Alkmaar beleefde voor het eerst een kapp ersconcours STAD EN GEWEST Alkmaarders spijkers op de kop slaan Is er een grens aan de voorzichtigheid Ouders zagen hun kinderen op de planken Veertig iaar bij de N.S. In memoriam J. J. P. Spruyt Publiek koos Miss Victoria99 AGENDA Belangrijk opvoedingswerk Alkmaar 700 jaar tonnenstad 25 S0ECKER BEKLEDEN van uw stoelen Alkmaar verliest een geziene persoonlijkheid Alkmaar, stad met twee gezichten Woensdag 24 Februari 1954 Pagina 5 ALKMAAR Het gebeuren, dat gisteravond plaats vond in het Wapen van Heemskerk, mag uniek genoemd worden in de geschie denis van Alkmaar en ook van het Wapen van Heemskerk. Voor het eerst werd in Alkmaar namelijk een kappersconcours van grootse allure gehouden, waarbij honderden toeschouwers, meer eigenlijk dan de zaal herbergen kon, aanwezig waren. Er waren teams uit alle delen van de provincie ingeschreven. Het werk, dat verricht werd, kan als bijzonder geslaagd beschouwd worden en leverde behalve veel spanning in de wedstrijd zelve, ook een spectaculair schouwspel. De sfeer in Het Wapen van Heemskerk was gisteravond wel heel vreemd. Snoof men aan vankelijk bij het betreden van de zaal niets dan geurige par fums op, naderhand was de rook er te snijden en was de tempe ratuur er een van de benauwde klasse. Overigens was het er zeer genoeglijk. De stemming onder de modellen en deelnemers was voortreffelijk en het publiek was ondanks bet gedrang en gedruk tot in alle hoeken opgetogen. Midden in de zaal zaten de mo dellen aan drie lange tafels, de wedstrijdleiding zetelde op het toneel en pianist G. van Twuy- ver zorgde er voor, dat de stille ogenblikken onmiddellijk benut werden om „Mtitterleins", „Ta- mara's" en wat dies meer zij uit de piano te toetsen. Zakenlui in marktstemming doolden voort durend in de buiten-model kap salon rond om de critisch toe ziende toeschouwers te bespuiten met allerlei „zeldzame vloeistof fen" en „onovertroefbare" poe ders. Tijdens het werken over heerste het knipperen en knirsen van de scharen het geroezemoes aan de kant, terwijl de model len langzamerhand gemetamorfo seerd werden tot figuren, die Doris Day tot nadenken zouden brengen. Dank zij de speciale verlichting, aangebracht door Thom Hoogervprst, had men niet te kampen miet verliehtingsperi- kelen. De voorzitter van de technische ontwitokelingscluto in Alkmaar, de heer H. van de Schilden, die tevens de wedstrijdleiding in handen had, toonde beslist geen buitensporig optimisme, toen hii aan het begin van de avond in zijn welkomstwoord voorzichtig de wens tot een succes uitte. En de opmerkingen van de heer A. de Jong, hoofdbestuurder van de Nederlandse Bond van Technische Gtulbs, die compli menten bevatten aan het adres van de organiserende vereniging voor de moed zo kort na de op richting een dergelijke organi satie te ontwikkelen, waren te recht geplaatst. In de afdeling dames namen deel de cluibs uit Amsterdam, Gooiland, Haarlem en Alkmaar, terwijl in de herenafdeling de clubs iut Amsterdam, Beverwijk, Haarlem, Zaandam en Alkmaar om de prijzen streden. Bij de dames moest de club Gooiland uitvallen door onvolledig uitko men. Bij de heren domineerden de donkere modellen. Dit is te be grijpen, wanneer men bedenkt, dat het donkere haar meer spreekt en duidelijker te tekenen is Opvallend bij de herenkappers was, dat bij de smalle modellen de favoriet met een puntje werd afgesneden en dat de langere typen een rechte afwerking kre gen. Onder de heren bevonden zich verschillende Maleise typen Zij zijn moeilijk