Revanche-wedstrijden op het water uitgevoch ten Rusland won opnieuw van Noorse schaatsenrijders Tulpeiirallye start dit jaar op Nürburgring J.P.t een ItikcAtewt... éérst 'n King's Cross Candidatentournooi met vlagincident begonnen W.-Bromwich vergroot kans op Draverij Hilversi Maandag 15 Februari 1954 Midivolda teleurgesteld Wim v. d. Voort droeg de overwinning weg Uitslagen van Midwolda DODELIJK ONGELUK TE FRIEDRICHSROD Wordt de partij v. d. Pol-Metz overgespeeld? GEEN RIJDERS NAAR ESKILSTUNA? Tafeltennisploeg voor Nederland Jeugdelftal in poule van vier Russen zegevierden op alle afstanden Dammen in Leiden: SPORTIEVE FRANSMAN WEIGERDE WINST NederlandFrankrijk (Zaterdag) te Leiden Andersen viel op 10 km. Wereldtitel ski voor Rus Kusin Voetbal in Engeland Gemeenschappelijke route Zeven aanlooproutes buiten „wedstrijdverband" Voor het eerst landen-trophy Scholu finale si Franken e Pajrftia 4 „Water op het .ijs." Als een onheilsbericht zijn die woorden Zaterdag in Midwolda van huis tot huis gegaan. Zonder veel commentaar, want een Oost-Groninger is een man van weinig woorden. Daarom ook werden slechts niet-begrijpende schouders opgehaald, toen de afkon diging doorkwam „de wedstrijden gaan onder alle omstandigheden door". Er klonk geen waarom? Wel stonden er een paar uren later 80 voertuigen boerenwagens en auto's rondom de baan. Het resultaat van een simpele oproep van de ijsvereniging „Eigen Kracht". Maar dit spontane gebaar heeft de wedstrijden niet kun nen redden. De dooi had de feestelijke kantjes reeds grondig doen wegsmelten. Om de zege van Wim van der Voort lag niet de glans van een stralend publiek. Droge voeten en een warme slok waren veel belangrijker geworden Dat water op de anders zo prachtige ijsbaan in Midwolda heeft de sfeer, waar ook de re vanchewedstrijden. van de Ne derlandse langebaankampioen- sohappen het niet zonder kunnen stellen, zonder meer vertroebeld. De mededeling, dat Broekman wegens een keelaandoening niet aanwezig kon zijn, lokte nauwe lijks enige reactie uit. Zo dit nog geen voldoende bewijs mocht zijn, dan was de vroegtijdige af tocht van een groot deel van het publiek beslist duidelijke taal. De marteltocht van de eenzame Roozendaal (500 en 5000 m. al leen) interesseerde niemand meer. Laat staan het algemeen klassement. Daarmede willen we het bestuur van „Eigen Kracht" niet treffen. Deze 14-jarige ijs- vereniging heeft in de succes volle jjsperiode getoond iets te kunnen en ook te durven organi seren. Deze wedstrijden hadden echter beter achterwege kunnen hlijven. Elke drijving om toch te laten rijden, van welke zijde dit ook is geschied, is een fatale vergissing gebleken. Dat wordt nog duidelijker als we horen, dat er 10.000 toeschouwers verwacht waren. Het komt ons voor thans met 2000 een royale telling ver richt te hebben, alle gunstiger opgaven ten spijt. De tijden konden onder deze omstandigheden natuurlijk nooit verbijsterend zijn, maar voor Ne derlandse begrippen waren ze toch ook weer behoorlijk. Een gevolg van het feit dat het ijs nog wei „glijden" wilde. Al werd er speciaal in de bochten hoge eisen aan de rijders gesteld. De 500 m. is het onaantastbare domein van Gerard Maarse. Van een Maarse in conditie dan altijd. Maar