I I I I I I I I I I I I I I I I I l I I I I I I Koude over Europa Grote vlammenzee woedde in Oude Pekela Verrassing voor Molotov Frans Episcopaat dringt aan op gehoorzaamheid Op IJselmeer ijsbergen van drie meter hoogte Heilige Vader nog niet geheel hersteld 43I Dagblad voor Alkmaar n omgeving Eiermijn in brand Betogingen in Spanje I I I I Volv. Leidse kaas B 1 I I I 1 De affaire met de „rijksspijkers" Fanfani koel ontvangen Aanhoudende vorst Man overboord van Cottica Twee millioen kg stro een prooi van het vuur NAAR CHINA Drie Westelijke ministers aanvaarden zijn agenda Priester-arbeiders hebben fouten gemaakt Zeven doden bij vliegramp Verhoging jeugdlonen Voor ongerustheid geen reden De afscheiding van Aruba Per helicopter van Lelystad naar het vasteland LANGESTRAAT 57 Woensdag „KOOPJESDAG" Dolle prijsen! B en W-cacao Ie soort, 200 gr, 69 Maïzena Alison" 2 pakken Custard „Allson" I Patent bloem 1 kg. voor 37 2 pakken 47 ISperciebonen groot blik groot Koffiemelk zonder suiker, 2 grote blikken 95 I Spliterwten extra, 500 gram 37 I Zuiver eesmol- I 771 Zuiver gesmol ten rundvet 500 gram f, 57 22 39 37 Closetpapier 5 rollen Havermout vlugkokend, 500 gram Tomatenpuree I Italiaanse, dubbel blik Eng. H.H.-zeep Iovervet, 10 stukken IZelfw. wasmiddel 2 pakken 55 B j 2 Pannesponzen f fl 1 dubbel stuk H.H. zeep I I samen voor 29 69 Zolang de voorraad strekt I Zwaar bel. kaas 40 500 gr. 129 I Edam kaas 400 gram 82 400 gram 97 Olba rookworst per stuk 69 I Extra dik vet spek 500 gram 127 Bloedworst m. spek, 200 gr. 39 Gev. varkens rollade 200 gram 69 Gevuld ontbijtspek 200 gram 69 Schotel „Populair" 150 gram 39 Heerlijke jam 13 soorten 2 potten 79 I Grote ontbijtkoek heerlijk vers 37 I Appelstroop per beker 2 voor 35 65 B zonder pit, 500 gram Zoute pinda's 150 gram j Grote Chinese j Pinda's f j 250 gram 57 f Winterdrups 200 gram Droptoffees 200 gram Hazelnoot bonbons B iotf nnnvkf 57 iets aparts, 150 gram Nougathlokken 7 voor Koffie-cakes 6 voor Frou-frou 250 gram Prinsesjes 'n licht koekje, 250 gram Janhagel (de echte) 250 gram 25 47 47 47 39 Als U gaat ZELFBEDIENEN profiteert U da gelijks van de EXTRA LAGE PRIJZEN NOORDHOLLANDSj - - inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct per mm, minimum mJÊÊL* f 2.50; in alle edities 26 ct per mm, minimum f 4.familieberichten 20 ct, resp. 30 ct per mm. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draafsingel 59, tel. 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; Alkmaar, Ritsevoort 52, tel. 2046 K 2200; Den Helder. Keizerstr. 99, tel. 2800 K 2230; Schagen, Ged. Gracht 39, tel. 459 K 2240. Buiten God is t nergens veilig (Vondel) Woensdag 27 Januari 1954 49e Jaargang Nummer 12994 Koude lucht uit Rusland en Polen, waarin tijdens de nacht temperaturen van meer dan 25 graden onder nul voorkomen, stroomt naar West-Europa. In Oost-Duitsland daalde het kwik tot 20 graden onder nul. In het Oosten van ons land vroor het gisteravond al tien graden. De vorst zal nog verscheidene dagen aanhouden. In Engeland is meer dan de helft van het weg- en spoorwegverkeer tot stilstand gebracht of vertraagd door zware sneeuwval. Overal langs de kust geldt de waarschuwing voor storm. Twee schepen uit Zwolle, de „Schiestroom" en de „Adriana" bleven steken in het IJselmeer. Gistermiddag konden zij op eigen kracht Amsterdam bereiken. De sleepboot van de rederij Goedkoop, die ter assistentie van een derde schip was uitgevaren, moest on- verrichterzake terugkeren. Het had geen schip kunnen ontdek ken, maar wel ijsbergen ontmoet van wel drie meter hoog. De boot kon met zijn ijsploeg amper door het ijs komen. In de Waddenzee ligt veel ijs. Militaire vliegtuigen