Sleepboot op Nieuwe Maas door Duits schip geramd Onderzoek van rechtbank op plaats van misdrijf Drie jaar geëist tegen brutale oplichter Ondergronds gewroet in Zuid-Afrika brengt Nederlanders in opspraak Straaljagers in de mist „Deze zonden bijv. voorkeur geven aan Engelse taal" In ijzige vriesnacht Havenloods en vijf opvarenden verdronken jammerlijk Slager ging zijn boekje te buiten Bijna 13000 gulden toegeëigend Grote meteoor waargenomen Kruiser de Ruyter naar Oslo Botersmokkel tiert welig in Zeeland Het drama te Weesperkarspel Vrouiv doodde huurman met treefje van gasstel Nationaal-socialisten aan het werk? Deserteur steelt auto's IJSBERICHT Donderdag 7 Januari 1954 Pagina 5 ROTTERDAM, 6 Januari Gisteravond tegen twaalf uur heeft zich op de Nieuwe Maas te Rotterdam een vreselijk ongeval voorgedaan. De sleepboot Argus van de Maatschappij L. Smit en Co, werd aan gevaren door het Duitse schip Damascus, dat van zee kwam. De sleepboot kapseisde onmiddellijk en de vijf opvarenden plus de havenloods, die ook aan boord was, verdronken. De „Argus" had de havenloods overgenomen van een Duits schip, iat de Merwehaven had verlaten jp weg naar zee. Deze loods zou ïaar huis gaan. Direct na het ongeval werd het bergingsbedrijf van Van der Tak iit Rotterdam gealarmeerd, dat de irijvende bok „Condor", het ber- :ingsvaartuig „Zeeleeuw" en de deepboot „Zeehond" naar de olaats van de ramp dirigeerde. Deze boten arriveerden om twee uur vannacht. Direct werd begon nen in de gekapseisde sleepboot doppen aan te brengen. Na het mgeval is de „Damascus" voor mker gegaan ter hoogte van de Rotterdamse Droogdok Maat schappij. Later is zij naar de lig- olaats in de Waalhaven gesleept. Ook dit schip heeft nog schade jpgelopen, n.l. aan de kop on geveer 1V2 meter boven de wa terlijn. De eerste sleepboot die te hulp kwam na de aanvaring was de .Spitsbergen" van Piet Smit Jr. 3e „Delfshaven" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst reeft later een draad kunnen vast maken aan de kopbolder van de „Argus", die met zijn neus rog twee meter boven water uit stak. Zo heeft de „Delfshaven" de „Argus" boven water weten te houden. Mede doordat de „Ar gus" een waterdichte voorpiek reeft kon men voorkomen dat de „Argus" zonk. Het s.s. „Damas cus" heeft nog een reddingboei met een licht er op uitgeworpen. Na het gebeurde om kwart voor twaalf wist men bij L. Smit nog niet welke boot aangevaren was, waarop men alle sleepboten REDDING OP HET TONEEL LONDEN De stampvolle zaal van het Casino-Theater te Londen is er vanavond getuige van geweest hoe een man op het toneel van de verdrinkingsdood gered werd. Het gebeurde tijdens een kampeerscène in de eerste akte van de operette „Swish you were here". Zes balletmeisjes wierpen de acteur Chris Hewett in een zwembad, zoals reeds zes maanden lang elke avond het geval is. Vanavond kwam hij ech ter met zijn hoofd op de bo dem terecht en na enkele ogenblikken kwam hij be wusteloos boven drijven. Twee andere acteurs doken hem na en wisten hem te redden. Protest van Jemen door Gr. Brittannië afgewezen LONDEN. 6 Jan. Gr. Brit tannië heeft vandaag een pro test van de regering van Jemen van de hand gewezen over „da den van agressie" tegen een aan tal grensdorpen in het Zuid- arabisdhe protectoraat van Aden. Er bestaan reeds lang menings verschillen tussen groot Brittan nië en Jemen over de grens tus sen Aden, een Brits protectoraat, enhet ten Noorden daarvan ge legen Jemen. Indonesië wil praten met K.L.M. DJAKARTA, 6 Januari Op een Dinsdag gehouden vergade ring van het kabinet heeft de In donesische regering besloten met de K.L.M. besprekingen te openen over de Garuda Indonesian Air ways. Bedoelde besprekingen zul len zo spoedig mogelijk in Dja karta worden gehouden. Tot o-p heden heeft de Ji.L.M nog geen officiëel verzoek van de Indonesische regering ontvangen om besprekingen in Djakarta te houden. 