IN Drastische koerswijziging in K.N.W.U. LZO moest de Hauserbeker aan Neptunus afstaan 'i te stand CANADA MET 7-1 DOOR RUSLAND GEKRAAKT lICMIAMj Wederom matches a deux voor de sprint Draverijen Hilversum Ondanks gelijk spel goede dag voor West Bromwich Kostbare punten voor N.A.C. en Limburgia Maandag 8 Maart 1954 Pagina 5 Sportcommissie gaat zich meer met de renners bemoeien RUWB HU9D, OM HET NATIONAAL DAMKAMPIOENSCHAP IJshockey-sensatie Dubbele titel voor Russen PEETERS WON RONDE BELGISCH LIMBURG Russische zwemmers wonnen V oetbaluitslagen BOBELDIJK TWEEDE IN HILVERSUM §PÜ£ Slecht ivisselpunt kostte dc Noorderlingen ere-plaats Fraai werk van Ten Thije Hongaarse kinderen in Nederland HllliïM Bij wereldkampioenschap wielrennen Frankrijk en Italië verzetten zich tevergeefs tegen Belgisch voorstel Per duikboot naar de wedstrijd Sport in het kort Uitslag spelregeltest Voetbal in Engeland Concurrent leed nederlaag ontmoeting tussen i Duitsland die Zon- rt a.s. te Saarbrücken uden en welke geldt >rronde van het tour- het wereldkampioen- Bronkhorst (Velp) als er aangewezen. L. Bentveld) en J. H. leist) zullen hier als fungeren. "onnell was voor hem ot 'n machtige zweef- ïr het publiek om de n applaus te ver- ons vierkant in deze ïrtellen had, werd nog lijk gedemonstreerd, loste een venijnige in voorzet van Klaas- vas de dappere Brown moment op de grond. 3 tegenaanval bracht and van de nederlaag, „gemangeld" werd. af de Engelsen een >p de rand van het bied. Het levende d toen zijn plicht. De beslissing maars tot zijn grote vam, hadden zich nog «benemende taferelen doelen afgespeeld, oest tweemaal snel iel komen. Eerst om :ekere scoringskans te i kort daarop om een an Terlouw glijdend n. In de laatste tien «beerde Oranje nog vets te klauwen. Op- as de actieve rol, die aarbij ook nu vervul- n Beurden kwam dit ninder vaak op het cihutters voor, al zou- t gaarne beweren, dat ideel had in de veel- vallen. Een hoge bal de redhtervleugel af. van der Gijp bracht overeind, omdat de f van Gruyzen akelig het Engelse doel op- :en maakte er ook een kopstoot van. maar Brown de Engelsen, vallend bewerkte hij aet zijn rechtervuist. hard schot van Bies- een onnavolgbare Hinus Terlouw, toen irlijk dreigde te wor- ir was het grote mo- Oranje. latste energieke po- meer uit deze wed- len dan een onbevre- iloos gelijk spel, bun aanvallers nog eens schikbare krachten te. yzen snelde rog een- in wervelwind langs :oen Mc Ghee van de niets ondernam, liet irpe voorzet los. Weer ter plaatse, maar nu >r liet eerst in deze alen. Van zijn borst al voor de voeten van ende Bennaars, die d wat nu van hem nocht worden. Hij en maakte van de >g een heksenketel. :re, kundige Brown g veel meer verdiend mmiserabelste man te in de laatste minuten ;e Rotterdamse klei DEN HAAG, 6 Maart. De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie gaat in de toekomst principiële koerswijzigingen volgen. Tot nu toe hebben de K.N.W.U. en zijn sportcommissie zich principieel afzijdig gehouden met alle aangelegenheden, die betrekking hadden op de Nederlandse vertegenwoordiging in buitenlandse ronden. Dat de sportcommissie van de man te benoemen, nu de heer K.N.W.U. dit standpunt innam lag aan het hoofdbestuur van dit lichaam, dat tegen elke vorm van bemoeiing op dit punt was. Er is onlangs echter een wijzi ging in het bestuur van de K.N.W.U. gekomen en mede door