Vijftigjarig „Sint Eloy" vierde welgeslaagd feest LA-tinn 47 woningen moeten worden afgebroken Artisten deden hun best tijdens Avro Weer kermis in de raad Sterk uiteenlopende prestaties Beslissing over medewerking aan nieuwe veiling Ondeugdelijke huizen aan le en 2e Landdwarsstraat Maandag 4 Januari 1954 R.K. Metaalbewerkersbond deed zegenrijk werk Zorg voor arbeidersjeugd Geslaagde Dansavond voor Kath. Thuisfront Geen bezwaar tegen Bergerwegtunnel AGENDA PLUIMVEEDAG TE ALKMAAR BILJARTEN De Graaf gehuldigd als kampioen Gevonden voorwerpen Burgerlijke Stand Geslaagde feestavond „Alcmaria Victrix" SCHOOLBESTUREN VRAGEN BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM MEJ. OLTHOF VERLAAT DE KINDERPOLITIE KUNSTENAARS OP DE KOFFIE Niettegenstaande adhaesie A.F.C.-NIEUWS Pagina 2 ALKMAAR Enkele weken geleden werd bij gelegen heid van het vijftigjarig bestaan van de R.K. Metaal- bewerkersbond afdeling Alkmaar een gezamenlijk ont bijt voor de leden gehouden. Zaterdag echter vond de officiële viering van het gouden jubileum plaats. Des middags recipieerde het bestuur van de afdeling in Het Wapen van Heemskerken een feestavond vormde het besluit van de viering. Op de receptie voerden ver schillende sprekers het woord. Daar was allereerst de voorzitter van de landelijke R. K. Metaal- bewerkersbond, de heer J. G. van de Brink, die in warme be woordingen het werk van de overleden pioniers van de be weging herdacht. Hij was deze werkers van het eerste uur dank baar voor de vele gebrachte of fers, die er toe geleid hebben dat er in de loop van de jaren heel veel bereikt is. Het werk j uit de eerste jaren van de orga nisatie heeft resultaten afgewor pen die tot tevredenheid stem men. De heer Van de Brink vroeg van de jubilerende afde ling de medewerking voor de toekomst, waarin nog veel moet worden gedaan in het belang van de arbeiders. Met nadruk wees spr er op, dat de bond moet werken in een Christelijke geest en dat de leden deze geest moeten uitdragen in elke omge ving, waarin ze komen te ver keren. De heren C. Kuster en H. L. Dekker, vertegenwoordigers van de afdeling IJmuiden, boden daarna hun gelukwensen aan, evenals de heer J. W. de Haan namens de Christelijke Metaal- bewerkersbond en de heer A. J. Kossen namens de afdeling Heemskerk, die de gelukwensen deed vergezeld gaan van een en veloppe met. inhoud. De voorzit ter van de Alkmaarse K.A.B., de heer J. Zandbergen, getuigde van de goede samenwerking, die steeds bestaan heeft tussen de verschillende bonden. De vroegere geestelijk advi seur, rector B. Voets uit Am sterdam, herinnerde aan het werk van de bond in moeilijke jaren en wees vooral op de gezonde geest, die bewaard moet blijven. Hij hoopte dat de bond het ze genrijke werk nog lang zal mo gen voorzetten, opdat alle ar beiders eens los zijn uit het iso lement, dat hen jarenlang heeft omkneld. De voorzitter van de Alk maarse metaalbewerkers, de heer J. Koopmeiners, dankte de spre kers en verklaarde dat de grote bond steeds kan rekenen op de steun van de afdeling Alkmaar en dat doorgewerkt zal worden in dezelfde geest, die het werk tot nu toe voor een belangrijk deel heeft doen slagen. Een schat van bloemen onder streepte de goede wensen van nevenbonden en zusterorganisa ties, waarvan vele vertegenwoor digers aanwezig waren. Een feestelijke avond Die bloemenschat èn de kerst versiering gaven de eivolle zaal van het Wapen van Heemskerk des avonds een extra feestelijk cachet. Na het openingswoord