vel dl Geneefse conferentie biedt goede hoop op vrede Rode leger: 2.5 millioen man straties Dagblad voor Alkmaar en omgeving Vrije" verkiezingen? AMBONEZEN ZOUDEN ONS LAND WILLEN VERLATEN Lagere leeftijdsgrens ook voor Overheidspersoneel Verdediging Nw Guinea wordt versterkt 50000 Duitse katholieken protesteren Maart a.s. r at 20 iniersbediende scltractor ijdenes B 142 ANDS TRIO" Woensdag 10 Maart 1954 49e Jaargang - Nummer 13030 Wilde geruchten in Vught: Terug naar Indonesië als loyale burgers? Kinderbijslag in Senaat De Friese kwestie ter sprake Twee skiërs verongelukt M.T.R. GELIJKGESTELD MET M.T.S. Zachte lenteweer houdt aan Amerikaanse militaire missie naar Pakistan De Duitse ambassadeur bij het Vaticaan NIEUWE DUITSE AUTO Laniel over Indo-China: Mendes-France ziet echter geen oplossing McCarthy werd bedreigd Marinebasis Den Helder zal worden beveiligd Adenauer in Griekenland Dertien arbei crs omgekomen tegen vernietiging van hun scholen Vorstuitkering bij N.S. Waarschuwende woorden in Belgische Senaat Bloedige botsing in Beiroet UITVAARTDIENST KARDINAAL MASSIMI GEEN BIJDRAGE VOOR MILITAIRE TEHUIZEN Hf. neferf rlandse ;f karakter worden i één dezer demon- rook ingevuld aan reserveren kunnen 20 - Alkmaar plaatsen VRT uur ÏRT uur Telefoon 4170 DEDIG MOGELIJK extern, in dorp van 216 bur. v. d. blad. UW BEDRIJF is de nes i, sproeislangen, •en, enz. INLICHTINGEN aan (IUZIEKVEREEN. 11 MAART 8 UUR ementsconcert van viool ven-Boomkamp, cello eld, piano Mendelsohn, Dvorak ren f 1.Kaart teken dagelijks van 1451. t de kleine bediende nenteel een zeer ver- voordde Nosco. „Hij twee andere logeer iet, maar ik heb nog en ligt te bed. Och i zjjn zwakke gestel ngen, die gewoonlijk cerkerleven. Jammer, raaid", riep de smid in kerker opgesloten? komen nergens van- onden oorspronkelijk jullie aller schamele zijn de echte hertog ijn bediende Jodocus. zolang in te nemen, trouwens zeker wel aan u bekend maak: ;ebaar nam de valse ,\\V\\V\V\\\\\\\\\\W^ NOORDHOLLANDS i Abonnementsprijs f6.60 per kwartaal, f2.20 per maand, f0.51 per week, Inclusief Incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct per mm, minimum f 2.50; In alle edities 26 ct per mm, minimum f 4.familieberichten 20 ct, resp. 30 ct per mm. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draafsingel 59, tel. 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; Alkmaar, Ritsevoort 52, tel. 2046 K 2200; Den Helder, Keizerstr. 89, teL 2800 K 2230; Schagen, Ged. Gracht 39, teL 459 K 2240. Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) STADSEDITIE DE VERHOUDINGEN in Indo nesië spitsen zich toe. De uit vaardiging van diverse noodwet ten wijst op de „nood" waarin de regering-Soekarno zich bevindt. De maatregelen van verschil lende aard tegen de Nederlanders tonen aan, dat de regering, Soe- karno zich in een situatie bevindt, waarin alleen nog redding is te vinden door een optreden, dat getuigt van angst. Het is als het ware de bekende kat, die rare sprongen maakt en zich dan nog een tijd weet te handhaven, doordat negatieve krachten in staat blijken, een ze kere macht te ontwikkelen tot dat.de kruik, welke te water ging, lang genoeg te grote risico gelopen heeft en breekt. Wat ons nu bezig houdt is de vraag, of deze angst-politiek ook houdbaar zal blijken na de aan staande verkiezingen, die immers „vrij" zouden zijn. De grote vraag is, hoe het met die „vrijheid" zal blijken te zit ten. De regering-Soekarno steunt op de partij van de president, de P.N.I., en nog enige kleine par tijen, onder „de spiedende tole rantie" van de communisten. De machtige Masjoemi, zo weet men, staat buiten de heersende macht, maar zij is nog een macht. Dat heeft de jongste demonstratie der 300.000 wel bewezen Het is