Zaanlandse drukkerij eist dwangsom van een millioen 39 ct 5IM0N DE WIT St. Deusdedit vierde zijn gouden feest ZELFBEDIENING Hij wilde kapitein zijn... In kort geding tegen Ver. TS.H. Dagbladen Vu>fguUW^l uoHJczjCAMP C. PLOEGER - DIRKSHORN Goed en Goedkoop MEDISCHE C0RSETTEN Dinsdag 26 Januari 1954 KATHOLIEK HANDBAL Chiron's zege wordt betwist Markt en Beurs Prijsverlaging Groot nieuws Edammer kaas 40+jong. 100 gram 21 Gerookt vet spek 500 gram 125 Geld. rookworst per stuk tenminste 195 gram 69 Haagse leverworst iso gram 29 DADELS zonder pit, laatste oogst 1f| Erwten met gesneden worteltjes per heel blik 59 ct §g 3e Keliner Hotel Bellevue Den Helder ENGELS conv. J. Koopman, Sperciebonen Bruine bonen Verpakt bloem Vanillegries Jams diverse smaken. VIOOLTJES heerlijke koekjes ALLEEN LANGESTRAAT 44 - ALKMAAR Pagina 4 MIDDENMEER De gezamen lijke afdelingen van de Katho lieke Landarbeidersbond uit Me- demblik, Kolhorn, Nieuwe Nie- dorp, Slootdorp, Wieringen en Wieringerwerf vierden met de afdeling Middenmeer het gouden jubileum in het Beurshotel te Middenmeer op 23 Januari. De feestavond werd geopend door de heer G. v. Olst, voorzitter van de afdeling Middenmeer. De geheel gevulde zaal kwam al aanstonds in de feeststemming door het op treden van het duo Loosen-Dam, dat veel succes oogstte met zijn soldatennummers, en al aanstonds de gasten aan het lachen bracht. Hierna gaf <ie voorzitter het woord aan de heer Bosman uit Haarlem, lid van het hoofdbe stuur van de Ned. Katholieke Landarbeidersbond. Spr. memo reerde de toestanden van 50 jaar terug, en bracht danik aan de pio niers, die met zeer veel opoffe ringen en inzet van alle krachten zich hebben georganiseerd om de landarbeiders uit hun menson waardig bestaan op te heffen. Zij wisten zich daarbij sterk, want de pauselijke encyclieken Rerum Novarum en Quadragesimo Anno wezen hen de weg. Vooral ook de vrouwen van de pioniers, aldus spreker, hebben veel bijgedragen om het succes van de mannen mo gelijk te maken. Ondanks veel tegenwerking hebben de voor mannen taai volgehouden. Het vele organisatiewerk, de contri buties, die dikwijls in de gezin nen zo moeilijk te missen waren, maakten het voor de arbeiderss- vnouwen vaak heel moeilijk om steeds raaats de man te staan. Maar ook zij hebben ingezien dat de enige weg naar verbetering van hun lot was: een gezamen lijk optrekken in een hechte or ganisatie. Het was echter, aldus de heer Bosman, niet enkel om materieel gewin, dat men zich organiseer de, maar ook om geestelijke voor delen, om behoud en verdieping van geloof, om de mogelijkheid van zelfontwikkeling, en vooral ook om later mede op te trek ken naast de werkgever om zo het succes van het bedrijf of de onderneming zo groot mogelijk te maken. Het zijn vooral, aldus de heer Bosman, juist de boer en de landarbeider die het eerst tot samenwerking zijn gekomen en gezamenlijk optrekken in de Stichting van de Landbouw. Als straks de P.B.O. een feiit zal wor den dan moet ook de landarbei der klaar staan om mede de ver antwoordelijkheid op zich te ne men. Maar de arbeiders moeten thans diep doordrongen zijn van de zware taak die hen wacht, want medezegigingischap eist me de-verantwoording, het brengt de plicht mee om te samen met werkgever op te trekken, samen te strijden en zo nodig ook mede te lijden als harde tijden dit mochten vragen. Om hiervoor klaar te staan riep de heer B'osiman vooral de jonge ren op, om hun vrije tijd toch vooral nuttig te besteden en zich te bekwamen om het vele dat in de voorbije 50 jaren