onomie Geslaagde opvoering van „En zo begon het Nieuwe kerk geopend aan de Nassaulaan Een wereldreis met een technische storing Kampioenschappen van Alkmaarse Kegelbond Gouden huwelijksfeest in Akersloot Gezin door gas bedwelmd Ruim 200 broekmannetjes reden op Verdronkenoord bruiloft t de hand ïr]and had rt in E.B.U. Pagina 3 Feestavond Alkmaarse bedrijfssport AUTORIJSCHOOL MIDDELBEEK Tel- 4287 succes verzekerd Kleine held AGENDA Alkmaarders terug uit Korea Markt en Beurs t it woont, en dat is ijzondere straat. Ze >or de helft in Ne- r voor de andere •uitsland. Door deze leid fcon het gouden nog, althans een met muziek ter iken. Het fanfare- het aan de Duitse Kerkraide gelegen ass had zich n.l. oip in het feestcomité klaard de feestelijk- de andere zijde van >p te luisteren. Dies ian Zondagmorgen rdeuwstraat om tien fanfarecorpsen: n.l. rader muziekcorps trumenten met daar - bruidjes en de koets >uden bruidspaar en idere zijde het wel imenten uitgeruste js van Strass. ijl in Nederland de i diep stilzwijgen bruidspaar en hun rokken, bliezen aan kant van het prik- le Duitse muzikan- d mogelijk een Pro- rs. >od een serenade te erd omzeild door.... ie te laten uitvoe- tuin van het bruids- eneden het voorge- i-inim-um zou zijn ge ien de gouddekkintg um zou 'bereiken, heeft ire raad de bevoegd- te stellen, dat zij ge- logstans drie maanden g zijn welk minimum 1 zal worden gemaakt, ing moet dan worden d in de Berita Negara ant). Ji Sprongen te inen wordt N.V. DAM, 6 Fetor. Op- Ie Cultuur Maatschap- 3pronsen N.V. te Loos- i doel hebbend het m en de handel in rs en andere gewas- st maatschappelijk ka- aagt f 500.000.ver- 10 aandelen van f 1000, iplaatst 300 stuks. Vol- «schiedt door inbreng roegere bedrijf. Direc- de heren C. v. Spron- n- A. v. Spronsen Czn. 'e en Kruithof te lam wordt N.V. DAM, 6 Febr. Met t uitvoeren van bouw- i de handel in onroe- ieren ter voortzetting jegere zaken, is opge- lan'have en Kruithotf's f N.V. te Rotterdam, happelijtk kapitaal be- iO.OÖO, verdeeld in 350 ran f 1000, waarvan zijn geplaatst. Direc- i de heren J. J„ D. n P. Kruithof. 6 Fetor. Volgens de gegevens had West- in januari met 43.1 ollar het grootste be schot in de Europese lie. Na West-Duitsland geland met een over- 13.1 millioen dollar, overschotten hadden 1, Oostenrijk, Dene- Portugal. Hotste betalingstekort land. Dit tekort, dat en dollar bedraagt, is ls bekend, grotendeels at van een sohuldaf- n Engeland. Deze sing verklaart tevens gsoverschot van laatst- md. iadden in Januari een tort: Italië (17.4 mil- I; in Turkije (8.1 mil- r); Noorwegen (6 mil- r), België/Luxemburg en dollar), en verder 'rankrijk, Griekenland 1 aan goud en dollars ropese Betalingsunie is met ongeveer 3 mil- gestegen tot 477 mil- na de ontvoering na- t meer onder de ogen )f is bang, dat zij ge tal worden wegens na- zo iets. te. Dat leek een plau- laring. de laatste dagen niets gemerkt aan de graaf, rgisteravond?" ïeim in geen vijf dagen gesproken, klonk het hem in opperste ver tel je me nu? Ik meen- na Hood mij vertelde, aaf eergisteravond bij ;rd had!" :en! verklaarde Brom- uut. In geen tijden ij mij gesoupeerd." de nog iets zeggen, acht zich. In plaats i hij onverschillig: ik het wel verkeerd ebben". vendig was hij ervan lat de graaf wel dege- orgen aan het ontbijt en Pat gezegd had, i avond bij de Brom- iouperen. Else had hem s om vanavond over :en. n ik nu nog verder rmeerde Bromfield. Ik aliteposten via de zen- waarschuwen." nen niets anders doen, ste stap van de vijand Er zal wel spoedig nen, welk bedrag de betalen voor zijn kind. (Wordt vervolgd) Maandag 8 Februari 1954 ALKMAAR Tijdens de Za terdagavond, in het „Wapen van