V er water dkatholici sme schept grote problemen iiati lancien 1anomie Belgische militairen waren een dag gast in de Kaasstad Fancy-fair van H.S,V. werd een succes Sympathieke gesprekssfeer ^rü-Carel Schmidt Kaderdag Kath. Arb. Beweging Arbeider heeft recht op aandeel volksivelvaart „Berger hof spelers" brachten „Een habv van 1000 weken" Neemt STERLING! Neem een GOED laken; DORMITA X) nderen voor e soms met os, ivaar ze en n paar uurtje. Nieuw succes voor Jan Borst AGE3NUA 99 op STERLING - De beste shag f aütö^rÏjschoolT MIDDELBEEK Tel- 4287 Iking te leren be- ame gewassen te te- k omwille v. d. kin- kunnen ze tenminste m huri honger tegen gt pastoor Lommers ancien voegt er aan et het de kinderen als ze een tijdje in zijn. Ze beginnen beter en sterker uit toch is het bij ons We moeten ook n al die mondjes den. En de aanvoer liddelen laat al te ensen over", voer, dat is een pi- part. ogen van dr Goor- ne een tijdlang aan, r uit vuurt. „U ziet r als gouvernements- n vooruitgeschoven Hoe stelt U zich werken moet zonder bare geregelde aan- dicamenten en zon- van verzekerd ben, uw en kinderen hier om moderne medi- or zeer bijzondere dat men al een jaar anken voor het zie- Tanah-Merah? Weet llandia mij een tele- ik het een maand bezit heb?" Nederlandse as in 1953 afgesloten spaar'in- van f 504.nami- V. De Nederlandse ■ft in 1953, volgens e cijfers, bedragen 21.600), hetgeen een dreven bedrag bete- ond f 11.700.000,— 100.000,De pro met ongeveer 8 pet van het voorgaand Het gemiddelde in- edrag per spaarpolis r dan in 1952 name- 1952: f 900.—). rille nam, na reke- n te hebben met het niet-natuïtrlqk ver- f 58.500.000^- :ot Aan spaarkasstor- ntvangen f 4.200.000,- .000,De te ver- vergde f 1.410.000,- 274.000,Aan al- werd uitbetaald n 1952: f 233.000,— eg het spaartegoed >0,- tot f 21.000.000,-. llandse Bank N.V. ifte van f 150.000. obligaties ten N.V. Manufacturen.- Handelmaatschappij e Rotterdam tot de De aflossing der plaats hebben in rlijlkse bedragen van te nieuwe middelen tot versterking van in verband met de in de jaren 1953 en van wat er in het rt. Er zwerft na- 3 rondom het kas- verdacht voorkomt, niet op uittrekken, aaf vreest, dat hij n zijn kind hoort, er zoveel rondkij- Lt." si: de geoloog?" en Tom ging ver- het werkelijk in- it de gravin heeft ooik met hem ge- een levendige be- wanneer gebeurde re middag met dit :en wandeling ma- eten. Gistermiddag iet bos en zag van hoe de gravin uit Igraoht tegen de kroop. Op zichzelf ijzonders, want dat icht aan de zonne- 'eliefkoosd plaatsje die een uur van niet. Maar toen ik i, ongeveer een mi- dook op dezelfde oog op, die scheen toen hij mij zag. geen verdere aan- en ging met een jorbij." ik het vreemd en a was ook een van ik wilde vertellen, verhouding tussen de gravin op het Wordt vervolgd) Maandag 15 Februari 1954 Pagina 3 ALKMAAR. Sinds enkele weken ligt in Den Helder een groot aantal Belgische militairen voor het houden van oefeningen. Door het slechte weer van de laatste tijd echter was het niet mogelijk de oefeningen doorgang te doen vinden. De jongens begonnen zich danig te vervelen en wensten wat vermaak. Den Helder (een prach tige stad overigens) leende zich daar niet voor en daarom kwamen de jongens naar Alkmaar, waar zij door bemiddeling van het NOORDHOLLANDS DAGBLAD enthousiast