»e Beurs Zijn de winkels geopend gedurende de feest weken? Voetbalclubs op spelregels De Grote Stilte werd subliem vertolkt FILMS VAN DE WEEK Kamp biljartkampioen van district Alkmaar Stille Omgang te Amsterdam Zaterdag 6 Maart 1954 Pagina 3 IERHANDELINGEN DE GARUDA mbeurs Leeuwarden Laat 't eeuwfeest een feest zijn voor iedereen AGENDA Drogisterij BAKKER Dierenbescherming Het valt xelfs een leek op STAVEN UITER Fa. C. O U D E S Juwelier Gevonden voorwerpen De belasting en de Micklenstand Ank van der Moer schitterde MODERNE GERIEFELIJKE WONINGEN Per fiets naar de Stille Omgang „DE RODE BARET" HET DUBBELE LEVEN VAN Dr GERRR4ND EVERYTHING I HAVE IS YOURS HET NIEUWS IN DE BIOSCOOP Jongetie viel in de Sinsrel „Nederlands Trio" in het „Gulden Vlies" W eersverwachting Prof. Lampen 40 jaar priester Stille Omgang Titelstrijd 2e klas libre Poestkoke verloor van De Boer 393.00 P. J. VAN KESSEL KIND TE WATER oedig bevredigend esultaat verivacht KARTA, 5 Maart fPJ- In een verklaring, uit- n door de voorzitters van lonesische delegatie en de -delegatie voor de onder ingen inzake het contract Ie Garuda Indonesian Air- wordt het volgende mede- 3: voorzitters van de beide ties stellen er prijs op te ren, dat de onderhandelin- izake wijziging van het contract in een vriend elijke sfeer worden -gehóu- )ver vele aangelegenheden, ider overneming van de en van de K.L.M. door de sisehe regering en de ver- .g van de bestaande mana- t en assistentie-contracten en op een nieuwe basis ge- :ontract. dat zal lopen tot is reeds principiële over- nming bereikt. Over de di- oering en de financiële igen zijn de besprekingen ïande. voorzitters van zowel de [sisehe delegatie als de -delegatie spreken het ver. :n uit, dat de onderhande- spoedig tot een voor beide n bevredigend resultaat leiden". [JWARDEN, 5 Maart. s te geringe aanvoer geen ig- ven grote handel, achtte de een gunstige bode voor een zet herstel, daar deze papieren ste 2 dagen een enorme veer moeten laten. In Deli b.v. is voor f 453.000 nominaal omge- n Amsterdam Rubber voor en in H.V.A. voor f 108.000. a bewijs hoe groot het aanbod [esloten werd op vrijwel het niveau van de dag waarbij jam Rubber en H.V.A. 9 10 verbeterden en Deli circa 7 e scheepvaartafdeling was het niet zo evident, maar ook hier et de opwaartse richting in. overige sectoren betreft viel Mie op door een zeer vaste ig. Dit fonds wordt nog steeds .et buitenland weggekocht en op 395", een nieuw hoogte- Philips en Unilever goed op v.K.U. nagenoeg prijshoudend, idel in deze fondsen had niet betekenen. Bij de incourante een waren kleine koersverbete- in de meerderheid. Amsterdam- allast werd 5 punten hoger ge- rd op 180. Er zou een grote n de lucht hangen. Beleggings- n stil en wegens gebrek aan Iers aan de flauwe kant. De in Amerikanen had weinig om Alleen de hoek ln Anaconda pengemaakt. va Rubber 35 35 125 1201 Mi). ..Vico" 32 321 adi 41 Vt 44 3um. Rubber 48 47 Cult 40 Lijn 144 146 ava-China Paket 116% -T- I. 128 132% 'aketvaart 118 120% Lloyd 126 130V, Unie 128% 130Vi en, Phs. van 163 165 Nederland 140 141 107% 116 Cultuur-My. 53 53V, id. Suiker Unie 73 75 V, orst. Cult. Mij. 18% 19% 101 105% >ah 80 87 en Co 179'/i 179% Vliss. Katoen A 178 178 Werkspoor A. A 143% 145 Weyers' I&H A 168 168 ft Zwan. Organ A 188 189 Aniem NBvA 70 70% Ov. Gas NBvA 86 97 4 Borsumij. cvA 96% 108 Cur. H. Mij. A 200V« 204 It Güntz Schum. A 124% 127% Houth.Alberts A 119% 4 Houth. Pont A 135 136 Internatio A 148% 156 Linde Teves A 151'/. 