PUZZLE Nationaal Jazzconcours De pachtkamer speelt een belangrijke rol Olympusnam afscheid van zijn trainer Kamp werd ongeslagen kampioen Waarlander L.T.B. in jaarvergadering bi jeen i vandaag AGENDA Witte Kruis" deed goed werk in liet afgelopen jaar I r 1 Maandag 8 Maart 1954 Pagina 3 Sterk overdreven aankondiging D.A.W. NAAR HAUSER- BEKERWEDSTRIJDEN Eervolle benoeming Commisse van toezicht I FANTASTISCH TH. BROUWER J De heer Bakker eerste erelid VBETROKKEN PERSONEN Kip begint „kleinhandel" AUTORIJSCHOOL IMIDDELBEEK Tel 4287 succes verzekerd Kampioenschap 2e kl. libre VIJF MAN GEPROMOVEERD Inlevering eaiididatenlijsten Uniformfonds „Excelsior" Mei een koe op bol GEZINSHULP IN DE BELANGSTELLING Klaverjasdrive E.H.K. Lezing dr de Bas L.T.B. Jaarvergadering BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM VIER LAMMEREN ddend door de straten ig van het H. Mirakel. J V r T~ ]7 J /c /y tv n u Y' 'V 24 <9 it VO VI V3 de akten getuigen (lat) bul vnw. rde .1 ergroet engerei ts m Duitsland vast lagde toon onderwijs e beste vorm (lat) r in Italië op te lossen oord (fr) ensnaam rstandig .e vrouw v mgekeerd (afk) elijk (lat) rder (afk) munt ien nbekende SAAL: s in Japan tenjongen eken sein ve wereldtaal ilplaats etsel iterde iel (zuidn.) ngstuk 'dier agde toon esnaam etsel ant ïelid s in Gelderland emaat terzuster OPLOSSING DORDPUZZLE No. 313. 1NTAAL: 5. gelag; 9. l.s.; 10. de; 13. mos; 15. oma; 8. pp; 21. o.l.: 22. apin; 24. na; 26. d.d.; 28. alm; 0 tor; 33. is; 35. eikel; regel; 40. islam. AAL: P: 2. as; 3. ets; 4, rij; rg; 7 a.d.; 8. gevel: 11. opaal; 17. rondo: 19. sik; 24. nadir; 25. vork: 27. 1. lee: 32. els: 34 se: ei: 38. pa. jgen verplicht." if moest toegeven, dat i had. het U dan maar mede hij vertelde van de dat jonker Frans hem had en als mr Smith in >rbleef. Wat nog erger had geregelde samen- net zijn zuster" gedeelte wond de graaf op. n heeft mijn vrouw dit mij verborgen gehou- t hiervoor een ver even, hoofdinspecteur? Erouw Else?" t, hoe zij aan elkaar zei Else vriendelijk, heel goed zijn, dat Pat m verschrikkelijke ma- lantel uitgeveegd heeft ijn bedrog ten opzichte laar het U niet durft n". t betekenen dan die an hem: Pat, we zitten en de hemel mag we- ve eruit komen?" zei gressief. lij dat gezegd?" vroeg itler heeft het met gehoord. Maar dat is illes. Vanmorgen belde ij op. dat er iemand as. die kostbare inlich- >r mij had, maar er 1 pond voor wilde voor mij ben er ech- ivertuigd, dat Milford ichtingen te koop aan- at die inlichtingen wel zullen hebben op dat r van mij. Waarschijn- oude deugniet Frans den aan mij". (Wordt vervolgd) 1 ALKMAAR Zaterdagavond vond in het „Gulden Vlies" plaats wat was aangekondigd als „Na tionaal Jazzconcours", georgani seerd door de Jazzsociety „Alk maar", waaraan o.a. deelgenomen zou worden door de in deze krin gen hooggewaardeerde microsolis ten. N.a.v. een gesprek dat wij had den met een van de bestuursleden van de Alkmaarse Jazzsociety, over een vorige door ons gegeven critiek, lijikt 't ons noodzakelijk om vooraf in 't kort het uitgangs punt van onze beoordeling toe te lichten. Dit bestaat zowel voor amateurs als voor beroepsmusici op de allereerste plaats uit „de Muziek"! De andere factoren zijn daaraan altijd en noodzakelijk onderge schikt. Vervolgens worden de prestaties bezien vanaf de hoogte, die men in een bepaald genre en met bepaalde middelen kan be reiken. Tenslotte wordt datgene beoordeeld, wat men meent te kunnen aankondigen, b.v. Mat- theus-Passion, leerlingen-avond, Nationaal Jazzconcours, etc. etc. Welnu, wat dit laatste betreft, was ieder woord te veel, doch laten wij ons bepalen tot 't woord „Jazz". De uitingen op deze avond wa ren doorgaans in zoverre verwant aan de Jazz, dat zij er de ont aarding van vormden. Het