Urk-Lemmer op de schaats, per auto naar Marken 1835 Helaas ook slachtoffers hij het schaatsenrijden Prinses Beatrix 16 jaar Vandaag Molotov-aanval op E.D.G. verwacht Watersnood herdacht Dagblad voor Alkmaar en omgeving Sportieve geste van Friese rijders Geref. kerk te Echten afgebrand Het Maria i aar te Rome Twee vliegtuigen in botsing temperaturen Kabinet Fanfani afgetreden Churchill schenkt eerste boom Treinramp eist 28 doden NOORDHOLLANDSj Abonnementsprijs f6.60 per kwartaal, f2.20 per maand, f0.51 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct per mm, minimum f 2.50; in alle edities 26 ct per mm, minimum f 4.familieberichten 20 ct, resp. 30 ct per mm. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpei. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draafsingel 59, tel. 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; Alkmaar, Ritsevoort 52, tel. 2046 K 2200; Den Helder, Keizerstr. 89, tel. 2800 K 2230; Schagen, Ged. Gracht 3d, tel. 459 K2240. Buiten God is 'f nergens veilig Vondel Maandag 1 Februari 1954 49e Jaargang Nummer 12998 HET CENTRAAL BUREAU voor de Statistiek heeft zijn bij drage geleverd aan de herdenking van de grote ramp van heden-een- jaar-geleden. Zijm cijfers roepen opnieuw de verschrikking van de Februari-dagen van 1953 in smar telijke herinnering: wisten we totnogtoe niet beter, dan het to? taal aantal doden bedroeg 1795, thans blijkt uit officiële gegevens, dat dit 1835 moet zijn. Acihttien- honderdvijfendertig mensen lieten het leven, als gevolg van het aan stormende water, dat de dijken niet konden houden. Bovendien was er omvangrijke schade aan have en goed, aan land en vee en aan de gronden en wegen. Velen blijven van mening, dat het een tekortkoming is geweest, dat de betrokken instanties van land en gewest niet berekend waren op een dergelijk gebeuren. Nu leren wij van de les van de Februari-dagen: de dijken zijn weer gedicht, verbeterd en ver sterkt. Het bewakingssysteem is op meer voorzorg berekend, de veiligheid door en achter de dij ken is toegenomen en een der oorzaken van het rampzalig ge beuren, de veelheid van gaten in de kustlijn, zal een spoedige op lossing vinden. Maar was de les niet te duur en de prijs niet te hoog? Deze overweging roept andere plichten op voor de achtergeblevenen. Het leed moet zo volledig mogelijk worden hersteld, al kan niemand de 1835 doden in het leven terug roepen en deze wondien „inte graal" doen helen Maar de schade, die te lenigen is, moet snel en volledig worden hersteld, en zo óóit, dan moet nu alle bureaucratie wijken. En de officiële instanties moeten de ge troffenen tegemoet treden in de zelfde geest, als de honderden en duizenden vorig jaar te hulp snelden, zonder acht te slaan- op stoffelijke beloning of materiële zekerheden. De heldhaftige daden van red ders uit binnen- en buitenland, de mannen van het grote dijk- leger, de manhaftigen, die kwa men door de ludht en zovele stille werkers, mogen wij niet te snel vergeten: dat is de grote belofte, die wij elkaar vandaag, op deze herdenkingsdag, doen. Dat verzuimen wij niet, temid den van de voldoening en trots, dat de echt-Nederlandse geest van moed en durf en de geest van de Zeeuw, die „worstelt en ont- zwemt zich ook in de dagen van deze grote raimp en lang daarna, in offers van geld en goed en van het royaal „payer de sa personne" (betalen met zijn persoon) weer op grootse wijze heeft geuit. Maar evenmin verzuimen wij, de 1835 doden geregeld in ons gebed te gedenken, opdat de Heer van Leven en Dood hen met Zijn wijde erbarming zal mogen om helzen. Koning Winter blijft met straffe hand regeren en hon derdduizenden schaatsliefhebbers hebben het weekeinde benut om de-ijzers onder te binden. Overal werden toer tochten en wedstrijden gehouden, waarvan onze sport pagina's u meer vertellen. Voor het eerst sedert de win ter van '49'50 werd de