Beurs Begroting 1954 aanvaard Na 12 uur vergaderen eenheid in de raad Willem Andriessen speelde in het Lyceum Juist NU een ZUIVER WÖLLEN DEKEN Spec, aanbieding Zaalberg: ÏEÏJER ZN., .- De Schelphoek zal zo spoedig mogelijk worden gedempt C.P.N.: „Toch lekker tegen Uw stoelen stuk...? AGENDA Langestraat 7 voor.'n beste deken jii 'adetóen op Intense aandacht van de leerlingen Scliool-schaats- wedstrijden ïdaanse godheid ,am de dag Noord-Holland a garneren i Nederland het leger v. oruitstekend gebergte el jaarden i t nodige voorbehoud (Fr.) de Indische archipel che monnik den ehting k.) (Fr.) er (afk.) ru is woord puzzle 305 il: 1 sport; 5. ceder; 1. bodega: 12. rots; 14. and; 15. kwijl; tol; 19. use; 20. daar; bon; 24. maal; 26. ir; van; 31, sporta; 33, ■egent; 35. olie; 36. mker. 1. strak; 2. pion; 4. ras; 5. coby; der; 8. egoïst; 9. >owl; 15. kor; 18 ta; 20. dorpen; 21. kar; bisra; 24. maat; 25. •et; 28. etna; 30. arie; gom. 296 347 'ref 352% 370% and 369 287'" 347% 353 370% 370 595 b 118% 120 124 122 1 154 152 b 72»/4 72 48'" 49 Va 35 1333/< 138 30 31 50 503/i 56 55 b 46 47 149V» 149'/s 124% 1223/4 141 138'" 132% 131 133 132'/» 138% 138 170V» 170 143 142 1 127% 127" 65'" 64% 86l/4 87 22% 22°" 109 93 183 110'" 94" 184 A 189 ï.fabr A 188 I. R S A 160 A 152V4 Dros A 56 ieken A 160% 1% cpA 151 cpA 137% isb cpA 101*/» It A 165 A 165 A A 125 A 165 A 142 A 161'" A 186 NBvA 82 NBvA 109% CvA HO A 209% A 134% A I"'" A 125% A 155 A™ A A 1193/4 A HO A 45 A A 1683/i A It. Mij A 17 Tab A 75 b A 134 A engan A 45 epalm A 120 Cult A 169% Zn A 192'" A 8P/4 ii. A I. A 133% ang cvA 50 sn A. H in Mij um »erts I s V cpl.M idom 184 1 189 I6IV1 152% 55 I6OV4 157 137'" 101% 1653/i 157 124% 167'" 142 161 187 82% 110 119j/4 210 «1333/4 125»/4 155'" 176 76% 120'" 11114 45 166% 16% 76 138 80'" 47 120 170 190 83% 134 Neen, ik bedoel heel om één uur werd ik slaap vlak bii de kin- in meende een gerucht hebben, dat vanuit de mijn zoontje kwam. en kamerjas om mij gaf mij naar de kamer :oontje. Ik draaide het :n keek in het bedje, n orde. De kleine sliep s kon niets ontdekken, xs wel een droom ge- Ik keek nog eens om sn zag toen. dat een ïen losstond. Het werd ind heen en weer be- t raadsel was dus 00- raam was dus waar- net een klap door de geslagen en toen weer id. het raam weer vast en t het licht weer uit en mijn vrouw ook. in zerscheen. Zii had ook it vernomen en was ken wat er aan de Ik stelde haar gerust haar weer terug naar >ir. Ik bleef even een haar roken en ging veer naar mijn slaap- ar ik de rest van de sliep, anmorgen. iorg zijn gelaat in de zijn schouders schok- biedigde de smart van an tegenover hem. Hij n ging naar het raam. if gelegenheid te geven rstellen van zrn mo- zwakte. Na een paar ceerde hij weer naar aan het hoofd van de Woensdag 3 Februari 1954 Pagina 3 ALKMAAR Gisteravond om half twaalf kon de voorzitter van de Alkmaarse ge meenteraad, burgemeester Mr Wytema, de voorzittershamer voor de laatste maal in deze begrotingsvergadering hanteren. Na ongeveer 21 uur debatteren en nadat een aantal, door de P.v.d.A. ingediende, motie's bij stemming waren verworpen, konden de leden van de gemeenteraad uit eengaan, in de overtuiging, dat de be groting voor het jaar 1954 weer „rond" genoemd mocht worden. Behalve dan de heer Knuisting Neven CPN die tot slot van deze ruim 21 uur durende discussie de raad mededeelde, dat ook deze begro ting een afspiegeling was van die van het Rijk, waarmee hij het niet eens kon zijn, doordat er - z.i. - een verkeerde politiek werd gevoerd. Daarom kon dit raadslid - ondanks het feit dat hij aan het debat zo vurig had deelgenomen - niet zijn stem aan deze begroting geven. Dit zii fis?" gemerkt. De begroting echter, blijft daar door niet minder categorisch aanvaard. Verschillende raadsleden kre gen gisteravond nog in tweede instantie het woord. De heer Huisman (A.