Heemskerk", gehouden feest avond van de Alkmaarse Be- drijfsvoetbalbond, werden de prijzen uitgereikt aan de kam pioenen van de bedrijfsvoetbal en handbal, De voorzitter van de vereniging, de heer G. P. Hart- land, begroette in zijn openings woord de secretaris van de scheidsrechtersbond en do heer Res, voorzitter van de bedrijfs- voetbalbond voor Noord-Holland. Hij gaf een overzicht -van de toestand in de bedrijfssport, die over het algemeen goed genoemd mocht worden en memoreerde de voetbal-wedstrijd tussen de Alk maarse po-litieveteranen en de artsen, waar-van uit de opbrengst f 200 aam het Kinder-henstellings- oord kon worden afgedragen. In totaal verschenen hierna elf af gevaardigden van verschillende clubs op het toneel om de prijzen in ontvangst te nemen. „En zo begon het" Na dit officiële gedeelte was er de opvoering van een blijspel van Philip King „See, how they run" (En _zo begon het) dat door verschillende leden van de ver eniging werd opgevoerd. Het aantal amateur-toneelspelers, dat meent op de planken hun kunnen te moeten demonstreren is hier mede nog eens uitgebreid. Er moet daarbij echter worden op gemerkt dat indien elke to neelvereniging het spel-peil weet te bereiken dat deze avond werd vertoond, men de resulta ten kan aanzien zonder in slaap te vallen. En dat is al een be langrijk feit. Het stuk zelf was een luchtig niemendalletje vol somtijds dubieuze achtergron den en dat zich afspeelt ten hui ze van een Engelse dominee. Er ontwikkelen zich dubbelzinnige situaties, die uiteindelijk echter naar 'bevrediginj worden opge lost. We kunnen mevr. A. Ver burgAelen als juffrouw Skillon complimenteren met haar ver dienstelijk spel. Wanneer Rita (Advertentie) Door instructie met nieuwe leswagens Meldt U nog heden aan! ALKMAAR - Het ijs dicht sloten en kanalen in die mate, dat moeders hun kmderen tot de kleinste peuters toe in vol le gemoedsrust laten gaan om deel te nemen aan het natio nale ijsvermaak. Aan de voet van het haven kantoor ligt een politiebootje. Het is een mooi bootje, dat goed onderhouden en ver zorgd wordt. Het is ijverig ijs vrij gehouden en ligt welge daan in de dagelijks openge- houwen bijt. Het ijs uit de bijt ligt in brokken om de rand heen als een borstwering. Die vastgevroren brokkenrand trekt de aandacht van enkele kleuters. Op handen en voe ten beklimmen zij de barrica de. Er is 'n heel klein knaapje bij. een jaar of drie. Het ijs is glad. Boven op de ijsbarri- cade richt het kind zich op en glijdt, veel sneller dan het er opgeklommen is, langs de ver keerde kant naar beneden. Als de angstkreet opklinkt vanuit het vijandige water, slaan zijn speelmakkers met schrik op de vlucht. Perry, een kleuter van zes jaar, onderweg van de kleuterschool naar huis over het ijs, hoort, komend van Verdronkenoord op de Voormeer, het angstgeschrei, ziet het kind in het ijswater, de handjes omhoog. Op z'n knieën liggend trekt hij het kind uit het water. De speel genoten, die op afstand zijn blijven stilstaan, kijken toe. Een van hen, een ouder broer tje komt nu toelopen en de kleine schreeuwer bij de hand nemend gaan zij naar huis. Als Perry thuis komt, staat moeder in de huiskamér te strijken. „Hé, mams". „Dag, jongen". Zij helpt hem zijn jas uitdoen. Zij ziet zijn hoog rode kleur en hoe zijn donke re ogen groot open staande spanning en de opwinding zijn nog op zijn gelaat te lezen. Zij trekt zijn wantjes uit. Die zijn nat. „Hoe komen je wanten zo nat?". „Dat komt van dat jongetje, dat in het wak lag; dat heb ik eruit gehaald". Dan weet moeder al vragend het hele verhaal uit hem te peute ren, zoals alleen moeders dat kunnen en ze is trots op haar tweede zoon, de bescheiden