traditionele tocht van Rotter dam naar Gouda en terug weer geschaatst, waarbij het er om gaat de grote en kleine Goudse pijpen, waarmede de deelnemers op de terugtocht worden omhangen (om nog maar te zwijgen van de Goudse sprits en stroop wafels) onbeschadigd in de Maasstad te krijgen. Het ge lukte maar weinigen. king om het leven. Een vader verdronk, toen hij zijn zoontje trachtte te redden. Uit één gezin kwamen vier broers, jongens van negen tot dertien jaar, om het leven. Vier inwoners van Urk zijn Za terdagmiddag over het IJseLmeer naar Lemmer geschaatst. Het ijs was hiier en daar heel goed, maar er zaten ook zeer slechte stukken bij. Gevaar was er volgens hiun zeggen aan de overtocht niet ver bonden. Over de Gouwzee zijn banen uitgezet van Volendam en Monnikendam naar Marken. Za terdag reden er reeds enkele auto's naar het eiland en Zondag voeren in Monnikendam de" ijs- zeilboten uit. Twintig doden Het ijs heeft helaas ook reeds slachtoffers geëist. In Nijkerk zakte Vrijdagmiddag de 10-jarige Lubbert W-assink door het ijs en verdronk. Zaterdagmorgen raakte in Gouda het driejarig zoontje van de familie Veenstra met een slede in een wak onder 'n brug, dat met takken .was afgezet. Hoe wel hulp zeer snel ter plaatse was, mocht zij niet meer baten. Zaterdagmiddag kwam in Maas dam de 22-jarige v. E. op de Binnenmaas in een wak en ver dronk. In Driebergen raakte het zesjarig pleegkind van de fam. S. in een wak van de Oranje- vijver. Hoewel vier artsen uren lang kunstmatige ademhaling op de jongen toepasten, nadat hij op het droge was gebracht, mocht dit niet meer baten. In het En gelse graafschap Lancashire kwa men Zaterdag bij het schaatsen vijftien kinderen door verdrin- (Van onze correspondent) LEMMER De kerk van de Gereformeerde gemeente te Ech ten 10 km. van Lemmer is in de nacht van Zaterdag op Zondag een prooi der vlammen geworden. Hoewel de brandweren van Lem mer, Heerenveen en Echten met vereende krachten de laaiende vuurzee bestreden, hieven slechts de kale zwartgeblakerde muren van het kerkgebouw over. De blussingswerkzaamheden moesten verricht worden bij tien graden vorst en er moest eerst een bijt gehakt worden voor men water kon geven. De brand is waarschijnlijk ont staan door het te fel stoken van de hetelucht-verwarming. Om 4 uur gisterochtend bemerkte men dat de vlammen uit het kerkge bouw sloegen. Hoewel de brand weer spoedig ter plaatse was, viel toen ook van het interieur van de kerk niets meer te redden. Een burgerwoning in de nabijheid liep gevaar mede door het vuur te worden aangetast. Men wist deze echter te behouden. Om streeks 7 uur konden de brand weren van Lemmer en Heeren veen inrukken, terwijl die van Echten nog nablussingswerkzaam- heden bleef verrichten. De kerk was pas dertig jaar oud en had een modern interieur. In het to rentje was kort geleden nog een nieuw uurwerkje aangebracht. Op het terrein van de brand was o.a. aanwezig burgemeester Krijger van Lemsterland. De gereformeerde gemeente te Echten had Zondagmiddag af scheid zullen nemen van haar predikant, die per 1 Februari te Gouda benoemd is. Dit vertrek is thans voorlopig uitgesteld. SMOKKELEN PER KUNSTBEEN De douane te Glanerbrug heeft Zaterdag een merkwaardige vondst gedaan. Toen een man, die een kunstbeen heeft, werd onder zocht, ontdekten de ambtenaren der Invoerrechten en Accijnzen een geheime bergplaats in het kunstbeen. Daarin bevond zich een pond koffie. Het been werd gedemonteerd, en later weer in elkaar gezet. Tegen de man is procesverbaal opgemaakt. Aan gezien deze merkwaardige gehei me bergplaats moeilijk in beslag kon worden genomen is de man, die geregeld de grens passeert, tegen borgstelling vrijgelaten. BRAND BIJ RANGOON VIJFTIEN DODEN Vijftien personen zijn om het leven gekomen en meer dan 8500 gezinnen dakloos geworden door een brand die Henzada, een be langrijke haven en spoorweg knooppunt 