163 Molukse HV A 67 68 Tels Co. A 113% 118 V, Alg Explor. A 101 105V, Beng. Expl.M A 41*/» 41% Oost-Borneo A 53 -T— 4 Gem. Eigend. A 162 164 Houtvaart A Tjepp. C. Mi). A 14% 15 A.rendsb. Tab. A 70 73 Besoekl Tab. A 145 152 Sedep A 70 68 Telaga Pat. A 32 37 Bandar Oliep. A no 1121 h Ngombezi C. A 165 .4 Albert Heyn A 195 -'8 Walvischv. A 77% 77% Schev. Expl, A Thomsen H A 128% 129V, Kolen Sab cvA 56 iker Frasn is niet naar alië gegaan." effect overtrof zijn ver ingen. ogenblik keek de graaf met open mond aan. Toen de betekenis van die woor- Dt hem door. De aderen van roorhoofd zwollen op. Zijn it werd purper en zijn n trokken krampachtig sa- ogenblik vreesde Simons, jn meester door een beroer- troffen zou worden. Dode- erschrikt deed hij een stap richting van het schrijf- u. n sloeg Dungrave met zijn op het bureau, t hels gebroed! Dat ver te duivelskind!" schuim kwam op zijn lip- kwam de volmaakte butler tie. Simons ging naar een kastje en schonk cognac in ;las. stublieft, mylord, dat zal eddoen!" tig goot graaf Dungrave de c naar binnen. Nu kon hij kalmer spreken, lar is dat Santanskind nu? me alles, want ik heb me men in mijn macht", ions vertelde, dat hij een lur geleden in de buurt van itgracht rondliep en plotse- stemmen hoorde. Het was [ewoonte niet, voegde hij er aan toe, om voor luistervink elen, als mevrouw de gra- let iemand in gesprek was, bij het horen van de ande- sm, was het alsof hij aan ond werd genageld. (Wordt vervolgd) Advertentie) ALKMAAR. Donderdag heeft de raad het besluit genomen ontheffing te verlenen van de winkelsluitingswet, gedurende de feestweken. In ons blad van gisteren hebben wij al getracht enigszins de achtergrond weer te geven, van de bezwaren, die sommige fracties tegen het a bout portant nemen van een dergelijk besluit aanvoerden. Men kan zich nu afvragen, welke de consequenties zullen zijn van deze daad. Een daad, in ieder geval, die in de gelederen van de betreffende werknemers enige beroering heeft veroorzaakt. En de vraag „Wat nu?" kan tenslotte pas volledig worden beantwoord, nadat het overleg tussen werkgevers en wernemers heeft plaats gehad. sprake geweest van een behoor lijk voorafgaande overleg? Een telegram van 3 Maart j.l„ verzon den door de bedrijfsunie van han dels- en kantoorbedienden, kon dus nog slechts aandringen op een uitstel van dit besluit, met het verzoek eerst behoorlijk otter- leg te plegen. Het verzoek is niet ingewilligd, maar wel werd be sloten tot eerder genoemd schrij ven. aan beide partijen. Een feit is, dat geen enkele winkelbediende van juichende ontroering van zijn stoel zal val len, nu de mogelijkheid bestaat, dat de drie komende feestweken voor hem kunnen betekenen, drie weken van meer dan normaal wenken. Het feestelijk aspect zou voor hem of haar dan omfloerst worden door een minder prettig aureool van rouw. We kunnen dit dus vooraf in het midden bren gen, tot beter begrip. Middenstand: „Geen plannen". Begrijpelijk is, dat we benieuwd waren naar de mening van de middenstand en die van de groot winkel-bedrijven. Welnu, men gaat over het algemeen van de veronderstelling uit, dat geen en kel grootwinkel-bedrijf het nut van langere openingsuren inziet. Bovendien voorzien zij moeilijk heden met het personeel en zijn verder reëel genoeg om in te zien, dat een in praktijk brengen van deze ontheffing allerminst prettig is voor dit personeel. Het is nog maar de vraag of dit in derdaad financiële winst zou kun nen opleveren. Van hetzelfde standpunt gaan de meeste mid denstanders uit, die evenmin van plan zijn, van deze ontheffing ge bruik te maken. Men kan zich nu afvragen, of de „onrust" bij de werknemers dan niet ongegrond is. Men kan daarop enkel antwoorden, dat plannen niet altijd worden uitge voerd in hun oorspronkelijke op zet en dat niemand garandeert, dat de winkels ook inderdaad ge- Wat nu zegt de stichting „Alk maar 700 jaar stad" hiervan. We kunnen het kort formuleren. De stichting zegt: „Laten de mensen hun winkels dicht houden. Ver sier Uw winkel, verlicht de etala ges, maar laat de zaak dicht." Het verzoek tot deze ontheffing is enkel aangevraagd voor de winkels cm en nabij het minia tuurstadje en verder voor die winkels, die consumptie-artikelen verkopen, zoals ohocolateries, vis winkels e.d. Het nut van deze ontheffing voor textielzaken is practisch nihil. En hiermee zou de zaak dan kunnen zijn opgelost. Zeker wanneer men weet, dat ook tijdens de feestweken in Breda en Haarlem een dergelijke ontheffing was verleend, waarvan in Breda geen enkele winkelier en in Haar lem slechts consumptie-winkels hebben gebruik gemaakt. Enkele dagen per week? Een ander geluid is dat, waarin de veronderstelling wordt geuit, de winkels slechts enkele dagen per week, b.v. 