MAGUY STEM VAN ZANGER De Fuchsia STERKT DOODZIEK MEISJE Ko en ROALD AMUNDSEN WOL-ETIKETTERING „Ik ben weer sterk VOLSLAGEN BLIND Mario ontroerd 'éSoman ZATERDAG 6 MAA.v i ,,i De wedstrijd „Wie wint de moderace 1954?" is beslist. Dior heeft met zijn „ligne muguet" <ffi het juiste paard ge-- wed. Hij is glansrijk als eerste over de eindstreep gekomen. Als nouveauté bracht deze ontwerper het ensemble:déjeuner=diner. Het bestaat uit een mouwloze japon en een blouse van dezelfde stof, welke met een band strak in de taille sluit. In ettelijke varia ties keerde dit idee in zijn uit honderden modellen bestaande collectie terug. Dior bewijst met deze ensembles, dat het mo= gelijk is, dat een vrouw op reis kan gaan met slechts een enkele japon in haar kof fer. Zij weet, dat zij tal van combinaties in haar vacantiegarderobe kan toepassen. Het dèjeuner:diner=ensemble op de foto is gemaakt van een grijs en rood ge= bloemde zijde. Duidelijk is te zien dat de mouw van de blouse laag is ingezet. De cocktail:japonnen verdringen langzamerhand de avondjaponnen. Er zijn zelfs couturiers, zoals Victor Stiebel, de ontwerper van prinses Margaret Rose van Engeland, die in het geheel geen creaties:tot:aan:de:grond in hun collectie hebben. Alex Maguy is de geestelijke vader van bovenstaand dansjurkje van zwarte organza, dat een voornaam cachet krijgt door de grote spiraalvormige appliquaties op de meters wijde rok. Tegelijk met de opleving in de natuur gaan zich bij onze kamerplanten, die gedurende de afgelopen maanden op de plaats rust hebben gestaan, de ver borgen krachten weer demonstreren. De knoppen groeien uit, er verschijnen blaadjes, kortom, er komt net als buiten weer leven in de brouwerij. De Fuchsia is er meestal nogal snel bij en zal zo langzamerhand al wel kleine blaadjes hebben. Voor ons wordt het dan ook tijd er wat meer aandacht aan te besteden. Op de eerste plaats moeten we nu weer geregeld water geven en tevens krijgt de plant een warmere standplaats, bijvoorbeeld in de vensterbank van een kamer waar gestookt wordt. In vele gevallen zal het nodig zijn de struik een beetje in orde te brengen door hier en daar de al te ver uitgeschoten loten te kortwieken of weg te nemen. Het is ook zeer aan te bevelen de Fuchsia voor de verdere groei verse aarde te geven. Is de plant weer volop aan het groeien, dan krijgt ze eens in de veertien dagen kunstmest. Wanneer de temperatuur het toelaat, moet u de Fuchsia ook eens laten profiteren van een mals regenbuitje. Eventueel besproeit u de plant van tijd tot tijd met een fijn gietertje. Weldra zullen dan de bloemknoppen verschijnen. Wie echter de bloei nog wat wil uitstellen, moet deze knop pen weghalen en verder de plant toppen. Pas wanneer u het tijdstip gekomen acht om de Fuchsia te laten bloeien, laat u haar weer rustig verder groeien. In een minimum van tijd zal ze dan rijk met knoppen zijn bezet, die weldra tot de bekende sierlijke hangende bloemen zullen uit groeien. Wanneer de Fuchsia eenmaal zover is, moogt u haar niet meer van plaats veranderen, omdat anders de bloemen de kans lopen af te vallen. En dat moeten we toch tot elke prijs voor komen! Htn. In Engeland moet thans een juiste omschrijving gegeven worden bij de verkoop van wollen stof fen. Men heeft de noodzaak ingezien, het publiek in bescherming te nemen tegen misleidende prak tijken. Wollen stoffen moeten voortaan met inachtne ming van de volgende regels aangeduid