100 km. van Rangoon, bijna geheel heeft verwoest. De brand woedde 36 uur. De schade wordt geraamd op millioen gulden. Hardrijder brak een been Tijdens schaatswedstrijden te Nijeberkoop kwam een van de deelnemers, de heer P. Landme ter uit Hoornsterzwaag, zodanig te vallen, dat hij een been brak. De andere deelnemers besloten niet verder te rijden, maar het totaalbedrag van de prijzen aan het slachtoffer af te dragen. Het bestuur deed er nog f 15.bij. Het slachtoffer is naar het zie kenhuis te Heerenveen vervoerd. Rivieren dicht Wat tol jaren niet gebeurd is, heeft men nu weer in Deventer beleefd: Zonda'gmorgen heeft zich boven de spoorbrug het drijfijs op de Gelderse IJsel muurvast gezet. Er zjjn edhter nog grote wakken overgebleven., maar men verwachtte dat ook deze vannacht zullen dichtvriezen. De schepen hebben een goed heenkomen ge zocht in de ingang van de indus triehaven en de kleinere zijkana- len. Bij de fabriek van Noury en v. d. Lande wordt het ijs door een sleepboot opengehouden. Van de Waal wordt zeer zwaar drijfijs gemeld, waardoor Zaterdagavond de schroef van de „Gijsibert Stout" die nog steeds personen overzette, werd afgeslagen. In het buitenland Bij Boedapest heeft zich in de Domau een enorme ijsda-m ge vormd. Zondagochtend werd ijs- vorming gemeld op de Sont, de Grote en de Kleine Belt, waardoor de scheepvaart tussen Noord- en Oostzee in gevaar wordt ge bracht. Deense ijsforekers zijn in gezet. Nabij Ierland kwam Zaterdag avond door Westerstorm alle Wekelijkse H. Mis voor de vervolgden VATICAANSTAD Een we kelijkse H. Mis voor de „Zwij gende Kerk" een dagelijkse pel grimage van zusters en 'n plech tige H. Mis van Requiem voor de Paus, die Maria's Onbevlekte Ontvangenis tot dogma uitriep, maken deel uit van het program voor de viering van het Maria- Jaar, zoals het door het Vati- caan is bekend gemaakt. kustscheepvaart tot stilstand. De 346 ton metende coaster „Unitas" uit Groningen, met kunstmest op weg van Antwerpen naar Wex ford, kon daar door de hoge zeeën niet binnenlopen, dioch wist na vele moeilijkheden de haven van Rosslare te bereiken. De strenge koude, die uit de Russische vlak ten wordt aangevoerd, heeft in Tsjeeho-Slowakije een noodtoe stand veroorzaakt. Industrie en vervoerbedrijven liggen gedeelte lijk stil en millioenen zitten thuis te kleumen. In Lapland het warmst Zondagmorgen was Lapland, het uiterste Noorden van Zweden, de warmste streek van Europa, met een temperatuur van 2 graden boven nul. Een warme lucht stroom beweegt zich van de Pool gebieden naar het Zuiden. In Centraal Zweden vroor het 34 graden Fahrenheit. De warme luchtstroom zal zware sneeuwval tengevolge hebben. Van de luchtbrug AmelandLeeuwarden Twee van de vier luchtbrug vliegtuigjes zijn Zaterdag na de tweede vlucht van Leeuwarden naar het geïsoleerde Ameland op het vliegveld te Ballum zodanig met elkaar in botsing gekomen, dat zij Zaterdagmiddag voor ver dere vliegtochten in de luchtbrug waren uitgeschakeld. Er gebeurden geen persoonlijke ongelukken. De beide overgeble ven toestellen brachten later op de dag monteurs naar het eiland voor herstel van de beschadigde kisten. Zaterdagmiddag werden twee tochten van vier en een van twee vliegtuigen gemaakt. Slechts een enkele passagier maakte van de overtocht door de lucht gebruik. De toestellen hadden verder post aan boord. Er werd ook een po ging gewaagd om van het eiland de vaste wal te bereiken over het ijs. De poging mislukte, aan gezien het ijs nog niet voldoende betrouwbaar bleek. WEEROVERZICHT Zeer lage DE BILT, 1 Febr. Het KNMI deelt mede: In de Oostelijke stroming, die nu al dagen lang over midden- Europa blaast, is een portie zeer koude lucht uit Siberië meege voerd. Zondag bevond het cen trum van de luahtmassa zich bo ven Nederland. Vanmorgen had het Noord-Spanje bereikt, waar in Barcelona en Lissabon sneeuw viel. Montpellier meldde