e Beurs Jeugdig enthousiasme in winterse stijl Een koe op schaatsen op het Verdronkenoord Autobus ramde een taxi Goede ijssport in De Rijp en Graft „De Zweep" a<;einda Overzichten geven gunstig beeld van vereniging gaf geslaagde uitvoering bij eerste lustrum ita Longa" rnterhanden yenóóst I \Êm over alle laksheid Eenzame pret in de sneeuw Ledenvergadering Alkmaar en Omstr HSV'ers reden eigen dorpentocht Marine-officier verongelukt lend was oak de houding n. Olie, die een avanche punten "boekte en tot 385 lok hier gaan de -gedach- de beurs naar een even- inus-uitgifte. De andere ionaie industrieën deden kalmer aan, maar waren n vast met koersstijgin- eirca 4 punten. De in- aandelen kwamen even- a een aanzienlijk hoger Kapitaalsuitibreidrngen thans op een gunstig tijd ing dit vroeger gepaard nzienlijke koersdalingen, ispeurt men grote koop- >r de emitterende bedrij- aims Thomassen en Drij- kwamen vandaag voor it in de notering met een 3 van f 460. De theore- vaarde bedroeg f375. soheepvaartafdeling had t verloop onder leiding leepvaart Unie, die drie steeg. Guldensbeieggingen ir vriendelijk. pet onderhandse tatslening 1954, weede uitgifte WENHAGE, 8 Febr. een heden in d? Ned' *- Itaatscourant gepufeliceer- rikking heeft de minister lanciën, onder dezelfde rden als die van de 31/j, ng 1954, een aanvullende aangegaan met de rijks- en -instellingen tot een van f 150 millioen. De op deze aanvullende le- geschieden ten laste van nsehrijfrekening. neming in de notering ter van Amsterdam en Rot- alsmede de dooreenlever- l van de schuldbewijzen e lening met die der 31/4 srlandse Staatslening 1945 itgifte, zullen worden be- SFAGENRALLYE '54 WENHAGE, 8 Feibr. erlandse Vereniging van rtondernemingen zal ook een toerwag-erarally-e orga- en wel op Dinsdag 11 Mei. il voor de derde maal zijn, e rallye wordt gehouden, in de bedoeling nog meer t te besteden aan het toe karakter van dit evene- it komt ook tot uiting in dat ditmaal Arnhem als is gekozen. (Advertentie) Rubber Vlij'." ,',Vi co li m. Rubber Cult Lijn a-China Paket cetvaart terd. Lloyd sepvaart Unie Phs. van Nederland ultuur-Mij. Suiker Unie Cult. Mij. via Mij Co Vliss. Katoen A Werkspoor A. A Weyers' I&H A i Zwan. Organ A Aniem NBvA Ov. Gas NBvA Borsumij. cvA Cur. H. Mij. A Güntz Schum. A Houth.Alberts A Houth. Pont A Internatio A Linde Teves A Molukse HV. A Tels Co. A Alg. Explor. A Beng. Expl.M A Oost-Borneo A Gem. Eigend. A Houtvaart A Tjepp. C. Mij. A Arendsb. Tab. A Besoeki Tab. A Sedep A Telaga Pat. A Bandar Oliep. A Ngombezi C. A Albert Heyn A Walvischv. A Sohev. Expl. A Thomsen H. A Kolen Sab. cvA sten elkaar en Phil reed ninuten later zat hij te- Bromfield in diens huis- nat het pas goed begin- i Phil. ield keek hem verbaasd ie het onderzoek dan leer dan ooit. Er is een misdaad gepleegd en die ■aft worden!" et kind dan?" vroeg de jzorgd. je daar geen zorg over e tijd. Het kind is mil- waard en zal dus met de zorg behandeld en he mden. Bovendien zal ik i het geheim werken. Er te veel raadsels in deze omfield! En raadsels zijn ssie voor mij. Ik zal geen ben voor ik ze allemaal elost." i je op mijn medewer- vroeg Bromfield. op je officiële hulp. Jij geheel terugtrekken. Zeg tegen je personeel. Ik ieel naar Londen terug, geheim kun je me zeer Ipen, maar tegen die tijd wel een beroep op je. et bang, want ik ben ïer dan ooit!" cht even na en zei toen: ïer dat ik niet naar die ie gevraagd heb. Hij ist wel in Enfield gepost ers had hij nooit met de ost hier kunnen zijn." ield keek geïnteresseerd (Wordt vervolgd) 37^ 139% 139% 35 37 51 54 56 %b 59 49 52 150% 151% 124% 139% 140% 130% 131% 133 133 137% 140% 170 171 142% 143% 130% 134% 67% 69 88 91% 22% 23% 122 97% 105% 184% 185 168% 168 141% 142% 165 173 187 187% 80% 81 108 111% 120 125% 208 208 135 141 117% 117% 126 129 160 165 181 191 77% 79% 121% 124% 111% 111% 43% 42% 58 58 164 165% 130 128 16% 17 78 80 143 155 82 88 b 45% 46 119% 122 170% 192% 190 84 84 134 135 53%b 57 Dinsdag 9 Februari 1954 Pagina 3 KLEURIG 1JSFEEST OP VERDRONKENOORD ALKMAAR Winterser kon het bijna niet tijdens het ijsfeest op