omdat een onwillige spier hem in Midwolda hinderde, kon Wim van der Voort de snelste tijd laten noteren. Hij deed dit met 48.3 in zijn rit tegen Schue- ler, die 51.3 nodig had. Van der Voort's bochtentechniek was het opvallendste in deze race. Gerard Maarse finishte in 48.7 wat vol doende was voor de tweede plaats. Zijn noordelijke tegen stander Jan Ritsema viel met een tijd van 51.8 in dit selecte gezel schap niet uit de toon. De ten gere Jeen van der Berg vocht met Bruine de Bruin een succes vol duel op hoog niveau uit. Op de 5000 meter werd de rit van de dag die tussen de Friese schoolmeester Jeen van der Berg en de veelbelovende Wim de Graaff. Wim de Graaff had onmiddel lijk na het startschot zijn fraaie lange slag te pakken, maar de Friese Elfstedentoehtwinnaar volgde hem als een driftig kemp haantje. Hoe zwierig de Graaff zijn Noren over het smeltende ijs liet glijden, Van der Berg raakte hij niet kwijt. Ronde na ronde (de baan was 400 m. lang) duur de dit opwindende duel En eerst bij het uitkomen van de laatste bocht kon de Graaff als winnaar naar voren, komen. Wim van der Voort had Maar se ais tegenstander. Gerard Maar se bleef lang het tempo van zijn tegenstander volgen, maar in de laatste ronden liep Van der Voort definitief van hem weg. Tijdens de nationale titelstrijd in Zwolle was Van 't Oever met 9.12.6 win naar op deze afstand. Egbert van 't Oever was nu op een schema van 9,25 vertrokken, maai- deze wens van Klaas Schenk kon toch niet geheel in vervulling gaan. Hij bleef er 4.8 sec. boven. Zijn tegenstander Kokkie van der Eist ging wel zeer stroef over het ijs. Bruine de Bruin zou op deze 5000 m. zijn plaats in het klasse ment verspelen. In zijn rit tegen de Groninger Jan Ritsema kwam hij te vallen en gaf meteen op. Voor Jan Ritsema, die eerst rondetijden van om en bij de 46 sec. liet noteren, was het ten slotte nog een prestatie om pre cies onder de tien minutengrens te blijven. Het scheelde 0.1 sec: De uitslagen van de revanche schaatswedstrijden te Midwolda luiden: 500 M.: 1. Wim van der Voort 48.3; 2. Gerard Maarse 48.7; 3. Wim de Graaf 49.3; 4. Anton Huis- kes en Egbert van 't Oever, bei den 49.4; 6. Kokkie van der Eist 49.5; 7. Jeen van der Berg 50.5; 8. Bruine de Bruin 50.7; 9. Tinus Roozendaal 50.8; 10. Henk Sohue- ler 51.3; 11. Jan Ritsema 51.8; 12. Anton Doets 52.2; 13. Jan We vers 52.3. 5000 M.: 1. Wim de Graaff 9.13.4: 2. Wim van der Voort 9.14.4; 3. Jeen van der Berg 9.16.4; 4. Gerard Maarse 9.20.6; 5. Henk Sehueler 9.20.9; 6. Anton Huiskes 9.29.3; 7. Egbert van 't Oever 9.29.8: 8. Anton Doets 9.40.5; 9. Jan Wevers 9.49; 10. Kokkie van der Eist 9.55.6: 11. Jan Ritsema 9.59.9; 12. Tinus Roozendaal 10.05.8. Algemeen klassement: 1. Wim van der Voont ('s Gravenzande) 103.740; 2. Wim de Graaff (Am sterdam) 104.640; 3. Gerard Maar se (Aalsmeer) 104.710; 4. Egbert van 't Oever (Lisse) 105.480; 5. Jeen van der Berg (Nijbeets) 106.240; 6. Anton Huiskes (Wiér- den) 106,330; 7. Henk Sehueler (Barneveld) 107.390; 8. Kokkie van der Eist (Rotterdam) 109.060; 9. Anton Doets (Nw. Loosdrecht) 110.250; 10. Jan Wevers (Rotter dam) 111.200; 11. Tinus Roozen daal (Warmenihuizen) 111.380; 12. Jan Ritsema (Groningen) 111.790. BERLIJN. Bij een bobslee wedstrijd te Priedriöhsrod (Thü- ringen) is de 31-jarige Lother Leinlos dodelijk verongelukt. De vierpersoons-bob, waarin hij ge zeten was, vloog uit de baan en werd tegen een boom geslingerd. Leinlos was op slag dood. Van de andere inzittenden moest er een met zware rdib- en 'beenbreuken naar het ziekenhuis worden over gebracht, terwijl de twee anderen er met lichte verwondingen af kwamen. 