Er staan in Alkmaar nog ongeveer 250 krotwoningen GEMEENTE KOMT 1250 WONINGEN TEKORT AGENDA U VINDT i COSTUUMS» •OTTO VAN OS! Via gladde wwerd door goed spel „gered" DENKT U ER AAN? Ritsevoort en Koorstraat vieren de stadsfeesten mee St Caecilia goed verzorgd concert Vrijdag 22 Januari 1954 Een orkaan brak los Werkende middenstand op de planken i Laat 193 Grote Noord 58 j Weerbericht ook in Alkmaar Nog meer „meesterviolen" RESTANTEN AANBIEDING Wij verwachten U morgen beslist in onze zaak! K.F.C.-KEURINGEN Plannen vragen om verwerkelijking v 255 258 328»/4 328% 334% 334% 352% 352 350 y2 351 588% 109% 108% 127% 128 152 b 154 b 71 b 73 44% 44% 34 35 132% 133 26% 26%b 46% 48 54 52 b 45 45% 148 147 124 124 139% 138% 130 132 1 133% 133% 137 136% 170 170 143 143% 128% 127% 64 64% 84% 85 22% 22% 107 A 108% 94 li 95Vi 182 182% A r. A 186% 187 3 A 159% 158% A 155 155% s A 58 57Vi a A 164 163% cpA 155 155% cpA 137% 138 cpA 101% 101% A 164% 162% A 163% 162 A 126 125 1 A 167 164 A 142 143% A 160 160 A 188 187% BvA 80% 80% BvA 107 107% cvA 119% 11974 A 207% 207% A 134 134% A A 127 A 152% 154 A 172 173% A 73V< 74% A 120 A 113% 112 X I. A 44 43% A A 165'/4 166 A 128% 129 A 16% 16 A 74% 75% A 135 A 77 75 a A 38 38 n A 113 b 113 b A 167% 165 A 189% 189 A 79% 79 A 85 A 133 131 cvA indien de Secu- Commission, die •g reeds heeft ge- amstig de Securi- ook nog toestem- ;ens de Securities aanvrage hiertoe worden ingediend, steld in de Secu- gaan zeer veel van de Securities it verwacht mag vereiste goedkeu- t te lange tijd zal 1. i verkocht »st en bloc sn Sumatra-tabak bah maatschappij, argen ten kantore de inschrijving enbloc verkocht r halve kg. Onder Hoeveelheid bevon- pakken met een 4,16, 115 pakken pakken met f 5,69 iet 5,18. waarvan de kwa- iderlijk goed werd afkomstig uit de 2. Men neemt aan, naamste gedeelte is bestemd. rd dividend ssociatie ïemen, zal aan de idering der aan- i de Kas-Associa- i voorgesteld het -iet boekjaar 1953 op 6 procent (on- gezicht. Wat be- daarmee? lylady verwachten in de tuinkamer, ecte buiging ver- les van onze lief- irhaalde Phil na kom, laat ik niet ichterdocht." de stelregel van ld te vertrouwen. Iet Lot uit de Lo- en stevige les ge rouwde niemand ijn huisgenoten, mdertussen haar 1 ging naast haar helpen. aar beslist ver- sen reuze lieve t daar maar rustig wil graag miin juiste plaats heb- i zelfs in het don- in grijpen, sen luie stoel zit- t welbehagen naar verloofde, nk je hier eigen- vroeg hii opeens, op en keek hem »en hadden we n. niet?" ik ook, ja!" zei aar nu ik al die intels en kleren iht ik, dat je veer ad bedoeld." ;n!" En ze ging iet uitpakken vaalf jurken, zes ik of wat avond- iele berg lingerie telbare schoentjes ïen en kleuren. (Wordt vervolg) Pagina 3 ALKMAAR Het aantal ingeschreven woningzoeken- dan bedroeg per 1 Januari jl. in onze gemeente 878. Van hen hebben 343 ingeschrevenen, echtparen of aanstaan de echtparen in het geheel geen woning, zo delen B. en W. mede in hun Memorie van Antwoord n.a.v. het alge meen verslag van het onderzoek, waaraan de raads- afdelingen de gemeentebegroting '54 hebben onderwor pen. 261 ingeschrevenen bewonen een gedeelte van een huis en 37 woningzoekenden zijn in een krotwoning gehuisvest. Dan zijn er nog velen, die ten gevolge van de daarvoor gelden de richtlijnen niet voor inschrij ving in aanmerking komen, zo- velen, dat het werkelijk tekort aan woonruimte kan worden ge schat op 1250 woningen. Sinds 1948 is de woningnood niet noemenswaard verminderd, wel is de vermeerdering van de woningbehoefte sindsdien opge vangen. Er zijn in Alkmaar nog onge veer 250 krotwoningen. Voor de op te ruimen krotten zal com pensatie moeten worden gevon den in de uitbreidingsplannen. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft een commissie benoemd, die de richt lijnen moet ontwerpen voor de krotopruiming en de sanering van oude, verkommerde stads wijken. Zeer vele raadsleden hebben geconstateerd, sommigen met ontsteltenis, dat geen post is uit getrokken voor demping van Sanders'buurt en Schelphoek. B. en W. delen mee, dat de raad nadere voorstellen tot orediet- verlening voor deze demping zullen bereiken, zodra een be slissing is genomen omtrent de ligplaats van de woonschepen aldaar. De beiaard van de Waagtoren zal, zo ligt in het voornemen, worden uitgebreid tot een nor male 4-octaafs beiaard. Daartoe dienen twaalf klokken te wor den toegevoegd. De speeltafel moet worden verbeterd en er HET ONBESTORVEN WEESJE Ergens zijn wij droevig. Er gens tokkelt een kinderhand in mineur op de intiemste snaren van onze fijngevoelige ziel. Niets rest ons nog, dan hiernaar te luisteren en te overwegen hoe het had kun nen zijn als alles maar eens anders was geweest. „Kom", dachten wij,1 „laten wij onze feestneus opzetten; laten wij ons storten in het kolkend geweld van een 700 jaar oude glorie terwille van de kaas en terwille van de levensvreugde". En boven op de Steenen brug staarden wij uit naar de Waag, waar minuscule ruitertjes het mid daguur verkondden. Niemand zagen wij daar dan een meisje, met een druipneus en een verloren moeder. Ergens moest die moeder zijn, roomsoesjes ko pend of bokkepootjes. „Bokke- pootjes", dachten wij, „zijn het symbool van de duivel; 't symbool van de qevloqen moeder". „M'n moeder", zei 't meisje en wrong een te dikke wijs vinger in een klein neusgat „is weg". Hoeveel moeders, dachten wij, zijn wegDe ellende van alle bokkepootjes ter wereld ligt ineengedron gen in een klein meisje met haarpieken en een druipneus. Als wij moeder waren, koch ten we nóóit bokkepootjes en nóóit zouden wij een klein meisje helemaal alleen laten in de wrede wereld op de Steenen brug. Daar zijn wij te goed voor; zo zijn wij. En daarna begon ze heel hard te snikken; zo hard, dat iedereen stilstond en zei: ,Ach, ach, wat snikt dat meisje toch hard". En wij maar tegen een ieder vertellen, dat haar moe der ergens bezig was bokke pootjes te kopen, en daar boven de toonbank hele maal het bestaan van haar dochtertje had vergeten. „Bent u de vader", vroeg daarna een man met een broodtrommeltje en één oog. Maar wij hieven onze (on-beringde) vingers op ten teken van onze schulde loosheid en verdwenen in de richting van de Langestraat, het meisje achterlatend onder de hoede van een zorgzame juffrouw wier papillotjes op een treurige cadans nog in heur haar wiegden. „Ziet", dachten wij toen, „dit is ons gelaten: het wan trouwen der wereld". Niets rest ons meer dan de kille verlatenheid van een onbe storven weesje. Omwille van een bokkepootje. Nóóit, nóóit zullen wij een bokkepootje