die mutatie is er een verandering in de houding van het leiding gevend lichaam op wielergebied gekomen. De oorzaken van deze koers wijziging zijn velerlei. Nu de weg- rensport op successen kan bogen, is er leiding vereist. Nu er voort durend strubbelingen zijn bij de organisatie van de Ronde van Nederland moet de K.N.W.U. in grijpen.. In de eerste plaats wil de sportcommissie de Ronde van Ne derland beschermen. Men is van oordeel, dat deze ronde van groot belang kan zijn vooral voor jongere renners en deze categorie krijgt geen kans om zijn capa citeiten te tonen, als de wed strijd geen doorgang zal vinden. Daarom heeft de sportcommissie besloten, dat tijdens de Ronde van Nederland een startverbod voor professionals zal gelden om elders in Nederland of in het buitenland te rijden. De heer Jacques Goddet, de or ganisator van de tTour de France, heeft aan de K.N.W.U. een brief geschreven, waarin dit lichaam verzocht werd een vertrouwens- Advertentie gesprongen handen,kloven? R.ide Grood is teruggetreden. Dit verzoek is door het hoofdbestuur en de sportcommissie na rijp be raad aanvaard. Wie deze vertrouwensman zal zijn voor de Ronde van Frankrijk van dit jaar is nog niet uitge maakt daarover zullen nog be sprekingen worden gevoerd. Met de samenstelling van de ploeg voor ide Ronde van Frankrijk zal een of andere persoon wor den aangewezen ,die de namen van de ploegleden aan de sport commissie van de K.N.W.U. zal moeten voordragen. Een ander besluit van de sport commissie houdt in, dat de K.N. W.U. in den vervolge een bui tenlandse waarnemer zal zetten in belangrijke internationale koer sen. UTRECHT, 6 Maart De uit slagen van de wedstrijden, ge speeld in de tweede ronde van het tournooi om het persoonlijk kampioenschap van Nederland luiden: v. d. Berg (Gouda) Gordijn (Den Haag) 11; De Graag (Heusden)Jurg (Almelo) 02; Bergsma (Wartena)Van Dijk (Wageningen) 02; Bom (Rotterdam)Ansems (Amster dam) 11; Keiler (Amsterdam) Hartgers (Apeldoorn) 20; P. Roozenburg (IJmuiden)Beers (Noord Scharwoude) 11; W. Roozenburg (Rotterdam)Laros (IJmuiden) 11. De uitslag van resterende partijen uit de eerste ronde lui den: GordijnP Roozenburg 11; W. RoozenburgKeiler 20; LarosBom 02; Beers Bergsma 1—1: HartgersDe Graag 11. Na de tweede ronde luidt de stand: 1/5 Ansems, Bom, Van Dijk, Jurg en Wim Roozenburg, ieder 3 punten 6/9 Beers, Gordijn, Keiler en Piet Roozenburg, ieder 2 punten; 10/14 Van den Berg, Bergsma ,De Graag, Hartgers en Laros, ieder 1 punt. De mei-ongeë ve naarde geneeskracht ST. TRUIDEN, 7 Maart Voor de ronde van Limburg, waarmee het Belgische wieler- seizoen werd geopend, zijn Zon dag 81 renners van start gegaan. Winnaar werd de Belg Ward Peeters, nadat de Nederlanders, en speciaal Jan Nolten, zich in de eerste helft van de wedstrijd duchtig hadden doen gelden. Uitslag: 1. Ward Peeters (B.) 216 km in 6 uur 23 sec.; 2. Van der Eist; 3. Storms (B.)4. Mar cel Hendrickx (B.)5. Antonis (B.)6. Gielen (B.); 7. Marien (B.); 8. Loyaarts (B.); 9 Van Dormael (B.)