dixieland-orkestje uit Koog a. d. Zaan was de enigste groep, die zich op het oorspronkelijke Jazz-terrein bewoog. Hun musi ceren was fleurig, melodieus en benaderde de stijl vrij aardig. De overige groepen beoefenden „de z.g.n." moderne Jazz. Het Hera-Boptet, gaf 'n karakteristiek beeld, zowel zichtbaar als hoor baar, van deze doorgaans zo stom vervelende musiceertrant. De mu ziek van dit genre bestaat uit een reeks onbenullige motiefjes, tot in den treure herhaald, en onmogelijk tot 'n melodie te her leiden. De executanten vertonen slappe houding, en verveelde ge laatsuitdrukking. De blazers rus ten zo nu en dan uit, babbelen met elkaar en tonen zelf ook niet de minste interesse in het spel van hun collega, die de tril ling onderhoudt. De bassist en de pianist, plukken en drukken zich a.h.w. „uit de naad!" Deze stak kers hebben geen moment rust en dan te bedenken dat zulke ALKMAAR. Met een be hoorlijke ploeg is D.A.W. Zater dag naar de wedstrijden om de J. P. Hauserbeker getogen doch het behaalde resultaat, een 10e plaats, viel iets tegen. Dit wordt niet zozeer veroorzaakt door het falen van een of meer Alkmaar- ders, doch eerder doordat de an dere ploegen nog beter waren of omdat zij over zwpmmers be schikten, die beter in het schema van het programma pasten. Het feit, dat Blankvoort zich direct al in de finale van de nieuw ontworpen klassementsrace plaatste, stemde tot grote voldoe ning; in de finale werd hij 6e. Ook de estafetteploeg op de 3 x 50 meter wisselslag jongens deed het het 1.53,0 niet slecht: het werd een 6e plaats. Slikker eindigde ook als 6e op de 200 m school slag heren in 3 minuten rond. Ad Boxem probeerde het. onge traind op de 400 m vrije slag heren. Het viel niet mee: een 7e plaats in 5.15,6. Slikker en de Jong startten op de 150 m vlinderslag heren, waar op eerstgenoemde 6e werd in 2.09.3 en de Jong 4e in 2.06.9. Zo verzamelde D.A.W. op elk num mer wel enkele punten, doch de andere clubs vergaarden er meer, door als regel enkele plaatsen hoger te eindigen. Op de damesnummers, die niet voor de beker tellen, werd Tihe Tenkink 5e op de 100 m vrije slag in 1.11,3 en de estafetteploeg op de 4 x 50 m wisselslag lever de een heel goede prestatie door 3e te worden in 2.32.4. Voor een volledig verslag zie elders in dit nummer. nummers steeds zeer langdradig zijn. Het publiek tenslotte praat en doet alsof er niets aan de hand is, „gelijk heeft 't"l Toch willen wij een loffelijke uitzondering maken voor de „Hotstrings" uit Utrecht. Zij we ten van dit genre toch iets aar digs te maken. De muziek melo dieus, kort en krachtig en zijzelf aandachtig en met plezier aan 't werk. De jury vond dat er alleszins op zéér hoog peil was gemusi ceerd. De voorzitter vond 't zelfs jammer dat hij niet aan iedereen •'n prijs had kunnen geven wegens „bekerschaarste"! Onbegrijpelijk zoiets! G.v.d.I. ALKMAAR. De oud-Alk- maarder de heer N. Smit, thans werkzaam aan Rijkswaterstaat te Den Haag, is benoemd tot water staatkundig hoofdambtenaar le klas. Deze benoeming ,een van de hoogste rangen aan Rijkswa terstaat, zal vermoedelijk het ge volg zijn van de werkzaamheden welke door de heer Smit na de rampdagen in Zeeland en Noord- Brabant voor de drooglegging zijn verricht. ALKMAAR. Dezer dagen is een commissie van toezicht op de jeugdgevangenis benoemd. De volgende personen hebben zitting in deze commissie. Mr van Reg- teren Altena, de oud-wethouder de heer Bakker als lid-secretaris, Dr C. J. C. Arnold, Ir Sepers en mevr. Ringers-Binkhorsi. ALKMAAR Zaterdag kwa- 1 namen aan te stellen als pachter, men de leden van de L.T.B. in de De verpachter kan in dat geval kring Alkmaar in 't Gulden Vlies ontbinding van de overeenkomst Burgerlijke Stand bijeen. Wegens periodiek aftreden verzoeken. van enkele bestuursleden