te knippen, maar leveren betere resultaten op door de zuiverdere afteke ning. Tijdens het beoordelen van de kapsels werd er bij de heren gekamd, omdat bij hen een. nauwgezet onderzoek werd inge steld naar het technisch verant woord zijn. Damescoiffures be oordeelde men, toen de coupes helemaal klaar waren. De meeste avondkapsels voor dames hadden een halspartij van niet meer dan enkele centimeters en waren des ondanks zeer smaakvol opge maakt. De uitslagen luidden tenslotte: Dames: 1. F. G. P. Janssen. Haarlem; 2. Henneman, Haarlem; 3. De Vries. Haarlem; 4. Nieland, Haarlem; 5. Wouters, Amster dam. Heren: 1. W. Fielmieh, Alk maar; 2. G. Kriebel, Amsterdam: 3. Glorie, Beverwijk: 4. Schave- maker, Zaandam; 5. A. Boonstra. Amsterdam: 6. Henneman. Alk maar. Om de equipe-prijs dames: 1. Haarlem: 2. Amsterdam; 3. Alk maar. Equipe-prijs heren: 1. Bever wijk; 2. Amsterdam B; 3. Alk maar. Uit de dames werd een „Miss Victoria" gekozen, waarbij een veertigtal dames uit het publiek als jury fugeerde. De eervolle titel werd toegekend aan de eer ste prijswinnares, het model van de heer F. G. P. Janssen uit Haarlem. Aan het slot van de avond, d.w.z. aan het begin van het bal, richtte de nestor van de T.O.C. Alkmaar zich waarderend tot de voorzitter en wedstrijdleider, de heer H v. d. Schilden. Hij prees hem om de grote voortvarend heid. waarmee hij de organisatie op zich anm. De heer v. d. Schil den viel een kleine bloemen hulde ten deel, waarin ook zijn vrouw betrokken werd. De heren van de jury mochten een souve nir aan Alkmaar in ontvangst nemen. Tot diep in de nacht amuseer den de aanwezigen zich in een plezierig bal. dat onder leiding stond van het orkest Sombroek Een overzicht van een deel van de geweldige kapsalon. Voorzichtig en met gespannen gezichten zijn hier de heren kappers aan het werk. WOENSDAG 24 FEBRUARI HET GULDEN VLIES: Ou deravond Adelbertusschool. 8 uur. 's Middags operette voor alle schoolkinderen. WAPEN van HEEMSKERK: Vastenavondbal van Dans instituut Arendsen 8 uur, CAFé TOM: Vergadering Brandweer. 8 uur. CAFE WANNER: Motorclub „Alkmaar" met veilig-ver- keerscompetitie, 8 uur. VICTORY: Expositie Gestet- ner. 9 tot 22 uur. RUSTENDE JAGER, Heiloo: Kleurenfilm „Vogels in stad en land", 2.30 en 8 u. CAFE SPOORWACHT: Bil jartclub. 8 uur. Bioscopen: VICTORIA: De Troubadour 14 jaar. HARMONIE: Calamity Jane (alle leeftijden). CINEMA: Het loon van de angst (18 jaar). REX: Maske in Blau (18 jaar). Voorstellingen: 2.30 en 8 u. DONDERDAG 25 FEBRUARI HET GULDEN VLIES: „Hart tegen Hart" 2e Abonn. voorstelling serie B, 8 uur. WAPEN van HEEMSKERK: 2 uur: Voorlichtingsmid dag voor textielhandelaren. 2 uur: Knipdemonstraties. 8 uur: Voorlichtingsavond Ned. Heidemij. 8 uur: Toneelavond van de L.T.J. RUSTENDE JAGER, Heiloo: Vergadering „Hanze" 8 u. SPOORWACHT. Heiloo: Kla- verjasclub, 8 uur. CAFE ADMIRAAL: Damclub „Heiloo", 8 uur. AULA WILLIBRORDUS- STICHTING: Carnaval „St. Monica". 8 uur. Bioscopen: Als Woensdag voorstellin gen; 8 uur; Rex ook om 2.30 uur. ALKMAAR Gisteravond brachten de jongens van de Adelbertus school hun operette „Hans en Grietje" voor de eerste maal in het bijzijn van hun ouders en andere volwassen belangstellenden. Eerder hadden zij dit stuk voor jeugdige auditoria opgevoerd, waarvan wij U enkele dagen geleden reeds een impressie hebben gegeven. In zijn openingswoord, waarin het hoofd der school, de Eerw. Broeder Boudewijn, de Zeereerw. Paters, Eerw. Zusters, confraters, het schoolbestuur en de ouders van harte welkom had geheten, belichtte