V.V.VBergen heeft beslist 1 SIMON DE WIT D.A.W. weerde zich best in nationale vierkamp Bestuur-Broersma kreeg 7 stemmen meerderheid Welke kansen bieden herverkavelde gebieden Bernard Koomen OHAewu>>epelüJe Goed en Goedkoop Donau voor Strakgehouden vergadering en nog 54 andere aantrekkelijke artikelen, elk :S> ZELFBEDIEHING „Kluist na Arbeid L.T.B.-forum Voorzitter D.W.V. trad af TWEE TUINDERSBEDRIJVEN KAMER GROOT HERENHUIS Grote afslag sinaasappelen JAN van de POL ACCORDEON- SERVICE Slagerijen t/m Zaterdag 16 Januari v Iv •V Sa 1 kilo zuurkool (merk Hart) 100 gram gerookt Gelders vet spek 1 flesje Formelta koffiemelk 200 gram Petit Beurre 1 kandijkoek 200 gram zwarte balletjes 2 zware rollen pepermunt 1 pak tarwegries (soo gram) 300 gram vermicelli (middel of fijn) 1 blikje tomatenpuree 2 stukken toiletzeep 1V2 kilo soda (grof of fijn) 3 dikke pannesponzen •V !v •v TUINBONEN ALLEEN LANGESTRAAT 44 ALKMAAR Ruir Korte wa< geen file Jeugdig o beschadigt De kolenpr in Limfc Pagina 6 Dinsdag 12 Januari 1954 ALKMAAR. Het feit dat de prestaties van D.A.W. ook op zwemgebied langzaam maar zeker beter worden is niet onopgemerkt gebleven in de Nederlandse zwemwereld. Dit kwam duidelijk tot uitdrukking in de uitnodiging die de Alkmaarders enige maan den geleden ontvingen om deel te nemen aan een vierkamp die zou gaan tussen enkele toonaan gevende verenigingen. Daar was in de eerste plaats de H.Z.C. uit Hilversum, pas ver sterkt met de dames Wielema, een club, die enige tijd geleden haar 1000e lid inschreef. Verder de combinatie tussen De Dolfijn en de A.D.Z. en de combinatie D.J.K.-H.D.Z., vier van de sterk ste clubs uit de hoofdstad, die door het samenvoegen van de heren, resp. damesclub tot twee gemengde ploegen konden komen. Zondagmiddag werd in het A.M.V.J.-bad te Amsterdam de eerste van de vier te zwemmen ontmoetingen gehouden, met dit resultaat, dat D.A.W., wellicht tot haar eigen verwondering als derde eindigde. De stand na de zwemnummers was: le D.J.K.-H.D.Z. 3789.7 pt., 2e Dolfijn-A.D.Z. 3867,4 pt., 3e D.A.W. 3978,7 pt. en 4e H.Z.C. 3998.0 punten. De totale stand na het eerste deel wijkt hier nog iets af daar de polowedstrijden ook gelden voor de eindtelling, doch deze zou een verkeerd beeld ge ven van de krachtsverhouding omdat bijv. D.A.W. twee wed strijden speelde tegen H.D.Z.- D.J.K. geen enkele. De heren, met Taco Riet als invaller voor Nierop Groot, wonnen na een spannende strijd met 43 van De Dolfijn. Men zou dit de wedstrijd van de gemiste strafworpen kun nen noemen. Eerst sloeg van Straaten op schitterende wijze een strafworp uit de bovenhoek, doch Finee deed dit na de rust op dezelfde wijze met het schot van v. d. Horst. Door foutief nemen verspeelde Dolfijn dé tweede toegekende strafworp, ter wijl D.A.W. hieran met 6 tegen 7 man spelend het winnende doel punt maakte. De D.A.W.-dames schoten uit hun slof door de eer ste klasser A.D.Z. tot het uiterste te dwingen. Met de rust stond het nog 11 en er zat zelfs een winstkans in voor de Alkmaarse meisjes. Dineke Dreeuws bracht enige malen uitstekende redding en zij stopte zelfs een strafworp. A.D.Z. wist de nummerieke meer derheid echter spoedig in een doelpunt om te zetten en kort voor het einde maakte zij er nog 31 van waarmee zij meer kre gen dan hun toekwam. Het zwemprogramma omvatte niet minder dan 25 nummers. Uit zonderlijk goede tijden werden er niet gemaakt. Misschien vindt dit zijn oorzaak wel in het feit, dat het zwemseizoen pas een maand gesloten is geweest. Voor D.A.W. is een verheugende ontdekking, dat naast cracks als Jetty Piers- ma en Ad Boxem enkele eerste en tweede plaatsen veroverd werden door leden uit groep A: 13. 