verricht is, verder uit te bouwen en om straks de kracht en kennis te be zitten om de plaats van de oude ren in te nemen. Hierna ging de heer Bosman er toe over om aan 20 personen, die meer dan 25 jaar trouw lid van St. Deusdedit ge weest zijn, een oorkonde en een gedenkteken in zilver uit te rei ken. De gelukkigen waren W. Steenbakker, P. Mertens, G. Hof- mejjer, J. Veraart, J. de Jong, udt Wieringerwerf, C. de Oliesla ger uit Kolhorn, C. Burrn, S. Brattinga, A. de Houx, H. Elfring en H. Terpstra udt Slootdorp, en P. Pauwels, P. Groot, A. van Bunderen, P. v. d. Wal, P. van Est, N. v. Sdttert, C. Roeland, Th. Temmerman en A. de Bakker uit Middenmeer. Na het zingen van het strijd lied voerde het K.A.B.-toneel het blijspel op „De truck van Tinus", een met veel succes gespeeld stuk waarbij de zaal menigmaal de gelegenheid kreeg om uitbundig te lachen. Vooral Kees Westdorp speelde voortreffelijk, terwijl ook het spel van mevr. W. Dam-Loo- zen zeer goed was. De regie be rustte bij de heer B. Buys. In zijn slotwoord, dat pastoor Zijistra uit Wieringerwerf sprak, dankte hij de spelers voor het keurige spel, waardoor de zaal voor 100 heeft meegeleefd. Ook pastoor Zijlstra memoreerde, dat het vooral de jeugd is die zal moeten strijden om de haar toekomende plaats te veroveren in de maatschappij, maar ook zal de jeugd sterk moeten zijn in haar strijd om het behoud en de bele ving van de hoogste waarde die het bezit, het geloof. Daarvoor is nodig een verbonden jeugd en met een beroep op de ouders be sloot pastoor Zijlstra zijn felici tatie bij dit jubileum. Een gezellig samenzijn hield velen nog lang bijeen. Burgemeester van Bloemendaal gaat heen OVERVEEN, 25 Jan. In ver band met het bereiken van de 65-jarige leeftijd op 4 Juni, a.s., heeft jhr. mr C. J. A. den Tex, burgemeester van Bloemendaal, aan H.M. de Koningin met in gang van 1 Juli a.s. ontslag ge vraagd uit zijn ambt. De heer Den Tex begon zijn burgemeestersloopbaan op 30 September 1925 in de gemeente Diepenheim (O.). Op 6 Augustus 1931 werd hij burgemeester van Bloemendaal. Gedurende de tijd van zijn burgemeesterschap is de gemeente Bloemendaal gegroeid van 14.000 tot 20.000 inwoners. Om het kampioenschap Spelregelkemiis SCHAGEN. Als onderdeel van de landelijke spelregelcom petitie van scheidsrechters vond Woensdag 13 Januari j.l. een ontmoeting plaats tussen de Scheidsrechtersvereniging Seha- gen en Omstreken en de scheids rechters uit Alkmaar en Den Helder en omgeving. Deze ont moeting is geëindigd in een ecla tante overwinning voor S. en O. Dientengevolge zal de Scheids rechtersvereniging Schagen en omgeving nu in het krijt treden tegen ae zustervereniging uit Amsterdam Dit zal nu heden, Dinsdagavond gebeuren in de zaal van hotel Igesz aan de Markt te Schagen. KINDJE VERDRONKEN TE GRONINGEN GRONINGEN. De 3-jarige Aaltje Slotegraaf is in de woon schepenhaven tijdens het spelen jammerlijk verdronken. Na enig zoeken vond men het kind tussen de wal en het schip. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Hoewel de meeste velden wer den afgekeurd voor handbal, is in het District Noord toch nog 'n énkele wedstrijd doorgegaan. Het zij direct geconstateerd gelukkig zonder een enkel ongeluk, want speeiaal bij handbal is het harde veld wel een extra handicap. Zo konden op de zandvelden in Den Helder alle vastgestelde wed strijden doorgang vinden. W.G.W. slaagde er in haar laatste wed strijd in de competitie in een overwinning om te zetten. F.S.A. wist wel dapper weerstand te bieden, maar W.G.W., dat over een