_; 10. Schackens (B.); 11. Van Geel (B.)12. Van Roos- broeck (B.); 13. Impanis (B.) in 6 04.14. STOCKHOLM, 7 Maart 18.000 toeschouwers die de finale van het tournooi om het wereld en het Europees kampioenschap, de wedstrijd tussen Rusland en Canada, bijwoonden, beleefden 'n sensatie toen zij zagen hoe de Canadezen door de Russen over- speeld werden. De rollen bleken omgekeerd want het waren de Russen die 'n half uur lang les in het spelen van ijshockey gaven. De Canade zen, die in het begin van het tournooi de Zweden met 80 ver slagen hadden en de Finnen een nederlaag met 201 hadden be zorgd, speelden nu of zij hun De STOCKHOLM, 7 Maart Russische zwemmers, die op het ogenblik een trip door Scandi navië maken, hebben bij inter nationale wedstrijden te Uppsala opnieuw verschillende overwin ningen behaald. Balanidin werd eerste op de 100 meter vrije slag in 59,5 sec., Gosayev nam de 100 meter schoolslag in 1 min. 19,8 sec voor zijn rekening en op de 4 x 50 meter vrije slag estafette tikte de Russische ploeg in 1 min. 45,5 sec. als eerste aan. De Zweed Bo Larsson won de 100 meter vlinderslag in 1 min. 8,8 sec, Prolov (Rusland) werd in 1 min. 8,9 sec .tweede. techniek en kennis van het spel verloren hadden. Na de eerste periode trokken zij zich reeds met een hopeloze 40 achterstand in de kleedka mers terug. De ploeg, die zich gedurende het gehele tournooi ge dragen had als de toekomstige kampioen, was niet meer te her kennen, en moest in de Russen, die voor het eerst aan het kam pioenschap deelnamen, haar meer dere erkennen. Ook in de tweede periode gaven de Russen de toon aan. De Cana dezen waren langzamer en het mangelde hun zowel aan de nodi ge besluitvaardigheid als aan energie. Een doelpunt van Galand werd weer snel door de Russen te niet gedaan en voordat men 't besefte was de Russische voor sprong gestegen tot 71, waar mede de tweede periode eindigde. Bij de laatste speeltijd zetten de Canadezen alle krachten bij om een nog grotere nederlaag te voorkomen. De Russen kregen geen kansen meer doelpunten te maken, terwijl de Canadezen nog een tegenpunt scoorden. Met een 72 overwinning voor de Russen eindigde deze finale, waardoor Rusland verdiend wereld- en Eu ropees kampioen is geworden. Tijdeqs de wedstrijd Canada- Rusland zijn geen incidenten voor gekomen. De eindstand luidt: (Advertentie) le Klasse C: Bleyerheide—WH '16 0—0 LongaNAC 01 le Klasse D: LimburgiaJuliana 20 RivalenJOS West I: 3e klasse B: 4—1 De B-klasser Koning van S.V.V. heeft de traditionele veldloop om de zilveren Maple-Leaf, welke door de G.A.C. werd georgani seerd, gewonnen. De weersomstandigheden wa ren slecht. Gedurende de hele loop regende het en op het over de heide uitgezette parcours had den de lopers met sterke tegen wind te kampen. Ruim 140 athleten gingen van start in deze wedstrijd over 5 k.m., waarin de verschillende klassers elkaar 75 meter voor sprong gaven, zodat de A-klassers 225 m. moesten voorgeven aan de D-klassers. Het was de D-'klasser Griffioen van A.V. die halverwege de leiding nam en deze tot onge veer 1 k.m. voor de finish wist te behouden. Toen ging Koning en later ook Bobeldijk hem voor bij. Bobeldijk ondernam kort daarop een aanval op Koning, doch deze wist zijn voorsprong te behouden en werd in 17 min. 32,5 sec. eerste. Advertentie) Tl 1 kan niemand U geven. Maai die hebt U ook niet nodig als U morgen begint me RIC ARPAN, het nieuwe i^agm^deldataUesbevai 4 wat Uw maag nodig heet 1 om spoedig geheel normaal en pijnloos te zijn. De ca chet-(ouwel)voim heeft vooi maagpatiënten dubbel voordeel Rusland 7 6 1 0 37-10 13 Canada 7 6 0 1 59-12 12 Zweden 7 5 1 1 30-18 11 Tsjechosl. 7 4 0 3 41-21 8 Duitsland 7 2 1 4 22-32 5 Finland 7 1 1 5 12-52 3 Zwitserl. 