held, de mensenredder. De volgende dag is er een touw gespannen om de bijt, waarin de politieboot de dooi ligt af te wachten. In het lawaaierig gedoe van de grote wereld zij hiermede deze kleine bescheiden held geëerd. Bouma haar spel wat minder be nadrukt en de heer Middelbeek geen termen gebruikt, die niet in zijn rol -thuis horen, dan kan de Bedrijfssport in Alkmaar zich verheugen op een aantal spelers, wier capaciteiten voor de toe komst een belofte inhouden. ATHLETIEKNIEUWS „OLYMPUS" Jan Borst verslaat winnaar Alkmaarse Singelloop ALKMAAR. Zij die menen, dat de athletiek een specifieke zomersport is, konden Zondag in De Herenduinen te IJmuiden hun mening herzien. Ondanks de koude en het te verwachten harde parcours, hadden een zeventig-tal athleten ingeschre ven voor deze 7.5 km lange cross-country, die door de beken de vereniging „Suomi" perfect werd georganiseerd. De „Oiympus"-athleten, drie in getal, hebben nu reeds hun visitekaartjes gepresenteerd en de vierde plaats van D. Droog en de zevende van B. Bleeker in de D-klasse bewijst nu reeds, dat deze athleten op de goede weg zijn. De grote strijd der A-klassers ging tussen S. Bobeldijk, A. Spek (Suomi) en J. Borst (Olympus). Tijdens deze loop kwam duide lijk tot uitdrukking, dat S. Bobel dijk dit seizoen zeer goed op dreef is. Na ongeveer 3 km na men de-ze drie lopers een voor sprong welke zij niet meer af stonden. Spek van „Suomi", de winnaar van de Alkmaarse sin gelloop, moest op volle toeren draaien om bij Bobeldijk te blij ven, waarin hij niet slaagde. J. Borst, als derde man, zag dit duel rusti-g aan. Rustig draaide hij door en ging met ruime voor sprong als tweede door de finish, waarna de leeggelopen „Suomi"- man als derde volgde. Winnaar S. Bobeldijk (Medemtolik). Kiezersregi ster ALKMAAR De burgemeester van Alkmaar maakt bekend, dat een. ieder kosteloos inlichtingen over -het kiezers-register kan ver krijgen, waaruit hij kan opma ken of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoor lijk is opgenomen. Vissers schaatsten ALKMAAR. Gisteren hield de jeugd C.NJH.V., afdeling Alk maar, onder gunstige omstandig heden geen vis-, maar een schaatswedstrijd op de Oude gracht. Na veel spannende rit ten was de uitslag: Groep 1: 1. C. Jonker; 2. P. Hartlaod; 3. G. Hendriks. Groep 2: 1. A. van Norden; 2. B. Micbielsen3. L. Midhiel- sen. MAANDAG 8 FEBRRUARI 'T GULDEN VLIES: Verga dering Landarbeidersbond 8 uur. Vergadering van K.I. Alk maar en Omstreken, 10 u. VERDRONKENOORD: IJs- feest voor de jeugd. BIOSCOPEN: HARMONIE: „De roman tische leeftijd", 14 jaar, 8 uur. VICTORIA: „Blanke vrouw in de Congo", 14 jaar, 8 u. CINEMA: „De gevolgen van een misstap", 18j aar, 8 u. REX: „Levend -begraven", 18 jaar, 2.30 en 8 uur. DINSDAG 9 FEBRUARI 'T GULDEN VLIES: Selskip Friso, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK Rode Rio, 8 uur. Toneelavond Algemene Ne derlandse Agrarische Be- drijfsbond, 7.30 uur. BI-ÖSCOPEN: Als Maandag. Voorstellingen als Maandag. ALKMAAR In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is het Alk maarse -gezin G., -bestaande uit vier personen, gehuisvest aan de Breedstraat 40, door gas be dwelmd. De vrouw des h-uizes werd om vier uur wakker met hevige hoofdpijn. Zij weet dit aan een beginnende -griep, nam een aspirine en ging weer sla pen, 's Morgens om half acht bleken echter vrouw en kinderen onwel. Een -meisje van het gezin viel van de trap en werd aan het hoofd gewond. De heer des huizes, die er nog het best aan toe was, waarschuwde de dokter. Toen -hij dit gedaan had, viel ook hij op een stoel in de ka mer neer. De dokter constateerde dat hier sprak-e was van bedwel ming door gas. Het perceel