onderhouden de verbinding tussen Leeuwarden en Ameland. Twee machines brachten gisteren post' over. Ook vandaag zal er vermoedelijk weer gevlogen worden. Gisteren kon de veerboot tussen Oostmahorn en Schiermonnikoog nog varen. Vandaag zal er een vliegtuig aan te pas moeten komen. Koningin Juliana bij toneelvoorstelling 's-GRAVENBAGE, 26 Jan. Vrij onverwacht woonde Konin gin Juliana hedenavond in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen de opvoering bij van „Dialogue de Camelites" van Georges Bernanos, welke werd gegeven door het theatre Heber- tot. De Koningin had enkele mi nuten voor de aanvang, door ve len onopgemerkt, plaats genomen in de koninklijke loge. Twee maanden geleden kwam de acht-jarige Maria Samuel naar Nederland. Zij leed aan de z.g. „blauwe ziekte", een hartafwijking, en moest in Groningen worden geopereerd door Prof. Dr. L. D. Eerland. Dinsdag, is een herstelde en opgewekte Maria per KLM- vliegtuig naar haar land ver trokken. Een laatste groet aan Nederland. De veerdienst tussen Enfchuizen en Staveren is gestaakt. Het IJsel meer heeft van Marken naar Nij- kerk middel zwaar vast ijs, bij Medemiblik en Eemsdijk zwaar vast ijs en tussen Enktouizen en Staveren zwaar opeengepakt drijfijs. De scheepvaart heeft het moei lijk. Alleen de trajecten Delfzijl- Eems, Eemskanaal, Meppelerdiep, Twentse kanalen, Apeldoorns ka naal, en FonejachtLeeuwarden Harlingen zijn nog behoorlijk bevaarbaar. 's-GRAVENHAGE, Het Hoog militair Gerechtshof heeft de ka pitein W. J. van den IJ. uit Ede, aan wie ten laste was gelegd dat hij met planken van het Rijk een vliering en een trap daarheen in zijn huis had laten maken, een kast voor een aalmoezenier met een dienstvervoermiiddel had la ten transporteren en een stoel had laten timmeren, eveneens met cijksmaterdaal, veroordeeld tot een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf met 3 jaar proeftijd en een boete van f 300. Deze zaak stond bekend als de z.g. „Rijks- spijkeraffaire". De eis was (conform het von nis van de Krijgsraad) een maand voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en een geldboete van f 100. ROME, 26 Jan. Prof. Amin- tore Fanfani, de nieuwe Italiaanse premier, heeft Dinsdag het parle ment zijn nieuwe regering voor gesteld. Zijn verzoek om de chris ten-democratische minderheids regering een vertrouwensvotum te geven werd door de meeste an dere partijen koel en door de communistische afgevaardigden met luide kreten van afkeuring ontvangen. Men verwacht, dat begin vol gende week, na een debat over Fanfani's regeringsprogram, het parlement tot stemming zal over gaan. De eerste indruk is, dat Fanfani, wiens partij slechts 264 van de 590 stemmen beheerst, de stemming zal overleven dank zij een groot aantal onthoudingen. Gevaarlijk kruispunt ZAANDAM, 26 Jan. De heer J. A. J. Vallentgoed, technisch hoofdambtenaar bij de Provinciale Waterstaat, o.a. belast met het onderzoek naar de verkeersgevaren op een kruispunt nabij Wormer- veer, is op dat punt door een auto aangereden. Met een ge broken rechterbeen is hij in het gemeentelijk Ziekenhuis opgenomen. DE BILT, 27 Jan. Het K.N. M.I. deelt mede: Krachtige oostelijke winden hebben de afgelopen vier en twintig uur zeer koude, uit Rus land afkomstige lucht naar ons land aangevoerd. Vannacht daalde de temperatuur hierdoor in het Oosten van het land tot 12 gra den onder nul, in het Westen vroor het ongeveer 10 graden. De oostelijke winden worden in stand gehouden door een krach tig hogedrukgebied boven Scan dinavië en een lagedrukgebied boven Frankrijk en het westelijk gedeelte van de Middellandse Zee. Boven Noord-Duitsland be vonden zich vannacht wolkenvel den, waaruit