Beurs Treintje in de avond gevaarlijk voor verkeer Moet men aan kinderen films laten'zien? Luchtwachtcentrum heeft groot personee Baby van duizend dartelde op de planken e Beurs I Zi ZIJN ER WEER! 1 Machine en bodemcultuiir kop en schotels ,;j SIERHUIS" L.T.J. bracht toneelavond Voorzitter K.C.B. treedt af Joego-Slavië Tramplan ,X)tto ingetrokken Wij ijzioiiig subsidie kleuterscholen "d gekocht voor de bin- e consumptie. 968.476 gulden ies bij de WABO te Eindhoven gehouden vergadering van aan- ers der N.V. Wabo on- ng van mr. J. H. Pas- Valkenswaard is een zaad van commissarissen bestaande uit mr. F. C. lmans, president van de r te Den Bosch, de ac- J. A. P. Cornelisse te n die destijds door de als deskundige voor de erd aangewezen en mr. Cammelbeeck, advocaat reur te Eindhoven.- s de overgelegde jaar- i was op 31 December alleen het gehele kapi- 1 millioen gulden verlo- bestond bovendien nog es van 1.300.000 gulden, de beëindiging van be- iverken en de medewer- crediteuren, die met 90 :ijn accoord gegaan, kon lecember 1953 tegenover aal van 1 millioen gul een actief van 31.553 ssteld worden, zodat het t 968.476 gulden is weg- Mr. Pastoors deelde t enkele objecten op sta- dank zij de financiële ring van derden, iere ,gang van zaken zal :lijk afhangen van de at van het niciuwe be- directeur A. IJsselstein. 'yetere stemming DAM, 25 Febr. Vandaag eurze sprake van een be- *rstel. Na een enigszins wei- ening trokken de koersen allen aan en tegen slot wa- lige verschillen van 2 h 3 a zeldzaamheid. De Holland ijn heeft haar dividend be- akt, 10 pet. in contanten, ider dan het vorige jaar, 3ct. werd betaald, al werd pet. in aandelen uitgekeerd, fandelen moesten zich een getroosten, de nieuwe mdhaafden zich. De overige papieren waren in door- oudend. ire transferbeperkingen uit 7aren nog niet tot de beurs jen. Vooral Amsterdam Rub- limaatschappij ontmoetten lust, zodat circa 2 punten genoteerd. H.V.A. deelde n de betere stemming en udend. De Javase gemeen- handhaafden zidh. Op de rkt onderscheidde Philips Vooral begin beurs werd er ield, waarbij de koers circa teeg tot 229. Unilever en i op peil, doch Kon. Olie gaan en was eerder een r. Met belangstelling heeft nnis genomen van de stand bij de Wabo. „Er zit in iets in", is het algemene De aandelen noteerden 1 op 34. Tegen middenbeurs- d plotseling een open hoek ;e Peru, die een halve punt 7Vj, dit in navolging van ;e markt. Guldensbeleggin- prijshoudend. Amerikanen Rubber 38 38 136 136 I. „Vico" 33 1 49% 46% Rubber 54 54 1 sr Cult47 46 1 erika Lijn 151% 150 Ihlna Paket 122% 122 133 132% vaart 132% 132% d. Lloyd 136'/. 135% ■vaart Unie 133 137% ?hs. van 168 168% 'ederland 145'/; 144% 125% 126% uur-Mij60% 61% 'Uiker Unie 79'/, Cult. Mij. 22% 22% My 118% 118% 100 99 Co182 183 liss. Katoen A 174 172% erkspoor A A 143 143 dyers' I&H A 165%e 165% van. Organ A 186 186% niem NBvA 76'/» 76 V. Gas NBvA 105 104% Drsumij. cvA 118% 117% IT. H. Mi). A 203 200% intz Schum. A 138 138% outh.AIberts A DUth. Pont A 130'/, 131% ternatio A 161% 163'/» nde Teves A 130 178 1 olukse HV. A 73% 75% ils Co. A 132 g. Explor. A 10974 109% mg. Expl.M A 43 43% >st-Bomeo A 53 52 ïm. Eigend. A 164'/, 163% /uitvaart A 130% 130% epp. C. Mij. A 15% 15% •endsb. Tab. A 83 82'/, isoeki Tab. A 155 160 dep A 83 81 1 'laga Pat. A 46% 42% indar Oliep. A 117% 117 1 jombezi C. A 164% 164% bert Heyn A 191 b alvischv. A 79% 79 hev. Expl. A 83% 83% lomsen H. A 132% 132 ilen Sab. cvA 62 b izellig thuis doorbren- un oom en tante Betsy, /olgende dag was het en gehele dag vrij en met Else een rond- ■en Londen in de ma- juffrouw Sybil! n was mooi. Phil zette eën en hypothesen uit en floot van pure le- et Bruidskoor uit Lo- 1FDSTUK XXIX ie het voor geen geld eld bekennen, maar hij -el een beetje huiverig, et Else voor de kleine nd, die hem aanstonds [ige schoot van moeder nemen en in de hoogte wel meer gevlogen, an, maar deze keer zou ybill zijn Beatrice zijn, se zou voeren naar.... n? Naar Dantes hemel, 5vuur? Naar geen van laatsen had hij tot nog leciaal verlangen, rs van juffrouw Sybil esterlijk de sohrijfma- pelen en beheersen, vliegmachine is, dunkt og geheel iets anders, naar Else. Bij haar i kinderlijke vreugde nend avontuur. 