was echter niet op de gasleiding aan gesloten. Vermoedelijk is een breuk in de gas-hoofdbuis de oorzaak van deze bedwelmin-g. Het gas is hoogstwaarschijnlijk door een der afvoerpijpen in de w-oning binnengedrongen. (Advertentie) Ruwe en gesprongen handen? KALODERMA Gelee! ALKMAAR. Ruim 200 kin deren hebben Zaterdagmiddag deelgenomen aan de schaatswed strijden op het Verdronkenoord. En dat onder de belangstelling van tientallen ouderen, die de verrichtingen van de „rijders in de dop" met een critisch oog gadesloegen. Men kan er van ver zekerd zijn, dat deze laatsten de zaak niet minder serieus opvatten dan Kees Broekman en inderdaad hun beste beentje hebben voor- ëezet, in kwestie vooruit geslagen, lat er -hier en daar een enkeling eenvoudig weg van zijn schaatsen werd gereden, mocht de vreugde niet storen. Het was veeleer een bewijs van de ernst, waarmee naar het kampioenschap werd ge streefd. En de namen van hen, die dan tenslotte met de erepal men konden gaan slepen, volgen hieronder, vergezeld van onze welgemeende felicitaties. Groep 1: jongens en meisjes van 1013 jaar. Deelname 167 jongens en meisjes. Ie prijs Jan Bosch, waardebon f 7,50: 2. Klaas Kroon f5:3. Bennie Schut f 2,50 4. Gerrit de Waal f 1,50; 5. Ernst Rüder f 1,00. Groep 2: jongens en meisjes van 14—16 jaar. Deelname 58 jongens en meisjes. 1. B. Si'kkens, waardebon f 10,00 en premie; 2. Frits Rüder f 7,50 en premie; 3. Tom Leeuwongh f 5,00; 4. Ger- bert Hazela-ger f 2,50; 5. J-anVlaar f 1,50 en premie. Ongeval ALKMAAR Zondagmiddag wilde een 15-jarige jongen onder de Turfmarktbrug door rijden. Door-dat hij niet diep genoeg bukte, stootte hij het hoofd en liep enkele ernstige verwondin gen op. Door de politie werd de jongen naar het Centraal zie kenhuis vervoerd. De marine praat niet „Mensen van d-e marine pra ten niet over de wijize waarop zij zich van hun taak hebben gekweten." Dit zegt de heer Van Zuiden. We kunnen dus geen rela-as geven over vuurgevechten of ander oorlogsgewoel. We zul len ons moeten bepalen tot een overzicht te geven van de ver houding, die tussen de Neder landers en het samenstel van andere nationaliteiten bestaat. En ook daar kan men kort over zijn, want deze verhouding is „in één woord": prima. In het bui tenland is gebleken dat er een grote belangstelling bestaat voor Nederland, en de teamgeest, die er heerste tussen de verschillen de legeronderdelen der naties kan men goed noemen. Met Kerstmis arriveerde de Johan Maurits in Willemstad en vandaar zou worden opgevaren naar Paramaribo, maar de „tech nische" storing stak daar een stokje voor. En deze zelfde sto ring was er opnieuw de oorzaak van, dat Zaterdag de haven van Den Helder niet kon worden binnengevaren. Vandaar, dat het terrein van ontvangst moest worden verlegd naar Amsterdam en de heer Van Zuiden heeft slechts lof voor de wijze waarop de marine, al degenen die in Den Helder aanwezig waren, naar Amsterdam -heeft getrans porteerd. Granaten voor de roden Sgt.-machinist H. van Zuiden ALKMAAR. Zaterdagmid dag is Hr. Ms. Johan Maurits van Nassau, na haar taak in Korea te hebben vervuld en na een good-will reis om de wereld, de haven van IJmuiden binnenge lopen. Aan boord daarvan bevon den zich drie Alkmaarders, waar onder sergeant-machinist H. van Zuiden. Voor de heer Van Zuiden is dit waarschijnlijk de laatste reis geweest. Een reis, die via Korea, waar negen maanden lang de Johan Maurits zich in dienst heeft gesteld van de Verenigde Naties, een wereldreis is gewor den, waarbij een „technische" storing echter nogal eens parten heeft gespeeld. En deze wereld reis was het gevolg van het succes, waarmee deze afgezant van de Neder landse marine