Bergen's raad aanvaardt de begroting Mr gre Het afgelopen jaar was goed voor de schapen Omwille van de TT-races T ouraooi-arena ZIJPE EN HAZEPOLDER HANDHAAFT DE OMSLAG BICA1 Wethouderssalarissen verhoogdde ker mis blijftde raadssigaren ook; gemeen te heeft vordering op Openluchttheater Prijzen stemden tot tevredenheid Verbetering van Haarweg, Zuider- en Oostersingel in Assen Ericsson eerste te Eskilstuna in Bovenkarspel Molen in gevaar Marktberichten Lekkere kaas Meijroos R.K. hulp i. d. huishouding NET WINKEL MEISJE R.K. bakkers- bediende FABRIEKSPERSONEEL WRINGERTIJD Wringer met bok voor f 35.- JAN STRUYS JONGSTE BEDIENDE (vrl.) KAASJE 3.75 per stuk MEIJROOS I Electrische Lassers en Klinkers bloemen tentoonstelling te Bovenkarspel loopjongen voste arbeider ANTIDAN Te koop POORTER Mient 6-8 Goedereni weer noi Pagina 4 Donderdag 18 Februari 1954 BERGEN Als eerste punt werd bij de begrotingsdebatten het voorstel om de jaarwedden van de beide wethouders te ver hogen van f 924,tot f 1200, met algemene stemmen aangeno men, in verband met de waarde ring voor het vele werk dat zij verrichten. De heer Hemelrijk stelde uit bezuinigingsoverwegingen voor, het gratis roken af te schaffen en slechts een kop koffie te schen ken. De heer de Beurs wenste op principiële gronden gehele af schaffing. De heer Ellis noemde dit een beknibbeling op het pre sentiegeld en de heer van Rees Vellinga zag dit van de heer de Beurs als de uiting van 'n ge krenkt gemoed in verband met het heftige debat. Het voorstel werd met 3 stemmen voor en 1 onthouding afgewezen. De heer Sluis drong er op aan om bij de benoemingen van per soneel in gemeentedienst reke ning te houden met de Prot. Chr. Partij. Niemand van deze groepering was ooit in gemeen tedienst benoemd. De voorzitter zegt, dat men in beginsel met geen groepering re kening houdt, doch bij twee ge lijke candidaten zal men aan de wens van de heer Sluis denken. Ten aanzien van het tekort van het G.E.B. deelde de voorzitter mede, dat dit tekort bestreden wordt uit het reserve-herstel- fonds van het G.E.B, zelf, dus niet uit de gemeentekas, zoals de heer Hemelrijk meende. De raad acht de berekening der stroomkosten voor straatver lichting bij een afname van 43000 kwh a 15 ct plus vergoeding ma ximale belasting, te hoog. Men meende dat hier hetzelfde tarief moest gelden als voor andere groot stroomverbruikers. De voorzitter merkt op, dat dit het tarief is wat de P.E.N. ons bere kent. De heer Ellis zegt dat de heer Diesfeldt (Horecabedrijf) 16.4 ct inclusief vastrecht bere kend wordt, terwijl aan de gem. ruim 20 ct in rekening wordt gebracht, eveneens als grootge bruiker. Men dringt er op aan, deze extra-kosten uit het G.E.B. reserve-fonds te bestrijden. De voorzitter geeft toe dat het P.E.N. voordeliger is. Maar wij hebben zelfstandig een tarief be paald en brengen redelijke prij zen in rekening. Spreker zegde toe het een en ander in studie te zullen nemen. Besloten werd de subsidie voor het Kon. Wilhelminafonds te ver hogen met f 40. Het slachthuis blijft voorlopig op de oude voet doorgaan. Het is een onderwerp van studie. De raad krijgt hierover nog nader advies. Ondanks een batig saldo van f 5000 vond de heer de Beurs handhaving van de kermis op principiële gronden niet verant woord. en zelfs uit sociaal oog punt uit den boze. Mevr. Broek man betoogde dat men dan voor de kinderen andere vermaken moet zoeken, en dan zal de ker mis wel een natuurlijke dood sterven. De heer Hemelrijk vroeg hoe de bevolking staat tegenover het behoud van de kermis. De voorzitter antwoord de, dat men er onverscnillig te genover staat. Bij de exploitan ten blijft Bergen in trek want jaarlijks zijn er ruim 100 inschrij vingen voor een standplaats. Met de heren de Beurs en