14 en 15 jaar. De voornaamste uitslagen waren: 25 m vlinderslag heren, groep A: le R. Rentenaar D.A.W. 18,5 2e F. Loozer D.J.K. 19,0; 3e en 4e R. Bulthuis D.A.W. en G. van Amerongen, Dolfijn 19,2. 3 x 25 m wisselslag persoonlijk heren, groep A: le C. Tit D.J.K. 58,1; 2e H. Kuik, Dolfijn 1,01,3 en 3e H. v# d. Wall Bake D.A.W. I.02,5. 100 m vrije slag dames, groep B: le G. Kraan H.Z.C. 1.13,1; 2e E. Wielema, H.Z.C. 1.13,4 en 3e A. Segaat, A.D.Z. 1.14,8. 50 m schoolslag dames, groep gaf haar jaarlijkse uitvoering DE RIJP. In Hotel „De Een dracht" werd aan de leden van de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" te De Rijp de jaarlijkse uitvoering aangeboden. Tevens waren hierbij vele niet-leden tegenwoordig. Als gast trad n.l op „Het Graftdijker Accordeonorkest" o.l.v. de heer Gerbr. Hop. Dat K.n.A. hiermede een goede keus had gedaan bewees het dave rende applaus, dat uitgroeide tot een ware ovatie. Het is 'n avond geworden van 100 pet. muziek genot. Het eerste gedeelte van de avond werd gevuld door de mu ziekvereniging K.n.A. Een vijftal nummers, w.o. Bella Bianoa, een ouverture van J. Watella, het nummer waarmee o.m. op het laatste concours een eerste prijs werd behaald, en Wiener Extra Blatter, een potpourri van H. Kliment, bewezen dat Kunst na Arbeid, als de plannen van di recteur D. Veenman verwezen lijkt zullen worden, op een vol gend concours in de afdeling uit muntendheid geen slechts figuur zal slaan. Jammer is het voor deze actieve vereniging dat zij te kampen heeft met te weinig leden. Door samenwerking met de muziekvereniging van Groot schermer „Christiaan de Wet komt men behoorlijk uit, doch ondanks deze medewerking kon op deze avond niet worden voor komen, dat de baspartijen ten opzichte van de andere, m.n. die van piston en bungle enz. te zwaar uit kwamen. Het viel ons op da:t de trom pettisten, iets wat ook met een volledige bezetting storend is, te veel de boventoon voerden; dit gold tevens voor de grote trom. Het optreden van „Het Graft dijker Accordeonorkest", dat het tweede gedeelte van de avond vulde, was voor velen een open baring. De heer Gerbrand Hop heeft met zijn accordeonisten, contra bas en cello-speler, pianiste en tenslotte zijn xylophonist er voor1 gezorgd, dat deze muziekuitvoe ring een avond is geworden waarvan alle aanwezigen volop hebben genoten Dit was. zonder uitzondering, prachtig Het extra applaus dat de heer Hop ontlokte met zun woorden ..tot weerziens" bewees, dat ook de aanwezigen naar een „tot weerziens" verlangden. A: le B. Does H.Z.C. 43,8; 2e B. Obdam, D.A.W. 43,9 en 3e T. Ker- kelaan H.D.Z. 44,1. 4 x 25 m wisselslag persoonlijk groep C: le Ria Vonk H.D.Z. 1.17,5; 2e Geertje Wielema H.Z.C 1.19,9 en 3e Els v. d. Ploeg A.D.Z. 1.22,8. 50 m rugslag dames, groep A: le W. Werker HD..Z. 38,0; 2e R. Stoltenkamp A.D.Z. 40,0; 3e R. de Vries H.D.Z. 40,6. 50 mvlinderslag dames, groep B: le L. Vonk H.D.Z 39.9; 2e M. Westerveld H.Z.C. 40,1; 3e J ter Stal A.D.Z. 40,6. 100 m schoolslag dames, groep C: le Jennie Welling H.Z.C 1.25,3; 2e Ria Brouwer H.D.Z. 1.26; 3e Jettie Piersma D.A.W. 1.27,4. 200 m vrije slag heren, groep C; le Ad Boxem D.A.W. 2.20,2; 2e en 3e Ab Swijghuisen Dolfijn en H. Miller Dolfijn 2.25,2. Wim de Vreng van de AZ '70 zwom buiten mededinging mee en maakte de zeer goede tijd van 2.14,0. 5 x 50 m vrije slag estaf. heren groep C: le D.A.W. in 2.26,2; 2e D.J.K. in 2.30,5. 5 x 50 m schoolslag heren, groep B: le D.J.K. in 3.21,8; 2e Dolfijn 3.28,4 en 3e D.A.W. 3.32,3. 5 x 25 m vrije slag estaf., groep A: le Dolfijn 1.13,1; 2e D.A.W. 1.16,2 en 3e D.J.K. 1.16,4. 5 x 50 m vlinderslag estaf. he ren, groep C: le Dolfijn 2.53,7; 2e D.A.W. 2.58,9. 20 x 50 m vrije slag estaf. ge mengd: le D.J.K.