meer eten". moeten aanzienlijke restauratie werkzaamheden geschieden. Te zijner tijd kan de raad een nader voorstel tot restauratie verwach ten. B. en W. zeggen niet voorne mens te zijn aan cursussen in Esperanto, verbonden aan lagere scholen, subsidie te verlenen. Een voorstel om het Doelen- veld te bestemmen voor recrea tie-doeleinden, zal te bestemder tijd aan de raad worden voorge legd. B. en W. zijn van mening dat het aantal sportvelden in de naaste toekomst zal moeten wor den uitgebreid, zo mogelijk door vergroting van een der bestaande velden. Zij hopen de raad spoe dig nadere voorstellen hierom trent te doen. De plannen voor de stichting van een nieuw gebouw voor de sociale werkplaats zijn in voor bereiding. Er zullen voorstellen komen, strekkende tot uitbrei ding van de sooiale werkplaats tot streekwerkplaats. Momenteel zijn de lokaliteiten echter nog niet geschikt om het aantal te- werkgestelden belangrijk uit te breiden. De productie van de sociale werkplaats bedroeg in 1953 f18.000 (vorig jaar f7.700). Er zijn 13 arbeiders werkzaam, waarvan 12 ingevolge de sociale werkvoorziening voor handarbei ders. Op de vraag van enkele leden, of binnenkort de eindafrekening te verwachten is van de tentoon stelling „Van de Wadden tot het IJ", antwoorden B. en W., dat de uitspraak van de Kantonrechter in het proces ter zake van deze tentoonstelling in het nadeel van de Federatie van V.V.V.'s is uit gevallen en dat het federatie bestuur thans overweegt in ho ger beroep te gaan. Hangende dit onderzoek en een eventueel verder te voeren procedure is een definitieve afrekening van het tentoonstellingstekort niet mogelijk. VRIJDAG 22 JANUARI 'T GULDEN VLIES: Antho ny van Kampen voor Scho- la Publica, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK Donateursavond St. Caeci- lia, 8 uur. CAFE TOM: Uitreiking di ploma's en insignes aan chauffeurs, 6.30 uur. Bioscopen: HARMONIE: „Intermezzo" 18 jaar, 8 uur. CINEMA: „Gekke Touristen" alle leeftijden, 8 uur. VICTORIA: „Avontuur in de Zuidzee", 18 jaar, 8 uur. REX: „Verboden Verhaal" 18 jaar, 2.30 en 8 uur. ZATERDAG 23 JANUARI 't GULDEN VLIES: Uitvoe ring Turnlust, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Donateursavond Vita Nova, 8 uur. BIOSCOPEN: als Vrijdag. Voorstellingen: 7 en 9.30 u. Rex; ook om 2.30 uur. KUNSTZAAL KCB BERGEN: Expositie Jan van Herwij nen, 2.30 tot 5.30 uur. Zaterdag: Hoog water 9.10 en 20.55 u. Laag water 3.30 en 15.05 u. Avanti-nieuws ALKMAAR. Hedenavond worden alle leden op de repetitie verwacht in verband met enkele mededelingen, die zeer belangrijk zijn. Voor degenen, die zich heb ben' opgegeven voor het bezoek aan de opera „Cavalleria Rusti- cana" en „Paljas" zal na afloop van de repetitie een korte uiteen zetting van deze opera's worden gegeven. I Advertentie een „enorme oer-degeliike J voor extra lage prijs in de opruiming bij ALKMAAR HOORN i Het carillon van de Waagtoren zal met twaalf klokken worden uitgebreid. ALKMAAR. Verleden jaar was het voor het eerst, dat de Katholieke Werkende Midden standsvereniging „Sint Stephanus" een feestavond organiseerde, waarbij door eigen krachten twee één-acters werden opgevoerd. En het succes, dat hiermee bereikt werd, was aanleiding om ook dit jaar een dergelijke avond te hou den, waarbij