7 0 2 5 15-34 2 Noorwegen 7 1 0 6 6-43 2 Het heeft Zaterdagavond danig gespannen in het Sportfondsenbad te Amsterdam-Oost, waar de jaarlijkse wedstrijden van de Dolfijn te Amsterdam om de John P. Hauserbeker voor de 19e maal werden verzwommen. De houder van het vorig jaar, de Leeuwarder Zwem- club L.Z.O., gaf uitstekend partij en had pech toen zij in de laatste serie van de 100 meter vrije slag jeugd zijn uitstekend zwemmende J. de Jong een zeer slecht keerpunt zag nemen en daardoor zijn fraaie voorsprong in de laatste baan zag verliezen aan de Amers- foorter Theo Hoogveld van Neptunus. Nu moest Jitze van der Veen het doen in de laatste en meest zware stryd, nl. de klassement- strijd op de 50 meter school-, rug-, vlinder- en vrije slag. Het ging niet en zodoende won Neptunus uit Amersfoort de beker verdiend. Het Y zag zelfs nog kans de Leeuwarder ploeg te passeren. Het eerste nummer van de avond, de series voor de klasse mentswedstrijd voor Heren, toon de direct dat deze noviteit van De Dolfijn insloeg. Het werd een narde strijd die aantoonde dat in de eerste serie Tjebfoes (HPC), De Wit (Robben) en Blankvoort (DAW) en in de tweede serie Dikstaal (IJ), Jitse van der Veen (LZO) en de Bruyn van Neptu nus de sterkste klassements- zwemmers waren en in het laatste nummer van de avond mochten uitvechten wie de sterkste onder deze groten was. Harde strijd. De open 200 meter werd een harde strijd tussen Van Daatse- laar en Rudi van Feg,gelen die zijn oude liefde voor de 200 me ter schoolslag weer 'heeft opge vat en met succes, wamt na een enerverende strijd worn hij uit eindelijk gemakkelijk door een sterke eindsprint in de tijd van J47.7 gevolgd door Eventse (Nep tunus), Bunschoten (Robben) en van Daatselaar (AZ). De 100 meter vrije slag dames had vooral in de laatste serie een spannend karakter, toen de Gro ningse Greetje Lugtlhart meteen een tweetal meters voorsprong nam, waardoor Ria Vonk 'n,venij nige tussensprint moest nemen om bij te blijven, maar na 75 meter was het gebeurd want de Amsterdamse nam definitief de leiding om haar niet meer af te staan. Haar tijd was 1.08,3, Hen- ny van Balkenende werd tweede in 1.09,5 en Greetje Lugthart werd een goede derde met 1.10,4. Door een minder gelukkig laat ste keerpunt werd de DAW- zwemster Tine Tenkink vijfde ïn 1.11.3. Uitstekende strijd werd ook ge leverd in de wedstrijd over 400 meter vrije slag heren waarin Piel ten Thye van de LZO Wim de Vreng van AZ'70 tot het uiter ste liet zwemmen. Reeds na drie banen had de Fries een prachtige voorsprong en al knabbelde Wim de Vreng met felle tussen sprints zo nu en dan een stukje van zijn achterstand af, hij kon niet op tegen de rustig en uitstekend zwemmende Piet ten Thye, die in de laatste baan een fantasti sche eindsprint ten beste gaf en won in de uitstekende tijd van 4.48.4, dat is dus 0,6 sec. boven het Nederlandse record. Wim de Vreng liet 4.53,1 noteren. De ove rigen waren ver achter. Jammer was het dat de overige zwemmers als een Ad van Boxem van DAW, Kayser (Robben) en de Bruyn (Neptunus) tegen vie len. Zij kwamen allemaal ver boven de 5 minuten. Het nummer de 150 meter vlinderslag heren bracht Dolfijn een prachtige zege Muller won dit nummer op uit stekende wijze. In de lang niet slechte tijd van 2.00.8 bleef hij zijn naaste concurrenten, Van Wieringen (Y) 2.03.6, Evertse (Neptunus) en de Jong (DAW) 2.06.9 ver voor. Dramatisch Hierna