Beurs ite drie igor In de Reinigings garage werden auto's gekeurd KUUPER's Genot in herrezen Hout en fris Heïlooërbos Een reis door Joe go-S lavië Wouter Perquin sprak voor de Katholieke Middenstand Spanning in Burcht-tonrnooi Koopman fantaseerde complete handelsonderneming Strijd om Judo-kampioenschap wordt spoedig beslist Te weinig belangstelling voor Steun Wettig Gezag Voor inschakeling bij een eventuele mobilisatie AGENDA SPECIALE AANBIEDING HANDWEEFSTOF 2.98 De Lente vergeet Alkmaar niet Goede partijen op de derde avond Dr Drees opent f eestelij klieden Koopjes van de week Warenhuis jANSEN Hij trad op als directeur en vertegenwoordiger Een nieuwe zware shaq Reservediensteii onmisbaar Kleurige film met geestig commentaar al schietende op de mo- i, dooh niemand werd en maand geleden is ook /ijk gerampokt, ondanks szigtoeid van een politie- nabije politiepost had aanval niets gemerkt, noedt, dat de bende tot ra Islam Indonesia be- 'ERANTISTEN RELDCONGRES 5RDAM, 10 Maart in Augustus in Haarlem 39ste Universele Espe- igres hebben zidh thans lnemers uit 27 landen i. Dezer dagen wordt de erwadht. tere kalverenmarkt Utrecht HT, 10 Maart. Op de kalverenmarkt werden aangevoerd. Prijzen wa- 3240 per stuk. Prijs lachtgewioht was 0.95 handel was matig. ïoteerden resp. circa 2 ,ten lager, Deli kon zich handhaven op 10814, 1de toch teleur; vanmor- 111 betaald wegens de oogstverwachting. ïeepvaartsector boekte 'ehele linie koerswinsten 1/8 punt. Onder de in- papieren was Kiene wil- ns het dividendvoorstel. werd circa 20 punten idviseerd; hetzelfde geldt rnveld. Aandelen Alge- ploratie 2 punten hoger het in gebruik nemen nieuwe put. Aandelen Idenstandsbank brachten een biedkoers van 140. r dagen zou het emissie- is verschijnen. Z* 39V* 39V, 118 ..Vico" 31 31 1 47% 47% Rubber 49 48% ber Cult 43 42 merika Lijn 155 148 e Paket 121V» 121 134V* 1367s 124% 125 erd. Lloyd 132 131% epvaart Unie 133'/» 134% Phs. van 175 178 Nederland 145% 146'/, 121% 118% 58 56 Suiker Unie 76% 75 t. Cult. Mij. 197s 197s Mij - 108% 108% 92H 91% CO 180% 182% Vliss. Katoen A 179% 179% Werkspoor A. A 146 146 Weyers' I&H A 170 172 Zwan Organ A 196 198V, Aniern NBvA 71V* 70 b Ov. Gas NBvA 95 96 Borsumij. cv A 110 108 Cur. H. Mij A 201% 200 Güntz Schum. A 134 133 Houth.Alberts A 119%, Houth. Pont A 137 137 Internatio A 155 152 Linde Teves A 166»/» 165 Molukse HV A 71'/» 707s Tels Co. A 121»/, 122% Alg. Explor. A 106 108 Beng. Expl.M A 40'/, 40 b Oost-Borneo A 52 52 b Gem. Eigend A 157 160 Houtvaart A 131% Tjepp C. Mij A 15'/, 15'/, Arendsb. Tab A 78 78'/, Besoeki Tab A 158'/, 161 Sedep A 75 73'/, Pelaga Pat A 43 1 42'/, Bandar Oliep A 110 1 108 1 Ngombezi C. A 167 Albert Heyn A 197 b 198 b Walvischv A 78 b 77'/, Schev Expi A 84% Thomsen H. A 130'/, 132 Kolen Sah c: •vA 55 te roepen. die strategie viel in dui- ist toen Tom een grap studententijd had verteld samen smakelijk erom kwamen Else en Anna tafeltje toe. idelijk, om over tijd te lis men een afspraak met leeft!" zei Else streng. Hood keek haar verbaasd wilde iets zeggen, maar s haar snel voor. Wat is jullie veront- se°zondaars keken schuld mes hadden intussen op- olaats genomen, n jullie deze keer wer- ens een keer op tijd?' hil. „En zijn jullie toen wraakzucht weer ver- ee, jongen, hoe kom je vroeg Else lief. „We ons nog moeten haasten, varen we nog veel later igekomen." ui Tom keken haar een verstomd aan. hoe ter wereld wist je wij hier overtijd waren?' hil. chte liefdevol naar hem. ;r een kwestie van obser- nannetje! Als ik te_ laat afspraak kom, zit jij je nden en dan heb je heie en zin om te lachen. Dan eel de tijd naar de deur n met een grimmig ge- als ik er dan aankom, is f de zon door de wolken 5 vrolijk kijk je dan. (Wordt vervolgd) Donderdag 11 Maart 1954 Pagina 'i ALKMAAR Door de Inspectie van de Koninklijke Landmacht is Nederland verdeeld in vijf districten, waarover een commissaris is