's-GRAVENHAGE, 14 Febr. De straf- en beroeps-commissie van de Kon. Ned. Biljart Bond heeft zich nog niet uitgesproken wat betreft het al dan niet doen overspelen van de partij Van de Pol-Metz tijdens het jongste tournooi te Amersfoort. Zij zal hierover nogmaals vergaderen. Een beslissing op het verzoek van de H.C.C. <de club van Metz), die wenst dat de partij overge speeld zal worden, kan t.z.t. wor den verwacht. DEN HAAG. Het heeft in de bedoeling gelegen enkele Neder landse hardrijders uit te zenden naar de jubileum wedstrijden van de Zweedse Schaatsenrijdersbond, die Dinsdag 16 en Woensdag 17 Februari te Eskilstuna worden ge houden. Onder leiding van Klaas Schenk zouden Kees Broekman en Gerard Maarse Maandag per vliegtuig naar Stockholm vertrek ken. Gerard Maarse is verhinderd en Kees Broekman voelt zich, naar men weet, niet geheel fit. De mogelijkheid bestaat, dat Maarse zal worden vervangen door Wim de Graaff. Eerst van daag zal worden beslist of de reis naar Eskilstuna zal doorgaan. Schaatsenrijden FIN JAERWINEN DRIEMAAL EERSTE Te Jyvaeskylae (Finland) werd een drielandenwedstrijd in het hardri.iden op de schaats gehou den tussen juniores van Finland, Zweden en Noorwegen. Tot de Finse ploeg behoorde ook Juhanu Jaervinen, die tijdens de Euro pese kampioenschappen te Davos plotseling blijk gaf tot de beste rijders te behoren. In deze lan- denwedstrijd maakte hij de snel ste tijden op drie afstanden, de 500. de 3000 en de 5000 meter, terwijl hij tweede werd op de 1500 meter achter de Noor Jan Kristiansen. In het landenklassement be haalde Noorwegen de eerste plaats meit totaal 214.5 punten, Finland werd tweede met 168 punten. Zweden derde met 97.5 punten. DEN HAAG, 14 Febr. Het Nederlandse tafelitennisteam. dat 13 Maart te Amersfoort tegen België speelt, bestaat uit: C. du Buy, Pelser en v. Zoelen. Fifa-tournooi: KEULEN. 14 Febr. Dooi de grote stagnatie in de afwer king van het programma van de K.N.V.B.-competitie zou het be stuur van de bond zich even tueel gedwongen zien zijn aan vankelijke inschrijving voor het F.I.F.A.-jeugdtournooi in West- Duitsland in te trekken, omdat men onmogelijk in April twee Zondagen voor de competitie zou kunnen missen. Een K.N.V.B.- missie is er echter bij de loting in geslaagd, dat Nederland zijn inschrijving gestand houdt zonder ernstige stagnatie van de compe titie te veroorzaken. West-Duits- ïand, Luxemburg en het Saarland bleken bereid te zijn eventueel met Nederland van plaats in het poulesysteem te verwisselen, in dien een van deze landen in een groep van 4 zou loten, maar het merkwaardige feit deed zich voor, dat deze drie landen allen in een groep van 5 teredht kwamen, evenals Nederland zelf. Toen bood de vertegenwoordi ger van Enigeland dit land was in groep a terechtgekomen, een poule van slechts 4 landen aan van plaats te ruilen met Ne derland, een aanbod, dat dank baar door de K.N.V.B.