1 lang gèmerkt wat er 'ing en had haar stille in. hè Phil?" loog hij vei vuur. Sybil kwam aange- oegroett.e haar gasten (Wordt vervolgd) Vrijdag 26 Februari 1954 Pagina 3 INGEZONDEN Ondergetekende had graag het volgende geplaatst gezien. bij voorbaat dankend voor Uw me dewerking. Dinsdagavond 23 Februari 1954 kwamen wij vanuit den Helder in de richting Alkmaar gereden en passeerden om pl.m. 20.15 uur de eerste onbewaakte overweg voor de Koedijker vlotbrug Bij het passeren van deze overweg moesten wij even aan Bello den ken, wij vertelden tegen onszelf: voor Bello behoef je niet meer bang te zijn want deze rijdt niet meer. Daarna passeerden wij de Koedijker vlotbrug welke ge. opend was, er stonden ook enige auto's voor de afsluitbomen te wachten. De snelheid waarmee wij in de richting Alkmaar reden bedroeg 75 km per uur, op een gegeven moment hoorden wii fluitsignalen. Wij veronderstelden dat deze afkomstig waren van de boot in het N.H. Kanaal die de geopende vlotbrug passeerde. Doch wat gebeurde er nu? Plot seling stak bij de tweede over weg een goederentreintje de weg over. dat daar achter de huizen vandaan kwam, zonder gestopt te hebben. Wij schrokken hevig, be gonnen te remmen wat wij kon. den en bleven gelukkig op een meter afstand van het passerende treintje stilstaan. Wij stapten uit van schrik en maakten een praat je met de automobilist die vlak achter ons had gereden. Dez mijnheer was van gelijke gedach te geweest, n.l. dat de fluitsigna. len afkomstig waren van de boot en niet van de tram. Wij felici teerden elkander, gezien het voor ons beiden goed was afgelopen, ofschoon hij grote moeite had se. bad om niet boven op ons te rij den. door ons plotseling remmen. Wii waren het er direct over eens dat de situatie daar ter plaatse levensgevaarlijk was en besloten dan ook ons hierover met de Riiksverkeerspolitie in Alkmaar in verbinding te stellen. Daar werden wij zeer vriendelijk door de dienstdoende politie-beambte te woord gestaan, doch deze zag geen kans hier iets aan te ver anderen Zo langzamerhand heeft hii ieder de mening post gevat, dat daar ter plaatse geen treintje meer rijdt, daar hier regelmatig door de pers over is geschreven, noch achteraf bliikt, dat de Ned. Sooorwegen zo af en toe nog een goederentreintje laten rijden. Om. dat het daar ter plaatse nog vre selijk donker is ook, en het treintje uitermate slecht verlicht is. (toevallig brandde maar een petroleumlamp), betekent dit een groot gevaar. Zou het niet aan te bevelen zijn dat de Ned. Spoor wegen dit goederentreintje bij voorbaat op de dag lieten rijden en niet in het donker avonduur. Receptie F. H. Ringers ALKMAAR. Gistermiddag hield het echtpaar F. H. Rmgers een drukbezochte receptie in de Harmonie ter gelegenheid van hun veertigjarig huwelijksfeest. Velen kwamen getuigen van hun belangstelling. Onder de aanwezi gen zagen we Jhr. mr van Kin schot. burgemeester van Leiden, vroeger vain Alkmaar, de heer J. Dreeuws, commissaris van politie, vele vertegenwoordigers uit het zakenleven en verschillende le den van de brandweer. Talloze bloemstukken en geschenken on derstreepten de gelukwensen. Finale persoonlijk kamoioensehap 2e kl. libre ALKMAAR. Van 15 tot en met 20 Febr j.l. zijn de voorwed strijden gehóuden voor de per soonlijke kampioenschappen van het district Alkmaar en Omstre ken tweede klasse libre. Door niet minder dan 28 leden van diverse verenigingen werd daaraan deel genomen. Thans zijn de namen bekend geworden van de acht heren die de finale bereikten en die Maandag a.s. 1 Maart in Hotel Ceres zullen gaan strijden om het kampioenschap. J. Koelemey, b.v. „Gekroonde Valk": H. Bus. b.v „Gekroonde Valk": J. de Boer. b.v. „Door braak": P. Kamp, b.v. „Door braak": N. de Graaf, b.v „Witte Huis:: J. Poetskoke, b.v. „Opti misten"; D. Wester, b.v. „Excel sior": J. de Ruiter, b.v „Linden- hoek". De organisatie is in handen van de biljartvereniging „De Linden- hoek". De aanvang van de par tijen is gesteld op zeven uur. Zou het ook niet wenselijk zijn, dat, wanneer die mogelijkheid niet bestaat voor het op de dag laten rijden, er 's avonds bij de overweg gestopt wordt door het treintje, en er een man uitstapt voorzien van een rode lantaarn, die dan kan waarschuwen met behulp van die lantaarn. Wij ho pen dat de autoriteiten die in staat zijn hier iets aan te doen. niet zullen nalaten hierin veran dering te brengen, daar anders naar onze bescheiden mening ernstige ongelukken niet zullen uitblijven. Dat het moge helpen. Hoogachtend, M. F Keuss, Verdronkenoord 95. Alkmaar (Advertentie) ^0 10/00000100^000/00100000000100000000000000000/0100000/0/0/0, s Die MOOIE PORCELEINEN 5 1.35 per stuk 4 stuks f 5.