NOORDHOLLANDSE GEMEENTEN HELPEN HET EILAND THOLEN kaatsers lad i js Adoptiestichting ziet terug op een jaar vol prachtige activiteit Tliolen toont zich dankbaar Vele gevaren nopen tot grote eensgezindheid Burgerij leeft mee „Bond voor het Gezin" bijeen Marktberichten Wiggers-Warnaar sterkste koppel Bood ongenaakbaar Trompetter eerste op Wieringen ïtussen genoot veel af- -nig kop hete chocolade- rd hier naar binnen ge- kwam voor de 35 KM ie terugtocht. De „lange -rijders gingen richting >ren, terwijl de liefhéb- de korte afstand naar nhorn aftrokken. Bij de in deze plaats scheen het t er een misverstand zou Men vertelde daar nk rijders naar Stompetoren De deelnemers vertrok- er bijna allen in de juiste nl. West-Mijzen. controlepost in Scher- was het voor de schaat- ia geen doen om hun te laten afstempelen, oest een paar honderd »t dorp in lopen naar een dezelfde weg terug. Zou grote moeite geweest zijn de controle bij het ijs aatst? makkelijk als het eerste van de tooht was gegaan, lijk werd het nu. Het ijs r sleoht de punten van jke schotsen staken ver et ijs, terwijl ook de wind as. e schaatser nam dan ook :omst in Avenhorn, een st. Ook de Jaagweg moest tegenwind worden verre- ar het ijs hier tamelijk ■as, ondervonden weinig ers echter moeilijkheden, itste rijders, die gisteren i tocht vertrokken, ver- om half 4 aan de start, nen tegen 7 uur de laatste >mers verwachtte. •had met deze winstpartij itie verstevigd, door Win- verslaan en daardoor de ide partij te kunnen spe- :n Waal. De laatste par ken er als volgt uit: it 100 20 15 5.00 37 20 7 1.85 ubst leverde hiermede de .rtij van het tournooi. ■rdedigende houding van ;g en over Waal mocht voor ïoemde geen ernstige sto- roorzaken. Waal liep tot beurt tot 94 tegen Blank rna kreeg Waai voor de 3 car. nog maar liefst 11 doch kwam toch als naar uit de strijd. 100 33 12 3.03 67 33 12 2.03 lede was Waal gewestelijk >n. a volgde de huldiging van pioen door de voorzitter gewest „Het Noord Wes- heer Ellerbroek. Deze bracht hulde aan de fam. voor de „Posthoorinsfeer" ;ns dankte hij de vereni- „Holl. Noorderkwartier" góede organisatie en gaf een uitgebreid overzicht eindstand, die er als volgt ïulbst k T h mij ma ng 759 253 730 216 756 280 700 259 701 285 710 284 707 292 673 299 Johillden 635 292 19 3.0014 22 3.38 12 13 2.70 12 26 2.70 10 19 2.46 8 16 2.50 6 38 2.42 6 15 2.25 2 20 2.17 2 rettige bewoordingen hul- le heer Ellebroek de kam en overhandigde hem de ledaille. Tot ieder der spe- :ak de heer Ellebroek ver- ;r de behaalde resultaten, ia werden de prijzen uit- Voor ieder der deelne- en keuzeprijs. Voor de 'innubst voor de beste par- 5.00 en de heer Benima n hoogste serie van 38 car. en extra prijs beschikbaar Verder ontving ieder der ners van de zaalhouder een epeltje als aandenken aan rnooi. ;ns de deelnemers dankte v. d. Schilden. Mevrouw n ontving een taart voor de verzorging. De kam- verd verder nog toegespro- oor de districtsvoorzitter rest-Friesland, de heer D. Deze bracht de kampioen temenhulde. :ns de vereniging „Horna" ie kampioen gelukgewenst e secretaris van die vereni- .e heer Booy. Meijer (Wormer) kampioen MEREND Zaterdagmid- te Purmerend het korte- impioenschap vrouwen van west Noord-Holland verre- r verschenen 18 deelneem- aan de start. De uitslag 1. Kampioene Mej. Wierin- er); 2. Mej. Kooi (Wierin- 3. Mej. Lont (Wieringen); vr. Kramer-Wymia (Enk- Maandag 1 Februari 1954 Pagina De Noordhollandse gemeenten en de Utrechtse gemeente Maartensdijk hebben, zoals bekend, een grootscheepse actie op touw gezet ter leniging van de nood, die door de Febraariramp op het eiland Tliolen is ontstaan. Zij heb ben het eiland geadopteerd en zij hebben op allerlei manieren geholpen, daar waar hulp noodzakelijk was. En zij helpen nog. De hulpactie is nog niet afgesloten. Maar het heeft zin, op de dag der herdenking van de ramp die Nederland het vorig jaar heeft getroffen, een overzicht te geven van wat de Noordhollandse gemeen ten, samen met Maartensdijk, voor de getroffen ge meenten van Tholen hebben gedaan. De gemeenten Hoorn en Maar tensdijk hebben ten behoeve van St Maartensdijk enige honderden meters brandslang afgestaan. Door bemiddeling van de com missie is door de R.V.D. aan de dorpsgemeenschap „Stavenisse" voorlopig voor de tijd van een jaar gratis