D.E.M. heroverde de leiding door falen van concurrenten Het duo De Roo-Kramer bracht H.R.C. overwinning Voel gedec Schotvacirdiger DEM HSV inde modder bijten A lemaria V ictrixzette opmars voort met een overwinning op Velsen Op spiegelglad terrein deelden Succes en Z.A.P. V.I.O.S. verpletterde Wieringenvaard na rust Dit zi Alkmaarders speelden een goede wedstrijd Tweedederde en vierde klussers Helder se tweede klassers blijven het prima doen Y.Z.Y. en Z.A.P. waren in vorm II Vitesse '22 benutte het windvoordeel Eindelijk de juiste midvoor? Yeel belangstelling voor streek-derby Twee doelpunten van Berdos geannuleerd Zes penalty's in W armenhuizen Limmen speelde slechte wedstrijd Flevo uit De Wie bie« dan zes p A ^°0rUlt Pagina 4 Maandag 4 Januari 1954 Er zijn toch nog clubs, die op deze stormachtige, regen achtige en behagelde Zondag voluit hebben kunnen lachen. D.E.M. bijv. beleefde de meest glorieuze dag van de competitie. Zelf wonnen de Beverwijkers in Heiloo en ze zagen C.S.V. en Zaandijk verliezen. Helder had ook reden tot vreugde. De zege op A.F.C. bracht de witjakkeu in veiligheid. Alcmaria bewees voorts zijn groeiende kracht door leider Velsen met 21 te kloppen en in 4A deden V.Z.V. en Z.A.P. opnieuw van zich spreken. Rivalen 13 8 3 2 19 Velsen 13 8 2 3 18 JOS 11 6 4 1 16 Vitesse '22 12 6 3 3 15 ZSGO 13 5 5 3 15 TOG 11 5 3 3 13 Alcm. Victr. 13 5 2 6 12 Terrasvogels 13 4 3 6 11 Ripperda 12 3 4 5 10 Kinheim 13 3 2 8 8 DEC 11 1 4 6 6 Wilskracht 13 2 1 10 5 Weer zege van VZV Zonder zelf te spelen zag Westfrisia in 2A zijn positie nog ongenaakbaarder worden dank zij de medewerking, die ZFC ge heel vrijwillig verleende in de vorm van een klinkende 40 zege op Good Old HFC, dat mis schien de voetbalmatch tegen de Oudinternationals nog in de be nen had. Dat betekent thans een voorsprong van zes verliespun- ten „Laat nou de kat maar kom- me" zullen de Enkhuizers zég gen. Een belangrijke zege be haalde ook HRC. De roodjakken wezen op Tuindorp het onderaan- staande ZW terug (3—2) en kunnen nu voorlopig rustig ademhalen. Het gaat de beide Helderse tweede klassers de laatste weken wel naar den vleze. DWV bewees aan Zeeburgia, dat het -op Nieuwendam slecht ker sen eten is. Vooral in de winter (3—1). West Frisia HFC ZFC DWV Rapiditas Zeeburgia Hollandia WA HRC Holland ZVV Arm Schoten Onderaan in 2B schijnt de be slissing dit jaar dan eindelijk ten ongunste van Schoten uit te val len. Na enkele jaren vol gemar tel om aan het noodlot te ont komen, staan de Haarlemmers thans „geheid" onderaan. Daar was de nederlaag tegen Spartaan gisteren vooral debet aan (4 Alleen aan AFC kunnen de hek- kesluiters zich nu nog vastklam pen. Maar uit ervaring weten we, dat deze Amsterdammers tegen het einde van het seizoen altijd wel aan de punten komen, die ze nodig hebben om te ontsnap pen. AFC kreeg ditmaal klop van Helder, dat aan de Zuidelijke Wandelweg met 2-^-1 won en daarmee naar de vierde plaats klom. Een ongekende weelde voor de withemden. 10 8 1 1 17 12 7 1 4 15 12 5 5 2 15 11 4 4 3 12 10 5 1 4 11 12 4 3 5 11 11 4 2 5 10 11 4 2 5 10 12 4 2 6 10 11 3 1 7 7 12 2 2 8 6 Alcmaria stijgt Na de knappe 21 zege, die Alcmaria gisteren op het leiden de Velsen bevocht, is het ieder een wel duidelijk geworden, dat de withemden veilig staan voor de laatste plaats, die enkele we ken geleden nog dreigde. Alcma ria zal een gevaarlijke tegenstan der blijken voor de kopclubs, die nog tegen hen in het veld moe ten. Rivalen profiteerde van dit buitenkansje en kwam door een benauwde 32 zege op hekkeslui- ter Wilskracht bovenaan. Ook Vitesse rukt weer op. Een krach tig geluid in Velsen tegen Kin- heim (51) bewees dat de Cas- tricummers zich