— 5 Langestraat 86 - Alkmaar Tel. 4292 ,S 000000000/00000000000000000000000000000000000000000000000000» Stichting Klinisch Hoger Onderwijs ROTTERDAM. 25 Febr. Ge slaagd voor het artsexamen de heer J. Donner. Broep op Lan- vendijk ALKMAAR Op het Lucht wachtcentrum aan de Boezemsin gel worden regelmatig personen, die in zekere mate een invloed rijke functie hekleden, bijeen geroepen om op de hoogte gesteld te worden van het werk, dat in het Luchtwachtcentrum door de plotsters, d.z. reserve Milva's verricht wordt. Gisteren waren de plaatselijke commissies van de Steun Wettig Gezag uit Alkmaar en omliggen de piaatsen aanwezig. De avond werd door de voorzitter van_ de Gewestelijke Commissie S.W.G. in Noord-Holland Noord, de heer H. van Alphen, met een kort woord geopend. Na hem hield de kapitein J. de Groot een inleiding over de taak en functie van de Lucht- wachtcenitra. Kap. de Groot wees erop, dat vooral in oorlogstijd een goed functionnerende lucht verdediging onmisbaar is. De luchtverdediging heeft niet ge noeg aan de beproefde systemen uit vorige oorlogen, zoals de ra dar, maar behoeft ook een sterk georganiseerde waarschuwings dienst. Hiervoor is n-u de lucht wachtdienst ingesteld. Spr. ?af een uiteenzetting van de gang van zaken in deze dienst. Enige tijd weidden we reeds uit over het gesprokene. De tweede luitenante me]. Aartsma vertelde vervolgens iets over de werving, keuring en werkwijze van de meisjes, die het „piotten" verzorgen. Zij be treurde het. dat er over het al gemeen nog steeds minderwaar dig wordt neergezien op meisjes in uniform. Dikwijls zijn meisjes, die een bezoek gebracht hebben aan het luchtwachtcentrum en thousiast over het werk, maar meestal sluiten zij zich door de tegenwerking van ouders niet bij de res. Milva aan. De tegenwer king is, aldus mej. Aartsma, een gevolg van onwetendheid voor zover het betreft de omstandig heden. waaronder de dames wer ken. In Alkmaar zijn honderd meisjes nodig, op het ogenblik beschikt men er over niet taeer dan vijftien. Zij zijn gerecruteerd uit alle godsdienstige en politieke richtingen. Na de beide inleidingen was er noa gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een druk. gebruik werd gemaakt. BERGEN. In het Oranj Hotel hield de heer W. J. Veer, directeur vanhet „Nederlands centrum van onderwijs en opvoe ding" voor de „N.U.S.O.". de hond van speeltuinorganisaties, die in de lande 428 verenigingen omvat, een inleiding over het onderwerp „Jeugd en film". Kinderen denken in beelden, vaak op primitieve wijze Vandaar d'at krantenstrips en beeldromans zo'n grote aantrekkingskracht op hen uitoefenen. Bijzonder aan trekkelijk is de film, juist omdat de film technisch zo geperfec- tlonneerd is. Sinds 1898. tóen de film werd uitgevonden heeft zij een reusachtige evolutie doorge maakt, 'die evenwel niet altijd naar de gunstige ziide is uitge vallen.Zii prijst de riikdom, macht en roem. Zij veroorzaakt bij velen het sterke verlangen deze ele menten te hebben. De film is vaak zonder realiteit en daarom volgt teleurstelling door het on bereikbare dat weidt tentoonge spreid. De film is een goedkoop maar bovendien een gemakkelijk vermaak. Men kan beelden en geluid over 'zich heen laten lopen, en voor hen d.ie geen critiscb on derscheid weet te maken, geldt hier de betiteling van de bios coop' „de avondschool voor de massa", omdat deze alleen maar oog heeft voor de mooie, vaak onwerkelijke dingen. Waar men kinderen goede boe ken in handen geeft, aangepast bij hun leeftijd, is waakzaamheid bij het uitzoeken van een goede film voor hen, van nog groter belang. Ouders en opvoeders die nen zich dat goed te realiseren. Kinderfilms dienen aan de hoog ste eisen te voldoen. Helaas zijn er weinig goede kinderfilms. In enkele plaatsen, o.a. Leeuwarden hebben organisaties de oplossing van liet filmprobleem zelf ter hand genomen. Zij hebben kin- öermiddagen met speciale kinder films georganiseerd. Zij stelden zich d'aarbij op het standpunt dat in het winterseizoen het verto nen van één kinderfilm per U:i\|>\ VRIJDAG 26 FEBRUARI 'T GULDEN VLIES: Scho- lierenhal van Dansinstituut Arendsen, 8 uur WAPEN van HEEMSKERK- 2 uur en 8 uur: Kninde- monstraties. 8 uur Feestavond R.A.SA. Bioscopen: CINEMA: ..Nachteskader". 14 iaar 8 uur. REX- „Staatsvijand no. 1". 2.36 en 8 uur. a.l HARMONIE: „Gaslicht". 18 jaar. 8 uur. VICTORIA: „Gekooide Fu rie". 14 iaar. 8 uur. ZATERDAG 27 FEBRUARI GULDEN VLIES: Toon Her mans met „Ballot". 