze markt trof men overwegend goe de slachtvarkens aan, terwijl er maar weinig lichte varkens wa ren. Een gering aantal nuchtere kal veren en een heel klein kwantum schapen kon tengevolge van de hoge prijzen maar traag verkocht worden. ALKMAAR, 28 Dec. Witlof A 4142, B 2237; bloemkool B 32; rode kool 510; savoye kool 6; groene kool 710; spruitkool A 3048, B 1530; boerekool 10 17.50; andijvie 1342; rode bie ten 8.50; winterpeen 57.50; was- peen 1625; prei 818; soep 3.5010.00; selderie 1014; knol- selderie A 710, B 23.50; goud- reinette Hl 26—30, A 31—36; jo nathan Hl 2026; zoete winter- kroon 14—22; gieser wildeman Hl 2130; st. rémy H 1722; winterlouwtje H 16; winterjan AA 27—34, Hl 16—20. W eersverwachling medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond VANNACHT KOUDER. Wisselende bewolking met vanavond of vannacht nog enkele verspreide buien. Zwakke tot matige wind, aanvankelijk Noordelijk, later krimpend naar Wést tot Zuidwest en geleidelijk toe nemend. Vannacht in het binnenland plaatselijk lichte vorst. Morgen overdag onge veer dezelfde temperaturen als vandaag. (Adverentie) de geurige Oudejaarsavonddrank (Met GRATIS miniaturen) Tel. 2585 Ka j ottersnieuws ALKMAAR. Woensdag a.s. om half zeven worden alle Jong- kapotters in het K.A.J.-huis op de Laat verwacht. Er staan en kele films op het programma, waarvoor echter een kleine ver goeding van 10 cent wordt ge vraagd. De Kajotters en de leden van Avanti worden bij deze eveneens uitgenodigd voor bij woning van dit programma om kwart voor negen. Burgerlijke Stand HEILOO. Geboren: Hendrika Margaretha Anna, d.v. J. Borst en W. H. E. Lumens; Wijtze Jan, z.v. S. M. van der Meer en T. A. Pijnacker. Gehuwd: Cornelis van den Berg, en Annie Oud; Marinus Johannes' de Raadt en Paulina Gerarda Maria Kroone; Andreas Hopman en Maria Theresia Smit; Johan Marius Ambrosius en Anna Ma ria Lambrechts. Overleden: Jacobus de Bruin, oud 88 jaar, overleden te Oude water. Bevorderd ALKMAAR. De sergeant- majoor-instructeur P. H. Meijne- ma is met ingang van 1 Decem ber 1953 bevorderd tot adjudant onderofficier-instructeur. De be vorderde behoort tot het territo riaal commando Noord-West, te vens tot het garnizoenscommando Alkmaar. De KERNSLAGER geeft deze week voor RECLAME 1 250 gram p winkel LEVERPASTEI PER BLIK 45 cl. Onze Woensdagreclame: 150 gram Gehakt, 150 gr. Poulet, 1 mergstaafje, samen f 1. Kernslager is kwaliteitsslager ALKMAAR Competitie Pro gramma eerste week van Januari. Heren le klas: 2 Jan. Povay 1 The Smash I 7.00 LindensCh.; Ca tapult 2Hooge Buys 8.00 Lin densch.; The Smash IS.G.A. I 9.00 Lindensch.; 5 Jan. J. Holland 1—S.V.N. I 9.00 Julianasch.; 7 Jan. S.O.V.A.—Catapult I 8.00 Ju lianasch.; 7 Jan. Octopus IRijks Politie I 9.00 Ridderstr. 2e klas: 4 Jan. S.V.N. 2DeNe- Ba 9.00 Korenlaan; 5 Jan. J. Hol land 2—P.C.B 2 8.00 Julianasch.; 7 Jan. S.V.N. 2—Rijks Pol. 2 8.00 Ridderstr.; 9 Jan. Catapult 3 Tempo I 7.00 Lindensoh.; P.C.B. I The Smash 2 8.00 Lindensoh.; T.O.P—The Smash 2 9.00 Linden- school. 3e klas: 4 Jan. Slingerboys— Tempo 2 7.00 Korenlaan: H.V.B. A.P.S.V. 8.00 Korenlaan; 6 Jan. Tempo 2Be Fit 3 9.00 Koren laan; 8 Jan. S.G.A. 2Be Fit 2 7.00 Julianasch.; Octopus 2 S.G.A. 3 8.00 Julianasch.; S.G.A. 2V.L.N. 9.00 Julianasch.; Povay 2Be Fit 3 7.00 Korenlaan; Be Fit 2Slingenboys 9.00 Korenlaan Dames le klas: 5 Jan. J. Hol land IP.C.B. I 7.00 Julianasch.; 7 Jan. Catapult 2Thé Smash I Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Peter, z. van J. J. Stammes en K. van Rosendal; Adrianus, z. van A. van de Pas en H. Maasdam; Nico z. van K. Ooijevaar en I. Goos; Ma ria J. C., d. van J. P. Gijsen en M. C. Beentjes. Overleden: Johannes Alberts, 76 jaar, gehuwd met M. A. van der Wal. Geboren: Johan na C. d.v. J. de Wit én W. Bek; Wilhelmina S. d.v. R. Telgenhof en F. Osinga; Hendrik W. z.v. W. Blokhuis en H. E. Nieuwboer; Wilhelmus H. z.v. J. C. de Heer en C. A. van Houten. Gehuwd: Arie de Lange en Margaretha M. I. Schöls; Dirk G. M. Doevelaar en Gretha H. Schaatsbergen. Overleden: Pieter Haringhuizen 79 jaar; Barend Polak, 67 jaar gehuwd met Grietje Polak; Alida C. J. M. Busse, 58 jaar, gehuwd met J. H. Habich. Maria C. Die pen, 91 jaar, weduwe van G. J. Netten. J ong-Ka j ottersnieuws ALKMAAR. Hedenavond is er geen bijéénkomst, maar geen zure gezichten want er wacht de Kajottgrs nog een verrassing. 