lichte sneeuw viel. Enkele van deze wolkenbanken dreven het Noord-Oosten van het land binnen. De vorst nam in Noord-Duitsland iets af, maar in Tsjecho-Slowakije en Polen vroor het omstreeks 25 graden. In Moskou vroor het 26, in Ber lijn „slechts" 14 graden. Op de oceaan ontwikkelde zich van nacht een actieve depressie, die naar Europa opdringt en zich vooral in de richting van de Golf van Biscaye uitbreidt. Deze de pressie zal er oorzaak van zijn, dat de wind na een tijdelijke af neming weer zal gaan toenemen. De vorst zal daarbij aanhouden. BREST, 26 Jan. Het Neder landse vrachtschip „Cottica", 3900 ton, heeft geseind, dat bij Kaap Finisterre een lid van de beman ning wordt vermist. Het schip, dat op weg is naar West-Indië, heeft zijn reis voort gezet, na vergeefs in het betrok ken zeegebied naar de vermiste te hebben gezocht. De „Cc-ttica" is eigendom van de K.N.3.M. Naar het A.N.P. van de K.N. S.M. te Amsterdam verneemt, is het slachtoffer de 23-jarige lam penist A. C. ten Hoeve, woon achtig in Utrecht. ROERMOND, 26 Jan. He denavond omstreeks 19.10 uur is een felle uitslaande brand uitge broken in de Roermondse eier mijn, de grooMe van Europa. De linkervleugel van de eiermijn is gedeeltelijk uitgebrand. De scha de wordt op één millioen gulden geschat. De brandweren van Roermond en Venlo bestreden met tien stra len de enorme vuurzee. Rond ne gen uur had men de brand be dwongen, maar met het nablussen was men de gehele nacht bezig. MADRID", 26 Jan. Vernomen wordt dat een der studenten, die bij de Maandag j.l. te Madrid ge houden demonstratie tegen het voorgenomen bezoek van Konin gin Elizabeth van Engeland in botsingen met de politie werd gewond, overleden is, nadat hij onder de hoeven van de paarden der voor de Britse ambassade op gestelde bereden poiltie was ge raakt. De politie te Madrid heeft Dins dag charges uitgevoerd teneinde duizenden betogende, studenten uit de hoofdstraten van Madrid te verwijderen. „Reuter" meldt uit Londen, dat de Britse ambassadeur te Madrid is opgedragen opnieuw bij de Spaanse regering te protesteren tegen de Maandag bij demonstra ties aan Britse eigendommen te Madrid, Barcelona en Huelva aan gerichte schade. Konijn „omgehangen" AMSTERDAM, 26 Jan. Te gen de 74-jarige H. K. uit Zaan dam, die door de Haarlemse poli tierechter terzake van dierenmis handeling tot een week was ver oordeeld, heeft de procureur-ge neraal bij het gerechtshof te Am sterdam vandaag een boete van 20 gld subsidiair tien dagen ge- eist. Vorig jaar had de alleen wonende man, die leeft van een wekelijkse uitkering van 20 gld., een konijn zoals hij het uit drukte „gewoon opgehangen". OUDE PEKELA. In zeer korte tijd ging een voorraad stro van ruim 2 millioen kilo, welke lag opgeslagen op de terreinen van de strocartonfabriek „Albion" te Oude Pekela, verloren, tijdens een felle brand, die daar gistermiddag en ook vannacht nog in alle hevigheid woedde. Brandweren uit Oude Pekela, Nieuwe Pekela, Veendam en Winschoten hebben uren lang in bittere kou gevochten tegen dit massale vuur, dat vannacht nog de wijde omgeving in een rossige gloed zette. Zelfs in Winschoten kon men de enorme vuurgloed goed waarnemen. Het zal nog wel vijf dagen duren, voordat deze brand definitief geblust is. De bewoners rond de fabriek hebben vannacht practisch niet geslapen, omdat de straffe Noord oostenwind brandende bossen stro op him daken joeg en de brandweren alles in het werk moesten stellen om brand in deze huizenrij te voorkomen. Omstreeks twee uur zagen de arbeiders, die uit de fabriek kwa men, grote rookwolken opstijgen aan de achterkant van een grote voorraad stro, welke een opper vlakte van ruim 500 m2 