natuurlijk Dorresteyn Egmondaan Zee heeft vele plannen voor Gemeenteraad GEEN NOOD! KLEU WARM Ruilverkaveling ter sprake in de W.O.L.-Polder Prestatie en contra-prestatie bij tie Rustende Jager ENKELE STRIJKSTERS WIJZIGING SPREEKUREN POORTER SCHAATSEN f 16.50 Poorter's Huishoudcentrale ■TOENEMENDE VORST! Prima kwaliteiten tegen SPECIALE PRIJZEN! Paai na 4 Maan flap 1 Februari 1954 Kleuterschool wordt gesloopt; busstation en YVV-kantoor AUTORIJSCHOOL MIDDELBEEK Tel 4287 Nieuw jaarsrede van de burgemeester; plannen voor oude boerderij Raad verleende subsidies ÏS„'?SMijSSirJ.SX personen* mèt "touwen «ttj EET NU ERWTENSOEP! SLAGERIJ W. HENSTRA Consultat-iebur. - Gasthuisstr. 2 Ingaande 2 Febr. 1954 U moet niet over slechte zaken praten Gaat adverteren Uw omzet groter maken f 9.50 f 12.50 f 3.90 De Bilt seint: 8.88 3.98 3.98 2.88 3.98 2.98 2.48 2.68 6.95 - 5.98 7.95 ALLE ZUIVER WOLLEN DEKENS: 10 PROCENT KORTING Deze aanbieding geldt uitsluitend DEZE WEEK! WOLLEN DEKENS WOLLEN DEKENS WATTEN DEKENS WATTEN DEKENS IS."» 26.70 22.95 1948 24.95 Voor betere textiel: tot een maximum van f 12.000,i Besloten werd tot sloop van de j oude kleuterschool over te gaan en het station te bouwen. De plannen konden de goedkeuring van de gehele raad wegdragen. De heer Joh. Dekker vroeg om in het station een telefooncel te bouwen. De voorzitter kon hierop antwoorden, dat er plannen be- - - ,1 staan bij de P.T.T. om een open- «ebOUWU bare telefooncel op het Pomp ei plein te plaatsen. EGMOND AAN ZEE Na de ®el\ Lommissie uit de 1be- dingsplan werd besloten om de operang gaf burgemeester Niele .- taande uit de heren Dekker en i,eer van Harreveld tp benoe- voor .een voltallige raad een Biersteker bracht bij monde van mcn to, stedebouwkundige. De overzicht van hetgeen in het af- de heer. I ekker veislag uit over ^eer Biersteker informeerde naar gelopen jaar in de gemeente tot' het rooien van bomen in de1- stand is gebracht en de plannen J Voorstraat. Volgens het hoofd voor het lopende jaar. Het in- van de plantsoenendienst te Alk- woneraantal is van 3608 tot 36781 maar, die zo bereidwillig was om gestegen. 45 Bouwvergunningen van advies te dienen, moeten er werden uitgereikt. Voor dit jaarl op vele plaatsen twee van de staan op het programma: her bouw van het koloniehuis Prinses Juliana, een gemeentelijk gymna stieklokaal. een autobusstation, met V.V.V.-gcbouw, een brand weerkazerne en een politiebu reau. Uitgegeven werd een bedrag van f 3700,— voor verfraaiing van de plantsoenen. 39 Woning zoekenden ontvingen een vesti gingsvergunning. Aan de verloskundige, mevr. Hartgrink-Tieleman werd per 1 Febr. eervol ontslag verleend. De heer Dekker informeerde of de| termijn niet wat kort was. De voorzitter antwoordde hierop, dat dit de betrokkene reeds bekend was. Voorts vroeg de heer Dek ker, naar de reden van dit ont slag. Het antwoord luidde, dat de artsen het werk overgenomen hebben. Verder werd voorgesteld de sa larissen van het gemeente-perso neel aan te passen aan de Rijks regeling, meit dien verstande, dat er geen genoegen werd genomen met 't voorgestelde salaris van de secretaris, daar er een onbillijk-1 heid in voorkwam. Aldus werd be sloten. Zonder hoofdelijke stemming kon de raad zich verenigen met het voorstel van B. en W. de gas- prijs met een cent per m3 te verlagen voor de eerste 30 m3. De prijs wordt dan van 20 cent op 19 gebracht. Voor de bakkers wordt het verlaagd van 13 tot 12 cent en voor grootverbruikers bakkers van 11 op 10 cent. Het tarief voor water zal voor grootverbruikers