deze in 't kort enkele bijzonderheden aangaande uitvoe ring en beoogde doel ervan. Hier omtrent legde hij dadelijk de na druk op het feit, dat deze avond en ook die van Woensdag, welis waar op de allereerste plaats was bedoeld voor de ouders, doch daarom nog geen ouderenavond wilde zijn, zoals deze tegenwoor dig regelmatig gehouden wor den om, door wederzijdse gedach- tenwisseling vooral, het contact tussen gezin en school te bevor deren. Deze avonden echter zijn uitsluitend feestavonden, waarop in 't bijzonder de ouders kunnen ervaren wat op diverse gebieden de resultaten kunnen zijn van de opvoeding op school en van de vrije tijdsbesteding, die hier reeds 3 maanden grotendeels bij inge schakeld is geweest. Tevens maakte spreker van de gelegenheid gebruik om dank te brengen voor de spontane mede werking. die de organisatoren bij j hun werk van zeer velen hadden ondervonden. Is het niet gebruikelijk om op een herhaalde uitvoering terug te komen, de geheel andere sfeer waarin nu, door de aanwezigheid van volwassenen, werd opgetre den en de invloed die dit, en de door leiders en kinderen uit vo rige keren opgedane ervaring, mérkbaar op deze uitvoering heeft gehad, rechtvaardigt zulks volkomen De kinderen waren nog minstens even enthousiast, doch toonden nu meer begrip voor de tekst, zodat deze werd doorleefd, goed verstaanbaar ge zegd en gezongen en bijzonder geestig geacteerd. De reacties van het publiek vormden dikwijls een belangrijke stimulans tot gedurf der spel. Er waren ook uitzonderlijk leu ke momenten in dit stuk, dik wijls ontstaan door de charmante wijze waarop de gejurkte perso nages zich wisten te gedragen, en door de élégance waarmee zij door hun klas- en sexe-genoten werden omringd. Wat dit betreft moeten wij ze ker de verschillende sierlijk uit gevoerde dansjes memoreren, in gestudeerd door Annemarie Kühne, die hoogstwaarschijnlijk ook een belangrijk aandeel heeft gehad in de dames-cursus! Ook de sterk-genuanceerde ver lichting heeft verschillende on derdelen als genoemde dansjes, bepaalde scènes en de sublieme décors een extra beloning gege ven. Zang en spel was, zoals in 't vlot aansluitende slotkoor klonk, „fris en blij"! Wij kunnen niet anders dan lof hebben voor 't belangrijke opvoe dingswerk dat hier in schoolver band verricht is, en wij hopen dan ook dat dergelijke vormen de bezigheden navolging zullen vinden. Voor belangstellenden zijn voor Woensdagavond nog en kele kaarten verkrijgbaar. G. v. d. I. T.O.G.B.K.L. ALKMAAR T.O.G. heeft gisteren een klaverj as-avond ge houden, waartoe deze vereniging de militairen van het B.K.L. had uitgenodigd. De jongens kregen van hun gastheren een ko,p koffie en zij hadden gratis roken. B.K.L. behaalde 27267 punten; T.O.G. 26779. De marsenprijs was voor het koppel Verberne-Verberne van T.O.G. Iedere militair keerde na deze geslaagde avond met een fraaie prijs naar de kazerne te rug. Burgerlijke Stand ALKMAAR Gehuwd: Isaac Wortel en Dorothy P. van Keppel. Overleden: Jacobus J. P. Spruijt, 78 jaar, weduwnaar van E. C. M. Leijen. Onvoorzichtige passagier ALKMAAR Gisterenmiddag omstreeks zes uur, stopte een auto op de Kennemerstraatweg. Een passagier stapte uit, zonder echter op te letten of er verkeer achter hem naderde. Hierdoor kwam een bromfietser in botsing met het portier. De man liep een bloedende hoofdwonde op en moest zich onder belwideline van een dokter laten slellen. Brom fiets en portier werden bescha digd, terwijl- tegen de passagier proces-verbaal werd opgemaakt Dal liep goed af