en spontaan gastvrijheid aangeboden kregen door verschillende instellingen en particulieren. In dit verband willen- we in het bijzonder noemen de Eer-waarde Zusters van de O-udegiracht, het bestuur van Katholiek Thuisfront, de heer de Lange, exploitant van 'het Harmonietheater en de direc tie van de NACO. Om twee uur kwamen de jon gens met autobussen van de NACO op het Stationsplein aan. Zij werden daar welkom geheten door de heer L. Moors, vertegen woordiger van de directie van ons blad, tevens secretaris van Katholiek Thuisfront. In de gym nastiekzaal van de meisjesschool op de Laat, in recordtijd herscha pen in een gezellige zaal met zit jes, sprak de res. aalmoezenier Kapelaan- N. Tromp een wel komstwoord en kregen de solda ten koffie met k-oek aangeboden. Een der redacteuren van ons blad hield een korte inleiding over Alkmaar, waarna hij het ge zelschap, waaronder zich de Bel gische aalmoezenier J. Hyletoos, de militaire arts D. Tonus en lui tenant P. Holemans bevonden, de stad rondleidde. De Waagtoren werd beklommen,, enkele oude gebouwen en monumenten wer den bekeken en om half vijf woonden de Belgische gasten een filmvoorstelling bij in de Har monie. Dit laatste was mogelijk door de welwillende medewerking van de heer de Lange. De jon gens konden ook nog op eigen gelegenheid een wandeling door de stad maken. 's Avonds kwam het gezelschap weer bijeen in de zaal van de Mariaschool, waar een maaltijd werd gebruikt. Luitenant Hole mans sprak enkele woorden van dank aan de mensen, die de Bel gen zo'n gastvrije en spontane ontvangst bereid hadden. Hij Alliletieknieuu sOlympus' ALKMAAR Na de succesvol le Nationale Cross te Velsen, ves tigde de „Olympus" athleet Jan Borst, wederom de volle aandacht op zich. Door de K.A.V. „De Ba taven" te Leiden werd 'n nationa le Bosloop georganiseerd, waar aan zeer vele cracks deelnamen. Toen om plm. 13 uur het start schot voor de A en B-klassen viel, over een afstand van 5000 meter, zagen wij o.a., de coming- man v. d. Linden van Holland, Leiden. De Koning van S.V.V. (Schiedam), Verhoek-s (Leerdam), Vergeer en vele andere prominen ten tussen de deelnemers. Direct na de start namen deze athleten het heft in handen, steeds onderling van plaats verwisse lend. Bij het ingaan van de 2e ronde, lag de „Olympus" man op de tiende plaats, welke positie ook bij de 3e ronde, nie# was ge wijzigd. In deze laatste ronde, be gon het zware parco-urs slachtof fers te vragen, die teveel van hun krachten hadden gevergd. Weder om toonde de „Olympus" athleet dat hij ook in tacti-soh opzicht zijn mannetje staat en óp de juiste tijd weet toe te slaan. Loper na loper moest buigen voor het ge weld, waarmee Borst zijn opmars naar de kop begon. Op 150 meter van de finish moest Verh-oeks de Alkmaarder laten gaan, terwijl de Koning van S.V.V., 60 meter voor de eindstreep, zich door deze jon ge athleet 1-iet overvleugelen. Achter v. d. Linden, die onbe dreigd winnaar werd, kwam Jan Borst als triomphantelijke tweede over de eindstreep, van deze Na tionale Bosloop. Uitslag: 1. J. v. d. Linden, Hol land. Leiden, 16.36.2 min.; 2. Jan Borst. Olympus, Alkmaar, 17.25 min.; 3. C. de Koning. S.V.V., Schiedam. 