moesten De pachtrechter is te allen' tijde ALKMAAR. Geborem Polja, nieuwe bestuurderen gekozen in staat de overeenkomst te an- worden. Bovendien werden leer- nuleren, wanneer de pachter niet zame voordrachten gehouden. aan de verplichtingen voldoet. Dit kan geschieden bij slecht land- De heren A. Konijn en A. Bloot- (Adverentie) d.v. W. Zevenhek en N. Filipen- ko; Erno, d. v. J. C. Franssen en J. van Thijn: Carolina M., d. v. J. S. van Baarsen en J. C. Kui per; Robert, z. v. W. C. Fakkert en C. M. Geurts; Teunis A., z. v. A. Bos en C. A. J. Leek; Johannes J. M., z. v. J. Smit en A. C. Praat. Gehuwd: Cornelis R. Alkema en Maria C. Dik. Overleden: Johanna Vallinga, 48 jaar, gehuwd met F. Langedijk; Antje de Wit, 78 jaar, wed. van A. Peereboom. (Advertentie) Uw meubelen opnieuw gestoffeerd en opnieuw bekleed door Snaarmanslaan 29 'Telef. 5900 - Alkmaar J MAANDAG 8 MAART HET GULDEN VLIES: De Nederlandse Comedie met „De vuurproef", tweede abonn. voorstelling serie B. 7.30 uur. WAPEN van HEEMSKERK: Propaganda-avond van de Alkmaarse beroepsvoetbal vereniging. 7.30 uur. OUDE HERBERG (Heiloo): Klaverjasclub. 8 uur. Bioscopen: HARMONIE: „Everything I have is yours" (14 jaar). 8 uur. VICTORIA: .„De rode baret" (14 jaar). 8 uur. CINEMA: „Razzia in Triëst" (18 jaar). 8 uur. REX" „Het dubbele leven van dr. Gerbrand" (14 jaar). 2.30 en 8 uur. DINSDAG 9 MAART HET GULDEN VLIES: De toneelvereniging voor het I.v.A.O. met „Circus Knie". 8 uur. WAPEN van HEEMSKERK: Automobieltechnische Club 8 uur. HARMONIE: Filmavond voor Kennemer Rijsocieteit. 8 uur. KOEKENBIER: Vergadering R.K. Middenstand. 8 uur. Bioscopen: Als Maandag. Voorstellingen als Maandag. RUSTENDE JAGER (Hei loo): Knipdemonstraties. 2 en 8 uur. OUDE HERBERG (Heiloo): Biljartclub. 8 uur. Waterstanden: Dinsdag: Hoog water 9.40 en 21.45 uur. Laag water 3.50 15.55 uur. ALKMAAR. Onder grote be langstelling vond in het club gebouw Beemster het afscheid plaats van de heer C. Bakker, jarenlang trainer van Olympus. De voorzitter van Olympus, de heer A. H. A. van Rhoon, heette allen welkom en sprak er zijn voldoening over uit dat deze vergadering zo'n prachtige op komst liet zien. Spreker brak een lans voor de deelname aan een week-end te Noordwijkerhout medio April voor dames en meis jes, terwijl hij namens de geeste lijk adviseur, die door omstandig heden uitstedig was, allen opriep om massaal deel te nemen aan de bedevaart naar Heiloo voor R.K. verenigingen om daardoor te trachten het geestelijk club- kampioenschap te veroveren. Nadat in zeer snel tempo diverse agendapunten waren be handeld, waarbij het instellen van een trainingsfonds met alge mene stemmen werd goedge keurd, sprak de voorzitter de scheidende functionaris toe. „Afscheid nemen, aldus spre ker, „is voor beide partijen altijd zeer moeilijk, vooral als het iemand betreft, die zo nauw be trokken is geweest bij de groei en vooruitgang van de vereni ging. U acht het tijdstip gekomen om definitief als trainer heen te gaan, ondanks dat u dit gaarne doet. Drukke werkzaamheden nopen tot doorzetten van uw be sluit. Voor al het werk dat u voor Olympus hebt gedaan, zijn wij u zeer erkentelijk. Het bestuur heeft gemeend de waardering voor uw werk niet béter tot uitdrukking te kunnen brengen, dan door de vergade ring voor te stellen de scheiden de trainer tot eerste ere-lid te benoemen." Onder langdurig applaus werd dit voorstel met algemene stem men aangenomen. Hierna sprak mej. Nel de Waard namens leden en oud leden en na hulde en dank aan de scheidende trainer, bood ze deze, ook mede namens het be stuur, een schilderstuk en siga ren aan. Met het aanbieden van een bloemstukje werd ook trai ners echtgenote in het afscheid betrokken. De heer Bakker dankte hier- hoofd traden af als bestuurslid. Alleen de