het Verdronkenoord. Voort- klepperende kinderen op het ijs, een bonte aaneenschakeling van kleurige truien en dassen en daarbij een alles overheersende warreling van sneeuwvlokken maakten het feest tot een waar winterfeest. Vroeg in de middag reeds schaarden zich talloze ouders aan de kant van het met vlaggen en muziek opgeluisterde feestter rein. De gehele middag trilde de lucht van uitbundige kinderstem men en lieftallige dames- en he- renstemmen van over de Oceaan. Broeders en onderwijzers op schaatsen geassisteerd door agen ten in dezelfde stijl, hielden op K.V .P .Contactblad ALKMAAR. Het bestuur van de afdeling Alkmaar van de Katholieke Volkspartij heeft een goed initiatief genomen. Dezer dagen is namelijk het eerste nummer versohenen van een welverzorgd contactblad, onder de titel: ,De Zweep". De redactie is gevestigd in de Rembrandt- straat 56. Het is de bedoeling door deze uitgave de belangstel ling te wekken van leden en niet-leden voor het politieke werk van partij en afdeling. In dit eerste nummer van „De Zweep" komen o.a. wetenswaar dige artikelen voor over de wijze waarop de gemeentebegroting wordt behandeld en over de om schakeling van het electriciteits- net. Bovendien is e<r een instruc tief en goed gedocumenteerd ar tikeltje over het aantal katho lieken in ovehheidsbetrekkingen werkzaam, i.e. in Alkmaar. „De Zweep!' belooft een lezens waardig contactblad te worden, waarmee de Alkmaarse K.V.P.- afdeling eer inlegt. (Advertentie) ALKMAAR Enkele klei ne sneeuwvlokjes waren gis teren al voldoende om herin neringen uit onze jeugd wak ker te roepen. We wilden dol graag weer eens spelen en ra votten als onbezonnen en on bekommerde kinderen. We wilden weer eens wroeten in de sneeuw en genieten van ijsvreugd, sneeuwpret en win terse lol. Maar, och bezadigde leeftijd, we durfden niet meer. We wachtten tot het donker was en haalden toen heime lijk een houten sneeuwschui ver uit de schuur en schoven en schuurden over de witte grond, dat het een lieve lust ivas. Maar we bleven achter het huis, want over straat lie pen mensen, mannen, die als jongens met ons speelden en lachen zouden, wanneer ze ons als in vervlogen tijden zouden zien leven en werken, ver van de woelige drukte van over dag. Ondanks de eenzaamheid van de speelpartij voelden we de jonkheid in ons terugko men. We kreunden zacht, toen onze rug waarschuwend deed, we zweetten in stilte tijdens het gezwoeg achter het huis. En we gingen de poort uit, de steeg door en zagen de straat, die verlaten was. We waagden ons daar en schoonden ook het straatje vóór het huis, pikten eveneens het straatje van buurman mee. Alleen dat van de rechterbuurman. want de linker beroofde ons als kleine jongen van de sneeuw. Laat hem dus nu ook maar mimen. Ja, vroeger protes teerden we, wanneer het straatje geveegd werd en voelden nu dat jeugdige pro test als een aanfluiting van het stiekeme gesteun op onze oude botten. Wat zouden de buurtkinderen morgen opkij ken, als ze dat reine straatje zien, wat zullen ze kwaad zijn. Net als wij vroeger. Als het vannacht maar niet weer gaat sneeuwen. Dan zien we de verontwaardigde kinderblik ken niet, dan weten we niet hoe wij vroeger keken. Maar we hebben de voldoening, dat we genoten hebben, als een kind, in het geheim voorbeeldige wijze de omvang rijke organisatie stevig in han den. Het was aardig te kijken naar het. jeugdige gezwoeg achter sleetjes, beladen met tonnen, naar de Sinterklazen, kabouters en feeën op knoerende ijzers en vooral naar het enthousiasme en de spontaniteit, die gistermid dag wel de hoofdrollen vervul den. Ondanks de tenslotte hinder lijk wordende sneeuwval, verlie pen de wedstrijden buitgewoon geanimeerd. Ei- waren ongeveer 700 deelnemers en meer dan 100 prijzen werden toegekend. KADERMIDDAG K.A.B. ALKMAAR. De kring Alk maar van de K.A.B. organiseert Zaterdag 13 Februari a.s. te 3 uur in „Het Wapen van Heemskerk" een grote kadermiddag, waar als sprekers zullen optreden: de Z.E. heer C. F. A. Geraerts, hoofdaal moezenier van de arbeid en de heer J. A. Middelhuis, Verbonds- vo-orzitter van de K.A.B. Hoofdaalmoezenier Geraerts zal spreken over het onderwerp: „Waar gaan wij heen in de IJ-mond?". Verbondsvoorzitter Middelhuis spreekt over: „Sociale en politie ke rechtvaardigheid". Uiiiformaotie „Excelsior" ALKMAAR. Huiscollecte f328.67; SI. T. f 0.50; G. f 1.