ït.) wilde van de stadhuisuitbreiding geen con- junctuur-werkobject maken. Hij drong aan op verhoging van de subsidie voor de stedelijke mu ziekkorpsen en hield een desbe treffend voorstel in petto. De heer Couwenhoven (P.v. d.A.) stelde zich te weer tegen C. Couwenhoven (P.v.d.A.) ....kom niet aan Het Vrije Volk. dat wat de heer Berkhouwer zich ten opzichte van Het Vrije Volk had veroorloofd. Hij meende dat deze o.a. door dat optreden het aanzien van de raad naar be neden haalde. Mejuffrouw Kamphuijs (KVP) «telde zich te weer tegen het noemen van namen van derden Mej. M. A. J. Kamphuijs (K.V.P.) .politiek op hoog niveau in een openbare raadszitting; bo vendien noemde zij het te berde brengen van zoveel voorstellen, reeds in eerste instantie, niet juist. Het spreken over politiek mocht h.i. niet ontaarden in het afhalen van andere partijen. Mevrouw Holzmüller-Teengs (V.V.D.) dankite voor de toezeg gingen haar gedaan. Mevrouw Sloof-Doornbos (P.v. d.A.) brak nog eens een lans Mevr. M. R. G. Sloof-Doornbos (P.v.d.A.) .inenting. voor inenting tegen dip'hterie. Gemeentelijke autonomie impli ceert h.i. niet het aan de ge- Advertentie) STAVENUITER maakt ze weer heel. Ritsevoort 21 Tel. 3448 WOENSDAG 3 FEBRUARI 'T GULDEN VLIES: „Voor elke vrouw komt eens de tijd" door Rott. Toneel. Ie Abonn. voorst, serie B 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK Cabaretavond voor Bond van Staaitspensionnering, 8 uur. Bioscopen: REX: „Bekentenis ener lief de", 18 jaar. HARMONIE: „Berlijn" a.l.. VICTORIA: „The snows of the Kilimanjaro", 18 jaar CINEMA: „Dwars door de vuurlinies 14 jaar. Voorstellingen 2.30 en 8 u. (JSBAAN HEILOO: Wed strijden voor junioren. DONDERDAG 4 FEBRUARI 'T GULDEN VLIES: Feest avond „De Halter", 's Middags: I.C.A., 1.30 uur. BIOSCOPEN: als Woensdag. HARMONIE: „Alles op een Kaart", a.l. Voorstellingen om 8 uur. Rex ook om 2.30 uur. Waterstanden: Donderdag: hoog water 7.20 en 19.10 uur; laag water 1.25 en 13.15 uur. meente trekken van zoveel mo gelijk taken. De verlichting deugt niet De heer Spiekermann (K.V.P.) stelde zich te weer tegen de he ren Coerts en Kirpensteijn. Hij bleef aandringen op verbetering van de Grote Kertk-verlichting F. F. Spiekermann (K.V.P.) .motie tegen Waagverlichting V.V.D.strekkende tot verwij- aan de zijden van Bergerbrug en Paternosterstraat en hij diende een motie in, mede ondertekend door mevr. Holamüller en de heer Berkhouwer (bedden van de dering van de T.L.-verlichting van het Waaggebouw. De heer Nagengast (K.V.P.) was van mening, dat de gemeente haar inkopen dient te doen in eigen stad, bij eigen midden stand. De mogelijkheid daartoe bestaat z.i. Hij drong aan op goedkope tarieven bij de Over dekte, althans op reductie bij het baden van meer kinderen uit één gezin. Ook hij pleitte voor verhoging van het subsidie aan de muziekkorpsen. Mevr. Koster- Schouw (P.v.d.A.) sprak de hoop uit dat de blijvende herinnering aan het stadsjubileum er een zou zijn van goede kwaliteit en dat het door heit gemeentebestuur zou worden geschonken. Haar voorstel wilde zij intrekken tot er in deze zaak een beslissing was genomen. Zij drong aan op bet stichten van een wijkgebouw aan de Om val en op aanleg van verlichting aldaar voor gemeentelijke reke ning. Ter verwerkelijking van dit laatste diende zij een voor stel in, mede ondertekend door