8 uur WAPEN van HEEMSKERK' Reünie deelnemers reizen van .De Magneet". 8 uur. RUSTENDE JAGER. Heiloo: Feestavond NACO. 8 uur. OUDE HERBERG. Heiloo: Muziek tot 2.00 uur. BIOSCOPEN: Als Vrijdag Voorstellingen 7.00 en 9.30 uur. Rex ook om 2.30 uur Waterstanden Zaterdag, hoog water 23.45 en 12.30 uur laag water 6.00 en 18.40 uur Voorlichtingsavond van de Ned. Heide Maatschappij ALKMAAR. Gisteravond heeft de Ned. Heide Maatschappij wederom een voorlichtingsavond gehouden in Het Wapen van Heemskerk. De heer Wijnbergen uit Arnhem vertelde veel we tenswaardigheden over de verbe tering van cultuurgronden op mechanische wijze. Hij illustreer de zijn woorden door middel van film en lantaarnplaatjes, die ons een aanschouwelijk beeld gaven van wat er op mechanisch gebied momenteel in ons land aan de orde is. We zagen de schijvenploeg en de schij'veneg, de bulldozer, die de kruiwagen vervangt en die bovendien een sorteermachine is, de scraper en de dumper, de ge motoriseerde kipkar, de dragline als spitapparaat, speciaal voor slappe gronden, de Amerikaanse sleuvensraver. die graaft tot een diepte van 1.60 meter en die een sleuf maakt van 40 cm breedte, die hij bovendien direct onder helling af kan werken, een prach tige machine, maar te duur voor zijn productie. De wegschaaf za gen wij, die -een uitkomst betekent voor de verbetering van zand wegen, oude en moderne sleuven- ploegen vertoonden zich op het witte doek. En dat is dan nog maar een greep uit het vele we tenswaardige dat daar gisteravond te horen viel en te zien. Nadat voorzitter Nobel de heer Wijn bergen voor ziin interessante cau serie had 'bedankt, beantwoordde deze nog verschillende vragen, die gerezen waren tussen de vele be langstellenden die deze avond bijwoonden. Grosl«i«tstPiiiiuimr WAARLAND. Zondag 28 Febr. a.s. van 's morgens 8.30 tot 12 uur en 's middags van 1 tot 3 uur zal in de school de groslijst- stemming plaats hebben voor' de Provinciale Staten. Elk lid der K.V.P. krijgt een oproepinsskaart welke men moet meenemen om te kunnen stemmen. Als men met het politiek advies accoord gaat. dan kan men volstaan met één hokje zwart te maken. Wan neer men een andere volgorde wenst, nummert men de meest gewilde candidaat met 1. vervol gens 2 tot en met 14. Niet meer en niet minder, anders is het bil jet ongeldig. ALKMAAR Daar was dan weer eens „De baby van duizend weken", op het toneel van „Het Wapen van Heemskerk". Hans Nesna, de geestelijke vader van deze 3 delige klucht, is wel de beste vriend van de amateurtone listen, want op de meeste reper- toirs prijkt dit kolderachtig ver haal. Op verschillende wijze, door verschillende amateurs en onder verschillende omstandigheden, is deze klucht al opgevoerd. En dit. maal was het de R.K. Gemengde Toneelvereniging van de L.T.J., afd. Alkmaar en Omstreken, die zich aan een opvoering had ge waagd. Is het nodig, dat we de inhoud van dit kluchtig gebeuren nog eens uitvoerig beschrijven? Wel nu, voor degenen die het niet weten, is er een Dorus Polder man, die pensionhouder is en die behalve een vrouw nog een broer bezit die in Amerika woont. Dorus heeft deze broer wijs ge maakt een dochtertje te hebben weshalve de liefdevolle broer hem wekelijks geschenken en geld voor dit dochtertje opstuurt. Op zekere (slechte) dag krijgt deze broer het in zijn hoofd. Do rus en daarmee zijn nichtje eens te gaan opzoeken. En nu is het de vrouw van Dorus, Marie, die mei sluw overleg, het dienst meisje Trees transformeert tot een 12-jarig dochtertje, genaamd Loesje. Loesje dartelt met een vleehtje over het toneel en balt met de inmiddels gearriveerde oom uit Amerika. Aldus is het gevaar schijnbaar afgewend. Niet helemaal, natuurlijk, want nu is het deze zelfde Loesje, die overigens geen 12 maar 21 jaar oud is die verliefd wordt op .de rijke oom. Het onweer breekt los op een komische wij ze en het slot is een happy end, met zoveel gelukkige mensen, dat men huiverig wordt van al dat geluk. Intussen wandelen er nog een paar andere figuren over het toneel, om de zaak te ensceneren en nog wat ingewikkelder te ma ken. Behoorlijk spelpeil Tussen al deze en reeds eer der opgevoerde baby's, is die van de L.T.J. niet eens zo erg ongunstig. Er werd gespeeld, vor melijk. natuurlijk: men is nu een maal geen beroepsartist Maar het was aanvaardbaar en soms zelfs heel goed. En daarvan was Dorus (Jan Berger) wel een van de sympathiekste en meest over tuigende