beslaat. Voordat men evenwel kon rea liseren waar deze rook vandaan kwam, zag men reeds vlammen hoog optorenen. Onmiddellijk werd groot alarm geslagen en binnen acht minuten waren de brandweren van Oude Pekela en Nieuwe Pekela op het terrein van de brand aanwezig. Spoedig merkte men dat de brand niet was te houden en de fabriek door de wisselende windstoten een groot gevaar opleverde. Assisten tie werd gevraagd van de brand weren uit Winschoten en Veen- dam, die eveneens spoedig ter plaatse waren. Het was trouwens een onbegon nen strijd tegen deze enorme vuurmassa; daar kwam bij dat twee motorspuiten van de brand weren bevroren en niet konden deelnemen aan de blussing. En door de strenge vorst bevroren ook al de brandslangen, welke men tot bij de vuurhaard moest slepen om te ontdooien. Op zeker moment vatte stro in het hakselgelbouw vlam en men vreesde dat dit tevens het begin zou worden van de vernietiging van het gehele fabriekscomplex. De brandweer bestreed het begin van deze brand met zes stralen en slaagde erin om het gebouw te behouden en het vuur in de kiem te smoren. Zie vervolg pagina 5. HONGKONG, 26 Jan. Ra dio-Peking heeft Dinsdag gemeld, dat de pro-communistische gevan genen die in de neutrale zone in Korea zijn achtergebleven, asyl in Noord-Korea of China kunnen krijgen, als zij dat wensen. BERLIJN, 26 Jan. Molotov heeft vandaag een vergadering van de Grote Vijf voorgesteld in Mei of Juni a.s. ter vermindering van de internationale spanning. Hij deed dit ondanks de waarschuwing van Dulles, dat Amerika nooit een dergelijke conferentie zou willen bijwonen. Molotov diende zijn voorstel in, nadat de drie Westelijke mi nisters zijn gisteren voorgestelde agenda hadden aanvaard. Daarop komen Duitsland en Oostenrijk als tweede en derde punt voor. Als eerste punt wil Molotov een conferentie van de Grote Vijf be sproken zien. De Westelijke ministers hebben duidelijk doen uitkomen, dat zij de agenda slechts hebben aan vaard om nutteloos heen en weer gepraat te vermijden. Morgen zullen alle vier minis ters verklaringen afleggen over het eerste agendapunt: maatrege len ter vermindering der interna tionale spanning en de bijeenroe ping van een Conferentie van Vijf. Geallieerde diplomaten hebben vandaag een uiteenzetting gege- PARIJS, 26 Jan. De drie Kardinalen van Frankrijk met nog enige andere bisschoppen hebben zowel bij priesters als bij leken aange drongen op strikte gehoorzaamheid aan de H. Vader. Ofschoon dit niet met even zoveel woorden is gezegd, wordt toch in Katholieke Franse kringen algemeen aangenomen, dat de bisschoppen zich met hun vermaning richten tegen de critiek geuit naar aanleiding van de beperkingen, die de Paus aan de priester-arbeidersbeweging heeft opgelegd. Deze critiek. voornamelijk af komstig van links georiënteerde groeperingen en gepubliceerd in neutrale of z.g. christelijk-pro- gressieve bladen kwam in hoofd zaak neer op het stellen van een alternief aan de priesterarbeiders, sn kan samengevat worden in deze zin: „Gij moet de oprecht heid van uw liefde voor de men sen thans bewijzen. Gij zult moe ten kiezen tussen de mensen en de Paus." Kardinaal Feltin, aartsbisschop van Parijs, heeft in een toespraak tot leiders van de Katholieke Ac tie erop gewezen, dat „er gebeden moet worden voor de priester- arbeiders, wier taak moeilijk en gecompliceerd is, opdat zij ge hoorzaam en gedisciplineerd blij ven." Het is noodzakelijk, aldus Kar, dinaal Feltin, dat inzake de leer en de handhaving van de leer door correctie der dwalingen, het noodzakelijk is de sfeer te zui veren. De Katholieken, zo zeide hij, moeten vertrouwen hebben in de bisschoppen, het individua lisme bestrijden en