de heren de Jong en Koot van haar fractie. Zij deed de suggestie, bij het oude schoolrapport een beschrij vende brief over de aanleg en het gedrag van de leerling te doen uitreiken. Verboden programma's De heer de Zeeuw (K.V.P.) vergaf de leden van de P.v.d.A. de „dwaasheden", die zij hadden gedebiteerd ten opzichte van het katholicisme en de K.V.P., welke beide hij uitdrukkelijk niet wenst te vereenzelvigen. Hij meende echter een gebrek aan sensus cathotticus aanwezig te zien bij diegenen, die niettegen staande de aansporing tot een heid, die van het Episcopaat is uitgegaan, toch in de P.v.d.A. hun onderdak menen te moeten zoeken. Hij wees op de gevaren die de katholiek in de Partij van de Arbeid bedreigen, i.e. op het gebied van de zuivere leer ten opzichte van huwelijksgebruik en hu welij ksbeleving. Het socialisme, zo zei hij, is nog sieeds verboden, de P.v.d.A. nog niet, het N.V.V. echter wel evenals verschillende uitzendin gen van de V.A.R.A. voor katho lieken verboden zijn. Hij meende dan ook dat een katholiek nooit een volwaardig lid van de P.v. d.A. kan zijn. Hij toonde zich overigens nog altijd bereid tot samenwerking met de P.v.d.A., doch dan uit sluitend wanneer alle overeen komsten schriftelijk zouden wor den vastgelegd, om teleurstellin gen als die met betrekking tot de R.K. Ambachtsschool en de gezinstarieven te voorkomen. Hij kwam nog eens terug op de kwestie der versterkte af schrijvingen bij het electricifeits- bedrijf. Hij achtte die hier niet zo noodzakelijk dat het risico van tariefsverhoging moest wor den genomen. De. investeringen dateerden, op één uitzondering na, alle van na de oorlog. Hij overwoog met oen motie op deze aangelegenheid terug te komen. De heer de Jong (P.v.d.A.) G. W. de Jong (P.v.d.A.) .presentiegeld omhoog vroeg naar de plannen met be trekking tot moeilijk plaats-bare gezinnen en hoopte op verhoging der steunnormen. Hij kwam met een voors-tel, medegetekend door de heren Couwenhoven en Kir pensteijn, zijn partijgenoten, om de presentiegelden voor leden van de stemibureaux te verhogen van f 10.tot f 15. De heer Bakker (P.v.d.A.) ging M R. Bakker (P.v.d.A.) onderwijs. vrij uitvoerig in op de wethou dersverkiezingen, waarbij de P.v.d.A. volgens hem uitdrukke lijk zou hebben verklaard met één wethouderszetel genoegen te zuilen nemen. Via de Prediker kwam de heer Bakker tot onder wijszaken. Zijn standpunten op dat gebied zette hij nog eens uiteen en hij ^handhaafde zijn voorstellen. De heer Bakker sloot met zijn beschouwing de tweede termijn af. De Schelphoek ivordt gedempt Opnieuw klom het college van B. en W. hierna in de „verdedi ging". De eerste, die de de-gen van verweer hanteerde, was wet houder Hóls-muller. Over de kwestie van de beschrijvende brief over de aanleg en het ge drag van de leerling bij een schoolrapport, deelde hij mede, dat deze kwestie in onderzoek zou worden genomen en indien er termen voor aanwezig waren, zouden deze aantekeningen wor den geadviseerd. Ten aanzien van de heer Bakker (P.v.d.A.) wenste hij niets meer toe te voegen aan datgene wat hij in eerste instantie al had gezegd; en daaronder viel d-an ook, dat de kwestie van de schoolc oncer ten zeker zijn volle aandacht had. Dit gold eveneens de subsidië ring van het kleuteronderwijs. Indien een enquête naar hun behoeften onder de jeugdorgani saties nodig mocht blijken, was hij ook zo bereid daartoe over te gaan. Op al de verdere moties van de heer Bakker c.s. ging de wethouder verder niet in, omdat hij in eerste instantie de mening van het college hieromtrent al duidelijk genoeg had uiteengezet. (Advertentie) Dubbel