laatste stelde zich her kiesbaar. Hij werd gekozen met de heer J. Bakker uit Heiloo. Het bestuur deelde mede, dat het voornemens is een excursie voor dertig personen te organiseren naar de tunnelbouw te Velsen. Een datum hiervoor zal nog wor den vastgesteld. Voor de vacature aan het Boter- en Kaasstation te Alkmaar werd voorgedragen de heer Keesom te 't Veld. Voor de pauze hield de heer W. van Ommen, directeur van het Assurantiekantoor van de L.T. B. een inleiding over de gevaren van vernevelen en spuiten en de risicodekking daarvan. s Middags sprak de heer C. A. J van Baar, secretaris van de Grondkamer in Noord-Holland over de wet vervreemding land bouwgronden en over de nieuwe pachtwet. Daarbij gaf hij een uit eenzetting van de gang van zaken bij aanwending van het continu- atierecht, waarvoor een machti ging aangevraagd moet worden bij de pachtkamer van het kan tongerecht en niet, zoals dikwijls wordt gedacht, bij de Grondka mer. Spr. belichtte de taak en de rol van de pachtrechter bij het opmaken, verlengen en beëindigen van een pachtovereenkomst. Bij de dood van de verpachter doen zich geen wijzigingen voor. maar bij de dood van de pachter gaat het erfrecht over op algemene erfgenamen. Binnen vier maan den echter kan de Pachtkamer verzocht worden een der erfge- Vertrokken: M. Stuyfbergen van Blekerslaan 8 naar Amster dam; N. de Waard van Oude gracht 199 naar St. Pancras; A. Krul van Ingelandstraat 16 naar Heiloo; C. Hobse van Westerweg 312 naar Utrecht; G. C. Becker van Wilhelminalaan 11 naar Hei loo; D. W. J. ten Haaf van Oude gracht 206 naar Blaricum; W. P. Hobbelen van Baansingel 98 naar Eindhoven; J. Hollebeek en ge zin van St. Annastraat 29 naar Den Helder: L. J. Kingma van Papaverstraat 10 naar Apeldoorn; A. M. Kuys, geb. Opdam van Kennemerstraatweg 157 naar Utrecht: C. Pelgrim van Lom- bardsteeg 23 naar Amsterdam; L. Bakker van Ritsevoort 12 naar 's-Gravenhage; V .M. Boddeke, geb. van Diepen van Zeglis 10 naar Castricum; J. A. Bosklopper van Hoornsekade 10 naar Am sterdam; C. M. Braun van Ly ceumstraat 73 naar Amsterdam; W. Buter van Jacob van Heems kerkstraat 5 naar Wageningen; M. de Jong van Nieuwlandersin- ger 41 naar Wieringermeer; W. J. Lock van Geestersingel 57 n. Amsterdam; A. J. Duineveld, geb. Molenaar en kind van Oude gracht 251 naar Velsen; G. A. de Waal, geb. Nieman en kinderen van Rekel-straat 10 naar Amster dam; H. M. Schmidt van Park straat 1 naar Bergen; K. A. Sie- berichs van Gasthuisstraat 1 n. Ossendrecht; H. Sougé van Brou werstraat 12 naar Delft; F. D. v. Splunter van Wilhelminalaan 11 naar Heerlen; J. E. Vreeswijk van Nicolaas Beetskade 9 naar Ber gen op Zoom; J. P. Kogels van Snaarmanslaan 70 naar Zuid- Afrika; E. M. Koning van van Everdingenstraat 18 naar Abbe- kerk; J. H. van de Pol van Biss. Bottemannestraat 17 naar Am sterdam; W. A. Slippens van Cort v. d. Lindenkade 7 naar Z. Afrika; C. Loogman, geb. van Dam en kind van Speenkruidstr. 3 naar Groningen; H. J. van Dam en gezin van Kennemerpark 17 naar Bergen; A. C. Admiraal, g'eb. Meyer van Baansingel 45 naar Heiloo; I. L. M. Schreurs, geb. Buren van Laat 229 naar Canada; W. J. Heuseveldt van Wilhelminalaan 15 naar Arnhem; J. E .M. Koelman van Achterweg 45 naar Zandvoort; W. C. van der Laan van Westerweg 310 n. Amsterdam; F. H. Schmidt, geb. Obdam van Mient 29 naar Eind hoven: P. H. Pieper van Nieuw - poortslaan 11 naar Beverwijk; J. W. Schagen van Spoorstraat 95 naar Texel. ALKMAAR. De heer C. Lou- i"ere"s. Frieseweg. heeft een kip. ,n die dezer dagen een record heeft voor. zichtbaar getroffen, en op gevestigd, een record in het mini- zijn bekende manier gaf hij een resumé over de voorbije tijd en spoorde de leden aan de steun en hulp te geven aan het be stuur, die dat zeer zeker ver dient. Nadat de