worden: De uitdrukking „tweed" of „kamgaren" mag alleen gebruikt worden voor zuiver wollen stoffen. An dere stoffen moeten als volgt aangeduid worden: Stoffen van minstens 50 pet wol: „wol met bijmen ging". Stoffen met minstens 15 pet en max. 50 pet wol: „mengweefsel met wol". Verder voorziet de regeling in toleranties voor geringe hoeveelheden andere materialen voor de coratieve doeleinden. Hierdoor zullen flagrante onjuiste voorstelling van zaken en het gevaar van misverstanden uit de weg geruimd worden, wat zowel de handel als het publiek ten goede zal komen. Pen tragisch geval, een medische vergissing, zoals er gelukkig niet veel gemaakt worden: Anne Irene Meyer, enige dochter van de eigenaar van een instituut voor bestralingstherapie te Gaithersburg bij Washington, zoals er in de Ver. Staten zovele zijn, werd door een vergissing van de behandelende zuster 't slachtoffer van de stralen, die zovele anderen van haar vaders patiënten genezing brachten. Het was maar een kleine behandeling, voor een vrij onbeduidende huidziekte. Maar de zuster verwisselde twee kaarten, en zo werd Anne aan een veel te zware, langdurige behandeling blootge steld. Aanvankelijk schijnbaar zonder ernstige gevolgen, integendeel, de huidstoring verdween, en Anne kon weer onbezorgd haar leventje van verwend enig dochtertje voortzetten. Maar na een half jaar werd haar linker oog ziek, en ondanks snel ingrijpen van spe cialisten bleek het oog reddeloos verloren. dan u mij. U hebt mij ook gelukkig gemaakt, nu ik weet dat ik wat schoonheid en geluk in uw leven kan brengen. Van nu af zal ik voor u zin gen". Van toen af bezocht Anna, met grote inspanning alle voorstellingen in haar omgeving, waarin Ma rio zong. En per radio volgde zij hem door de ver der gelegen delen van Amerika. De wondere stem hield haar in leven, al voelde zij zelf, dat dit leven in haar wegebde. Toen kwam een terugslag. In het voorjaar van 1953 schreef Mario haar, dat hij voor anderhalf jaar naar zijn vaderland terug moest, en niet voor de herfst van 1954 terug kwam. Hoe zou zij zolang kunnen leven zonder de to verkracht van Mario's stem, die licht en kleur schiep in de duisternis, die haar omgeeft? De patiënte ging achteruit en weer lag zij, roer loos in het witte hospitaalbed. De chef-arts achtte het nodig, dat haar beide benen geamputeerd zou den worden. Maar de chirurg vreesde, dat zij dit niet zou kunnen overleven, zij was te zwak. De chef, die vaderlijk begaan was met het meis je, kwam op een idee, welke wel heel vreemd was voor een medicus, die meestal gewend is enkel rekening te houden met nuchtere cijfers en gege vens, die in het laboratorium geteld, gemeten en gewogen kunnen worden. Hij zei echter heel on wetenschappelijk, maar ook heel spontaan: „Die Italiaanse tenor kan meer dan wij. Die zou haar tenminste zover kunnen brengen, dat zij geope reerd zou kunnen worden. Als zij nu maar naar Milaan zou kunnen vliegen De pers publiceerde haar geval. Alle bladen in haar woonplaats vertelden hun lezers van het blin de meisje, dat nog maar één kans op redding had: de mysterieuze stem van een zanger in het verre Milaan. Er werden duizenden dollars bijeenge bracht, de schooljeugd gaf het voorbeeld, het werd een wedstrijd in edelmoedigheid. En Anne fleurde weer op, toen zij hoorde van de reis, en van de sympathie van duizenden on bekenden. Weer geschiedde een medisch raadsel: zij kon het bed weer verlaten, en met