Sluis tegen werd besloten de kermis te hand haven. Gevraagd wordt waar het twee de Merelhof en de 20 woningen blijven. I.v.m. de grote haast die B. en W. hadden, is er nog steeds geen voorstel naar voren geko men in de raad. De voorzitter antwoordde dat men het eerste plan verworpen had waardoor bouwen in 1953 onmogelijk werd. Nieuwe plannen bestaan voor 'n tehuis voor ouden van dagen en 20 woningen op een terrein van de Boendermakerzaal. Architect C. Noort jr. maakt het ontwerp plan. Meerdere leden achtten het plantsoentje bij de ULO-school overbodig en vragen te overwe gen, hier een bouwterrein te pro jecteren, hetgeen in studie zal worden genomen. Verzocht werd om de vuilnis belt te doen maskeren met ge> boomte, in verband met het na> tuurschoon. Dit werd toegezegd. Er werd op aangedrongen, het kleuteronderwijs te Bergen aan Zee dat in moeilijkheden ver keert, een subsidie te verstrek ken van f 500. In verband met het bijzondere karakter van Ber gen aan Zee zal dit nader worden bezien, en indien enigszins moge lijk ingewilligd. In verband met de subsidie aan de V.V.V. werd er op gewezen, dat de bestemmingssubsidie over 1953 ad f 5000 ten onrechte reeds ten voile werd uitbetaald, zodat nu 'n terugvordering moet plaats vinden van f 1250. Bovendien heeft de gemeente nog f 1800 aan vermakelijkheidsbelasting te vor deren inzake het openluchtthea ter. In de eerstkomende vergade ring komt dit aan de orde. In voorbereiding is de aanleg van een fietspad langs de Bree- laan naar Schoorl. Hoogtemetin gen, lopende over het terrein van de Zandhoeve zijn gereed; situa tie-metingen langs de Breelaan zijn geschied. Aanbesteding hier van ligt in de bedoeling. De raad drong er op aan om .het onderhoud van het natuur reservaat en de boscomplexen van het verworven Oude Hof, op te dragen aan het Staatsbosbe heer. Een bedrag voor het onder houd van het oude complex van f 5000 werd voldoende geacht. Aan het Oude Hof-complex was nog niets gedaan en dit vereist op korte termijn verzorging om dat anders algehele vernieling door verwaarlozing niet uitgeslo ten werd geacht. Gevraagd werd, spoed te be trachten met het voorstel tot het eventueel bestemmen van „Kra- nenburgh" als raadhuis. Medege deeld werd dat dit voorstel bin nen afzienbare tijd tegemoet kan worden gezien. Op een desbetreffende vraag werd geantwoord dat het museum in 1952 1520 bezoekers trok. Con tact zal worden opgenomen met de V.V.V. om meer reclame hier voor te maken. Het schoolplein van de van Reenenschool behoeft dringend vernieuwing. Dit te beleggen met tegels zal f 28000 moeten kosten, met asphalt f 8400. Men wil dit op de kapitaaldienst laten drukken, inplaats van op de on derwijsbegroting, waartegen de heer Ellis ernstige bezwaren koesterde met het oog op het bij zonder onderwijs. Bovendien vond hij het bedrag van f 28000 veel te hoog. Voorzitter zegde toe dit met de Inspecteur van het L.O. te zullen bespreken. In verband met de verbetering van de Nesdijk werd gevraagd of het niet voorbarig is daartoe nu al over te gaan daar de Nes- dijk toch geheel anders aange pakt zal moeten worden als hij in het wegenplan wordt opgeno men als zgn. Rondweg. Volgens de voorzitter staat deze weg bij de provincie in de lijn van een eventueel wegenplan. Dit plan omvat een weg vanaf de nieuwe weg van N. Scharwoude over het Noord Holl. kanaal via de Zuid laan, Nesdijk naar Alkmaar. Eerst moet de gemeente de weg projecteren en aanleggen, waar na hij door de provincie wordt gesubsidieerd. Eerst moeten dus plannen worden gemaakt. Dit wordt dan een plan, dat het dorp moet ontlasten van het door gaande verkeer. Er werd op aangedrongen om, zoals dat in Alkmaar ook is ge schied, de reductie van het pri maire gebruik van 264 kwh elec- triciteit te doen