spelers Marie. ziin vrouw. (Annie Smit) deed haai' best een waardige Kenau te ziin Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Ina J. d.v. J. F. Popma en H. Dolstra: Aaltje J. d.v. H. Bruiin en N. E. Lak; Jacobus C. z.v. C. Knoef en E. M. Balk; George z.v. G. Lina en A. Mul. Ondertrouwd: Mathijs v. d. Werken en Maria E. Wit: Jan Laagland Winder en_ Albertje en het gelukte haar deze figuur aannemelijk te maken. De oom (Jo Schouten) vonden wij voor zijn veertig jaren wel wat erg jong; maar de tijd zal dit gene zen. Tenslotte leverden de ande ren eveneens behoorlijk spel, dat gezien het amateuristisch po gen geslaagd genoemd mag worden. Dit alles kwam tenslotte slechts tot stand door de man achter de coulissen, de heer G. Louter, die de regie had in sa menwerking met de grimeur, de heer Groothuizen. Vermelden we dan nog. dat de firma Spruyt vrijwillig het benodigde meubilair heeft afgestaan en dat het pu bliek tevreden glimlachend huis waarts ging. BLOEMISTEN VIEREN FEEST ALKMAAR. Gisteren her- maand voldoende moet worden geacht. Deze organisatie werkt met aanwijsbare successen. Door de kinderen slechts af en toe een goede film te laten zien, wordt hun goede smaak vooral voor de toekomst veredeld en hun objec tiviteit vergroot. Bij aanvragen van films bij verhuurkantoren dienen de orga nisaties op te passen dat zij geen oude. slechte en uitgerouleerde films ontvangen. Om er varn ver zekerd te zijn goede films te draaien, vrage men lijsten aan bij het „Instituut Film en Jeugd", in Den Haag. waarin Pater Dircksen als filmcriticus er, de heer Pe ters, bekend om zijn onderwijs- films voor de katholieke scholen, zitting hebben. Men ontvangt dan titels van films die de gedach ten sportief beïnvloeden en een prikkel zijn voor gezonde activi teit. WIJZIGING SPREEKUUR WETHOUDER In verhand met li uis vestingszaken ALKMAAR Met inganc van 1 Maart a.s. zal wethouder Ven- neker op zijn gewone wekelijkse spreekuur, Maandags van 4 tot 5 uur, alleen kunnen behandelen aangelegenheden, die sociale za ken betreffen. Voor zaken met betrekking op de huisvesting zal hij voortaan uitsluitend te spre ken zijn op Donderdagmorgen van 9 tot 11 uur. Zij die tot dit spreekuur wensen t-e worden toe gelaten, dienen dit schriftelijk aan te vragen, hetzij bij de wet houder, hetzij bij het bureau huis vesting, Oudegracht 86. Van dit bureau ontvangt men dan een oproepingskaart, waarop dag en uur, wanneer men wordt ver wacht staan aangegeven. Deze kaart móet aan de bode worden getoond. Zonder kaart krijgt, men geen toe/gang. Door deze regeling zal het niet meer voorkomen, dat men lange tijd moet wachten en is het bovendien mogelijk, dat de wethouder zioh van te voren op de hoogte stelt omtrent de geval len waarover men hem wenst te spreken. Opening nieuwe zaak HEILOO. Op de plaats waar Limmen en Heiloo zich samen voegen. staat al jarenlang het café „Tolhuis", welke in de loop der jaren met wisselend succes geëxploiteerd is. Thans is dit café door de gedurfde ondernemings geest van de heer van Veen uit Alkmaar in zijn geheel verbouwd en hernieuwd, en herschapen in een hotel-, café-restaurant. Donderdagmiddag 4 uur. in aanwezigheid van vele genodig den. waaronder B. en W. van Heiloo, had de officiële opening plaats van deze moderne en naai de eisen des tijds ingerichte zaak, waarvan alleen de historische naam „Tolhuis" ons nog aan het oude herinnert. De restauratiezaal. bij deÊe ge legenheid verfraait met vele bloemstukken, doet zeer gezellig aan, en om een bepaalde sfeer te scheppen of te verhogen is een veelkleurige neonverlichting aan gebracht. Direct achter deze zaal is een prima ingerichte keuken, waarvoor een speciale kok is aangesteld. Boven is in keurig verzorgde kamers de slaapgelegenheid, waar plaats is voor vele gasten. Het werk werd uitgevoerd door de aannemer P. C. Kaan- Weersverwachtin" medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond BUIEN Nu en dan buien afgewisseld door opklaringen. Overwe gend krachtige wind tussen Zuid-West en West. Weinig verandering in temperatuur. K.F.C.-keuring ALKMAAR: Rex: „Staatsvijand no. 1", alle leeft. Cinema- Americain: „Nachteskader", 14 jr. Harmonie: „Gaslicht", 18 jr. Victoria: .Gekooide Fu rie", 14 jr.; „Ave Maria", 18 jr. met voorbehoud. Kaasmarkt Alkmaar ALKMAAR. 