's-GRAVENHAGE, 6 Jan. De procureur-generaal bij het ge rechtshof in Den Haag heeft twee maanden gevangenisstraf geëist tegen de slager M. M. uit Slie- drecht. Hem was ten laste gelegd, dat hij voor het leven en de gezond heid schadelijk vlees had ver kocht. De rechtbank te Dordrecht had verdachte indertijd hiervoor vrijgesproken, doch de officier was in hoger beroep gegaan, Bij de behandeling bleek, dat M. mergpijpen en vlees van run dertongen die niet gesteriliseerd waren aan zijn klanten verkocht had. De rundertongen had hij weliswaar drie uur- lang bij een temperatuur van 100 graden la ten koken om daarna het vlees tot worst te verwerken. De pro cureur-generaal meende, dat M. voor de worst van de runderton gen niet vervolgd kon worden, omdat niet vast stond dat het vlees na de bewerking schade voor het leven of de gezondheid kon opleveren. Met de mergpij pen was dit, aldus de procureur- generaal een ander geval. Deze werden door hem verkocht, zoals mj ze ontvangen had. Uitspraak over 14 dagen. per mobilofoon opriep. Alle va rende sleepboten gaven ant woord, alleen dfc „Argus" kon niet antwoorden, want deze had geen mobilofoon aan boord; toen reeds vermoedde men dat de „Argus" het slachtoffer was. De havenloods die op de „Ar gus" was, was slechts twee maanden in het loodswerk opge nomen. De „Barenstein" was een van zijn eerste grote schepen die hij beloodste. Over de vermoedelijke oorzaak deelde men ons nog mede, dat de kapitein van de „Argus", de heer Rietdijk, die oorspronkelijk kapitein op de Achilles was, met gesloten ramen voer, omdat hij een ontsteking aan zijn gezicht had en zodoende wilde verhin deren dat de ijskoude wind de stuurhut binnenkwam. Waarschijnlijk is het buiswater dat op de ramen terechtkwam bevroren, waardoor het zicht be lemmerd werd. Bevreemdend is dat men van de voorwerpen die men doorgaans aan boord van schepen heeft, reddingboeien, bak- en stuurboordverlichting, enz., tot nu toe niets heeft te ruggevonden. Enkele mannen van de roeiers vereniging „De Eendracht" heb ben nog klopsignalen op de wand van de „Argus" gegeven, maar men kreeg geen antwoord meer. Het lichten van de „Argus" wordt bemoeilijkt door het koude wa ter. „VERTEGENWOORDIGER" MAAKTE SLACHTOFFERS Gistermorgen stond voor de Amsterdamse rechtbank de 50- jarige J. V. uit Hilversum te recht, die zich voor ingenieur uitgeeft. Hij wordt verdacht van het plegen van vier oplichtingen, die hem totaal een bedrag van bijna 13.000 gulden hebben op geleverd. V. wist van verschei dene mensen geld los te krijgen door zich uit te geven als verte genwoordiger van de Association Maritime Internationale te Parijs. De verdachte ging zeer brutaal te werk. Aan de hotelhouder K. uit Hilversum (getuige), had hij verteld, dat hij een perceel in Baarn wilde kopen om als ont vangstcentrum van de Associati on Maritime in te richten. Ge tuige zou een deel van het huis kunnen bewonen, waarvoor hij 1500 gulden zou moeten betalen, hetgeen getuige had gedaan. Van de koop was nooit iets gekomen. De scheepsmakelaar G. uit Bus- sum deed hij, ook weer als ver tegenwoordiger van de Associa tion Maritime, valse voorspiege lingen in verband met bouw orders voor schepen. Daarvoor moest hij noodzakelijk naar Ham burg. De makelaar verstrekte hem hiervoor het reisgeld: totaal 1300 gulden. Aan een derde ge