nu met die verkiezingen zó, dat ze al sinds een jaar wor den voorbereid, hetgeen op zich zelf natuurlijk niet zo verwonder lijk is, gezien de nieuwe verhou dingen, waarvoor men in dit enorme land ook in dit geval staat. De verkiezingen zijn echter een ingewikkeld geval en ingewijden zijn van oordeel, dat het wel eens zou kunnen zijn, dat het instede van werkelijk, echte „vrije" ver kiezingen, een beetje verkiezin- gen-op-zijn-Zuid-Amerikaans zul len zijn, om niet te zeggen op zijn Russisch. Er wordt, om het nu maar niet ingewikkelder te zeggen, dan voor ons doel nu nodig is, in het kies stelsel gewerkt met Verkiezings commissies, die veel invloed heb ben op de vaststelling van de uit slag. De samenstelling van die com missies, vreest men, zal eenzijdig zijn. Daar- worden de lakens uitgedeeld door de heersende par tijen en dus staat de Masjoemi bijv. er naast, ondanks de grote aanhang welke zij in het land be zit. Voor een rustige ontwikkeling is dit stellig niet bevorderlijk. Soekarno zet alles-op-alles om aan de macht te blijven en de kans, dat vrije verkiezingen een nieuw bewind aan de macht zul len brengen, komt al bij voorbaat in discrediet in een land, dat het bederf langs vele wegen heeft binnengehaald. Dit is de trieste puinhoop die overbleef na de felle brand, die Dinsdagmorgen vroeg woedde in het café „De Roskam" te Tiel. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat twee van de negen personen, die op de eerste etage sliepen, zich niet tijdig in veiligheid konden stellen. Later werden de stoffelijke resten van het 11-jarig dochtertje van de eigenaar van „De Roskamen van een textielhandelaar uit Dordrecht geborgen. Drie personen, die in doodsangst uit de ramen sprongen, werden zwaar gewond. In het Vughtse Ambonezen- woonoord doen ernstige geruch ten de ronde, dat het in het voor nemen ligt van de Ambonezen, die aangesloten zijn bij de Crams, binnen afzienbare tijd uit Neder land te verdwijnen. Er doen onder de Ambonezen zelf de wildste geruchten de ronde. De een beweert dat zij naar de Mau Mau zouden gaan, Bij de coördinatie van de ver- zekerings- en belastingwetten is de leeftijdsgrens voor de kinder bijslag van 18 op 16 jaar ge bracht. Voor de ambtenaren in rijksdienst is thans een zelfde regeling getroffen. De teleurstelling hierover kwam ook gisteren in de Eerste Kamer tot uiting bij de afhandeling van de begroting van „Binnenlandse Zaken". De heer Van Lieshout (KVP) meende, dat de ambte naren buiten deze verslechtering hadden kunnen blijven. Een ver slechtering is het in elk geval, want de verhoging van de leef tijdsgrens voor studerende kin deren komt niet aan dezelfde categorie ten goede, aldus deze woordvoerder. WENEN, 9 Maart Een groep van zeven Duitse skiërs is 'is- teren in de Oostenrijkse Alpen verrast door een lawine. Twee leden van de groep zijn om het leven gekomen, aldus is vandaag bekend gemaakt. De Duitse toe risten werden onder de neerstor tende sneeuwmassa bedolven in de buurt van de Manlitzkogel- ber.g bij Saalbaoh in de provincie Salzburg. Vijf slachtoffers slaagden er in zichzelf uit te graven, maar de 52-jarige Franz Cieslak bleek reeds gestikt te zijn, toen zijn metgezellen hem bevrijdden. De 29-jarige Herbert H. Thomas is nog niet gevonden en aangeno men moet worden, dat ook hij de dood heeft gevonden. Minister Beel herhaalde zijn toezeggingen, dat een wetsont werp tot verbetering van de zogenaamde oude pensioenen spoedig te wachten is. Een nieuwe bezoldigin^sregeling voor burgemeesters verkeert in een vergevorderd stadium van voor bereiding. De minister wil deze zo spoedig mogelijk tot stand brengen. Wat de salarissen van het overheidspersoneel -in het al gemeen betreft, verwachtte de minister door middel