's Woensdags en 's Zaterdags geopend te doen zijn. Men kan niet anders zeggen dan: „Welk besluit er ook moge wor den genomen, laat het in ieder geval de vrucht zijn van gezond en vriendschappelijk overleg, waarbij beide partijen begrip zul len tonen voor elkanders ziens wijze." Tenslotte viert men maar eens in de honderd jaar een eeuwfeest en laat het dan een feest zijn voor een ieder en niet voor een be paalde groep een tijd vol min der prettige ogenblikken. Dit zij vooraf in 't midden gebracht. Tot beter begrip. En tot verhoging van de feestvreugde. (Advertentie) O ALKMAAR. Mag een speler in een voetbalwedstrijd een ring met diamanten dragen? Deze en sloten zullen blijven. De verfei- 1 no? veIe ;!"dere(meer practische) vragen werden gisteravond ge steld aan vijf ploegen van de voetbalclubs uit Alkmaar: Alcma- ding kan op een bepaald moment dusdanig worden, dat men er voor bezwijkt; en hierin vindt de „onrust" zijn rechtvaardiging. Het was dan ook begrijpelijk, dat verschillende raadsleden niet zonder meer een dergelijk besluit wilden nemen en o.i. volkomen terecht. Hier zijin andere factoren van belang, dan alleen de wette lijke ontheffing; hier is nog de morele plicht, ook de consequen ties van dit besluit voor derden te voorzien. En pas hierna kan een dergelijk besluit naar eer en geweten worden genomen. Het principe van de heer Berkhouwer, dat dit een zaak is, die de raad niet aangaat, lijkt enigszins op een juridische handwassing.... „Laat de winkels dicht". Welnu, het college zal een ver zoek richten tot de betreffende beide partijen, deze zaak geza menlijk in gezond overleg op te lossen. Laten we hopen, dat dit overleg dan ook in deze gezonde) sfeer zal geschieden. Een zaak is echter, dat de vakorganisaties van de werknemers, het verzoek om een dergelijke ontheffing pas in de pers vernamen, te weten: te elfder ure. In hoeverre is er dus ZATERDAG 6 JMAART 'T GULDEN VLIES: Jazz- Society Alkmaar, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: 3 uur: Schaakwedstrijden v.v.v. 8 uur: Bijeenkomst vervoer dersorganisatie A.L.B.O. 8 uur: feestavond Bouwbe- drijfsbond. OVERDEKTE: Wedstrijden gekleed zwemmen, 7.30 uur. RUSTENDE JAGER, Heiloo: Muziek tot 2 uur,: Bioscopen: CINEMA: „Razzia in Triëst", 18 jaar, 7 en 9-30 uur. REX: „Het dubbele leven van d-r. Gerbrand", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.30 uur. VICTORIA: „De rode Baret", 14 jaar, 7 en 9.30 uur' HARMONIE „Everything I have is yours", 14 jaar, 7 en 9.30 uur. ZONDAG '7 MAART WAPEN VAN HEEMSKERK: 12 uur: Schaakwedstrijden V.V.V. OUDE HERBERG. HEILOO: als Zaterdag. BIOSCOPEN: als Zaterdag. Voorstellingen: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Dektersdiensten: Alkmaar: S Schermer horn, Geestersingel 47, tel. 2017; J. Lourens, Oudegracht 295, tel. 2892. Heiloo, Limmen en Akersloot: D. O. van Oppen, Rijksweg 113, Limmen, tel. K 2205- 272. De Rijp, Beemster en Scher mer: J. C. D, van Maanen, De Rijp, tel. K 2997-355. RETRAITEHUIS BERGEN: 6 9 Maart: Heren kerkzan gers. Waterstanden: Zondag: hoog water 8.20 en 20.20 uur: laag water: 2.30 en 14.25 uur. Maandag: hoog water: 8 55 en 21.05 uur; laag water 3.10 en 15.10 uur. ria, Jong-Holland, Randers. Alk maar, R.K.AFC, die bijeengeko men waren op uitnodiging van de Scheidsrechtersvereniging Alk maar en omstreken, om zich te onderwerpen aan een test op de kennis van de regels van het voetbalspel. De scheidsrechters uit Alkmaar hebben dit georganiseerd met de bedoeling de voetballers spelen derwijze tneer vertrouwd te ma ken met