17.30 min.; 4. Verhoeks, Leerdam, 17.50.5 min.; 5. Vergeer. Wedstrijd-programma: 28 Febr. Vught, IJzeren Man Bosloop. Af stand sen. 4 km. Aanvang 14.40 u. Opgave vóór 20 Febr. 7 Maart: Hilversum, Zilveren Maple Leaf. Afstand sen. plm. 5 km. Opgave vóór 25 Febr. 14 Maart: Heiloo. N. Hollandse Veldloop Kampioenschappen. Af stand jun. A plm. 3500 meter: af stand sen. plm. 5000 meter. Aan vang 13.30 uur. Opgave voor 2 Maart bij het secr. Westerweg 36. 2 Maart a.-s. ledenvergadering i.v.m. zeer belangrijke beslissin gen worden alle leden dringend verzocht, deze datum vrij te hou den. Nader bericht volgt. B.D. Advertentie HEER! maakte het weer MODEL KLEERMAKERIJ Roomkampstraat bij de Westerweg Telef. 3615 wees op de grote waarde van dergelijke contacten en hoopte, dat de verstandhouding altijd in dezelfde geest zou bestendigd blijven. De heer Moors was daar entegen van mening, dat dank woorden overbodig waren, omdat iedereen, burgers en militairen, toch werken voor één doel. na melijk de vrede. Die vrede moet eensgezind bereikt worden. „Mo ge dit contact een voorbeeld zijn" De Belgen waren allen enthou siast over hun eendagsverblijf in de Kaasstad. Ondanks de voor touristen ongunstige omstandig heden hadden ze een indruk ge kregen van de stad en bovenal betekende het bezoek een stevige morele opfrisser. We menen te mogen vaststellen, dat de Belgi sche militairen in tegenstelling tot onze jongens een heel wat zwaardere diensttijd door te brengen hebben. De zestig bij voorbeeld, die gisteren in Alk maar waren, verblijven bijna hun gehele diensttijd (21 maanden) in Duitsland als „bezetters", terwijl hun vrijwel geen ontspanning be zorgd wordt. Het heilzame werk van een Thuisfront kent de Belg niet. een Welzijnsdienst van de Nederland se grootte moet hij ontberen. Uit de dankbaarheid van de gasten sprak dan ook slechts behoefte aan een gezonde ontspanning. Het verheugt ons, dat het loffelijke initiatief van de Alkmaarders binnen enkele uren gevolgd kon worden door goeddoende daden. Er bestaat alle reden te hopen dat deze daad niet de eerste is en dat de sfeer, waarin Belgen en Nederlanders tot elkaar traden, zich zal uitbreiden over alle le gers en landen. Tegen half drie verzamelde het gezelschap zich voor de R.K. meisjesschool op de Laat, waar de Eerwaarde Zusters voor een verrassende ont vangst zorgden. Op de foto tziet men de groep. MAANDAG 15 FEBRUARI 'T GULDEN VLIES: 's mid dags: Landibouwwinter- school. 8 uur: Adspirantenuitvoe- rlng Turnlust. WAPEN VAN HEEMSKERK: Voorlichtingsavond over de Nederlandse mijnen, 8 uur. Bioscopen: HARMONIE: „Hat grote ge heim", 14 jaar, 8 uur. VICTORIA: „Contra-spionna- ge", 14 jaar, 8 uur. REX: „The Captains Para dise", 14 jaar, 2.30 en 8 u. CINEMA: Ontoelaatbaar. RUSTENDE JAGER, Heiloo: Culturele avond voor haar- en huidhygiëne. OUDE HERBERG, Heiloo: Klaverjasclub, 8 uur. DINSDAG 16 FEBRUARI 'T GULDEN VLIES: Adspi- rantenuitvoering Turnlust, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Automobieltedhnische Club 8 uur. BIOSCOPENals Maandag. Voorstellingen als Maandag RUSTENDE JAGER, Heiloo: „Sans Atout". 