ALKMAAR Gisterenmiddag heeft zich in de hoofdstraat een auto-ongeval voorgedaan dat wonderlijk goed afliep. Een vier jarig meisje stak met een autoped plotseling de weg over. terwijl een auto naderde. Een aanrijding kon niet worden voorkomen en het kind raakte tussen de voor wielen van de auto. Do-kter Schermerhorn, die onmiddellijk aanwezig was. constateerde, dat het meisje geen enkel letsel had opgelopen. ALKMAAR De heer M. Moorman heeft gisteren een merkwaardig jubileum gevierd. Hij was op deze dag veertig jaar in dienst bij de Nederlandse Spoorwegen. Niettemin is Lij pas vijfenvijttig jaar oud. Dat bete kent dus dat hij al op zijn vijf tiende levensjaar bij de N.S. in dienst is getreden. Nadat de heer Moorman ma chinist was geweest op het tram metje ZwolleBlokzijl, werd hij overgeplaatst op onze goede oude „Bello" en nu „Bello" min of meer ter ziele is. is de heer Moorman wagenvoerder in ge wone dienst. Zijn N.S.-leven is een leven vol avonturen ge weest. Daarop wees men giste ren. toen de jubilaris werd ge huldigd. Men prees de collegia liteit van de heer Moorman, die steeds plezierig met zijn mede- N.S.-mensen samenwerkte. Woorden van hulde en geluk wens werden gesproken door de hoofdconduc-teur L. de Leeuw, voorzitter van de afdeling van de Bond van Nederlands Ver voerpersoneel, die de jubilaris een enveloppe met inhoud over handigde. De machinist stoom- tractie B. J. Hemmen onder streepte zijn hartelijke woorden met het aanbieden van een Gro ninger koffiekan. De heer Moor man werd bovendien toegespro ken door de depotchef. de heer G. van Diffelen. De stationschef was verhinderd de jubilaris per soonlijk geluk te wensen. Kind aangereden ALKMAAR. In de P. C. Hooftstraat werd gistermiddag een drie-jarig meisje met haar autoped aangereden door een personenauto. Ernstig letsel liep het kind niet op. De autoped werd vernield. A.F.C.-nieuws ALKMAAR. Eindelijk zal clan de voetbal weer gaan rol len. Voor a.s. Zondag is vastge steld de wedstrijd Watervogels AFC Daar gaan wij natuurlijk in drommen naar toé. De reeds gekochte vervoersbewijzen zijn Zondag a.s. geldig. Voor hen die zich nojr van deze bewijzen wil len voorzien, bestaat daarvoor gelegenheid tot Vrijdagavond 7 u. bij Jaap Smit. Nieuwe Sloot 131, (el 4813. Leden van de Supp.ver betalen 1 1,10, niet-leden f 2,10. Geeft U bijtijds op i.v.m. de te nemen vervoersmaatregelen. Supporter ALKMAAR. Wie herinnert zich niet de „steentjes-actie" van Katholiek Thuisfront? Een pracht stunt om te komen tot de bouw van nieuwe tehuizen voor onze katholieke militairen! Daarna volgde een geestige combinatie van de E.H.B.O. en Thuisfront om een bepaald aan tal „verpleegsters" aan de man (soldaat) te helpen. Ook dat ge lukte schitterend, en bewerkte een opbrengst van nieuwe gel den, al weer ten bate van „onze jongens" in dienst. Doch Katholiek Thuisfront, dat alsmaar nieuwe tehuizen wil op richten of beter gezegd „moet" oprichten (want dat is beslist nodig), zit nu met een tekort van ruim vierhonderd duizend gulden. Om dit tekort weg te werken, is nu de „draadnagel-actie" be dacht; een stunt, die volgens „in gewijden" de beide vorige nog overtreft in oorspronkelijkheid van opzet. U krijgt a.s. Zondag allen ruimschoots gelegenheid om iets ..bij te spijkeren" tot opheffing van het genoemde tekort en tot vorming zelfs van een reserve voor nieuwe noodzakelijke acties ten gunste onzer militairen. Natuurlijk kunt u over een en ander met Katholiek Thuisfront van mening verschillen; doch ga vooral „geen spijkers op laag water