—; fa. M. fl; fa. P. f2: de B. f2.50: H. B. f 1; Bijw. f 1; N. S. B. f5: B. E. f2.50; J. A. f 2.50; N. A. f 0.50; A. C. A. f7.50; fa. M. f0.25; Reisbur. Magneet f 10; V. fl; Karei Bos f 10; fa. P. 0.50; K. K. f0.50; Opp. f2.50; K. fO.lO; N.N. f0.25; W. W. f0.50; N.N. fl; C. Br. f 0.50; N.N. f 5; Oct. fl; N.N. fl; Oh. f0.75; V. f0.20; V. f 1; N.N. f30; Sch. 1; L. de W. en N. G. f2; Pa. fl; A.N.L.B. f5; fa. N. f 1; S. f 1. Tezamen f432.72. Totale verantwoording f 1576.01. Ingekomen en vertrokken personen ALKMAAR Ingekomen: J. Hofstee van Amsterdam naar Vo gelenzang 14; J. de Jong van Warmen-huizen naar Nassauplein 11; J. van Oostenbrugge van Hil versum naar Bisschop Botteman- nestraat 47; J. van der Veen van Lemsterland naar Egmonderstraat 16; M. Dekker van Anna Pau- lowna naar Pr. J-ulianalaan 14; G. C. Th. Kooh en eehtgen. van Indonesië naar Paternosterstraat 7; E. A. Th. Kraft van ErmeJ van Bloemendaal naar Wilhelmi- nalaan 11; J. G. Renique van Katwijk naar Kennemerstraatweg 4; J. F. R. Bastiaans van Am sterdam naar Gasthuisstraat 4; H. G. Schuitemaker en eehtgen. van Amsterdam naar Kennemer straatweg 139; C. G. Valkering van Obdam naar Zocherstraat. 27; J. W. van der Velden van Vlaar- dingen naar Bergerweg 74; H. J. de Vries en gezin van Schoorl n. P. A. de Langeplein 10; G. van Ginkel geb. Olaessen en kind van Bussum naar Maertenshof 15; N. A. Dekker en gezin van Warmen huizen naar Pinksterbloemstraat 10; J. P. de Haas van Hengelo naar Remibrandtetra-at 38; D. Muyskens en gezin van Beemster naar Hoofstraat 12; P. Nicolai v. Smal-lingerland naar Pr. Juliana laan 14; J. Noorderveen en gezin van Zuidlaren naar Keizerstraat 24; M. Kraste! van Zandvoort n. Hooftsbraat 123; J. G. van Leeu wen van Obdam naar Nassaulaan 15; A. C. den Nijs van Bergen naar Overdiepad 40; A. M. C. Hertogh van Heiloo naar Lange- stra-at 18; E. J. de Jong van Krommenie naar Hooftstraat 169A Vertrokken: S. Kok en gezin van Nieuwpoortslaan 166 naar Den Helder; F. J. Mlechers van Heilooerdijk 2 naar Gaasterland: E. Paleari van Paul Krugerstraat 11 naar Amsterdam; G. van Dijk van Lindenlaan 93 naar Amster dam; S. Frederiks van Liefdelaan 19 naar Centr. Bevolkingsregister: J. C. J. Harks van Overdiepad 9 naar Den Helder; G. C. Th. Koch en eehtgen. van Paternosterstraat 7 naar Amsterdam; E. H. Poest- koke van van der Kaaystraat 27 naar Huizen (N.H.); J. C. Rolie van Uitenboschstraat 113 naar Den Helder; Th. J. Snijders van Corfstraat 33 naar Maastricht: G. Tames van Leliestraat 7 naar Vel- sen; H. Timmerman van Kenne merstraatweg 98 naar Westzaan; C. H. M. van Zadelhof van Wil- h'elminalaan 18 naar Hilversum: R. Kuiper van Gasthuisstraat 7 n. Australië; G. G. Schrekker van Nassaulaan 35 naar 's-Gravenha- ge; J. N. Swier van Kennemer straatweg 169 naar Almelo; A. J. G. Admiraal van Uitenboschstraat 21 naar Australië: P. Blom van Uitenboschstraat 21 naar Austra lië: W. H. C. Camman en kind van Corfstraat 59 naar Velsen; G. J. Cornelissen en eehtgen. v. Zeswielenstraat 26 naar Utrecht; T. J. A. Loogman van Speen kruidstraat 3 naar Groningen. T. C. Veenstra van Oosterkolkstraat 7 naar Beverwijk; M. H. de Bast van Nieuwesloot 14 naar Amster dam; J. J. Bource en gezin van Font. Verschuurstraat 2 naar Am sterdam; C. des Celles van Gast huisstraat 1 naar Ede; M. Damen van Keizerstraat 24 naar Tilburg: M. Groen van Trompstraat 50 n. Amsterdam; K. Fortuin van Nw landersingel 72 naar Harlingen. V. A. van Loon en gezin van Jaagpad 30 naar Australië; J. Mos en gezin van Roozenstraat 36 naar Amsterdam; J. Noort en eehtgen. van Comansstraat 8 naar Heiloo; C. Roskam van Comansstraat 8 naar Heiloo; J. J. Schoof en gezin van Payglop 23 naar Amsterdam; W. Slepicka van Verdronkenoord 101 naar Oudorp; G. M. Turken burg van van E verdingenstraat 18 naar 's-Gravenhage; C. G. de Wit van Emmastraat 26 naar Amster dam. Collecte NIEUWE NIEDORP. De collecte ten bate van Herwonnen Levenskracht heeft in Nieuwe Niedorp aan de kloosterkerk en in 't. Veld tezamen het mooie resultaat gehad van ƒ82.41. DINSDAG 9 FEBRUARI 'T GULDEN VLIES: Gezel schap Tetman de Vries voor Selskip Friso, 8 urn'. WAPEN VAN HEEMSKERK Toneelavond Algemene Ne derlandse Agrarische Be- drijfsbond, 7.30 uur. Bovenzaal: Rode Rio, 8 u. BIOSCOPEN: HARMONIE„De roman tische leeftijd". 