tuige, die wegens ziekte niet ter zitting kon verschijnen, had V. verteld, dat hij hem zou inscha kelen in een vierjarenplan, dat In ons land hebben 'de dijken het geweld van de door de storm, opgezweepte zee kun nen weerstaan; in Duitsland en Zuid-Scandinavië zijn ech ter talrijke dijkbreuken te tel len: deze luchtopname geeft een beeld van een dijkdoor braak bij Skige (ten Noorden van Odense op het eiland Fünen), tengevolge waarvan ruim 48000 vierkante meter bouwland onder water kwam te staan een beeld, dat maar al te zeer gelijkt op de aanblik van de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden tijdens de rampdagen de aankoop inhield van honder den nieuwe schepen. De getuige had hem daarvoor ruim 10.000 gulden gegeven. Verdachte, die al eens eerder wegens verduistering terecht had gestaan, bekende het ten laste gelegde. Een psychiatrisch rap port. over hem uitgebracht, ver klaart hem voor volkomen toe rekenbaar. De Officier van Justi tie noemde verdachte „een grote oplichter". Alles wat hij vertelde berustte op fantasie. Hij gaf zich uit voor ingenieur, hoewel hij deze titel hier niet voeren mag, omdat hij alleen een Duits di ploma heeft. Aangezien verdachte volkomen toerekenbaar is, moet de volledige strafmaat worden toegepast. De officier eiste daar om een gevangenisstraf voor de tijd van drie jaar met aftrek van de preventieve hechtenis. De verdediger merkte nog op, dat verdachte, die niet al te vlot tot een bekentenis was gekomen, er onder gebukt ging, dat hij, hoewel reeds 50 jaar, nog niets in zijn leven had bereikt. Hij wilde nu eens een grote slag slaan. Pleiter vond de eis van drie jaar wel erg zwaar en vroeg met een voorwaardelijke veroor - de.ür.g tcvolstaan. Over veertien dagen Zal de rechtbank uitspraak doen. LUNTEREN, 6 Jan. De heer G. A. Ossenkappele te Ede heeft in de afgelopen nacht omstreeks twaalf uur een buitengewoon heldere meteoor waargenomen. Het hemellichaam verscheen als een grote vurige bol ongeveer ter hoogte van het sterrenbeeld Orion en schoot vrijwel lood recht naar beneden. Enkele se conden nam de „vallende ster" een fraaie paars-blauwe kleur aan, om daarna duidelijk zicht baar te exploderen. Desgevraagd deelde dr. Ten Kate van het K.N.M.I. mede, ook een melding over een meteoor te hebben ont vangen uit Loosdrecht. Daar was men zelfs van mening dat de meteoor op aarde moest zijn te rechtgekomen. Vallende sterren zijn op zichzelf geen ongewoon verschijnsel, maar volgens dr. Ten Kate komt een meteoor van een grootte als in de afgelopen nacht werd waargenomen zelden voor. OSLO, 6 Januari De Noorse regering heeft vandaag haar goedkeuring gehecht aan de plannen voor een bezoek van de Nederlandse kruiser „De Ruyter" aan Oslo. Het is de bedoeling dat de „De Ruyter" daar van 21 tot 23 Ja nuari verblijft. Het bezoek aan Oslo zal een onderdeel zijn van een grote reis, die op 18 Januari a.s. begint. SLUIS, 6 Januari De laatste tijd opereert in Zeeuws Vlaande ren weer een gepantserde smok kelauto, die boter naar België vervoert. Deze auto raast met gedoofde lichten en met een snelheid van soms ruim honderd kilometer per uur door de polders en over de grens. Velen kunnen blijkbaar de aanlokkelijke winst op boter niet weerstaan. Enkele personenauto's zijn in beslag genomen en hon derden kilo's boter zijn binnen gebracht bij de douanediensten, die, indien zij over meer perso neel konden beschikken, nog doeltreffender zouden kunnen optreden tegen de smokkelarij. Functionarissen zijn gestraft 's GRAVENHAGE, 6 Januari. De chef van de luchtmachtstaf heeft naar aanleiding van de moeilijkheden, waarin 