nog niet uitge schakeld achten. ZSGO won van Terrasvogels, dat tekenen van inzinking vertoont. In 4A gingen slechts twee wedstrijden door. Een schrale oogst, doch in vergelijking met 4B, waar alles werd afgelast, een grote weelde. Twee cluibs, die de laatste tijd weer uitstékend op dreef zijn, toonden dat ook giste ren. Succes zag zijn achterstand op de beide leiders in feite ver groot door het gelijke spel, dat ZAP op Wieringen bevocht en Limmen moest met lede ogen VZV met de volle buit zien ver trekken. Waarmee de Veldtemers zich vrij stevig plaats nestelden. op de vierde RK AFC 12 8 2 2 18 DTS 11 7 3 1 17 Succes 13 7 2 4 16 VZV 13 6 3 4 15 BKC 12 6 1 5 13 Limmen 13 5 3 5 13 Grasstooppesr 12 4 3 5 11 ZAP 13 3 5 5 11 Texel 12 5 0 7 10 Schagen 11 3 2 6 8 Oudesluis 12 2 4 6 8 Watervogels 12 3 0 9 6 Volendam 10 7 2 1 16 HVC 9 7 0 2 14 Kennemers 10 4 3 3 11 Helder 11 5 1 5 11 Spartaan 11 4 3 4 11 Watergraafsm. 9 2 5 2 9 KFC 10 4 1 5 9 UW 10 3 3 4 9 AFC 11 3 2 6 8 Sohoten 11 1 2 8 4 DEM weer bovenaan Het was dus zoals gezegd alles rozengeur en maneschijn voor DEM. Zelf bleven de Beverwij kers met 52 de meerdere over HSV, dat op eigen terrein dus niet veel kans kreeg en daarbij kwam, dat Beverwijk wederom een krachttoer uithaalde. De roodibroeken klopten namelijk Zaandijk met 10. CSV deed het bovendien heel erg sleoht door op eigen terrein nota bene met 20 van het zeer wispelturige ADO te verliezen. Daardoor kwam DEM weer aan het hoofd van de ranglijst, doch naast CSV en Zaandijk zijn Beverwijk en Alkmaarse Boys zeer ernstige medepretendenten geworden. En de voorsprong is zo gering, dat er uit de middenmoot best nog een andere ploeg naar boven kan schieten. 13 12 12 DEM Zaandijk CSV Beverwijk Alkm. Boys ADO '20 Purmersteyn KW WSV '30 Alw. Forward 11 HSV 12 EHS 12 13 11 10 10 De cijfers doen vermoeden, dat het een eenzijdige wedstrijd is geweest. Het tegendeel is echter het geval, het is zelfs ondanks het gladde veld en slechte weers omstandigheden een snelle strijd geweest, die uiteindelijk door de betere schotvaardigheid en goede techniek in een wel geflatteerde overwinning voor DEM resul teerde. DEM's start was veelbelovend en stelde de Heiloöer defensie voor zware problemen, doch Apeldoorn c.s. wisten het te kla ren zelfs wist HSV de leiding te nemen toen een felle tegenaanval werd opgezet en de DEM-achter- hoede 'geen afdoend antwoord wist. M. Kosters scoorde onhoud baar 10. Het spel ging nu geliik op met een technisch beter DEM. Van een misverstand in de rood gele gelederen wist Appel handig te profiteren en hij prikte de bal in het verlaten doel 11. DEM gooide er nu een schepje op en lanceerde diverse corners, doch zonder resultaat. Toen bij een voorzet van Appel, Apeldoorn mistastte sloeg v. d. Maat de bal uit het doel. De strafschop werd door A. Zonneveld in een doel punt omgezet 12. HSV vocht fel terug en diverse gevaarlijke aanvallen werden opgebouwd die de defensie der gasten voor moei lijke problemen plaatste. Doelman Aardenburg was echter uit het goede hout gesneden en wist en kele malen een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. Kort voor rust wist J. Beentjes niets anders te doen dan de bal weg te slaan, doch de scheidsrechter zag het niet. Na de rust gooide HSV alles op de aanval. Tot drie keer toe kreeg Bugter een kans, doch evenzoveel malen ging de bal langs de verkeerde kant van de paal. Bij een plotselinge tegen aanval van DEM werd het echter 13 als Zonneveld via de handen van v. d. Maat inschiet. De gast heren kwamen weer terug, doch niets wilde lukken en bovendien leidde de scheidsrechter de uiterst faire wedstrijd niet al te sterk en floot het spel dikwijls dood. HSV