nu de keuze was ge vallen op een detective spel van Tom Dekker „Via gladde wegen". De opvoering daarvan werd gis teravond in „Het Gulden Vlies" gegeven. Wanneer men complimenten gaat maken, dan dienen deze op de eerste plaats de amateur acteurs te gelden, die kans hebben gezien met dit stuk een volle zaal te boeien. De toneelgroep van W.M. heeft inderdaad behoorlijk spel gegeven, waarbij men over de tekortkomingen kan heen zien, wijl sommigen nog niet aan de plankenkoorts zijn ontgroeid. Veel meer tekortkomingen, kan men de schrijver van het stuk verwijten omdat hij niet meer dan een moeizaam voortzwoegende intrige wist te brengen, waarvan het werkelijk emotionele wel tot nie mand zal zijn doorgedrongen, be halve bij enkele momenten, waar bij de spanning allteen bereikt werd door effecten en mede dank zij het geconcentreerde spel van de acteurs. Dr. Alexander Hamilton woont tezamen met zijn tante (Mrs. So- mers) op een nogal afgelegen kas teel, genaamd „Red Castle". Hij mag zich ook nog in het geluk kige bezit van een verpleegster prijzen, maar voor het overige wordt zijn bestaan bedreigd, dooi de historie van een moord, die op de vroegere bewoner is ge pleegd: een moord, die door de schrijver niet voldoende duide lijk naar voren werd gebracht, om werkelijke spanning te kunnen suggereren. Hoe het ook zij, „Red Castle" wordt bezocht door een aantal ongenode gasten en een tweede verpleegster. Verder wan delt er door dit spel een tuinman, wiens figuur expressief werd uit gebeeld door de heer J. H. M. Kollmer, en een pseudo inspecteur van politie, die naarstig pogingen doet orn het leven van de dokter te beschermen. De ontknoping van het drama, brengt deze in specteur in handen van enkele „levensgrote" politiemannen, om dat hij zelf de moordenaar blijkt te zijn en brengt verder een van de ongenode gasten tot een geluk kig huwelijk met de dokter: voor het overige ontpopt zich de twee de verpleegster als de dochter van de tuinman. Een vrij simpel en weinig boeiend relaas, dat de waarde van zijn bestaan gister avond hoofdzakelijk te danken had aan het spel van de acteurs. En van deze mogen we zeker de heer A. Schmeddes, die als de butler een overtuigende rol speel de, wel eerst noemen. Onder zijn regie kwam ook het spel van mevr. A. Roetink als Mrs. Somers en van Cora Farelly(Mej. M. Kroon) op een behoorlijk peil. Evenals de al eerder genoemde tuinman, zonder daarbij aan de capaciteiten van de overige, zeker niet onverdienstelijke, spelers, af breuk te doen. We kunnen daar om niet anders, dan W.M. com plimenteren door het bewijs, dat zij gisteravond geleverd heeft, met eigen krachten iets goeds te kunnen bereiken. Hopen wij alleen, dat de keuze van het stuk zelf, volgend jaar gelukkiger zal zijn. Geslaagd ALKMAAR. Voor het exa men, afgenomen d'oor het Cen traal Bureau voor Stenografie Groote en Machineschrijven, slaagden de volgende candidaten voor het Unie-diploma: Machineschrijven: Ada Huige, Lena Blondel, Tini Kaag. Anneke Pool, Coba Kloos, allen te Alk maar. Gré van Twu.vver. Schoor! en Anneke Stuurman. Bergen. Stenografie Ned. 130 lettergre pen: Lous Brandsma, Mary Ja ger. Joke Heiligenberg, Nei Pool allen te Alkmaar, Annie Kingma te Heiloo. Stenografie Engels 100 letter grepen: Rita Winkel te Alkmaar. Bovengenoemde leerlingen zjjn opgeleid door Instituut Burdorf te Alkmaar. 