26 Febr. 2 sta pels boerenkaas 912 kg f 1.86 per kg. Notering fabriekskaas f 1.84 per kg. Handel vlug. „Het land van Tito NRD SCHARWOUDE De K. dorp van Heiloo. terwijl de heei a.B. had Woensdagavond de emir k nomon mi A1 Lr tv» aar hol OI cr'TTTt- INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN ALKMAAR Ingekomen: A. O. F. Wüs'tenberg en echtg. van Utrecht naar Zeswielenstraat 26: A. K. van den Berg, wed. van Kamp en dochter van Amsterdam naar Fontein Verschuirstraat 2; G. G. van den Berg van Pladjoe naar Corfstraat 10: M. A. Dijk man geb. Dekker van Koedijk n. Korte Landstraat 24: D. P. van Keppel van Castricum naai' Sta tionsweg 158: G. de Leeuw van Heerlen naai' Bisschop Botteman- nestraat 78; A. J. van Oosten van Amsterdam naar Wilhelminalaan 8; W. J. E. van Setten van Gou da naar Koningstraat 5; C. Bar- singerhorn van Warmenhuizen n Uitenboschstraat 139: H. Davids van Sleen naar van der Lijnstraat 12; S. Kwast van Akersloot naar Omval 18; A. Rooker van Wor- merveer naar Corfstraat 13; G. A. Smit en echtg. van Utrecht naar Spoorstraat 52; J. Stamhuis dacht de Bloemisten Bond ziin van naar stationsweg 48: M. derde lustrum, of te wel zijn 15- jarig bestaan. Een heugelijk feit, dat natuurlijk met enige cere monie moest worden gevierd. Deze viering droeg echter een intiem maar daarom niet minder feestelijk karakter. De bovenzaal van café Tom was versierd op een wijze, zoals men die slechts aan bloemisten kan toevertrou wen. Gisteravond zijn daar toen de vriendschapsbanden met alle feest-goden nog eens wat nauwer aangehaald. Enigszins herademd is het wachten nu op het vierde lustrum. Burgerlijke Slaiul HEILOO Overleden: Maarke Ham, oud 81 jaar, zonder beroep: Cornells Heins, oud 75 jaar, zon der beroep- Petronella Elisabeth Cramer, wed. van Stevenhaagen, oud 76 jaar. Geboren: Petrus Johannes zoon van Petrus J. van der Maat en Wilhelmina Kaandorp; Paulus Jo hannes zoon van Wilhelmus C. Zandbergen en Cornelia Visser. Geslaagd HEILOO. Bij de door de H.M.V. gehouden examens te Den Haag slaagden voor costu- mière de dames B Hoebe uit Castricum, Gerda Kops uit Ber gen en T Kerssens uit Akersloot, allen leerlingen van de mode vakschool te Heiloo. directrice mevrouw A. P A Klerks-Roo- vers. BERGEN. Naai wij verne men is één der twee Bergense tramplannen, het plan „Otto". dat voorziet in een tramverbinding tussen Alkmaar en Bergen aan Zee gedurende heel het jaar, in getrokken. Men zal nu verdere be sprekingen voeren over het twee de plan. het plan-Burgersdijk, volgeés hetwelk een tramverbin ding met één rijtuig zal worden gehandhaafd tussen Bergen en Bergen aan Zee. maar met dien verstande, dat deze verbinding slechts rijdt in de seiz'oentijd. BERGEN On 4 April a.s. zal de voorzitter van he» Kunste naarscentrum Bergen. Mr A F. Kamp. zijn functie neerleggen m verband met de opdracht tot het samensteller) en redigeren van 'n gedenkboek dat uitgegeven zal worden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de tech- i nteohe Hogeschool te Delft Ge-.Deutsche Ferien-kolonie". thans durende vijf jaar is de hr Kamp huize Zon en Zee, aan de Ver- de stuwende figuur geweest ach-spijekweg 3 te Bergen aan Zee, is ter 't Kunstenaars Centrum Ber- thans aangekocht door het Bur- gen, dat onder zijn leiding be- l gerweeshuis te Amsterdam, dat Mulder: Nicolaas J. Buren ënkendheid heeft gekregen tot ver gevestigd is aan de St. Luciën- Hendrika A. T. Lansen. over de landsgrenzen. steeg aldaar. Burgerweeshuis le A'flaiu koopl „Zon en Zee" BERGEN. De vroegere Brederode van Bergen naar Wil helminalaan 11; L. Dijkstra en ge zin van Velsen naar Corfstraat 59 F. J. J. Flieger van Krommenie naar Anna van Burenstraat 53; A de Gier van Bergen naar Wilhel minalaan 11; A. N. Schrijer van Bergen n. Uitenboschstraat 143; G. de Jong en echtg. van Oter- leek naar Frieseweg 2; L. C. van de Rovaart van Amsterdam naar WiHielminalaan 11; M. van Am- stel van Harderwijk naar Uiten boschstraat 48; N. F. Bleijendaal en gezin van Heerhugowaard n. Dijk 8; E. de Haas van Bussum naar Kennemerstraatweg 114; C. H. N. Frankenmolen van Bergen naar Leeuwenbekstraat 26; N Zwanenburg en gezin van Wies- baden naar Laat 2; D. Funcke van Eindhoven naar Stationsweg 42; N. J. C. L. Idema en gezin van Oudorp naar Papiermolenstr. 2; R. de Jong van Leeuwardera- deel naar Heilooërdijk 7; J. N. Kager en gezin van Bergen naar Zeglis 24: A. E. Prakken van Utrecht naai' Kennemerpark 22; C. Tijsterman van Oudorp naar Papiermolenstraat 2: J. A. de Waard van Castricum n. Oudor- perdijkje 37; J. A. Kotster en ge zin van Schagen naar Hoornse- kade 11; C. Hartog, geb. Zand- voort van Velsen naar Spoorstr. 