liet het hierdoor wat zitten, zodat DEM met zijn uiterst be weeglijke voorhoede de zege vei lig kon stellen door Zonneveld, die een productieve middag had. Kort voor tijd wist v. d. Maat nog een tegenpunt te scoren, zodat het einde met een 52 zege voor DEM kwam dat een keurige in druk achterliet. KINHEIM KREEG ZWAAR KLOP Vitesse heeft het nieuwe jaar goed ingezet door een sprekende overwinning op Kinlieim te be vechten. Vitesse, die de toss won, verkoos met wind mee en de zon tegen te spelen. Direct nam Vitesse de leidns Vijf minuten later kwam Vitesse weer opzetten en was het F. Twisk die het fraaiste doelpunt maakte en dus de stand op02 bracht. Weer twee minuten later kreeg Borst de bal ongehinderd en maakte er 03 van. Na 25 minuten spelen vergrootte A. Doordat van Knijff bij HRC was' verhinderd en P. de Vries nog steeds is geblesseerd, kreeg de Roo een kans om als aanvalsleider te fungeren. Dat hij zich reeds direct thuisvoelde bewijzen wel de drie doelpunten die hij maakte. Met goed-gerichte schoten gaf hij doelman de Boer van ZVV geen schijn van kans. Eenmaal had deze doelman echter geluk toen de bal die de Roo hard had ingeschoten via zijn handen de lat beroerde. Hoewel het veldspel van HRC beter was hadden de Zaandammers ongetwijfeld een gelijkspel verdiend. Nu hadden zij het grote voordeel dat zij de wind als bondgenoot hadden toen deze gepaard ging met hagelstenen zo groot als duiven eieren. In deze periode moesten de Racers al hun reserves aanspre- Valk de voorsprong tot 04. Na de tihee had Kinheim het voordeel van de wind. Boven- j ken om de 20 voorsprong te behouden. Ook nu bleek het dat dien hadden verschillende speleis Bakker zjjn piaats jn cie middenlinie volkomen waard is. Geïnspi reerd door zijn harde werken, begon Rijkers na de rust te werken, wat direct een veel gevaarlijker cachet gaf aan de aanvallen, die voordien alleen over rechts konden worden gelanceerd. een andere plaats gekregen en za gen wij Groeneveld, die vóór de rust rechtsback was in de voor hoede opereren. Na 22 minuten wist deze speler zijn kans te be nutten en scoorde het enige doel punt voor Kinheim. Vitesse liet zich ondertussen niet onbetuigd. Dit blijkt wel uit een doelpunt die na 19 minuten in de tweede helft door F. Twisk uit een toegespeelde bal door A. Valk werd gemaakt. Kinheim .heeft een slechte wed strijd gespeeld. Gebrek aan schot vaardigheid en onzuiverheid van plaatsen zijn oorzaak geweest, dat deze sportief spelende Kin- heimers met een enkel doelpunt genoegen moesten nemen. Het wind-voordeel werd door Vitesse in de eerste helft vol komen benut. Dikwijls gaf dit elf tal goed samenspel te zien. Te dikwijls echter liepen zij in de buitenspelval waardoor een gro tere voorsprong voor de Vitesse- naren verloren ging. Zoals reeds gezegd trapte H.R. C. tegen de wind af en het bleek reeds toen, dat Z.V.V. haar huid zo duur mogelijk zou verkopen. Want nog voordat de bal was beroerd moest de scheidsrechter fluiten daar linksbinnen Roede- ma reeds was toegelopen. Ge steund door de wind die steeds meer in kracht toenam, belaagden de Z.V.V.-ers het Helderse doel. Vooral over de linkervleugel wa ren de Zaandammers zeer ge vaarlijk, mede door het dikwijls mistasten van de rechtsachter Bot, die dan ook herhaaldelijk werd gepasseerd. Toch behoefde doelman Lingbeek, die behoudens een foutje, dat een doelpunt tot gevolg had weer dikwijls voor treffelijk werk deed, niet dik Advertentie) Onze voorspelling, dat Velsen het zwaar zou krijgen tegen de thans goed in vorm zijde Alcmaria-plocg, is bewaarheid. Van de aanvang af speelde Alcmaria snel en doortastend, waartegen Velsen direct op volle toeren moest werken. Velsen, dat