iets worden ver hoogd. Zij die meer dan 50 m3 per maand verbruiken zullen 5 cent per m3 meer moeten beta len. Boven 500 m3 is er een ver hoging met 3 cent en boven 1000 m3 met 2 cent per m3. drie bomen gerooid worden. Zou de toestand zo blijven, dan is er over 4 a 5 jaar geen goede boom meer in de Voorstraat te vinden. Algemeen was men het er over eens. dat het gedeelte „laan" van de Voorstraat behouden moest worden, zodat besloten werd zich in verbinding te stellen met het Hoogheemraadschap voor bespre kingen betreffende het rooien. Het voormalige Witte Kruis- gebouwtje in de Duinstraat werd verkocht aan de heer W. Wijker voor de som van f 1350, Bouw N.A.C.O.-station met V.V.V.-gebouw B. en W. deelden mede, dat met de directie van de Naco overeengekomen is, dat de Naco 3/4 van de bouwsom zal betalen, de financiële consequenties. De voorzitter kon hierop antwoor den. dat er tarieven voor vast gesteld zijn. Voorts deelde de voorzitter mede. dat de gemeen te thans bezig is, zoveel mogelijk grond te kopen. In aanmerking voor koop kwamen twee terrein- nen, resp. aan de Julianastraat en aan de Oosterberg voor f 5.en f 3.per m2. De raad machtigde B. en W. tot koop over te gaan. In verband met de onrendabele grond van een perceel aan de Boulevard Ir. de Vassy werd de grondprijs verlaagd van f .8tot f 7.25. Het laatste punt van de agenda vormde de aanbieding van de begroting. Besloten werd de be groting in de fracties in behan deling te nemen en bij monde van een rapporteur op de vol gende vergadering verslag uit te brengen. De heer Biersteker: „Dan ben ik een eenzame." De heer Genet nodigde de heer Bier steker uit gelijk met de K.V.P. te komen. Ontspanningsavond St. Hildegardus TUITENHORN. Het R.K. Fanfarecorps „St. Hildegardis" geeft op Zaterdag 6 Februari een aantrekkelijke ontspanningsavond in zaal J de Wit. Het corps zal enkele mooie stukken o.a. van Baoh ten gehore brengen, terwijl het programma verder verlucht wordt door de conferencier en goochelaar Johnny Frans uit Krabbendam, 's M'idags is er een matinee voor de kinderen, 's Avonds is er bal na. (Advertentie) Door instructie met nieuwe I leswagens succes verzekerd Meldt U nog heden aan! BERGEN. In de kunstzaal van de „Rustende Jager" wordt drie weekends lang een ten toonstelling gehouden van Rijks- en gemeentebezit, dat in Bergen aanwezig is. Al deze schilderstuk ken werden vervaardigd door Bergense kunstenaars. De ten toonstelling werd Zaterdagmiddag officieel ingeleid door de direc teur der Federatie van Beroeps verenigingen van kunstenaars te Amsterdam, de heer J. Kassies. Het is misschien goed bij een beschouwing van deze werken re kening te houden met het devies van deze tentoonstelling: „Presta tie en contro-prestatie". Verschil lende van deze schilderijen wer den n.l. opgekocht om kunste naars tegemoet te komen in hun economische moeilijkheden, en de 31 producten die hier te kijk han gen zijn daarom niet allemaal even „bewonderenswaardig". Zij zijn veel eerder een symlbool van het „eeuwige gevecht met de ma terie" en nog meer van de vol strekte beginselloosheid, die de hedendaagse kunst kenmerkt. Maar desondanks niet minder sug gestief. De „pathologie" van Jaap Min is even appreciabel als de oer-degelijke Renaissance stijl van Kees Boendermaker, die slechts door één schilderstuk vertegen woordigd is. Maar dit ene product hangt als een eenling aan de wand temidden van het rumoer der experimentelen en een groep die men het best zou kunnen be titelen als neo-expressionisten. Elk streven echter is