van werk- classificatie een verbetering te kunnen beoreiken. Met betrekking tot het Fries distancieerde de minister zich van het waarschuwend betoog van prof. Diepenhorst (AR). Hij erkende, dat tweetaligheid voor een land geen voordeel is, maar het leven is sterker dan de leer, aldus de minister. Van een rege ring mag verwacht worden, dat zij tijdig de bedoeling begrijpt van verlangens zoals die in Fries land blijken te leven. Drie minis ters hebben zich hiervan persoon lijk op de hoogte gesteld. Ook met de afwijzing van religieuze argumenten voor het gebruik van het Fries wilde de bewindsman voorzichtig zijn. De begroting „Binnenlandse Zaken" werd z.h.s. goedgekeurd. 's-GRAVENHAGE, 9 Maart. De opleidingsmogelijkheden van beroepsofficieren en van be roeps onderofficieren zijn enigs zins uitgebreid, doordat de spe ciale opleiding voor de verbin dingsdienst, zoals die wordt ge geven aan de Middelbare Tech nische Radioschool te Hilversum is gelijkgesteld met die van de Middelbare Technische Scholen. Deze maatregel is genomen om het tekort aan technisch geschoold kader voor de land- en lucht macht te verlichten. de ander zegt naar het Vreemde lingenlegioen, maar dit lijken kinderlijke praatjes. Het betrouw baarst schijnt het gerucht te zijn, dat de leider van de Crams, de heer Pelhaupessy, contact zou hebben gelegd met de Indone sische Hoge Commissaris, mr Su- santo Tirtoprodjo. Pelhaupessy wordt er door B.P.R.M.S.-leden zelfs van beschuldigd gesteund te worden door de Indonesische re gering. Het zou, zo zei men ons, in de bedoeling liggen de Crams- leden naar Indonesië terug te voeren, waar zij dan loyale bur gers zouden worden. Dit zou dan officieel door Pelhaupessy of een andere leider worden aangeboden. DE BILT, 10 Maart. Het K.N.M.I. deelt mede: Lag in het begin van de vorige week bijna heel Nederland be dolven onder een dikke sneeuw laag, nu is het ineens volop lente geworden. De inleiding tot deze opmerkelijke weersverande ring speelde zich Zondag af, toen aan de overkant van een actieve oceaan-depressie harde Zuiden winden een overvloed van warme lucht naar West-Europa transpo- teerden Aanvankelijk was er in deze lucht veel bewolking en viel af en toe regen en motregen. Gisteren echter, toen de wind Zuid-Oost was geworden, drong de eveneens warme, maar drogere lucht, die in Duitsland aanwezig was. langzaam tot in Nederland door. De temperatuur steeg in het Zuiden van het land tot 15 a 16 graden, in het Noorden tot 11 a 12 graden. Ook in België en Frank rijk werden temperaturen van 15 graden en hoger gemeten. De drukverdeling is nu gunstig voor aanhouden van dit zachte weer. Boven Rusland bevindt zich na melijk een machtig gebied van hoge luchtdruk, dat over geheel West-Europa een Zuid-Oostelijke stroming in stand houdt. Ten Noorden van de Azoren treffen we een stormdepressie aan, die tot nu toe op Ierland afstevende, maar spoedig naar het Noord- Oosten zal ombuigen. De depres sie zal daarom geen directe in vloed op het weer in ons land kunnen uitoefenen. Wel moet worden verwacht, dat de Zuid- Oostenwind iets gaat toenemen. De kans op lenteweer van enigs zins langere duur wordt hierdoor slechts vergroot. PECHAVER, 9 Maart. De premier van Pakistan, Mohammed Ali, heeft Dinsdag medegedeeld, dat binnenkort in zijn land een Amerikaanse militaire missie zal aankomen, welke de behoeften aan militaire materiaal zal be studeren. VATICAANSTAD, 9 Maart. Het Vaticaan heeft „met grote voldoening" kennis genomen van de benoeming van Wolfgang Jaenicke tot Duits ambassadeur, zo hebben Vaticaanse zegslieden verklaard. Zij wezen er op, dat het feit, dat hij protestant is geen enkele moeilijkheid zal meebren gen voor het vervullen van zijn functie. MüNCHEN, 9 Maart. De