89. Vertrokken: J. E. Louwen van Zeglis 24 naar Bergen; M. W. J. Nieuwenkanip van Bergerweg 55 naar Eindhoven; N. W, Pelt van Spieghelstraat 27 naar Weert; K. K. Pieloor van Huygensstraat 46a naar Weert: H. W. Rohde van Gasthuisstraat 1 naar Weert: W. Roth van Dahliastraat 25 naar Weert; J. M. Ruck van Ripping- straat 4 naar Amsterdam; P. de Waal en gezin van Papiermolen straat 2 naar Oudorp; A. M. Ad miraal van Oosterburgerstraat 9 naai' Harlingen: K. Bijl en gezin I van Schermerweg 101 naar Den i Helder; G. Donker, wed. Franke i en kinderen van Corn. Evertsen- plein 3 naar Amersfoort; W. Ap- pel. geb. Fritsma van Ingeland straat 6 naar Vlissingen; J. M. van der Heyden van Juliana van Stolberglaan 32 naar Heiloo; J. J. Impink van Koningsweg 24 naar Haaksbergen; A. M. Klugt van Ropjesküil 5 naai' Castricum; J. Mulder van Korenbloemstraat 6 naar Mook; A. G. C. Harks, geb. van Veen van Overdiepad 9 naar Eindhoven; W. C. Wiering van Dr Schaepmankade 10 naar Nijme gen; A. A. Heinis, geb. van Ber- kum van Geestersingel 36 naar Graft; P. J. Logger van Luttik Oudorp 98 naar St. Pancras; J. P. de Moei van Laat 202 naar Rot terdam; T. Ruiter en gezin van Spoorstraat 52 naar Bergen; K. A. Volger van Lyceumstraat 34 naar U.S.A. Koeman uit Alkmaar het electro- technische. en de heer Jensch van Heiloo het schilderwerk ver zorgde. Namens het gemeentebestuur van Heiloo sprak burgemeester Kali' zijn hartelijke felicitatie uit, en wenste de heer van Veen een succesvolle en goedlopende zaak toe. Moge dit prijzenswaardig ini tiatief van de heer van Veen, welke een resultaat is van jaren hard werken, met succes be kroond worden. Burgerlijke Stand BERGEN. Geboren: Menno Johannes, z. v. J. Bos en H. Fol- gers, van Hasseltweg 10; Theo- dorus. z. v. W. Schotten en M Witte. Verlengde Geestweg 8; Jo hannes Gerardus Franciscus Jo seph, z. v. J. J. Govers en M. G. Kops. Kogendij'k 66. Gehuwd: Pieter Herman van Dijk en Hilligje Ekkel; Cornells van Diepen èn Marie Nelli Jo hanna van der Plas Overleden Johanna Cornelia Maria Ooijevaar, 77 jaar; Maartje Donker,-echtg. van Klaas Pijper, 85 jaar. Kost 900 gld. meer ST. PANCRAS. De Raad de zer gemeente die onlangs een plan tot onteigening voorlopig goedkeurde van het perceel Bo- venweg 178. gedeeltelijk, 980 vierk. meter, gelegen aan de Bak kerslaan, kon ook deze maal niet tot overeenstemming komen. Met dezelfde tegenstemmers werd het echter overeenkomstig art. 83 van de Onteigeningswet ten name van de gemeente aangenomen, met de heren Timmer, Duif en van Kampen tegen. Daar geen van de heren in herhaling wilde treden, bleven discussies uit. Ter uitvoering van het uitbrei dingsplan was het gewenst een strook grond aan de Bakkerslaan ter breedte van 3 meter aan te kopen over de gehele lengte, van J. Kerkmeer voor f 500 en van J. Bouwstra voor f 50, wat zon der stemming werd aangenomen. Een verandering onderging de subsidieregeling der kleuterscho len. Bedroeg dit thans max. f25, billijker is f 15 per kleuter en 50 der wedden, daar bij ver laging van kleuteraantal de ge meentelijke bijdrage wordt ver minderd, terwijl de vaste uitga ven op hetzelfde niveau blijven. De geraamde verhoging van het subsidie zal over 1954 f 900 be dragen waarbij B. en W. in over leg met de besturen het aantal leerkrachten bepalen. Een annuïteitslening over 50 jaar werd aangegaan ten behoeve van woningbouw van f49.000 te gen 3% De heer Nierop vestigde in verband met het komende sei zoen de agndacht op het Koedij- kerpad en zag evenals de heer de Vries gaarne spoed met de ge projecteerde rijweg bij Prov. Staten. De heer Duif merkte op dat dit geen nut zal hebben vóór de her verkaveling van het Geestmer- ambacht een feit wordt en de weg in het verkavelingsplan zal zijn opgenomen. Waarschuwing tegen bijtvissen SINT PANCRAS. In hun eigen belang willen wij onze lezers waarschuwen tegen het z.g. bijtvissen, daar hierop door de politie scherpe controle wordt uitgeoefend. Reeds verschillende processen-verbaal zijn door de politie hiervoor opgemaakt. De Roile Kruisfeesten BERGEN Het Bal-masque met prijsdansen zal Zaterdag 27 Februari worden gehouden in De Rustende Jager. Het Vastenavondbal op Zondag 28 Februari zal plaats hebben in café Nieuwendijk. Het dansorkest The Metropoles onder leiding van Aldert Dekker zal op beide avonden zijn mede werking verlenen. Propaganda-avoud K.V.P. AKERSLOOT. Naar wij ver