na 5 minuten spe len, de leiding had genomen, mocht van geluk spreken, dat Alcmaria de kansen die het herhaaldelijk wist te scheppen, niet met het beslissende schot wist te besluiten. Hierbij mag zeker niet onver meld gelaten worden dat. de Vel- sen-verdediging er direct goed het oog op had. waarbij spil Wii- ker en doelman de Graaf opvie len. Wat er nog aan de Alcmaria- voorhoede ontbrak, was de no dige rust. Weet men die nog op te voeren, dan kan men van deze linie nog meer plezier beleven. In deze wedstrijd zagen wij weer, het oude Alcmaria vuur de bo ventoon voeren, waardoor het tal rijke publiek de koude kon ver geten. Velsen hield het spel te kort Velsen trok onmiddellijk na de aftrap ten aanval, doch spoedig was het Alcmaria. dat liet zien er ook wat van te kunnen. Een solo van Welinga besloot deze met een schot, dat naast ging. Schmidt zag zijn -harde schot ge- Tlians tien clubs in Ned. Beroepsvoetbalbond De heer H. van Lent, de or- ganisator van de Nederlandse be roepsvoetbalbond deelt ons het volgende mede: Te Amsterdam is Zondag een vergadering gehouden van de be langhebbenden bij de Nederlandse beroepsvoetbalbond. Bij de bond zijn tien clubs aan gesloten, t.w. Amsterdam, Den Haag, Arnhem, Nijmegen, Heer len, Maastricht, Kerkrade, Twen- he, Rotterdam Het ligt in de bedoeling, dat in •Ik der genoemde steden slechts e n club wordt opgericht, welke Ie naam van die stad draagt. In Maart zullen trainings- of •efenwedstrijden worden uitge- chreven, waarvoor terreinen met ccomodatie en scheidsrechters jeschikbaar zijn. De ontmoetingen zullen op Woensdag en/of Zaterdagen wor den gespeeld. In September van dit jaar zal de competitie begin nen. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden genoot de streekderby tussen Succes en ZAP toch flinke belangstelling. De toeschouwers hebben de slechte toestand van het terrein in aan merking genomen, vooral na de rust zeer behoorlijk voetbal te zien gekregen. Toen was er ook volop spanning. Voor de pauze hadden de spe lers veel last met het spekgladde terrein, waarop nota bene ook at een voorwedstrijd op was ge speeld. Direot na de aftrap trok Succes ten aanval en kon keeper Kuys zijn handen warmen. Reeds in de achtste minuut nam de thuis club de leiding. De jeugdige Ch. Bontkes scoorde met een hard schot, dat Kuys te machtig was, 10. Af en toe had het spel veel weg van een Weense wals, want de spelers gleden en konden zich maar ternauwernood staande houden op het onbespeelbare ter rein. Toen een Successpeler non chalant terugspeelde, trok Z.A.P. ten aanval. Jan van Oosten werd op ongeoorloofde wijze van de bal gelopen en de scheidsrechter kon naar de stip wijzen. Van Oosten voltrok zelf het vonnis, 1—1. Succes ondernam daarna een serie aanvallen, die behalve wat hoekschoppen geen doelpunten opleverden. Doch tenslotte werd dit offensief beloond. D. Hooge- steeger kogelde een goed geno men corner langs Kuys, 21. In de tweede helft ging het spel geruime tijd op en neer. De elftallen bleken aan elkaar ge waagd, al nam Succes spoedig het initiatief weer in handen. Wat la ter begon Z.A.P. zich feller te roeren, hetgeen zijn oorzaak vond in het mee ten aanval trekken van Lou Timmer, die er ook te gen Limmen zo'n succes mee had gehad. De wedstrijd werd nu zeer aantrekkelijk, doch daar werd een streep onder gezet, toen Wim van Oosten bejubeld kon worden voor de gelijkmaker, die hij onberispelijk maakte, 22. Want daarna werd het spel ru wer. Succes kwam sterk in de aanval, doch Z.A.P. wist zij het met veel moeite zijn doel schoon te houden. Het eindsignaal klonk als 'n bevrijding voor de spelers. stopt door keeper de Graaf. Linkshalf Boon van Velsen, schoot