betalen, niet tegenstaande dit het reserve fonds van het G.E.B. met onge veer f 9000 zal belasten. Besloten werd in de begroting op te nemen de verhoging van subsidie van het Kraamhulpbu reau van het Witte en Wit-Gele Kruis met f 500 per vereniging. De Kath. Fractie stemde tegen het voorstel om de Volkshoge school een subsidie te verlenen van f 500 in plaats van f 200, niet om principiële redenen doch zui ver om financiële redenen. Tenslotte werd de begroting met een post onvoorzien van f 20.000 met algemene stemmen aangenomen. Alleen de heer El- lis stemde tegen het hoofdstuk „Sociale Belangen". ALKMAAR. Tijdens de ver gadering van het Texels Schapen stamboek in Noord-Holland, die gisteren in het Wapen van Heems kerk te Alkmaar werd gehouden, bleek, dat het afgelopen jaar voor de schapen goed is geweest. De grasgroei was uitstekend en ook de prijzen gaven aanleiding tot tevredenheid. Het bestuur kon mededelen, (fat dit jaar op 6 September op Texel een voorkeuring wordt gehou den, terwijl Alkmaar op 22 Sep tember de tentoonstelling en keu ring heeft. Ook de Centrale Bondskeuring zal doorgang vin den. Duidelijk is gebleken, dat de wol grover is geworden en daar om werd besloten het gewicht met een halve kg te verlagen, voorzover het niet de tweejarige en oudere ooien betreft. In deze categorie wordt het gewicht na melijk verhoogd met een halve kg. De export in 1953 is niet on gunstig geweest. 731 geregistreer de, en 552 ongeregistreerde scha-' pen gingen naar het buitenland, 575.400 kg geslachte schapen en 35.314 kg gedeelten van schapen (bouten) volgden. Frankrijk nam het vorige jaar 316, Indonesië 131, België en Po len 49, Spanje 10 en Marokko 3 schapen af. Hierbij wgren 26 die ren, die meer dan f 250 opbrach ten. Het financiële verslag wees een batig saldo van f4.424.30 aan. Op de begroting echter verwachtte men een tekort van r.ond f 1.000, hoewel dit niet verontrustend ge noemd werd. Het aantal fokkers verminderde dit jaar met 11. Op verzoek van ASSEN Wil Assen haar T.T.- races behouden, dan zal het no dig zfjn de Haarweg te verbre den en te verbeteren. Op een vergadering in Parijs heeft de internationale federatie voor mo torsport o.a. bezwaar gemaakt tegen de bomen langs de Haar weg en tegen de ongelijkheid van het wegdek. De federatie zal in de toekomst zwaardere eisen gaan stellen voor de circuits en waarschijnlijk binnen enkele ja ren bepalen, dat de wegen min stens zeven meter breed moeten zün. Het gedeelte bij Graswijk vol doet aan deze eis, maar de Haar weg is slechts vijf meter -breed en heeft bovendien veel te lijden gehad door de omlegging van het verkeer tijdens de verbetering van de weg Assen-Be-ilen. Het college stelt voor de weg vanaf „De Boskamp" tot aan de gemeente Beilen te verbeteren en zeven meter breed te maken, met bermen van 2.50 meter en daarnaast bermsloten. Tegelijk komen voorstellen ter tafel om de Zuider- en Ooster singel tussen de Oosterhoutstraat en de Stationsstraat te verbete ren. In verband met de ver-plaat sing van de belangrijkste ingang van het Wilhelmina-ziekenhuis naar -de Zuidersingel wil het col lege de haakse bocht Zuidersin- gel-Oosters-ingel wat verruimen. De commissie van openbare wer ken kan zich -met het voorstel verenigen. Subsidie in het kader van de werkloosheidsbestrijding wordt echter niet verleend. Rusland ook bij voetbal- strijd om wereldtitel? STOCKHOLM, 17 Febr. Vol gens een vooraanstaand Russisch sportofficial is de mogelijkheid groot, -dat Rusland aan het tour- nooi om het wereldkampioenschap voetbal, dat in 1958 waarschijn lijk te Stockholm wordt gehou den, zal deelnemen. de L.T.T. zullen twee Friezen zit ting nemen in de jury voor Alk maar. Medegedeeld werd nog, dat voor de wol een nabetaling zal plaatsvinden, zodat