waard om erkend te worden en behalve voor de „Compositie" van Jaap Mooy, waarbij men het gevoel krijgt dat hier geen sprake kan zijn van ernst, zijn al deze schil derijen zeer zeker een nadere be schouwing waard. Maar en dit zij dan vooraf in het midden ge bracht men loopt niet door deze tentoonstelling met een ge voel van eeuwige verbazing om zoveel schoonheid. We kunnen slechts wijzen op enkelen, die het „doen" en daaronder bevindt zich Jaap Carpentier, wiens „Clown" een van de meest suggestieve werken is, Jan van Herwijnen, Karei Colnot, Jan de Leeuw, en v. d. Idsert. Overigens zijn de meeste van hen voldoende bekend dan dat een gedetailleerde be schouwing nodig is. Men oordele zelf. i. d. Jeugdwedstrijd WIERINGÊRWAARd' Op de Molensloot werden schaatswed strijden ceihouden voor de school jeugd. Het was jammer dat de koude wind, die daar nog al hin derlijk was, veel afbreuk deed aan de ijsvreugde. Sterker, het was op de baan niet bepaald aan genaam. De uitslag luidt als volgt: Meisjes van 6 tot 8 jaar: 1. Uteke van Kooten; 2. Eliy Kleen. Jongens 68 iaar: 1. Han Schenk; 2. Joop Wilbers. Meisjes 911 jaar: 1. Cobie Glerum: 2. Corrie Meereboer; 3. Lida Groot: 4. Jeltje Timmer. Jongens 911 jaar: 1. Eddie de Vries: 2. Sietse Hoogeveen; 3. Klaas Dekker; 4. Maarten Huij- zens en Remmolt Timmer. Meisjes 12 jaar en ouder: 1. Git.ta Bovenhof: 2. Hilke de Boer. Jongens 12 jr. en ouder: 1. Piet van Zoonen: 2. Henk Slikker; 3. Gerard Bijpost; 4. Roelof de Boer. De deelnemers, die niet voor een prijs in aanmerking kwamen, werden getracteerd op lekkernij. HEILOO. Burgemeester Kalff gaf dan in de jongste vergadering van de gemeenteraad een over zicht over het afgelopen jaar en memoreerde als belangrijkste punt de bouwactiviteit. In totaal wer den 66 woningen gebouwd, waar van 29 door particulieren. Deson danks bedraagt het woningtekort nog ca. 90 woningen, terwijl er 46 aanvragen zijn voor gedeelten hiervan. 45 ruilingen kwamen tot stand en er werden 82 kostgan gers gehuisvest. De bevolking be stond op 1 Januari 1953 uit 11.017 personen. Dit aantal vermeerder de met 893 door geboorten etc. en verminderde met 776 door overlijden en vertrek uit de ge meente, zodat het aantal inwoners per 1 Januari 1954 11.134 bedroeg. De brandweer besteedde meer tijd met oefenen dan gelukkig met actief optreden bij brand. De politie oonstateerde veel overtre dingen, doch weinig misdrijven. De voorzitter uitte de klacht, dat er te weinig politiepersoneel voor de gemeente beschikbaar is, zodat hij als hoofcl der politie de ver antwoording practisch niet meer kan dragen. Het schijnt niet mo gelijk de 'betreffende instanties hiervan te doordringen. Nadat de voorzitter nog enkele verbeteringen van wegen had ge memoreerd en het onderwijs be sproken, deed hij mededeling van het feit, dat er 8686 personen zijn doorgelicht, terwijl 8V2 van de bevolking aan de oproep geen gehoor gaf. De armenzorg nam grotere omvang aan. Wat de B.B. betreft was de voorzitter treurig gestemd. Er zijn 160 personen nodig om de zaak te doen fun geren.. Het lijkt onmogelijk dit aantal bij elkaar te 'krijgen. Eveneens memoreerde spr. het vertrek van de heer Festen. De gemeente heeft een goede keus gemaakt met de benoeming van de nieuwe secretaris, de heer van Loon, die zich nu reeds heeft doen kennen als een buitenge wone kracht, die het volle ver trouwen heeft. Tenslotte wenste spr. allen veel voorspoed in 1954 en riep Gods zegen af over de te verrichten werkzaamheden. Dhr Greeuw (P.v.d.A.) bracht hulde namens de raad aan