14 jaar, 8 uur. VICTORIA: „Blanke vrouw in de Congo", 14 jaar, 8 u. CINEMA: „De gevolgen van een misstap", 18 jaar, 8 u. REX: „Levend begraven", 18 jaar, 2.30 en 8 uur. WOENSDAG 10 FEBRUARI ,T GULDEN VLIES: Film avond Ned. Reisvereniging 8 uur. BIOSCOPEN: Als Dinsdag. Voorstellingen: 2.30 en 8 u. WATERSTANDEN Woensdag Hoog water 11.10 en 23.20 u. Laag water 5.25 en 17.25 u. ALKMAAR Nauwelijks was het rumoer van de Zaterdagmid dag gestild, toen 200 kleine „broekmannetjes" de strijd tegen elkaar aanbonden, of het ijsfeest op het Verdronkenoord vond een grandioze voortzetting in een ge- costumeerde ijswedstrijd. En wat voor een ijswedstrijd Een verlate Sinterklaas met twee Zwarte Pieten, nog wat onwen nig in deze plotselinge winter, Charlie Chaplin, een musicus met een viool, Tiroolse meisjes en dan niet te vergeten de koe op schaatsen, die heus werd ge molken in het licht van de schijn werpers. Het bestuur van de buurtver eniging van het Verdronken Oord, i bestaande uit de heren Vlaar, ALKMAAR Gisteren meldden we reeds, dat op de hoek Bergerweg-Stationsweg tengevolge van de gladheid van de weg een aanrijding plaats vond tussen een taxi en een autobus van de N.H.A.D.O. Men ziet hoe de bus zich in de taxi wrong. ALKMAAR De Coöp. Ver- j eniging voor K.I. „Alkmaar en Omstreken" heel't gisteren haar jaarlijkse ledenvergadering ge houden in 't Gulden Vlies. De re kening gaf een gunstig beeld van de financiële toestand van de vereniging, terwijl ook het fi nanciële verslag van de commis sie „er goed uitzag". Als aftredend bestuurslid werd idie 'heer D. Kramer Glijnis her kozen; als lid van de Financiële Commissie werd in de vaca ture van de heer Joih. van Baar de heer Bakker uit Heiloo ge kozen. De derde verkiezing die ,het programma vermeldde had •tot gevolg, dat de heer H. J. I Bruin werd herkozen als lid ■van de Stierenaanikoopcommissie. Op de vergadering werd ook de agenda van de Prov. Bond in Noord-Holland van de leden vergadering behandeld, wel'ke vergadering Vrijdag a.s. in het Wapen van Heemskerk zal wor den gehouden. Het jaarverslag Het vijfde jaarverslag: 1952— 1953 geeft eveneens een gunstig beeld van de toestand van de vereniging. Hieruit blijkt, dat 't ledenaantal en het aantal koeien, dat jaarlijks behandeld wordt, sterk is tovgenomen; ook de I goede kwaliteiten van de stieren I werd bevestigd door een groot aantal prijzen. Bij de aanvang van het boek jaar telde de vereniging 425 le den, met 6438 dieren. Tien leden zegden hun lidmaatschap op, ter wijl er 36 nieuwe leden toetra den. In dit jaarverslag vinden we een overzicht van de (moe der en dochtervergelijking" als vaars, van de stieren AB, AR, AK. Geven wij hiervan alleen het aantal grammen vet per dag, waarbij de verschillende vereni gingen apart zijn gehouden, en HEILOO. Zondag werd de Donpentoc-ht van H.S.V. gehou den. Zaterdag hadden zich 26 schaatsliefhebbers gemeld, maar De Bilt gooide roet in het eten door minder gunstige weerbe richten door te geven met het gevolg dat de animo verminderd was en er 17 sportieve personen overbleven om de reis, een af stand van 45 km te aanvaarden. Welgemoed wei-den de schaat sen op de Tochtsloot achter de Willibro-rdusstichting onder ge bonden. Eerst was de reis naar Akersloot; aldaar werd het Noordhollands Kanaal overgesto ken, en ging het de Schermer in naar Driehuis en vervolgens naar Stompeto-ren, langs de Noorder vaart verder naar Sehermerhorn. Vervolgens naar Avenhorn, terug via Ursem naar Rustenburg. Drie kwartier kregen de rijders hier de tijd om in „De Gouden Kar per" op adeim te komen. Na deze pauze ging het langs Oterleek, Oudorp naar Alkmaar om via het Noordhollands Kanaal bij de L.T.B. graanmaalderij de Boeke- lermeer in te zwenken en bij de kanaal'wegbrug het einde te be reiken. Al met al een zeer geslaagde tocht. De herinneringsmedaille zal a.s. Zondag op de H.S.V.