uit een eoed genomen cor ner, over. Na de uittrap bracht dezelfde speler, de bal bij rechtsbuiten Tromp. Deze ipaseerde Webster en Paulisse, zette dan goed voor en Bakkum scoorde met een harde kopbal onhoudbaar voor Mooy (01). Alcmaria antwoordde met een snelle aanval. Schmidt zette goed voor en Genefaas schoot over. De Buyzer zag zijn hard schot gestopt, terwijl de Graaf op fraaie wijze een scherpe voorzet van Schmidt wegstompte. Prima werk van Wielinga gaf Schmidt een kans. Hij schoot te gehaast, waardoor 'het- zijnet zijn diensten kon bewijzen. Alcmaria bleef aanvallen. Slechts sporadisch kwam de Velsen-voorhoede aan het werk. Maasen c.s. konden dit zwakke spel gemakkelijk de baas. Na een serie opwindende momen ten voor het Velsen-doel was het Sohmidt die, wegens blijven staan van aanvoerder Tromp voor ver meend buitenspel, een fraaie kans kreeg, die hij dankbaar benutte (1—1). Velsen zag het gevaar en wist wat meer in de aanval te komen. Een hard schot van Tromp stopte Mooy goed. Opvallend was het lakse snel van de gevaarlijke Bakkum. Zijn flitsende bewegin gen van voorheen, behoorde tot de verleden tijd. Zijn schot ech ter niet. dat bemerkte Mooy maar al te duidelijk. Wielinga wist de Velsen achterhoede te verschalken en kwam alleen voor de Graaf. Manmoedig wierp deze zich voor zijn voeten en voor kwam een zeker doelpunt. Een flitsend schot van Bakkum liet de Alcmaria-aanhang sidderen, doch het leder vloog rakelings over. De tweede helft begon met een serie Velsen-aanvallen, die steeds weer opnieuw verliepen in te kort spel, waarmede Alcmaria wel raad wist. Weldra was het weer Alcmaria dat aanviel en schoten van Schmidt en Wielinga zagen wij op fraaie wijze stop pen door de Graaf. Een zeer goe de' combinatie tussen de Buyzer en Genefaas. besloot de laatste met een even fraaie voorzet. Weer was het de Graaf die de bal onderschepte. Rechtsbuiten Tromp liet daarna fraai werk zien. Zijn afgemeten voorzet wist Bakkum echter niet te benutten. Even daarna zagen wij Wassink uitste kend redding brengen in een ge vaarlijke situatie. Bakkum kreeg een onverwachte kans toen Mooy uit een voorzet van Tromp de bal liet vallen. Gelukkig voor Alcmaria wist hij zich te herstel len en redding te brengen. Nadat keeper de Graaf wederom enige Alcmaria-sohoten onschadelijk had gemaakt, was het de Buyzer die een lage voorzet van Wielinga ineens inknalde en Alcmaria een verdiende voorsprong gaf. Met nog 20 minuten te spelen, .wijzigde Velsen de onstelling. Bakkum verhuisde naar buiten, terwijl Tromp middenvoor ging spelen. Ook rechtsback en aan voerder Tromp kwam naar voren, om direct een hard schot af te vuren, dat Mooy stopte. Wat Velsen ook probeerde, steeds weer verviel men in kort spel. Alcmaria wist uit de Velsen druk vandaan te komen, met eni ge snelle en goede aanvallen. Ge nefaas, actief als altijd, bracht 'n fraaie scoringskans om zee# evenals Wielinga. terwijl Schmiert opnieuw het zijnet opzocht om even daarna hard naast te schie ten. Even voor tijd moest Pilkes uit vallen en werd vervangen door Brouwer. Een tweetal vrije trap pen op het Velsen-doel besloten deze goede en spannende strijd. Valencia verloor van Rapid Valencia, de club waarin onze landgenoot Wilkes speelt, heeft met 51 van de Oostenrijkse eer ste klasser Rapid Wien, venoren. wij ls handelend op te treden in deze eerste helft, daar zorgde overigens linksachter Kramer wel voor, die ook nu weer een voor treffelijke partij op de linksback plaats speelde. Succes kwam echter aan de an dere kant. Middenvoor De Roo had reeds verschillende keren laten zien dat zijn opstelling ge rechtvaardigd was; tezamen met rechtsbuiten G. Kramer en links binnen de