het college van B. en W. en onder streepte volkomen het overzicht van de voorzitter. Op zijn verzoek werd de heer Bergman per 1 April a.s. eervol ontslagen-, wegens zijn benoeming tot hoofd der school te Ooster- leek. Ged. Staten hebben de grondaankoop van de heer Hage- man goedgekeurd. De presentie gelden zijn nu gesteld op f7.50, terwijl goedkeuring is verleend aan het voorstel om de lonen van gemeentesecretaris en ontvanger met 5 te verhogen. Het voorstel van B. en W. om de kermis te stellen op 27, 28 en 29 Juni .ontlokte enige discussie. De heer Houwer (Pv.d.A.) vond hierin aanleiding om te komen tot algehele afschaffing. Als dit niet gaat, dan op Zaterdag, Maan dag en Dinsdag, maar in geen geval op Zondag, omdat dit sto tend is voor een deel van de bevolking'. De heer Vahl (Chr.) sloot zioh hierbij aan, doch de voorzitter liet beiden weten dat dit punt niet aan de orde was, aangezien het voorstel alleen betrekking heeft op een vervroeging van het tijdstip. Het voorstel werd hierna aangenomen. De wijziging van het uitbrei dingsplan in onderdelen „West" vond enige tegenkanting bij de heer Majolee (P.v.d.A.), doch na enkele opmerkingen van de voor zitter werd ook dit voorstel goed gekeurd. Inzake de verkoop van de oude vuilnisbelt kwamen de gemoede ren eerst g-oed in beweging. De heer Kuy-per wil dit perceel groot 3510 cA kopen voor f 125.De heer Majolee (P.v.d.A.) zei-de, dat de heer v. Tiel bedoeld stuk wil kopen voor f 400.De heer Hon- del-ink (P.v.d.A.) wil het hele maal niet verkopen, doch er een bos of plantsoen van maken. De heer Vahl (Chr.) denkt aan op ruiming en wil ook niet verkopen voor die prijs. Wethouder Schuyt (K.V.P.) zegt dat de beer v. Tiel het een jaar geleden al heeft willen kopen en gekocht en nu al circa 1 jaar niets meer van zioh heeft laten horen. Voorzitter zegt, dat hij een schrijven heeft van notaris Roos, namens de heer v. Tiel, dat deze van de koop af zag en zelf schrijft de heer van Tiel, dat hij het n-u weer hebben wil, doch noemt geen bedrag. Wethouder Schuyt vindt het niet reëel om nu w-eer met de heer v. Tiel in zee te gaan. en stelt voor, omdat het stuk grond een 1-ast is voor de gemeente, het voorstel van B. en W. aan te ne men. Weth. Rus (Pjv.d.A.) vindt het niet reëel om 1/3 H.A. voor f 125.te verkopen. Eerst had d'hr. Kuyper f 25.— geboden, f 125..vindt spreker te laag, „en de f 400.van dhr. v. Tiel heb ben wij ook nog niet". Zeer te recht vroeg dhr. Groot (K.V.P.) aan de voor-z. of B. en W. een stemmig waren. Het bleek he-m van niet. Weth. Rus stelde ten slotte voor om de grond niet te verkopen en zelf te houden. Dit voorstel werd aangenomen met 12 stemmen. Tegen dhr. Schuyt en Bolten. Nadat de verdere voorstellen van B. en W. zonder 'hoofdelijke stemming werden goedgekeurd gaf de voorz. het woord aan dhr. Tompson (V.V.D.). Spr. had het oog laten vallen op de boerderij in plan West. Er was volgens spr. weinig oude kunst in Heiloo, al leen het witte kerkje en „Nijen- burg". Spr. heeft een architect en echt genote, om deze boerderij te be houden, bereid gevonden dit ge bouw, nadat het gerestaureerd is te doen bewonen en hierin een culturele stichting te vestigen. Naar schatting zal dit ca. f 30 000 kosten. Monumentenzorg heeft voor dit gebouw geen interesse. Spr. stelt zich voor, -dat, indien zijn plannen doorgaan, de ge meente de grond schenkt plus een subsidie van f 10.000. Voor het resterende zal hij trachten een oplossing te vinden. De voorz. heeft persoonlijk ook een ziwak voor deze oude boer derij, doch betwijfelt