heer Bakker symbo lisch de leden had overgedragen aan de nieuwe trainer en de leden verzocht had ook de heer De Vries dezelfde prettige mede werking te geven, behoorde dit punt tot het verleden. In de technische commissie nemen zitting de heren C. Bak ker, W. Bakker en J. Hermes. Ook werd een propaganda commissie ingesteld. ter.wijl be sloten werd dit jaar de club- kampioenschappen doorgang te doen vinden. male dan altijd. De kip legde een ei van nauwelijks 2 cm midden lijn en met een gewicht van en kele grammen We hopen voor de heer Louwerens. dat de kip niet voorgoed in de „kleinhandel" gaat. (Advertentie) Door instructie met nieuwe I leswagens Meldt U nog heden aan' ALKMAAR Onder grote be langstelling werden Zaterdag avond de laatste drie partijen van het kampioenschap 2e klas libre voor Alkmaar en omstreken ge speeld. De Boer heeft tegen Wes ter getoond dat hij in het begin van dit tournooi we, zeer onge- li'k heeft resv-eH' :'*1 een praob- P. Kamp tige partij heeft hij Wester kans- 1 Graai' loos versiagen Mm een mooie 36 K. de Graal van de afstoot, gevolgd door een Foesucoxe brillante 43, was Wester al gesla gen. De Boer maakte de partij uit met een pracht moyenne van 8.82. Wester kon niet verder komen dan slechts 18 caramboles. De Boer 150 17 43 8.82 Wester 18 17 4 1.05 gewestelijk kampioenschap. De heer v. d. Schilden leider van dit tournooi, reikte de prijzen uit. Poestkoke dankte namens de spelers voor de aangename dagen die ze hadden genoten in Hotel „Ceres". De Graaf heeft.tegen Poestkoke gespeeld als een waardige tour- nooi-speler. Hij heeft gevochten voor de derde plaats en die heeft hij bereikt, hij heeft Poestkoke het vuur na aan de schenen ge legd. De stoere Egmonder heeft een prachtige partij weggegeven waar 't vele publiek van kon ge nieten. Poestkoke was deze avond geheel udt vorm; met 99 car moest hij genoegen nemen. De Graaf 150 28 21 5.35 Poestkoke 99 28 19 3.33 De laatste partij voor dit tour nooi wordt gespeeld tussen Kamp en Ruiter. Kamp raakte achter want Ruiter speelde zeer goed in de 20e beurt was de stand 87 50, Ruiter kwam in de 30e beurt op 146 te staan, tegen Kamp 115, toen liet Kamp een mooie 25 zien. Ruiter maalde de partij uit, maar Kamp had de nastoot; de resterende 10 car. maakte hij on der diepe stilte; hiermede was hij ongeslagen kampioen. Ruiter 150 35 17 4.28 Kamp 150 35 25 4.28 De heer Cordes secretaris van het district, overhandigde de kam pioen de bondsmedaille en wens te hem veel succes toe in het ALKMAAR. De burgemees ter van Alkmaar brengt ter open bare kermis, dat op 9 Maart a.s. bij de voorzitter van het hoofd- stèmbureau op het door hem aan te wijzen lid van dat bureau, van 's morgens 9 uur tot 's middags 5 uur op de secretarie van de ge meente lijsten van candidaten kunnen worden ingeleverd voor de dit jaar te houden verkiezing van de leden der provinciale sta ten, waarvoor de stemming zal plaatsvinden op 23 April a.s. For mulieren hiervoor zijn tot en met de dag der candidaatstelling kos teloos op de gemeentesecretarie te verkrijgen. J. Koelemey D. Wester J de Boer H. Bus 4.75 5.35 5.02 4.98 4.41 4.11 4.74 4.03 ALKMAAR. Negende ver antwoording. Huiscol], f464.49; B. D. f2; mr v. Zijnen f5; Alkm. Courant f5; V. B. Brandstoffen 110: Ei-kamp f 10: Schonewil f 10; A. Liensch- Kuilman f5. Totaal f511.49. Laatste verantwoording f 1734.58. Totaal f2246.07. Als het vooi'jaar wordt, ge beuren er soms rare dingen en speciaal de koeien, welke al geruimere tijd op stal staan, worden, als zij om do een of andere reden van stal gehaald worden in de bui tenlucht weer vol van actie en willen gaarne eens heer lijk hun stramme ledematen uitrekken en liefst in galop uiting geven aan haar ver langen naar meer vrijheid. Dit ondervond ook de heer Jb. van der