-delegatie werd aanvaard. Nederland kwam zodoende on der nummer „een" op de lijst te staan met Argentinië, Frankrijk en Oost-Duiitsland De wedstrij denreeks voor groep a is ais volgt samengesteld: Zondag 11 April: Nederland— Argentinië en FrankrijkOost- Duitsland; Dinsdag 13 April: Nederland- Frankrijk en ArgentiniëOost- Duitsland; Woensdag 14 April: Nederland- Oost-Dudtsland en Frankrijk— Argentinië. Voetbal OOSTELIJKE PLOEG TEGEN W.-DUITSLAND DEN HAAG, 14 Febr. Naar wij vernemen zal 27 Mei a.s. (He melvaartsdag) de semi-landen- wedstrijd tussen Oost-Nederland en Wast-Duitsland worden ge speeld. De ontmoeting wordt ge speeld in het Goffertstadion te Nijmegen. De mogelijkheid bestaat, dat op dezelfde dag ook de wedstriid tussen Noord-Duitsland en Noord- Nederland in een nog nader in Noord-Duitsland te bepalen stad op het programma zal worden geplaatst. (Adverentie) Als het werk niet vlotten wil, spreek dan mannentaal tegen Uzelf en zeg: „Wacht even... éérst 'n King's Cross!" Dan gaat 't weer beter en is 't leven weer dragelijk. Ook dit staat al vele jaren lang vast. Ook daarom is is KING'S A sigaret met het grootste aantal vaste rokers! In Leiden begon Zaterdag het candidaten-tournooi voor het wereldkampioenschap dammen. In de eerste ronde werd de partij tussen Andre Guignard (Zwit serland) en de Belg Demesmae- cker, die met zwart speelde, na 50 zetten door Demesmaecker gewonnen. In de andere partij tussen Abel Verse (Frankrijk), die met wit speelde en onze landgenoot W. Huisman deed zich een incident voor. Huismdn was in tijdnood gekomen er werd gespeeld met een tempo van 25 zetten per uur en op de 49e zet viel het vlaggetje van de klok van Huisman, waardoor de Leidenaar reglementair de partij had ver loren. Bij controle bleek, dat de wij zer nog 1 minuut voor de 12 stond. De sportieve Fransman ac cepteerde de winst niet en wilde absoluut, dat zijn tegenstander door speelde. Verse deed onmid- Zaterdag zijn te Midwolda de revanches van de Nederlandse schaatskampioenschappen ver reden. Een heeld van de 500 meter: Links van der Eist 49.5 sec.), rechts Doets (50.1 sec.). Aan de lange weerspiegeling van de jurytent is duidelijk te zien hoeveel water er op het ijs stond, hetgeen voor de rijders lang niet ideeal was dellijk een tegenzet ten teken, dat de partij werd voortgezet. Zo behoorde dit vlagincident, onge twijfeld een unicum in de inter nationale damwereld, tot het ver leden. Wij vernamen nog, dat de bewuste klok spiksplinternieuw was. Men zou verstandiger ge handeld hebben voor dit tournooi geen nieuwe klokken te gebrui ken, maar uurwerken, die in het verleden reeds bewezen hadden feilloos te lopen. De partij tussen Verse en Huisman intussen ein digde in remise. De tweede ronde wordt Maan dag 15 Fetoruari gespeeld in de grote zaal van „De Burcht" te Leiden. Gp het programma staan de partijen Huisman-Guignard en Fanelli-Verse. Demesmaecker is vrij. DEN HAAG. 14 Febr. De interlandwedstrijd Nederland Frankrijk Zaterdagvoetbal van 10 April a.s., zal te Leiden wor den gespeeld. OSLO, 14 Febr. De tweede wedstrijd tussen Noorwegen en Rus land, werd evenals de eerste, die in December te Moskou werd ge