of het plan te verwezenlijken is. De grond is ocik f 12.000 waard. Nadat weth. Rus en dhr. Groot betoogd hadden dat men er niet komt met f 30.000 voor restaura tie en dhr. de Jager (V.V.D.) zijn partijgenoot in de wiel-en reed, door de raad voor te houden toch zuinig met de centen om te sprin gen, werd besloten dhr. Tompson de tijd te geven zijn plannen na der te ontvouwen. De voorz. wees dhr. Tompson er echter nadruk kelijk op, dat de raad geen enkele toe-zegging of suggestie deed t.a.v. zijn plannen, voor welker uitwer king dhr. Tompson ca 2 maanden nodig zal hebben. 't VELD In café Kramer te 't Veld is een vergadering gehou den van stemgerechtigde inge landen van de W.O.L.-Polder, welke bijeenkomst zich over een ongekende belangstelling heeft mogen verheugen. En geen won der, want punt 3 van de agenda vermeldde niets minder dan een bespreking over een eventuele verkaveling van dit waterschap, welk onderwerp op de uitnodi ging werd geplaats op verzoek van enkele stemhebbende inge landen. Het voorspel was aldus. Burge meester Kalb heeft eens in een toevallige ontmoeting met enkele bestuursleden van de L.T.B. o.m. ook over verkaveling van ge dachten gewisseld. Dit heeft zich nadien herhaald in een bestuurs vergadering van de L.T.B., welke besprekingen resulteerden in een besluit om de Cultuur Technische Dienst te verzoeken dienaangaan de voorlichting te geven aan de besturen of bestuursleden van de gemeente Oude-Niedorp, L.T.B., W.O.L.- en Tiaddinxriitoolder. Al dus geschiedde op Maandag 25 Januari. Inmiddels deden allerlei geruch ten over deze gang van zaken de ronde en verschillende ingelan den hebben blnkbaar gedacht dat plannen over verkaveling zonder hun instemming reeds serieus werden voorbereid. Als zij zmh in verbinding hadden gesteld met gemeente. L.T.B.. of polder, dan zouden ,ziï aanstonds tot de overtuiging ziin gekomen dat hun gedachten niet' met de werkelijkheid overeenstemden. In plaats hiervan gingen meer ingelanden zich in ernst over de gewaande garr» van zaken bera men. Nauweliiks was deze be spreking achter de rug of de voorzitter van de W.O.L.-Polder zag zich in het bezit gesteld van een verzoek om een inge landenvergadering' op te roepen, teneinde ook de ingelanden in de gelegenheid te stellen hun houding in deze te bepalen. Verschillende voor- en tegen standers gaven ter vergadering hun mening te kennen. Een van hen was de heer Danenber-g. lid van de Coro-mïs"'° Ruilverkave ling van de Waarlands- en Slootgaardoolder. en als zodanig wellicht de meest deskundige ter vergadering aanwezig. Het was 'ün overtuiging dat Ingenieur Maandag in de vergadering van enkele jaren geleden beslist niet de bedoeling heeft gehad om een plan tot ruilverkaveling van zijn toehoorders af te dwingen, maar alleen om hen in deze van voorlichting te dienen. Voorts wees hij er od dat bii besorekin- gen over ruilverkaveling het ge meenschapsgevoel een zeer voor name plaats inneemt. Naar zijn mening zouden bij eventujele totstandkoming van ruilverka veling voor de ingelanden van de Polders vele perspectieven ge: -mond. worden. Burgemeester Kalb was van gedachten dat menigeen hem als voorstander van verkaveling zou aanzien. Maar, zo zeide hij, ik weet zelf nog niet of ik er voor of tegen moet zijn, omdat een Zakenmiitatie URSE-M. De heer en mevr. N. ZuurbierBaas, die hier en kele jaren het kappersbedrijf hebben uitgeoefend, hebben hun goodwill overgedaan aan kapper Hoogewerf alhier, daar ze zich gaan vestigen in de zaak van Vliegendehand te H.H.Waard. Voor Ursem