-H.D.Z. 10.42,3; 2e Dolfijn-A.D.Z. 10.57,5 en 3e D.A.W. in 11.06,0. Slachtvee-markt Maandag 11 Jan. ALKMAAR 3 paarden, 80 koeien per st. 6001125; le kwal. 2,80—2,95; 2e kw. 2,60—2,80; overige soorten 2,402,60 per kg; 47 nuchtere kalveren 3585; 8 vette schapen 85130 per stuk; 373 varkens: zware varkens 1,80 1,86; lichte varkens 1,701,80; zeugen 1,701,74 per kg. Ook vandaag waren er, gelijk de laatste weken geregeld het geval geweest is, veel te weinig koeien. Aangezien de vraag der halve boven dit aanbod uitging, kon het dan ook niet uitblijven dat vele slagers niet geslaagd zijn. De geringe aanvoer is tevens oorzaak geweest, dat de handel vlug was met noteringen die bo ven die van de vorige markten uitgingen. Het kleine kwantum nuchtere kalveren is tegen hoge prijzen vlug verhandeld, dit laatste als gevolg van het feit, dat er te weinig koeien waren. De aange voerde varkens overwegend prima kwaliteit slachtvarkens en maar weinig lichte dieren kon in aantal voldoende genoemd worden. Bij vrijwel' gelijke prijzen als de Vorige week, is het han delsverloop goed geweest. Op de uitkijk voor daklood ALKMAAR Twee jeugdige Alkmaarders, A. de B. en J. B., gingen op 10 November „op de uitkijk" staan, terwijl twee nog jeugdiger Alkmaarders op het dak van de „Verenigde Brand- stoffenhandel" bezig waren lood te stelen. Op heterdaad betrapt moesten zij zich gistermiddag voor dit feit voor de politierechter verantwoorden. De rapporten, die over hen waren uitgebracht, bleken nogal gunstig te zijn, zo dat de politierechter het eerder wilde toeschrijven aan het slechte gezelschap, waarin zij verkeerden. De Officier van Justitie vond het desondanks toch een ernstig feit en requireerde 4 maanden gevan genisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. Enigszins milder was de uit spraak van de politierechter, die een gevangenisstraf vooreerst nog niet noodzakelijk achtte. Hij ver oordeelde de beide verdachten tot 4 maanden voorwaardelijk met 'n proeftijd van 2 jaar en een geld boete van f 25,Voorts achtte hij onder toezichtstelling noodza kelijk. Tentoonstelling Duivensport CASTRICUM De heer van. Berkum uit Hoorn, keurmeester, had een zeer moeilijke taak om door juiste puntenwaardering, de bekroningen toe te kennen. De beslissing was als volgt: le R. W. Bettink; 2e J. M. Bruno; 3e A. Melzelaar, 4e Bul lens; de heer G. F. Tromp be haalde de bekroning voor de beste doffer; de heer Bakker voor de beste duivin. Voor het vele en zeer moeilijke werk, mocht de heer van Berkum een cadeau, terwijl diens vrouw een bloemenhulde in ontvangst ne men mocht. Kring Purmerend beantwoordde vragen SCHERMERHORN. Aan gemoedigd door een eerste soort gelijke bijeenkomst enige tijd ge leden, organiseerde de L.T.B., kring Purmerend, Zaterdag j.l. in de zaal van café ,,'s Lands Welvaren" te Schermerhom, haar tweede „Forum", waar de leden hun problemen inzake velerlei aspecten van hun bedrijf kunnen voorleggen aan een college van deskundigen. Dit Forum was deze keer samengesteld uit de heren: Mr. G. Vermeulen, alg. secr. van de L.T.B., ir. W. Merkx, secr. van de Stichting v. d. Landbouw in N.H., C. A. J. van Baar, secretaris van de Grondkamer te Haarlem en ir. G. W. J. v. Bers, adjunct land'b.coneulent voor N.H. Zuid. Van de gelegenheid om diverse vraagstukken deskundig te zien toegelicht, werd ook deze keer weer een dankbaar gebruik ge maakt door de in 'bevredigende getale opgekomen belangstellen den uit wijde omtrek, waaronder een belangrijk deel jongere leden." In tegenstelling tot de vorige bijeenkomst werd thans bij de discussie voornamelijk uitgegaan van schriftelijk ingediende vra gen, iets wat er toe bijdroeg, om de besprekingen in goede stijl en op hoog peil te doen verlopen. Daarnaast wenden echter ook, voorzover de tijd dat toeliet, mondelinge vragen beantwoord. Aangevangen werd met een critisohe beschouwing omtrent 't economisch