Jager, vormde hij een gevaarlijk trio. Het was dan ook G. Kramer, die in de achtste mi nuut de bal naar De Roo diri geerde, die beheerst het leder achter doelman De Boer depo neerde. De aanvallen van H.R.C. waren mooier van constructie dan die der gasten, die het vooral van „lange halen" moesten hebben. Bakker kreeg tien minuten voor het einde van de eerste helft de bal op het middenveld toegespeeld. Met een ferme trap bereikte deze de schoen van Kra mer, die direct een scherpe pass gaf aan zijn middenvoor die door twee spelers belaagd zijn tweede doelpunt maakte. Een ogenschijnlijk ongevaar lijke Z.V.V.-aanval werd de Ra cers noodlottig. Rechtsbinnen Roedema die op de vleugel tot twee maal toe langs Bakker tolde gaf vanaf de zijlijn een uitste kend schot. Door de handen van Lingbeek verdween de bal in het net, 21. Z.V.V. aangemoedigd door dit succes stuwde haar voorhoede in deze laatste vijf minuten wat. het kon, het mocht echter niet meer baten. De tweede helft was nog geen vijf minuten oud toen De Roo z'n derde doelpunt scoorde. Frap pant was, dat ook nu weer G. Kramer met een goede pass zijn middenvoor daartoe gelegenheid gaf. De blaüw-zwarten lieten zich geenszins intimideren, met forse trappen wisten zij steeds hun doelgebied te zuiveren en haar eigen voorhoede aan het werk te zetten. Doordat linksbuiten Pen- nings gedurende de rust onwel werd, bezette linkshalf Fleysman nu de vleugelplaats. Dit beteken de een aderlating voor de Zaan dammers en wel in het bijzonder voor hun voorhoede. Toch was 't deze Fleysman die de grondlegger was van het tweede Z.V.V.-doel- punt. Toen hij op handige wijze zich van De Werker en De Bot had ontdaan gaf hij de bal keu rig door naar middenvoor Mur- ris, die voordien nog niet veel van zich had laten zien. Deze be nutte zijn kans door met een hard schot, dat via de handen van Lingbeek de goal insprong, de achterstand te reduceren. Z.V.V. kwam hierna geweldig opzetten en vooral Duin, die als rechts binnen dikwijls voortreffelijk werk liet zien, maakte verschil lende gaatjes voor zijn medespe lers, doch zowel De Vries die na de rust met Roedema van plaats had gewisseld en midvoor Mur- ris wisten niet van deze kansen gebruik te maken. Toch hebben zij die wel gehad. Wij denken maar aan die hoge voorzet, toen Lingbeek door vele vrienden en vijanden belaagd, de bal liet glip pen; wij denken aan het feit dat stopperspil A. de Vries onnodig in het strafschopgebied een man netje wilde passeren en toen de bal kwij.t raakte aan middenvoor Murris. Na de pauze hebben de blauw-zwarte Zaandammers on tegenzeggelijk meer kansen ge had dan de Roodjakken. Ook met de wind mede, waren de aanval len van de Racers te week. Er werd verschillende keren heel aardig gecombineerd, vooral op de linkervleugel, waar Rijkers te zamen met De Jager dikwijls zeer goed combineerde. Er zat echter te weinig agressie in deze voor hoede. Er werd in deze periode te weinig geschoten, hieraan moet echter direct worden toege voegd dat de achterhoede van de gasten en wel in het bijzonder stopperspil Vink herhaaldelijk van het lichaam gebruik maakte, waarvoor de scheidsrechter naar onze smaak te weinig floot. De laatste minuten ging heel Z.V.V. naar voren. Hierdoor be reikte zij alleen, dat de uitvallen van H.R.C. zeer gevaarlijk wer den. Zowel het Z.V.V.