zoeken". U kunt ze veel gemakkelijker in handen krijgen als u a.s. Zondag bij één onzer kerken „spijkers" koopt a 12''» cent per stuk. Weest echter ver standig en 'koopt er minstens twee voor één kwartje. Dan heeft u ook twee kansen op prachtige prijzen tot een totale waarde van dertig duizend gulden. Wilt u nog meer kansen, koopt dan vier draadnagels voor 50 cent; en wie zelf „goed in zijn losse spijkers" zit, zal slim doen door één gulden te besteden voor acht draadnagels en dus acht kansen op zeer aanlokkelijke prijzen. wilt natuurlijk in dit opzicht gaarne „de spijker op de kop tikken"; doch weest voorzichtig! De spijkers zijn namelijk voor zien van een plastic kapje, dat het geheim bevat, waarvan Zon dagavond de onthulling volgt per radio. Probeert daarom niet vóór het juiste moment „spijkers met kop pen" te slaan. U zoudt de boei radicaal kunnen bederven en uw kansen op een of meer prijzen kunnen „vernagelen". (Advertentie) ALKMAAR Op 19 Dec. van liet vorige jaar wilde de heer C. W. uit Den Helder, op de Kennemerstraatweg te Alkmaar, tegenover het kantoor van de Rijkswaterstaat, met zijn tot dat moment aldaar geparkeerde auto wegrijden en daartoe zijn wagen keren. Hij lette op het verkeer en zag dat hij zijn auto niet keren kon. Hij liet de richtingwijzer, die hij had uitgestoken daarop zakken. Daarna,, toen de weg vrij was, stak hij de wijzer weer uit en keerde zijn wagen, doch toen hij bezig was deze ma noeuvre uit te voeren, naderde een motorriide- uit de richting Heiloo die een botsing met W's wagen niet meer kon verdui den. De motorrijder werd ge wond. De heer W. stond gisteren voor de Alkmaarse rechtbank terecht, ervan beschuldigd dat hij door onvoorzichtig manoeuvreren schuldig zou zijn geweest aan dit ongeluk. De heer W. beweerde de mo torrijder tevoren niet te hebben gezien, hoewel hij op naderend verkeer had gelet. Hij meende dan ook dat de motorrijder met zeer grote vaart moet hebben gereden. De motorrijder zelf, die het bewustzijn verloor bij de aanrijding, herinnerde zich nog maar heel weinig van wat er was gebeurd. Hij zei met een vaart van 6070 K.M. te heb ben gereden. Een getuige, die op het moment van de aanrij ding voorbijfielste. zei het on geluk te hebben voorvoeld, toen hij de motorrijder zag naderen. Een getuige die in het kantoor van de Rijkswaterstaat voor het venster had gestaan heeft de motor pas gezien toen W. al met zijn wagen op de rechter- weghelft was. W. trachtte aan de hand van de situatieschets te be wijzen, dat de motorrijder zeer hard moet hebben gereden. De officier van, justitie, Mr. A. W. Holsteijn. meende dat de ma noeuvre van de heer W. ge vaarlijk was geweest, alleen al omdat die vlak bij de hoek van de Emmastraat geschiedde. Hij oordeelde dat W. lichtvaardig had gehandeld en hij zag niet in dat het keren van de wagen noodzakelijk was geweest. Hij eiste dan ook f 50.boete of 25 dagen hechtenis. De heer W. die zichzelf voor treffelijk verdedigde, wees er op dat hij uiterst voorzichtig had ge manoeuvreerd en dat er z.i. een grens was aan de voorzichtig heid. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. TONNEN, met gevuld ct Langestraat 39 - Alkmaar Telefoon 2185 Dierenbescherming ALKMAAR. Bij de heer Wayboer te Otenleek is komen aanlopen een herdershond, zwart van kleur, met een kettinghals band oan. Op no. 9 in de Kerk ban te Heiloo is een zwarte poes met witte poten en een witte borst komen aanlopen. Er is nog ter beschikking een zwarte her dershond met een ongeveer 5 weken oud jong. Adres L. Schutte Kogerpolder 430 te De Rijp Als deze dieren niet worden afge haald, dan worden ze gedood. Adres Inspecteur: C. Verwer, Zaagmolenstraat 36. Alkmaar Klaver jastournooi Alkmaar 700 jaar stad ALKMAAR. in café Beem- ster heerste Maandag j.l. op nieuw hoogspanning. Tijdens de vierde avond van het door de Beemster Boys georganiseerde touroooi, bereikte de spanning bij het begin van de derde ronde een ongekende hoogte. De drie teams gingen met slechts enkele punten verschil deze ronde in. De Troefjagers bleken tenslotte de sterksten en wonnen de dagprijs met 27071 pnt en 12 marsen, de Beemster Boys bezetten met 26887 pnt en 9 marsen de tweede en In 't Klein met 26335 pnt en 10 marsen de derde plaats. Maan dag 8 Maart volgt de vijfde speel avond. Eeii jaar voor loodrliefstal ALKMAAR. M. P. te Alk maar tegen wie IV2 jaar was geëist werd Dinsdagmorgen door de Meervoudige Kamer ver oordeeld voor diefstal van lood tot 1 jaar gevangenisstraf. Alkmaarse Wielerbaan ALKMAAR. Dezer dagen be gint de wielrenvereniging Alcma- ria Victrix met frisse moed aan de voortzetting van de actie, ont ketend om te komen tot de stich ting van een wielerbaan in Alk maar. Door het slechte weer van de laatste tijd. was het niet mo gelijk de lotenverkoop voortgang te doen vinden Zoals bekend hoopt men in Alkmaar in 1955 een wielerbaan aan te leggen. Er is een kapitaal van 50.ÖÖ0 nodig voor de aan leg van een betonnen baan met een lengte van 250 meter. Men tracht dit geld bijeen te garen door de reeds genoemde loterij en door het uitgeven van obligaties van 25.die weliswaar rente loos zijn. maar recht geven op een aantal entree-bewijzen. Kajottersnieuws ALKMAAR. Beste vrienden, wij vieren vanavond vastenavond, in echte ongedwongen kajotters- stijl. Wie een muziek-instrument be speelt neemt het maar mee. En neem jullie je kameraden ook mee. Behoedt uw spijkers voor be schadiging; bewaart ze zuinig en luistert Zondagavond met ge spannen aandacht naar de oplos sing van het „draadnagel geheim". We hopen, dat bij geen onzer katholieke stadgenoten de kwar tjes „spijkervast" zitten, doch dat ze allen zoveel mogelijk spijkers kopen ten bate van Kathoiliek Thuisfront entot vergroting van hun kans op een mooie prijs Grijpt uw kans zonder u aan de spijkers te prikken en steunt het prachtwerk van Katholiek Thuisfront met beproeving van uw geluk. Meisjescongregatie St. Josephparoehie ALKMAAR. Sursum Corda maakt deze week een lelijke fout.. A.s. Donderdag zijn niet de meis jes van 1217 jaar aan de beurt, zoals S.C. vermeldt. Maar deze Donderdag worden verwacht de meisjes van 1725 jaar. Ze komen dit keer weer bij een in de kerk, want de tempera tuur is weer best. Lourdes-klaverjasdrive ALKMAAR. Donderdag 25 Februari, onze tweede Lourdes- klaverjasdrive. Hoe gezellig en prettig is de vorige drive geweest. We willen het nog maar even in herinnering brengen dat er even als de vorige keer ook de nodige prachtprijzen zijn te verdienen. Inschrijven bij Jaap Smit op de Nieuwe Sloot En doe het nog op tijd om te leurstelling te voorkomen. In schrijfgeld slechts 0.50. Oris Kajottei-shuis moet uit puilen. Kajotters-Lourdescomité. W eersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Woensdagavond tot Donder, dagavond; NEVEL OF MIST Half tot zwaar bewolkt met op .vele plaatsen nevel of mist en hier en daar enige regen. Zwakke tot matige zuidelijke wind. Weinig verandering in temperatuur (Advertentie). rtWWWWWVWVWWWWVWWVWWWWVWWWVWWWVWVWW^ i, Vraagt ons eens prijsopgave J voor het Stavenuiter - Ritsevoort 