nut en de sociale wenselijkheid van het bestaan van grote 'bedrijven, b.v. boven de 60 H.A., speciaal ook met het oog op het staatsexploitatie van dergelijke bedrijven in de nieuwe IJselmeerpolders. Interessant was het om het voor en tegen door de diverse deskundigen ieder van zijn gezichtspunt uit belicht te zien. Zo stelde b.v. de heer Bers o.a. in het licht, dat de grote bedrijven veelal de pioniers zijn waar het betreft experimenten inzake technische vernieuwing en nieuwe werkmethoden, terwijl de heer Vermeulen o.m. de mense lijke factor naar voren bracht, b.v. in dien zin, dat ook voor de kleine landbouwer, boer of tuin der, het zelfstandig ondernemer kunnen zijn een dermate groot sociaal en persoonlijk goed is, dat men gaarne daarvoor iets minder gunstige economische resultaten zal kunnen aanvaarden. Als con clusie van een en ander mocht wel worden beschouwd, 'dat staatsexploitatie als minder wen selijk moet worden geacht. Aldus werden meerdere pro blemen in het verrassend vier dimensionaal „Forum"-licht be zien, zoals de al of niet wense lijkheid van de coöperatie, de mogelijkheid van reorganisatie en uitbreiding van de landboüwvoor- lichtingsdienst, waarin ook orga nisaties als de L.T.B. een rol zouden moeten spelen, om aldus beter de grote groep vakgenoten te kunnen bereiken, die voor de genoemde voorlichting nog te weinig interesse bezit. Verder be stond er' een uitgebreide belang stelling inzake de prijsvaststel ling bij verkoop van landbouw gronden en -gebouwen, waarover diverse vragen werden gesteld, mede in verband met de onlangs in werking getreden: Wet Ver- vreemdina- Landbouwgronden. Het was de secretaris van de Grond kamer, de heer v. Baar, die de beantwoording hiervan tot aller tevredenheid uitvoerig voor zijn rekening nam. Gezien het 'behaalde succes zal dit tweede L.T.B.-Porum nog lang niet het laatste zijn. FALKLAND VERTOONDE „GASLICHT" HEILOÓ Zaterdag j.l. ver toonde de toneelvereniging Falk land voor een enthousiast publiek haar eerste opvoering van „Gas licht" een thriller in drie bedrij ven door Patrick Hamilton. Het stuk speelt zich af in Londen aan het einde van de vorige eeuw en toont een mens ,die, gedreven door de afschuwelijke begeerte naar geld, is vervallen tot een ge raffineerde, niets en niemand ontziend misdadiger Dit toneelstuk is een goede keuze geweest. De regisseur Jan Huigen komt alle lof toe zo 'n moeilijk te vertolken thema zo uitstekend door amateurs te doen spelen. Riek Smit-v.d. Burg, Freek Scheppers en Bob Verha gen. die de hoofdrollen vervul den, brachten de tragiek- en de adembenemende spanning van deze thriller tot een werkelijk heid, die merkbaar was onder de toeschouwers. Het is de moeite waard dit stuk alsnog te gaan zien. Zaterdag 16 Januari a.s. vindt de tweede opvoering plaats. Burgerlijke Stand OUDORP Geboren: Albertus J., zv J. J. Wit en M. G. Berger; Greta, dv J. Kooy en A. Smit; Johanna P. H., dv J N. Beers en J. A. Kok. Overleden: Hendrik van Zand bergen, oud 59 jaar, gehuwd met J. Wijgerse; Jan Kort, oud 83 jaar, weduwnaar van E. Oort- BERGEN Wie in de buitengewone ledenvergadering van V.V.V.- Bergen een voortzetting genoemd van de op 22 December ver daagde rumoerige bijeenkomst waarin- men tot niet één beslissing kon komen, en gisteravond in de dancing van de Rustende Jager gehouden een roezige rel had verwacht, is wel zeer bedrogen uitgekomen. Ere-voorzitter burgemeester dr. W. Huygens, die, we gens ziekte van vice-voorzitter F. L. Driessen, de hamer hanteerde, hield de touwtjes zeer strak in handen. Toen er een nieuw bestuur gekozen was, waarvan de heer J. Broersma de voorzitter is, was het nauwelijks half tien, en met die verkiezing eindigde deze buiten gewone ledenvergadering, waarvan het enige buitengewone