behulp van krukken lopen. Op 7 December zat Anne in een loge in de be roemde Scala Opera te Milaan. De opera Wally van Catalini zou haar première beleven en Mario zou zingen. Zij was vermoeid van de lange luchtreis in het koude jaargetijde, maar gevoelde zich ge lukkig, dat zij de stem weer zou horen, die alles in haar zo wonderlijk licht zal maken. Na de voorstelling kwam de vrouw van Mario, Signora Rina, haar halen, en zij bleef de gast van het kunstenaars-echtpaar, zes weken lang. De Italiaanse pers besprak haar geval en de art sen in Milaan misschien nóg meer. Maar Anne blijft aan de beterende hand en, hoe voorzichtig ook geformuleerd, de artsen wagen zich aan de uitspraak, dat de amputatie der benen zeker voor lopig niet nodig zal zijn. En Anne zegt: „Na deze zes weken ben ik zo sterk, dat ik wachten kan, tot Mario's wonderstem weer in Amerika zal klinken". Enkele maanden later onderzochten de be kwaamste oogartsen van New York het tweede oog: bindvliesontsteking. De ene operatie na de andere in de duurste klinieken volgde maar Anne was volslagen blind. En nóg vermoedden de artsen het verband niet dat bestond tussen de noodlottige verwisseling van twee kaarten en Anne's ongeluk. Het meisje was blind maar kort nadat de zichtbare wereld voor haar voorgoed in duisternis verdween, trof haar een nieuw onheil: forterende hoofdpijnen en klachten bij het lopen. Toen, te laat, werd het raadsel opgelost: dode lijke röntgenstralen hadden een deel der hersenen beschadigd en de artsen voorzagen, dat de pa tiënte totaal verlamd zou worden. Maar wie Anne op een goede Dinsdagavond in haar hospitaalbed had zien liggen, zou zijn ge zonde ogen niet geloofd hebben: het meisje lag te luisteren naar zachte radio-muziek, met zo'n ver zaligde glimlach om haar mooie gelaat, dat zelfs de meest verharde en nuchtere arts ontroerd werd. De muziek kwam uit New York, een Ita liaan, Mario del Monaco zong voor de Metropoli tan Opera, die de Aïda gaf. En nog lang, nadat de opera uit de aether was verdwenen, bleef de uitdrukking van geluk op het gelaat van het meisje. Vader Meyer las alle radiobladen, en zijn mach tig ontvangtoestel volgde Mario op alle golfleng ten tijdens zijn tournee door Amerika, van de At lantische kust tot Californië, van de Mexicaanse grens tot New England in het Noordoosten. En Anne herleefde! De stem van de Italiaanse zanger betoverde haar, de pijn was te dragen, ook tijdens de uren. dat de radio zweeg. Geen enkele andere stem, geen andere muziek kon haar bekoren. En steeds weer herhaalde zij: „Als ik ge zond word, ga ik met vader naar New York en dan wil ik Mario zien en hem bedanken". En tegen alle verwachtingen van de medici in, die een snelle achteruitgang van de patiënte voor zagen, verbeterde haar toestand geleidelijk. Na enige maanden kon Anne zelfs naar huis vervoerd worden. De artsen stonden voor een raadsel. Lichamelijk was haar toestand met in het minste verbeterd, maar de magische kracht van de stem van de zan ger had geheimzinnige geestelijke reserves bij haar gewekt, die het verloop der dodelijke ziekte won derlijk vertraagden. En op een goede dag kwam Anne, gesteund door haar vader en een verpleegster, de garderobe van Mario in de Metropolitan Opera binnen. Deze en zijn vrouw, zagen verwonderd naar de merkwaar dige bezoekers. Ontroerd luisterde de gevierde zanger, gewend aan de dweperige lofprijzingen van schone bewon deraarsters, naar de simpele