kwam voor LZO de meest dramatische strijd. De Leeuwarders hadden uitstekend strijd gegeven en hadden de kans in eigen hand. Deze kans bleef in eigen hand toen in de voor laatste baan J. de Jong een vijf tal meters voor lag op zijn naaste concurrent Hoogveld van Neptu nus. Deze voorsprong verkreeg hij door uitstekende keerpunten en laat hij nu juist de laatste zeer slecht nemen. Hierdoor ver loor hij tempo en uiteindelijk de strijd met handslag. Neptunus kwam daardoor drie punten voor en practisch gewonnen of het klassementszwemmen zou verlo ren moeten worden en dat zat er niet in. Deze klassementsrace werd gewonnen door Dikstaal met 7 punten, De Bruyn (Nentu- nus) werd roet Tjebbes (HPC) tweede en derde Jitse van der Veen van LZO werd vijfde met 15 punten achter de Wit (Rob ben) met 14 en voor Blanken voort (DAW) met 22 punten. Hierdoor werd de einduitslag van de Hauserbeker Neptunus 23''>, Het Y 19. LZO 18. Robben 17. De Dolfijn 16. HPC 10, AZ 8. DJK en De Meeuweh 7 en DAW 6''> punt. Dus ook als verleden jaar de beker naar de provincie toe. Een waterpolowedstriid tussen de Kikvorsen en het militair ze vental werd door de eersten met 87 gewonnen. ROERMOND, 7 Maart Zon dagochtend is een vijftigtal Hon gaarse kinderen, afkomstig uit kampen in Oostenrijk en Duits land, na een vermoeiende reis in Nederland aangekomen, waar zii gedurende enige tijd bij pleeg ouders zullen verblijven. vooraeci. MAAG-CACHETS "AKKER M PARIJS ,6 Maart Onder lei-om toelating werd met 60 tegen 9 smaakloos, snel, zeker CAMPBELTOWN (Schot land), 7 Maart Het rugby- team van het derde eskader onderzeeërs, dat in Rothesay is gelegen en tegen een plaatselijke ploeg in Camp beltown moest spelen, heeft er de voorkeur aan gegeven de reis van ongeveer 100 kilometer per duikboot te maken. Zij speelden de wed strijd, vierden 's avonds feest en gingen de volgende dag terug per duikboot Zij hadden hef ook met een stoomschip en een bus kun nen doen. De Zwitser Hugo Koblet won voor tal van Italiaanse cracks de wielerwedstrijd SassariCagliari (225 km) in 5 uur, 34 min. en 13 sec. Coppi gaf in deze wedstrijd op. #De Fransen Godeau-Senfft- leben wonnen een Americaine in Parijs. Schulte en Peters werden derde. 9 In de voorronde van het tournooi om het wereldkam pioenschap voetbal versloeg Eire met 10 Luxemburg en ging Japan met 51 tegen Zuid-Korea ten onder. Na de wereldtitel en het Europese kampioenschap heeft Boris Shilkov, de Rus, een derde trophee aan zijn successen toegevoegd, n.l. het algeheel Russische schaatskampioenschap. Een van de plaatsen, waar de ronde van Nederland dit jaar zal aankomen, is Etten in Noord- Brabant. Arie van Vliet gaat met de Australiër Patterson een koppel vormen voor de Zesdaag se. die 1 April in Parijs begint. Bij de auto-ralley voor dames van Parijs naar St. Raphael is een Franse dame bij een botsing van haar Ford met een vracht wagen om het leven gekomen. Mercedes-Benz wil een con tract met de Argentijn Fangio afsluiten. A De K.N.A.U. is op ..Duinhorst" met de centrale training begonnen. A ALKMAAR. Zoals wij reeds Zaterdag hebben gemeld is door de Scheidsrechtersvereniging Alkmaar en Omstreken een spel regeltest georganiseerd, waaraan verschillende voetbalverenigin- fen hebben meegedaan. Hieron- er melden wij de uitslagen van spelregeltest en voetbalhersen- gymnastiek. Spelregeltest: 1. v.v. Alkmaar 84% pt.; 