zich van zijn taak heeft ge kweten, in de gelederen van hen, die in Korea de zaak voor de vrede dienen. Eigen lijk zou de Johan Maurits al met Kerst mis de thuis haven weer helbtoen aange daan, maar de spreekwoorde lijke Neder landse gast vrijheid moest eerst in den vreemde wor den gedemon streerd. De 2 eerste premies waren 2 flessen limonade, beschikbaar ge steld door hotel „London". De laatste premie voor de 5e prijs was gratis costuu-m stomen bij de stomerij Alcmaria, Ver- -dronkenwaard. Opening St. Lidwinaschool ALKMAAR De St. Lidwina school zal niet Woensdag, zoals aanvankelijk werd bekend ge maakt, maar morgen (Dinsdag 9 Februari, worden geopend. ALKMAAR De afgelopen Zaterdag was een historische dag voor het Apostolische Genoot schap. 's Middags namelijk werd aan de Nassaulaan een nieuwe Plaats van Samenkomst geopend, waarbij onder meer aanwezig was wethouder Hoytink en de di recteur van openbare werken in Alkmaar ir. Knol. De overdracht aan. het Genoot schap in Alkmaar vond plaats door de heer H. Sehurmk uit Bussum, namens Apostel Slok. Hij herinnerde aan -de scheuring, die zich enkele jaren geleden voordeed in het Genootschap en waarbij alle eigen-dammen aan 'n kleine afgescheiden groep kwam. Sindsdien echter heeft het Apos tolisch Genootschap zeer spoedig weer een groot aantal lokalen verworven. Sinds Pasen 1946 heeft dit aantal zich uitgebreid tot 29. Het nieuwe -gebouw in Alk maar, waarin de heer B. v. Wijk voorganger zal zijn, biedt aan ruim 300 personen plaats. Het pijporgel, dat van de NCRV ge kocht is, kon nog niet geplaatst worden, om-dat het eerst -geres taureerd moet worden. Ook -het embleem hangt nog niet in de -kerk. Het gebouw geeft aan de voorzijde een massieve indruk en is opgetrokken uit rode „Gronin ger" steen. Achter bevindt zich een overdekte rijwielstalling. De verwarming geschiedt door een drietal moderne gaskachels. Bo- ALKMAAR Gisteren zijn in het kegelhuis „De Unie" de wedstrijden begonnen om het kampioenschap van de A.K.B. Begonnen werd deze Zondag met de strijd om het persoonlijk kampioenschap. In de af-d. A dames ging de strijd tussen vier S-cha-ger dames. Mevr. de Maas toonde zich on betwist de sterkste en werd kam pioene met 39-12. mevr. Mulder 364; 3. mevr. Lensen 328; 4. mevr. Raven 283. In afd. B. wérd mevr. Sohoo- nerïberg kampioene met 348; 2. mevr. Lust 302; 3. mej. Nelis 299; 4. mevr. Metselaar 273. Mevr. Schermer wer-d onbe dreigd kampioene in afd. C. met 341; 2. mevr. Volten 275; 3 mevr. Hoogland 260; 4. mevr. Schoonhoven 259. D-e afd. B. heren gaf een span nende strijd te zien, waar-bij het na een tweetal .banen bleek, dat de strijd gin-g tussen Bosch en Revers. Het was t enslotte G. Bosch die kampioen werd en zijn rivaal met 11 hout klopte. Zijn totaal was 390; 2. Revers 379; 3. Nieuwveen 356; 4. Bal der 349. In afd. C. begon Kaijer Jr. niet best, -maar in de laatste twee banen maakte hij zulk mooi hout, dat hij verdiend het kam pioenschap o-p zijn naam -bracht met 384 hout; 2. H. Meyroos 344; 3. Eeken 316; 4. A. Koster 297. Tot besluit -de strijd der „gro- R.K. Bridgeclub R.K. A.B.C. ALKMAAR. Donderdag j.l. werd de clu-bcompetitie van R.K. A.B.C. weer voortgezet. Zo lang zamerhand begint zich duidelijk af te tekenen, althans in d-e hoofd- en tweede klasse, wie de sterksten zijn. In de eerste klasse is nog van alles mogelijk. De standen aan de kop zijn: Hoofdklasse: 1. Fam. Engels 785,5 pnt; 2. de Rie-Lambalk 763 pnt; 3. P. Vink-Berkhout 750,5 4. Spruyt-Terpstra 745,5. Ie klasse: 1. Ooms-Bosman 706,5 pnt; 2. Morel-Veltman 699,5 3. Keijsper-mevr. Ypma 699,5 In deze -klasse bedraagthet verschil tussen no. 2 en no. 9 slechts 6 punten! 