de spelregels. En de scheidsrechters kunnen het beste weten, hoe hard dit nodig is. Deze avonden helbben bovendien het voordeel, dat de spelers de scheidsrechters eens beter leren kennen. Velen, zo vertrouwde een der scheidsrechters ons toe, be schouwen de man met de fluit op het voetbalveld nog te veel als een overbodige boeman. Dit is ze ker niet het geval. Ook de scheidsrechters hebben liefde voor hun sport en moeten hier vaak veel voor over hebben. Van dit voortreffelijke initiatief van de Alkmaarse scheidsrechters zullen ook andere plaatsen dan Alkmaar, kunnen profiteren. Op 11 Maart kunnen de voet ballers uit Langedijk zich aan een dergelijke test onderwerpen, op 18 Maart de clubs van Groot- Schermer en omgeving, op 24 Maart de clubs van de bedrijven (Advertentie) Deze is goed als Bakker het doet! Afd. Optiek HEILOO Kennemerstraatweg 109 in Alkmaar, op 1 April de clubs van Heiloo, op 8 April weer de clubs van de bedrijven in Alk maar, op 14 April de clubs van Sohoorl e.o., op 22 April de clubs van de bedrijven in Alkmaar en op 29 April de clubs van Heer- hugowaard. De winnende ploegen in al deze plaatsen zullen dan waarschijnlijk nog tegen elkaar uit moeten komen in een finale. Na de test worden de avonden verder gevuld met hersengym nastiek met natuurlijk vragen be treffende de voetbalsport. ALKMAAR. Te Bergen is zwervend aangetroffen een glad- harige, wit-zwart gekleurde jachthond. Het dier is gewond en wordt behandeld door een dierenarts. De eigenaar wordt verzocht zich zo spoedig moge lijk te melden bij de Rijkspolitie te Bergen. Adres Inspecteur: C. Verwer, Zaagrnolenstr. 36, Alk maar. (Adverentie) dat onze meubelen beter afgewerkt ziin MEUBELMAKERIJ Langestraat 14 - Tel. 3505 ALKMAAR Fietsers gaan vannacht wandelaars en anderen op 20 Maart ALKMAAR. Om verwarring te voorkomen willen wij hier nog eens uitdrukkelijk melden dat de Stille Omgang te Amsterdam in de komende nacht zal worden gehouden. De Omgang voor de wandelaars en degenen, die met de trein reizen, zal in de nacht van 20 op 21 Maart a.s. door Amsterdam trekken. De wandelaars zullen op Za terdag 20 Maart des middags om half vier vertrekken vanaf de Kennemerstraatweg, hoek Emma- straat. Zij, die de Omgang te voet willen maken, kunnen zich op geven op de volgende adressen: A. J. de Boer, Vondelstraat 1, H. Hazes, Geestprsinge'l 21 en A. Koopman, Baansingel 67. ALKMAAR. Gevonden en aangegeven over het tijdvak van 25 Febr. t.rn. 3 Maart i954 en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar op kamer 14, iedere Maandag, Woensdag en Vriidag van 16.3017.30 uur. Hangertje, rijwielkarretje, trof fel, jongenspet, hoofddoek, riem, portemonnaie, nijptang, muts, étui met inhoud, polshorloge, ceintuur, vulpen, sleutel, want, reservewiel van auto; vulpotlood, ballpoint, haarkammetje, rijwielsleutel, por. temonnaie, huissleutel, enveloppe inh. foto's, armbandje, handschoen kinderschoentje, shawl, alpino, ziekenfondskaart, springtouw, ring, rozet, geldsbedrag, gym schoen. Lindbergh-kapje, sleutel bos. R.K. Middenstand vergadert op 9 Maart ALKMAAR De belasting- politiek en de Middenstandsnota staan momenteel in het centrum van de belangstelling van de middenstanders. Het is zaak dat heel de middenstand weet waar over straks gesproken en beslist gaat worden." De R.K. Middenstandsbond te Alkmaar heeft, om dat te berei ken. een belangrijke vergadering georganiseerd, die op Dinsdag 9 Maart des avonds om acht uur in Restaurant Koekenbier zal wor den gehouden. Wouter Perquin zal op deze avond spreken over „De behaalde resultaten bij de belas tingverlaging" Alle katholieke middenstanders en hun dames zijn er van harte welkom en het bestuur zou graag zien dat zij ook niet-leden mee namen. Er is, natuurlijk, gelegen heid tot debat. ALKMAAR. De Engelse toneelschrijver Terence Rattigan verwerft bij het Nederlandse schouwburgpubliek door „De Grote Stilte" een goede aansluiting op de