21 5 s Eigen stoffeer-inrichting 5 5 *\YY\Y\\\YYY\\YYYYV\YYYY\\Y\Y\\\\YYY\VYYYY\\YYYY\Y\\YYY\\\\W\V Donateurscoiicert St. Cecilia HEILOO. A.s. Zondag 28 Februari des avonds te 8 uur geeft het muziekcorps „St. Ce cilia" haai- donateursconcert in de Aula van de St. Willibrordus- Stichting. Voor de pauze zullen verschillende muzieknummers ten gehore worden gebracht onder de bekwame leiding van de heer Oly. Het bestuur van „St. Cecilia" heeft zich verzekerd van de me dewerking van het bekende duo Maartje en Jan Buisman. Deze zullen na de pauze enige sketsjes voor het voetlicht brengen. Het belooft dus beslist een mooie avond te worden. De donateurs worden verzocht hun kaart voor controle mede te nemen. Voor nief-donateurs bedraagt de en treeprijs fl. Men wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn, daar er op tijd wordt begonnen en er geen plaatsbespreken is. Jaarvergadering K.V.P. HEILOO. Zoals U elders in dit blad hebt kunnen lezen (ad vertentie) heeft het bestuur van de K.V.P. afdeling Heiloo, op Vrijdagavond 26 Febr. des avonds te 8 uur in het Gezellenhuis de jaarvergadering uitgeschreven. De agenda bevat o.m. vaststellen contributie 1954 en bespreking verkiezingen Prov. Staten, twee nogal belangrijke punten. Het is daarom, dat genoemd bestuur alle leden oproept deze jaarver gadering zoveel mogelijk te be zoeken. Immers op deze manier wordt de band met de leden ver stevigd en kunnen de actuele pro blemen, waarvan momenteel de wereld vol is, gezamenlijk wor den besproken en ter bevoegde plaatse kenbaar gemaakt. ALKMAAR. Gistermorgen overleed te zijnen huize in de Emmastraat, in de ouderdom van 78 jaar, de heer J. J. P. Spruyt, in leven directeur van de N.V, Manufacturenhandel J. Spruyt, gevestigd aan de Langestraat. Tot Januari 1953 was de heer Spruyt nog dagelijks werkzaam in zijn zaak. Het laatste jaar echter was hij hiertoe om ge zondheidsredenen niet meer in staat. Hij was dertig jaar geleden een der oprichters van de inkoop- cotnibinatie KOFA. Indertijd be hoorden dergelijke combinaties nog tot de zeldzaamheden, maar de heer Spruyt heeft er voor geijverd deze handelsvormen levensrecht te geven. Hij maakte hiervan zijn levenswerk en dat hij volkomen geslaagd is, moge blijken uit de omvang van het huidige bedrijf. De heer Spruyt vervulde voorts nog enkele func ties in het bedrijfsleven. Onder meer was hij jarenlang commis saris van de Noorderbank. Tempo's volleynieuws ALKMAAR. Bij de dames hebben we met genoegen de af gelopen week tekenen van herstel geconstateerd. Het le team wist nl. met 31 te winnen van Ber gen en bleef daardoor de kop- loopsters goed volgen. Als U dit leest zal intussen de grote strijd tegen Jong Holland II, no. 1 op de ranglijst, gestreden zijn. Mis schien kunnen we U de volgende week melden, dat de achterstand verkleind is tot 3 punten! Het 2e vergiste zich bijna. Een volkomen onnodige 20 achter stand tegen Octopus II riep ang stige visioenen op, maar geluk kig werd het nog 22. Oppassen! De heren lieten ons lelijk in de steek! Het le slikte een bittere pil in de vorm van een 30 ne derlaag tegen P.C.B. I, voorna melijk veroorzaakt door zeer zwak spel. De partij tegen S.V.N. II vond geen doorgang door het niet opkomen van de scheidsrech ter. En het 2e? Twee nieuwe neder lagen, 31 tegen Octopus II en 3—0 tegen Povay II, werden aan de lijst toegevoegd. En toch blij ven we volhouden, dat het an ders kan, wat in de laatste partij duidelijk is gebleken. Als er maar niet steevast tegen het ein de van iedere set onrust in de