18 Novem ber j.l. een aantal Thunderjets van de vliegbasis Eindhoven kwam te verkeren, toen deze door mist werden overvallen, een diepgaand onderzoek ingesteld. De resultaten hiervan hebben ertoe geleid, dat een aantal maat regelen tegen verantwoordelijke functionarissen werd genomen. De commandant Tactische Lucht strijdkrachten heeft de basiscom mandant en een der squadron- commandanten uit hun functie ontheven, terwijl enkele andere functionarissen disciplinair wer den gestraft of geplaatst werden in een andere functie. Zoals bekend stegen 18 Novem ber j.l. 12 straaljagers van de basis Eindhoven op voor oefen- vluchten. Door de snel opkomen de mist wisten niet alle piloten de basis meer te bereiken, waar door drie toestellen verloren gin gen. Twee piloten moesten zich met behulp van de schietstoel redden. Het conflict tussen minister Suurlioff en de huisartsen AMSTERDAM, 6 Jan. Ver tegenwoordigers van de organisa ties van algemene ziekenfondsen en van de landelijke huisartsen vereniging hebben vandaag diep gaande besprekingen gevoerd over de moeilijkheden, ontstaan door het besluit van de minister van Sociale Zatken en Volksge zondheid, waardoor de tussen de partijen getroffen overeenkomst is opgeschort. Deze besprekingen 'hebben er toe geleid, dat partijen gezamenlijk aan de minister een onderhoud hebben verzocht. WEESPERKARSPEL, 6 Januari De voltallige vijfde Kamer van de Amsterdamse rechtbank heeft vandaag een schouw gedaan en een verhoor afgenomen op de plaats, waar de 37-jarige mevr. E. J. van H.-S. Vrijdagmorgen 3 Juli j.l. met een treefje van een gasstel haar buurman, de 63-jarige veehandelaar G. v. d. R., doodde. De ver dachte is de echtgenote van een zeer gunstig bekend staande grond werker en moeder van twee kinderen. Tegen haar eiste de Officier van Justitie, mr. G. R. Nube, die vandaag eveneens bij het onder zoek in de woning te Weesperkarspel aanwezig was, 8 December j.l. wegens doodslag drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. Lang tevoren was zij echter reeds in voorlopige vrijheid ge steld. Op grond van noodweer had haar raadsman, mr. R. Hermans, ontslag van rechtsvervolging gevraagd. De rechtbank maakte daar na bekend, dat zij het onderzoek niet volledig achtte. Gezien een aantal twijfelpunten, wenste zij zich ter plaatse van de situatie op de hoogte te stellen. Een wachtmeester der Rijks politie uit Weesp fungeerde bij de reconstructie van het voorge vallene als slachtoffer. Op aan wijzing van de verdachte nam hij eerst, juist als destijds de buurman, op een stoel plaats in de hoek van de kleine keuken in de woning waar het drama ge beurde. De verdachte vertelde, dat er niemand thuis was, toen de buur man in de keuken met zijn „on zinnig gepraat" begon. Hij had, zei zij, haar oneerbare voorstellen gedaan. Hij zou een rol bank biljetten uit zijn zak hebben ge haald en die op het aanrecht heb ben gegooid. Verdachte zei echter, dat ze verontwaardigd had ge weigerd op zijn voorstel in te gaan, waarop 'hij volgens ver dachte naar haar was toege komen en haar met grote kracht tegen een deur had gedrukt. „Ik gaf hem toen met het treefje, dat ik stond af te drogen, een klap op zijn hoofd en hij viel op de grond." De wachtmeester moest zij ver volgens precies zo neerleggen, als haar slachtoffer had gelegen. Nadat haar buurman was geval len, had ze nog geruime tijd doorgeslagen, zodat zijn hoofd bloedend werd verwond en hij (vermoedelijk reeds dood) bleef liggen. Daarna had ze een keukendoek om het hoofd van het slachtoffer gebonden, de doek vastgemaakt met een toevallig in de keuken liggend stropdasje