dankwoorden van het hulpeloze meisje. Mario zei eenvoudig: „Ik moet u meer danken, Veertiende Van 12 tot 19 Mei zal de veertiende „Amsterdam Fashionweek" worden gehouden, onder auspiciën van het Nederlands Verbond van de Confectie-in- dustrie. Zoals bekend zullen in die week reeds nieu we modellen voor het komende winterseizoen ge toond worden aan de buitenlandse confection- nairs. Op Donderdag 13 Mei hoopt men in het con certgebouw een gemeenschappelijk feest aan te richten, dat o.a. zal worden opgeluisterd met een mode-manifestatie en naar alle waarschijnlijkheid met een concert door het concertgebouworkest onder leiding van Carlo Zecchi. f. Wev en winlevs enn Een van de eisen, die we aan een warme maaltijd stellen is, dat er vol doende eiwitten in voorkomen. Door de naam zouden we misschien den ken, dat eiwit speciaal in het wit van een ei te vinden is, maar dat is niet zo. Deze voedingsstof komt. in het gehele dierenrijk voor, dus ook in vlees, vis, melk en kaas; bovendien in dè zadèn van planten: erwten en bonen, graan en noten. In iedere maaltijd van onderstaand menu is een eiwitrijk gerecht opge nomen. Zij maken de maaltijden duurder, maar voedzamer en smake lijker. Het zal ons lang niet altijd ge legen komen om een vlees- of kaas gerecht op tafel te brengen. Dit hin dert ook volstrekt niet, als wij het dan maar niet zonder meer weglaten. Het is belangrijk dat er voor een ver vanging gezorgd wordt. Gemakkelijk, gezond en niet duur zijn de melk- en karnemelkgerechtcn. Zij bieden daar bij het voordeel dat we zè net zo ste vig of licht kunnen maken als we willen. Zijn de menu's ons te bewer kelijk, te duur of misschien juist niet uitgebreid genoeg, dan moet zeker eens aan een melkgerecht gedacht worden. MENU'S Griesmeelsoep, carbonaden, aard appelen, spruitjes, jus, vanillevla. Erwtensoep met soepgroenten, drie- in-de-pan. Rest erwtensoep, corned beef of ham, aardappelen, andijviesla. Gehakt, zuurkoolstamppot. Rest gehakt, aardappelen, koolraap, jus. Kaaspanneköèk, aardappelen, prèi, ju-s. Griesmeelsoep: 200 g schenkelvlees, een stukje ui, een paar takjes peter selie, een laurierblad, zout, 50 g (4 afgestreken eetlepels) griesmeel, pe- terseliegroen. Het vlees wassen en opzetten met ruim een liter water, zout, de groen ten en het laurierblad. Het geheel aan de kook brengen en zachtjes 3 uur laten trekken. De soep zeven, 't vlees van het been nemen en in stuk jes snijden. Een deel van het vlees in de bouillon terugleggen. Het gries meel in een pannetje voorzichtig lichtbruin roosteren, onder roeren met een vork. De griesmeel aan de bouillon toevoegen en in ongeveer 10 minuten gaarkoken. De soep afmaken met zeer fijngesneden peterselie. Kaaspannekoek: 200 g bloem of bak meel, 1 melk, 150 g belegen kaas, Zout, boter, margarine of vet. De kaas raspen. De bloem of hot bakmeel met de helft van de melk tot een glad deeg roeren en verdun nen met de rest van de melk; 100 g kaas en zo nodig een weinig zout er door roeren. Van het beslag panne koeken bakken in hete boter, marga rine of vet. De koeken pas keren, wanneer zij aan de bovenkant opge droogd zijn. De pannekoeken op el kaar stapelen met geraspte kaas er tussen. De koeken warm opdienen en in punten snijden. EEN STOK ALS GEWEER De vijfjarige prins Charles heeft deelgenomen aan een fazantenjacht met een stok als geweer. Hij was gekleed in een rood jasje en had rubberschoenen aan en een jagershoedje op. Hij