400 nummers erbij ALKMAAR. Binnen en kele maanden zullen de tele- foon-abonné's in het district Alkmaar in de gelegenheid zijn zich telefonisch op de hoogte te stellen van de weersverwachting. Zij zullen dan slechts het nummer K 03 hefofben te bel len, waarop een vrouwen stem hen het weerbericht van A tot Z zal meedelen. Het Alkmaarse telefoonnet dat tot nu toe 4000 nummers telde, wordt momenteel uit gebreid met een 400-tal nieuwe nummers. Voor de wachtenden een gunstig be richt. Solovoordracht Helène Oosthoek ALKMAAR. Gistermiddag hield Helène Oosthoek voor de I.C.A. een solovoordracht. Zij bracht het bekende „Elckerlyc" op smaakvolle wijze. Het gebo- dene op elke middag, georgani seerd door de I.C.A. staat steeds op een hoog peil, hoewel we ons na gesprekken met aanwezige jongelieden niet aan de indruk konden onttrekken, dat er in de zaal voortdurend te weinig be grip heerst omtrent het gebodene. De activiteit van de I.C.A. zou meer effect sorteren, wanneer de te geven stukken vooraf behan deld werden op school. Dan pas hebben de scholieren er iets aan. En daar gaat het tenslotte toch om. ALKMAAR Gisteren hebben wij twee meesterviolen van Stra divarius ontdekt, als we tenmin ste de etiketten mogen geloven, die de meester noemen als de bouwer dezer instrumenten. Maar als U dacht dat dit de eni ge Stradivarius-violen waren, die in en om Alkmaar op zolders en in schuren liggen, dan bent U abuis. Vandaag hebben wij dan ook wederom twee met 's meesters naam getekende violen in handen gehad. In beide instrumenten was de naam van Stradivarius en zijn meesterteken, - het autentieke in de dubbele cirkel, - geschreven. Het ene instrument dateert, voor zover de dagteke ning betrouwbaar is. uit 1716. het andere uit 1705. Beide al of niet kostbare in strumenten zijn het eigendom van mevrouw de weduwe Jan sen, Heul 14 te Alkmaar. Zij zijn sinds mensenheugenis in dè fa milie. Een van de zoons van me vrouw Jansen heeft ze als les- instrument gebruikt. Thans wor den de violen nooit meer be speeld. Wij verwachten dat het ook ditmaal vervalsingen betreft. Zijn het echte meesterviolen, dan ligt er op een der zolders op de Heul een ongekende dub- belschat. ALKMAAR Met de wel- komstspeech van de heer Kramer, waarin deze gezien de vorige avond een beroep deed op de aanwezigen om tijdens het musi ceren iedere voor de muzikanten hinderlijke luidruchtigheid ach terwege te laten, werd gi\ter- avond in het Wapen van Heems kerk de 2e donateursavond van St. Caecilia ingezet. Zoals wij in ons artikel van gisteren vermeldden, zullen wii ons nu oriënteren op de muzikale prestaties. De mars Steadfast and True van C. Teike was dadelijk goed van stemminmg en bleek wat be treft inhoud en uitvoering pret tig om te beluisteren. In Caesar en Cleopatra van G. Boedijn bleek de opvallend soede verstandhouding tussen dirigent en muzikanten. Men onderwierp zich nauwlettend aan zijn directie wat de fijne nuancering in dit werk ten goede kwam. De groe pen werden doordacht afgewogen terwijl ook de rhythmisch-ge- compliceerde passages in de pols slag van het geheel volkomen klonten. Gepaste vertragingen en" oorta- mento's gaven deze uitvoering 'n voornaam cachet. Het is lang niet eenvoudig