bewondering, die hij door zijn vroegere stukken reeds oogstte. De klemmende ka rakterisering en de duidelijk waarneembare bedrevenheid in het stellen van dialogen treden ook uit het nieuwe werk weer naar voren. Het stuk werd gisteravond in 't Gulden Vlies opgevoerd. „De Grote Stilte" draagt in het oorspronkelijke de titel „The deep blue sea", een titel, die afkom stig is van het gezegde „between the devil and the deep sea", dat gebruikt wordt voor een slechts twee uitwegen biedende situatie. Deze uitwegen zijn het leiden van een vertrapt leven en het vinden van een zachte dood. De hoofdfiguur in dit stuk (Ank van der Moer) bevindt zich in een dergelijke toestand. Haar is een volkomen onafwendbaar noodlot opgelegd, dat een schrij nend alternatief brengt: een ver der leven zonder zelfrespect en een lokkende dood, die haar op neemt in een grote stilte, die geen menselijke verlangens en doorgaans normale hartstochten kent. Zij vecht met een moeilijke omstandigheid, gebouwd op een harde nuchterheid ten aanzien van het aardse lot. dat voor haar ondermijnend tragisch is. Zij strijdt met lichaam en ziel tegen bewust en onbewust door ande ren gelanceerde beschouwingen, aie haar liefde schetsen als rus tend op een voorbeschikking te kwader trouw. Zij worstelt met een niet licht verklaarbare be wustzijnsvernauwing en schijnt ten gronde gericht door het duis tere van de toekomst, die zij niet „onze" of „mijn", maar „de" toe komst noemt. Aanvankelijk neemt zij haar toevlucht tot de gas kraan, die de sleutel tot een op lossing kan zijn. Later aanvaardt ze het leven weer, maar rond de keuze blijven twee wrede waar achtigheden als de toegangspoort. Tenslotte rent ze radeloos rond van de ene poort naar de andere, zij raakt volgens haar eigen ge- aaehtengang verlaten van een ieder, maar ontmoet, zij het (Advertentie) aan de H CORT v. d. LINDEN KADE H en DE VISSERSTRAAT kwaliteits-bouw van Fa. de Haan en Reek 12 middenpercelen, p. st. f 11.400.2 eindpercelen Zuid, p. st. f 13.000.3 eindpercelen Zuid, p. stuk f 12.700.5 overige eind percelen p. stuk f 12.500. 9 Jnd.: hall met WC, trap, k.-k., woonk. 690x375, keu ken, 3 flinke siaapk, badk. Stenen schuur 320 x 250 Voor- en achtertuin 8 Voor wie snel kan beslis sen is er nog een zeer be langrijk voordeel te be halen. S3 Overleg met Bureau Huis vesting gewenst. Verkoop door: Makelaardij v. d. BORDEN Kenn.straatweg 31, Tel. 2774 ALKMAAR Uitsluitend op werkdagen Bezoek op aanvraag VertrekVanavond half negen ALKMAAR. - Hedenavond om uiterlijk half negen vertrek ken vanaf café Haring aan de Oudegracht de eerste pelgrims dit jaar naar de Stille Omgang te Amsterdam. Dit zijn de leden van de R.K. Rijwielclub ..Maria Keve- laer" te Alkmaar, die deze prach tige bedetocht jaarliiks per rij wiel ondernemen, fiet bestuur doet een dringend beroep op de niet-leden, die ook aan deze tocht willen deelnemen, niet te laat te komen. Niet-leden kunnen zich reeds om 8 uur vanavoni aan het bovengenoemde adres melden. Er wordt een grotere deelname verwacht dan verleden jaar; der halve wordt vriendelijk verzocht dat allen de organisatie en het vprfrek zoveel mogelijk helpen -avorderen. Victoria: ALKMAAR Victoria brengt deze week een echte „mannen- film" op het witte doek. Hoe welook de dames zullen van dit goedverfilmde keiharde ver baal kunnen genieten, als haar zenuwen er tegen bestand zijn. „De Rode Baretbrengt ons te rug naar de wereldoorlog van '40'45, naar Engeland waar een groep parachutisten in opleiding is. De groep bestaat uit 'vogels van diverse pluimage Een van die „vogels" is een ex-officier van de Amerikaanse luchtmacht, een moedige leidersfiguur, die nadat een door hem gegeven bevel een noodlottig gevolg had gehad, ont slag genomen heeft uit de dienst en zich als gemeen soldaat vrij willig in het Canadese leger heeft laten opnemen. Om hem, de hoofdrolspeler, zijn de hardge kookte lotgevallen van de para chutisten