7.00 Julianasch.; The Smash I Catapult I 9.00 Julianasch. 2e klas: 2 Jan. T.O.P.—Octopus I 2.00 Lindensoh.; Octopus IJ. Holland 2 4.00 Lindensoh.; 6 Jan. Tempo IRijks Politie 8.00 Ko renlaan: 8 Jan. Bergen—Catapult 3 8.00 Korenlaan. 3e klas: 2 Jan. Tempo 2Octo pus 2 3.00 Lindensch.; 6 Jan. Be Fit 2—S.V.N. 7.00 Korenlaan; 9 Jan. The Smash 2J. Holland 3 3.00 Lindensch.; The Smash 2— Catapult 4 4.00 Lindensch. DAMMEN DDD I won van Zaandam 2 ALKMAAR Voor de club competitie dammen eerste klasse werd te Zaandam de wedstrijd gespeeld tussen Zaandam 2 en D.D.D. I (Alkmaar). De Alk- maarders wonnen met 151. De gedetailleerde uitslagen lui de111 T Zaandam 2 D.D.D. I 1—1 1—1 1—1 0—2 1—1 1—1 0—2 0—2 0—2 0—2 p Voor een kwoliteitssigaar naar Antoon Sluyter Modjo Vorstenlanden 12 ct. it? Havana Corona 16 ct. >5 Corona Sumatra 13 en 12 ct. Een pittige sigaar 9 ct. ES Per 100 franco thuis g OUDORPERDIJK, ALKMAAR TEL. 3140 De A. Kraay-M. Langras Jr B. Brinkkemper-N. Oud W. Rot-L. Ravensteijn A. Langver-J. Mekken A. Kalkman-J. Schuit A. Foeth-H. de Jong H. Keerkman-M. Oud N. Bosma-K. Tuinman A. Sjollema-P. Smolenaars J. Muusse-J. Jorna VLOTTE BERECHTING DEN HELDER Het was 'n onverkwikkelijke zaak, waarvoor de Helderse jongeman R.A. gis teren bij de Alkmaarse politie rechter tereoht stond. Hij was beschuldigd van aanranding, subsidiair zware mishandeling, van de vrouw M.H. In de nacht van de Eerste op de Tweede Kerstdag was deze nauwelijks volwassen jongen, onder invloed van alcoholica natuurlijk, in aan raking gekomen met de even eens in staat van dronkensohap verkerende vrouw. Er was ten slotte een vechtpartij ontstaan waarbij de vrouw een hersen schudding opliep. Hoewel de Of ficier van Justitie aannam dat verdachte de bedoeling had ge had de vrouw aan te randen, achtte de Politierechter de opzet tot aanranding niet bewezen. Wegens zware mishandeling ver oordeelde hij A. tot 6 maanden gevangenisstraf en hij gelastte de onmiddellijke gevangenneming van verdachte. Da Officier, die er op wees dat het inDen Hel der nogal eens pleegt voor te komen dat jongelieden onder in vloed van alcohol tot wandaden komen, had eenzelfde straf ge- eist. heeft goed bericht voor de huisvrouwen GEEN DROOG BROOD-probleem meer! De Kerstdagen hebben het bewezen Ons verpakt veredeld witbrood blijft gegarandeerd minstens 4 dagen zacht PRIJS 47 CENT PER 800 GRAM Bestellingen bij onze verkopers en in de winkels; Laat Rochdalestraat Groene Laantje 14 Boomkampstraat 16 Alkmaar en omstreken j 1 Wrv,, H ENGELSE CONVERSATIE NEDERLANDSE HANDELSCORR. ENGELSE HANDELSCORR. BOEKHOUDEN MACHINE- SCHRIJVEN STENOGRAFIE NEDERL. STENOGRAFIE MOD. TALEN H WACHT NIET MET U OP TE GEVEN Langestraat 91 Tel. 2497 De aangekondigde ver koping van het Café te Akersloot, Wilhelmina- laan 236 gaat niet door Notaris Mr JOH. G. C. ZIJNEN VISITEKAARTJES even naar: van Straaten Tuitjenhorn voor uw familieleden, n bekenden vrienden bij geboorte v e r I o v i n g h u w e I ij k kunt U op de snelste manier bekend maken door een advertentie in de krant Voor de viering van een gezellig Oud en Nieuw kunnen ongetwijfeld onderstaande aanbiedingen belangrijk bijdragen. Canadese pinkzalm, B grade, niet te verge lijken met Keta Q CC zalm, 1/z blik O 3 Vermouth, literfles 1 50 Vruchtenwijn, noc Vi fles Advocaat van brandewijn, l45 per fles 0.6 Ltr. Voor een gezellig hapje, volvette QQc smeerkaas, per pakje van 100 gram 2 pakjes voor 55e Komt U in ome Levensmiddelen-afdeling eens proeven hoe smakelijk dal is op Verkade's Toast. Saucijzenbroodjes, per stuk 20' Uit eigen bakkerij: Amandelbrood jes, 18e Appelcarré's, per stuk 15' per stuk Appelbollen, ont per stuk XV Appelflappen, per stuk Oliebollen met krenten, 12 stuks voor Sneeuwballen, met slagroom, 25c per stuk Chocoladebollen, met slagroom, O Cc per stuk V Diverse gebakjes, per stuk j Slagroomgebak, per stuk VROOM a IHlEESn A VA ALKMAAR

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2