nemen zal op Vrijdag 26 Febr. a.s, om acht uur precies in café Verdiuin een grote propaganda- avond van de K.V.P. afd Aker sloot worden gehouden. Als spreker zal deze avond op treden de Z.E. Hooggeleerde heer Mag. dr J. G. Stokman o.f.m„ lid van de Tweede Kamer. Deze zal een boeiende causerie houden over „Humanisme en K.V.P." nente spreker de heer Dominicus, uit Alkmaar weer bereid gevon den om te komen spreken. Dit maal was het over Joego-Slavië, het land van Tito. Dit land had de spreker in de zomermaanden van 1953 bereisd. De zaal was geheel bezet toen voorzitter P. Stoop de avond opende met een welkom speciaal aan pastoor da rijs en zijn beide kapelaans. De heer Dominicus begon met erop te wijzen dat Joego-Slavië bestond uit 6 republieken. Slove nië en Koratië zijn beide geheel Katholiek Bosnië is voor 30 pCt. Katholiek, Montenegro, Macedo nië en Servië zijn overwegend Orthodox en Mohammedaans. Het is de grote verdienste van Tito dat hij eenheid heeft ge bracht in dit land. Dit was tot nu toe aan niemand gelukt. Het is een arm land maar de mensen zijn eerlijk, joviaal en goed. Een geschoolde arbeider verdient daar 75.- per maand en eet} mijnwerker het hoogste salaris 125.- per maand. De le vensmiddelen zijn echter duur, 1 k.g. aardappelen kost 1.25. 1 pond boter 7.50 en 1 pd. koffie 27.50. De hoge ambtenaren en de of ficieren in het leger kunnen zich dit permitteren. Tachtig procent van de bevol king bestaat uit boeren wier vrij heidszin groot is. Slechts 5 pCt. van deze boeren is Communis tisch ondanks de grote voordelen die het Communisme biedt. Uiterlijk is er in Joego-Slavië vrijheid van godsdienst. De Pries ters mo'gen de H. Mis lezen, een Lof houden en biecht horen maar de Kerk wordt vervolgd door haar op de eerste plaats te bero ven van de herders en leiders en door op de 2e plaats de jeugd aan haar te ontnemen. Boven de biechtstoelen in de kerken hangt de waarschuwing „Biecht niet bij iemand die U niet kent" omdat het reeds meer dere malen was voorgekomen dat als Priester vermomde Commu nistische ambtenaren de plaats van de Priester innamen en enige uren later de biechtelingen met n over valauto werd weggevoerd. Spr. bracht uit Joego Slavië de boodschap over dat dit land meer nodig heeft dan het geld van het Westen. Het heeft nodig de vriendschap van het Westen, de zedelijke steun, de steun van de sociale organisaties en van de Katholieke scholen. Het is een sympathiek land met een vrijheidslievende eerlijke en joviale bevolking dat door een kleine groep, goed georganiseerde Communisten, onder leiding van Tito, die bezield is met een ve nijnige haat tegen de Kerk, wordt geregeerd Na de pauze werd het gesproke ne met een serie lichtbeelden nader toegelicht. DRS J. G. C. J. TIMMERMANS BURGEMEESTER VAN HARMELEN HOORN. Naar wij ver nemen is bij. Koninklijk Besluit benoemd tot burgemeester van de gemeente Harmeien drs. J. G. C. J. Timmermans, thans te Drie bergen—Rijsenburg, afkomstig van Schagen. De heer Timmermans werd ge boren op 18 Februari 1915. Hij studeerde in de sociale en poli tieke wetenschappen aan de Katholieke universiteit van Leu ven. In 1940 deed hij doctoraal examen in deze wetenschappen In hetzelfde jaar deed hij can- didaatsexamen in de economische wetenschappen. Aanvankelijk werd de heer Timmermans benoemd tot chef van de afdeling documentatie en statistiek van het Ge-westelijk Arbeidsbureau te Tilburg. Van 1942 to-t 1946 was hij directeur van de Nederlandse Credietbank te Punmerend. In 1946 werd hii directeur van de Noorderbank N.V. te Hoorn en daarna direc teur-secretaris van de Stichting Nationale Katholieke Gezinszorg, welke functie hij tot voor enkele maanden bekleedde. K.S.V.-nieuws HEERHUGOWAARD Als de dooi flink doorzet is er een kans dat er gevoetbald zal worden Zondag. Het programma luidt dan: half 3 KSV I—Vada I: half 3 Reiger Bovs 2—KSV 2; half 3 HSV Jun.—KSV Jun.; 12 uur KSV Adsp. Con Zelo Adspi- ranten. Let op de opstelling? Burgerlijke Stand SCHOO'RL. Geboren: Johan nes Gerardus, z. v. Petrus Ge- rardius Maria Borst en Cornelia Kaandorp; Gerardus Cornelis, z v. Dirk Cornelis Voetee en Ge- rarda de Bruin Ondertrouwd: Klaas Selhorst. 26 jaar te Schoorl en Pietertje Duirrmeijer, 23 jaar. te Warmen huizen. Overleden: Jan Koorn, 76 jaar, geh. met Trijntje Smit: Abraham Johannes Lang, 82 jaar. gehuwd met Johanna Catharina Glorie (ovei'leden te Alkmaar).

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3