- fancy-fair aan de deelnemers worden uitgereikt. betrekking, hebben op de AB vaarzen. Stompetoren: M(oeders) 40,402 gr D(oCh'ters) 40,461 gr; Heerhuigowaarct: M 36,407 gr D. 48,472 gr; Prinses; M. 7,465 gr D. 7,473 gr- De Rijp Graft en omstreken: M. 18.405 gr D. 20,449 gr; .Duinstreek Zuid: M. 16.430 gr D. 16,499 gr. In dit verslag wordt er nog de nadruk op gelegd, dat elke Woensdagmorgen van 10 tot 12 uur de stieren te bezichtigen zijn en dat, ter voorkoming van abuizen, de juiste naam en het juiste nummer van het dier ver meld moet worden. De resulta tenrekening over het boekjaar 19521953 sluit met een voorde lig saldo van f 28,35. Vermelden wij ten-slotte, dat de dierenarts, de heer vaai Eek tijdens de vergadering een inte ressante lezing heeft gehouden over het abortusvraagstuk. Vereiiigingsavond N.K.J.B. H-EILOO. Woensdagavond 10 Februari a.s. zal de N.K.J.B. zijn verenigingsavond opvrolijken met hersengymnastiek en een spraakwaterval. Het geheel zal onder leiding staan van de heer G. van Elswijk. De leden mogen hun verloofden meebrengen. Het belooft een gezellige avond te worden. Keuss, Tromp, Tros, Kamp en A. Genefaas, heeft met de organisatie van dit grotesque ij-sve-rtoon een succes geboekt, dat slechts in su perlatieven te benadrukken is. En de duizenden, die rondom de ijs baan geschaard waren, om van dit zeldzame schouwspel te genie ten, staken hun enthousiasme dan ook niet onder stoelen of banken. Men zag er „Het kind op het potje", de sneeuwpop, de cow boys, Donald Duck, de jockeys en de vogelverschrikker. In het to taal niet minder dan 45 nummers demonstreerden een originaliteit en geestigheid en dat de tonnen dikwijls niet deden, wat er van hen werd verwacht, kon slechts de stemming verhogen. Tenslotte was de moeilijke kwestie uit al deze, dikwijls bijzonder originele schertsfiguren, de beste te destile- ren en de jury had hierbij onge twijfeld een zware taak. Maar uiteindelijk was het de koe, die de prijs van f 25.in de wacht sleepte wat met algemene stem men werd toegejuicht. Tenslotte volgen hieronder de namen van de prijswinnaars. Ie prijs (koe) J. en K. Kruier en M. Beemsterboer; 2e prijs Dames Eickholt en Schot (moeder en „kind op pot"); 3e. prijs J. Hees been (vrouw met baby) 10. Voor de individuele werden de prijzen behaald door: C. Bij waard, mevr. Verschuur, P. Hees been, N. Tromp, C. Butter, H. Postma, P. J. Sijm, Nel van La tum c.s. En het was al over tienen toen deze prijzen in Hotel London werden u-itgereikt. Overigens niet alleen de geldprijzen, want een ieder, die tot het welslagen van deze avond had- bijgedragen, werd getroost met een prijs in natura of een waardebon, die de mid denstand van het Verdronken Oord en uit de naaste omgeving zo ruim ter beschikking had ge steld. (Door omstandigheden eerst heden geplaatst) Gecostumeerd ijsfeest DE RIJP. Op de ijsbanen te De Rijp werd dezer dagen een gecostumeerd ijsfeest gehouden. De belangstelling hiervoor was grzot. Het was voor de jury, welke bestond uit mevr. De Rijke-Poppe en de heren PI. Middelkoop en L. Visser, geen gemakkelijke taak de prijswin naars op de juiste wijze te waar deren. Bij de enkelingen behaal de mej. rudi Taam de eerste prijs als Chinese dame; de twee de prijs was voor Cees Hoek die als cow-boy verscheen. Het bloe menmeisjes Truus Beumer ver wierf de derde prijs. Cees Tim mer die in zijn pyamapakje „naar bed" uitbeelde, zag zich de vierde prijs toegewezen. Dik- ky Molenaar kwam als Pierotte I in het bezit van ,de vijfde prijs. I De prijzen bestonden uit resp. j 5 4,—, 3,—, 2,— en f 1.