7.45 uur. OUDE HERBERG, Heiloo: Biljartclub, 8 uur. Waterstanden: Dinsdag: hoog water 7.05 en 19.05 uur: laag water 1.00 en 13.05 uur. ALKMAAR. „De tijd is voorbij, dat men over de arbeiders kon óeschikken zonder hen daarin te kennen. En nog meer dan nu, zal de arbeider een gelijkwaardig deel van de gemeenschap moeten worden, want alle rijkdom, ook in ons land, komt uit de arbeid voort". Deze woorden sprak de verbondsvoorzitter van de K.A.B., de heer J. A. Middelhuis, op de Zaterdagmiddag gehouden kaderdag van de Katholieke Arbeiders Beweging, kring Alkmaar. En voor deze kaderdag was een dusdanige belangstelling, dat het Wapen van Heemskerk bijna tot de laatste plaats was bezet. Begin van brand ALKMAAR. Zondagmorgen was er in het perceel Wilhel- minalaan 19 een begin van brand. De politie, die onmiddellijk ge waarschuwd werd. stelde een onderzoek in en ontdekte, dat de houten schoorsteenmantel door de te grote hitte van de haard vlam had gevat. De politie wist deze schoorsteenmantel te blus sen. zodat de schade slechts tot hiertoe beperkt bleef. De vergaderdag werd geopend door de voorzitter van de kring Alkmaar, de heer I. Vleugel, die de beide sprekers van deze mid dag, waaronder ook de Hoofdaal moezenier van de Arbeid de Zeer Eerw. Heer C. F. A. Geraets te Beverwijk, welkom heette. Bij zijn openingswoord memoreerde hij nog de K.V.P.-week-ends, die op 1314 Maart en 34 April in Baarn zullen worden gehouden, waarbij hij leden opwekte zoveel mogelijk een afgevaardigde aan deze week-ends te laten deelne men. De Zeer Eerw. Heer Geraets beklom hierna het spreekgestoelte om op boeiende en interessante wijze het probleem van de indus- trialasatie in de IJmonden uiteen te zetten. De wijze waarop hij dit sociaal probleem projecteerde in het geestelijke probleem van een „verwaterd" Christendom en een evenzo verwaterd katholicis me, bewees, dat de moeilijkheden rond de industrialisatie gelegen zijn in het gemis aan een diep- doorleefde geloofsovertuiging. De noodzakelijkheid, dat elk streven gericht dient te zijn op het hoog ste doel, is verloren gegaan in de drang naar maatschappelijke welvaart, waardoor de zucht naar „winst" de oorspronkelijke opzet overvleugelde. In de indus- tie-sfeer wordt over het algemeen geen rekening gehouden met de religieuze belangen. Een religieus probleem. Rector Geraets heeft tijdens deze uiteenzetting benadrukt, dat het gemis aan geestelijke idealen het voornaamste aspect in het probleem rond de industrialisatie betekent. Het tegenwoordige Christendom is geen waarachtig Christendom, maar slechts een rudiment van wat er door over geërfde begrippen aan ons is ge laten, In het Katholicisme ziet de katholiek te zeer een verzameling van waarheden en dogma's, die hij meent te moeten naleven, zonder dat hem een innerlijke overtuiging tot die beleving dwingt. Hij heeft, tijdens deze uiteen zetting, de onmiddellijke oorzaak van de maatschappelijke en men selijke verwording aangegeven en bewezen, dat geloof niet betekent een canon van ongeveer 2400 dogma's en stellingen, maar een persoonlijke verhouding tussen Christus en de mens. Hoe dikwijls nog, is de Katho liek de mening toegedaan, dat zijn geloof enkel betekent, dat hij Vrijdags geen vlees mag eten, 's Zondags naar de kerk moet gaan, op tijd moet biechten, etc. De geloofsbelijdenis van de katho liek is te zeer een lesrooster ge worden van geboden en verboden. De oorzaak hiervan meende spre ker te moeten zien in het feit, dat we eigenlijk in een diaspora le ven, waardoor de Katholiek in een defensieve houding is ge drongen. En daarnaast is er een te grote scheiding ontstaan tussen de