houden, door de Russische schaatsenrijders overtuigend gewonnen. Op beide dagen woonden 28.000 toeschouwers de wedstrijden bij en waren er getuigen van, hoe de Noren op alle afstanden door de Russen geslagen werden. Op drie van de vier afstanden bezetten de Russen de eerste twee plaatsen, terwijl op de 1500 meter Roald Aas, als eerste Noor, de zesde plaats innam achter vijf Russen. Op de 500 en 10.000 meter waren het resp. Hroar Elvenes en Knut Johanne- sen, die de derde plaats veroverden. Op de 5000 meter konden de Noren hun prestige handhaven. Hjalmar Andersen noteerde de snelste tijd, 8 min. 22.8 sec., doch hij moest de eerste plaats delen met 01 eg Gontsjarenko. Mocht Hjallis de hoop gehad hebben op zijn speciale afstand, de 10.000 m., die hij tegen Gontsjarenko, moest rijden, zijn kracht te laten gelden en een overwinning althans op 'n afstand voor de Noorse ploeg te behalen, ook deze hoop vervloog toen hij tegen zijn Russische con current viel, waarbij zijn schaats in het ongerede raakte. Hij reed de rit toch uit, doch zijn tijd be droeg 17 min. 45.6 sec., ruim 24 seconden langer dan Gontsjaren ko. Het zat de Noren niet mee, want ook Ivar Martinsen viel op de 10 km, waarna hij de strijd moest staken. Op de 1500 meter waren de Russen superieur. Zij bezetten de eerste vijf plaatsen. Wereldkam pioen Shilkov droeg de ere-palm weg met een tijd van 2.19.8. De eerste Noor was Aas, die zesde werd met een tijd van 2.22.6. An dersen werd hier dertiende. Ook de 500 meter werd een Russische zege. Sergejev en Grushin bleven met resp. 42.9 en 44.1 ruimschoots voor op nummer drie, de Noor Elvenes, die 44.4 noteerde. Ander sen werd hier vijftiende met een tijd van 46.6. De uitslagen: De volledige uitslagen luiden: 500 m.: 1. Sergejev (R) 42.9; 2. Grishin (R) 44.1; 3. Elvenes (N) 44.4; 4. Hodt (N) 44.6; 5/6 Shilkov (R) 44.9; Tlt'ov (R) 44.9; 7/8 Kis'lov (R) 45.3; Sakunenfco (R) 45.3; 9. Nilsen (N) 45.6; 10. Gontsjarenko (R) 45.7. 1500 m.: 1. Shilkov (R) 2.19.8; 2. Gontsjarenko (R) 2.20.4; 3. Kis- lov (R) en Sakunenko (R) 2.21.4; 5. Grishiin (R) 2.22.0; 6. Aas (N) 2.22.6; 7. Raditsjevtsev (R) 2.24.4; 8. Johannesen (N) 2.24.5; 9. Titov (R) 2.24.6; 10. Elvenes (N) 2.25.2. 5000 m.: 1 en 2 Andersen (N) en Gontsjarenko (R) 8.22.8; 3. Shilkov (R) 8.26.7; 4. Aas (N) 8.27.5 5. Haugli (N) 8.29.7; 6. Johanne sen (N) 8.29.8; 7. Tangen (N) 8.30.7 8. Merkulov (R) 8.31.3; 9. Kislov (R) 8.32.6; 10. Sakunenko (R) 8.34.0 10.000 m.: 1. Gontsjarenko (R) 17.21.2; 2. Sakunenko (R) 17.31.5; 3. Johannesen (N) 17.35.8; 4. Kis lov (R) 17.41.0; 5. Shilkov (R) 17.41.1; 6. Aas (N) 17.44.9; 7. An dersen (N) 17.45.6; 8. Merkulov (R) 17.49.8; 9. Haugli (N) 17.52.9; 10. Tangen (N) 18.09. Het landenklassement luidde na de vier afstanden: 1. Rusland 1377.692 punten; 2. Noorwegen 1396.461 punten. FALUN, 14 Febr. In da Noorse wintersportplaats Falun werden de wereldkampioenschap pen ski gehouden. Zondagmorgen vertrokken bij 25 graden vorst in groepjes van twee, met telkens een minuut tussenruimte, de 59 deelnemers voor de 30 km. wed strijd. Er was vrijwel geen wind en toen de zon hoger steeg rees ook het kwik in de thermometers. Midden op de dag was het 17 graden onder nul. Na 10 km. leid de de Zweed Jernberig