aspect was, dat er niets buitengewoons geschiedde. WAARLAND. Dit onderwerp zal door enkele deskundigen worden behandeld, op de voor lichtingsdag, die op Donderdag 14 Januari a.s. in het Parochie huis wordt gehouden. Na herver kaveling zijn de veranderingen op cultuurtechnisch gebied zeer groot. De vraag rijst nu echter, hoe de tuinders het volle profijt kunnen trekken uit de gewijzigde omstandigheden Alle moeite aan de herindeling van de herverkavelde polders besteed, zou niet het volle nut opleveren, als teeltplan en cul tuurmethoden zouden blijven, zoals ze altijd geweest zijn. De Rjj'kstuinbouwconsulent, ir. C. Rietsema, heeft daarom het initiatief genomen om als sluit stuk van de ruilverkaveling voor lichtingsdagen te houden, waar gesproken zal worden over de mogelijkheden, die geschapen zijn door de nieuwe polderindeling. Een van deze voorlichtingsdagen zal alhier op bovengenoemde data gehouden worden. Aanvang 9.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.45 uur. Er zullen korte inleidingen worden gehouden, telkens ge volgd door een gedachtenwisse- ling. Als sprekers treden op J. G. Verlaat, H. L. Tigchelaar, S. Kop- pes, P. Blauw en F. Bruinsma, allen medewerkers van ir. Riet sema, die de discussies zal lei den. Gesproken zal worden over de mogelijkheden in de herver kavelde gebieden op gebied van groenteteelt, bloembollenteelt, de teelt van klein fruit en 'die van bloemzaden en tenslotte nog over groenbemesting. Gezien het zeer grote belang van de tuinders zal deze voorlichtingsdag onge twijfeld zeer veel belangstellen den trekken. Burgemeester Huygens, die de vergadering van 22 December als weinig verheffend kenschetste, had een programma: met een korte, zakelijke vergadering de goede naam van Bergen herstel len. Het' is hem gelukt, althans dat hopen wij. Bergen mag dan al hebben ge gonsd van geruchten, V.V.V. heeft zich uitgesproken. V.V.V. heeft met 7 stemmen meerderheid ge kozen voor de lijst en het pro gramma van de heer Broersma. Het nieuwe V.V.V.-bestuur zal de heer Broersma als voorzitter erkennen, de heren J. H. M. de Sonnaville, secretaris-penning meester, J. L. Smits, tweede se cretaris, W. Busker, J. A. Dalloy- aux, J. Winkel en C. Peetoom maken er deel van uit. De heer Smits vertegenwoordigt de verhuurders van gemeubileer de huizen, de heer Dalloyaux de N.V.H.B., de heer Busker de mid denstand, de beer Winkel is voor zitter van Tuin- en Oostdorp. Die candideften kregen 149 stemmen. De candidaten van de lijst-Schekkerman, die de namen bevatte van Mevr. Visser-Ven en de heren Bakker, Beyneveld, Diesfeldt. Klassen, Scheifckerman en Stockman, kregen er 142. Het verschil was gering, maar het was voldoende. Er waren 296 stemmen uitgebracht, waarvan 5 blanco of van onwaarde. Er werd gekozen voor een team, niet voor enkele candida ten. Dit nieuwgekozen bestuurs- team, dat bij monde van de heer Broersma beloofde, alles te doen swat in het belang is van Bergen, zal moeten bewijzen, die belofte gestand te kunnen doen. Zijn eensgezindheid geeft daarvoor een redelijke waarborg, maar Bergen en de Berigenaren moeten meewerken en op die medewer king deed de heer Broersma óók een beroep. Aan het nieuwe bestuur zal t.z.t. vanwege B. en W. een klein groepje personen worden toe gevoegd, dat het culturele werk in toeristisch Bergen zal beharti gen. Mr. F. Zeiler legde aan het be gin van de vergadering een korte verklaring af. Hij zei dat hij zich noch beschikbaar stelde, noch zou stellen, voor enige functie in de vereniging. Hij zei dat ter ophel dering van eventuele misverstan den. Mevr. Evenhuis verklaarde te geloven dat de moeilijkheden vén V.V.V. lagen op financieel gebied. Zij wilde het veel te dure kan toorapparaat saneren en zij hield een pleidooi tot terugkeer