aangesteld, die met een ploeg assistenten zijn rayon doortrekt, om auto's te keuren op geschiktheid voor eventueel te verrichen dien sten in mobilisatietijd. Dit geschiedt als gevolg van de les, die men gehad heeft tijdens de mobilisatie van 1940, toen in allerijl auto's bijeen gehaald moesten worden, een actie, die door de grote gehaastheid, die betracht werd, ten dele mislukte. Hier verlaat juist een bestelwagen van een Alkmaarse grossier in tabaksartikelen de garage van de Gemeentereiniging, waar gedurende drie dagen auto's gekeurd werden op geschiktheid voor een eventuele inschakeling bij een mobilisatie. Om fouten in een eventuele mobilisatie te voorkomen, werkt men nu reeds aan de voorberei dingen daarvan voor zover het auto's, die in noodgevallen inge schakeld zullen moeten worden, betreft. Men keurt in een rustige omgeving en in een stille tijd, ver van de tot vergissingen aan leiding gevende drukke mobili satietijd. Zoals men weet, kan het leger in oorlogsdagen te kort transport materiaal hebben. Om een lek in de aanvoer te voorkomen, wor den daarom particulieren gesom meerd hun wagens ter beschik king van de militaire autoriteiten te stellen. Men ontvangt een op roep van de burgemeester der ge meente van inwoning en is ver plicht hieraan gehoor te geven. De wagens dienen in goede con ditie voorgereden te worden. Dezer dagen is Alkmaar aan de beurt geweest. In de grote gara ge van de Gemeentereiniging aan het Zeglis zetelde de heer J. C. Beuks. Hij onderwierp in samen werking met enkele monteurs auto's van elk soort en formaat aan een onderzoek. De automobilisten behoren en kele formulieren in te vullen en krijgen voor speciaal gemaakte onkosten een vergoeding. De automobilisten worden uiterst vlot geholpen en verlenen zelf doorgaans veel medewerking. Twee keer per jaar worden de wagens gekeurd. Om het bedrijfs leven zo weinig mogelijk te sto ren kan in overleg met Militaire zaken in de gemeente verande ring van keuringstijd verkregen worden door de opgeroepene. De gehele keuring geschiedt inge volge de inkwartieringswet en het inkwartieringsbesluit.' Aan de hand van de door de automobilisten verstrekte gege vens wordt de vergoeding, die bij eventueel gebruik in een mo- Donderdag 11 Maart 't GULDEN VLIES: 10.30 u. Verg. Prov. Commissie uit de veilingen. 8 uur: Alkmaarse Kamer- muziebver. m. „Nederlands Trio". WAPEN VAN HEEMSKERK: „Rode Rio" 8 uur. LUNCHROOM V. en D.: Mo deshows. RUSTENDE JAGER BERGEN Voordracht over Martinus Nijhoff, 8 uur. CAFé ADMIRAAL HEILOO: Ledenvergadering L.T.B. 8 uur. Bioscopen: CINEMA: „Razzia in Triest", 18 jaar, 8 uur. REX: „Het dubbele leven v. Dr. Gerbrand", 14 jr., 2.30 en 8 uur. VICTORIA: „De rode baret", 14 jaar, 8 uur. HARMONIE: „Song of love" a.l. 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK 8 u.: Modeshow Hilckmann Vrijdag 12 Maart 't GULDEN VLIES: Concert Noordhollands Philharmo- nisoh Orkest met Gerard Hengeveld, 8 uur. STEDELIJK MUSEUM: Ex positie Doorwerken. VICTORYVoor jongeren boven 17 jaar der St. Do- minicusparochie: Dr. C. F. Pauwels, O.P. over het Hu manisme, 8 uur. Bioscopen: HARMONIE: „De Banneling van Ballantrae", 14 jr. 8 u. VICTORIA: „Betaalde Liefde" 18 jaar, 8 uur. CINEMA: „Toledo, Stad van Terreur", 14 jr., 8 uur. REX: „Zolang jij bij mij bent", 2.30 en 8 uur. 14 jr. Waterstanden: Vrijdag: Hoog water 11.35 u. Laag water 5.35 uur en 18.05 bilisatie verleend wordt, vastge steld. Wanneer de eigenaar van een auto het niet eens is met de toegekende vergoeding, kan hij bij een volgende keuring daar aanmerking op maken. De ver goeding kan dan opnieuw worden vastgesteld. Drie dagen lang is Alkmaar en naaste omgeving aan de beurt geweest. Personenwagens, bestel en vrachtwagens, al naar gelang de behoefte, verschenen ter keu ring en we mogen, na gesprek ken met eigenaars, constateren, dat m ende afwerking en be handeling alleszins redelijk vond. Op