om van Narcissus en Echo. eveneens van Boedijn, 'n mooi vervloeiend geheel te maken; bovendien vraagt dit werk een technisch grote paraatheid. In het eerste slaagden de muzikanten beter dan in het tweede, hoewel ver schillende prestaties veel lof ver dienden Images de France van A. Thriy gaven door hun technische een voud en nobele melodieën de muzikanten ruimschoots gelegen heid om zich op een gevoelige voordracht te concentreren. Voor al de klarinettisten dienen hier voor om hun spel in het deel „De kapel van St. Druon" ge noemd te worden. Ook de koper signalen van het begin kwamen mooi naar voren. Het tempo in „Le nouveau Seigneur de Village" van Boiel- dieu leek ons, gezien de moor dende noten-diarrhee, welke hierin voorkomt, wel wat tè op timistisch. Desondanks wisten de verschil lende instrumentalisten zich er vrijwel vlekkeloos doorheen te banen en kwamen zij bovendien nog tot een muzikale vordracht. Bij de eerste maten van Ketel- bey's „Sur un marohé Persan" bleek ook de zaal zioh aanstonds op deze markt thuis te voelen en ging zij over tot een instem mend wiegen en aarzelend neu riën. wat gelukkig spoedig, ver stomde. De uitvoering was n.l. ondanks de populariteit van dit nummer persoonlijk en helder van opzet, terwijl 't tot in de kleinste onderdelen was afge werkt. De mars Folies Bergères van P. Lincke werd technisch goed gespeeld en had ook „op de wan deling" ongetwijfeld voldaan, doch hier op het podium had zij muzikaal een 'betere verzorging moeten hebben. Het klonk slechts luid! Wat dat betreft was 't nog een inilde voorbereiding op de orkaan die hierna o.l.v. de heer A. Lang- kemper losbrak. Het was soms nauwelijks te harden! Wij begrijpen echter best dat ook het vendel zich eens voor het voetlicht wil laten horen en zien, en hebben dan ook veel waardering voor het disciplinaire en frisse team van de heer Lang- kemper die in leiding en opvat ting een uitstekend vakman bleek te zijn. G. v. d. I. W eersverwachtinc medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond LICHTE VORST Zwaar bewolkt met plaatse lijke opklaringen en overwe gend droog. Temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. Meest matige Noord-Oostelij ke wind. (Ad veren tie) Burgerlijke Stand ALKMAAR Ondertrouwd: Hendrikus J. Hoenselaar en Jo hanna Poots; Aaron Polk en Anna van den Hoven; Hermanus P. Kareis en Alida M. Wortel; Joseph van Tricht en Wiühel- mina G. M. Dingjan; Petrus W. Bleeker en Anna M. Bilars; Jo hannes J. A. Brandsma en Pe- tronella U. A. Jansen: Marinus den Nijs en Mina Huizenga; Sienk Oudejans en Elisabeth M. Ranzijn; Taeike Postma en Cla- zina C. Siegers;: Bartholomeus J- Hoogland en Catharina M. Schou ten; Jacobus J. Limonard en Geertruida T. op de Weegh; Cent de Ruijg en Neeltje M. den Dunne. Overleden: Grietje Paarlberg, 77 jaar, weduwe van M. Speur; Hermanus van Trotseniberg. 19 jaar, gehuwd met A. E. Hollan der; Tiheodorus J. Boon. 76 jaar, gehwd met A. Wennekers. Jubileumviering L.T.B .