tot de eenvoudige opzet, die twintig jaar lang heeft voldaan. Zij waarschuwde Bergen aan Zee, dat het door de afscheiding h.i. onmogelijk zou maken, met een behoorlijke hotel- en pension- lijst uit te komen. Eendracht noemde zij levensnoodzaak, een dracht tussen Bergen en Bergen aan Zee en eendracht in de V.V.V. Zij wilde het ontslag van de huidige functionarissen en de aanstelling van nieuwe door het nieuwe bestuur, waarbij sollicita ties van de tegenwoordige func tionarissen niet uitgesloten zou den moeten zijn, omdat het hier niet tegen personen ging, maar tegen te hoge salarissen. De heer Schekkerman zag de moeilijkheden minder op financi eel terrein dan op organisatorisch gebied. Het bezit van de V.V.V. is groter dan haar schuld, zo ver klaarde hij. De candidaten van de lijst-Schekkenman zouden een voorlopig bestuur vormen, dat de lopende zaken zou afdoen, tot aan het eind van het jaar na zorgvuldig overleg een definitief bestuur zou worden gekozen. Ook hij wilde vereenvoudiging van hei apparaat en zag die als mo gelijk met respectering van de belangen der groepen die V.V.V. uitmaken. Hij kreeg voor zijn plan 142 stemmen, zeven minder dan de lijst-Broersma. Daaruit bleek de verdeeldheid der geesten, maar de minderheid zal zich democrati- scherwijs bij de beslissing van de meerderheid moeten neerleggen. Beide groepen hebben het be lang van Bergen in hun blazoen geschreven. Dat'belang wordt het best gediend door eenheid. Op die eenheid hopen wij dan ook, na deze beslissing. Gp de agenda, die deze avond werd afgewerkt, stond als tweede punt: een kort overzicht van de financiële toestand van de vereni ging. Dit overzicht was evenwel nog niet te geven, vandaar 'dat dit punt van de agenda werd afge voerd. De heer Broersma, lichtelijk buiten de orde en onder protest van de beer Klein, moest over die financiële toestand tóch nog even zijn hart luchten en hij deed dat door te zeggen, dat die toestand critiek was en dat er een grote schuldenlast op de vereniging drukte. Wij zeiden het reeds, de heer Broersma ging hiermee buiten de orde. Hem werd dan ook dadelijk de pas afgesneden. De burge meester kon evenwel, en dit op verzoek van de heer Klein, mee delen, dat de jaarstukken van de penningmeester thans zijn afge sloten en ter beschikking gesteld van de accountant. Nadat de beslissing gevallen was, het nieuwe bestuur gekozen, bracht de burgemeester dank aan het oude bestuur, en in het bij zonder aan de heer Driessen, die als voorzitter in een moeilijke periode zeer moeilijk werk heeft verricht. Terecht dankte hij daarna de V.V.V.-leden voor de waardige wijze, waarop zij deze vergade ring hadden doen verlopen. Dat er op deze avond geen stoel beschikbaar bleek voor een der door het V.V.V.-bestuur uit genodigde verslaggevers, die toch waarlijk niet terwille van de sen satie zo'n vergadering bezoeken en die daar hun verantwoorde lijk werk hébben te doen, zullen we maar wijten aan de bijzonder grote opkomst der V.V.V.-leden. Kon Alg. Vereniging Bloembollencultuur CASTRICUM Bovengenoem de vereniging vierde heden haar 60 jarig bestaan. Burgemeester C. F. Smeets sprak in welgeko zen woorden en feliciteerde, de jubilerende vereniging met naar gouden feest. Voorz. Res dia reeds tal van jaren de voorzit tershamer heeft gehanteerd: dankte de burgemeester en tal van sprekers voor hun medele ven en felicitaties, waarna de leden een feestavond werd aan geboden. WARMENHUIZEN Tijdens de dezer dagen gehouden leden vergadering van de R.K. Gynv nastiekver. DWV werd de hr P. Vader als opvolger van de heer F. Beemsiterhoer in het bestuur gekozen. Voorzitter Beemster- boer moest zijn functie ter be schikking stellen;, omdat hij naar elders vertrekt. De andere (pe riodiek) aftredende leden, de he ren