van voorzitter Koopmeiners sprak de districtsbestuurder, de heer P Zijm, die de leden van „St. Eloy" aanspoorde tot trouw aan hun bond, een trouw, die een gere geld bezoek aan de vergaderingen en een tijdige contributie afdracht insluit. Hoezeer de ouderen overtuigd zijn van de noodzakelijkheid ener juiste jeugd vorming, en hoezeer zij meeleven met hun eigen ar beidersjeugd, ons mooie Kajot- terscorps. spreekt uit de zorg voor de jeugd, die alle katholieke arbeiders kenmerkt en waarvan „St Eloy" op deze dag in het bijzonder getuigde. Op deze fees telijke avond hield men een col lecte, niet ter bestrijding van eigen onkosten of ten bate van eigen kas, maar voor „Herwon nen Levenskracht" en ook voor de Lourdes-reis van de Kajot- ters. Zo gaarne gunnen de ouderen de jongeren hun bede vaart naar het heiligdom ib'an Maria in de vere Pyreneeën.^ Het feestprogramma maakte de avond zeer geslaagd. De plezie rige, beschaafde muziek, muziek uit aller heren landen van Hansy Pallieter en haar Witte Kraaien, de alleraardigste imita ties en de zeer muzikale clow nerie van de Klaas Koomen Mister Koko, als U wilt de charmant gebrachte, knappe goocheltoeren, waaronder heel wat nieuwe nummers, van de be faamde Alkmaarse goochelaar Cakie, waren het zien en horen overwaard en maakten de avond tot een uiterst prettig feest. Anita en Tonny van Zwol, of zo als zij zich ook noemen: Wibbel en Knibbel of Jolly en Joker, droegen het hunne bij tot het welslagen van het feest. De mo gelijkheden van dit komische tweetal zijn naar onze mening heel wat groter dan hun pres taties. Soms schoten zij in de roos, soms mikten zij er glad naast. Maar zij kunnen wat, dat staat voor ons vast. En een van de Witte Kraaien gaf sympa thieke en uiterst vituoze xylo- phoonsoli weg als Lajos Heros, zo geslaagd, dat het publiek hem dwong tot een toegift. Het was na middernacht, toen Hansy Pal lieter en haar Witte Kraaien zorgden da.t de zeer velen, die Zaterdagavond een bijzonder vro lijk feest vierden ter ere van het gouden „St. Eloy" zich in gezellig samenzijn en al dansende konden amuseren tot diep in de nacht. Het gouden jubileum van „St. Eloy" is gevierd met een in alle opzichten voortreffelijk geslaagd feest. ALKMAAR De gisteravond gehouden dans-avond in het „Gulden Vlies" onder leiding van de welbekende dansleraar, de heer Arendsen, is een groot suc ces geworden. De opkomst was buitenverwachting en alhoewel het te kort aan dames zich soms wel eens deed gelden, mocht dit geen afbreuk doen aan de gezel lige sfeer, dié er heerste. De Rhythm Stars" verzorgden op voortreffelijke wijze de dans muziek, zodat al bij al geno men kan worden teruggezien op een geslaagde avond, waarvan de baten ten goede kwamen aan het „Katholiek Thuisfront". ALKMAAR Gedeputeerde Staten hebben het gemeentebe stuur van Alkmaar schriftelijk doen weten dat hun college geen bezwaar heeft tegen de uitgave van 1.454.000,voor de bouw van een tunnel in de Bergerwsg. Bovendien bestaat er geen be zwaar tegen een uitgave van f 51.600,— voor het bouwrijp maken van een terrein ten Zui den van de Trompstraat en te gen een uitgave van 56.000, voor het bouwrijp maken van een terrein ten Noorden van de Hei- loërdijk ten behoeve van een R.K. school voor B.L.O. MAANDAG 4 JANUARI 'T GULDEN VLIES: Pre mière van „In 't Klein Ge luk" door „De Toneelver eniging", 8 uur. WAPEN v. HEEMSKERK: Spar-revue, 8 uur. Bioscopen: HARMONIE: „Vrouwenpo- litie", 18 jaar. VICTORIA: „Moulin Rouge" 18 jaar, 8 uur. CIINEMA: „Het Gouden Zwaard", 14 jaar. 8 uur. REX: „Salto des Doods", 14 jaar, 2.30 en 8 uur. RETRAITEHUIS BERGEN: 58 Januari: L.T.B. 912 Januari: K.A.B. STED. MUSEUM: „Van uni cum tot serieproduct". DINSDAG 5 JANUARI 'T GULDEN VLIES: Kerst spel voor B.K.L., 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK Sparrevue, 8 uur. Leerlingenavond Muziek school Sairibeek. 