2e klasse: 1. Go vers-Beurs 692 pnt; 2. H-aanraets-v. d. Lubbe 687,5; 3. Taan-man-Muren 680,5. Een zeer aardig spel deed zich voor in een der -groepen, dat slechts door 1 paar goed werd ui-tgebo-den. Dit paar bood „Weens", vAarmede natuurlijk niet gezegd is, dat het juiste eind bod niet met een ander systeem te bereiken zou zijn. De kaart- verdelin-g van dit paar was als Noord: Zuid: S 10 x x x H V x A H x x RABxx HVxxxx K A H x B 10 x Het bieden verliep als volgt: Noord Oost Zuid West 1 SA 2) 2 Sch 4 Sch 3double 6 Ki 5) pas 7 Ru 7pas ten" d-e 12 hoogst geplaatsten in af-d. A. Dit werd een bijzonder spannende strijd, welke uitein delijk een duel wer-d tussen d-e beide club-genoten, de O.K.A.- ers v. -d. Bosch en Eickbolt. Wirn v. d. Bosch wer-d tenslotte kam pioen met 40'1 hout; Eickholt werd twee-de met 2 hout minder; 3. C. Klerk 384; 4. G. Oudes 382; 5. A. Köll-mann 378; 6. S. Schaaf 375; 7. J. Metselaar 363; 8. H. v. Galen 361; 9. E. Brink 355; 10. Mr. Schuurman 354; 11. Ros 338; 12. De Haas 297. BUS IN BOTSING MET TAXI ALKMAAR Op de hoek van de Stationsweg en de Bergerweg is vanmorgen een autobus van de N.V. A.D.O. in botsing ge komen met een taxi, die poogde een in -d-e nabijheid staande wa gen van Van Gend en Loos te passeren op hetzelfde ogenblik, dat enkele wielrijders hetzelfde deden. De taxi kwam daardoor te ver op de linkerhelft van de weg en werd door de autobus gegrepen en zeer zwaar bescha digd. Won-der boven wonder wend noch de chauffeur, noch de taxi-passagier gewond. De bus reizigers zetten hun tocht met een andere bus voort. ven in het gebouw is een kleine zaal. bestemd voor het houden van vergaderingen, terwijl -bene den gescheiden garderobes zijn aangebracht. Naast de consisto riekamer is een orgelkamer, die, nu het orgel afwezig is, geheel aan het oog onttrokken is. Het geheel is helder van kleur. De kerk is voor -belangstellen den te bezichtigen a.s. Dinsdag avond na 8 uur. Twee diensten Den Helder Ondescliild v.v. DEN BURG, 8 Feb. De ver binding van Texel met de vaste wal zal vandaag w-or-den uitge breid tot twee diensten per dag vice versa. Dank zij de westen wind is er meer water gekomen. De hoeveelheid ijs is sterk ver minderd. DE 35.000 's GRAVENHAGE, 8 Febr. In de 552e Staatsloterij, derde klasse, is -de prijs van f35.000 ge vallen op nummer 12885. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Abram z.v. J. Promp en L. Storm; Cor nells A. z.v. C. A. Warmen-hoven en C. M. van Leeuwen. Overleden: Maria Prins, 75 jr. gehuwd met J. Zipp; Trijntje Ruy- ter 91 jaar wed. van J. Wortel. Geen tafeltennistraining ALKMAAR Het bestuur van de R.K.T.T.V. „Reactie" zal in ver-band met de verwarmings moeilijkheden geen trainings avonden kunnen houden. Kortebaanwedstrijd OUDKARSPEL. Voor jon gens van 15 tot 18 jaar werden Zaterdagmiddag door de ijsclub „Volharding" kort-ebaanwedstrij- -den gehouden op het Barnewi-el. De uitslag luidde: 1. Jac. Maars Oud-karspel; 2. Jn. B. Zijp, Oud- karspel; 3. Jn, C. Bruyn Cz., N.- Seharwoude. D-e prijzen bestonden uit kunst voorwerpen. FOKKEN VAN SLACHTKUIKENS LANGEDIJK. Vrijdagmid dag werd voor een twintigtal be langstellenden een uiteenzetting gegeven over -het fokken van slachtkuikens in de koolsohuren. Deze schuren staan gedurende de zomermaanden renteloos en kun nen voor deze fokkerij dienstbaar worden gemaakt. Door de ver groting van de export-mogelijk heid o.m. door vraag naar slaoht- kuikens uit Italië en Zwitserland >an dit bedrijf nog belangrijk worden uitgebreid. Een flinke bij verdienste -kan hierniede worden verkregen. De werkzaamheden kunnen goeddeels door de vrouw des hui-zes of de oud-ere -dochters worden verricht, zodat d-e man ongestoord zijn bedrijf kan blij ven uitoefenen. Deze middag was belegd -d-oor de fa Zwaardemolen uit Zaan dam, die de kuikens voor con tractprijs afneemt als ze het vastgestelde gewicht van 1 tot 1,5 kg per kuiken -hebben bereikt. 