Bayerische Motorenwerke Auto- mobielfabrik heeft bekend ge maakt, dat een nieuw model, de 8 cylinder BMW 502, voltooid is. De vierdeurs Sedan, met een topsnelheid van 160 km en een gemiddeld benzineverbruik van 10 liter per 100 km, zal voor het eerst in het openbaar getoond worden op de automobieltentoon stelling, die Donderdag in Genève geopend wordt. De binnenlandse prijs is 17.800 mark. De export prijs werd niet bekend gemaakt. PARIJS, 9 Maart Premier Joseph Laniel heeft vandaag in de Franse Nationale Vergadering verklaard, dat Frankrijk volkomen vrij is onderhandelingen over een vrede in Indo-China te voeren en dat er geen voorwaarden aan de Amerikaanse hulp voor de strijd in Indo-China verbonden zijn. Laniel sprak op de tweede dag van het debat in de Assemblee over de interpellatie van de socialist Da niel Mayer, hoe de regering staat tegenover een staken van het vuren in Indo-China. Laniel zei, dat de regering kop pig zou streven naar vrede, maar dat de Geneefse conferentie de beste hoop scheen te bieden, ove rigens, aldus Laniel, „willen wij niet, dat iemand kan zeggen, dat de offers, die in de afgelopen ze ven jaar gebracht werden, tever geefs zijn geweest." Pierre Mendes-France, de lei der van de linker vleugel van de Radicaal-Socialisten, verweet de regering geen rechtstreekse on derhandelingen met HoTsjiMinh, de leider van de Vietminh-rebel- len gevoerd te hebben. Hij ver wachtte geen resultaten van de Geneefse conferentie, omdat Frankrijk communistisch China en Rusland niets kan bieden om hen te bewegen hun steun aan de Vietminh stop te zetten. Mendes-France zei tot de slot som gekomen te zijn, dat in Indo- China geen militaire oplossing te bereiken is. „Anderen zijn nu ook NEW YORK, 9 Maart. Kort na middernacht werd het Waldorf Astoria hotel opgebeld door een onbekend persoon met een Spaans accent, die meedeelde, dat er ge durende de nacht „iets verschrik kelijks" met senator McCarthy zou gebeuren. McCarthy was gisteravond in het hotel aangekomen. De politie werd van de bedreiging op de hoogte gesteld. Een agent heeft de gehele verdere nacht voor de deur van McCarthy's kamer de wacht gehouden. Er gebeurde niets. (Van onze parlementaire redactie) De regering overweegt de ver dediging van Nieuw Guinea te versterken. Waarschijnlijk zal uit sluitend de Kon. Marine worden beiast met de handhaving van de orde en rust in en om het over zeese rijksdeel. Een beslissing over een en ander is binnenkort te verwachten. Dit heeft de minister van Oor log en Marine, ir C. Staf, aan de Eerste Kamer medegedeeld. Over de omvang van de op Nieuw Gui nea te stationneren strijdkrachten kan de minister op het ogenblik nog geen mededeling doen. Wel verklaart hij dat de verouderde kruisers Hr Ms Tromp en Heems- kerck, die als logementsschepen dienst zullen gaan doen, niet naar de Nieuw Guineese wateren ge dirigeerd zullen worden. Zij zouden geheel gerepareerd en gemoderniseerd moeten wor den en daarvoor zijn geen gelden beschikbaar gesteld. De minister deelt voorts nog mede, dat er niet tot aankoop van een tweede vliegkampsohip zal worden overgegaan en verzekert dat de vorming van vijf divisies geen inkrimping met zich mee zou brengen voor de voor de zee macht beschikbare gelden. De be veiliging van de marinebasis Den Helder tegen een strategische overval is bij de plannen opge nomen. Legeronderdelen zijn met deze taak belast. tot die conclusie gekomen en tenslotte zal u tot rechtstreekse onderhandelingen met Ho Tsji Minh moeten komen", zei hij, zich rechtstreeks tot Laniel rich tend. De Franse Nationale Vergade ring heeft het regeringsbeleid in Indo-China tenslotte goedgekeurd bij handopsteken. ATHENE, 9 Maart. Kanselier Konrad Adenauer en zijn gevolg zijn vanavond