werd vergezeld door koningin-moeder, Elisabeth en de hertogin van Gloucester. Laatst zag een man twee grote mooie reigers, die stonden te. rillen van kou en honger. De man belde de politie op. De politie belde een fabriek op. De fabriek gaf veel visafval. De reigers aten twee emmers vol visaf val op. Toen vlogen ze blij weer weg! De Lassoman is ook weer in Tielir-rksteradeel geweest. Tmtierksteradee] ligt in Friesland. Mooie provincie is dat. In Amerika krijgen cfe kinderen natuurlijk ook cijfers op hun rapport Voor rekenen en taal, net als jullie. Maar ook voor andere dingen. Ze krij gen 'n cijfer voor: of ze goed spelen met andere kinderen; of ze hun werk afmaken; of ze zorgzaam zijn; of ze duidelijk spre ken en zo meer! Misschien komt dat hier ook wel. In Indië heeft een man wel twee uur lang aan de telefoondraden gehangen, omdat hij bang was, dat hij in een grote mensen menigte zou dood gedrukt worden. De politie heeft hem later bevrijd. Laatst zat in een vlieg tuig van de KLM een jong olifantje. Opeens brak dat beestje los. En hei werd gevaarlijk. Het vliegtuig moest weer te rug naar het vliegveld in Indië. Daar hebben ze het olifantje weer kalm gekregen. Maar het mocht nier meer mee! Prins Bernhard is in Utrecht op de paarden- keuring geweest. De Las soman was er ook! Na tuurlijk! Schoolartikelen Hier volgen enkele na men van schoolartikelen. maar de letters zijn dwars door elkaar gevallen. Zet ten jullie ze (lus goed en zie welke namen het zijn. 1. nitk 2. eobleske 3. lodpoto 4.' drob 5. ertifhs 6. umigm 7. illania 8. rij kt 9 bolge 10. pne Oplossing De woorden van de prijsvraag waren: pap-pa; pijp-pij; Rijn-rij; hals-hal; Mina-min, krop-KRO; Zeist-zeis; boek-boe; bast- bas; paars-paar. Jacht op truffels Als je niet weet, wat truffels zijn, vertel ik je, dat het een soort padde stoelen zijn, die onder de grond groeien. Alleen in Frankrijk wordt daar jacht op gemaakt, van De cember tot Maart. Want truffels zijn erg smake lijk. De truffels zitten het meest onder eikenbomen verborgen en moeten daar dus onder uit ge haald worden. De jacht- dieren, die men daarvoor gebruikt, zijn varkens. Want ais die beestjes een maal een truffel geproefd hebben, zijn ze er zo gek op. dat ze blijven snuffe len en woelen, tot zij er een heei na-tiitip van ge vonden hebben Dat zij die truffels zo handig kunnen vinden, zit hem in het reukorgaan van de krulstaart, want hij ruikt de truffels tot op 20 cm diepte Heeft krulstaart de truffels te voorschijn gewoeld, dan moet de ja ger er als de kippen bij zijn. Dan wordt het een soort wedstrijd tussen het varken en de jager. Is de jager er niet vlug ge noeg bij. dan gaan de truffels met een hap en een slok naar de voor raadkamer van ons var kentje en de jager blijft met lege handen en een beteuterd gezicht staan kijken. Verliest het var ken de wedstrijd, dan krijgt het toch een troostprijsje va,n de baas in de vorm van een hand vol mais. Niet allp truffeljagers bedienen zich van var kens. Er zijn er ook, die de voorkeur geven aan goed gedresseerde honden Hun reuk is niet zo stérk als bij het varken, maar honden zijn gemakke lijker te hanteren en hébben dè truffels niet zo gauw te pakken als krulstaart. Je begrijpt, dat de prijs van truffels niet ge ring is. Dat hangt lok al van de kwaliteit af. De mensen, die ze het meest opkopen, zijn de 'ab'i- kanten van ganzenlever pastei en de fabrikanten van conserven. De kunstenmaker van