een 16 mm. filmprojec tor met geduid in bruikleen afge staan. Stavenisse zal eveneens van passende filmprogramma's worden voorzien. Eveneens door bemiddeling van de commissie zal de muiziekvere- niginig te Stavenisse van instru menten worden voorzien. Een op- gelheven muziekvereniging te IJ- muiden stelde haar instrumenten beschikbaar. He,t in goede staat brengen van deze instrumenten zal vermoedelijk een bedrag van plm. f 400,vergen. Zij zullen waarschijnlijk begin Februari kun nen worden afgeleverd. De gemeente Hoorin heeft 5 kis ten met kinderboeken naar Tho len gezonden. De eerste $hase van de speel- goedaetie is beëindigd. De kinde ren van Poortvliet en Stavenisse kwamen in hef bezit van speel goed, vervaardigd door ingezete nen van Hoogwoud en 0Groote- broek en ingezameld bij ingeze tenen te Den Helder. In een aan tal gemeenten zal thans nog een inzameling worden gehouden om ooik de kinderen van de overige gemeen,te,n speelgoed te gevén. Behalve speelgoed werden ook handwerken en naaidozen, in een aantal gemeenten door dames- comité's vervaardigd, naar Thoilen gezonden. Het zenden met vacantie van kinderen uit Tholer, naar Noord- holland is een groot succes ge worden. Ongeveer 400 kinderen hebbenhieraan deelgenomen. Zij werden ondergebracht bij parti culieren te Heemskerk, Castricum, Egmond, Heiloo, Bergen, Schoort, Petten, Caillantsoog en Den Hel der, De overige kinderen van Tholen. die wegens te jeugdige leeftijd' of om andere redenen hieraan niet konden deelnemen, is een ééndags schoolreisje aange boden. Op 4 Juli 1953 was een deputa tie uit het Adoptie-comité, t.w. de burgemeesters van Hoorn, Castri cum, Egmond en Alkmaar, tegen woordig bij de herbegraving van de rampslachtoffers te Stavenisse. De Stichting „Adoptie Eiland Tholen" heeft practisch alles wat zij aan Thoilen schonk, in bruik leen gegeven, om te voorkomen dat de schade-afwikkeling zich in ongunstige zin voor het eiland zou ontwikkelen. De burgerij der helpende ge meenten leeft met deze actie mee. Dat is eens te meer gebleken, toen burgemeester Wytema van Alk maar oip zekere dag een envelop pe in zijn brievenbus vond, die f 20,bevatte. De volkomen anonieme schenker van dit be drag verzocht de burgemeester het te willen gebruiken voor de geadopteerde gemeenten van Tho len. De 'brief droeg geen post stempel en de naamloze afzender kon niet voor zijn gave worden bedankt. Maar Tholen is hem of haar dankbaar. Die dankbaarheid tonen de ge adopteerde gemeenten herhaalde lijk. Zo is er een brief binnenge komen bij het werkcomité van de stichting, waarin burgemeester Bouwen-s van St Maartensdijk, in woorden die recht uit het hart komen, zijn dank uitspreekt, dit maal in het bijzonder voor de zending speelgoed die voor het Sinterklaasfeest was ontvangen en zeer in het bijzonder voor de fraaie fiilmprojee-tor, het geschenk dat St Maartensdijk, St Annaland, Poortvliet en straks ook Stave nisse delen. Aan elk der adopte rende gemeenten zal bovendien een danfcprent van Tholen worden aangeboden. De stichting heeft slechts weinig nood te lenigen gevonden in de particuliere sector De individuele ramoschade-uitkeriagen zijn voor treffelijk, danik zij de offervaar digheid van het Nederlandse volk. Vandaar dat de stichting zich vooral heeft toegelegd op hulp in b-t algemeen belang. Hoe er geholpen werd Wij geven hieronder een over zicht van tot dusverre getroffen maatregelen en verleende hulp in het 'kader van de adoptie van het ei'and Tholen. Aan de gemeente Stavenisse werd door de gemeente Alkmaar een renteloze kasgeldlening ver strekt van f 30.000. Voor het beheren van het dooi de Noordhollandse gemeenten be schikbaar gestelde bedrag van f 0 25 per inwoner werd een stich- Op dit gebied is het volgende verricht: Aan de Tholense gemeenten is voor gezamenlijk gebruik een complete 16 mm. filmprojeetor (geiluidsprojector) ten geschenke gegeven. Aan de gemeente Stavenisse is toegezegd, dat indien tot aanleg van een sportterrein wordt over gegaan, de bedde in bruikleen ge geven barakken zullen worden af gestaan voor kleedigelegeniheid. De kosten van inrichting en plaat sing komen voor rekening van de adopterende gemeenten. In onderzoek is de vraag op welke wijze hulp zal kunnen wor den verleend aan verenigingen op Tholen, die als gevolg van de ramp