van haar zoon tje, het lichaam van de buurman op een strijkdeken gelegd en daarna, trekkend aan de deken, haar slachtoffer over de drempel een smal gangetje in gesleept. Daar had ze een klein luikje in de vloer geopend. Desgevraagd moest de vrouw uitleggen hoe ze een schop uit de achtertuin had gehaald, omdat het lichaam in het smalle gat was blijven steken. „Ik heb hem toen met de schop verder naar bene den geduwd,' verklaarde ze. „Het blijft mij nog steeds een raadsel, waarom U bent blijven slaan, toen uw buurman weerloos en bewusteloos op de grond lag," zei de Officier. „Het was allemaal in een tijd van ja en nee gebeurd," ant woordde de verdachte. „Ik weet ook niet, waarom ik het heb ge daan, maar ik was over mijn zenuwen heen." Het rolletje bankbiljetten, ver telde verdachte, had zij bovenop het lichaam van de buurman in het gat onder de gangvloer ge gooid, waar agenten der Rijks politie het later, drijvend op een beetje grondwater, terugvonden. Verdachte verklaarde zich ten slotte op een vraag van de presi dent, mr H. J. Hutschler, bereid haar medewerking te verlenen aan een tweede psychiatrisch on derzoek. De president sloot daar na de schouw met de mededeling,' dat het onderzoek voor onbepaal de tijd geschorst wordt en de stukken in handen zullen worden gesteld van de rechter-commissa- ris. Het tweede psychiatrische rapport zal worden uitgebracht door prof. dr E. A. D. E. Carp te Leiden. PRAWDA WIL VREDE IN INDO-CHINA LONDEN, 6 Jan. De Prawda heeft er vandaag bij Frankrijk op aangedrongen, vredesonder handelingen met de Vietnam-re- bellen in Indo-China te openen. In een artikel van de 'hand van Olga Tsjetsjetkina, verklaarde het blad, orgaan van de Rus sische communistische partij dat dergelijke onderhandelingen ter beëindiging van het conflict door de Ver. Staten worden te gen gehouden. Noorse experts: BROEKMAN IN BLAKENDE VORM De Noorse sportexperts conclu deren uit de voorwedstrijden die gisteren te Hamar zijn gehouden, dat de Nederlanders Kees Broek man en Wim van der Voort in topvorm zijn. Voor Vrijdag en Zaterdag wordt een „grootse" ontmoeting Noorwegen-Nederland verwacht. Arbeider-bladet schreef gister morgen, dat alles er op wijst, dat Broekman en van der Voort in uitstekende conditie Zijn. Vooral op de 5.000 meter, aldus het blad, maakte Broekman een prachtige indruk. Zijn tijd van 8.29.2 werd „kennelijk zonder grote inspan ning" gemaakt. Oude vrouw opgelicht ROTTERDAM, 6 Jan. Een 79-jarige vrouw te Rotterdam had de 41-jarige typograaf D. J. M. V .te Rotterdam gemachtigd voor haar de zaken te behartigen. Het is nu gebleken, dat hij van 1951 tot 1953 voor haar effecten verkocht heeft, doch het geld, dat opliep tot een som van 4771,88 voor zichzelf heeft gebruikt. V. is nu aangehouden en opge sloten. BRUSSEL, 6 Jan. Onder de titel „Zuid-Afrika en de lage landen-stamverwantschap en ver standhouding - een wederkerige plicht," schrijft het Vlaamse blad „het laatste nieuws" vandaag: „Wij hebben de indruk, dat er een ondergrondse werking aan de gang is om verwijdering te stichten tussen Zuid-Afrika, Ne derland en België." Reden te meer, opdat zij, die begrijpen wat de stam- en taal verwantschap voor de drie lan den betekent, van de nodige waakzaamheid getuigen. Wij, Vlamingen, die door zo veel herinneringen met onze Afri kaanse taalbroeders verbonden zijn, mogen aan deze plicht niet te kort komen. Uit een artikel aan de „New York Times", ingezonden door Albion Ross, een medewerker te Kaapstad van het Amerikaanse dagblad kan men het plan af leiden, dat in zekere kringen ge koesterd wordt". De schrijver, de Belgische