—. De dames Lucy Taam en Aga tha de Vries zagen zich in de afdeling' groepen, een eerste prijs toegewezen; deze bestond uit I 7.50. Zij verschenen op de baan 1 eveneens met de uitbeelding „naar bed." De tweede prijs was voor H. Veenman en D. Vilter Zij mochten de twee rijksdaal ders delen. De meisjes Joh. Eger en Jansje Spaarman verwierven I als beer en leider de derde prijs f 2.50. Nog lange tijd zweefden de ge- costumeerde personen en een groot aantal schaatsliefhebbers j en liefhebsters over de goed ver lichte banen op de balkenhaven onder de vrolijke tonen, die Ceesie van der Klooster produ ceerde. Luchtbescherming LIMMEN De in 1953 opge richte luchtbeschermingsdienst heeft tot nog toe weinig mede werking ondervonden. Slechts 9 personen gaven zich hiervoor op. Binnenkort zal weer een wer- vingsavon-d gehouden worden. BEEMSTER. Zondagavond vierde de R.K. damesgymnastiek vereniging „Vita Longa" te West Beemster haar eerste lustrum met een uitvoering in café Etten. De voorzitster, mej. G. Poel, liet in haar openingswoord de af gelopen vij-f jaar de revue pas seren. Daarbij bleek, dat de ver eniging, ogeridht door mej. Mieke Ruiter, steeds was toegenomen in bloei en ledental. Er was altijd een prettige sfeer onder de goede leiding van de heer D. Olie en eu heerst enthousiasme onder de leden. Met een propagandawoord eindigde de voorzitster haar in leiding, waarin zij de Zeereerw. Heer Pastoor van Leipzig en vele ouders der leden verwelkomde. Mevr. Velzeboer en de heer P. P. Bleeker verzorgden met piano- en accordeonmuziek de melodi euze omlijsting van de uitvoe ring, waarbij de dames en meis jes uitstekende prestaties lieten zien, ondanks het kleine toneel. Er was duidelijk een vooruitgang te bespeuren in vergelijking met vorige jaren. Vooral het slotnum mer oogstte veel succes. Alle nummers waren trouwens voor treffelijk verzorgd. Tijdens de pauze werd er een geslaagde ver loting gehouden ten bate van de verenigingskas en daarna gaf de toneelvereniging „St. Paulus" met enkele jonge krachten een uitvoering van het komisch blij spel „Naatje w-il trouwen". Daar bij kwamen de lachspieren ge ducht los. De oudere spelers, de dames Bijman, voerden welis waar de boventoon, maar toch waren de debutanten, Nico Stroek en mej. Co-rrie Braak in goede votrm, zij gaan een aan winst voor „St. Paulus" beteke nen. Ook Rie Smit en haar broer Jan speelden een goede rol en de, regie was bij de heer M-ooij in vertrouwde handen. Pastoor van Leipzig wenste de jubile rende vereniging na deze uitvoe ring geluk en sprak de wens uit dat de 'bloei van „Vita Longa" bestendigd mag blijven. Met een dankwoord, in het bijzonder ge richt tot gymnastiekleraar D. Olie, besloot de voorzitster deze welgeslaagde avond. S.I.S. won beker le Sint Pancras WARMENHUIZEN. De he ren Jan Roozendaal en J. van Wonderen namen deel aan de dis trictswedstrijden voor amateurs te St. Pancras. Aan deze wed strijden namen van een tiental verenigingen twee schaatsenrij ders deel. Het tweetal van S.I.S. wist beslag te leggen op de wis selbeker, die door de heer H. Quant, bestuurslid van de ver eniging in ontvangst werd ge nomen. De beker moet tweemaal achtereen of driemaal in totaal worden gewonnen, wil zij in het bezit van de vereniging blijven. De 500 en 1500 meter moesten verreden worden, wilde men mededingen naar de wisselbeker, de 3000 meter werd buiten mede dinging verreden. De uitslag van de 500 m was als volgt: 1. J. Roozendaal 50,8; 2. S. Hopman 52,8; 3. T. v. d. Gracht 54,1; 4. J. van Wonderen 54,5. Voor de 1500 meter: 1. S. Hop man 2.37,72; 2. J. Roozendaal 2.43,7; 3. J. v. Wonderen 2.48,8; 4. T. v. d. Gracht 2.50,3. Later overleden DEN HELDER. Zondagmor gen kwam de It. z. I J. H. C. Ver meer, toen hij zich per fiets naar het station begaf, bij het station zodanig te vallen, dat hij een hersenbloeding opliep. Enige uren later is hij aan de gevolgen overleden. De overledene, werkzaam bij de Marinestaf in Den Haag, was een bekende figuur in Navo-kringen. Hjj vervulde de laatste tijd voor de Koninklijke Marine verschil lende opdrachten bij het Geal lieerde Hoofdkwartier in Parijs en bij de Geallieerde Marine in Londen. Ook Zondagmorgen zou hij zich op weg naar Londen be geven, toen hem het noodlottig ongeval overkwam. Schaatswedstrijd met hindernissen NIEUWE NIEDORP. De duor üe IJs- en Volksvermaak georganiseerde