Peet. Hij moest met een koe op stap en maakte de kardinale fout de koe vóór zich te laten lopen, inplaats van haar achter zich te houden. Toen hij met Je van strijdlust dartel ge worden koe nog moest wach ten voor de ovei-weg, vond de koe haar geduld ten einde. Met enkele forse sprongen trachtte zij zich van haar begeleider te ont doen, doch de heer v. d. P. niet voor een kleintje ver- vaax-d. hield vast met het ge volg, dat hij werd meege sleurd, uiteindelijk toch de koe moest loslaten en een lelijke smak maakte. Hij moest zich direct onder dok tersbehandeling stellen. De heer C. Konijn, toevallig in de buurt wist de ontsnapte koe te vangen. Zij staat nu weer op stal te wachten tot het voorjaar er is, terwijl de heer v. d. Peet met z'n arm in verband loopt en de ge volgen nog niet te boven is. vei-bruik. Spreker behandelde vrij uitvoe rig de inhoud van de nieuwe wet. De bijeenkomst stond onder voorzitterschap van de heer N. Kaag uit Schoorl. BERGEN. De vooi-zitter, de heer J. Kaldenbach deelde de goed bezochte vergadering mede dat Woensdag 17 Maart in de Rustende Jager door de K.A.B. de interesante film vei-toond zal worden onder de titel „Van kiel plaat tot zeekasteel". Een film, die de bouw laat zien van het machtige zeeschip de „Oranje". Vooraf een aantal goede korte films. Grote aandacht werd be steed aan de gezinshulp, die door het Wit-Gele Kruis zo voortreffe lijk wordt verzorgd. Toch bliikt, dat indien de moeder geruime tijd ziek is, het betalen van de vergoeding voor de gezinshulp aan het Wit-Gele Ki-uis, dikwijls nog bezwaren oplevert. Men zal daarom een fonds tot stand bren gen waaraan men 15 ct. per week bijdraagt, waai-door dit be zwaar volkomen wordt opgehe ven. Het ligt in de bedoeling dit fonds uit te breiden, waarbij vooral wordt gedacht aan de klei ne middenstanders en boeren. Op 1 Juni hoopt men van start te kunnen gaan. De penningmeester de heer v. d. Velde deelde mede dat de inkomsten f 2447.62 en de uitgaven f 1835.78 waren, derhal- ve een batig saldo van f611.84. Uit het overzicht van de Cen trale Volksbank bleek dat in 1953 was ingelegd een bedrag van f 40.022.29 en terugbetaald f 12.948.56 zodat ruim f 27.000 meer was ingelegd dan terugbe taald. Door het rechtskundig advies bureau van de K.A.B. werd via de plaatselijke afdeling 9 maal rechtskundig advies gegeven. De traditionele gratis verloting- droeg deze maal een bijzonder karakter. Er waren 50 prijzen, waaronder 5 retraites en een schilderij (stilleven), beschikbaar gesteld door L. v. d. Pluym. De geestelijk adviseur, kap. Wanna, wees er op dat het cultu rele en geestelijke leven in elkaar moeten passen, een belangrijk punt van de doelstellingen van de K.A.B. Bij de rondvraag werd van ver schillende zijden aangedrongen om financiële steun voor de jon- gemannenverenigingen die nu naar bevrediging werkt. Voorge steld werd om een subsidie te vragen aan alle plaatselijke vak bonden. HEILOO. Naar wij verne men ox-ganiseert het bestuur van E.H.K. wederom een grote kla- verjasdrive en wel in de Rusten de Jager op Woensdag 17 Maart a.s. NW. NIEDORP. Woensdag a.s. houdt dr de Bas een lezing over het onderwerp: „Opfok, ziekten en voeding voor biggen". Begin 7.30 uur. NW. NIEDORP De plaatse lijke afdeling van de L.T.B. hield de jaarvergadering o.l.v. de voor zitter, de heer J. Takken, die 1953 voor de afdeling een gunstig jaar noemde, ook al omdat ledenwinst was geboekt. Een schaduwzijde is zonder twijfel de slechte toestand waarin de tuinbouw momenteel verkeert. Verslagen van secretaris en penningmeester werden goed gekeurd. Ditmaal kon met een gunstig saldo worden afgesloten. De heren Th. Zuurbier en Y. Po land werden in het bestuur hei-- kozen. De laatste bracht verslag uit van de vei-gadering van de bondsraad. Als