1 KI 3 Ru 5 Ru 4) 6 Ha 6) pas 1. pas pas pas pas pas Conventie-opening: geen vijf- kaart. 2. Conventie-antwoord: eveneens een opening. 3. Vraagt naar aantal azen bui ten Schoppen-aas. 4. 2 azen buiten Sch.-aas. 5. Vraagt naar KI. H. of tweede controle in KI. 6. KI, H is aanwezig. 7. Het is Z. nu bekend, dat zijn partner over Ru-aas en KL A en H beschikt. De Harten zaten 33 verdeeld en -bovendien zat Kl.-Vrouw goed Het contract was een lay-down. Het bieden was echter zeer ver antwoord geschied. AKERSLOOT Dit zijn de heer en mevr. W. VeldtKraak man. Hij is 76 jaar oud en gebo ren te Spaarndam thans gemeente Haarlem en zij is 72 jaar oud en geboren te Akersloot en ze hopen Woensdag 10 Februari a.s. hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Vandaar dit plaatje. Op die dag zullen zij het feit herdenken, dat zij op 10 Februari 1904 elkaar het Sacrament des Huwelijks- toedienden in de pa rochiekerk St. Jac. Major te Aker sloot. In die zelfde kerk zal op Woensdag a.s. wederom een H. Mis worden opgedragen tot hun intentie. Beide oudjes, die nog een goede gezondheid genieten, kunnen te rugzien op een werkzaam leven. De eerste tien jaar van hun hu welijksleven woonden zij in de Heerhugowaard op een boerderij, waarna zij verhuisden naar Aker sloot. Hier hebben zij bijna 32 jaar lang hun beste krachten ge geven voor de groei en de bloei van hun boerderij. Om hun zoons ook een kans te geven om hun levenswerk voort te zetten besloten zij zich terug te trekken uit de boerderij en kozen in Juni 1945 een rustig huis aan de Julianaweg en zo genieten zij reeds 8'/! jaar van hun wel verdien-de rust. Tot zijn 70ste jaar maakte de bruidegom nog deel uit van het polderbestuur van de Hem- en Binnengeesterpol-der, alhier, ter wijl hij ook enkele jaren lid was van het bestuur der' Coöp. Boe renleenbank. Uit hun huwelijk werden 14 kinderen geboren, die in de loop der jaren allen op hun plaats van bestemming zijn gekomen. 2 Doch ters zijn ingetreden in het klooster van de Eerwaarde Zusters Augus- tinessen, die ook deze heuglijke dag in de familiekring mogen vieren, zodat de gelukkige ouders dit feest hopen te vieren temid den van al hun dierbare kinde ren. Er zijn 61 kleinkinderen uit deze familie gesproten. Vanaf deze plaats wensen wij dit gelukkige echtpaar nog vele jaren in goede gezondheid toe. W eer s verwachting medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond VORSTGRENS OVER NEDERLAND Voor het Noordoosten van 't land: meest matige wind hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid. Veranderlijke bewolking met tijdelijk enige sneeuw. Overwegend lichte vorst. Voor het Zuidwesten van het land: meest matige wind hoofdzakelijk tussen West en Zuid. Overwegend zwaar be wolkt met tijdelijk sneeuw of regen. Temperatuur om 't vriespunt tot lichte dooi. BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft eervol ontslag verleend aan -de Zeereerw. heer A.C.J. van Houten, als rector van -de Weeshuizen in Rotterdam en als opvolger is benoemd de Weleerw. heer G. A. de Bot. Tot kapelaan te Rotterdam (H. Barbara) is benoemd de Wel eerw. heer J. H. Santoeng, die ka pelaan was te Wee-sp. R.K. Middenstaudsver. groeit BERGEN In café Nieuwen- dij-k hield de R.K. Middenstan-dis- vereniging „De Hanze" haar jaar vergadering onder voorzitterschap van de heer J. M. Thomas. Hij uitte zijn tevredenheid over de grote opkomst hetgeen bewijst dat er actie is in d-e vereniging. De