gegroepeerd, lotgeval len, die getuigen van waarachtig heldendom en mannelijke kame raadschap en die. weliswaar wat episodisch, met psychologisch in- dringingsvermogen ziin verfilmd. „De Rode Baret die zijn naam ontleend aan het hoofddek sel der parachutisten, is een oor logsfilm van de goede soort. De K.F.C. heeft hem voor 14-jarigen goedgekeurd. Re.x: In de Rex deze week de Duitse .ridht heeft. Hij zit echter zonder geldmiddelen en wanneer hij bij toeval een functie als arts kan krijgen, neemt hij deze met bei de handen aan. Het bezwaar van dit gegeven is (wat voor de ro man wellicht niet het geval is) .d*at het pas aan het eind van de .film tot een dramatisch conflict komt. wanneer namelijk zijn be drog uitkomt en hij in een (ge bruikelijke) ingewikkelde liefUes- geschiedenis terecht komt. Zo •wordt deze film, die zeker velen .za] boeien en interesseren, iets te langdradig. In het voorprogram ma een filmipje over Venetië, dat een goede zij het ietwat roman tische indruk geeft van de schoon heid van. de stad. Harmonie: In deze film maken we kennis met het leven van actrices en acteurs en met de speciale moei lijkheden, die aan hun beroep zijn verhonden. Pamela en Chuck Hubbard vormen een gelukkig getrouwd paar. Zij treden samen op in een show op Broadway en hebben daarbij een enorm succes. Als hun huwelijk met een lief dochtertje is gezegend, wil Chuck dat zijn vrouw het theaterleven vaarwel zegt. Slechts met grote tegenzin voldoet Pamela aan de wens van haar man. Spoedig ko men er nog andere moeilijkhe den. Een actrice probeert Chuck film: „Het dubbele leven van dr voor zich te winnen en enkele Gerbrand" („Die grosse Versu- chung"). gemaakt onder regie van Rolf Hansen naar een gelijkna mige roman van RoLf Hansen. De stof, voor deze film gekozen, is .zonder twijfel zeer interressant en voor Duitsland bovendien ac tueel. Een student in de medi cijnen, die door de oorlog zijn studie heeft moeten onderbreken en zelfs in Russische gevangenis- .schaip is geraakt, komt weer in de maatschappij terug en moet op nieuw gaan studeren. Hij voelt zich echter al een volleerd arts, iaren later komt het tot een vol komen- breuk, ais Pamela en Chuck een aanbieding krijgen voor een nieuwe show. Chuck wil beslist niet, dat zijn vrouw mee gaat doen, die echter weigert zich bij zijn zin neer te leggen. Zij treedt toch op en de verhouding wordt dusdanig, dat ze een schei ding gaan voorbereiden. Maar hun liefde is sterk en vooral door hun kind blijven zij zich verbon den voelen, maar beiden ziin te trots om het initiatief voor een verzoening te nemen. Dan komt daar hij in do oorlog zelfstandig Je baas van de show als de be- vele en knappe operalies ver- I midde'aar en met succes. Cinema Americain: RAZZIA IN TRIEST ALKMAAR. Het is niet moei lijk om met een groep politieke saboteurs, een agent van de in lichtingendienst en een vrouw die omwille van de liefde in het drama wordt betrokken, een film té produceren, die behalve het stempel actueel, ook no.g het predicaat boeiend kan verwerven. Om ook een .geheel verantwoorde film te maken, zijn echter be paalde artistieke eigenschappen nodig. Nu zijn de Fransen zo on geveer de meesters der filmkHnst, de Italianen evenzo. Vandaar, dat uit de broederlijke samenwerking van beiden een rolprent is voort gekomen, die men geslaagd kan noemen. Het feit. dat het décor van dit gegeven wordt gevormd door de, op zidhzelf reeds boeien de stad Triëst, maakt het verhaal des te aantrekkelijker. Alzo krijgt men 2528 meter sensatig en liefde, waarin ,de agent van de geheime inlichtingendienst het lokaas is van een bende sabo teurs, die op hun beurt weer ge schaduwd worden door de chef van de geheime dienst. Een 'boeiend verhaal, dat de moeite van het zien ten volle verdient. Leeftijd 18 jaar, met enig voorbehoud. Het Wereldnieuws breoigt deze week enkele indrukken van ,de overstromingen in Australië, van het vertrek van Koning Leo pold (per K.L.M.