op het vliegveld van Athene aangekomen en wer den bij aankomst begroet door de Griekse premier Papagos, de mi nister van Buitenlandse Zaken, Stephan Opoulus en de minister voor Coördinatie, Spyros Mar- kizinis. Adenauer brengt een be zoek van 18 dagen aan Grieken land en Turkije. IRAPUATO (Mexico), 9 Maart. Gisteren werden dertien arbeiders gedood toen de muren van een pakhuis, waarin zij zakken ge pelde mais opstapelden, het bega ven, waardoor het dak instortte. De mannen werden onder de zakken mais en de dakpannen begraven. HANNOVER, 9 Maart (K.N.P.). Onder strenge bewaking der po litie hebben 50.000 katholieken van Neder-Saksen geprotesteerd tegen de bedoeling der socialis tische regering, het bijzonder onderwijs op te heffen. Het pro test werd afgesloten met een ruim anderhalf uur durende stille omgang door het centrum van Hannover. Uit alie delen 'der wereld ont vingen de demonstranten, die op kwamen voor het recht der ouders zelf het onderwijs van de kinderen te bepalen, bijvalsbe tuigingen. De H. Vader zond Zijn Apostolische Zegen. De Aposto lisch Nuntius in Duitsland, Mgr A. Muench, verzekerde de katho lieken van Neder-Saksen, dat hij van harte instemde met hun actie. Mgr J. B. Montini, pro secretaris, zond namens de H. Vader een telegram, waarin de mededeling, dat de H. Vader ver heugd is over de moedige activi teit der katholieken voor het be houd der katholieke scholen. De voorzitter van het katholiek comité in het diocees Hildesheim, ing. Happe, las tijdens de demon stratie talrijke boodschappen voor uit verschillende landen, o.a. van Mgr mr Fr. Op de Coul als presi dent van het Internationale Ka tholieke Onderwijsbureau en van het Centraal Katholiek Bureau voor Onderwijs en Opvoeding in Den Haag. Mgr Op de Coul sprak UTRECHT Naar wij ver nemen i, is het behoudens minis teriële goedkeuring, de bedoeling dat ongeveer tachtig pet. van het spoorwegpersoneel een extra uitkering ontvangt. Dit extraatje is dan te danken aan de afgelopen winter periode, toeh het spoorwegver voer abnormaal zwaar was be last, o.a. wegens kolenvervoer, en de werkzaamheden onder moeilijke omstandigheden, vorst en sneeuw, moesten worden ver richt. BRUSSEL, 9 Maart. Zo dra alle landen, die deel uit maken van de Europese Defen sie-Gemeenschap het betrok ken verdrag hebben getekend, sullen er nog twee jaren ver lopen voordat wij sullen kun nen beschikken over de 12 Duitse divisies. Binnen dese twee jaar sal de Sovjet-Unie echter in het besit zijn van een bepaald aantal H-bommen. Deze situatie wettigt zonder twijfel het argument van urgen tie, dat wij hebben ingeroepen voor de onmiddellijke bekrachti ging van het verdrag der E.D.G.", aldus verklaarde de Belgische mi nister van Defensie, generaal De Greef, hedenmiddag in de Bel gische Senaat. De Sovjet-Unie, zo ging hij voort, heeft sedert het einde van de oorlog reserves opgebouwd, die IV2 keer zo groot zijn als die der Verenigde Staten en Rusland beschikt thans over een staand leger van meer dan 2.5 mill, man schappen. Deze sterkte is dubbel zo groot als die van 1939 en de Sovjet-Unie kan hiermee 180 di visies vormen. Een 30-tal divisies hiervan zijn in Oost-Europa en ongeveer 70 in West-Rusland ge legerd. Het aantal vliegtuigen in eerste linie waarover de Russen thans beschikken wordt op min stens 20.000 geschat en het effec tief der luchtstrijdkrachten op 800.000 man. Vanuit de vliegvel den in Oost-Europa kunnen de Russische bombardementsvliegtui gen Belgie en Frankrijk in 30 mi nuten bereiken. De deskundigen, aldus generaal De Greef zijn in tussen van oordeel dat de Sovjet- Unie binnen 2 tot 5 jaar over een voldoende aantal H-bommen zal beschikken en over voldoende supersonische vliegtuigen om een dodelijke aanval