in moeilijkheden zijn ge raakt. De gegevens hieromtrent zijn nog niet alle ingekomen. Voor dit doel is ook contact op genomen met het Prins Bernhard- fonds. Plannen zijn in voorbereiding om door Noordhollandse vereni gingen op Tholen muziek-, zang-, en toneeluitvoeringen te doen ge ven. Van verenigingS'Zijde is er veel medewerking, Besprekingen worden gevoerd met het Ministerie van Wederop bouw en Volkshuisvesting en met het Rode Kruis inzake de beschik baarstelling van hout voor de bouw van een verenigingslokaal te St Maartensdijk. De kosten ko men voor gezamenlijke rekening. Behoudenis goedkeuring van de algemene vergadering zal mede werking worden verleend aan het bestuur van de kleuterschool te St Maartensdijk voor herstel van de speelplaats, het vernieuwen van de schutting en het aanleg gen van een zandbak. Begin December werd een tweC'- de zending speelgoed verzonden. Dit speelgoed werd ingezameld in de gemeenten Maartensdijk, Groo- tebroek, Opperdoes en Twisk. Alle kinderen op Tholen hebben thans speelgoed ontvangen. Te Hoorn, Bergen en Alkmaar werd een inzameling gehouden van handwerken en andere arti kelen voor het gezellig maken van de woningen. Deze goederen, Op 23 en 24 September werd ting in het leven geroepen, ge- door de commissie opnieuw een - - - - werkbezoek aan Tholen gebracht. In de diverse gemeenten werd be sproken op weLke manier nog verdere hulp zou kunnen worden geboden. De nadruk viel daarbij op de hulp aan het verenigings leven. vormd door de leden van de cen trale werkcommissie. De naam der stichting luidt „Adoptie Ei land Tholen". De gemeente Haarlemmermeer heeft een barak beschikbaar ge steld ten behoeve van het kleu teronderwijs te Poortvliet. Dit ge baar werd temeer dankbaar aan vaard omdat Poortvliet nog geen kleuterschool bezat. De gemeenten Den Helder en A'kmaa-r hebben ieder aan Stave nisse een directiekeet in bruik leen afgestaan. De gemeenten Haarlemmermeer en Alkmaar hebben ten behoeve van de wederopbouw van Stave nisse ieder een teohnisc'h ambte raar naar die gemeente gedeta cheerd. De centrale werkcommissie heeft 'haar bemiddeling verleend bij de uitzending van electriciens ui' Naordholiland naar Stavenisse mft het doel bet zo spoedig mo gelij.-! in bewoonbare staat bren gen van de beschadigde huizen Deze vaklieden hebben er in 60 manweken zeer geslaagde hulp gebracht. De gemeenten Den Helder, Bergen. Hoorn, Haarlemmermeer, Egmond, Wijdenes en Alkmaar sfeldep ten behoeve van een drie tal Tholense gemeenten admini stratieve hulp beschikbaar, ten einde de burgemeesters en de se cretarieën hulp te verlenen bij de extra-werkzaamhedenBehalve die van Haarlemmermeer hebben de secretarieën het daardoor ont stane extraweirk zelf opgevangen zonder aanstelling van tijdelijke krachten. De gemeente Hoorn heeft een volledige straaitmakersiploeg ge durende 14 dagen ter beschikking va.n Poortvliet gesteld voor het herstel van plm. 17000 m2 bestra ting. Landbouwers uit Haarlemmer meer hebben agrarische hulp ver leend aan landbouwers op Tho len. De centrale commissie heeft haar bemiddeling verleend bij de tewerkstelling van een sociale werkster te Stavenisse. De gemeente Den Helder heeft ten behoeve van de arts te Sta venisse en van 'het Groene Kruis- gebouw aldaar een aantal medi sche instrumenten en andere ge bruiksvoorwerpen in bruikleen afgestaan. Mevrouw v. d. Sluijs- Bierman uit Alkmaar heeft bo vendien de bibliotheek van haar overleden echtgenoot aan de arts van Stavenisse ter beschikking ge beld. EMMERIK KAMPIOEN 2e KLAS DRIEBANDEN J. Emmerik is in Den Haag kampioen 2e klas 3-banden ge worden, door in de beslissende oartij Niessen te slaan. Zijn con current Peters verloor daarbij onverwachts van Scheffers. De eindstand luidt: 1. J. Emmerik, 10 pt. 4 h.s. o.409 alg. .gem.; 2. H. J. Schef fers 8. 5, 0.415; 3. J. C. Pete® 8, 5, 0.404, 4. A. Niessen, 7, 6, 0.456; 5. H. M. Unger, 7, 7, 0.443; 6 J. H. Reehorst, 6, 4, 0.409; 7. J. Rood, 6, 4, 0.403; 8. Ph. Kater, 4. 