-vliegtuig) naar Midden-Amerika, van de thuis' komst van de troepen van India uit Korea, de prestaties van de beste Europese zwemmers in Brussel, van het enthousiasme van Egypte toen president Naguib na 48 uur weer in eer hersteld werd en van de aanslag in het Ameri kaanse hu-is van afgevaardigden. In het Nederlands Nieuws ziet U de opening van de nieuwe sociëteit van de Groningse stu denten, de 33ste R.A.I.-tentoon stelling in Amsterdam, de brand in enkele tanks van de B.P.M. in Rotterdam en enkele indrukken van Carnaval in het Zuiden van het land. schuchter, een haar te grillige liefde en vriendschap en is be schroomd die te beantwoorden. Uiteindelijk draait ze de gaskraan open, maar steekt de gashaard aan. Ank van der Moer vertolkte de ingekeerd-zijn-willende figuur meesterlijk en vond in Han Bentz van den Berg een voortreffelijke tegenspeler. Joan Remmelts mat zich een passende houding aan en Gerard Rekers beeldde zijn persoon, ongrijpbaar als een trein zonder eindpunt, suggestief uit. Sophie Köhler-van Dijk vulde -de praatgrage verhuurster knap aan. Walter Kous zou, wanneer hij in zijn overigens bekwame spel een wat krachtigere levenshouding legde, een sterker effect berei ken. Beo Dekker en Allard van der Scheer rondden het geheel juist af. HtnB ALKMAAR Vrijdagmiddag zag de heer N. Visser (Landstraat 40) toen hij op de Kennemersin- ,ge] reed een jongetje te water vallen bij de slu'is na-bij de Kne-p- pelforuig. Hij s-poeide zich de brug over, greep de reddingsbaak en .wist met behulp van anderen de jongen nog bijtijds uit het water te halen. Het bleek de zesjarige Ab Visser te zijn, die daar met zij-n vriendjes aan het spelen was geweest. Hij was bewusteloos en werd naar het consultatie-bureau .gebracht. Hier werd hij met kunst matige ademhaling weer tot be wustzijn ge-bracht. Vandaar kon :hij weer naar huis vervoerd wor den. ALKMAAR. Op Donderdag 11 Maart zal in het Gulden Vlies voor de Alkmaarse Kamermuziek vereniging het „Nederlands Trio" concerteren. Dit trio bestaat uit Paul Godwin (viool), Carel van Leeuwen-Boomkamp (cello) en G-erard Hengeveid (piano). Het lijkt ons niet nodig kunstenaars als deze in de belangstelling van het publiek aan te bevelen. De reeds eer-der door dit" trio gege ven uitvoeringen werden een dusdanig succes, dat verder com mentaar overbodig moet worden geacht. medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond: VEEL WIND! Overwegend zwaar bewolkt met enige regen. Matige tot krachtige, tijdelijk wellicht -harde Zuidwestelijke wind. Weinig verandering in tem. peratuur. UTRECHT 5 Maart Maandag 22 Maart hoopt Prof. Dr Willi- brord Lampen het achtste lustrum van zijn H. Priesterwijding te vie ren. Öp 27 November 1888 werd de jubilaris geboren in Alkmaar. Na zijn humaniora gemaakt te hebben in Megen, trad hij in 1907 bij de Minderbroeders in; 22 Mrt. van het oorlogsjaar '14 ontving hij de H. Priesterwijding. Aan de Universiteiten van Breslau en Münster ontving hij zijn acade mische vorming; aan laatstge noemde Universiteit ook het doc toraat in de philoso-phie. Vele ja ren verbleef hij in Rome en voor al in Florence, waar hij in de nabijheid van de uitgeverij en drukkerij zijner orde tot de staf van geleerden behoorde, die uit gaven van werken o.a. van de H. Bonaventura, van Joannes Du- no Scotus en van Alexander van Hales voorbereidden. In '31 kreeg hij zijn benoeming tot buitenge woon hoogleraar aan de R. K. Universiteit van Nijmegen in de palaeographie en de oorkonden- leer. In 1938 maakte Prof. Lam pen een reis naar Noorwegen, Zweden en Denemarken en een jaar later werd hij naar Rome geroepen om als deünitor-genera- lis deel te nemen aan het hoogste bestuur van zijn orde. Na de oor log in ons lan-d teruggekeerd, maakte Prof. Lampen zich op ve lerlei gebied bijzonder nuttig; hij publiceerde tal van werken over de levens van Heiligen en houdt Zondags om de week een causerie