een totaal be drag van f4,72 is uitbetaald. De achterafbetaling bedraagt 33 pet. De gehele hoeveelheid was vrij wel gelijk aan die van het voor gaande jaar. Als nieuwe bestuursleden wer den gekozen de heren W. C. Kos ter te Schellinkbou en Joh. J. Roeper te '"exel. Na de vergadering vertoonde men de films „Tilburg" en „Op de grote stille heide". Dit laatste geschiedde onder auspiciën van het Internationaal Wol Secreta riaat. Kruithof wint „Prijs van Gex" Tijdens te Vincepnes gehou den courses won de Nederlandse jockey J. Kruithof met het paard „Haiti I" de Prijs van Gex over een afstand van 1850 meter en gedoteerd met een bedrag van 300.000 francs. Het paard behoort toe aan de Fransman Veslard. In de Prijs van Chateau-Chi- non werd onze landgenoot twee de met het paard „Quinguette II". Deze course was gedoteerd met een prijs van 350.000 francs. De internationale schaatswed strijden te Eskilstuna werden voortgezet bij een temperatuur van 16 graden onder nul. De Rus sen, die op de eerste dag niet aan de start kwamen, waren nu aan wezig. Kees Broekman voelde zich niet fit en besloot niet deel te nemen. De wereldrecordhouder op de 500 meter, de Rus Sergejev, won het sprintnummer in 43.4 vóór de Zweed Malmsten 44.2. Ook de 1500 meter werd een Russische overwinning. Shilkov plaatste zich eerste in 2.19.0 vóór 2. Ericsson (Zweden) 2.19.2 en 3. Gonsjarenko (Rusl.) 2.20.5. Wim de Graaf werd 19e in 2.27.3. De 5000 meter werd door Sigge Ericsson gewonnen in 8.30.9 vóór 2. Sakunenko 8.36.8; 3. Aas 8.37.6 en 4. Johannesen 8.37.8. Wim de Graaff werd in 8.47.0 13e. In het eindklassement, waarin de Russen vanzelfsprekend niet zijn opgenomen, bezette Ericsson de eerste plaats vóór Aas en Stroem. De Graaf bezette de 10de plaats. Steigerend paard veroorzaakte ravage ZUIDSOHARWOUDE Een steigerend paard, gespannen voor een wagen en bestuurd door de heer Hink uit Noordscharwoude, manoeuvreerde zo vreemd langs de Dorpsstraat dat de wagen in botsing kwam met een raamko zijn van de woning van de heer J. Blokker. Het gevolg was, dat ruiten en raamstijlen braken en de scherven en brokstukken in de huiskamer terecht kwamen. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Kampioenschap tafeltennis op 25 April Officieel Is bevestigd dat de grote tafeltenniskampioenschap pen van de Afdeling Noord-Hol- Iands Noorderkwartier op Zon dag 25 April in de grote bloem bollenveiling „West-Friesland" te Bovenkarspel worden gehouden. Het tournooi belooft dat van vo rig jaar in alle opzichten te over treffen. Het aantal inschrijvingen wordt geschat op duizend en er zal worden gespeeld op vijftig wedstrijdtafels. Tevens zal ge speeld werden op tijdschema, het z.g. geruisloze systeem. Van verschillende instanties is bereids bericht ontvangen, -dat op volledige medewerking gerekend kan worden. De algëhele organi satie en wedstrijdleiding berust wederom in de vertrouwde han den van G. Kooij, met als naaste medewerkers Mej. E. Redeker en de heren N. Koster (Groote broek), G. Koster (Bovenkarspel), Th. v. d. Gul®. (A'dam), J. Deckers en G. Schermer (Hoorn). OVER HET IJS VAN URK NAAR ENKHUIZEN Een aantal jongelui uit Urk is Woensdag in ruim anderhalf uur naar Enkhuizen gewandeld. De terugreis duurde iets langer ten gevolge van een vrij dikke mist. Het ijs tussen Urk én Enkhuizen is vrij goed, maar er bevinden zich veel wakken in. Vóór het invallen van de duisternis wazen de jongelui weer in Urk, waar de ijspret nog in volle gang is. Er zijn o.a. tochten georganiseerd van Urk naar Schokkephaven. BLINDEN-COMMISSIE VOOR NOORDHOLLAND GEÏNSTALLEERD Te Haarlem is in het gebouw van de Stichting voor Maat schappelijk Werk Noordholland een blindencommissie voor Nrd- holland geïnstalleerd, die op ver zoek van Gedeputeerde