zoveel warmte Dubbel zo lange levens, duur Aa-Be - VAN WIJK - ZAALBERG „de Grote Drie voor dekens" 150 x 200 cm 29.50 180 x 225 cm 39.50 j Groen en zalm pastel 5 De huisvesting was het terrein van wethouder Venneker en de vraag van de heer Knuistingh Neven (C.P.N.), of het inderdaad het geval was, dat de chef van deze afdeling bijna niet te be reiken is en aan deize chef ge richte brieven niet werden be antwoord, kon hij niet bevesti gend beantwoorden. Wat die brieven betrof wilde hij deze zaak onderzoeken, omdat hij dit niet correct achtte. De sociale werkplaats, waarop de heer Coerts (P.v.d.A.) nog eens was teruggekomen, zal er zo spoedig mogelijk komen, maar de motie om de leden van de stembureaux meer presentiegeld te verstrek ken, kon het college niet over nemen. Wethouder Venneker zegde verder toe, dat het verzoek van de heer Knuistingh Neven om meer kolentoeslag, voor hen die ondersteuning genieten, zal worden ingewilligd, terwijl de vijf procent verhoging van de steunnormen op de eerstvolgende vergadering zal worden bespro ken. De tarieven van de Overdekte, Brandweerrapport ligt ter inzage Dhr Woldendorp (K.V.P.), die tijdens de begrotings debatten aandrong op het ter inzage leggen van het rapport, dat de brandweer commandant over de inder tijd zo geruchtmakende brandweerkwestie heeft in gediend, heeft zijn zin ge kregen. Het rapport ligt thans ter inzage. De leden van de gemeenteraad kun nen er, vertrouwelijk, ken nis van nemen. fonds, om daarmee de begroting kloppend te maken. Andere motie's verivorpen En hiermee was de raad geko men aan de laatste ronde. De heer Bakker (P.v.d.A.) verrees om het college te danken voor de overname van het suibsidievoorstel aan de Esperanto-verenigingen en deelde verder mede, dat hij be reid was de motie aangaande ver hoogde suibsidie aan de openbare V.G.L.O. school voor koken en aanverwante vakken in te trek ken, indien een redactionele ver andering in de tekst -bij de subsi aantekening, dat de heer Rnuijs- tingh Neven (C.P.N.) wat betreft de laatste heeft tegengestemd) en het voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de Vereniging tot instandhouding van het me disch consultatie-bureau voor al coholisme te Amsterdam. Het voorstel tot het verlenen van sub sidie aan de Bond tegen het schenden van Gods Heilige naam, vereiste stemming; een stemming, die uitwees, dat ook dit voorstel werd aanvaard en wel met 13 stemmen voor en 12 tegen. Aan de Federatie van V.V.V.'s werd eveneens besloten subsidie te ver lenen, terwijl een dergelijk ver zoek door de Bond van de mobili satie-invaliden, op advies van het college werd afgewezen. De eer ste suppletoire begroting voor '53 werd goedgekeurd, eveneens de begroting voor het jaar 1954 van de burgerlijke instellingen van weldadigheid. Hiermee was de gemeentebegro ting 1953 in „kannen en kruiken". Ruim 21 uren debatteren waren er voor nodig geweest, voordat de raad zich volledig accoord kon verklaren. En de voorzitter be sloot dan deze vergadering door aan allen, die aan het tot stand komen van deze begroting had den medegewerkt, dank te zeggen, waarbij de heer Wiese als nestor van de raad zich gaarne aansloot. W eersverwaclitiug Medegedeeld door het K.N. M.I. te de Bilt. Geldig van Woensdagavond tot Donder dagavond. VERDER AFNEMENDE WIND Van het Noorden uit toene mende bewolking met in het Noorden van het land een kans op enige sneeuw. Matige tot zwakke wind aanvankelijk Noordoostelijk, later in het Noorden van het land veran derlijk. In de nacht en och tend strenge tot matige, mor genmiddag overwegend lichte