leek en de priester. Rector Ge raets waal-schuwde in zijn rede tegen de idee van het humanisme en tegen het te zeer intellectua listisch denken. Hij achtte een voortdurende „vechthouding" noodzakelijk, om datgene wat be reikt is, te bewaren. En hiermede had hij het probleem van de IJmonden en van elk gebied, waar de industrialisatie hand over hand toeneemt, op een wel zeer overtuigende wijze gekenschetst. De heer Middelhuis gaf een overzicht van de grote macht der verschillende katholieke organisa ties, die in de loop der jaren wa ren uitgegroeid tot een gigantisch geheel. En deze organisaties bren gen noodzakelijkerwijs de nodige verantwoordelijkheid met zich mee. Het voornaamste vraagstuk in deze verantwoordelijkheid, was: hoe houden wij deze orga nisaties in beweging? Het gevaar, dat de K.A.B. verwordt tot een worm met een levendige kop en een ontzaglijk lange, dode staart, is niet denkbeeldig nu is gebleken dat de leden zich te weinig be trokken voelen bij al datgene wat er gebeurt. En de heer Middelhuis verge leek de K.A.B. met de K.N.V.B. waarbij slechts enkele spelers zijn en het overgrote deel langs de lijn mopperende adviezen geeft. De grote kracht is dan ook gelegen in het centrale optreden van de verschillende organisaties, waarbij persoonlijke en gemeen- schappelij ke verantwoordelijkheid in evenwicht behoren te zijn. En ook de heer Middelhuis bena drukte, dat datgene wat bereikt is, in stand gehouden zal moeten worden, waarbij hij nog eens wees op de kinderbijslag. Een overzicht te geven van al de aspecten die de heer Middel huis hierbij belichtte zou te ver voeren. Genoeg zij te vermelden, dat de sociale verantwoordelijk heid groter wordt naarmate de organisaties meer invloed krijgen, een verantwoordelijkheid hoven- dien, die ook op politiek gebied, te weten in de K.V.P., moet wor den begrepen en uitgedragen, wil de arbeiderswereld een gelijk waardig aandeel krijgen in de volkswelvaart, een aandeel waar op zij recht heeft. ALKMAAR De amateur toneelvereniging „De Bergerhof- spelers" heeft Zaterdagavond, voor een stampvolle zaal van het Wapen van Heemskerk, Hans Nesna's klucht „Een baby van 1000 weken" op de planken ga zet. En met succes. Men leefde mee met de komische verwikkelingen die dit kluchtige spel biedt en men beloonde spelers en speel sters met een gul applaus. „Een baby van 1000 weken" is een stuk dat wij al herhaaldelijk hebben zien prijken op de pro gramma's van amateurtonelisten van allerlei kleur en richting. Het is een stuk dat het wel „doet" Wij kunnen er dan ook mee vol staan onze lezers eraan te herin neren dat de intrigue van deze klucht vereist dat een dienstmeis je van duizend weken de rol speelt van de 15 jarige (niet bestaande) dochter van een pan toffelheldachtige pensionhouder, dat zich rond dit hoofdthema verschillende vermakelijke lief desgeschiedenissen afspelen, die stuk voor stuk met een happy ending bekroond worden en dat de pantoffelheld zich aan het slot van het stuk ontpopt als een ware huistyran. „De Bergerhofspelers" hebben deze klucht op een aanvaardbare wijze ten tonele gebracht. Wij hebben van Alkmaarse amateur toneelspelers wel eens minder goed spel te verwerken gekregen. De meeste waardering hebben wij voor de rollen van de pen sionhouder, de „baby van 1000 weken, de postbode en de werk ster, respectievelijk vertolkt door Advertentie) Dan krijgt u het allerbeste van de Virginia-oogst. Lang van draad, heerlijk van geur en smaak. Neemt nu een pakje Sterling en u rookt de lekkerste shag van Nederland HEILOO Zaterdag en Zondag stond het Bruno-gebouw in het teken van de H.S.V.