Staten 'n onderzoek zal instellen naar de sociale omstandigheden van de blinden in deze provincie. In de commissie zijn o.a. blindenorgani- saties en werkinrichtingen voor blinden vertegenwoordigd. De voorzitter is de heer F. S. Noord- hoff, oud-wethouder van Haar lem, secretaris is de directeur van de Stichting Noordholland voot Maatschappelijk Werk, de heer C. Lijnzaad. Uit een enquete van het De partement van Sociale Zaken in 1948, is gebleken, dat slechts 10 procent van de blinden in eigen levensonderhoud kan voorzien. Allerlei mogelijkheden, die naar een sociale verheffing van de blinden kunnen leiden, speciaal op het gebied van onderwijs, werkplaatsen, beroepsscholing en maatschappelijke aanpassing, zul len worden onderzocht. Een moeilijkheid is dat slechts 27 procent van de blinden het Brail leschrift kent, zodat de in het buitenland in zwang zijnde me thoden van Brailleonderwijs nog niet op grote schaal in Neder land kunnen worden toegepast. De commissie zal ook werken aan de voorlichting van ouders en fa milieleden der blinden. Nederlands B-Elftal verloor van Preussen Muenster De op Houtrust te Den Haag gespeelde wedstrijd tussen het Nederlandse B-elftal en Preussen Munster is met 43 door de Duit se ploeg gewonnen. De ruststand was 22. Om het biljart- kaïnpioenscliap WARMENHUIZEN In café Slikker werden de wedstrijden om het kampioenschap biljarten van Warmenbuizen voortgezet met de volgende resultaten: Jan Slikker 170-170-18-28- 9.44 Mat de Groot 200-124-18-29- 6.88 Jac. Meyer 90- 90-21-18- 4.28 Mats Smit 100- 82-21-18- 4.28 Mats Quant 90- 57-15- 9- 3.80 Cadre W. Hoageboo-m 210-210-15-61-14. Nic. Pronk 190-190-20-45- 9.50 Mats de Groot 200-169-20-58- 8.45 Mats Smit 100- 42-29- 5- 1.44 H. Pronk 90- 90-29-15- 3.10 Dinsdag a.s. worden de wed strijden in café M. Pronk voort gezet. Geen vestigings vergunning OUDE NIEDORP Het uit oefenen van het beroep van sdhoenihersteller is zonder ver gunning nog steeds verbaden. P. A. te Oude Niedorp, die op deze wijze een dergelijk bedrijf uit oefende, werd door de Econo mische Politierechter te Alkmaar veroordeeld tot een geldboete van f 30.of 10 dagen hechtenis. Dierenbescherming Te Heiloo is zwervend aan ko men lopen aan het adres Doorn geeststraat no. 4 een bouvier van het vrouwelijk geslacht, leren halsband waaraan bevestigd een stuk touw. Te Bergen, Doorntjes no. 17 bevindt zich een wit-zwarte hond. Adres inspecteur: C. Ver- wer, Zaagmolenstraat 36, Alk- Dierenartsendienst Hollands Noorderkwartier Gedurende het komende week einde wordt de dierenartsendienst waargenomen door de heren: G. v. d. Kolk t-e Nw.-Niedorp, K 2261- 232; F. Vogel, Julianadorp, K2235- 384; A. R. de Vries te Schagen, K 2240437 en A. Engel te Den Oever, IC 2271—221. Nat. Langebaanwedstrijden op Alkmaarder meer? Zondagmorgen zullen ijs en weder dienende nationale wed strijden langebaan worden gehou den op het Alkmaardermeer. De wedstrijden worden georgani seerd door de ijsclubs Alkmaar en Akersloot. Gereden wordt op de 500, 1500 en 5000 meter KORTEBAANRIJDERIJ VOOR VROUWEN De Enkhuizer IJsclub organi seert Zaterdagmiddag a.s. op het Handvastwater een kortebaan- rijderij voor vrouwen met ruim 200 aan geldprijzen. De eerste prijs zal 100 bedragen. Men hoopt hiermee enige zeer goede rijdsters naar Enkhuizen te krij gen. Reeds hebben drie hard- rijdsters uit Wieringen hun komst toegezegd. ALG- VERGADERING BEROEPSVOETBALBOND Tijdens een gisteravond in het clubbureau van de N.V. Profclub Utrecht gehouden persconferentie werd medegedeeld, dat in Cam bridge te Utrecht Zondag a.s. de eerste algemene vergadering zal worden gehouden van de Neder landse beroepsvoetbalbond. Daar zullen aanwezig zijn de organisa toren van de verenigingen, Am sterdam, Utrecht, Alkmaar, Lei