7.30 uur. Bioscopen: Als Maandag. Voorstellingen als Maandag. STED. MUSEUM: „Van uni cum tot serieproduct". Dinsdag: Hoog water 6.40 en 18.50 u. Laag water 1.00 en 13.00 u. Met een receptie en een feestavond vierde de afd. Alkmaar van de R.K. Metaalbewerkersbond haar gouden jubileum. Op de foto zittend van rechts naar links de heren bestuurs leden van de jubilerende afdeling: M. Stroker, J. Jonkers (penn.), P. Zijm (distr.best.), J. Koopmeiners (voorz.), H. van de Kamer (secr.) en M. Constant. Staande v.r.n.l.: de heren H. van Veen, W. Klaver, B. Kaandorp, G. Jonker en B. Timmer, leden van de feestcommissie. ALKMAAR Is het reeds jaren een gebruik, dat de om roepverenigingen z.g. audities houden in de studio, om musici, al of niet beroeps, te testen naar hun kwaliteit en geschiktheid voor een optreden aldaar, de A. V.R.O. heeft dit nu intensief aan gepakt, en bezoekt daartoe mid dels een commissie diverse steden en plaatsen in ons land. Zij, die gevolg hebben gegeven aan een oproep, gedaan in de pers en via de radio, ontvangen een invulformulier waarop ver schillende vragen als: amateur, semi-beroeps of beginnend be roeps, genre stem, instrument, di ploma's etc. etc. beantwoord die nen te worden. Daarna volgt bericht van plaat sing en tijd van optreden. Ook Alkmaar is door de A.V. R.O. als auditie-plaats uitgezocht. Het grote aantal liefhebbers maakte het zelfs noodzakelijk dat een drietal dagen hiervoor gere serveerd moest worden. Zaterdagmiddag werd de audi tie in het Wapen van Heemskerk geopend. Deze middag was overwegend bedoeld voor semi-beroeps, of beginnende beroeps artisten, tei- wijl de Zondag was gereserveerd voor amateurs, die dit ook wil len blijven. De voorzitter van de commis sie, dr Harm Smedes, program maleider van de A.V.R.O.wees er in zijn openingsspeech op, dat de A.V.R.O. zich ten doel had gesteld om de sluimerende krach ten op te sporen en deze in hun werk, al of niet hun beroep, tot zo hoog mogelijke prestaties te stimuleren, terwijl vooral ook de grens tussen beroepsmusici en amateurs door deze audities scherper gesteld zou kunnen woe den. Mr Smedes verheugde zich er over dat de optredenden als com pensatie voor de dode microfoon en de critisch luisterende jury over een op gezette tijden ap- plaudiserend auditorium beschik ten. Een kort gedeelte van ieders optreden werd op de band vast gelegd om de jury in staat te stellen dit in de studio nog eens rustig en ter dege te beoordelen. De muziek die op deze auditie ten gehore werd gebracht, was uiteraard van een sterk wisse lend gehalte. Dit wordt middels het vocale gedeelte wel het duidelijkst ge- illustreerd door de teksten die we achtereenvolgens te verwer ken kregen. Deze bewogen zich van „Ave Maria", via het „Madonnakindje met 't goudblond haar" naar „Lieve Mien, ik kreeg je pakje, toen ik in Makassar lag!" (Zee manslied). Ook de prestaties in een be paald genre liepen sterk uiteen en konden dikwijls betiteld wor den met „uitstekénd", doch even zo dikwijls met „ellendig!" Waar enkelen de moed en de durf vandaan haalden om zich in het