se nator Julius Hoste, vervolgde: „Eerst en vooral wordt daarin schaamteloos betreurd, dat het Amerikaanse staatsdepartement zich met de binnenlandse aan gelegenheden van de Zuid-Afri kaanse Unie niet wil inlaten". „Anderzijds wordt beweerd dat de „ingeweken" (geimmigreerde) Nederlanders geen Afrikaans wil len spreken en stelselmatig tegen de' regeringspartij gekant zijn: een legende die blijkbaar ook uitgaat van enige belanghebbenden de Nederlandse en Vlaamse na tionaal socialisten, die in Zuid- Afrika uit zelfzucht de andere Nederlanders en Vlamingen wil len in opspraak brengen". „Tegen die vertroebeling dient ing'egaan te worden". „Volgens de vrienden en inge- vers van Albion Ross is het blijk baar nog niet duidelijk genoeg gebleken, hoe de voogdij en in lichtingen commissies van de or ganisatie der Verenigde Naties op de verkeerde weg zijn, wan neer zij zich op eenzijdige wijze willen inlaten met de overzeese gebieden, zodat gans de samen werking van de Westerse wereld er wordt door in het gedrang gebracht'. „Welnu heel wat staten, die op hun eigen gebied wild gebleven volksgroepen hebben, die in de grootste ellende leven, omdat er niets voor hen gedaan wordt, zouden over die schandelijke toe standen geen inlichtingen moeten verstrekken aan de Verenigde Naties, terwijl zij zich het recht aanmatigen andere staten zoals Zuid Afrika, Nederland en België in beschuldiging te stellen, die voor de inlanders oneindig meer doen dan zij zelf". „Het is niet verwonderlijk, dat verschillende naties geweigerd hebben aan dit kluchtspel nog langer mee te doen en zich uit de inlichtingen commissie hebben te ruggetrokken. Zuid Afrika, Ne derland en België zijn in dit geval Ook de kwestie van de inwij king (immigratie) in Zuid Afrika wordt tot een voor de Nederlan ders nadelige polemiek opge schroefd". „Albion Ross maakt inderdaad de legende tot de zijne, alsof de meeste Nederlanders tegen de re gering gekant zijn, en de voor keur geven aan het Engels boven het Afrikaans. Zoals wij hoger schreven, vermoeden wij dat ook national socialistische Nederlan ders en Vlamingen wegens zeer bijzondere en zelfzuchtige rede nen aan het ontstaan van derge lijke geruchten niet vreemd zijn". „Eerst en vooral zouden wij graag vernemen hoe de bewering van Albion Ross kan nagegaan worden, vermits de verkiezingen ook in Zuid Afrika geheim zijn." „Wat het Afrikaans betreft, dat feitelijk vereenvoudigd Neder lands is, vragen wij ons af, waar om Nederlanders en ook Vlamin gen die taal niet zouden spreken en waarderen, die kan wijzen op een zo frisse letterkunde en waarin de leergangen in twee Zuid-Afrikaanse universiteiten worden gegeven". „Wij stellen hier echter ook een bondgenootschap vast tussen de Engelssprekende elementen, die aan de Nederlandse en Vlaamse inwijking geen goed hart toedragen, en zekere national so cialistische elementen uit Neder land en Vlaanderen, die hun mislukte politiek in Zuid Afrika willen overbrengen, ten nadele van een stamverwantschap die zij schijnheilig beweren te dienen". „Afrikaners, Nederlanders en Vlamingen zijn vrijheidlievenden volkeren die beseffen wat het WestCn voor de verworvenheden van hun beschaving betekent". „Wij zijn dan ook overtuigd dat alle misverstanden zullen en moe ten verdwijnen". Russische postduif belandde in Genua GENUA, 6 Jan. - Een postduif, die kennelijk uit Rusland afkom stig was, heeft Dinsdag tijdens een zware sneeuwstorm bij de Ligurische kust veiligheid en warmte gezocht aan boord van een klein Italiaans vissersvaar tuig. Het schip, de „Topolino", kwam met de duif in de stuurhut de haven van