4, 0.361. Van Est-Derksen vijfde in „Nacht van Dortmund" De „Nacht van Dortmund" een internationale ploegwedstrijd van 77- uur is gewonnen door het Duitse koppel ZiegeIntra, voor een andere Duitse ploeg Preiskeit- Holzmann. Om twee uur in de nacht van Zaterdag op Zondag namen de met veel brio rijdende Ziege en Intra een ronde voor sprong welke zij, in weerwil van de aanvallen van Kuebler'-Platt- ner en Preiskeit-Holzmann tot het einde konden behouden. De Ne derlandse ploeg Derksen-Wim van (Van onze verslaggever) ALKMAAR Pater P. Mas,sop trok tijdens de Zaterdagmiddag in Alkmaar gehouden vergadering van de Katholieke Bond voor hef Gezin in de Kring Noord-Holland Noord, fel van leer tegen enkele hoofdartikelen, die de laatste maaii'den verschenen zijn in „Het Parool". Zijn aanval tegen de in houd daarvan gold tevens de ac tiviteiten van enkele verenigin gen, die ondermijnend werken ten aanzien van een gezond gezins leven en die een immorele levens houding prediken. Pater P. M-assop hield zijn be toog als promotor van de Kath. Bond voor het Gezin. Hij belicht te in 'het kort het ontstaan en de groei van d-e Bond en verge leek daarbij de toestanden, zoals die enkele tientallen jaren ge leden voor een gezin waren en zoals die ,nu zijn. Spreker onder streepte het handhaven en ver stevigen van de Christelijke be ginselen in huwelijk en opvoe ding als een der hoofddoeleinden van de Bond, naast de beharti ging en verdediging van die rech ten van het gezin, waarbij vooral het gezin op de voorgrond moet treden. Ook de bestrijding van ongeoorloofde kinderbeperking, die door verschillende verenigin gen wordt voorgestaan, is een "der belangrijkste activiteiten van de Bond. Met klem verklaarde Pater Massop, dat een doorvoering van de Christelijke beginselen nooit zo dringend is geweest als in de laatste jaren. Een der gevaarlijkste tegen standers van de Bond is de voorm. Ned-Malthusiaanse Bond (nu Bond voor Sexuele Hervorming). I Die Bond telt momenteel reeds zeer vele leden en propageert zijn werk ook onder onsohuldigen met weinig ontwikkeling en zelfs al onder Katholieken Deze Bond trekt mensen van elk gezindte aan en maakt geen onderscheid tussen godsdienstige richtingen, omdat God geheel buiten het werk gesloten wordt. In Noord- Holland is de Bond reeds ver doorgedrongen. Een tweede tegenstander is de Bond der Naturisten, die op meer dere plaatsen in ons land offi ciéél een terrein heeft toegewe zen gekregen. Bovendien zijn het humanisme en soria'rime onder worpen van bestrijding. In dit verband releveerde Pa ler Massop redevoeringen over kinderbepeifkirg, gehouden op het socialistische Reckmancongres in Novemberr 1952 te Utrecht Sor. viel tevens scherp uit te-gen „Het Parool", dat zich in enkele 'hoofd artikelen laatdunkend heeft ui.tr gelaten over het moederschap en voortdurend de Katholieke gezins- oolftiek saboteert. Volgens Pa ter Massop is dit blad beslist on- 'e-e^baar voor Katholieken Alle Katholieken moeten stPeds een-gezind optrekken tegen der gelijke gevaarlijke handelwijzen en werken aan een Christelijk ge zinsleven De Bond volgt iedere samenwerking op elk gebied en wéét zich verzekerd van de sterke steun van het Episcopaat. Het scheppen van vacantiegelegenhe- den onder toezicht, hét ageren te- ron verspreiding van verderfe lijke lectuur en de slechte samen leving van deze tijd,'staan op het werkprogramma van de Bond, dit mede als -het uitdragen van de gezinsgedachte tegen de morele verwording van deze wereld. zomede enige te Bergen ingeza melde huishoudelijke artikelen, werden eveneens begin December naar Tholen verzonden. Eind December werden op Tho len 40.000 tulpen- en hyacinthen- boLlen geplant, verdeeld over de vijf gemeenten. De bollen werden gratis ter beschikking gesteld door de bloembollenveiling Ho. Ba.Ho. te Lisse; de aanleg der -perken en het plaatsen der bol len geschiedde belangeloos door leden van de vereniging voor 'bloembollencultuur, afd. de Eg- momden, die het klaarspeelden in één dag 40.000 bollen te planten. In Haarlemmermeer werd een veevoederinzamieling gehouden. In dien dit in het a,s. voorjaar nodig mocht blijken, zal in de Noord hollandse gemeenten opnieuw een h-ooi-inzameling worden -gehouden. Te Maartensdijk werd onder de 'bevolking een geldinzameling ge houden ten behoeve van de stich ting van een Groene Kruis-ge- bouw te St Maartensdijk. Deze in zameling bracht f 6700,op. Er zij.n plannen in voorberei ding om als sluitstuk van de adoptie op de begraafplaats te Stavenisse een eenvoudig monu ment te stichten ter blijvende ge dachtenis aan de slachtoffers van de ramp. Het werk van