eorst. Meisjescongregatie St Josephparochie ALKMAAR. De congregatie voor de meisjes boven de 16 jaar wordt Donderdag a.s. gehouden in de kapel van de Piusstichting, Nassauplein 11. We beginnen, zo als altijd, om 7.30. Komt vooral niet te laat. (Adverentie) Met 64 interessante vliegtuigplaatjes op de binnendoosjes nogmaals door de heer Nagen gast (K.V.P.) ter sprake gebracht zulllen nader worden bezien, maar de wethouder geloofde niet, dat deze inderdaad boven het bereik van minder vermogenden zouden liggen. Hierna kruiste wethouder Hoij- tink de degen met bepaalde raadsleden. Hij deed dit kort en krachtig en zei, niets te voelen voor kosteloze inenting, waarom door mevr. Sloof-Doornbos (P.v. d.A.) was verzocht; antwoordde de heer Berkhouwer (V.V.D.), dat de plannen voor verbouwing van het stadhuis al van 1936 dateren en kwam tenslotte bij de demping van de Schelphoek, waarover de heer Coerts (P.v. d.A.) had gezegd, dat, als dit niet spoedig zou gebeuren zijn fractie een motie van afkeuring zou indienen-.- „Mannentaal", noemde wethouder Hoijtink dit, maar toch zou hij zic'h van deze motie niets aantrekken en haar zo rustig naast zich neerleggen. Niettemin deelde hij mede, dat er tot demping zal worden over gegaan. „Wanneer?" riep de heer Berkhouwer (V.V.D.). „Zo spoe dig mogelijk, en geen dag eerder" was het antwoord. Wethouder Leesberg kwam bij de gewraakte verlichting en zei niet precies te weten, wat er dan gebeuren moest. De oude lantaarn kon tooh onmogelijk weer worden neergezet en de verlichting van de klok werd regelmatig nagezien. De Alkmaarders zijn duurder Burgemeester Wytema zei, dat er naar zal worden gestreefd, de begroting voortaan in te dienen op het wettelijk voorgeschreven tijdstip, maar of dit in 1954 al zal gebeuren -kon hij niet beloven. De vreemde woorden waaraan de heer Woldendorp (K.V.P.) zich had geërgerd, zullen zoveel moge lijk vermeden worden, maar hij verzocht wel, hiervan niet zo'n ernstige zaak te maken. Nogmaals benadrukte hij, dat er geen sprake van discriminatie was, bij -het ad verteren in bepaalde bladen in geval van een vacature en de heer Nagengast (K.V.P.) die had verzocht meer leveranties aan plaatselijke zaken te gunnen, ant woordde hij, dat dit wel zou ge beuren, indien deze zaken niet duurder waren dan anderen. De bekertjes-kwestie kwam ook nog ter sprake, en de burgemeester meende, dat gezocht moest wor den naar de goedkoopste leveran cier. De gevraagde subsidie aan de Esperanto-verenigingen zal voor dit jaar worden verstrekt, omdat het tenslotte ook nog ,;zo'n beetje feest" is; dit betekent ech ter niet, dat deze subsidie elk jaar zal worden gegeven. De ove rige moties van de heer Bakker c.s. konden geen genade vinden bij het college evenmin als die van de heer Kirpensteijn, waarin deze vraagt om een zo hoog moge lijke uitkering uit het gemeente- die-post voor deze school werd aangebracht. Wethouder Holsmiul- ler verklaarde zich hiermee ac coord. De heer Bakker ging nog verder en trok ook de motie be treffende een naaimachine voor de openbare ulo in, in het ver trouwen, dat de wethouder de noodzaak van een dergelijke ma chine wilde onderzoeken; ook hiertoe bleek de wethouder be reid. Ook Mevr. Koster-Schouw (P.v.d.A.) wilde haar motie, die zij in verband met de verlichitng op de Schermer Ringdijk had in gediend, intrekken, indien gega randeerd werd, dat de kosten hiervan in ieder geval niet voor rekening van omwonenden kwa men. Deze garantie werd mevr. Koster-Schouw verstrekt. Ten slotte restte dus nog de motie Kirpensteijn, de motie van de heer de Jong, over de presentie gelden