middenstan-d staat thans in de vol-le b-el-angste-llling, een belang stelling die is verdiend en hard nodig is. Do-dh o-m iets te berei ken dient e-lke middenstander ge organiseerd te zijn. Vee-1 is tot stand gekomen d-oor „De Hanze" en middels de K.VP. in het par lement. Niet al-leen in d-e regering miaar ook in het gemeentebestuur en V.V.V. wordt „De Hanze" er kent en vraagt men nu om haar adviezen bij het nemen van be langrijke besluiten betreffende middenstandsaange-legenheden. De voorzitter bracht dank aan het l-eden-wervingBcamité die er reeds 7 leden he-eft bijgewonnen. Met het aantal van 73 leden kan het streefcijfer van 100 leden ze ker bereikt worden. De secretaris, de heer A. Ooije- vaar, liet uit zijn jaarvers-lag blij ken dat er prettig is samen-ge- werkt met de Berger Winkeliers vereniging en d-e Horeca en dat d-e afdeling zitting had in de ver trouwenscommissie van de V.V.V. De ballonnenwedstrijd en de St. Nicolaasa-ctie waren zeer goed geslaagd. De penningmeester W. Busiker deelde mede dat de ontvangsten f 1566.45 waren en de uitgaven f 1220.47, derhalve een voordelig saldo van f 345.98. De periodiek aftredende heren W. Busker, J. Louter en N. Baltus werden bij acclamatie herkozen. Men zal streven o-m met d-e overk-oepelingsorganisatie va-n de stan-dfe-organisaties een passie- avond te organiseren. V-oor het komende seizoen zul len weder-om zomer-attracties in samenwerking m-et die Winkeliers- vereniging worden georganiseerd. Plannen werden naar voren ge bracht voor het houid-en van een aut-o-sterrit en een wielerronde. Na het geestelijk kwartiertje van de geestelijk a-dviiseur over de Zondagsheiliging werd d-e verga dering gesloten. Auto geslipt HEILOO - Heden-morgen kwam een volkswagen, rijdende in de richting Alkmaar, -door de glad heid op de Kennemerstraatweg te slippen. De wagen gleed ge heel naar -de linkerzij-de van de weg en sloeg in een greppel over de kop. De auto was zwaar be schadigd. Van de drie inzitten den, een dame, een heer en een klein jongetje, liep alleen de laatste enkele verwondingen op. Burgerlijke Stand HEILOO Geboren: Yvonne Hélène Maria, d. v. H. J. van de Boer en M. Mooij; Henricus Ge- rardus, z. v. G. A. Kaandorp en I. H. Morsch: Veronica Johanna Maria, d. v. F van Veen en A. Kleef. Overleden: Frederik Ekamp, 56 jr, geh. met Reintje Brummer; Elisabeth Catharina Maria van der Mark, 79 jr, geh. met Johan nes Lammers- Jan Westerink, 89 jr, wed. van Mar-gien Bot (overl. te Alkmaar); Willem van dei- Hoek, 84 jr (overl. te Castricum); Aleiida Jannet Deij, 69 ja-ar, geh. met Jan Am oud Ru-tger St-uffiken; Sim-on Ligtbart, 85 jr, wed. van Jantje Louwen. Ondertrouwd: Petrus Johannes Annol-dt, 2-3 jr, en Ros-emarie van Loenen, 22 jr; Albert us Krul, 26 jr. en Johanna Harreveld, 23 jr. MEDEMBLIK, 6 Febr. Ron de bieten, aanvoer 1300 kg., A 5.706.50. Breekpeen, aanvoer 440 kg., C 8.50. Uien, aanvoer 12500 kg., middel 12.20—12.50, grof 10.8011.40, drieling 10.90, neb 21.10, stek 3.504.00. Groe ne kool, aanvoer 650 kg., 7.00 15.90. Rode kool, aanvoer 2350 kg., 6.008.40. Gele kool, aan voer 3760 kg., 7.40—10.10. Witte kool, aanvoer 2500 kg., 5.50. Wit lof, aanvoer 460 kg., I 61.00, II 57.00, III 45.00, stek 29.00. ALKMAAR, 8 Febr. 3 paar den 500700; 130 vette koeden 6001200; le kwaliteit p. kg. 2.70 ■2.80; 2e kwaliteit p. kg. 2.50— 2.70; overige soorten p. kg. 2.40— 2.50; 125 nuoht. kalveren 3575; 330 varkens zware p. kg. 1.80 1.90: LANGEDIJK, 8 Febr. 10.000 kg. geel A 7.5011.00; idem B 7 7.50; 14.500 kg.i wit 5.50—5.60; 1900 kg. uien 11—11.50; 4400 kg. rood A 7.2010.70; idem B 6.00; 1000 k-g. peen C 8.30.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3