-jeugd. Let terlek en figuurlijk. Het gebouw was herschapen in een feestlokaal waar het zeer talrijke publiek zich naar hartelust kon vermaken. De dames van de H.S.V. hand bal, bijgestaan door heren H.S.V.- ers stonden in keurig versierde stands en boden hun waren of spelen aan het publiek. Als spe ciale attractie was een stand, zelf gebouw door enkele leden van de supportersvereniging „Rood-Geel" aanwezig, voorstellende de foto's van de H.S. V.-achterhoede, Jan Apeldoorn, Piet Apeldoorn, Ben van de Maat, Touwie Zoon en Bertus Kraakman. Het was de bedoeling de voorstellingen van genoemde spelers met ballen zo danig te raken, dat zij achterover vielen. Deze stand trok begrijpe lijkerwijze veel belangstelling Ook Bertus Oisterwijk met zijn knijperstent en Louw Groeneveld het 't rad van Avontuur zorgden voor het nodige lawaai enhet geld. Ook de andere stands had den het zeer druk en de dames en heren zetten hun beste beentje voor. Zondagmiddag werden de her inneringsmedailles uitgereikt aan de deelnemers van de H.S.V.- dorpentocht door de heer Groene veld. Zondagmiddag was de jeugd- middag. In massale opkomst over stroomden zij het Bruno-gebouw en het is niet teveel gezegd als de jeugd, de jeugd heeft geholpen. De organisatoren hadden op dit publiek gerekend en de prijzen aangepast aan de kleine beursjes. Ook Zondagavond was het ge bouw geheel gevuld met jeugdige personen. Er heerste een zeer ge zellige drukte en er werd veel verteerd. Ook is de fancy-fair druk be zocht door niet Katholieken; er was zelfs een Heiloer zakenman, die ongevraagd een prachtige nieuwe voetbal cadeau gaf. Al met al kan het zeer actieve bestuur van de supportersverg. Rood-Geel terug zien op een zeer geslaagde Fancy-fair en er past hier wel een woord van dank voor al diegenen, die hun krachten en vrije tijd gegeven hebben dit jeugdfeest te doen slagen. Tevens kunnen zij de voldoening sma ken, dat deze mooie vereniging in het middelpunt staat van de gehele bevolking en „H.S.V." voor ieder ingezetene een begrip is ge worden. Krotopruiming HEILOO - Door de heer Hauer, raadslid, is aan B. en W. ver zocht of bedoeld college niet van mening is, dat er een commissie benoemd moet worden (van niet-raadsleden) welke na moet gaan in hoeverre in onze ge meente krotten voor opruiming in aanmerking kunnen komen. Gegund HEILOO Aan de aannemer de heer J. Opdam is de bouw gegund van het tweede gymnas tieklokaal. Hij was de laagste inschrijver van de openbare aanbesteding en wel f 47.489.—. (Advertentie) neem Alleen bij: Politie vraagt getuigen ALKMAAR In de nacht van Zaterdag op Zondag zag een voorbijganger, dat twee personen aan de Bergerweg bezig waren op tamme eenden te jagen, waar schijnlijk met 'n windbuks. Hij waarschuwde de boer, op wiens land het voorval plaats had. De boer waarschuwde onmiddellijk de politie. Deze stelde een onder zoek in en trof twee ongeveer 19-jarige jongemannen, die zich verscholen hielden in de tuin van een perceel aan de Berger- weg. Later vond de politie in de Bottamannestraat een lucht- pistool. De politie verzoekt nu de voorbijganger, die de boer heeft gewaarschuwd, zidh ter aflegging van een verklaring te melden op het politiebureau. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Joke, d.v. S. J. Tromp en N. Engel; Elisabeth H. M., d.v. L. Schilder en G. Admiraal; Hermijntje, d.v. F. Wiedij'k en E. Rol; Johannes J.. z.v. J. A. L. Vedder en M. J. Wortel; Wilheknina B„ d.v. H. Clement en M. A. Wijkstra. Gehuwd: Han P. B. de Vries en Marie H. Grootes; Hendrikus J. Hoenselaar en Johanna Poots. Overleden: Jan L. Folmer, 59 iaar, gehuwd met H. Boldewijn; Elisabeth van Benghem, 64 jaar, gehuwd met P. de Vries; Grietje Jansen, 76 jaar, weduwe van A. Bartels; Gees je van der Molen. 63 jaar, gehuwd met E. J. van het Veen: Catharina M. D. Bul- kens, 65 jaar, weduwe van G. Ruiters. W. van Wieringen, M. Mulder-de Vos, P. Mulder en T. Kundersma- Vis. Ook C. Dekker-Tiebie. A. Groen, mej. M. Lauritsen en H. Kundersma, gaven een zeer aan vaardbare vertolking van hun rollen, evenals A. Bakker, die wij overigens wel e.ens beter op dreef hebben gezien. Zijn kleine rol gaf hem te weinig gelegen heid zich te ontplooien, zich vol komen los te spelen. Al met al hebben „De Berger hofspelers" gezorgd voor een amusante avond, die, na het to neelspel, nog enige uren voort duurde op en rond de dansvloer, bij de muziek van Gerrit Dekker en zijn mannen. J. Hoed verzorgde de regie, B. Loevens de grime; requisiteur D. Langenberg had gezorgd voor een passend décor. Nachtelijke vechtpartij ALKMAAR In de nacht van Zaterdag op Zondag was een AJikmaarss inwoner onder invloed van sterke drank. Zonder aan leiding gaf hij zijn metgezel een stomp in het gezicht, die op zijn beurt de ander met een stoelpoot tegen de henen sloeg. Ter kalme ring zijn beiden naar het politie bureau overgebracht. Harmonie „St Caecilia" ALKMAAR. Nu de vorst periode achter de rug is gaan de repetities weer gewoon door. Het Vendel komt morgen, Dins dag, in de Vondelschool en de leden van het corps en de leer lingen Woensdag in de Kleuter school op het Verdronkenioord. Iedereen wordt weer verwacht. Het Bestuur. vAdvertentie) Door instructie met nieuwe I leswagens succes verzekerd Meldt U nog heden aan! R.K. DANSCOMITE ALKMAAR Gisterenavond hield het R.K. Danscomité haar voorlaatste dansavond in het Gul den Vlies. Ditmaal stond deze avond weer onder leiding van de heer Jack Smit, terwijl de dans muziek werd verzorgd door het dansorkest „De Dclonans". Voor deze avond was een dusdanig grote belangstelling, dat er een „ploeigenstelsel" moest worden in gevoerd. wat natuurlijk de nood zakelijke consequenties met zich bracht. We zouder. in deze zaak willen adviseren ter verhoging van het dansgenot dat door deze drukte wel eens verloren dreigde te gaan een bepaalde limiet te stellen, zodat het aantal bezoe kers binnen de perken van het redelijke blijft. Overigens verliep ook deze avond in de gezellige sfeer, die al de avonden van het Danseoimité kenmerkt. Over veer tien dagen zal het winterseizoen worden gsloten met het vasten- avondibal. W eersverwachting Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdag avond (opgem. te 10 u.): IETS KOUDER Zwaar bewolkt en nevelig, met hier en daar wat mot regen. Matige, vannacht tij delijk zwakke Oostelijke tot Noordoostelijke wind. Lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Plannen voor een verzorgingshuis De heer Hauer van de P.v.d.A. heeft in een uitvoerig schrijven bij B. en W. aangedrongen op 't stichten van een verzorgingshuis voor bejaarden. Boekhouden HEILOO Onze plaatsgenote mej. A. de Groot slaagde voor het examen boekhouden van de Ver eniging voor Leraren. Verzoek aan B. en W. HEILOO De heer Majolée heeft namens de P.v.d.A.