vanmor gen 8 graden vorst en in Nice sneeuwde het. Uiteraard veroorzaakt de Sibe rische lucht in ons land zeer lage temperaturen, in Twente en Lim burg vroor het vanmorgen vijftien graden, in Brabant ong. veertien. Meer naar het Westen liep de temperatuur iets op tot omstreeks min tien graden. De over ons land stromende lucht is ook in de hogere nrveaux zo koud, dat hij boven zee onsta biel wordt en sneeuwbuien vormt. Het gevolg daarvan is, dat de Oostenwind, die bij ons droog en zelfs uitermate schraal weer brengt, in Engeland voortdurend sneeuwbuien aanvoert. Het Oos ten van Engeland is daardoor met een laag sneeuw 'bedekt. Het zelfde is ook bij ons in het uiter ste Noorden van 't land gebeurd. Doordat de luchtdruk in Scan dinavië thans wat afneemt, ter wijl in Polen drukstij gingen op treden, gaat de wind naar Zuid oost ruimen. Dit zal op het tem- peratuurverloop weinig invloed hebben. Minimum-temperaturen van he denmorgen: Eelde 13, Leeuwarden 12, Den Helder 10, Ypenburg 12, Schiphol 12, De Bilt 13, Twente 15, Vlissingen 12, Woensdrecht 14, Eindhoven -14 en Zuid-Limiburg 15 graden. VIJFTIEN DODEN BIJ BUSBRAND Zaterdagavond zijn bij Trois Rivières in de Canadese provin cie Quebec een autobus die van Montreal naar Quebec op weg was en een vrachtauto met aan hangwagen in volle vaart op el kaar ingereden. De bus vloog ter stond in brand. Uit de verwron gen resten zijn vijftien doden ge borgen. Tien passagiers werden gewond. De wekelijkse H. Mis voor de Zwijgende Kerk wordt iedere Donderdag opgedragen in de ba siliek van Maria Maggiore aan het altaar van de Madonna in de kapel van Borghese. Priesters uit de verschillende landen achter het IJzeren Gordijn dragen om beurten deze H. Mis op. Landgenoten van de celebre rende priesters zullen aanwezig zijn. Het Vaticaan meldt verder, dat in hetzelfde kader een grote pro testvergadering wordt voorbereid tegen de vervolging van de chris tenen achter het IJzeren Gordijn. De datum is nog niet vastgesteld. Het gebed voor de vervolgden is een van de intenties, die de H. Vader voor het Maria-Jaar heeft aangegeven. Eveneens in verband met deze intentie worden speciale studiedagen gehouden over het onderwerp „Maria, hulp der Christenen". De plechtige H. Mis van Re quiem voor Paus Pius IX, wordt gecelebreerd op 7 Februari in de basiliek van San Lorenzo. Pius IX stierf 7 Februari 1878 en werd op verzoek in de San Lorenzo begraven. De dagelijkse bedetocht wordt uit de verschillende wijken van Rome gehouden en richt zich naar de Maria Maggiore. De 600 zusterkloosters van Rome nemen er aan deel en hebben daarvoor 25 een schema van deelneming op gesteld. BERLIJN, 1 Febr. Minister Molotov zal vanmiddag zijn tegen voorstellen voor de oplossing van het Duitse vraagstuk deponeren op de glanzende notenhouten ta fel in de Russische ambassade, waar de vier ministers deze week hun zittingen houden. De Oost- Berlijnse kranten doen vermoe den, dat hij als prijs voor de Duitse eenheid het opgeven van de Europese Verdedigings Ge meenschap zal eisen. Pagina's lanig publiceren zij de voorstellen die door de Oost- Duitse regering voor de vereni ging van Duitsland zijn uitge werkt. Daarin wordt als voor naamste bepaling van een toe komstig vredesverdrag genoemd een verbod van Duitse deelne ming aan militaire verdragen. Zaterdagmiddag even na drie uur hielden de vier ministers hun zesde vergadering onder voorzit terschap van Bidault. Molotov eiste opnieuw de toelating van Oost- en West-Duitse vertegen woordigers, zoals hij vergeefs ook Vrijdag had gedaan. De Weste lijke ministers handhaafden him verzet, waardoor de besprekingen na een half uur reeds op een dood piunt waren gekomen. Molo tov stapte toen van zijn voorstel af. Hij liet echter doorschemeren, dat hij het plan-Eden tot her eniging van Duitsland zal ver werpen. Hij verklaarde zidh be reid het te bestuderen, maar was