uitstekende voorhoede be schikt wist uiteindelijk de schaal naar eigen kant te doen door slaan. Via een 10 voorsprong wist het nadat F.S.A. gelijk ge maakt had, al spoedig een 4—1 voorsprong te krijgen. Toen zette F.S.A. een slotoffensief in en wist in te lopen tot 43. W.G.W. had de langste adem en toen het 53 werd. was de strijd beslist. Ook de beide andere elftallen van W.G.W. wisten overwinnin gen te boeken. Zo kwam W.G.W. a aan een 100 overwinning op Hugo Girls eri W.G.W. b wist met 52 de jongste junioren van F.S.A. in bedwang te houden. Ten slotte ging ook in de West- friese hoek nog een wedstrijd door. Hier wist S.E.W. a met 100 de balans naar haar kant te doen doorslaan, Always For ward a werd hier de dupe. S.E.W. a heeft nu nog maar een enkel puntje nodig om zich kampioen van haar afdeling te kunnen noemen. De stand in de Junioren afde lingen van het District Noord is thans als volgt: Junioren AA: Con Zelo a 1115 D.W.O. a 11—14 V.Z.V. a 9—12 VI. Vlug a 10—12 Geel Zwart a 810 W.G.W. a 10—9 V.I.O.S. a 10—7 Rallye van Monte Carlo MONTE CARLO, 25 Jan. De uitreiking van de eerste prijs aan Louis Chiron voor de Monte Carlo Rallye, welke vanavond zou plaats vinden, is geannuleerd, om dat zijn overwinning betwist wordt. Wel worden de andere prijzen uitgereikt. De Fransman Georges Houel, die in een Alfa-Romeo heeft mee- gedongen, diende een protest in tegen de overwinning van Louis Ohiron, omdat, naar hij beweert, de Lancia van Ohiron geen ge woon fabrieksmodel is. Volgens Houel is een motor van 2.5 liter cylindercapaciteit zoals Chiron's Lancia had, normaal niet voor zo'n carrosserie bestemd. De jury wees het protest af, maar vervol gens heeft IJouel het voor de automobielclub van Monaco ge bracht, die het nu tezamen met de automobielclub van Frankrijk zal bespreken. Het door de Fransman Georges Houel ingediende protest is gis teren definitief door de sport- commissie van de rallye van de hand gewezen. Houel is hiertegen in beroep gegaan. In de loop van deze week zal het beroep behandeld worden door de automobielclub van Mo- Hugo Girls a Junioren AB: S.E.W. a St. Victor a F.S.A. a Con Brio a D.T.S. a V.I.O. a Strandvogels a Always Forward Excelsior a Junioren B: D.W.O. b V.Z.V. b S.E.W. b Con Zelo b W.G.W. b Geel Zwart F.S.A. b b 11—1 12—24 13—18 13—16 11—15 11—12 10—6 8—4 9—1 9—0 10—14 9—13 9—15 9—8 7—7 8—3 8—0 ALKMAAR Voor de Po litierechter was hij correct en keurig. Hij glom van netheid en pommade. Hij was een man, waarvan men onmiddellijk zei: „Kijk, dit is nu een heer". Deze heer, woonachtig in Rotterdam, moest een nachtje in Den Helder overblijven en verveelde zich in deze voor hem onbekende stad, weshalve hij zijn vertier ging zoeken voor de tapkast. En na enkele fikse pogingen om de vriend schap met Bacchus te verster ken, toog hij naar buiten, waar hij enkele mariniers aantrof. Bier werd de geest van Na poleon over hem vaardig. „Het bandje van je helm zit niet goed", zei hij tegen een van hen, „dat behoort onder je kin te zitten." „Ah", zei deze marinier. Want wat kan een marinier, in een dergelijke situatie anders zeggen, dan „Ah?" Hij zei dus „Ah", en deed er verder het zwijgen toe, zodat de heer deze opmerking nog eens her haalde. En hierna zei de heer tegen een korporaal, die dienst doende bezig was de mili taire patrouille te controleren: „Jij daar, ga maar eens in de houding staan, ik ben kapi tein". „Zo", zei deze korpo- raai, bent u wel kapitein?" Waarop de heer dit benadrukte en er aan toe voegde: „En nu in de houding, begrepen?" Zo