-quintet als de vijf van Racing wist niet meer te scoren, waardoor de wedstrijd eindigde met een 32-overwin- ning voor de Roodjakken, die evenals in Zaandam beide punten opeisten. TOCH EEN GELIJK SPEL TEGEN MEERVOGELS Onder slechte weersomstandig heden toog Berdos naar Meervo gels in Zaandam. Een glad en slecht bespeelbaar veld en de donkere wolkenmassa's voorspel den niet veel goeds. Al spoedig wist de voorhoedespeler D. Blom van Meervogels het eerste doel punt voor zijn club te scoren, twintig minuten later gevolgd door een doelpunt van H. Schaap. Na de rust was het Berdos die de toon aangaf en eindelijk na twintig minuten spelen hadden zij na hard werken succes. Jb. Uien wist na een mooi doorge geven bal zich vrij te maken en produceerde met een hard schot het eerste tegenpunt. Berdos bleef het initiatief houden, want weer volgden twee doelpunten die voor buitenspel werden afgekeurd. Maar op het ogenblik dat Meer- vogels weer sterk in de verdedi ging werd gedrongen, kwam de bal op 20 meter afstand van Jos Kleverlaan die korte metten maakte en de bal hard en zuiver inschoot. Na nog enkele gevaarlijke aan vallen op het Meervogelsdoel, klonk het eindsignaal van de scheidsrechter en waren de pun ten broederlijk gedeeld. In Warmenhuizen speelde zich gisteren het wonder van liefst zes penalty's in één wedstrijd af. VIOS kreeg er tegen Wieringer- waard, dat er handbal van maak te, vijf toegewezen, terwijl de roodbroeken als troostprijs ook een strafschop langs de VIOS- doelman mocht schieten. De Warmenhuizers kwamen met een .gewijzigde ploeg in het veld. Koot speelde midvoor, Frans Stam stond back en Jb. de Nijs voldeed uitstekend op de spilplaats. Kopt verdeelde het spel wel goed, doch hij miste de nodige stootkracht om als mid voor op te treden. Reeds na vijf minuten werd de score, die na de rust hoog zou oplopen, door Buiter met een onberispelijke kopbal geopend. De eerste penalty zou ook spoe dig een feit zijn. Buiter werd unfair ten val gebracht, doch schoot de strafschop naast. Beter deed de Wieringerwaard-midvoor Geertsema het, die even later Mosch uit een dergelijke „schop" kansloos passeerde. Daarbij zou het voor de pauze blijven. In de tweede helft kondigde de debacle zich al spoedig voor Wieringe- waard aan. v. Overplet scoorde na twee minuten het tweede VlOS-doelpunt, en de thuisclub bleef maar doormokeren. Goed samenspel van Koot en Buiter bracht eerstgenoemde in goede schietpositie en het was 31. Onmiddellijk daarna werd het strafschoppendrama voortgezet. Ditmaal was het een handsgeval, dat door Koot afdoende werd af gestraft, 41. Even later wees de scheidsrechter andermaal naar de witte (bemodderde) stip. Roo- zendaal zelf zou de straf voor het unfaire spel tegen hem be dreven, voltrekken. Doch zijn schot ging naast. Het bleef echter alles VIOS wat de klok sloeg. De volgende penalty nam F. Stam maar eens voor de ver andering. Raak. Dat was 51. Het werd 52 door Geertsema, die na een aanval een „normaal" doelpunt maakte. Dat kon VIOS ook. v. Overpelt scoorde 62 en Buiter maakte er 72 van. Koot kopte nummer acht in de touwen en het drama werd besloten met.(U raadt het reeds waarde lezers) een penalty. Want Koot werd gevloerd en Mosch schoot onberispelijk in (92). VZV ivon met 20 Een met 2 invallers spelend Limmen speelde Zondagmiddag wel een zeer slechte wedstrijd tegen de ploeg uit 't Veld. Ook VZV speelde maar een matige partij, maar was toch in dit op zicht Limmen de baas. De over winning kwam dan ook bij de ploeg die er het meeste aan spraak op kon maken. Voor de rust was VZV doorlopend in het offensief, maar Limmen verde digde stug. De gebroeders Wijn- ker, vier in getal en actief in hun optreden, trachtten steeds weer met mooie boogballen de verdediging der gastheren uit elkaar te rukk.en. Dit wilde ech ter niet lukken. Was het verde digen goed bij de thuisclub, het wergwerken was zeer slecht en het was steeds weer een been van de gasten dat de bal weer in de doelmond plaatste. De spora dische Limmen-aanvallen waren door het open karakter nog wel