met 35 min. 10 sec., op 20 sec. gevolgd door de Rus Kusin De Fin Lau- tala volgde op 4 sec. Vervolgens kwamen de Rus Koltsin met 40 sec. achterstand en de Fin TUli irnet45 sec. achterstand door. De Olympische kampioen, de Fin Hatoulinen, lag na 10 tan. in zes de positie met 48 sec. achter stand op Jernberg. Wat reeds voor de start als waarschijnlijk wa-- aangemerkt, gebeurde. Het werd een strijd om de titel tussen de favorieten Ha kulinen, de 23-jarige Rus Kusin, de Fin Lautala en de Zweed Jernberg, Vladimir Kusin ging ais eerste door de finish met 26 sec. voorsprong op Veikko Hakulinen, die met een seconde verschil de Fin Lautala sloeg. Het eindklassement luidt: 1. en wereldkampioen: Vladimir Kusin (Rusl.) 1 uur 50 min. 25 sec., 2. Veiklko Hakulinen (Finl.) 1.50.51, 3. Martti Lautala (Finl.) 1,50.52. LONDEN, 13 Febr. West Bromwich Albion heeft zijn po sitie in de strijd om de „doublé", zoals het winnen van de cup en het league-kampioenschap in één seizoen wordt genoemd, aanzien lijk verstevigd. Niet alleen werd met 43 van Sheffield Wednes day gewonnen, doch tevens kwam uit Londen de heuglijke mededeling, dat Chelsea er met dezelfde cijfers in geslaagd was rivaal nummer 1 Wolverhampton Wanderers te verslaan. Dit betekent, dat West Brom wich thans de leiding heeft met 44 punten en 3 punten voor sprong op de Wolves (41 pnt.). De derde plaats wordt nu bezet door Huddersfield Town met 38 punten. Vervolgens komt Bolton DEN HAAG, 14 Febr. Maandag 36 April, 's morgens omstreeks 5 uur, zal op het concentratiepunt Nürburgring, de eerste deelnemer gestart worden voor de 3850 km lange „gemeenschappelijke route" van de 6e internationale tulpen-rallye der R.A.C.-West. De zeven aanlooproutes, beginnende te Bern, Brussel, Den Haag, Hamburg, Londen, München en Parijs hebben een lengte van circa 500 km en worden in zoverre buiten „wedstrjjd"-verband afgelegd, dat de deel nemers op de route naar de Nürburgring geen tijdcontroles behoeven aan te doen. Op dit punt van samenkomst worden de wagens in zodanige volgorde gestart, dat de diverse types zoveel mogelijk bijeen ko men, zodat in de klassements proeven en in de speciale etappes het inhalen tot een minimum be perkt wordt. Dit jaar zal het aan- tal speciale etappes groter zijn dan voorheen, waar tegenover staat, dat de lengte van deze etappes is ingekort. Hiermede is aan de wens van vele deelnemers voldaan. Voorts is de rallye zo opgezet, dat de rijders op verschillende comfortabele plaatsen tijdens de gemeenschappelijke route van 30 tot 60 minuten rust kan worden toegestaan, welke rusttijd uiter aard wordt geneutraliseerd. De gemiddelde snelheid zal in deze route in het algemeen 54.55 km/u. bedragen (d.i. 10 km in 11 minuten), doch in de speciale etappes kan een hoger gemiddel de worden voorgeschreven. Teneinde met de weers- en wegomstandigheden tijdens de rallye te kunnen rekening hou den zullen twee verschillende ge middelde snelheden worden be paald, waaruit ter plaatse door de organisatoren een keuze zal Worden gedaan. Voor de klassementsproeven (snelheidsproeven met lopende motor) zal een geheel nieuw sy steem worden gevolgd, waardoor de voorsprong in tijd, die de deel nemers aan de kop zullen behalen op de volgende