is dit een verli-es. De heer en mevr. Zuurbier—Baas hadden een zeer gezochte zaak en hun klanten kwamen ook van vér buiten Ursem. Vooral de da meskapsalon werd druk bezocht, warut het echtpaar 'bezat een vlugge routine en vakbekwaam heid. concreet bepalen van mijn hou ding ten aanzien van ruilverka veling een concreet plan vereist is. Eerst na voorlichting door de C.T.D. kan men tot een con creet plan geraken. Hij advi seert het bestuur óm de inge landen in een bijeenkomst door een deskundige te laten voor lichten. De heer F. C. de Jong zou met een verkaveling accoord gaan wanneer een hiertoe strek kend besluit alleen door de stemhebbende ingelanden kon worden genomen. Velen bleken gekant tegen dé regeling van het stemrecht in de ruilverkavelingswet Deze oreatie van democratie riekt Russisch zo werd later gezegd, omdat krachtens deze wet de niet-istemgerechtigden ingelan den hun mening aan de grondbe zitters kunnen opleggen. Op de vraag van de voorzit ter of de vergadering zich kon verenigen met het advies van de burgemeester, verklaarden meer deren zich tegen deskundige voorlichting, wat het begrip van vele anderen ver te boven ging. Schijnbaar wordt de afd. Voor lichting van de C.T.D. nogai eens aangezien als een fakkel, die enerzijds in staat is om licht in 'de duisternis te brengen, doch bij het hanteren waarvan men anderzijds moet oppassen zijn vingers niet te branden. De heer Jong schreef deze hou ding toe aan de wet die de angst van de ingelanden wekt. Naar zijn mening treedt de re gering in deze min of meer dwingend op. Later op de avond kon de vergadering zich toch nog met deskundige voorlichting verzoe nen, wat naast het besluit tot verbetering van de salariëring van het polderpersoneel ,als re sultaat van deze vergadering is te boeken. Tenslotte zij vermeld dat noch bij gemeente en L.T.B. noch bij dé polders enig ruilverkavelings plan bestaat of in voorbereiding is. Jaarvergadering R.K. Middenstand WARMENHUIZEN. i11 café M. Pronk vond de jaarvergade ring van de R.K. Middenstand plaats. Voorzitter A. Reinders besprak enige interne mede delingen, waarop het jaarver slag werd uitgebracht, wat zon der op- of aanmerkingen in orde werd bevonden. De heer J. Wie- ring, penningmeester gaf een overzicht van het financiële ge. deelte waaruit bleek dat er per 1 Jan. 1953 een saldo was van f 122.92 aan ontvangsten f 608. was van f 154 83. gered worden van een wisse dood. Verder kwam 'het advertentie- Ook kinderen zun .gered. IJswedstrijd URSEM. Vrijdagmiddag was er een ïjswedstrijd voor kinderen onder leiding van de schoolhoof den en het personeel op de ring vaart in de luwte van de buurt. Hoewel het erg koud was, was er veel animo. Alle kinderen kregen een reep chocolade en de prijs winnaars een extra verrassing. Hulde aan onze IJsclub! Gevaarlijk ijs URSEM. Dezer dagen zijn enkele personen bij het sohaatsen'- riiden in diverse wakken geraakt. Uit de ringvaart moesten twee blad ter sprake, wat nog al wat stof deed opwaaien, maar na enig beraad zal dit verder in het bestuur worden uitgewerkt. De Santosbloempjesdag zal worden gehouden op Zondag 14 Febr. a.s. De heer J. Wie- ring werd als nieuw Sar.tos- comité-lid benoemd. Hierna bracht de voorzitter de a.s. feestvergadering ter spra ke. die gehouden wordt op 18 Febr. a.s.: als spreker treedt op de heer Dominicus uit A'k- maar met het onderwerp: ..Het '•omantisch Spanje. Franco ge haat en geëerd"' met, lichtbeel den ter verduidelijking. Het bestuurslid J. Wiering, die periodiek moest aftreden, werd met algemene