de gemeenten, die gezamenlijk de rampnood op Tholen helpen lenigen, is thans nog niet afgesloten. Men werkt door; men helpt door, in een actie die getuigt van waarachtige broe derschap. Oud-Rijksbouwmeester V»ijman overleden Dezer dagen is op 88-jarige leeftijd in Den Haag overleden de oud-Rijksbouwmeester J. A. W. Vrijman. De overledene was Ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw. Op 28 Januari heeft op de R.K. begraafplaats aan de Kerkhoflaan de teraarde bestelling in alle stilte plaats ge vonden Jaarvergadering N.W.B. afd. N.H. verliep vlot De jaarvergadering van de afd Noordholland van de Ned. Wan delsportbond is vlot verlopen. Er werd nl. niet gesproken over het conflict, d'at momenteel de hele Ned. wandelsport beheerst. Deze bijeenkomst, die was voor afgegaan door een ontvangst ten stad'huize door burgemeester en wethouders, werd gepesid-eerd door de heer Visser uit Amster dam. die met vreugde kennis gaf van een" led-entoehame van 988 Alle aftredende bestuursleden werden herbenoemd en een twee tal Noordhollandse verenigingen t.w. Kaaskoppen (Alkmaar) en Tempo (Kol'horn) kregen een her innering aan het,.gevierde lustrum v C, i Fiat gedeukt ST. MAARTENSVLOTBRUG. - Toen- on-ze plaatsgenoot, de heer A, G. de Haan met zijn kleine Fiat de Vlotbrug overreed in de richting Wildrijk, had hij er geen erg in dat uit de richting Alkmaar m-et aanzienlijke snelheid een gro tere luxe wagen naderde. Het gevolg hiervan, was dat beide wa gens met een flinke klap tegen elkaar botsten. Nadat de voertui gen tot stilstand waren gekomen trad aan het licht dat geen der inzittenden kwetsuren hadden op gelopen, doch dat de Fiat nogal aanzienlijk was gehavend. KAPPEL WINT IN MIDDEN-REFMSTFR Te Midden- Beemster werden nationale langebaan- wedstrijden gehouden om de Bamestra-beker Er werden drie afstanden, de 500, de 1500 en de"3000 m. gereden. De uitslagen luiden: 500 m.: 1. J. Rooze-ndaal (War- menlhuizen) 51 sec.; 2. Kappei (Amsterdam) 51.9 sec.; 3. Wijn- houdt (Haarlemmermeer) 57.7 sec. 1500 m.: 1. Hoogsc'hagen (Alk maar) 2 min. 52 sec.; 2. Ekelschot (Amsterdam) 2 56,5; 3. Laarman (Wassenaar) 2.58 6. 3000 m.: 1, de Ruit (Amster dam) 5 min. 52.5 sec.: 2. Hoog- sühagen (Alkmaar) 5.55.8; 3. en 4. Laarman (Wassenaar) en Vereken Schevening-en) 5.59.3; 5. Kappei (Amsterdam) 6.00.1 Klassement: 1. Kappei (Amster dam) 172.380 pnt.; 2. ,T. Rooze-n daal (Warmenhuizen) 172.530 pnt; 3. de Rui.t (Amsterdam) 172.850 pn,t.; 4. Hoogschagen (Alkmaar) 174.700 pnt.; 5. M. Wijn-houdt (Haarlemmermeer) 175.080 pnt. A i Woensdag hardrijderij voor paren ANNA PAULOWNA Woens dag a.s. wordt, .het kampioen schap hardrijderij voor paren gereden om het kampioenschap der Polder op de baan der ijsclub 't Zwin. MEDEMBLIK, 30 Januari 17500 kg uien middel 1111.80; grof 910.30; drieling 9.10-10.40; neb 17; stek 2.30; 320 kg groene kool 8; 400 kg gele kool 8.30— 8.40; 1500 kg rode kool 6.20; 3000 kg witte kool doorgedraaid. AVENHORN, 30 Januari Spruitkool 1944; 7500 kg rode kool 610: gele kool 810.20: groene kool 1212.70: 42.500 kg uien; grove 9.80—10.60; gewone 1.2012.20: driel 11.30—12; nep 2629: 5000 kg bieten I rónd 5.10: 20.000 kg peen II 56.20; III 5.20—7.30; IV 5.80—6.90. WOGNUM. 1 Febr. Aan voer: 6000 kg witlof A 52—59, B 46—54, C 35—46, stek 30—37; *•000 kg spruitkoni A 4265, B 15—39: prei A 37—43, B 16—34; ''ode kool 79.80; breekpeen 5 5.30; goudreinetten 1630; win- terjan 2630. IN N.NIEDORP NIEUWE NIEDÖRP. Zon dagmiddag werden door de IJs club „IJs en Volksvermaak" kop- pel wedstrijden georganiseerd, welke 8 koppels op de 460 meter ronde baan tegen elkander uit brachten. En wérd gereden met twee ritten van een half uur, welke vier koppels in de banen had. Het uithoudingsvermogen zou in deze wedstrijd de uiteindelijke beslissing moeten brengen. Het koppel P. Wiggers-P. War- naar beschikte hierover, zodat zij 8 min. voor tijd, door het tempo op te voeren, een voorsprong kon den nemen. welke geleidelijk groeide. Met een voorsprong van ruim 100 meter gingen zij als eerste over de streep. SneyerRoselaar wisten zich ook enkele tientallen meters van het koppel Koorn los te rijden, zodat de uitslag werd: 1, P. WiggersP. Warnaar, bei' den Laogereis, f 30.2. K. de Sneijer, Hoogwoud en N. Roselaar Langereis f 20.3. C. KornG. Koorn, beiden