den, Den Haag, Rotterdam, Apel doorn, Arnhem, Nijmegen, En schede en de Graafschap (Achter hoek). Verder zouden afgevaar digden van minstens evenveel clubs ter -oriëntering komen. SCHAGERBRUG Heemra- denen hoofdingelanden van het waterschap Zijpe en Hazepolder hebben Woensdagmiddag in de koepelkamer van „Het Wapen van de Zijpe" te Sohagerbrug on der leiding van dijkgraaf C. Tiel diverse vraagstukken behandeld w.o. de begroting. Het behande len van die begroting ging als ge smeerd. Zo werd de beslag onge wijzigd gehandhaafd. Voor het onderhoud van de wegen is het respectabele bedrag van 102.804 uitgetrokken, dit is bijna de helft van het totale begrotingscijfer. De rekening sloot met een saldo van 242,76. De heer v.d. Oord sprak zijn verwondering uit over het feit dat de polder zo maar de bijdrage aan de Ned. Herv. Ge meente te St. Maartensbrug heeft verhoogd van 1782 op 2907 Hij wilde wel eens weten, waarvoor dat nodig was. De voorzitter wist te vertellen, dat eens in de grijze oudheid de Polder geld geleend heeft van de Ned. Herv. Gemeen te. Als voorwaarde werd toen ge steld, dat de polder eeuwigdu- rend(?) een percentage van de lasten en het onderhoud van kerk, Tabaksverkoop zonder vergunning TUITJENHORN Ook voor Tuitjemhorn geldt de Vestigings wet. aldus de Officier van Justi tie, maar hij had overigens d9 indruk, dat men het daarmee in Tuitjenlhorn niet zo nauw neemt J. B. heeft daar een kruideniers- bedrijf en verkoopt daarnaast nog tabak, waarvoor hij echter geen vergunning bezit. Voor de Eco nomische Politierechter te Alk maar was de vrouw van verdach te verschenen. De uitspraak luid de: f 40.of 20 dagen hechtems. Geen diploma KOEDIJK Th. Fl. T. te Koe dijk stond gistermiddag voor de Economische Politierechter te Alk maar terecht, vanwege het feit, dat hij een' kruideniersbedrijf heeft, zonder in het bezit te zijn van het diploma vakbekwaam heid. Hij werd hiervoor veroor deeld tot een geldboete van f 40,- of 20 dagen hechtenis. Van liooiklamp gevallen BROEK OP LANGENDIJK De -heer C. Jansen, die werkzaam was aan de hooiklamp, had het ongeluk om uit te glijden en te vallen. Hij was niet in staat op te staan en werd door de buren in huis gedragen. Dr Mansjoerd ver leende de eerste hulp en achtte overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk. Niet geprijsd AKERSLOOT A. A. S. brood- en banketbakker te Akersloot had in zijn etalage gebak en bonbons uitgestald, zonder dat deze van prijzen waren voorzien. Deshalve werd hij door de Economische Politierechter te Alkmaar veroor deeld tot een geldboete van f 12.50 of 3 dagen. Gevonden en verloren NW. NIEDORP Verloren: Hoofddoek; zijschot van een auto; want; portemonnaie. Gevonden: Rok, 2 paar wanten; sleutelring met ketting; shawl; dameshoed. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candi- daatsexamen voor geodetisch in genieur K. van der Molen uit Oude Niedorp. pastorie en salaris van de pre dikant zou betalen. Als die on kosten en dat tractement dus ho ger worden moet de polder meer betalen. Er is dus niet aan te ont komen. Dan werd besloten tot aan schaffing van een nieuwe vracht auto voor de technische dienst. Voor deze nieuwe driezijdige hy draulische kiepwagen moet 12000 toebetaald bij inlevering van de tegenwoordige auto. Het bewuste bedrag van 12 mille wordt voor de duur van 8 jaar geleend tegen een rente van 3 Een meevaller Dijkgraaf Tiel kon mededelen, dat de uitkering uit het tertiair wegenfonds is meegevallen: het bedroeg n.l 22.800. Daarnaast is nog een extra uitkering van 6000 ontvangen voor wegen die niet op de tertiaire lijst voorko men. Dat is de eerste uitkering van dien aard die ooit is ontvan gen. In de rondvraag bracht hoofd ingeland V. Bakker de desolate toestand van de prachtige