van de leden van de stenj- bureau's en de twee moties van de heer Bakker (Pv.d.A.) over de instelling van een commissie van jeugdzaken en een verhoging van subsidie aan de vrije jeugd organisaties. Het zij genoeg te vermelden., dat al deze moties met vijftien stemmen tegen en tien voor werden verworpen. Vóór stemden de P.v.d.A. en C.P.N., tegen waren de overige fracties. De afhandeling van de agenda nam toen nog slechts een betrek kelijk korte tijd in beslag. De voorgestelde bestemming van de reserves werd aanvaard, met de aangenomen correctie, dat het overschot van de garantie-subsi die voor de stichting „Alkmaar 700 jaar stad" ten goede zal ko men aan studerenden. Aanvaard werden, zonder hoofdelijke stem ming, verder nog: het voorstel tot afschaffing van de retriibutie's voor het hebben van gasbuizen en kabels in gemeentegrond; de extra subsidies aan de beide open bare leeszalen; de subsidies aan de clubs voor bejaarden en die van militaire tehuizen (met de Schaatswedstrijden voor de jeugd ALKMAAR Aanstaande Za terdagmiddag óm 3 uur worden voor de Alkmaarse jeugd schaats wedstrijden gehouden op het Ver- dronkenoord. Er wordt gereden door twee groepen. 1. Door jongens en meisjes van 1013 jaar. 2. Door jongens en meisjes van 1416 jaar. De winnaars krijgen cadeau bonnen van f 10,tot f 1,die zij overal kunnen besteden. Men kan zich voor deze wed strijden aanmelden bij de heer M. F. Keuss, Verdronkenoord 95, a s. Donderdagavond van 68 u. Geen inleggfeld. Een opname van de wedstrijd met arresleden te Makkum. Een der jongste deelnemers in een kleine ar, met een ponny er voor. ALKMAAR Onder het motto „Een uur muziek", worden door de „Stichting voor Muziekonder wijs in Concertvorm op de Ne derlandse Scholen", zoals het voorgaande reeds aanduidt, con certen georganiseerd, die zoveel mogelijk in de normale lestijd plaats vinden. Dit wordt deels gefinancieerd door de leerlingen zelf, die hier toe namelijk jaarlijks een kleine bijdrage leveren, welke, gezien de reeks concerten, die zij daar voor ontvangen inderdaad „klein" genoemd mag worden. In dit verband werd gisteren middag voor de leerlingen van het R.K. Lyceum een piano-re cital gegeven door Willem An driessen, wiens optreden was ge splitst in een Chopin-deel voor de lagere klassen (onderbouw) en een tweetal werken van L. van Beethoven voor de boven bouw. Dat niet alle bovenbouwers deze splitsing apprecieerden, be wees hun gretige invasie tussen de delen van het Chopin-pro- gramma. Zelden zagen wij zo'n belangstelling voor een les! Nadat rector Küppers zijn woe lige pupillen in de juiste stand had gedraaid en ze vooral tot intense stilte en rust tijdens dit concert had gemaand begon Wil lem Andriessen met een karak teristieke schets te geven van Frédéric Chopin en diens eigen schappen voor zover deze duide lijk in zijn muziek tot uitdruk king komen. De werken, die Andriessen ter illustratie had gekozen waren technisch zeer moeilijk en be stonden uit de Ballade opus 23 in g, een drietal Etudes, waar onder de zgn. „Revolutie-étude" een Nocturne, en de Polonaise in A opus 53. Niet alleen zijn spel, doch ook het woord van Andriessen bleek overtuigend en van een zeer voornaam gehalte. De aandacht van de jongelui was voorbeeldig, terwijl het in dit jaargetij haast onontkoombaar „gekuch" tot een minimum werd beperkt. Ook de bovenbouw heeft zich in dit ópzicht prima gehouden. In een ademloze stilte volgden zii uitleg en vertolking van Beet hoven's sonate opus 57 in f, bij- Uitspraken Meervoudige Kamer ALKMAAR. De Meervoudige Kamer van de Alkmaarse Arron dissementsrechtbank heeft