-veehouders OUDORP. De afd. L.T.B. veehouders alhier vierde haar le lustrum. De dag begon met een plechtige H. Mis, waarna een ge meenschappelijk ontbijt volgde in café Meereboer. Bij deze gelegen heid werd de opbrengst van het lammerenfonds, die het afgelopen jaar gunstig was, bij monde van de secretaris der afdeling de heer G. Buren aan het Kerkbestuur overgedragen. Door Pastoor Pol der werd hartelijk dank gebracht voor de steun die de veehouders aan de parochie verlenen, terwijl spr. van de gelegenheid gebruik maakte, de steun en daadwerke lijke medewerking in te roepen bij het kostbare karwei, waarvoor dè parochie zich geplaatst ziet, n.l. de uitbreiding van de begraaf plaats. 's Avonds had in dezelfde zaal een feestelijke bijeenkomst plaats, waarbij als humorist op trad de heer Mak uit Ursem. Dat men zich deze avond behoorlijk geamuseerd heeft, blijkt wel uit het feit, dat het middernachtelijk uur reeds lang verstreken was, eer iedereen voldaan huiswaarts keerde. dat het mongen alweer de laatste dag is van onze grootse dat U er beslist spijt van, zult hebben, als U daarvan niet geprofi teerd hebt Ziet onze advertentie in de dagbladen van Woensdag j.l. Geen audiëntie Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem zal Woensdag 27 Januari a.s. geen audiëntie verlenen. ALKMAAR: Cinema Americain: Gekke touristen, a.l.; Rex: Ver boden Verhaal, 18 jaar met streng voorbehoud; Victoria: Avontuur in de Zuidzee, 18 j.; Cyrano, de Bergerac, 14 jaar; Harmonie: Intermezzo, 18 jaar. SCHAGEN: Royal: Vrouwenpoli- tie, 18 jaar. Stopplaats bus voldoet niet EGMOND AAN DEN HOEF De stopplaats van de bus op de Nieuwe Egmonderstraatiweg te genover het Naco-wachthuis.ie behoeft nodig verbetering. Nu stapt men daar in 't pikkedonker uit de bus. pardoes in een zeer ongelijke wegberm, vol prikkel draadversperringen en dergelijke. Een trottoir met een lichtpunt zou aldaar geen overdadige luxe zijn. Crocussen in bloei BERGEN. In de tuin, gelegen voor het huis van de heer Wokke, Jb. Weijandweg 14, staan thans reeds de crocussen in volle bloei. De normale bloeitijd is pas m Maart; het is dus wel zeldzaam vroeg. „De Familie Loberg" URSEM De R.K. Toneelver. „St. Bavo" gaf weer een van zijn uitvoeringen van dit seizoen voor een volle zaal. Opgevoerd werd het prachtige toneelspel „De Fa milie Loberg." Wij kunnen met voldoening constateren dat „St. Bavo" met deze opvoering er in is geslaagd een stuk te brengen met grote culturele waarde. De rollen werden zonder uitzondering op buitengewoon goede wijze ver tolkt. Een woord van hulde aan regisseur Oudejans is hier zeker op zijn plaats. Om teleurstelling te voorkomen voorzie men zich tijdig van plaatsfcaarten voor Zon dag a.s. Maandag 1 Febr. wordt nog een avond gegeven voor do nateurs. Kunstkring Elckerlyc CASTRICUM De cursussen in de moderne wijsbegeerte, lite ratuur en welsprekendheid zijn bijna volgeboekt. Reeds kan wor den medegedeeld dat Prof. Dr. Delfgaauw privaat-docent aan de Universiteit te Amsterdam bereid is gevonden een der cursussen te komen doceren. VlOS-programma voor a.s. Zondag WARMENHUIZEN. Het Vios- programma voor Zondag 24 Jan. luidt als volgt: Vios I—Hugoboys I, 2.30 uur; St. Bavo 2Vios 3, 2.30 uur; Vios jun.ZAP jun., 12 uur. Afgebrieht wegens het niet kunnen spelen vóór Zaterdag avond bij de bekende adressen. Nieuws uit Akersloot AKERSLOOT Na de goede resultaten van de laatste keer, deelt de Lourdesgroep mede dat men bij goed weer opnieuw pa pier op zal komen halen en wel met twee paarden en wagens op Zaterdag 23 Jan. Op Donderdag 28 Januari roept de K.A.J. al