wind molen langs de Grootsloot nabij Schagerbrug in de polder D ter sprake. Eigenlijk bleken de inge landen dit punt in besloten zitting te willen behandelen. Ma-ar toch valt er wel zoveel van te zeggen dat de bewoner, molenaar v. Eten zijn koeien in het bijbehorende schuurtje onmogelijk droog kan houden als het regent. De heren Hopman en v.d. Oord getuigden ook al dat molen en schuurtje door kunstschilders hoog aange slagen zullen worden. Maar in werkelijkheid is noch het een noch het ander veel zaaks Naar het schijnt is de molen voorge dragen bij de vereniging „De Hol landse Molen". Die mag er dan ook wel haast mee maken want de Hoofdingelanden zullen ver moedelijk geen goed geld naar kwaad geld willen gooien. Inmid dels zal er voor de bewoners toch wat gedaan moeten worden. ALKMAAR, 17 Februari Witlof A 67-69p A en B 63—66; B 36; rode kool 7.5012; savoye kool 13 5017; groene kool 9.50 31: spruibkool A 5272; B 18 —35; boerenkool 1129; rode bieten 68.50; winterpeen 510; waspeen 2245; uien 411; prei 1832; selderie 7—31; knolselde- rie 813; Cox Orange Pippin K 1731; Goudreinette K 27 35; Jonathan K 3236; St. Rémy K 32; Winterjan A 36. WARMENHUIZEN Uien 11.40 11.50, drielingen 13.10. nep 14.10; gele kool 6.70—18.20; rode kool 613.50; witte kool 6.50 10.20. GROOTEBROEK, 17 Febr 34.000 kg uien: grof 8.609.80; middel 11.5012.00; driel. 13.80; nep 28.5028.90; 70 kg spruiten 42; 2500 kg groene kool 11.40— 21.10. WIBRINGERMEER, 17 Febr. Tarwe 24.1027.15; gerst Z 22.00 —23.50, N 21.00—22.35; haver 20.00—23.80; rogge 20.0021.75; duivebonen 38.00—41.00; groene erwten 4350; karwijzaad 70 110; blauwmaanzaad 110134.; wit hooi 90105; rode klaverhooi 80100; lucerne hooi 100115; haverstro 4550; gerstestro 54 58; tarwestro 6062; groene erw tenstro 5565, ales geperst; voe derbieten m. hoog gehalte 2122; ingekuild bieten-blad 1619; voer- aardappelen 34. NOORD SCHARWOUDE 18 Feb. 32000 kg Uien 10.90—11.70; grote 9.8010.20; drielingen 16; nep 17 23; 150 kg kroten A 7.10; 9000 kg Peen B 8.50—9.20; C 7.10—8; D 5.20; 55000 kg rood A 7—12; B 6—6.10; 60.000 kg geel 7.80— 18.40; 2500 kg groen 28—32; 130.000 kg deense witte kool 5.609.80; 225 kg witlof I 62; II B 56; stek 28. Familieberichten t Tot onze diepe droef heid overleed heden nog geheel onver wachts, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve moeder, be huwd- en grootmoe der, mevr. DIEWERTJE LEEK Weduwe van Jan Brugman, in de ouderdom van 75 jaar. Alkmaar, ITFebr. '54 Akerslaan 15 Uit aller naam H. Brugman Gezongen H. Uit vaartdienst zal plaats hebben, Zaterdag a.s. des morgens te 10.30 uur in de Parochie kerk van de H. Jo seph, waarna de be grafenis te 11.25 uur vanuit de kerk op het R.K. Kerkhof St. Barbara, alhier. Rozenkransbidden 's avonds om 8 uur, thuis Advertentiën zoekt U uit bij Schoutenstr. Tel. 3057 Grote sortering en goedkoop p. 100 gram Volvette kaas 27 ct Oude volvette 29 ct Bel. commissie 25 ct Oude commissie 30 ct Bel. Edammer 27 ct Oude Edammer 28 ct Zoutloze kaas enz. enz. p. kg Koelhuisboter 2. (grasboter) Verse roomboter 2.10 Verse eieren 9 v. 1 GRATIS GULDENS heeft de VeGé-kruide- nier ook voor U klaar liggen. U ontvangt ze bij inwisseling van de feldzegels. die U bij de oodschappen krijgt. VERLOREN zilveren rozenkrans. Aandenken van overleden dochter. Tevens zwart lederen portemonnaie. - Tegen goede beloning terug te brengen Arendsen, Lan- gestraat 46, Alkmaar. Gevraagd zo mogelijk voor direct flinke zelf standige niet beneden 20 jaar. Voor dag en nacht, in gezin met 3 kinderen. Goed loon. Mevr. OUD, Stuartstraat 104, Alk maar. Terst. gevr. R.K. MEIS JE, zelfst. kunn. werken en naaien voor dag of dag en nacht. W. Bak ker, G56. Hoogwoud. Te vens te huur bruids japon voor flO.