giste ren uitspraak gedaan in verschil lende strafzaken. Zo kreeg C. J. van D. uit Hei- loo 6 maanden wegpns meermalen gepleegde verduistering. Hij zal voorwaardelijk ter beschikking van de regering worden gesteld en mag niet meer colporteren. De Rechtbank bevestigde het vonnis waarvan F. S. uit Alkmaar, beschuldigd van overtreding van de Wegenverkeerswet, in beroep was gegaan. C. B„ die schuldig was aan een botsing, werd veroordeeld tot f30.of 15 dagen. J. v. d. G. uit Broek op Lan- gedijk kreeg wegens mishande ling 1 maand voorw. met 2 jaar proeftijd en een boete van f40. of 20 dagen. L. J. B. uit Bergen, schuldig betrokken bij een bot sing, kreeg f 10.— of 2 dagen. K. K. uit Zuid Scharwoude kreeg wegens overtreding van het Be sluit Vijandelijk vermogen, 3 maanden voorw. met 2 jaar proef tijd en f 300.of 1 maand. P. de V. uit Zuid Scharwoude kreeg wegens visstroperij f 15. boete of 3 dagen hechtenis. genaamd de „Appassionaita". Een beter vertolker dan A\ driessen kan voor BeethovenV sonates moeilijk gevonden won den. Ook zijn zeer instructieve uitleg getuigde van grote liefde en begrip voor deze werken. Andriessen besloot zijn optre den met Beethoven's innemende probleemloze Fantasie opus 77. Rector Küppers, die namens allen een dankwoord richtte tot de eminente pianist en leraar An driessen, kan trots zijn op de be langstelling van zijn leerlingen voor deze concerten en vooral op de voorbeeldige stilte, die zij tij dens dit concert betracht hebben. G.v.d.I. Twee jaar voor verduistering geëist ALKMAAR. Een ambtenaar van de Armenraad, aan wie ver duistering in dienstbetrekking van een bedrag groot f2886. ten laste was gelegd, stond gis termiddag terecht voor de Meer voudige Kamer te Alkmaar. Te gen hem werd voor dit feit en voor valsheid in geserhifte 2 jaar gevangenisstraf geëist. Zjjn raads man, Mr. Berkhouwer, vroeg een gedeeltelijk voorwaardelijke straf. Uitspraak op Dinsdag 16 Februari. 600 deelnemers ALKMAAR Dezer dagen werden op de Oudegrachit schaatswedstrijden gehouden voor alle Alkmaarse scholen. De op komst was overweldigend; er waren 600 deelnemers. Dank zij de spontane mede werking van de Alkmaarse mid denstand behoefde men geen startgeld te betalen en was een keur van prijzen aanwezig. De uitslagen luiden: Meisjes L.O. t.m. 11 jaar (100 deelnemers): 1. F. Duits, Von delschool; 2. H. Pattes, Wilhel- minaschool; 3. F. Hartog, Tessel- schadeschool. Meisjes L.O. 12 jaar en ouder (74 deelnemers): 1. N. Mijts, Bosboom Touss. school; 2. H. Doorestein, St. Jozefschool; 3. H Droge, Modevakschool. 'Jongens L.O. t.m. 11 jaar (165 deelnemers): 1. H. Slikker, J. Ligthartschool; 2. G. Groet, Lindenschool; 3. J. v Drunen, J. Ligthartschool. Jongens L.O. 12 jaar en ouder (76 deelnemers): 1. J. Postma, St. Aloysiusschool; 2. J. Koning, Wilhelminaschool; 3. G. Zwart, Nic. Beetsschool. Meisjes V.O. t.m. 15 jaar (62 deelnemers): 1. L. Nïeuwenhuis, Rijks Kweekschool; 2. A. Noom, Ulo Alkmaar; 3 H. v. Druten, Chr. Lyceum; 4. J. Blokdijk. Chr. V.G.L.O. Meisjes V.O. 16 jaar en ouder (2 deelnemers): 1. C. Koning, Huishoudschool; 2.' J. Sanders, Kweekschool. Jongens V.O. t:m: 15 jaar (69 deelnemers): 1. F. Ruder, Kohn- stammschool; 2. J. v. d. Nagel, Industrieschool; 3. J. Verban, Ulo Juliana. Jongens V.O. 16 jaar en ouder (18 deelnemers): 1. C. Brink man, Rijkskweekschool; 2. S. de Jong, Rijkskweekschool; 3. D. Kerkmeer, Technische school. Geen gymnastiek HEILOO. In verlband met de slechte verwarming is er heden avond geen gymnastiek voor de dames. (Vervolg Stadsnieuws pag. 5)

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3