afgevaai-digde voor de vergadering van de veehou ders werden de heren Th. Kraak man en P. Burger aangewezen. Gi-ote waardei'ing bestond voor het vooi-stel van 3 tot 8 Mei een jaarbeurs te houden. Mededelin g-en werden gedaan over het zelf standig adviesbureau van de L.T.B voor onteigeningen. De geestelijk adviseur sprak een kox-t woord. Bij de rondvraag werd de paehtregeling ter sprake gebracht. Weersverwavlitiiia medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond OPKLARINGEN Ovex-wegend di'oog weer met flinke opklaringen, maar vannacht en morgenochtend hier en daar mist. Aanvanke lijk weinig wind, later zwak ke tot matige Zuidelijke tot Zuidoostelijke wind. Van nacht kouder, morgen over dag ongeveer dezelfde tem peratuur als vandaag. Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot: Pastoor te Medemblik de wel- eerw. heer G. Heemskerk; tot pastoor te Oud-Beyerland, de weleerw. heer J. B. M. Blankers, die kapelaan was te Rotterdam (H. Joseph); tot i-ector van het St. Aloysiusgesticht te 's Graven- hage de weleerw. heer H. J. M. J. Brans; tot rector van „Alverna" te Aerdenhout, de weleerw. heer H. A. J. Roosen, die assistent was te Bloemendaal. LIMMEN. Het Witte Kruis, afd. Limmen hield zijn jaarver gadering in café J. v. Tuinen al hier, onder leiding van Voorzitter S. H. J. J. Bosnia, die allen har telijk welkom heette. Aanwezig waren het bestuur en maar twéé leden. Uit het jaar verslag van de heer Blauw kon worden opgemaakt dat de werk zaamheden in het afgelopen jaar een vlot verloop hebben ge had. Het ledental ging met 3 vooruit en bedroeg per 1 Jan. 1954 553 leden. In het afgelopen WAARLAND. Het is een goede gedachte geweest van de Waarlander tuinders om op de dag waarop zij des avonds in liet parochiehuis een jaarvergade- jaarvergadering bijeen zouden komen om zich met de stoffelijke belangen bezig te houden, ook het geestelijke niet te verwaar lozen. Vrijdag j.l. zijn de tuinders in grote getale naar de parochie- kei-k van de Heilige Wulfram ge togen om een plechtig gezongen Heilige Mis, opgedragen door de geestelijk adviseur, pastoor S. Mol, bij te wonen; De jaarvergadering stond onder leiding van de voorzitter van de L.T.B.. de heer Joh. Dekker In zijn openingswoord releveerde hij het vexïoop van het jaar 1953 ten opzichte van de tuinder-s. De ver bouw van aardappelen, vooral de potei's. en ook de teelt van bloembollen, gaven zeer gunstige resultaten te zien. De wintei-- producten daarentegen, gaven, ondanks de goede oogsten, be droevende financiële uitkomsten. Niettegenstaande de vorst, waar op veler hoop gevestigd was. op dat die de koolpi'ijzen gunstig zou beïnvloeden, zijn de prijzen, vooral van de rode kool van dien aard gebleven, dat bij dit pro duct van een débacle kan worden gesproken. Spreker heeft echter goede hoop, dat van regerings wege steun op de rode bewaar- kool verleend zal worden. Na behandeling van een twee tal ingekomen stukken, inzake verbeteringsobjecten en betref fende grondzaken, volgde het uit gebreid jaarverslag van de secre taris, waarin er onder andere melding van werd gemaakt dat de afdeling momenteel 186 leden lelt. Verder dat de tuinbouw- cursus een goed verloop heeft en vervolgens dat het het bestuur gelukt is hier in Waarland een bloembollenvakschool gevestigd te krijgen, die door een twintig tal cursisten bezocht wordt. De penningmeester, de heer J. Bruin Smz„ gaf in het kort het financieel overzicht over het jaar 1953. De ontvangsten bedroegen 2445.42. terwijl de uitgaven f 1626.89 beliepen. Er was dus een batig saldo van ƒ818.53 De heren A. G Klaver en D. Stoop jr. werden belast met de con trole on rekening en bescheiden over 1953. Bij de bespreking voorstellen voor de N.M.B. werden de vol gende suggesties gedaan. De heer C. Blank