Winkel, f 10. Jeugd ijswedstrijden in Burgerbrag BURGERBRUG Ondanks de gure Noordooster vonden de ijs- wedstrijden, uitgeschreven door onze ijsclub „Nut en Vermaak" toch doorgang door de gehele schooljeugd van Burgerbrug. Er werd fel gestreden Vooral bij de oudste jongens en meisjes zag men enkele heel goede koppels om prijs en premie kampen. De uitslagen van de diverse wedstrijden voor de schooljeugd waren als volgt: Groeip 1: Jongens en meisjes van 6 en 7 jaar: liste prijs Hennie Goltstein; 2e pr. Wim Min'k; 3e pr. Katrienitje Luttik'huizen; 4e pr. Gerdy Woudstra. Groep 2: Jongens en meisjes van 8 en 9 jaar: le pr. Jan Bur ger; 2e pr. Tini van Schoneveld; 3e pr. Jan Bruin; 4e pr. Jan Raat. Groep 4: Jongens van 10 jaar en ouder: le pr. Arie Mink Pz.; 2e pr. Diclk Moot; 3e pr. Jaap Zult; 4e pr. Arie Groot. Groep 4: Meisjes van 10 jaar en ouder: le pr. Atie Eriks; 2e pr. EM_y Zut; 3e pr. Annie Tiessen; 4e prijs Atie Besteman. Schooiiriiwedstrijd in Beets Gisteren werden wedstrijden in het sehoonrijden gehouden te Beets. De uitslagen luidden: Heren: 1. Langereis 87 pat.; 2. ■T. Poezer 84 Dnt.: 3. H. Stampei 81 ,pnt.; 4. W. Helder 76 pnt. Dames: T. BrinfcmeijerKoele- •oey 92 pn.t,: 2. N. Langerijs-Groet "3 nnt.; 3. A. Kok-Beker 59 pnt. Paren: 1. -J. PoezerMej. T. BrinkmeijerKoelemey 278 pnt.; "I. N. LangerijsMevr. Langerijs- Groet 275 pnt.: 3. H. Stampei Mevr. -Bkkel-Groet ,248 pnt.; 4- W. HeieerMevr. Helder 199 pnt Een prima Zondag voor IJsclub ,.De Draai" HEERHUGOWAARD Danik zij, het prachtige ijs, de grote be langstelling en goede wedstrijden is de Zondag een volledig succes voor de IJsclub „De Draai" ge worden. Het aantal rijders was niet zo igroot. Een 10-tal had inge schreven op de afstanden van 500, 1000 en 1500»m. en de strijd die deze knapen gaven was het aanzien ten volle waard Het kampioenschap van Heer- 'hugowaard werd gewonnen door J. Loos uit Hensbroek. Jan heeft prachtig gered-en. Hij beschikt ove-r een goed uithoudingsvermo gen. Over de 500 en 1500 m maak- <e hij de snelste tijd. A. Loos, even-eens uit Hensibroek. werd 2e een Co.r Kuiper uit Heerhugo- w-aard 3e. Na afloop werden de prijzen uitgereikt. De wisse-lbeker kwam dus nu in bezit van Jan Loos. Dinsdagmiddag om 2 uur wor den er wedstrijden gehouden voor jongemannen van 14-18 jaar. De prijzen bestaan uit rookartike len. Inileggeld f 0.25. Opgave bij café Bes. Mogelijk Donderdag weer wedstrijden. in Nieuwe Niedorp NW. NIEDORP C. Bood uit Schgerbrug toonde zich een goed kortebaanrijder en wist zowel voor de wind als tegen de wind al zijn rivalen van zich af te houden, Het viel anders voor de rij ders niet mee, op de Rijw, welke zeer vlak en onbeschut ligt, goede tijden te maken. 26 deel nemers waren aanwezig om naar de goede geldprijzen te dingen. Sportief werd er echter gestre den, weinig valse starts werden gconstateerd. In de halve finale ging de strijd tassen C. Bood en A. Por- tegijs, welke laatste, zij het met gering verschil, tweemaal het hoofd moestb uigen. De beide anderen, J. P. Kreijger en D. de Dood leverden ook een verbeten strijd welke in het voordeel van J. P. Kreijger uitviel. De strijd om de derde en vierde plaats viel uit ten voor dele van A. N. Portegijs, die D. de Dood naar de vierde plaats terugwees De finale gaf twee veelbelo vende rijders aan de start, welke elkaar geen duimbreed voor sprong toestonden. C. Bood toonde zich" in de eindsprint echter de sterkste. De uitslag was: 1. C. Bood, Sehagerbrug f75,—: 2. J. P. Kreii- ger, Wieringen f40,3. A. N. Portegijs, Westerland f 20.4. D. de Dood, Landsmeer f 10, RINA KOOY EERSTE IN WERVERSHOOF WERVERSHOOF. Onder grote publieke belangstelling hield de IJsclub „De Noord" Zaterdag- en Zondagmiddag wedstrijden op de korte baan, resp. voor mannen en vrouwen. De bezetting van het rijders- veld, Zaterdag, was zodanig, dat al vóór de aanvang gerekend kon worden op een goede kans voor onze dorpsgenoot Th. Mol. Het is inderdaad een overwinning voor hem geworden, zodat hij f 100.