openbaar te laten horen, is ons een raadsel. Een veel voor komend verschijnsel was het imi teren van vooral bij radio en film geliefde en aanbeden „grootheden" zoals Doris Day, Vera Lynn, Lou Bandy e.a. Het ergste was dat dit meestal nét niet lukte, waardoor het fias co des te groter werd. Een enkele maal was het ook jammer te moeten constateren dat een zanger wél over een pri ma stem beschikte, doch deze in één woord absurd en hoogst schadelijk gebruikte, waarschijn lijk om aan te tonen dat hij in staat was om een zaal tot in de verste hoeken onveilig te maken. Veie zangers en instrumenta listen verrichtten echter loffelijk en veelbelovend werk. In het onderhoud dat we had den met dr Smedes, vertelde de ze ook dat hij bij z'n werk aan de ene kant had opgemerkt een aantal opvallende talenten (óók in Alkmaar!) doch aan de andere kant een schromelijk tekort aan zelfcritiek. Zijn plannen omtrent het plaatsen van de goede krach ten in bepaalde programma's konden door dr Smedes nog niet definitief uitgesproken worden. Wél bleek ons dat hij voor de goeden zéér veel kon en wilde doen. Rest ons nog te vermelden dat de jury naast dr Smedes nog be tond uit Frans van Capelle, die tevens zo nodig voor een piano begeleiding zorgde en Jan Koop man, programma-regisseur van de A.V.R.O. G.v.d.I. ALKMAAR De Nederland-se Pluimvee Federatie (N.P.F.) orga niseert in samenwerking met de Stichting voor de Landbouw in Noordholland Woensdag 13 Jan. a.s. een pluimveedag in café- i restaurant ,,'t Gulden Vlies", I Koorstraat te Alkmaar. Ir K. Bos zal een inleiding houden over „De voor- en nadelen van vroeg- broedkuikens op de boerderij". Ir A. W. Huidekoper zal spreken over „De algemene economische j aspecten van de Nederlandse Pluimveehouderij". Er zal voorts j een kleine tentoonstelling worden ingericht van pluimveebenodigd heden. De pluimveedag begint om 10 uur. ALKMAAR. Onder grote belangstelling werden Zaterdag avond de barragepartijen gespeeld in café Breed Ritsevoort, tussen de heren De Graaf, v. d. Schil den en Kay. In de partij De GraafKay won De Graaf met een prachtgemiddelde van 5,88. Kay moest ook het onderspit delven tegen v. d. Schilden, die met klein verschil wist te win nen. Slechts 7 caramboles kwam Kay tekort. De beslissende partij De Graafv. d. Schilden speelde De Graaf als een waardig kam pioen. Met een serie van 26 ging hij de partij in en dat was voor v. d. Schilden al een gevoelige klap. Wel maakte hij nog een serie van 19, maar De Graaf speelde met een moyenne van 4,76 en dat was voor v. d. Schil den te ?»A'aar. Hij moest met 51 caramboles genoegen nemen. De Graaf was hiermede winnaar van het St. Nicolaas-tournooi, en van de fraaie beker. De Graaf Kay v. d. Schilden Kay 100 17 19 5,88 32 17 6 1,88 80 29 17 2,75 73 29 15 2,51 De Graaf 100 21 26 4,76 v. d. Schilden 51 21 19 2,42 ALKMAAR Paraplu-hoes, zakdoekje, sleutels, handschoenen, tassen, ballpoint, regenpijp, alpino, zakmes, onderdeel bromfiets, schroevendraaier, fitting met lampje, kindersokjes, shawls haarstrik, armbanden, tekening voorgevel, reserveband met hou der, pakje met inhoud, portemon- naies, vulpotlood, hoge sohoenen, koffer inh. sandalen, keukenval- !en, hondenriem, dekzeiltje, capu chon, ceintuur, geldsbedragen, pet, zakdoeken, onderdeel weeg schaal, rozenkrans, dasspeld, act»- tas met inhoud, vacantiezegels, ALKMAAR Ge-boren: Catha- rina, d. v. T. M. Bruin en A. D. Obdam; Wilhelmus J., z. v. N. Boekei en J. A. T. Sentenie. Overleden: Wilhelmina Breet, 31 jaar, gehuwd met B. Kootje; Margaretha Kaandorp, 68 jaar, gehuwd met S. Swart. ALKMAAR Alkmaars oud ste voetbalvereniging „Alcmaria Victrix" heeft Zaterdagavond in het Gulden Vlies haar jaarlijkse feestavond gegeven. Nadat de voorzitter, de heer Swager, de avond met enkele woorden had geopend, werd een kleine Alcmaria-revue ongevoerd, welke geheel verzorgd was door eigen krachten. Onder regie van de heer J. Dogger hebben de to- nelisten-Alcmarianen de aanwezi gen een prettige avond bezorgd met tal van aardige sketches en zangnummers, die allen gewijd waren aan het wel en wee van hun 56-jarige vereniging. Het was een welgeslaagde feestavond en dat de toeschou wers het gebodene waardeerden, hébben zij op overduidelijke wij ze laten blijken. 1 ALKMAAR. Zal er in 1954, het xeestjaar van onze siau, ker. mis zijn ot zal er geen Kennis zijn? im ais er kermis, is, wan neer zal Alkmaar dan kermis vieren? Deze viagen houden de Alkmaarse vroedschap reeds enige tijd bezig en niet de vroedschap alleen. Het voorstel tot wijziging van de kermisdata, dat reeds twee maal in de gemeenteraad is aan gehouden, zal a.s. Donderdagmid dag voor de derde maal in de raadsvergadering een punt van bespreking uitmaken Bovendien zal dan de herstemming plaats vinden over het voorstel-Kirpen- steijn c.s. om in 1954 de kermis niet te houden. Ook de kwestie der verhuis- transformatoren die in de laatst gehouden raadsvergadering is aangehouden, zal Donderdag weer ter tafel komen. Er is voorts een voorstel van B. en W. tot opneming van een nieuw artikel in de gemeentelijke politieverordening. Dit artikel be helst de verplichting van eige naars van bomen, heggen, strui. ken en beplantingen die het uit zicht van het verkeer belemme ren om deze beplanting op aan schrijving van B. en W. tot de aangegeven afmetingen te be snoeien. Er is een voorstel dat definitief een eind wil maken aan de mo gelijkheid van toepassing van houten buitenwarden bij wonin gen en een tot verlenging van de ontruimingstermij'n voor eni ge onbewoonbaar verklaarde wo ningen aan Oudegracht, Kitsteeg en Verdroukenoord met 1 jaar. De Breedstraat zal niet wor den geasphalteerd. als B. en W. hun zin krijgen. Zij willen deze straat met klinkers bestraten, en de zijbestratirg van gele klinker tjes handhaven. Doorlopende trottoirs zijn paar hun mening niet noodzakelijk. Die zouden slechts zin hebben vanaf Het Wapen var, Heemskerk tot aan de Schoutenstraat. Zij zullen, voorzover de begrotingspositie dat mogelijk maakt in de ont- werp-besroting voor '55 met de verbetering van de Breedstraat rekening houden. De zijbestra- tingen zullen overigens wél wor den herstraat. Dit stellen B. en W. de raad voor aan de Breed- straatadressanten mee te delen. Voorts komt de nieuwe veiling in de raad. Fr, wel het voorste] van B. en W. tot ruiling met gesloten beurzen van een terrein tussen de gemeente en de PTT De loodsen die daarop staan zul len worden verplaatst voor re kening van de coöp. veilings vereniging „Alkmaar en om streken". Bovendien wordt voorgesteld rexte en aflossing +e garanderen van een door de Veilingverehi. (Advertentie) DANSSCHOOL 9g INSCHRIJ VING VOORJAARSCLUBS Beginners - Half gevorderden Uitsl R.K. dansinstituut. Zaterdag omstreeks 12 uur, reed een trekker met oplegger, volgeladen met lege kistjes, over de Geestersingel. Ter hoogte van 't gerechtsgebouw geraakte een deel van de la ding aan het schuiven en kwam verspreid over de weg te