begrip heb ben voor tucht en gehoorzaam heid. Mgr Alfred Ancel, wijbisschop van Lyon, voor zijn bisschops wijding zelf directeur van een groep priester-arbeiders en een van de grootste voorstanders er van, gaf toe, dat de beperkingen opgelegd door de H. Stoel, het gevolg zijn van fouten en dwa lingen, die de priester-arbeiders begaan hebben. Desondanks moet de herkerstening van de Franse arbeiderswereld doorgang vin den, zo voegde hij er aan toe. Mgr Ancel verklaarde tenslotte dat het probleem van de H. Va der hierin bestaat, dat Hij de in tegriteit van het priesterschap wil bewaren zonder het noodzake lijke werk onder de arbeiders op te geven. ven van het uit drie delen be staande geallieerde programma voor een regeling van het pro bleem Duitsland. Het plan behelst: 1. De kiezers van de Oost- en West-Duitse republieken, die in totaal een bevolking hebben van 68 millioen zielen, moeten een nationale vergadering samenstel len. Op deze verkiezingen dient toe zicht te worden gehouden door waarnemers van de beide repu blieken, van de vier bezettende Clarie Rubattel (20 jaar), is hulp in de huishouding bij de heer Ernst F. Utiger een katoenhandelaar te Liverpool in de Quarry Road, Hinder- ton (Cheshire). Zij komt uit Zwitserland, en de President van dit land, wiens ambts periode in Januari van dit jaar is begonnen, heet ook Rubat tel. Clarie is zijn dochter mogendheden en verscheidene neutrale landen. 2. De nationale vergadering moet een democratische grondwet voor het gehele land opstellen. De geallieerden willen dat dit een bredere versie zal zijn van de „fundamentele wet" van 1949, welke de republiek van Bonn tot grondwet dient. 3. Nadat de grondwet door de algemene vergadering is aan vaard, moet er een Duitse rege ring voor geheel Duitsland deel nemen aan de vredesconferentie, welke het definitieve Duitse vre desverdrag tot resultaat moet hebben. SAINTE MAXIME, 26 Jan. Nabij Sainte Maxime in Zuid- Frankrijk is Dinsdagochtend een Frans tweemotorig vliegtuig in dichte mist tegen een heuvel ge vlogen en verongelukt. De zeven inzittenden van het toestel, dat een korte vlucht maakte van het vliegveld Saint Raphael naar dat van ie Luc, kwamen om het leven. 's-GRAVENHAGE, 26 Jan. Naar wij vernemen heeft de Cen trale Commissie voor Georgani seerd Overleg in ambtenarenza ken vandaag aanvaard een ont werp van algemene loonregeling voor het jeugdig rijkspersoneel (beneden 21 jaar). Deze regeling loopt annex met de 5 pet. salaris verhoging welke aan het overige rijkspersoneel is gegeven en zal van 1 Januari j.l. af van kracht zijn. De thans getroffen regeling is ongeveer in overeenstemming met die, welke getroffen is voor het jeugdig administratief personeel in het particuliere bedrijf. K..L.M.-BABY OVERLEDEN ST. JOHNS, (New Foundland) 27 Jan. (A.P.) Het meisje, dat op 6 Jan. aan boord van een vliegtuig van de KLM, even voor Gander, New Foundland, het le venslicht aanschouwde, is giste ren in een ziekenhuis in St. Johns overleden. De doodsoorzaak is niet mee gedeeld. Naar verluidt leed het kind reeds bij de geboorte aan een maagkwaal. De ouders van het kind zijn de heer en mevrouw J. van Gelde ren. Mevrouw van Gelderen was onderweg naar haar echtgenoot op Curagao. VATICAANSTAD, 26 Jan. Omdat de Osservatore Romano de laatste tijd tegen zijn gewoonte in de bijzondere en particuliere audiënties, welke Z.H. de Paus verleent niet meer publiceert, is wederom het gerucht ontstaan, dat de gezondheidstoestand van de Paus weer achteruit zou gaan. Ofschoon deze geruchten absoluut kunnen worden tegengesproken is het waar, dat de H. Vader op advies van Zijn arts, zijn activi teit nog steeds beperkt. Paus Pius heeft in