- in de wacht kon slepen. De overige prijzen waren voor K. Schipper, Wagenaar, N. Kaag en C. Beerepoot. Onder de rijdsters, die -gisteren deelnamen aan de wedstrijd voor vrouwen, bevonden zich o.a. de ex-kampioene van Noord-Holland Rina Kooy uit Wieringen en de kampioene 1954 mej. Meyer uit Wormer. In de eerste omloop maakten deze meisjes al indruk door haar sterfke, soepele streek. Het werd een sportieve, mooie strijd. Het publiek, dat voor de eerste keer getuige was van een wedstrijd voor vrouwen in Wer- vershoof, leefde intens met de prestaties der meisjes mee. Vooral beide ritten tussen de favorieten Kooy en Meyer vormden de hoog tepunten van deze middag. Jammer was, dat het lot wilde, dat zij elkaar te bestrijden kregen vóór de finale. Nu wist Rina Kooy haar tegenstandster uit te scha kelen, voornamelijk door een be tere en snellere start. Haar tac tiek \w kennelijk snel een voor sprong te nemen en die krachtig te verdedigen. De einduitslag werd hierna: 1. R. Kooy. Wieringen f 60. 2. Mej. Wagemaker, Wieringen f 40.3. Mej. Lont, Wieringen f 25.4. Mej. Meyer, Wormer f 10.5. Mej. Wormsbecher, Hoorn f 5. Na de prijsuitreiking door de heer G. Meissen, die in het bij zonder de sportiviteit roemde, waarmede de meisjes hadden ge streden. richtte het erelid en oud voorzitter, de heer J. Paay, zich tot de aanwezigen. Hij wees er o.a. op, dat een ijsclub slechts dan levensvatbaarheid heeft, wan neer zij de nodige steun onder vindt. Hij sprak de hoop uit, dat nog velen als lid_ zouden toetre den. Namens de deelneemsters dank te. mej. Wagemaker voor de spor tiviteit waarmede bestuur en hel pers deze wedstrijd hadden ge leid. Gaarne zullen zij nog eens weer naar Wervershoof kómen en dan trachten nog meerdere prominente rijdsters hierheen te krijgen. Twaalf rijders verschenen aan de-start voor de Zondagmiddag door dé ijsclub Westerland geor ganiseerde kortabaanwedstrijden. Onder hen bevond zich één Fries, n.l. Andringa uit Joure, die echter door Boot (Sehagerbrug) in de le omloop werd uitgereden. Voor de 2e omloop klasseerden zich: J Trompetter, S. Klein en C Klein, J. J. Jongert (Opper does), Boot .Sehagerbrug) en B. Homan( Slootdorp). Om de prijzen reden tenslotte J. Trompetter, Boot en Jqngert, benevens Klein als snelste ver liezer. De eind-uitslag luidde: 1. J. Trompetter f 80,2. Boot f40,—; 3. S. Klein f20,—; 4. J. Jongert f 10, Schoonrij-kampioenscliap Zuid-Holland ZUID-BEYERLAND De uit slagen van de schoonrijwedstrij- den om de provinciale kampioen schappen van Zuid-Holland, die te Zuid-Beyerland werden gehou den luiden: Heren: 1. en kampioen van Zuid-hol land, Hazelbag (Gouda) 352 pnt; 2. Klootwijk (Rotterdam) 322 pnt; 3. de Ruyter (Zaandam) 319 pnt. Dames; 1 en kampioene van Zuidholland mej. Molenaar (Nieuw Vennep) 350 pnt; 2. Mej. Schip per (Zaandam) 347 pnt; 3. Mej. Waiboer (Bergen N.H.) 342 pnt. Paren: 1 en kampioenen van Zuidholland mej. Molenaar (Nieuw Vennep) en Wesselo (Bussum) 700 pnt; 2. Mej. Schipper en de Ruyter (Zaandam) 696 pnt; 3. Mej. Wai boer (Bergen N.H.) en Valk (Rot terdam) 683 pnt. Ijs- en volksvennaak NIEUWE NIEDORP „IJs en Volksvermaak" gaf zijn eerste wedstrijden dit seizoen voor de schooljeugd. Gereden werd op de brede sloot aan de speeltuin. De uitslag was; Jongens 6-7 jaar: 1. Gert Stammes; 2. Piet Visser; 3. Hans Lakeman; Meisjes 6-7 jaar: 1. Rita Keuken', 2. Marie Scha- ger; 3. Annet Lange-dijk; Jongens 8-9 jaar: 1. Wim Burger, 2. Henk v.d. Kommer, 3. Jan Schaafstra: Meisjes 8-9 jaar: 1. Gonnie Blok ker, 2. Marie Schager, 3. Annet Langedijk; Jongens 10-11 jaar: 1. J. Jes, 2. Henk de Vries, 3. Piet Sepers; Meisjes 10-11 jaar: 1. Bets Dekker, 2. Mary Brommer, 3. Ria Heemsbergen; Jongens 12-13 jaar: 1. H. Brommer, 2. G. Burger, 3. J. v.d. Kommer; Meisjes 12-13 j.: 1. ,T. Caro, 2. M. Botman, 3. Willy Hus. Vrijdagmiddag werden clubwed strijden gehouden in ringsteken voor paren op de Rijd. Vrij veel belangstelling was er voor dit evenement, al deed de straffe wind afbreuk en was het vooral ook voor de toeschouwers geen aangenaam weertje. Sportief werd er gestreden om de erepalm, wel ke uiteindeliik ten deel viel aan het paar Mej. Janny Wetsteen- Simnn Kuiper. Goede tweede werd Mej. R. Rond-Klaas Brouwer. 