stelde voor om in de toekomst niet zonder meer tot vei-laging van de minimumprijs der witte kool over te gaan, zo als dit in 1953 is geschied. De heer N. Droog wenste het voor stel in te dienen om de inven tarisatie van stapelproducten af te schaffen. Dit blijkt, volgens de voorzitter, niet wenselijk te zijn. daar het van groot belang is dat de bevoegde instanties weten hoe groot de voorraad is- Wel zal overwogen worden om in de toekomst de totalen niet le publiceren, maar dit tot de bestuursaangelegenheden te re kenen. De heer D. Pater zou gaarne zien dat voorgesteld wordt dat er een andere regeling van heffing voor de koolsoorten zou komen. Hij deed de sugges tie aan de hand om een ai-eaal- heffing in het leven te roepen. Dit voorstel vond bijval. Toch blijkt dat hier ook bezwaren aan zijn verbonden. De heren J. Bruin Pz. en Mart. Hoek, die beiden periodiek af traden, werden herkozen. De voorzitter sprak nog een woord ter aanmoediging tot deel- name aan de Stille Omgang te - Amsterdam. Hierna hield de heer mr. De Munk een x-ede over de wette lijke aansprakelijkheid. Deze spreker, die op duidelijke wijze uiteenzette wat wettelijke aan- aansprakelijkheid zeggen wil, mocht een dankbaar applaus oog sten. Vervolgens werd nog de film „Staakt het vuren" vertoond" waaruit bleek, dat jaarlijks in Nederland door brand voor mil- lioenen schade ontstaat door on- heer Sinnige het zeldzame viertal voorzichtigheid. buiten te kunnen laten lopen. jaar werd aan de wijkverpleeg ster Zr C. C. Boots op haar ver zoek ontslag verleend. Tot haar opvolgster werd benoemd Zr M. E. de Haan. Door de wijkverpleegster-huis- bezoekster werden 1362 bezoeken gebracht in 129 gezinnen. Uit het magazijn werden 436 artikelen afgegeven. Van het consultatiebureau voor zuigelingen werd wederom een goed gebruik gemaakt. Er werden 24 zittingen gehouden met 275 consulten, terwijl 45 zuigelingen werden ingeschreven. Het totale aantal zuigelingen aan het einde van het jaar bedroeg 87. Voor de kraamverzorging werden 1464 be zoeken gebracht, terwijl 37 maal assistentie werd verleend bij be vallingen, a Voor de T.B.C.-besti'ijding wa ren in het begin van het jaar 23 gezinnen met 27 patiënten, aan het einde van het jaar 23 gezin nen met 30 patiennen onder toe zicht, 179 bezoeken werden ge bracht en 3 artikelen afgegeven. 3 patiënten werden in een sana torium verpleegd. De gehouden Emmabloem-collecte beracht. net to f 103.66 op. De financiële resultaten mogen niet ongunstig worden genoemd. Het jaar 1953 sloot met een voor delig saldo van f401,28, terwijl de kasmiddelen per 31 December f 1658.67 bedroegen. De rekening van het badhuis sloot met een nadelig saldo van f 332,83 welk bedrag ten laste van de hoofdrekening werd ge- braeht. Er werden 7680 douche- baden genomen, hetgeen een kleine vooruitgang betekent ten opzichte van 1952. Per 1 Jan. 1954 wei-den de prijzen voor douche- baden met 5 cent per bad ver hoogd. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren J. Ha- geman en J. Tuijn, terwijl als af gevaardigde voor de Algemene Verg. werden benoemd de heren S. H. J. J. Bosma en J. W. Seig- nette. De heren Bosma, Comman deur en C. Molenaar werden her kozen. Tijdens de rondvraag vroeg de heer van Oppen hoe ver men was gevordex-d met een nieuwe woongelegenheid voor de wijk verpleegster. Hier wordt reèds hard aan gewerkt. SCHAGEN. Enkele dagen geleden heeft een schaap van veehouder Sinnige op de „Kroft" het leven geschonken aan vier nagenoeg even grote welgescha pen lammeren. Elk der lammeren weegt nagenoeg 8 pond. De dier tjes, twee rammen en twee lijst jes, waren vandaag heel tierig en sprongen genoegelijk om het moederdier in de stal rond. Als het weer beter wordt, hoopt de

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3