verband met een lichte ongesteldheid de alge mene audiëntie, die morgen zou plaatsvinden, afgelast. De persdienst van het Vaticaan voegt aan deze bekendmaking toe dat er geen enkele reden is zich ongerust te maken. Het afge lasten van de audiëntie is slechts een voorzorgsmaatregel, daar de Heilige Vader zich de afgelopen dagen wat vermoeid heeft ge voeld. Het besluit is tevens genomen in verband met het feit dat de audiëntie zou plaats hebben in de zaal der Zegeningen op de tweede verdieping van het Vaticaan. Deze zaal is moeilijk te verwarmen, v&oral nu het de laatste dagen in Rome zeer koud is geweest. De gezondheidstoestand van Zijne Heiligheid geeft niettegen staande zijn hoge leeftijd van 78 jaren alle reden tot tevredenheid. De Paus onderbreekt geen enkele dag of uur Zijn geregelde bezig heden. Paus Pius XII, die in het Consistorie van 16 December 1929 met vijf andere prelaten tot het kardinalaat werd verheven, is nog slechts met Kardinaal Cerejeira, Patriarch van Lissabon van deze groep over. Kardinaal Cerejeira is echter niet de oudste kardinaal van het Heilig College. Dit sedert 't laat ste Consistorie van 12 Januari 1953 nog voltallige College telt 70 leden, niettegenstaande 12 le den (de kardinalen Tedeschini, Fumasoni-Biondi, Dalla Costa, Ca- nali, Mercati, Jorio, Verde, Ro- driquez, Van Roey, De La Torre, Saliège en Grente) 80 jaar of ouder en 27 leden 70 jaar of ouder zijn. Motie in Den Haag 's-GRAVENHAGE, 26 Jan. De minister van Overzeese Rijks delen a.i. heeft de voorzitter van de Tweede Kamer doen toekomen de door tussenkomst van de Gou verneur van de Nederlandse Am- tillen ontvangen tekst ener motie, welke op 15 Januari j.l. met alge mene stemmen in de Eilandsraad van het eilandgebied Aruba is aangenomen. In deze motie wordt zoals reeds is gemeld verzocht de wens van dat eilandgebied om in het nieuw te vormen koninkrijk te worden afgescheiden van de an dere eilanden der Nederlandse Antillen in de thans te Willemstad vergaderende z.g. Kleine Com missie ter tafel te brengen. 's-GRAVENHAGE, 26 Jan. Voor het eerst in de ge schiedenis van de plek in het IJselmeer die in de toekomst Lelystad zal heten, heeft een patiënt dit thans nog midden in het IJselmeer gelegen ar beidsterrein van de Zuiderzee werken per helicopter verla ten. Een daar werkzame corvee- er de heer G. Oerlemans kwam hedenmorgen omstreeks kwart over tien te struikelen en brak een enkel. Dokter Bekius, sinds 4 Januari in „Lelystad" gestationneerd, verleende de eerste hulp maar achtte het nodig dat de patiënt voor chi rurgische 'behandeling naar 'n ziekenhuis zou gaan. Omdat het kunstmatige eiland juist vanmorgen, nadat nog twee boten waren vertrokken, door ijs was omringd, zou het transport een probleem zijn geweest, als er niet sinds de vorige winter een afspraak tussen Zuiderzeewerken en de Marineluohtvaartdienet had bestaan over vervoer per he licopter wanneer andere ver voermiddelen zouden falen. Voor het eerst bestond er nu gelegenheid het nut van deze regeling te bewijzen. Omstreeks kwart voor twee vanmiddag vertrok van het vliegveld Valkenburg een he licopter, die betrekkelijk kort daarna een vlotte landing in „Lelystad" maakte, de patiënt aan boord nam en naar Er- melo vertrok. Het gazon voor het zieken huis „Salem" was door middel van lakens als landingsplaats voor de helicopter aangeduid, maar de bestuurder van het hefschroefvliegtuig kon zijn toestel daar niet aan de grond zetten tengevolge van ruk winden. Hij zocht een nabijge legen heideveld uit en kon zijn machine laten landen. De heer Oerlemans heeft daarna in het ziekenhuis onderdak ge vonden

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 1