gevaarlijk van opzet, maar voor doel was men volkomen de kluts kwijt. In de tweede helft is het spel meer verdeeld en Limmen krijgt al spoedig enige zeer mooie kan sen om de leiding te nemen, maar uitstekend werk van kee per Smit weet echter doelpunten te voorkomen. Als er nog een half uur te spelen is, komen de doelpunten. Bij een afgebroken aanval van VZV komt de bal bij de naar voren gekomen spil Groen; deze schiet recht op kee per Haanraads af; deze laat ech ter de blijkbaar gladde bal glip pen (01). Door dit onverwachte succes aangemoedigd gooit VZV er nog een schepje op en even later krijgt P. Wijnker een ge droomde kans; hij schiet echter naast. Toch is het aan het goede werk van de heren Wijnker te danken dat de stand tot 02 kon worden opgevoerd. SCHAKEN IN HASTINGS HASTINGS, 2 Januari De Brit Alexander had na de vierde ronde van het schaaktournooi te Hastings nog met een halve punt de leiding, gevolgd door de Rus Toloesj en de Duitser Teschner. De tweede Rus, Bronsitein, zal waarschijnlijk wel met Alexander gelijk komen, aangezien hij gun stig staat in zijn vandaag afge broken partij tegen Tartakower. Teschner heeft tegen Toloesj door overschrijding van de tijd verloren. De Nieuwzeelander Wa de die vijf zetten binnen de mi nuut moest doen heeft opgegeven tegen de Belg Okelly de Galway. De Brit Home versloeg de IJs lander Fridrik Olaffson met een koningsgambiet Cunningham ope ning. De wedstrijden van de Maan dag te spelen 5e ronde zijn; Bronstein van Horne, Wade van Tartakower, Toloesj van Kelly de Galway, Olaffson van Matano- vic en Teschner van Alexander. De stand: Alexander 3, Toloesj en, Teschner 2%, Matanovic en Bronstein 2, Olaffson, Wade en Kelly de Galway en Tartakower 1K en Borne 1. Mager, heel Noord-Holland tweede klas nieuwe jaar en regenbuien allen bezweken het beste te hoi lieten spelen, poelen veranc L.S.V.V. een sen R.K. E.D. In IA kwam U; onverwachte 52 maar gelijk met de tweede plaats, den Meervogels 2 Zaandam de punte beide partijen eer lossing was, aang sprong op het Bergen weer met vergroot. Egmondia Zaanlandia Uitgeest ODIZ RCZ Zaanse Boys Berdos 13 12 12 10 11 11 14 Meervogels Z. 13 Zeevogels Alkmaar Bergen 13 12 11 Flevo bleef dl In IB is de gro RKEDO en Flevo vo speelde hetkis modderballet een stand in de tweede een gelijkspel om kers bleef ook me de achterstand op derde wederom door de knappe ze; werd in Bovenkars onderaanstaande welke club het ston heel hoog in de mas' hesen. Flevo 13 RKEDO 13 Blokkers 13 SEW 13 St. George 12 RKDVO 12 Sijbecarspel 12 Valken 12 Berkhout 12 St. Victor 13 KGB 13 LSVV ve De oogst werd klasse wel eerlijk ook IC kwam met den uit de bus. VI Warmenhuizen na onverzadigbare d ger, waarvan Wieri: slachtoffer werd. He1 twee. Maar de bijzonderheid was deze ontmoeting penalties werden t Hebt u ooit zouter LSVV kwam alle plaats, doch de Langec den het liever anders uitwedstrijd tegen werd n.l. een gelijks kostte dus een kostl Door het niet doorgE andere wedstrijden stand hier een onwei VIOS bijv. heeft al c den meer gespeeld Wieringerwaard. Eerste klasse A: RCHLeeuwarden Elinkwijk—Stormvogels Zwolse Boys Enschedese Boys DWSOosterparkers Haarlem—Be Quick (G.) Eerste klasse B: GVAV—Enschede Heerenveen Volewijckers t Gooi—EDO VSV—DOS Blauw Wit—Sneek Eerste klasse C: BW—HBS Xerxes—SVV Emma—Sparta Eerste klasse D: Maurits—Willem II nwp11^EBOH DHC—NOAD ADO—MVV WEST I DWvde k'asse A: HRC-J^burgia ZFC—HFC Tweede klasse B: AFclHe1daenrSCh0ten WEST I r|y-ADO '2o HSV—DEM Beverwijk-Zaandijk klasse B: rerra,n hskracht ■Mcmf V-°ge, ZSGO Alcmaria Victrix- u eisen Ainheim—Vitesse '22 GVo' klasse C: Succes—zap

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4