rijders, mede tot uitdrukking zal komen. De proeven zullen steeds op voor ander ver keer afgesloten wegen worden ge houden, waarmede de veiligheid ten zeerste is gebaat. Ook ditmaal zal de bepaling van de uitslag zo geschieden, dat winnaar wordt degene, die in zijn eigen groep van wagentypen de naar verhouding tot de resultaten in de andere groepen beste pres tatie zal hebben geleverd. Dit betekent en dit is in de rallyewereld nog steeds uniek dat iedere goede rijder, ongeacht welk wagentype hij in de strijd brengt, dit sportieve evenement kan winnen en zulks zonder ge vaar voor zichzelf of voor zijn automobiel. De gezamenlijke route voert de rijders dit jaar door de Franse Alpen, Auvergne en de Vogezen (Dinsdag 27 April) en door de Lu xemburgse Ardennen, België en Nederland naar Noordwijk, waar de aankomst is bepaald op Woens dag 28 April. Na één rustdag staat voor Vrijdag 30 April de snel heidsproef op het circuit van Zandvoort óp het programma. De prijsuitreiking en het slotfeest vinden Zaterdag 1 Mei plaats. Er kan worden ingeschreven in 5 verschillende categorieën tot Woensdag 31 Maart 1954 en daar na tegen verhoogd inleggeld tot 12 April 1954. Voor het eerst zal ditmaal ook gestreden worden om 'n landen-trophy, waarvoor teams van vijf equipes kunnen worden aangewezen, waarvan de drie best geplaatste zullen tellen. Wanderers (37 pnt.) en Burnley (36 pnt.), alle met 30 gespeelde wedstrijden. Overigens was de start van West Bromwich Albion niet best. Na vier minuten spelen was het 20 in het voordeel van .Sheffield Wednesday, dat van dat moment af (o wonderlijk spel!) geen voet meer aan de grond kreeg. Huddersfield Town wipte naar de derde plaats boven Bolton Wanderers, dat met 20 op eigen terrein van Preston North End verloor. Het was de eerste neder laag, die Bolton dit seizoen voor eigen publiek te slikken kreeg. Beide leiders van de tweede divisie, Leicester City en Everton toonden zich in ware promotie- vorm. Na een doelpuntloze eerste helft won Leicester met 30 te Plymouth. Everton kwam in de ontmoeting met Derby County nog later op toeren. Pas in de tiende minuut van de tweede helft werd een 1—0 voorsprong van Derby County teniet gedaan. Ruim een half uur later, toen het eindsignaal klonk, had Everton met 62 gewonnen De uitslagen luiden: le divisie: Arsenal-Cardiff Ci ty 11Blackpool-Sunderland 30; Bolton Wanderers-Preston North End 02; Chelsea-Wolver- hampton Wanderes 42; Liver pool-Charlton Athletic 2—3: Manchester United-Tottenham Hotspur 2—0; Middlesbrough- Huddersfield Town 03; New castle United-Burnley 31Ports mouth-Manchester City 41; West Bromwich Albion-Sheffield Wednesday 42. 2e divisie: Birmingham City- Westham United 2—0; Blackburn Rovers-Oldham Athletic 40; Brentford-Hull City 22; Bristol Rovers-Notts County 11; Der by County-Everton 26; Don- caster Rovers-Bury 0—1; Leeds United-Lincoln City 52; Luton Town-Stoke City 01; Notting ham Forest-Fulham 41; Ply mouth Argyle-Leicester City 0— 3; Swansea Town-Rotherham Unted 02. De ranglijsten aan de kop zien er als volgt uit: •le divisie; West Bromwich 30 19 6 5 75 39 44 Wolverhampton 30 18 5 7 70 45 41 Huddersfield 30 14 10 6 54 36 38 Bolton 30 14 9 7 56 41 37 Burnley 30 17 2 11 62 48 36 2e