wedstrijd met mr.uernissen voor paren mocht zich in een vrij grote belangstel ling verheugen. Er werd ge reden op de schaats achter een slede waarin de partner gezeten was, bij het einde der baan weer keren en dan de baan weer terug. Vlug verwisselen en dan dezelfde route weer genomen. Het keren bij het eindpunt en verwisselen bracht grote hilari teit onder de toeschouwers, van wege de rare capriolen die daar bij gemaakt werden. De uitslag van deze wedstrijd luidt: 1. de heer en mevr. Kra mer; 2. de heer J. Faus en mej. Singer; 3. de heer D. v. d. Kommer en mej. A. Wetsteen. Weersverwachting medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond DOORZETTENDE DOOI Overwegend zwaar bewolkt met tijdelijk regen, plaatselijk voorafgegaan door sneeuw. Geleidelijk tot krachtig toe nemende Wind, aanvankelijk tussen Oost en Zuid, latei; tussen Zuid en West. Van nacht en morgenochtend plaatselijk nog lichte vorst. Morgen overdag toenemende dooi. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Lau rent ius P. M. zv P.T. Bleeker en A. C. Wit; Jan H. zv J.H. Dekr ,ker en A. G. Went. Gehuiwd; Henidrikus J. Vijn en Marie Lauter. Jan de Haas en .Maria L. Cammeraat. Overleden: Hermanus C. F. Bijvoet, 61 jaar, geh. met N. G. Popima; Adrian'is Oskam, 81 jaar wed. van A. Oskam; N aaitje Schoonhoven, 86 jaar wed. van J. Dekker; Frederika A. de Boer 91 jaar. wed. van W. van Vuure Cornells J. Kluigt, 47 jaar geh met C. Kaal. Wedstrijden op het ijs BURGERVLOTBRUG Bij afvalwedstrijiden op de ijsbaan te Burger-vlotbrug op 'het Nrd. Hol lands Kanaal luidden Zaterdag middag -de uitslagen: Th. Rampen en G. LuttiJkhuizen. winnaars van de hardrijderij. A. Erdiks. Th. Rampen en A. de Groot wonnen de afvaüwedstrijd. Zondagmiddag werden na spannende wedstrijden winnaars: 1. J. de Graaf J1hzn„ 2. J. Boon tjes," 3. B-r. de Beurs, 4. D. Vorst. Dat men in De Rijp en Graft de gelegenheid om te genieten van de ijssport niet verloren laat gaan, bewijst de activiteit welke beide ijsclubs ontplooien met het organiseren van diverse wedstrij den. Ook het publiek weet deze wedstrijden te waarderen. In De Rijp werd een revanche- wedstrijd gehouden in balgooien. Werd er verleden Zondag ge streden om de wisselbeker en andere, nu waren alleen vlees waren het begeerde artikel. Na een zeer spannende strijd, waar bij enkele omlopen moesten wor den herhaald, kwamen de vol. gende prijswinnaars naar voren. K. Veenman eerste prijs (een flinke rollade), de tweede prijs (ÏVz pond lap-pen) was voor V. Klompmaker, de derde (2 pond lappen) werd gewonnen door Toon Zomerdijk. 3 pond spek. vierde prijs, was voor A. Blok dijk Mz., N. Visser bemach tigde als vijfde prijs 1 pond biefstuk. Voor voetballers De voetbalvereniging D.R.E.O. organiseerde een wedstrijd- en een toertocht. Voor de wedstrijd hadden zich veertien deelnemers gemeld. De eerste prijs bestond uit een wisselbeker en een medaille. beschikbaar gesteld door de heer C. Blokdijk te De Rijp. Na een faire en spannen de strijd kwam ais eerste bin nen de beer J. Oudejans Jz. Hij deed de 22 km in 51 min. en 10 sec. G. Taam Gz. lag gelijk met zijn rivaal, maar viel even voor de finish zodat hij met een tweede prijs genoegen moest nemen. Deze bestond uit een metworst. Hij maakte een tijd van, 51 min. en 15 sec. De derde prijs was voor C. Taam. Ook deze rijder verdient lof; even IJswedstrijden OUDE NIEDORP. De ijs- club „Eendracht maakt macht" hield Vrijdag 5 Febr. op de baan aan de Weel een wedstrijd hard rijden met hindernissen voor dames om geldprijzen. De prijzen gingen naar B'erdima Kossen, Stien Wit Jd„ Riet Venneker en mevr. Tessela-ar-Bakker. Op Zondag 7 Febr. is voor de eerste keer een wedstrijd op de korte baan gehouden, welke bui tengewoon is geslaagd. De hoge prijzen van 70. 