O. L. Vrouw (Slot) Zoals de acrobaat-mon nik Maria beloofd had, kwam hij verschillende malen in de crypte van de abdij terug om zijn kun sten te vertonen. Al was hij nog zo moe en afge mat, zijn belofte zou en moest hij houden. Maar niemand, buiten Maria en Haar Kind, wist er iets van. Niemand vermoedde in de verste verte, wat die zonderlinge grappen maker daar diep in de nacht in de ondergrondse kerk van het klooster kwam uitvoeren. En hij zou het wel uit zijn hart laten om er ook maar met één woord of gebaar van te reppen. Stel je voor, dat Vader abt het te ho ren kreeg. Dan ging hij één-twee-drie de laan uit. En voor geen geld van de wereld wilde hij de abdij verlaten om zijn vroegere dolle kermisle- ventie weer te beginnen Dan nog liever dood. Hij verfoeide de wereld, waar hij zoveel kwaads en zo veel zonden had gezien. Hu, hij kreeg een koude rilling over zijn lijf, als hij er weer aan dacht. Toch bleef zijn geheim zinnige nachtsport" niet verborgen. Een monnik, nie vaak bij hem sliep, had 's nachts zijn celdeur tje horen piepen en had nieuwsgierig zijn hoofd door een kierlje gestoken. Door dé half verlichte gang va,n de slaapzaal zag hij de broeder op zij-, te nen voortsluipen. Stie kem was hij hem achter na gegaan en was zo al les te weten gekomen. Nog dezelfde dag stond hij bij Vader abt op de kamer en vertelde, wat hij des nachts op het spoor was gekomen Vader abt zette begrij pelijk grote ogen op van louter verbazing. Dat moest hij zelf ook eens gaan zien. En midden in de nacht ging hij naar de cel Van de broeder, maar het bed was leeg. Dus moest hij al bezi? zijn met zijn vreemde spelle tje voor het beeld van de Moeder Gods. Dan ging hij haastig naar beneden sloop onhoorbaar de cryp te binnen, verstopte zich achter een pilaar en bij het schijnsel van een en kele kaars zag hij daar de kunstenmaker aan het werk. Telkens zag hij hem eerbiedig buigen naar het beeld en dan zag hij de ene zonderlinge toer na de andere, net een acrobaat op een dorps kermis. Toen kwam de laatste sprong, eén heèl gevaarlijke De kunsten maker tuimelde driemaal kopje over naar beneden en kwam op de plavuizen terecht. Onbewegelijk bleef hij daar liggen. Hij was buiten kennis en Va der abt wilde al toesnel len Maar, wat gebeurde daar? Een wonder, een wonder! Vanuit het kerk gewelf daalde een vrouw naar beneden in een krans van schitterend hemel licht. Zo schoon, dat er geen woorden voor waren te vmden. Ze droeg een kleed van goud, waarop rijke edelstenen schitter den, blauw en rood en groen. Vader abt kneep zijn ogen dicht en kon het licht, dat van haar ge laat uitstraalde, niet ver dragen. Het was of de hemel openging. Rondom de schone Vrouw schaarden zich een rij van engelen en aarts engelen, een hemelhof rondom de Koningin des hemels. Zij knielden bij de kunstenmaker nêer, die daar nog steeds bewuste loos lag en hieven hem behoedzaam in hun armen omhoog. Met een hagel witte doek streek de Roald Amundsen is de bekende poolreiziger, die als kleine jongen al alle boeken verslonddie over pooltochten gingen. Probeerde hij het eerst met schepen en honden om de ijsvelden in het hoge Noorden of het diepe Zuiden te bereiken, toen de vliegtuigen in gebruik kwamen. Wilde hij het daarmee ook eens proberen. Geen mislukking haalde er bij hem de moed uit. Later sloot hij vriendschap met een Italiaans' vliegenier, Nobile. Met het luchtschip „Norge" vlogen zij samen de poolzeeën tegemoet. Maar