ploeg' komt! We geven dus de moed niet op. Op 24 Febr. speelt het 2e da mesteam om 9 uur in de Koorn- laan (M) en op 26 Febr. het le herenteam om 8 uur in de Koorn- laan (J.). resp. tegen de dames en heren van The Smash II uit Castricum. Carnavalsbal BERGEN Alle R.K. jonge lui van Bergen, worden uitgeno digd deel te nemen aan het ge- costumeerde carnavalsfeest op Donderdag a.s. jn het St. Jans- gebouw. De dansmuziek wordt verzorgd door 4e Rythm Stars. Voor de meest geslaagde costuums worden prijzen uitge reikt. Koloniehnis weer bezet BERGEN AAN ZEE. Het centraal genootschap voor Her stellingsoorden, dat ook het kolo niehuis „Zeehuis" onder beheer heeft en wegens gebrek aan ko loniekinderen zijn deuren 2 maanden heeft moeten sluiten, ontvangt begin Maart weer een groot aantal bleekneusjes. In het sociale leven was de héér Spruyt ook een vooraan staande figuur. Acht en dertig jaiar was hij voorzitter van de „Pius Stichting" en als kerk meester van de Sint Dominicus- kerk heeft hij zich bijna veertig jaar verdienstelijk gemaakt. Met het overlijden van de heer Spruyt verliest Alkmaar een ge ziene persoon, die zich altijd in gespannen heeft om te werken voor het algemeen belang. Vrijdagmorgen wordt in de Sint Dominicuskerk de requiem mis opgedragen, waarna de be grafenis plaats vindt op het R.K. kerkhof Sint Barbara. Opdracht voor Alkmaars schildersbedrijf ALKMAAR Aan het Alk maarse schildersbedrijf Frans Ni.iman en Co is het schilder-, plas- en behangwerk opgedra gen van 97 woningen te Krom menie van de woningbouwver eniging „De Volkswoning". De opdracht is verleend met toe stemming van Wederopbouw. C ïiderscheidem ALKJa- AR Gistermorgen heeft de burgemeester van Alk maar Mr. Dr. Wytema de gou den medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitge reikt aan de heer Poppen, de ju bilerende procuratiehouder van de Amsterdamse Bank N.V. Ingezonden Alkmaar, 23 Febr. 1954. Geachte Redactie, Volgens artikelen, verschenen destijds in de „Alkmaarse Cou rant" en Zaterdag j.l. in het „Nieuw Noordhollands Dagblad", 250 krotwoningen in Alkmaar. Kosten nieuwbouw plm. ƒ2.000.000 of bij duplexbouw: plm. 1.250.000 Waarom de gemeentelijke reser ves niet bestemd voor kapitaals- verstrekking aan het Gemeente lijke Woningbedrijf, en desnoods ten behoeve van rente en aflos sing afgezien van de herdenking van Alkmaar 700 jaar stad? Men behoeft geen kniesoor te zijn, om de herdenking een rijkere inhoud te géven, en wat het zwaarst is, zal toch het zwaarst moeten wegen. M.i. de meest voor de hand liggende reactie van een op de beginselen der Christelijke naastenliefde stoelend gezag, bij de openbaring van dergelijke mensonterende woontoestanden. Men zou zich kunnen voorstel len, dat met een dergelijke bittere bijsmaak, de stadsbestuurderen toch slechts met bezwaard hart aan de feesten ,,cachet(?)" zouden kunnen geven. De waardering door hogerhand van de spontane geste van het opgeven der feestelijkheden, in de vorm van het toekennen van een extra bouwvolume over 3 jaar verdeeld, speciaal voor de krotop ruiming, lijkt mij overigens niet bij voorbaat uitgesloten, niette genstaande de hulpeloos geheven handen der Wethouders van Volkshuisvesting en Sociale Zaken Vroede vaderen, géén onproduc tieve „hoogste wijsheden' in het kader „Burger-Romme", maar BOUWEN Opdat met de vervan ging van krotwoningen op grote schaal, „van Alkmaar de Victorie" beginne Met dank voor de plaatsing. J. Uiten tuis, Verdronkenoord 51, Alkmaar

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3