van oordeel dat bet een „semi- bezetting" van Duitsland zou be tekenen. Dulles en Bidault steunen het Britse plan, dat eerst vrije ver kiezingen in het gehele land wil en daarna pas de vorming van een regering. Molotov wil eerst een voorlopige regering, samen gesteld uit vertegenwoordigers van beide landsdelen. Het Westen voert hiertegen aan, dat de Oost- Duitse vertegenwoordigers niet als representatief kunnen worden beschouwd. Dulles en Molotov spraken Za- De gezondheidstoestand van de H. Vader ROME De gezondheidstoe stand van Z. H. Paus Pius de Twaalfde was Zondagochtend on veranderd, De Paus heeft Zondag geen H. Mis opgedragen, maar wel, zoals gewoonlijk, zijn onder staatssecretaris, mgr. Montini, ontvangen. terdagavood in het gebouw van de Geallieerde Bestuursraad na de plenaire zitting over Eisen hower's plan tot instelling van een atoombank. De bijeenkomst duurde 40 minuten en was van voorbereidende aard. Aan het einde van de conferentie zal een nieuwe bespreking worden ge houden. Ed'en en Bidault namen niet aan de besprekingen deel, maar Dulles heeft hen verteld dat hun landen zullen worden uitgenodigd de volledige besprekingen bij te wonen wanneer die gebonden worden. Verwacht wordt, dat andere landen, zoals het uranium- producerende België en Canada, dan ook uitgenodigd worden. SOESTDIJK, 31 Jan. Prinses Beatrix vierde vandaag haar 16de verjaardag in huiselijke kring. Prinses Wilhelmina was er voor overgekomen van het Loo, ter wijl Prinses Margriet Zaterdag al van des morgens 9 tot des middags 4 uur druk in de weel was geweest om met de Baarnse schoolkinderen het feest van haar zusje te vieren. Er moesten liefst drie voorstel lingen worden gegeven van een feestprogramma, waarbij Prinses Margriet in een ballet optrad. Voor de kleineren werd een film voorstelling gegeven, dde Prinses Marijke zo boeide, dat ze ook nog naar de herhaling bleef kijken. De jarige zelf beëindigde haar zestiende levensjaar Zaterdagmid dag tol Amersfoort met het win nen van de Pico-beker bij de ieugddressiuurwedstrijden van de Zuid-Veluwse Jachtvereniging. Ze had de beker ook vorig jaar ge wonnen en werd nu definitief eigenaresse, een bést verjaardags geschenk, waarmee de Prinses, zoals bovenstaande foto toont, danig in haar schik was. Prinses Irene werd achtste. In het spring concours, dat niet voor de beker telde, werden de Prinsessen 9de en 10de. In het Nationaal Programma gisteravond over de Hilversumse zenders had Guus Weitzel een vraaggesprek met mevr. Smitt- Avis, particulier secretaresse van de Koningin en mej. dr S. Ra- mondt, conrectrix van het Baarns Lyceum, waarin o.a. werd opge merkt dat de jarige Prinses een groot liefhebster is van zeilen hoe harder het gaat, hoe beter en een uitgesproken talent voor organisatie en leiding geven heeft alsmede een bijzondere aanleg voor talen en grote belangstelling voor het werk van de kinderbe scherming. Met haar klasgenoten vervaar digde ze indertijd kunstnijver heid^ voorwerpen ten bate van de slachtoffers van de watersnood ramp, die voor de normale win kelprijs werden verkocht en waarvan de opbrengst aan de burgemeester van Haamstede werd afgedragen. Maandag zal de Koninklijke Marechaussee het traditionele ver- jaardagsigesohenk op Soestdijk ko men aanbieden. ROME Na elf dagen te heb ben bestaan is Zaterdag het ka binet van Fanfani gevallen, na dat de Kamer van Afgevaardig den aan het eind van een vier daags debat een motie van ver trouwen met 303 tegen 260 stem men had verworpen. Fanfani had des middags een onderhoud van anderhalf uur met president Einaudi, die vandaag zijn bespre kingen over een nieuwe forma teur zal beginnen. In zijn laatste rede diende Fanfani de commu nisten-leider Togliatti scherp van repliek, nadat deze hem had ver weten de gespoorde laarzen en de van 'n adelaar voorziene hoed van de fascisten te dragen. Fan fani noemde Togliatti