3e Mevr. de Wit-P. Rooselaar. BENOEMING BISDOM HAARLEM Z. H. Exc. de Bisschop van -Haarlem heeft benoemd tot: Pas toor van de Parochie van. O. L. Vr. van Fatima (Leijenlbuarg, Nieiiwers 1 uisstr135, tel. 324623), te 's-Gravenhage, de Weleerw. heer J. Metoelaair, die bouwpas toor was aldaar. PRUS VAN f 30.000 In de tweede klasse van de 522ste loterij is een prijs van dertigduizend gulden gevallen op no. 11755. MUTATIES RIJKSPOLITIE Door de Gewestcommandant der Rijkspolitie te Amsterdam zijn per 1 Februari 1954 de volgende verplaatsing bevolen, t.w.: Wachtmeester der Rijkspolitie le klasse J. Dingem-anse van Groep Texel, Post Den Burg naar d-e Groep en Post Driebergen; Wachtmeester der Rijkspolitie le klasse F. Stom van d-e Groep en Post Driebergen naar d-e Groep Texel, Post Den Burg; Wachtmeester der Rijkspolitie le klasse J. M. de Swart van de Groep en Post Bergen naar de Groep Sohagen, Post Burgerbrug; Wachtmeester der Rijkspolitie W. C. Brouwer van de Groep en Fkist Grootabroek naar de Groep en Post Bergen; Wachtmeester der Rijkspolitie J. van Dijk van de Groep Wierin gen, Post Hippolytushoef naar de Gr-oep en Post Grooteibroek. AANBESTEDING 14 BIJGEBOUWEN WIERINGERMEER Door 't Rentambt Wieringermeer werd in het Domeinkantoor te Wleringer- werf aanbesteed: het herbouwen van 14 kleine bijgebouwen in de Wieringermeer. Ingeschreven werd als volgt: Perceel I: J. Geusebroek, Me- demblik f61660; Fa. A. Groot Zn., Lambertschaag f 59000; Th. A. Hoogewerf, Ursem f 62700; Fa. J. Kingma Zn., Middenmeer f.63380; N.V. v/'h A. Kingma Zn. Leeuwarden f 66700; K. Koop man, Nieuwe Niedorp f 65900; H. Lont, Hippolytushoef f 57604; C. Overboom, Avenhorn f 77400; A Ruiter, Avenhorn f76700; L. Schotte. Wieringerwerf f 64865; J. Smit, Hippolytushoef f57900; H. Toes, Sehagerbrug f 66400; Gebr. Tuin, t Zandt f57050; J. de Vries, Hippolytushoef f 57662. Begroting f 63500. De gunning is aange houden. Perceel II: J. Bot, Medemblik f46900; J. Groenhuizen, Medem blik f 55200; Fa. A. Groot Zn., Lambertschaag f 41000; Th. A. Hoogewerf, Ursem f46200; Fa. J. Kingma Zn., Middenmeer f46990; N.V. v/h A. Kingma Zn. Leeuwarden f 49650; K. Koop man, Nieuwe Niedorp f 49900; H. Lont, Hippolytushoef f40800; C. Overboom, Avenhorn f 53600; A. Ruiter, Avenhorn f 53400; L. Schotte, Wieringerwerf f49135; J. Smit, Hippolytushoef f39100; H. Toes, Sehagerbrug f50200; J. de Vries, Hippolytushoef f38752. Be groting f41600. Ook deze gunning werd aangehouden. Missie-film over China WIERINGERWERF Op Maan dag 8 Maart zal In café De Maaier de prachtige China-film worden vertoond. Deze film geeft het leven weer van de missiona ris in China tijdens de laatste wereldoorlog. We kunnen alle pa rochianen ten zeerste aanraden dit filmwerk te gaan zien. Het is alleszins de moeite waard en het zal uw belangstelling voor het missiewerk zeker doen toenemen. Houdt daarom deze avond vrij. Aanleg Prof. ter Veenweg wordt aanbesteed WIÈRINGERMEER Door B. en W. zal worden aanbesteed het aanleggen van bestrating, trottoirs en riolering aan de Prof. ter Veenweg te M-iddenmeer. Deze aanbesteding zal plaats vinden op 12 Februari a.s. te Wieringer werf. Geslaagd SLOOTDORP Onze plaats- genote Mej. J. Tiesinga slaagde te Alkmaar voor het diploma Ne derlandse Handelscorrespondentie van de Ver. van Leraren. IJSPRET EN WEDSTRIJDEN LANGEDIJK. Ofschoon on alle slo-ten en vaarten volop van de ijssoort kan worden genoten, concentreert de ijspret in Zuid en Noord-Sc-havwoude zich van oudsher on de Sohionersloot. waar 'n ruime en grote baan ter be schikking staat van de zwierende paartjes. terwijl de hardrijders volop kunnen genieten door een tocht door de vele sloten en rond d° vele akkers. Door de iissnort-lieftebbende be woners rondom de Sohipipersloot is gezorgfl dat d„ baan 's avonds is verlicht, terwiiil door luidspre kers 6e muziek over de baan weerklinkt. Zondagmiddag werden voor de ieuigd van de parochie wedstrij den georganiseerd. De uitslagen llit'Mprj Jongens 12-13 jaar: le pr M. Kraaikman Pz.: 2e nr. Joop Beu kers: 3e pr. Jn. Komen. Jongens 1415 jaar: le pr. Jn. Reij>„rs: 2e Dr, c. Boots en 3e pr. W. Kos Jz. Jongens 1617 jaar: le pr. Jib. Frederiks Bz.; 2° pr. P. Bek-ker Kz.: 3e pr. Ben Bruin A.z. Meisjes 1213 jaar: le pr. Tiny Bekker Kd.: 2p pr. N. Grootjes. Meisjes 1415 jaar: le pr. Tiny Trom-p Jd.: 2e nr. Annie Kos Dd. Meisjes 16-17 jaar: le nr. Ria Tromp Jd.; 2e pr. Riet Stokman. 'n Afvalwedstriid voor jongens werd gewonnen door Jb. Frede riks Bz. Tweede wprd D. Schotten Jnz. en derde W. Kos Jbz. Voor de wedstrijden bestond flinke 'belangstelling. Ze hadden 'n vlot en aangenaam verloop.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 7