— Gevraagd liefst met het vak be kend. Aanmelden na 6 uur. Levensmiddelenbe- drijf „De Spar", Varne- broek 40, Alkmaar. Gevr. per 1 Maart een plm. 20 jaar, intem, enigszins bekend met banketbakkerij. Bakkerij J. Hoogland, Eemnes, (Utr.). vragen Leeftijd tot 35 jaar. Loon volgens vastge stelde loonregeling. Vergoeding van reis kosten AlkmaarWormerveer v.v. Aanmelden Vrijdagavond 19 Februari a.s. tussen 7 en 8 uur bij het Gewestelijk Ar beidsbureau, Doelenstraat, Alkmaar. Kamer 8 SPECIALE AANBIEDING: WASMACHINEHUIS HOOGSTRAAT 8 - Tel. 2415 - ALKMAAR Gevraagd een op R.K. Verenigingskantoor. Leeftijd tot 18 jaar. Kennis van typen vereist. Br. onder no. 25556A, bureau van dit blad. Lekker oud Edammer Schoutenstraat Tel. 3057 li GEVRAAGD: Aanmelding, ook 's avonds mogelijk. Scheepswerven NICOLAAS WITSEN EN VIS, Alkmaar, bij de Vlotbrug Naar de Vertrek Vrijdag 10 uur a f 1.50 Aanmelden: Breezand, A. Janson, Mheerweg 59, tel. 263, H. J. J. v. Konings- bruggen, Loodsgracht 22 Den Helder PLAATS EEN DOELTREFFER i Gevraagd Banketbakkerij de Boer, Scharloo 15, Alkmaar. Gevraagd een of knecht per 1 Maart a.s. of later. Beslist goed kunnende melken. Wed. J. Dekker Kz, Schermer- dijk, Ursem. TEGEN PUNEN WERKT 2 X ZO SNEL een ijzeren draaihek m. 2 kolommen, breed 2J4 m, hoog 1 bi m, zware constructie f 140.Te zien bij G. Alders Zn, Constructiewerkplaats. Jan Steenstr. 39, Haar lem, Tel. 13780. SPOED. Te koop aangeb. welv. dorp in Noordholl. boven het IJ, een SLA GERIJ m. zeer behoorl. invent, en pracht won. Zeer geschikt voor jon gelui. Omzet pijn. f 75.000 p. j. Br. ond. no N 958, bur. v. d. blad of na 6 uur tel. K 2964 —4159. Vakkundig en voordelig Alleen Alkmaar (Vt In grote stijl vergadering i en de WD beide kanten richting van toch blijft er scheidt de le' Bij de KVP „homo-eeono: Bij de kathol: derdaad mening: Bij anderen nie sche publicaties maar onder ver: aldus mr. Kro] ook niet anders i Als katholieken scheiden optrekk voor de verklari lijke Encycliekei de katholiek op den zijn eigen ondergeschikt te grote doel: het maatschappelijke beginselen van h volgen dit woord, woordvoerder, or derlijke gehoorz; Voor anderen vreemd begrip vertrouwd. In het laatste Kropman er nog tholieken een bc groep zijn, maar overeenkomstige commissies en b: ambten. Een voo verband gaf mr, betrekking tot d Er zijn 8000 ka voogden, maar di vereniging heeft subsidie. Tijdens zijn Kropman enkele genheid gevondei net de steun van te zeggen, zulks 1: mr. Kolf van de inperking van di van de Eerste F g rond wetscommisi toonde hij zich g< Mr. Kropman groot voorstander vrijheid van drul vroeg zich toch bondenheid van voortbestaan, zola: geoorloofd is wa publiceren, die e van het Nederlan ren, zolang de scl gelijkheden niet Meestal veidiaa minst wat' eet. Het nieuwe ^CAbReP^ten( maagbezwa v diuk op de ma 1 misselijkheid. MAAG-CACHI Nederland 1 vroeger a AMSTERDAM, 1 goederenmarkten 1 in het teken gestat rugkeer naar nor dingen, zegt het j: de Amsterdamse De Londen se ma meer onderhevig ingrijpen en verto internationaal vera peil. Dringend gew geacht, dat ook vroegere aandeel ii reldhandel herkrijf viezenpositie dit 1 van groot belang c markten in die pr hier vroeger werd' BelgiëNede de stem]] Duizenden Belg bal-enthousiasten tenzij ze vroeg op 4 April a.s., het .Deurne-stadi werpen de lant BelgiëNederlan wordt, voor ee komen te staan, dag worden in E Hjk de parlemer gen gehouden en onze Zuiderbure: plicht kennen, i stemgerechtigde, 4 April aan de t onttrekt, met g vervolging reken: Het Belgische se Boey tevens ter van de geme ne heeft de voetbalbond en terie van B Zaken op deze noemt ..onaangen: loop van omsté reeds gewezen, ken partijen heb toe echter nog n nen gegeven var willen verandere V'

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4