op zijn beurt een Wolga-steur en iemand die een Kozakken-bontmuts draagt. In deze dagen herdenkt Neder land de verschrikkelijke waters noodramp die ons land in de nacht van 31 Januari op 1 Febru ari 1953 heeft getroffen. Reeds gisteren zijn herdenkingskerk diensten gehouden o.a. in Rilland Bath, Waarde, Bruinisse en Oos- terland. De ramp is ook herdacht aan het jaarlijks diner van de Bui tenlandse Pers Vereniging, dat Zaterdag te Amsterdam werd ge houden. Eregasten waren o.a. de minister-president dr. Drees, die herinnerde aan de internatio nale reacties in de Februari dagen, en de minister van Ver keer en Waterstaat, mr. J. Al- gera, die een overzicht gaf van de herstelwerkzaamheden en van de perspectieven die de door des kundigen mogelijk geachte af sluiting van de zeearmen biedt uit een oogpunt van sterk ver hoogde veiligheid op twee linies: één weerstandslijn langs afsluit- dammen van 28 km en een ver dediging in de diepte door de 700 km thans bestaande dijken. Andere eregasten waren de com missaris der Koningin in de pro vincie Zeeland, de Zuid-Afri kaanse ambassadeur, die het corps diplomatique vertegen woordigde. en de dijkwerker Piet Huibregtse uit Westkapelle en zijn vrouw. Tijdens het diner deelde de voorzitter, de heer H. George Franks, mede, dat de buiten landse correspondenten een blij vend monument wilden scheppen door aanbieding van een laan van populieren, aan te leggen tussen twee van de ergst getrof fen dorpen in Zeeland, ter ver vanging van de bij de overstro ming verloren gegane beplanting. De vereniging zelf schenkt zoveel bomen als zij leden heeft en alle leden is verzocht persoonlijk een boom te schenken. Bovendien gaat er een brief aan alle 150 correspondenten en radioverslag gevers, die verleden jaar in de rampdagen naar Nederland kwa men met het verzoek eveneens een boom te schenken. Aldus zou een laan geplant kunnen worden van ongeveer 150 bomen ter weerszijden. Verzocht zal worden deze laan de „Buitenlandse pers laan" te noemen. De eerste boom voor de „Bui tenlandse perslaan" is geschon ken door sir Winston Churchill, die erelid is van de Buitenlandse Pers Vereniging. Hij had een brief gestuurd met vijf shilling de prijs van één boom. Wanklank Helaas is bij de rampherden- king ook een wanklank verno men. In de Grote Kerk te Goes zal vanavond door 200 Zeeuwse zangers en zangeressen met bege leiding van het Noordhollands Philharmonisch orkest het „Re quiem" van wijlen de Zeeuwse componist G. H. von Brucken Fock ten gehore worden ge bracht. Hiertegen is, naar het K.N.P. ons meldt, ernstig bezwaar ge maakt van de zijde van de Oud- Gereformeerde Gemeenten in Zeeland, die hun verontwaardi ging o.a. hebben gelucht middels publicaties in de niet-katholieke Zeeuwse pers. Hun aanval is daarbij niet uitsluitend gericht tegen het katholieke volksdeel, maar evenzeer tegen de Neder lands Hervormde Predikant, ds. v. d. Linde te Middelburg. Deze laatste heeft overigens van re pliek gediend, waarbij hij de door de Oud-Gereformeerde Ker- keraad begonnen polemiek kwa lificeert als nutteloos, liefdeloos en vruchteloos. In het gezamenlijk programma van de Nederlandse Radio Unie sprak vanmorgen vroeg minister mr. J. Algera een herdenkings rede uit. Vanavond om half acht spreekt Prins Bernhard. Op het station van Kafr el Zajat, 100 k.m. ten N.W. van Cairo, is Zaterdag de sneltrein van Alexandrië naar Cairo inge reden op een groot aantal men sen, die op de rails stonden om generaal Naguib toe te juichen. Volgens een officieel communi que zijn er 28 doden en vijf ge wonden. Generaal Naguib had een na burig dorp bezocht, waar Vrijdag een grote brand gewoed heeft. Op het perron te Kafr el Zajat wachtte hij op de trein naar Cairo. Duizenden boeren stonden op het tegenovergelegen perron en op de rails om de generaal hun hulde te betuigen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 1