2. v.v. R.K.A.F.C. 711 3. v'.v. Randers 61%; 4. v.v. Jong- Holland 61 pt.; 5e v.v. Alcmaria V. 54 pt. Voetbalhersengymnastiek: 1. v.v. Jong-Holland 80 pa.; 2. v.v. R.K.A.F.Q, 77 pt.; 3. v.v. Alcma- ding van Achilla Joinard (Frank rijk) is te Parijs het 95e congres van de Union Cycliste Inter nationale (Internationale Wieier Federatie) gehouden. De Bel gische Wieier Bond had een zeer belangrijk voorstel ingediend, n.l. om in den vervolge de halve eindstrijden en »de finale van het sprintnummer- om het wereld kampioenschan in matches a deux in plaats van a trois te verrijden. De Franse en de Italiaanse af gevaardigden, oordelend dat voor de ritten a trois meer techniek en intelligentie vereist waren, ver zetten zich tevergeefs tegen dit voorstel. Met slechts een kleine meerderheid, met 39 tegen 37 stemmen, werd het Belgische voorstel aangenomen. Het besluit treedt onmiddellijk in werking, zodat de halve eindstrijden en de finale van de strijd om het wereldkampioenschap, dit jaar in Duitsland te houden, reeds in matches a deux worden gereden. Een voorstel van de Zweedse wielerbond een rit op de weg over 100 kilometer tegen 't uurwerk voor amateurs als nieuw nummer aan de wereldkampioenschappen toe te voegen, vond geen genade in de ogen van de meeste afge vaardigden. Met 46 tegen 30 stemmen werd dit voorstel ver worpen. De technische commissie van de U.C.I. deelde mede, dat de stemmenverdeling als volgt is: Frankrijk 12 stemmen. België en Italië elk 9 stemmen, Zwitserland 6 stemmen, Nederland. De nemarken en Gr. Brittannië elk 5 stemmen, Duitsland en de Ver. Staten elk 4 stemmen, Luxem burg en Spanje beide 3 stemmen, Zweden. Oostenrijk en Hongarije ieder 2 stemmen, alle andere lan den 1 stem. Het verzoek van Oost-Duitsland HILVERSUM, 7 Mrt De uit slagen van de te Hilversum ge houden draverijen luiden: Mientje K Prijs: 1. Rejeton Marie B' (J. M. v.d. Berg) tijd 2.18.8, km tijd 1.32.5; 2. Ruth Buffington (W. H. Geersen); 3. Raffles (J. Uitdenbosch). Tót. w. f2.60, pl. f 1.10, f 1.10, gek. f 2.cov. f 3.20. Main Axworthprijs: 1. Rudi Trothan (W. H. Geersen) 3.00.7, 1.32.2; 2. Rotecta (F. J. Arzbach); 3 Quick Jimmy (Jos Leeuwen kamp). Tot. w. f 1.80. pl. f 1.40, f 1.60, f2.40, gek. f2.70, coy. f4.40. Lepelaars prjjs: 1. Norbert M (W. Leeuwenkamp) 2.47.8, 1.26.5; 2. Nico the Saint (T. A. v.d. Veen); 3. Peterhof (W. H. Geer sen). Tot. w. f8.70, pl. f3.—. f2.90, gek. f 17.cov. f5.30. Lepelaars prijs 2e serie: 1. Kondor (M. v. Leeuwen) 2.48.8, 1.27.9; 2. Peter Spencer (H. C. ten Hagen); 3. Quichotte (J. v. Leeuwen). Tot. w. f4.90, pl. f 1.90. f 1.70, gek. f 8.30, cov. f 4.60. Lepelaars prijs finale: 1. Peter hof (W. H. Geersen) 2.48.6, 1.26.9; 2. Norbert M (W. Leeuwen kamp); 3. Peter Spencer (H. C. ten Hagen). Tot. w f2.80, pl. f 1.90. f2.60, gek. f 9.20, cov. f 5.20. Importeur prijs: 1. Querida Do- num (W. H. Geersen) 3.33.5, 1.31.3; 2. Padua (T. A. v.d. Veen); 3 Pompea (G. Woudstra). Tot. w. f3.70, pl. fl.10, f 1.20, f 1.20, gek. f 11.cov. f3.60. Kentucky King prijs: 1. Paul B (J. M. v.d. Berg) 4.17.3, 1.31.2; 2. Olymphia S teruggesteld (J. v. Leeuwen); 3. Quita Hanover (M. Vergay). Tot. w. f3.90, pl. f 1.50, f 1.30, f2.10, gek. f9.20, cov. f4.90. Jacob Diamant prijs: 1. Mor ning Star (W. H. Geersen) 3.26.3. 