40, 20 en 10 gul den hebben de bes-te rijders uit de omtrek uit hun tent gelokt, terwijl honderden kijkers het verloop van de wedstrijd met spanning hebben gevolgd. De prijzen werden gewonnen door: Homa-n uit Slootdor-p; Krijger uit Wieringen; Lon-t uit Wieringen; Maaxs uit Oudkarspel. Mede dank zij het goede weer en de mooie baan 'heeft een en ander een prima verloop gehad. BOUW RAADHUIS WIERINGERMEER WIERINGERWERF Van be- voegde zijde vernemen wij, dat j B en W van Wierin-germeer de vereiste goedkeuring hebben ont vangen voor de bouw van een nieuw raadhuis. Wis- en natuurkunde HEERHUGOWAARD-ZUID. Onze plaatsgenoot de h-eer J. N. J. v. Leeuwen slaagde aan de Gem. Universiteit te Amsterdam voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde. Met de selirik vrij H.H. WAARD ZUID Gister avond omstreeks half zes reed de vleesexpediteur de heer J. P. Baars uit H.H. Waard Noord, in H.H. Zuid komende uit de rich ting Alkmaar. Plotseling moest hij uitwijken voor een andere auto waardoor de vrachtwagen door de gladhei-d van de weg be gon te slippen. De wagen gleed van de wegberm af in de sloot, kantelde en bleef op het ijs lig gen. De twee inzittenden t.w. de heer Baars en de heer v. -d. Meer konden toen uit -de cabine klau teren en kwamen met de schrik vrij. na de start viel hij, maar wist op de twee koprijders na, de hele ploeg achter zich te laten en behaalde een tijd van 53.10. Hij werd winnaar van een fles limonade. De vierde, vijfde, zes de en zevende prijs werden ge wonnen door resp. de heren P. Klijn, Jo Oudejans, N. Smit en J. Timmer. De eerstaankomende bij de tourtocht, eveneens 22 km, was Jo Postma; hij reed er 54 min. en 50 sec. over. Deze tocht werd door alle een en veertig' deel nemers uitgereden. Zij allen, eveneens de wedstrijdrijders, -ontvingen een herinnerings medaille. Hardrijden Zondagmiddag kwamen hard rijders aan de start op de Rijper ijsbanen. Er werd verwoede strijd geleverd om de prijzen van 50. 25, 15, 10 en 2.50 gul den. Na een zeer spannende strijd, vooral en speciaal om de eerste en tweede prijs, bleek G. J. Mol uit Wormer de snelste. J. Bosch- schieter, de kampioen van Water land. moest met de tweede prijs genoegen nemen. De overige prijzen bleven in de gemeente resp. werden deze behaald door L. Verdonk, J. Verdonk en Toon Zomerdijk. Jaarvergadering K.A.B. HEERHUGOWAARD. Vrij dagavond hield de K.A.B. afdeling Heerhugowaard haar jaarverga dering bij de heer H. Veenboer. In zijn openingswoord herdacht d-e voorzitter de gevallen-en van de Februariramp in 1953. De voorzitter der K.A.B. van de door Heerhugowaard geadopteerde ge meente Nieuw Vossemeer had in een sohrijven aan de K.A.B. zijn dank betuigd. Voorzitter heette welkom de geestelijk adviseur de Z.E. heer pastoor G. W. v. Diest en de districtsbestuurder de heer Joh. de Lange. Het kaderweekend op 27 en 2-8 Februari a.s. zal door enkele be stuursleden en leden worden bij gewoond. De Crèdopugnoclub komt op Maandag 15 Febr. a.s. 's avonds acht uur bij de -heer H. Veenboer bijeen. Vooral de jongeren wor den verzocht die avond aanwezig te zijn. Zo'n avond duurt tot 9.15 uur. De kas-commissie had de boe ken van de penningmeester in orde bevonden. De begroting 1954 werd -goedgekeurd. De aftreden de bestuursleden t.w. de heren A Strooper, J. Schagen, A. Groot en A. Smit werden bij acclamatie herkozen. Daarna sprak de heer Joh. d-e Lange. Er werden enkele ze-er be langrijke punten behandeld, o.a. het woningprobleem de R.K. Ambachtsschool Vrouwenbij eenkomsten in de K.A.B.-afdelin- gen de ouden van da-gen de Credopugno de Kajotters.^ Ook de geestelijk adviseur sprak de leden toe en spoorde de leden aan om ook in de week, indien mogelijk 's morgens naar de H Mis te gaan. Tot lid van de kascontrole com missie werd herkozen en gekozen de aftredende en J. v. Graft. Naar aanleiding van hetgeen de heer de Lange had gezegd werden door de leden vragen gesteld. Er werd veel prijs gesteld op ouderavonden met schoolbestuur en onderwijzend personeel om op die manier een mogelijkheid te krijgen meer contact met ge noemd personeel te hebben. Door een der leden werd de gehouden wethoudersverkiezing aangevochten. Enkele raadsleden gaven, voorzover zij dit mochten doen, antwoord. Hierna volgde een graitis ver loting die als steeds wel in de smaak viel. De collecte hulp in nood bracht 12.50 op. U

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3