divisie; Leicester City 30 15 8 7 71 48 38 Everton 29 13 12 4 59 43 38 Blackburn Rovers 30 15 7 8 63 39 37 Notts Forest 30 15 7 8 65 44 37 Birmingham 30 15 6 9 66 44 36 Negen beurten lang 1 tegen de onmaakbare gemiste stoot. Toen honderdzestig caramt vorm, die maar niet tegenstander de 17 pi Scholte dus nummer trophee. Een verdier die in de finale zjjn te bedwingen dan va middelde tot dan toe Zo is dit tournooi zerskroon te Hoorn ten einde. De organii nen met voldoening de afgelopen vier goede biljartsport te ven hebben. Biljartsp gespreid door de bei jarters, die Nederlanc telt. Zelfs het ont' Chenmin kon daaro vloed uitoefenen. Er niet zoveel series bov honderd uit de queu Scholte fabriceerde c dag 203, Jan Peetoom dagavond de prijs voo serie te gaan verdien 239 en Franken ver: hoop in de laatste pa tournooi door tegen 1 te scoren. Maar dat i niet wegdrukken, ds geheel genomen dit t< bevredigend is gewe liefhebbers, die voora twee dagen in groten Hoorn waren getrokl De drie Noord-Holle dijk, Peetoom en Lan derdaad volgens on; ling op de drie onder terecht gekomen. Zij de verrassingen gebrc al voorzien hadder klapte Zaterdagavon nog ongeslagen Van E beurten en liet verdei biljartsport van de plank zien. Van Lam niet winnen. Dat sch bij de Zaandammer die al met de schrik ii naar het biljart loopl Beverwijker moet Deze eerste klasser de laatste plaats. B eenvoudig niet inkom desondanks nog twe ningen heeft geboekt, zijn vechtlust. Jan Pee als een nieuweling, di een queue in zijn hs gehad. Hij kon die hele eenvoudig geen hal zi met een rampzalig van nauwelijks tien deraan. Zelfs in die e van Vrijdag „ging" 1 zoals we van hem gev Toen werd de geest vaardig en hij vijzel middelde op tot rui; kranige prestatie, die vond in deverl tegen De Jong, waai schier hopeloze achti driehonderd carambol HILVERSUM, 14 Fc slagen van de draveri versuim luiden: Taboi>prijs; 1. Quaes genaar) tij'd 3.06.6 fcrr 2. Robert Taylor (J, Berg); 3. Rob (W. Leei Tot. w. f 4.40, pi. f f 1.80, gek. f 4.cov Bars-prijs: 1. Nico (C. H. Bergisch) tijd tijd 1.30.2; 2. Nelson ter); 3. Norbert M. (A Tot. w f 4.20, pi f f 2.20, gek. f 10.10, cc Ritsjek-prijs: le ser rida Donuim (W. H. G 2.58.7, km.-tijd 1.33.1 Spencer (J. Bakker) Brooklyn (W. Leeuwe Tot. w. f 2.pl. f gek. f 14.50, cov. f 8.2 2e serie: 1. Rinijo CW kamp) tijd 3.00.1, km 2. Quick BongerShof saat); 3. Quant a Mo gay). Tot. w. f 6.10, pl. f gek. f 17.50, cov. f 3.— Finale: 1. Royal Br Leeuwenkamp) 'tijd 2 tijd 1.33.7; 2. Paul S Bakker); 3. Quant a M gay). Tot. w. f 3.60, pl. f gek. f 14.cov, f 6.7 Gomostai-prjjs: J. nac (H. C. ten Hagen) k.m.-tijid 1.32.7; 2. On J. A. van Sahijndel) Cola (J. van Leeuwen Tot. w. f 5.50, pl. f f 3.60, gek. f 15.50 c Kobben-prijs: 1. Fa: C (W. Leeuwenkamp) km.-tijd 1.33.—; 2. Ne' Wouidstra); 3. Quita H Verigay). Tot. w. f 6.—, pl. f gek. f 14.60, cov. f 6.6 Polkan-prijs: 1. O P. Assendelft) tijd 3.2 1.30.4; 2. Oscar Major naar Jr); 3. Olga Plut rius). Tot. w. f 16.40, pl. f f 1.50, gek. f 11.40, cc Prevenetz-prijs: 1. Leeman) tijd 3.03.- 1.30.6; 2. Olga Axworti denburg); 3. Overste (J. C. Pex). Tot. w. f 2.50, pl. f gék. f 4.70, cov. f 5.4 Totale omzet f 91.41

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4