1.27.4; 2. Nellie Gregor (T. A. v.d. Veen); 3. Oscar Major (J. Wagenaar). Tot. w. f2.50 (stal), pl. f 1.40, f 1.50, f 1.80, gek. f6.20, cov. f 4 50. Jaap Eden-prijs: 1. Ostrogatta K' (J. Vóórhaar) 2.58.5, 1.32.1; 2. Olga Axworthy (J. Roodenburg); 3 Qelia le Major (D. Suyker- buyk). Tot. w. f6.50, pl. f2.30, f2.—, f 3.30, gek. f 8.40, cov. f 5. Totale omzet f91.249. 8 stemmen naar 't volgende con gres verwezen. De U.C.I. zal het besluit, dat het Internationaal Olympisch Comité in zijn zitting van Mei a.s. te Athene met be trekking tot Oost-Duitsland zal nemen, als richtlijn aanhouden. Een voorstel van Roemenië, dat de instelling van een wereldkam pioenschap voor dames behelsde, werd verworpen. De wereldkampioenschappen van dit jaar werden nog eens aan een nadere beschouwing onderworpen. De wegkampioenschappen zullen definitief op 20 en 21 Augustus plaats vinden en wel te Solingen, waarbij de professionals 240 km (16 maal het circuit) en de ama teurs 165 km (11 keer het circuit) moeten afleggen. Voor de kampioenschappen op de baan en de weg trok Frank rijk zijn candidatuur in, zodat Italië deze titelwedstrijden zal kunnen organiseren. Voor de organisatie van de we reldkampioenschappen 1956 ston den alleen Spanje en Denemarken op de lijst. Nederland, dat enige tijd geleden te kennen had gege ven, zich candidaat voor 1956 te zullen stellen, kwam niet op het lijstje voor. ria V. 61%; 4. v.v. Alkmaar 60 pt.; 5. v.v. Randers 53 pt. Totaaluitslag: 1. v.v. R.K.A.F.C. 148% pt.; 2. v.v. Alkmaar 144% pt.; 3. v.v. Jong-Holland 141 pt.; 4. v.v. Alcmaria V. 115% pt.; 5. v.v. Randers 114%. Persoonlijke stand bij de spel regeltest: 1. Admiraal van v.v. Alkmaar 25 pt.; 2. Droge van v.v. R.K.A.F.C. 24 pt.; 3. Jansen van v.v. Jong-Holland 20 pt. In totaal waren hiervoor 27 punten te behalen. LONDEN, 6 Maart West Bromwich Albion heeft zich op eigen terrein met een gelijk spel moeten tevreden stellen tegen Sheffield United, dat een vertwij felde strijd voert om aan de de gradatie te ontkomen. Desondanks mag men zeggen dat de Albion zijn kansen op een „doublé" het winnen van het league kam pioenschap en van de cup weer verbeterd heeft. West Bromwich heeft met dat al deze Zaterdag een prachtige gelegenheid ge-mist om zijn posi tie in de league nog sterker te maken. Deze kleine tegenvaller had geen ernstige gevolgen, om dat Wolverhampton, de naaste concurrent in de race om het kampioenschan, met 10 tegen Manchester United ten onder ging. De Mancunions hadden de verdediging van Wolverhampton onder zware druk gezet met een lange serie gevaarlijke aanvallen. Maar pas vijf minuten voor tijd kwam de beslissende doorbraak en belandde de bal in het net van de Wolves. Geld zonder waarde Drie clubs, die nog een kans maken op de cup, leden een ne- Biljarten BOLK KAMPIOEN DERDE KLASSE APELDOORN, 7 Maart In café „De Sport" te Apeldoorn hebben de zes gewestelijke kam pioenen dit weekeinde verbeten strijd gevoerd om de Nederlandse titel klein biljart derde klasse libre. De vertegenwoordiger van bet gewest Limburg, A. Bolk uit Heerlerheide. was de enige deel nemer, die 4 van de 5 partijen wist te winnen, waarmee hij be slag legde op de titel. Hij ver loor alleen van Pel. De eindstand luidt: 1. A. Bolk (Heerlerheide) 8 466 159 16 2.93 2. Th. Goossens (Zevenb.hoek) 6 483 132 49 3.65 3. J. P. de Koning (Rotterdam) 6 472 158 18 2.98 4. L. W. G. Meyer (Doetinchem) 4 404 133 31 3.03 5 R. Pel (Winschoten) 4 417 151 14 2.76 6. J. Waal (Hoorn) 2 385 127 19 3 03 