-fraetie aan B. en W. verzocht de onder steunden in Heiloo financiële hulp te bieden of extra kolen te verstrekken. Naar wij vernemen heeft be doeld college in de B. en W.-ver- gadering van Maandag j.l. be sloten aan dit verzoek gevolg te geven. „De Graaf van Luxemburg" HEILOO A.s. Donderdag 18 Februari '54 geeft de Operette vereniging H.O.V. haar 3e op voering in de Rustende Jager, als de deelname voldoende is. Aan vang 8 uur. Dorpshuis HEILOO Hedenavond houdt de bekende radio-commentator schrijver, journalist Arie Pleysier een lezing over: „Is de Sovjet ster rijzende" in het Dorpshuis. Aanvang 8 uur Toegangsprijs 50 cent. Vrouwengilde St Monica •HEILOO Hedenavond om 8 uur wordt in de Rustende Jager bovengenoemde culturele avond gegeven met lichtbeelden en film, onder leiding van de Dir. Ned. Gen. Huid- en Haarhygiëne en Doctoren. Het bestuur van het R.K. Vrou wengilde „St Monica" afd. Heiloo, roept haar leden op deze bijzon dere avond bij te wonen. Vrij entree. Aanbesteding BERGEN. Voor het verder afbouwen van de Kleuterschool aan de Poeke Kamstraweg heb ben slechts 4 aannemers inge schreven. J. Rampen f20.325.D. Duin f20.050.Marquering f19.475. J. Houtelbos en Zn f 19.400.—. De begroting was f21.000. Het werk is gegiund aan de laagste inschrijver. De school zal eind April gereed kunnen zijn. Gouden bruiloft BERGEN. Het echtpaar J. M. J. SchoutenA. Schouten- Biekmann, vierde Zondag de gou den bruiloft. Om half tien werd de plechtige Hoogmis met assis tentie opgedragen. Het parochiële koor, tezamen met het jongens koor, zong de Missa Pontificalis van Perosi. De bekende zanger H. Schouten zong tijdens de Mis „Dignare Domine" uit het Det- tinger Te Deum van Handel. Te midden van hun 4 kinderen en 25 kleinkinderen herdachten de krasse 77-jarige echtgenoot en de 76-jarige echtgenote deze heug lijke dag in goede gezondheid. Als kantoorbediende begonnen legde de bruidegom zich jaren geleden toe op de electriciteit, die zo'n vlucht nam, dat hij zich zelfstandig vestigde als electricien en een zaak opende in de Sta tionstraat 15 te Bergen, waaraan hij 34 jaar zijn beste krachten gaf. De zaak werd 5 jaar geleden door hem overgedragen en thans genieten beiden van een rustige oude dag. Als echte muzieklief hebbers genieten ze nu meer dan ooit van klassieke muziek, waar ze urenlang genoeglijk naar kun nen luisteren. Het ijs onbetrouwbaar LANGEDIJK. Nu de afge lopen dagen de dooi is ingetreden is het definitief gedaan met de ijspret. Het ijs is nl. vlugger dan anders zeer onbetrouwbaar ge worden, mede doordat het stoom gemaal van het Geestmerambacht is beginnen te malen. Dit onder vonden o.m. de heer H. v. d. V. te Zuid-Seharwoude en de heer K. te Noord-Schanwoude, die hun laatste tocht over het ijs met een nat pak moesten betalen. Men zij dus gewaarschuwd.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3