Nobile, die wat afgunstig op de beroemde Amundsen was, liet zijn vriend in de steek, bouw de een nieuw luchtschip, de „Italia", en vloog naar de No, i dpool. Heel de wereld was in span ning en ook Amundsen volgde de tocht aan de radio. De heenreis ging goed, maar op de terug tocht werd ineens niets meer van de „Italia" ge hoord. Men vreesde het ergste. Wie zou Nobile en zijn mannen kunnen helpenf Aller gedachten gingen naar Amundsen. Maar.Nobile was zijn tegenstander. Maar Amundsen was geen opstoker. Zelf bood hij zich aan om Nobile te gaan redden. Maar Amundsen kwam niet meer terug, terwijl Nobile door een ander gered werd. Amundsen nam geen wraak. De liefde overwon. BEN 'IK EEN OPSTOKER? schone Dame langs het voorhoofd va,n de broeder en veegde het zweet af, dat m grote druppels als schitterende diamanten lag te blinken. Toen zij hem, zonder dat de kun stenmaker het vermoed de, heerlijk verfrist en moederrijk verzorgd had, steeg zij weer met de en gelen omhoog en ver dween. Nog steeds stond de abt ademloos achter de pi laar toe te zien. Nu be greep hij iets van het zon derling gedrag van de broeder, die daar midden in de nacht zijn kunstjes vertoonde voor de beel tenis van de H. Maagd. Voortaan had hij een diepe achting en een gro te liefde vóór de sukke laar, die niet lezen 6f schrijven kon én geên psalmen kon zingen in 't koor. Wat moest de H. Maagd veel van hem hou den, dat Zij hem zulk eén grote gunst bewezen had. Tot d in de deze i Kamer gev een wijzigin van orde. welke al e houding vai heid was op kenis erva aan het gr< als wij in h< zen, dat mr wint, dat E verliezer bl zien dan ve in het verst mentaire ret wordt aangt weet-niet-wa geweest, dar ogen toch v ven. Volgens deze eerste een technist onderwerp t Rom,me zó, 4 weerklank staatkundige binnen b'elu zien iedereen debat nu b succes voor n P v.d.A. genot moet het kir derachtige ge in de Kamer haar gebruik doekje voor om de rode heid te geven duceren van duel, Romme liezer". Maar zei, dat er n praat is over nooit zullen ren.... Het „V nog verö zijn ver het voor Rom delijke efvarir in de eigen ft interesse best zaak. Nu vini een kant veel de lezers van tot twee-drier verslag te ve zaak veel te t gewikkeld is, woorden aan duidelijk te m omgaat, en dt andere kant d( uitbuiten voor litiek succes, Burger wint i ger heeft zich nooit een sterl en noch mindi van groot forn moet hetnu steld, alsof keld was door van mr. Burge sche opvattinc, haar nog niet z nademaal een Oud o.a. aan z Enfin, „de per nighedeh van c konden niet ve hij de strijd mi loor".... Wat m beweren, bij de propaganda in indruk is nu tl gewekt, alsof a mers voor het Burger zulke waren! Wie lac En nu wet niet-eens i lijk over of zij liet korte r krant van gis heeft, waarin i meer ruimte kre telijk waard wa het Reglement v gewijzigd worde te passen bij de lingen inzake di de buitenlandse zoals die onlang', wet 2%'n opgeno nu zó worden, c nale overeenkor gend door de K worden goedgek minderheid daar gen heeft, die o ning van een w parlementaire kan vragen. De c.s. wilden dat m len, Romme en ten dit overbodi lijk. Er was dus ment.-Burger en i genomen: met stemmen. De a zal misschien v die andere 39 - schrijve: negen- merleden dan toi .ven waren? Zij vertrokken, foet K.V.P. waren er van de 30.... Had het „V.V." suggi daad geen belanc, deze zaak? Dat daaraantoe zijn, 1 den oog móeten

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 8