derlaag: Tottenham, Sheffield Wednesday en Leyton Oriënt. Preston, Bolton, Leicester en Port Vale daarentegen haalden de volle puntenoogst binnen. Liver pool, dat grote sommen heeft uit. gegeven voor de aankoop van nieuwe spelers, schijnt tot degra datie gedoemd. Ditmaaal had de ploeg weinig in te brengen tegen Huddersfield, dat superieur voet bal demonstreerde met de 17-ja- rige spil Ken Taylor als uitblin ker. Taylor is pas kort geleden in het eerste elftal opgenomen. Een andere nieuweling in de eerste divisie, de 19-jarige keeper van Chelsea Michael Collins, werd drie maal gepasseerd in de ontmoeting met Middlesbrough. Maar Chelsea gaf geen krimp en bracht het tot een verdiende draw: 33. 500 wedstrijden Jeugd en ervaring kwamen in scherp contrast met elkaar tijdens het treffen OharltonPortsmouth. De populaire roodharige dcrelver- dediger van Charlton. Sam Bar- tram. speelde zijn 500e league wedstrijd voor de Londense club, terwijl de 22-jarige linksbuiten Rodney Henwood bij Portsmouth debuteerde. De match trok bijna veertigduizend toeschouwers. De thuisclub zegevierde met 31, haar eerste overwinning op Ports mouth sinds de oorlog. Alle drie leidende clubs in de tweede divisie hadden succes. Leicester en Everton delen thans de eerste plaats, met Blackburn als derde. Jack Froggatt, die 15.000 pond gekost heeft, speelde bij Leicester een prachtige partij als midvoor. Voor het Engelse elftal is hij als spil en als links buiten uitgekomen. De uitslagen luiden: le divisie: Bolton Wanderers Sunderland 32; BurnleyArse nal 2—1; Charlton Athletic Portsmouth 31Liverpool Huddersfield Town 13; Man chester UnitedWolverhampton Wanderers 10; Middlesbrough Chelsea 33; Newcastle United Aston Villa 01; Preston North EndManchester City 40: Shef field WednesdayBlackpool 1—2: Tottenham HotspurCardiff City 01; West Bromwich Albion Sheffield United 2—2. 2e divisie: Birmingham City Bristol Rovers 11; Fulham Blacburn Rovers 2-3; Leeds U. Brentford 4—0; Leicester City Bury 20; Luton TownNotts County 21; Notts ForestLiLn- coln City 42; Plymouth Argyle —Hull City 22: Rotherham Uni tedOldham Athletic 70; Stoke CityDoncaster Rovers 22: Swansea; TownEverton 02 West Ham United—Derby County 0—0. De trieste "regen was er oorzaak van, dat van het in allerijl door de KNVB ingelaste voetbalprogramma weer niet veel terecht kwam. In de eerste klasse gingen slechts drie wedstrijden door. NAC won in IC de belangrijke ontmoeting tegen Longa met 10, waardoor het gedrang om de op een na laatste fatale plaats nog heviger is geworden, temeer ook doordat WH '16 er in slaagde Bleijerheide te bedwingen (00). In 1D distan tieerde Limburgia zich enigszins van Maurits en DHC door Juliana met 20 te verslaan. De standen in beide afdelingen zjjn thans: EERSTE Eindhoven Hermes DVS Willem II EBOH Excelsior MVV Feijenoord NOAD ADO Juliana RBC Limburgia DHC Maurits KLASSE D EERSTE KLASSE C 16 11 3 2 25 Emma 16 9 5 2 23 15 10 3 2 23 WV 16 7 8 1 22 15 11 0 4 22 SW 16 9 3 4 21 15 9 4 2 22 Sparta 16 9 3 4 21 16 7 5 4 19 PSV 16 9 3 4 21 16 8 1 7 17 Bleijerheide 16 6 5 5 17 16 7 2 7 16 BW 16 6 3 7 15 16 5 5 6 15 Sïttardaa 16 7 l 8 15 15 6 1 8 13 Xerxes 16 6 3 t 15 16 4 3 9 11 Brabantia 16 3 6 7 12 16 4 3 9 11 Longa WH '16 15 4 3 8 11 16 4 2 10 10 15 4 3 8 11 16 2 4 10 8 NAC 16 4 3 9 11 14 1 4 9 6 HBS 16 2 3 11 7

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 5