op de Verenigde Staten te kunnen uitvoeren. Wan neer men weet dat een H-bom ge heel Brussel kan vernietigen, dan is het duidelijk dat slechts enkele van deze vliegtuigen de verdedi gingszone behoeven te passeren om onmetelijke vernielingen aan te richten. In het operatiegebied van de E.D.G., een strook van 700 bij 300 km, aldus de minister, kunnen drie zones worden onderscheiden. De eerste loopt van Zwitserland naar de Main, omvat de toegangs weg van de Donau en wordt in het Westen afgesloten door het Zwarte Woud en 4® Boven-Rijn. De tweede gaat van de Main tot de Ruhr, wordt afgesloten door de Midden-Rijn en reikt tot de Palts, de Eifel en de Ardennen. De derde omvat de Baltische laagvlakte met de mopdingen van Elbe, We- ser, Ems, Rijn en Maas. De diepte van deze verdedigingsgordel, wel ke beschermd moet worden door 20 divisies, is dus niet groot. Daar om zijn Duitse divisies, welke in het terrein moeten worden opge steld, een eerste noodzaak. Vrijdag a.s., nadat de ministers van Buitenlandse Zaken en van Landsverdediging, opnieuw het woord hebben gevoerd, zal de Senaat overgaan tot stemming over het verdrag der E.D.G. zijn ontsteltenis uit over de ge beurtenissen in Neder-Saksen en verklaarde, dat het wetsontwerp der Nedersaksische regering in strijd is met de rechten der ouders, zoals die zijn vastgelegd in het charter van de Rechten van de Mens en in de Conventie van Straatsburg van de Raad van Europa. De Evangelische Kerk in Ne- dersaksen heeft zich thans on officieel tegen het wetsontwerp der regering uitgesproken. Haar opvatting kamt in hoofzaak met die der Katholieke overeen. De Protestantse autoriteiten zijn van mening, dat het wetsontwerp geen voldoende ruimte laat voor een waarborg, dat de kinderen ook godsdienstig worden opge voed. Andere bepalingen noemen zij beslist onaanvaardbaar, zoals de absolute prioriteit van het openbaar onderwijs boven het bijzonder. BEIROET, 9 Maart. De aan hangers van twee politieke groe peringen zijn vandaag na een vergadering van het parlement met elkaar in botsing gekomen. Volgens onbevestigde berichten zouden drie mensen gedood zijn. 3000 opgewonden aanhangers van Ahmed el Assad, de politieke leider in het Zuiden van de Li banon, hadden zich bij het parle mentsgebouw verzameld om te protesteren tegen een recente verklaring van premier Abdoel- lah Jafi, waarin hij de familie Assad beschuldigde de Libanon te ruïneren. Zij volgden de auto van Assad toen hij het parlement verliet. Plotseling opende een andere groep mensen, waarschijnlijk aan hangers van Jafi, het vuur op de demonstranten. Volgens ooggetuigen werd één man op slag gedood en zijn vier mensen gewond. VATICAANSTAD, 9 Maart. (K.N.P.). Vanmorgen heeft Mgr. Canisius van Lierde, vicaris- generaal van Vaticaanstad van Z. H. de Paus, in de kerk van San Andrea della Valle te Rome de Mis van Requiem gecelebreerd voor de zielerust van kardinaal Massimo Massimi, die Zaterdag aan hartverlamming overleed. Daarna werd de kardinaal in het familiegraf der Massimi's te Rome bijgezet. De in Rome aan wezige kardinalen, alsmede de leden van het corps diplomatique en vertegenwoordigers der Ita liaanse regering woonden de plechtigheid bij. Het College van Kardinalen is door de dood van kardinaal Massimi niet voltallig meer en telt nu 69 leden, van wie 25 Italianen en 44 van andere landen. (Van onze parlementaire redactie) Het Ministerie van Oorlog zal niet bijdragen in de stichting van militaire tehuizen. In de toekomst zal slechts een subsidie in de ex ploitatie en een geringe bijdrage voor bepaalde voorzieningen in militaire tehuizen worden gege ven. Aldus de minister van Oor log en Marine aan de Eerste Ka mer. 1

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 1