stond de korporaal in de houding, met de pink op de naad van zijn broek, voor deze dronken heer uit Rotterdam. Helaas, voor deze Rotter damse heer, was hij geen ka pitein. Hoe graag hij het ook had willen zijn, hij bad het niet verder gebracht, dan' re serve-korporaal en dat is niet zo heel erg ver. Voor de Alkmaarse politie rechter bleek de pseudo-kapi- tein zich niets meer te herin neren; hij was dronken ge weest. Maar eilaas, de ver klaringen van de „gedupeerde" korporaal en verbaliserende marechaussee wezen udt, dat deze heer nog heel goed wist wat hij deed. En voor de korporaal was zijn dronkenschap geen enkele reden om aan de echtheid van deze kapitein te twijfelen Dit bleek althans voor de rechtbank. De politierechter wilde de humoristische kant van deze grootse poigdng om een machtig man te zijn ech ter niet uit bet oog verliezen. F 25.of tien dagen, was de uitspraak. En de glimmende, keurig gesoigneerde heer uit Rotterdam, verdween buigend van het justitionele toneel. ALKMAAR De Alkmaarse. Courant en meer geweste lijke kranten maken deel uit van de N.V. Verenigde. IS oordhollandse Dagbladenmaar er is nog een andere IS.V., die met die Verenigde IS oordhollandse Dagbladen iets te maken heeft. Dat is de IS.V. Dagblad voor IS oord- Hollandopgericht in 1943onder druk van de bezet tingsmacht. Tussen deze beide N.V.'s rommelt het nu. Althans tussen de aandeelhouders van de ene en die van de andere. En deze onenigheid heeft geleid tot een kort geding, dat gisteren te Alkmaar in behandeling kwam. In dit kort geding was de Zaanlandse Stoomdrukkerij eise res. Gedaagden waren: de N.V. Dagblad voor Noord-Holland en N.V. Verenigde Noordhollandse Dagbladen. De directie van de ene N.V. is identiek met de directie van de andere. Bij de fusie der dag bladen was overeengekomen, dat de deelnemers een permanente vergoeding zou worden uitge keerd, waarin de voorheen ge noten winst was vastgelegd. Be droeg de winst meer dan de per manente uitkeringen, dan zou een uitbetaling in aandelen plaats vinden. Tot de fusie behoorde ook „De Zaanlander", die evenwel na de bevrijding, toen in het bedrijf een verwarde situatie was ont staan, grotendeels weer in Koog aan de Zaan werd vervaardigd. De Zaanlandse Stoomdrukkerij deed toen tijdelijk afstand van de jaarlijkse vaste vergoeding. Daarvoor in de plaats kwam een vergoeding uit Alkmaar voor het vervaardigen van „De Zaanlan der". Er werd toen een nieuwe N.V. (De Verenigde Noordhol landse Dagbladen) opgericht, waarin vanwege de oud-illegale f> bladen die in- de combinatie wa ren opgenomen, toezicht moge lijk was. De positie van de Zaan landse Stoomdrukkerij was in de tijd van zelfstandigheid ongun stiger geworden. Thans tracht men de Zaan landse Stoomdrukkerij te bewe gen, van een deel der vergoeding afstand te doen en zelfs een deel van de aandelen in de nieuwe N.V. te verstrekken aan de an dere deelnemers in de nieuwe combinatie. Een besluit daartoe is reeds ge- namen in een vergadering van de commissarissen Slechts de vertegenwoordiger van de Zaan landse Stoomdrukkerij verklaar de zich tegen dit voorstel. Op 18 November 1952 schre ven de overige aandeelhouders de Stoomdrukkerij aan om te be reiken dat zij hen dertien aan delen a pari zou doen overnemen en de jaarlijkse uitkering zou doen verminderen van S 29.000.- tot 7000.