Genua binnen. Het dier had aan een van de poten een ring met een rode ster en de inscriptie: WKI 268547. Moer- mansk. Onderzeebootjager „Groningen" wordt te water gelaten 's-GRAVENHAGE, 6 Jan. Zaterdag 9 Januari om 12.00 uur zal mevrouw F. de Booij-de Ben- ckendorff, echtgenote van de be velhebber der zeestrijdkrachten en chef marinestaf, op de werf van de Nederlandse dok- en scheeps bouw maatschappij te Amsterdam de onderzeebootjager „Groningen" te water laten. Oe onderzeebootjager „Gronin gen" is de zesde van de twaalf onderzeeboot jagers, welke voor de Koninklijke Marine in aan bouw zijn. Het schip behoort tot de b-kla3se, welke acht van deze jagers omvat. De standaardwater- verplaatsing van deze schepen is 2450 ton, de maximum snelheid zal 36 zeemijlen per uur bedra gen. Fietser gedood bij aanrijding DEN HAAG, 6 Jan. Op de Loosduinseweg te Den Haag is Dinsdagavond een aanrijding ge beurd, die het leven heeft gekost aan de 60-jarige Haagse timmer man A. van der R. Deze verleen de geen voorrang aan een per sonenauto. Bij de aanrijding, die hierdoor ontstond, werd de fiet ser zwaar gewond. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij reeds te ziin overleden. Prinsessen wonnen 3e prijs in ski-wedstrijd GRINDELWALD, 6 Jan. De prinsessen Beatrix en Irene heb ben in Grindelwald de derde prijs gewonnen in een ski-wedstrijd voor hotelgasten. Het was een teamwedstrijd en de prinsessen vormden met Trix Frueh, de dochter van de eigenaar van Ho tel Adler, een team. De winnende ploeg, bestaande uit drie heren, maakte een to- taaltijd van 11 min. 41 sec., de prinsessen met haar teamgenote noteerden 13 min. 22 sec. Brand in woonbarak te Zierikzee ZIERIKZEE, 6 Jan. Van middag om plim. twee uur is er brand ontstaan in een van de woonbarakken in het arbeiders kamp Zelkepolder nabij Zierik zee. De schade kon door spoedig in,grijpen van de brandweer be perkt worden. AMSTERDAM, 6 Januari De Amsterdamse recherche vestigt de aandacht van het publiek op de dienstplichtige soldaat F. F. S., gelegerd te Nunspeet, die gede serteerd is van zijn onderdeel. Gedurende enige weken houdt S. zich onledig met het stelen van geparkeerde auto's. Deze auto's biedt h-ij, al dan niet be schadigd, aan garagehouders of soortgelijke bedrijven ten ver koop aan. Het signalement van S., die zijn practjjken in burger kleding uitvoert, luidt: lengte 1.80 m., rond gezicht, grijsblauwe ogen, donkerblond haar, zware wenkbrauwen, gaaf gebit, doch mist in de bovenkaak uit beide voorsnijtanden een hoekje. In lichtingen over S. worden inge wacht bij de dichtstbijzijnde com mandant der Koninklijke Mare chaussee of bij de Rijks- of Ge meentepolitiepost. 's-GRAVENHAGE, 6 Jan. IJsbericht ontleend aan het ijs- kaartje van de Rijkswaterstaat van 6 Januari 1954. Code: le letter (scheepvaart heden: 1 normaal; m beperkt; n gering; o 2 schepen; p 1 schip. 2e letter (ijstoestand): a blank water; b licht drijf ijsc licht vast ijs; d middelzwaar verspreid drijfijs; e middelzwaar opeengepakt drijfijs; f middelzwaar drijfijs in geul of slop; g middelzwaar vast. Ijs; h zwaar verspreid drijfijs; k zwaar opeengepakt drijfijs; 1 zwaar drijfijs in geul of slop; m zwaar vast ijs; z laatste bericht. Eemskanaal DelfzijlEems GroningenEems GroningenLemmerPrin ses Margrietsluis) WinscboterdiepRensel HoogezandKlazienaveen FonejachtLeeuwarden TerhorneStavoren Noordwillemskanaal Drentse Hoofdvaart Hoogeveense Vaart Apeldoorns Kanaal Wilhelminakanaal Markkanaal IJselmeer in het Zuidon drijfijs tot licht vastijs b b b b b c b c b b b licht t l

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 5