liggen. Het verkeer onder vond hiervan een ernstige be lemmering. Een gedeelte van de kistjes is aan de kant van de weg opgestapeld. Tegen de chauffeur werd proces-verbaal opgemaakt. ging op te nemen geldlening van maximaal f 564.000,subsidiair een zodanige geldlening aan de vereniging te verstrekken tegen een rente van minstens 3% pet. In verband met de benoeming' van de stedebouwkundige van'de gemeente, ir. E. H. Fliers te Groningen, in wiens plaats een stedebouwkundige benoemd zal worden in de rang van tech nisch hoofdambtenaar, stellen B. en W. voor prof. Wieger Bruin te Amsterdam aan te wijzen als sUdebouwkundig adviseur van de gemeente en daartoe voor8 '54 een crediet beschikbaar te stellen van f 4000,(f 3600.honora rium en f 400.reiskosten). Prof. Wieger Bruin zal dan. twee dagen per maand voor Alkmaar beschikbaar zijn. Er zijn dan tenslotte voorstel len tot verlenging en wijziging van de rekening-courant-over- eenkomst met de N.V. Gasvoor- ziening kop Noordholland en tot goedkeuring van. de rekening van de Armenraad, die aan inkomsten f 4.799,46 aangeeft en aan uit gaven f33.190,52, zodat het over 1952 ten laite der aangesloten gemeenten komende verschil f 28.391,06 bedraagt. Voor reke ning van Alkmaar komt f7.521,45 Oj de begroting was f8.276.— geraamd. ALKMAAR De vereniging „St. Joseph' voor de R.K. Jon gensscholen heeft het gemeente bestuur verzocht om medewerking voor de wijziging van de op schriften op de St. Adelbertus- school en de St. Dominicusschool en om gemeentelijke vergoeding over '53 voor de op 1 Sept. '53 geopende St. Dominicusschool en bovendien om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding over '53 ten behoeve van die school. De vereniging tot bevordering van het Christelijk Schoolonder wijs vraagt medewerking voor de aanschaffing van een kofferhar monium voor de Beatrixschool. B. en W. stellen de raad voor deze verzoeken om advies in hun handen te stellen. W eer 8 verwachting medegedeeld door 't KNMI te De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond VANNACHT LICHTE VORST. Vrij veel bewolking met plaatselijk enige sneeuw. Aan vankelijk matige tot krachtige en langs de Waddenkust mo gelijk nog harde, later over wegend matige wind, tussen Noord en Oost. Vannacht en morgenochtend over het alge meen lichte vorst. Morgen middag temperaturen om 't vriespunt. Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pas toor te Enkhuizen, de zeereerw. heer N. G. Pronk; tot pastoor te De Kaag de weleerw. heer M. C. van Stijn, die kapelaan was te Rotterdam (II. Hildegardis). DEN HELDER. Mej. N. B. Oltihof, Hoofdagente van de Kin derpolitie alhier, is met ingan" van 15 Februari a.s benoemd tot inspectrice van de Kinderpolitie te Alkmaar. Voor mej. Olthof be tekent deze benoeming 'n prach tige promotie, maar desondanks is haar vertrek een verlies voor de gemeente Den Helder. In de zes jaren, dat zij hier als hoofd agente van de kinderpolitie heeft gewerkt, heeft zij zich doen ken nen als een persoon, die uiterst bekwaam was voor haar werk, maar ook iemand, die met een bijzondere manier van optreden veel goeds heeft kunnen verrich ten. Oorspronkelijk voortgekomen uit het onderwijs, koos zij na het behalen van het diploma maat schappelijk werk deze werkkring, waarin zij zich bijzonder op haar plaats gevoelde. Naast haar werk zaamheden interesseerde zij zich voor het sociale en verenigings leven. had o.,m. zitting in „Pro Juventute" en toonde daadwer kelijke 