-. De V.N.D. zou dan de schuldenlast van de andere N.V. overnemen en de schuld delgen door het uitgeven van nieuwe aandelen. De V.N.D. en de andere N.V. zijn terecht steeds als een een heid gezien, stelde de raadsman van eiseres, mr. E. H. IJ. van Hees uit Amsterdam. De schuld van de N.V. Dagblad voor Noord- Holland zou contractueel op 1 Januari 1955 opeisbaar zün. Reeds thans echter tracht men een saneringsplan teverwerke lijken, dat een nieuwe verdeling van aandelen beoogt. Die sane ring is volgens de raadsman van eiseres volkomen overbodig, om dat de N.V. Dagblad voor Noord- holland in 1955 aan zijn verplich tingen zou kunnen voldoen, zo dat het onnodig zou zijn de schuld van deze N.V. over te hevelen -naar de V.N.D. Het voor keurrecht van de eerste N.V. op aandelen van de tweede, een recht dat eiseres stelde op een waarde van twee ton, zou door deze maatregel teloor gaan. De eis was dan ook. nietigver klaring van het besluit der ver gadering van commissarissen en verbod van uitvoering op straffe van verbeurding van 1 millioen gulden. De Zaanlandse Stoomdrukkerij heeft belangen bij de V.N.D. en is derhalve gerechtigd dit verbod van uitvoering te eisen, aldus stelde de raadsman van eiseres. Zü voelt zich door de getroffen regeling in ernstige mate bena deeld. De Zaanlandse Stoomdrukkerij zou bij deze regeling niet langer deelnemen met 23 procent van het vermogen, maar met 15.6 procent. Dat is, waar de Stoom drukkerij zich tegen verzet. Eiseres is uitgenodigd tot medewerking aan deze regeling, en zij kan nog altijd medewer ken. Doch wanneer zij dat niet wenst, dan zal het sanerings plan toch doorgaan, zonder haar. De V.N.D. zullen dan de schul denlast der deelhebbers over nemen zonder die van het Dag blad voor Noordholland. Er zul len dan 30 minus 11 aandelen worden uitgegeven. Het volledig plan houdt de uitgifte van 80 aandelen in, waarvan elf aan eiseres. Het prijsgeven van het voor keurrecht noemde mr. Scholten uit Alkmaar, optredend voor ge daagden, een conditio sine qua non, omdat het Dagblad voor Noord-holland enige aandeelhou der is. Mr. Scbolten zag als hoofdpunt van de eis een verbod van uit gifte van nieuwe aandelen, tenzij eiseres daar 23 procent van ver werft. De regeling zou de moeder maatschappij redden, zo stelde mr. Scholten, op de enige wijze die haar crediteuren (tevens aan deelhouders) wensen. Dat de participatie van eiseres in het hele concern vermindert, noem de mr. Scholten redelijk. Het moederbedrijf zal per 1 Januari 1955 niet kunnen betalen, zeker niet wanneer men rekening houdt met de noodzakelijke uit breiding en verbetering die het hele bedriif zal moeten onder gaan. Mr. Scholten legde, het accent op de federalistische structuur van de fusie en op de tweeheid der beide N.V.'s. Het abonnementental van de Zaanlandse editie is teruggelopen van 10.000 tot 4.000. Het is alles behalve onredelijk dat het aan deel van eiseres in het gehele bedrijf wordt verklein, zo meen de mr. Scholten. Bovendien was de overname van de schuld een redelijke tegenprestatie voor het prijsgeven van het voorkeur recht. Hët besluit, zo stelde mr. Scholten, moet worden gezien naar zijn eigen inhoud, niet naar eventuele bijmotieven. Geen ont binding van de vennootschap is het doel, maar sanering. Mr. Scholten, die de hoop uit sprak namens gedaagden, dat eiseres alsnog tot de regeling zal toetreden, zag in deze aan gelegenheid geen taak voor de rechter. Hij vroeg dan ook niet- ontvankeliikverklaring van de eis. Mr. Van Hees, namens eiseres, noemde de regeling een ernstige benadeling van het Dagblad voor Noord-Holland. Hij deed dit op grond van cijfers uit de balans. Hii noemde het besluit in strijd met de goede trouw en zelfs on zedelijk. dit aan de hand van de