A. Agterhos en N. Blokker, werden met algemene stemmen herkozen. Het bestuur heeft voorts de contributie van de groep meis jes en jongens, die Zaterdagmid dags turnen (resp. f 4,30 en f 6,30) verhoogd van 10 op 15 cent. Verder is bepaald, dat de contributie moet worden betaald, ook als de leden niet in de ge legenheid zijn te turnen. Er is voorts een vacantieregeling voor de leiders ingevoerd, n.1. in de eerste veertien dagen in de maand Augustus. Aan het 'einde van de vergade ring bracht de heer Agterhos namens bestuur en leden dank aan de scheidende voorzitter en aan zijn vrouw, die een voor beeldig turnster is. Beiden deden veel voor de bloei van de vereni ging. Spr. bood hen een cadeau aan als een blijvende herinne ring aan DWV. Nadat de heer Beemsterboer een dankwoord had gesproken en Kap. Van Veen woorden van waardering had gesproken aan het adres van de grootste vereniging van de pa rochie, sloot de voorzitter deze geslaagde vergadering. TE KOOP Eén nabij Avenhorn, met nieuwe woning en schuur en 2% ha. prima land voor alles geschikt; één nabij Alkmaar met woning en schuur en 5% ha prima bouwland voor alle doeleinden geschikt. Land direct te aanvaarden; woning in overleg. Te bevragen bij S. DEKKERS. Stationsweg 33, Heerhugowaard, telef. Oterleek 236 K2266. éVV\\\\\\\\\\\\V\\\\\VV\\\\\\\\\\VV\\V\\\\\\\\\\\\\\\\\\V\\\V\\VV\V\VVV Te huur gevraagd: bij voorkeur aan de Stationsweg, Scharloo of Geesterweg te gebruiken als kantoor. Brieven on der nummer 24643 bur. van dit blad. TER RUILING AAN GEBODEN gelegen in centrum Alkmaar, riant uitzicht, bevattende; beneden 3 kamers, keuken, grote tuin. twee ingangen, bo ven 4 kamers. 2 zolders, zeer geschikt voor advo caat of dokter; wordt ge vraagd middenstands- woning, min. bevatten de boven 4 kamers, huur max. f 60 m. Brieven onder no. 24644 bureau van dit blad. DE K.A.B.O. BESTOND VIJF JAAR LIMMEN Een dezer dagen vierde de Katholieke Bond van Overheidspersoneel, afd. Limmen, haar eerste lustrum. De dag werd begonnen met een gezongen H. Mis uit dankbaarheid, welke werd opgedragen door de geestelijk ad viseur, de weleerw. heer kape laan Breedveld. Daarna vervolgde men met een gezamelijk ontbijt voor alle le den met hun dames, waarna de insignes door de voorzitter, de heer J. C. Hollander, aan de leden werden uitgereikt. Deze wijdde in zijn feestrede uit over de afgelopen vijf jaar, die voor deze jonge afdeling zeer goed genoemd kunnen worden. 's Avonds kwamen tenslotte alle leden met hun dames weer bij elkaar in de feestelijk versier de werkplaats van de heer C. Erkamp om deze dag met een f eestbij eenkomst te besluiten. Loop der bevolking OUDORP Het aantal in woners der gemeente; op 1 Jan. 1953 bedroeg in totaal 2164, waar van 1055 mannen en 1109 vrou wen. Het aantal geboorten over 1953 bedroeg 48, waarvan 23 mannen en 25 vrouwen. Het aan tal ingekomen personen bedroeg 110, waarvan 46 mannen en 64 vrouwen. Het totaal aantal over ledenen bedroeg 21, waarvan 11 mannen en 10 vrouwen, en het totaal aantal vertrokken personen was 124, waarvan 52 mannen en 72 vrouwen. De totale vermeerde ring van het inwonertal bedroeg 158, en de totale vermindering 145. Het aantal, inwoners der ge- meehte per 31 December 1953 was dus 2177, waarvan 1061 mannen en 1116 vrouwen. Voorts werden er in totaal 20 huwelijken vol trokken. Van het aantal overleden personen behoorden er 4 personen 3 mannen en 1 vrouw tot een andere gemeente. Prijsverlaging Schoenreparatie van 't beste zoolleer en vak lieden met diploma's waarborgen U 't beste. Herenzolen 2.90, dames zolen 2.40. Van het bes te zooirubber: heren zolen 1.90, dameszolen 1.50. Keurige en water dichte afwerking. Op kleine karweitjes kan gewacht worden Chattillon de echte su perlargo, alléén Hoog straat 15 en 20. Telefoon 4145, Alkmaar. Schoenen vergroten en vormen naar de voet en anti-slip. Speciaal adres voor ver. ven van schoenen, tas sen, enz. Schoenen per bode ge bracht dezelfde dag klaar. Van 8 nu 10 voor 1. Van 10 nu 12 voor 1. Van 5 nu ~7 voor 1. 