stemmen herbe noemd. Hierna sprak zeereerw. heer pastoor Nijman,. die liet uitko men om toch vooral meer acti viteit aan de dag te leggen, door meer vergaderingen uit te sehriivenen die te bezoeken, om elkaar heter te leren kennen en to waarderen. Spr. stelt de K A B. als voni-bee!d. waar een grote saamhorigheid heerst. Z.E. spoor de tevens een iedp„ a„n vooral de vrouv-en en de meisies. eens on „ptraite te vaan. Vnrwnttpr dankte 7, B voor sOn p-»ne»->m;iperpn pri hnont.e dat elk lid eU! ened ter harie 701T ■nemen. Bn' de vnndvraav vree" rlp 1-iopf A. Sna?nsen ppns een cnrolrer te laten komen van de VVV. 7iilks in het helpnv van, ons dnrn en de middenstand. Dit zal bij het bestuur in overwe ging worden genomen. De IJsclub heeft de talrijke wakken met riettoosjes afgeba kend. Men zij oplettend. Paul Kok overleden ST. PANCRAS. Een zware slag voor de gehele omgeving be tekende het plotseling overlijden van de geziene dirigent van ver schillende zanglkoren, de heer Paul Kok. Hij dirigeerde o.a. de zangvereniging „Halleluja" en „De Lofstem" te Broek op Langen- dyk, „Looft den Heer" te St. Pan- cras en de Chr. Gemengde zang vereniging te Bergen. De over ledene bereikte de leeftijd van 56 jaar. In zijn 29-jarige loopbaan als dirigent verwierf hij een grote bekendheid. Verschillende malen zijn koren onder zijn directie voor de radio opgetreden en in de con courswereld, waar zijn koren in de superieure afdeling uitkwamen werd vele malen de hoogste eer behaald. „De Lofstem" wist hij tot een van Nêerlands beste koren op te werken. Zijn overlijden is voor het Nederlandse zangers leven een aanmerkelijk verlies. Heilooër Operettevereniging HEILOO. A.s. Zaterdag 6 Fe bruari geeft de H.O.V. -haar le uitvoering in de Rustende Jager van „de Graaf van Luxemburg" van Franz Lehar om 8 uur des avonds. Solisten, koor en orkest staan o.l.v. Mevr. Roos-v. Hoorn. De regie is in handen van de heer J. Hoed. VARKENSPOTEN 50 ct p. kg. 90 ct p. kg KNIESCHIJF 1-20 p. kg KRABBETJES 1.30 p. V2 kg MAGER PEKELSPEK1.30 p. kg VERS DOORR. SPEK 1.30 p. kg MAGER ROOKSPEK 1.40 p. kg VET ROOKSPEK 1.30 p. Vz kg per 2V2 kg 6.00 RAUWE ROOKWORST 1.80 p. V2 kg KNAKWORSTJES ca. 50 gr. 17 ct. per stuk RIDDERSTRAAT 20 ALKMAAR Bij de CHEMISCHE WASSERIJ S. KROM N.V. worden nog gevraagd of MEISJES, die hiervoor opgeleid wensen te worden. Aanmelding aan ons kantoor Schermerweg 74, Alkmaar. ZUIGELINGENBESCHERMING Dinsdags en Vrijdags van 2.30—3.30 uur: Dr. A. Schoo, Arts KLEUTERZORG Donderdags 9.3o uur; W. Naessens arts (alleen na afspraak) KLEUTERZORG Donderdags van 34 uur: E. Meermans Arts KRAAMVERZORGING van „Het Witte Kruis" Woensdags van. 2—3 uur: leidster-docente Zr. C. Krooshof GEHEEL NIEUWE SORTERING NOOITGEDAGT stalen kunstschaatsen in 6 modellen NOOITGEDAGT houten schoonrijders NOOITGEDAGT houten Noren en kinder- schaatsen 6 paar STALEN NOREN (Ving) voor 24 paar SCHOONRIJDERS Frisia voor 12 paar HOUTEN NOREN voor Enige paren rechte FRIESE SCHAATSEN Leerwerk bij alle schaatsen verkrijgbaar! PAVGLOP 19 - TEL. 2901 WOLLEN DAMESVESTEN vele kleuren TRAININGS BROEKEN grotematen Jansen en Tilanus WARME KINDERJACKS met capuchon Gemoltonneerde DAMES- DIRECTOIRS prima, vanaf Flanellen DAMES NACHTHEMDEN Interlock LANGE HERENBROEKEN alle maten I" rlock hi. REN BORSTROKKEN lange mouw van 5 en 6 gld. nu WOLLEN DAMESKOUSEN nu FLANELLEN LAKENS 150 x 220 Swan-fabrikaat FLANELLEN LAKENS 170 x 230 prima zware kwaliteit grote 2-pers. maat 2-pers. maat extra groot

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4