over Patroonheiligen vla de KRO. OUDORP-ST PANCRAS Uit Sint Pancras en Oudorp gaat Zaterdagavond 20 Maant een bus naar Amsterdam voor de deel nemers aan de Stille Omgang. Na bijwoning van het lof in Alk maar, sluiten de deelnemers zich in Amsterdam bij de Alkmaarders aan. Programma's zijn verkrijg baar in St. Pancras bij de heer J. van Baar en te Oudorp bij de heer F. Nuijens. Spoedige aanmel ding is gewenst in verband met de beschikbare plaatsruimte. ALKMAAR Onder zeer gro te belangstelling werden de par- tiien voortgezet om het kampioen schap 2e klas libre van Alkmaar en omstreken in hotel „Ceres Deze avond kon de beslissing vallen, indien Poestkoke zou ver liezen van J de Boer. In dat ge val zou Kamp door een zege op Wester kampioen zijn. Dit is met gebeurd, hoewel Poestkoke zeer sterk partij heeft gegeven. In de 12e beurt was de stand nog gelijk (75), toen kwam De Boer geducht opzetten in een tempo, dat Poest koke niet kon volgen. De Boer maakte de partij uit en boekte hiermede zijn eerste winstpartij. De Boer Poestkoke 150 107 21 21 7.14 5.09 Ruiter heeft tegen Bus weer getoond, dat hij een zeer sterke speler is. Hij ging van de afstoot weg meteen mooie 40, gevolgd door een van 20. Bus gaf echter krimp. In de 10e beurt was de stand 7361. Bus zakte hierna echter af, maar Ruiter ging door en ma-akte deze partij uit. Ruiter Bus 150 112 27 27 40 21 5.55 4.14 Doordat De Boer gewonnen had voor Poestkoke, moest Kamp tegen Wester zijn partij winnen om zich kampioen te kunnen noemen. Hij slaagde daarin. In een zenuw slopende partij nam Kamp direct een goede voorsprong, maar na dien was zijn afstoot onzuiver en Wester liep steeds meer in, zelfs zo, dat hij in de 25e beurt een voorsprong nam. Kamp was toen zichtbaar leeggespeeld. Toch kwam hij terug om zijn laatste kans te" grijpen. De stand in de 35e beurt was gelijk (140). En on der adembenemende stilte wist hij de partij uit te maken. Wester had echter de nastoot en moest nog slechts drie caramboles, hij faalde echter en hiermede was het kampioenschap definitief een feit. Kamp Wester 150 147 39 39 20 15 3.84 3.76 De partij De GraafKoelemey was niet minder spannend. In de 10e beurt had Koelemey 'n voor sprong genomen van 25 caram boles, maar De Graaf niet bang van een achterstand kwam vlot aan het biljart en met een paar mooie series ging hij Koelemey zelfs voorbij. In de 20e beurt was de stand opnieuw gelijk gekomen (110). Koelemey greep toen zijn kans. Vijf beurten later was hij winnaar van de partij. Koelemey De Graaf 150 147 26 26 30 26 5.75 5.53 De laatste party was die tussen Ruiter en Koelemey. De laatste kon niet winnen. Hij werd door Ruiiter (series van 30, 27. 20) kansloos verslagen. Ruiter maakte de partij uit met het prachtig ge middelde van 8.33. Koelemey maakte eveneens een goed moy enne van 5.22. Ruiter Koelemey 150 94 18 18 37 12 8.33 5.22 Hedenavond worden de laatste partijen gespeeld. Stand na de vijfde avond: P. Kamp J. Ruiter J. Poestkoke K de Graaf J. Koelemey D. Wester J. de Boer It Bus 4.83 5.59 5.24 4.96 4.41 4.36 4.26 4.05 11 8 7 6 6 6 3 3 Hedenavond zijn de partijen als volgt: WesterDe Boer: De Graaf Poestkoke; RuiterKamp. (Advertentie) RADIO Vraagt demonstratie bij: LIMMEN TEL. 278 ALKMAAR Vrijdagavond omstreeks half zes zagen twee wielrijders, die op de Geester singel reden ter hoogte van de Lamoraalsluis een jongetje in het water vallen. Zij spoedden er zich onmiddellijk heen via het Kneppelbrugg-etje. Het bleek echter dat een onbekende, waar schijnlijk 22-jarige jongeman het kind inmiddels op het droge had gebraoht De wielrijders namen toen het kind over en brachten het naa-r het consultatiebureau aan de Scheteldoekshaven. Het bleek -de 6-jarige Albert Visser te zijn, wonende aan de Linden- gracht. Vermoedelijk is het kind spelenderwijs te water geraakt,, want er dreef ook nog een kaat»- bal in het water.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3