'belangstelling voor de jeugdbeweging. Dat zii zich in het arrondisse ment een goede naam heeft ver worven blij kt wel uit het feit, dat zii benoemd werd vóór twee an dere candidaten, beiden Mrs, in de reöhten. ALKMAAR Zevenenveertig ivoningen aan de Eerste en Tweede Landdwarsstraat, in exploitatie bij de Ver eniging voor Volkshuisvesting „Alkmaar", zijn dermate ondeugdelijk gebleken, dat men genoodzaakt zal zijn alle buiten- en binnenmuren tot en met de fundering af te breken en de vloeren en kapgeraamten 0.30 M. omhoog te brengen. Tegelijkertijd zullen dan in deze woningen closets worden aangebracht. De kosten van dit werk worden geraamd op 29U.OOO. Bij de bouw van deze huizen is gebruik gemaakt van een metsel specie, bestaande uit schelpkalk- trasmeel met zand. Deze specie is in de practijk ondeugdelijk geble ken. Er ontstaat geen voldoende verharding, waardoor de stenen komen los te liggen en het ge deelte trasraam geen weerstand biedt tegen optrekkend vocht. Verlaging van het grondwaterpeil bleek geen oplossing te bieden. Onder de vloeren kan bovendien §een behoorlijke ventilatie wor- en verkregen, waardoor de vochtigheid in de huizen nog ver hoogd wordt Het is dan ook de mening van B. en W. dat deze woningen, die in 1919 zijn ge bouwd. afdoende dienen te wor den verbeterd. De woningbouwvereniging wil nu beginnen met het herstel van drie woningen, de nrs. 12, 14 en 16 in de Tweede Landdwarsstraat. De bewoners van deze huizen zullen zolang in andere woningen worden ondergebracht. Bij deze proef zal blijken hoe veel de werkelijke kosten van het hele werk zullen bedragen. De werkzaamheden zullen in regie worden uitgevoerd. „Wederop bouw en Volkshuisvesting" kan zich daarmee verenigen, mits de kosten niet hoger zijn dan 16.000 gulden. B. en W zullen a.s. Don derdag de raad voorstellen aan de vereniging „Alkmaar" een voor schot van hoogstens deze som te verlenen met geliiktijdige vesti ging van een hypotheek, tot dat bedrag op de woningen, en hun college te machtigen verhoging van de rijksbijdrage te vragen. ALKMAAR Bij het gemeen tebestuur zijn adhaesiebetuigingen binnengekomen van de Katholie ke Kunstenaarsvereniging, van het Genootschap Kunstliefde te Utrecht en van de Nederlandse Kring van Beeldhouwers, die het adres gelden dat door de Be roepsvereniging van Beeldende Kunstenaars op 8 Dec. j.l. aan het gemeentebestuur werd ge richt en dat een verzoek behelsde tot compensatie door de gemeente van de huurverhoging ten behoe ve van de beeldende kunstenaars. Dit adres is in de vorige raads vergadering afgewezen. Daarom adviseren B. en W. de raad deze adhaesiebetuigingen voor kennis geving aan te nemen. ALKMAAR De reis naar Den Helder ging niet door, waar door de mannen van het eerste eens konden gaan zien, hoe of het tweede het in de derby tegen de Boys 3 zouden doen. Zij deden het goed en wonnen met 21. Het derde had kanspaard HSV 2 op bezoek en liet deze, na span nende strijd, met de kous op de kop naar Heiloo terug keren. Deze 10 overwinning van het derde zal niet nalaten indruk te maken. De junioren zagen al hun wedstrijden afgelast, evenals de adspiranten C en F. Alleen E speelde en overwon USVU 3 met 63. De weinige wedstrijden le verden ons dus de volle winst op. Prachtig werk! Proficiat. Sup porters die reisbiljetten hebben voor Den Helder dienen deze te bewaren, daar deze geldig blijven voor de volgende trip naar Den Helder. Supporter

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 2