haar leden op naar het Jeugdhuis, voor een ledenvergadering. (Belangrijk) Burgerlijke Stand ST. PANCRAS. Geboren: Klaasje Cornelia, d. v. Aris Kriek en Dirkje Grootkarzijn; Grietje Trijntje, d. v. Pieter Tromp en Grietje Glas; Bastiaan Aart. z. v. Bastiaan den Hartigh en Aaltje Schuur. Overleden: Aart den Hartigh, oud -11 jaar. Ingekomen: H. van Dalen en gezin, van de Vijzellaan 1, van Alkmaar; J. J. Wit, Boeterslaan 1, van Rotterdam; J. van der Velde en gezin, Rovenweg 48, van Alk maar. ALKKMAAR. Ritsevoort en Koorstraat, tezamen een der be langrijkste winkelstraten van Alkmaar uitmakend, zijn van plan hun deel bij te dragen tot het welslagen van de stadsfeesten, waarmee het zevenhonderdjarig bestaan van Alkmaar zal worden gevierd. De buurtvereniging Koorstraat- Ritsevoort was gisteravond dan ook bijeen om plannen te smeden voor de verfraaiing en de versie ring van straat en zaken. Het was een goedbezochte vergadering die spontaan besloot de contribu tie vrijwillig te verhogen. Ritse voort en Koorstraat hebben een financieel offer over voor het ge meenschappelijk feest. De leden der buurtvereniging zal dan ook behalve de jaarlijkse bijdrage een extra offer worden gevraagd voor de uitbreiding van de versiering, een extra bijdrage, die desnoods in gedeelten te be talen zal zijn. De volgende week zal daartoe een circulaire in zee gaan. Op de Heiloërbrug zal de Stich ting Alkmaar 700 Jaar Stad een erepoort doen verrijzen en de versiering van Ritsevoort en Koorstraat zal daarop aansluiten. De lichtmasten zullen weer langs de straat staan en er zijn plannen tot aanschaffing van pa- voiseervlaggetjes. Er zijn plannen om tot een fraaie verlichting te komen, die het geheel der versie ring nog attractiever maakt. Er zijn plannenEn er is enthou siasme. En daarom zijn wij ervan overtuigd, dat ook het geld er komt, waardoor de plannen te verwezenlijken zijn. In de komen de drie weken zal dat geld er moeten komen of moeten worden toegezegd. Dan pas kunnen Ritse voort en Koorstraat definitieve maatregelen treffen om het feest van onze stad, voor wat betreft deze beide straten, te doen sla gen. De versiering die men zal aanschaffen, zal geen „eendags- versiering" zijn, maar een, die men jaarlijks zal kunnen gebrui ken. Dat ieder der zakenlieden zijn etalage tot een unicum van uitstalkunst zal trachten te ma ken, behoeft geen vermelding. Half Februari zal de buurtver eniging wederom bijeen komen. Wij hopen dat zij dan in staat zal zijn, haar grootse plannen te ver wezenlijken. Topprestatie van milddadigheid CASTRICUM Nog amper 'n week geleden gaf Katholiek Cas- tricum ruim duizend gulden be nevens een groot bedrag in natura voor de Oost-Priesterhulp. Nu was het voor de armen van de St. Pancratius waarvoor kapelaan van Heemskerk tijdens de H. Mis sen de aandacht vroeg. Bijna f 1500 was de oogst, op één mor gen bij elkaar gebracht. Wij kun nen ons niet herinneren dat ooit eerder voor onze eigen armen zo veel werd bijeengebracht. Een prachtig resultaat! T oneelvereniging St Pancratius CASTRICUM „Als je er maar in gelooft," is de titel van het nieuw in studie genomen stuk, 'n blijspel, dat het zeker wel weer zal doen. Eind Februari zal de eerste opvoering plaats vinden

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3