jurisprudentie en de litera tuur. Hij noemde het aangegane contract geen federatie-, maar een fusiecontract. Op 1 Februari zal in deze vrii ingewikkelde zaak uitspraak worden gedaan. naco, die de rallye organiseert en indien deze het protest ook ver- werpt, dan wil Houel de zaak voorleggen aan de internationale automobiel federatie. In verband hiermee hebben de commissarissen van de rallye voorbehoud ge-maakt ten aanzien van het klassement van de ster- rit, t.w.: 1. Het défilé van de overwin naars, dat vanmiddag in Monaco gehouden zou worden, is afgelast. 2. De uitreiking van de prij zen, die vanmiddag om 14.15 uur zou plaatsvinden in tegenwoordig heid van de prijs, is ook afgelast. 3. Deze prijzen zullen van avond uitgereikt worden tijdens het gala-diner, maar slechts voor de 2e, 3e en 4e categorie en de beker in de damesafdeling. De prijzen voor de eerste vijf in het algemeen klassement zullen nog niet uitgereikt worden. Het defi nitieve klassement zal wachten op de beslissing inzake het protest van Houel. De jury heeft ook nog geen be slissing genomen over de toeken ning van de prijs voor het beste comfort, welke het vorig jaar door de Nederlander Proos-Hoo- gendijk gewonnen werd. ZWAAG. Gare biet 8—16; Uien 2.10—17; Prei 15—22; Gele bew.kool 6.60—10.70; Groene 'kool 7.8016.80; Rode kool 610.10; Boerenkool 10—21; Spruitkool 22 44; Witlof 2151; Breekpeen 56.30; Waspeen 1119; Andij vie 6769; Goudreinetten 2537; Jonathan 3358; Laxton Superb 42; Pres. v. Engeland 1737; Con ference 2468; Provisie peer 15 23; Sint Remy 1924; Winter- jan 2130. ND.-SCHARWOUDE, 26 Jan. 24.000 kg uien 910, grove 7.60 9.30, drielingen 9—11, nep 18; 4000 kg peen B 5, C 5.205.40, D 5; 42.000 kg rode kool A 79.70; B 66.10; 6000 kg gele kool 6.30 8.30; 11.000 kg groene kool 11.20 16.80; 71.000 kg Deens witte 5.50; 4.65 kg witlof I 4145, II 39—40, stek 23—27. LANGEDIJK, 26 Jan. Aan voer 12.000 kg uien 7.20—10, grove 7.708.60; 27.000 kg groene kool 12.70—19.10; 31.000 kg gele kool a 7.208.20; 33.000 kg rode kool a 7—10.20, b 6—6.70; 13.000 kg witte kool 5.50; 1900 kg witlof lb 42—48, 2ib 36—38; 1200 kg bie ten b 4.10; 1000 kg spruiten 20 40. Doorgedraaid: 13.500 kg gele kool; 4000 kg witte kool en 5000 kg rode kool. BEEMSTER, 25 Jan. Witlof 16—51; Rode kool 612. Savoye kool 89. Groene kool 716. Spruitkool 1564. Boerekool 8 16. Andijvie .41—78. Rode bieten 46. Gare bieten 815. Winter peen III 5—8. Waspeen 27—30. Uien: middel 38.20. Prei 923. Appels: Brabantse Bellefleur 6 14. Goudreinette 1349. Jonathan 848. Laxton Superbe 20—61. Present van Engeland 1349. Peren: Beurré Merode 30. Kam perveen 10—24. St Rémv 1227. Winter jan 1331. ALKMAAR. 25 Jan. Witlof A 29—53. B 15—29. Rode kool 7—10. Savoye kool 710.50 Groene kool 715.50. Spruitkool A 3056, B 1529. Boerekool 12.5028.50. Andijvie 4262. Rode bieten 4 8.50. Winterpeen 56.50. Waspeen 17—28. Uien 2.50—11. Prei 9.50— 21 Selderie 612. Peterselie 14. Knolselderie 410.50. Appels: Cox Orange Pippin 1145. Goud reinette H.I. 22—31. Peren: Con férence 1518. St. Rémv H.I. 23 25. Winterjan A 3032 Slachtveemarkt ALKMAAR 3 paarden 500 650; 99 koeien 6001070; le kw. 2,75—2,85; 2e kw. 2,55—2,75; de overige soorten 2,452,55; 72 nuchtere kalveren 4085; 3 vette schapen 80120; 396 varkens zware varkens 1,801,84; vlees varkens 1,821,86; lichte var kens 1,80—1,82; zeugen 1,70— 1,80. Voor de koeien bestond vol doende animo. Het aanbod is echter iets te gering geweest om geheel aan de vraag te kunnen voldoen. Aangezien als gevolg hiervan de noteringen hoger kwamen, was