10 prima manderijnen 1.Onze vanouds be kende 3- en 4-pits Va lencia pinda's. Steeds vers gebrand in eigen branderij. In de Banaan Laat 174 ALKMAAR TEL. 2682 STEMMEN en REPARATIE aan alle merken WIM CORNELISSEN g J r g Boterstr. 18, Alkmaar SCHAAL verloren. Te gen beloning terug te bezorgen bij J. Heddes, 't Woud. Egmond. Verse varkenspoten 1.p. 2*4 pd. Dun vet rookspek 1.20 per pond Dik vet rookspek 1.30 per pond Bloedworst 60 ct. per pond LAAT 144 - LAAT 146 ALKMAAR HOUTTIL 54 LAATSTE f WEEK V. 4 4 4 4 4 4 4 4' 4 4 4 4 mm 4 4' mm 4 4 mm 44 4 4 4 I# mm 4 44 4 mm 4 4 »V 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 25 4 4 4 4 4 4 4 4 mm 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 mm 4 4 4 4 mm 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4- 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 SS »v 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 Vb Vb Aangeboden witkiem, 90 ct. per kg'.; 4000 kg. Bevel, poters B 28-45. J. BEERSE, Wogmeer. In de maand Di het vervoer met over het Noordzi Hembrug te Ze dend drukker d Buitenhuizen en Amsterdam Tot i de ponten bij Vel verkeer te verwe gewijs stonden de echter reeds lanj spits omdat men ponten vaart tej vier. Het feit dat de Hembrugponte intensiever was is zonder twijfel de omstandigheic laatste maand vai Donaupont in de Dit reusachtige i niet minder dai wagens per vaart voorziet dan ook een dringende be vooral voor de aul de kop van Noorc land en Groningc wachttijden bij de er ongetwijfeld oc velen, die eerst va IJ-veren of van Velsen gebruik r êen (vlugge) Donaupont preferc die zich reeds snel voer met dit logge breidde, zal er zom zaak van Zijn, dat 1 zaak van zijn. da voer via de Hemb] Lange files zoali kortgeleden nog auto's voordeden, practisch niet mei de Donaupont vooi is de rij wagens dwenen. De auto' komen, worden op een van beide kl die, in tegenste Donaupont. fietser voeren. De Donau het zich laat aanzi meer dan hoogste per uur een retou maken. Toch woi mogelijke aan geda de wachtenden te ZAANDAM, 11 1 politie te Kromme arresteerde de 16-; A. J. uit Assende verdacht wordt sir van het vorig jaar hem' bespeelde orge kerk te Krommenii vernielingen te h bracht. Als motief den heeft de jongei ling-orgelbouwer i dat hij het aanschi nieuw orgel wilde De opzet was, dat die van de handel jongen volmaakt de leverantie zou k Om te doen vo< anderen uit baldadi nielingen pleegden, man ook enige mali koorboekjes vers schade aan het orge! honderden guldens. Buitenlai onderscheit 's-GRAVENHAGE Bij Koninklijk Bes verleend aan H. meester der gemei karspel en Warmenl aannemen van de l Ridder in de Orde görius de Grote, Vc Stoel. Ere-medaill( M. Be) Bij K.B. is aan M nmgmeester van de heim van de Neder] lieke Landarbeid® Deus Dedit". de er< zilver, verbonden van Oranje-Nassau, LAGER DAN HEERLEN, 11 Jar heden gepubliceerde de gezamenlijke k van de Limburgse r afgelopen jaar 12.29 dragen. De totale producti 235.655 ton lager c 1952. Van de totale j 1953 kwam voor rek Staatsmijnen rond ton. De particuliere deelden het quanta de Oranje Nassaui 4/2 millioen, Laura ging 1.366.600, Doms en de Willem Sophii UITVAART NEE IN FINU Helsinki, 11 jan dag, 14 Januari zal ct Helsinki, de stad, een uitvaartdi gehouden voor de Plotseling overleden i®fant A. J. Th. vs e dienst zal w<ordei ^president Paasi nu kabinetsledei pl?»atieke korps. ovf„ ^iddags zal h den naar Ned nj.gevlogen, waar gj. Saterdag a.s. in zal plaatsvinden

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 6