de handel trekkend Wat de kwaliteit betreft, kan in het algemeen gesproken worden van goede vleeskoelen. Er waren even meer kalveren, doch deze dieren zijn zo duur, dat, ofschoon het kalfsvlees bü de slagers een gewild artikel is, het verioop van de handel op de markt traag ge noemd moet worden. De toename van de vraag naaT varkensvlees zal vermoedelijk de reden wel zijn, dat het aanbod van lichte dieren vandaag weer ruimer was. De grotere vraag naar vleesvarkens deed de prij zen voor deze dieren boven die van de spekvarkens uitgaan, ter wijl de prijzen voor de lichte varkens de minimum-notering van de vleesvarkens bereikten. De handel is in alle soorten varkens goed geweest. WARMENHUIZEN, 26 Jan. Rode kool 6.10—10.30, gele kool 6.50, witte kool 5.50 HEM, 26 Jan. Groene kool 7 17.80, rode kool- 77.80, knolbie ten 4.205.60, spruiten 1639, midd. uien 9.40, grove uien 8.00; witlof 3050 winterjan 25; Gie- ser Wildeman 3036. AMSTERDAM, 25 Jan. Binnenl. granen. (Boerennoteringen). Wit te tarwe 2627, rode tarwe 26— 26.75, rogge 21.75, zomergerst 22 23.25, wintergerst 2021.50, ha ver 2022.50, groene erwten 43 46, bruine bonen 8590, paar- debonen 2930, duivebonen 39 41, karwijzaad 8093.50, blauw maanzaad 120-128, geel mosterd zaad 6062.50, kanariezaad 45 50. Alles per 100 kg. Aangeboden te Alkmaar aan Heer, op goede stand ruime gemeubileerde ZIT-SLAAPKAMER z. pension. Br. nö. 24991, Bur. van dit blad. Schoenreparatie van 't beste zoolleer en vak lieden met diploma's waarborgen U 't beste. Herenzolen 2.90, dames zolen 2.40. Van het bes te zooirubber: heren zolen 1.90, dameszolen 1.50. Keurige en water dichte afwerking. Op kleine karweitjes kan gewacht worden Chattillon de echte su perlargo, alléén Hoog straat 15 en 20. Telefoon 4145, Alkmaar. Schoenen vergroten en vormen naar de voet en anti-slip. Speciaal adres voor ver. ven van schoenen, tas sen, enz. Schoenen per bode ge bracht dezelfde dag klaar. voor uw familieleden, vrienden en bekenden bij geboorte verloving h u w e I ij k kunt U op de snelste manier bekend maken door een advertentie in de krant U neemt hiervoor natuurlijk uw eigen krant NOORD-HOLLANDS DAGBLAD Kantoren te: ALKMAAR HOORN DEN HELDER SCHAGEN CfiÜSlSJÜ' Iets nieuws op gebied van cor- setten is het „CAMP CORSET" Dit is een corset, dat onder controle van doktoren vervaar digd wordt en het lichaam op de juiste wijze steun geeft. Het op anatomisch wetenschap pelijke grondslag vervaardigde Camp-oorset verstevigt de ver slapte spieren. Het geneest en bevordert de goede werking van de tere organen. Alle Camp-corsetten worden op zij gesloten en zijn op de rug regelbaar door gemakkelijk verstelbare veter. Voor het Camp-corset en de Camp B.H. met patent-veter sluiting bestaan geen moeilijke figuren: het is voor ieder figuur, ideaal, ongeacht uw leeftijd. Op aanvraag folder gratis ver krijgbaar. - Gediplomeerd cor- setiere aanwezig. - Uitgebreide sortering. TELEFOON 264 (K 2245) Ct H Tracteer ook Uw kinderen op het gezonde en goedkoopste snoepje t 250 gram van 24 voor 18 Ct VIJGEN zongerijpt, laatste oogst IQ 250 gram van 24 voor lö Ct Te koop, wegens over compleet: HAARD voor midöelgr. kamer f 50. Singel 99, Den Helder. Gevraagd: TE KOOP in welv. dorp in N.N.H: groente en fruit- zaak met woning. Brieven no. W 3788 bur. v. d. bl, O Hoofdonderw.. WESTWOUD 118 Tel. K 2286—305 per heel blik 500 gram per kilo 200 gram per pot vanaf 78 ct 39 ct 45 ct 25 ct 39 ct bestrooid met suiker 250 gram van 45 voor

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4