het „keuringsterrein" stond een rijdende testwagen met in strumenten en meetapparaten, die dienen voor het onderzoek van benzinegebruik, remcapaci- teit enz. Vandaag zoekt de wagen die Amsterdam eigenlijk als uit gangspunt heeft, een volgende plaats op. Ontwikkelingscursus St. Dominicus Parochie ALLEEN MAAR EEN GOED MENS? ALKMAAR Morgen, Vrij dagavond, komt Dr. C. F. Pau wels O.P. uit Zwolle, op de zesde ontwikkelingsavond voor de jon gens en meisjes van 17 t.e.m. 25 jaar, spreken over een zeer ac tueel onderwerp. Onder de titel: „Alleen maar een goed mens?" zal hij ons spreken over het „Hu manisme", waaraan de laatste 2 jaren in de kranten en tijdschrif ten heel wat artikelen werden gewijd. Geen enkele jongeman en geen enkel meisje, dat op de hoogte wil zijn van de heden daagse stromingen, mag morgen avond 8 uur in hotel Victory ont breken. Aan één kant parkeren op cle Laat ALKMAAR Het is misschien goed de automobilisten er op te wijzen dat, nu het verkeer, dat normaal langs de Kanaalkade z'n weg neemt, wegens herstelwerk zaamheden aan de Bokkenbrug langs de Laat wordt geleid, het verboden is aan beide zijden van de Laat te parkeren. Slechts aan een zijde van de Laat is parkeren toegestaan. Fa. Cloeck moderniseert ALKMAAR Zaterdag begint de Fa. Oloeck een nieuw zaken leven. Dan zal namelijk het ge heel gemoderniseerde bedrijf voor het publiek opengesteld worden. Dcor verschillende verbouwingen, beneden en op de étage, heeft men meer ruimte en meer licht in de zaak gebracht. Er zijn en kele practische wandstellingen aangebracht en het aantal pas kamers is uitgebreid. De 89-jarige zaak kan dus weer een tijdje mee. (Advertentie) Jacquard geweven voor overgordijnen, 120 centimeter breed, terra en groen MANUFACTUREN BEDDENMAGAZIJN Straatweg 127 - Heiloo Hoogstraat 15 - Purmerend ALKMAAR We hebben gejuicht en gejubeld, we hebben•- gezongen en geflotenwe hebben lente gevierd! Vrolijk dansend en springend togen we gisteren naar ons iverk, omdat we ons, wat je noemt „lekker" voelden. We keken naar alles wat we zagen en waren onbelem merd in onze bewegingen. We groeiden en onze wangen bloeiden. We groetten iedere agent en staken onze hand op naar iedereen, leraar en tonnenman, collega en concurrent. ALKMAAR Tijdens de Dins dagavond door de R.K. Nederland se Middenstandsbond afdeling Alkmaar belegde bijeenkomst voerde Wouter Perquin het woord over de onlangs verschenen Mid denstandsnota. Wouter Perquin onthield zich van een beschouwing van de daar in vermelde cijfers. Hij noemde de analyse niet bepaald de sterkste zijde van de nota en voegde daar aan toe, dat wanneer er critiek mocht zijn op de nota als zodanig, deze feitelijk neerkomt op het veelvoudige cijfermateriaal. Ove rigens kwalificeerde hij de ana lyse in de nota als vrij onbelang rijk, want zonder de vele cijfers zou het uitgestippelde beleid on veranderd blijven. Het feit van het verschijnen vond hij belangrijker. De regering vindt een positief en aanhoudend middenstandsbeleid noodzakelijk. De nota moet worden gezien als een uitgangspunt. Veel aanmerkingen had de heer Perquin op de beschouwingen door diverse personen, vooral door on- deskundigen gelanceerd. Hij vond, dat men over het algemeen te ne gatief is in de critiek. Zoals gezegd, had de heer Per- Tapleymeter en zware vrachtwagens ALKMAAR Dinsdagmorgen heeft de Rechtbank te Alkmaar uitspraak gedaan in de zaak te gen A. P T. uit Amsterdam, die in hoger beroep was gekomen tegen een vonnis van de Kan tonrechter te Alkmaar, waarbij hij veroordeeld werd tot een geld boete van 15.omdat een van zijn (zware) vrachtauto's een te kleine remvertraging had. T. was in hoger beroep gegaan, omdat hij meende dat de tapleymeter, waar mee de remvertraging wordt ge meten, ongeschikt is voor het con troleren van remmen van zeer zware vrachtwagens, zoals hij in zijn bedrijf gebruikt. De Officier van Justitie eiste bevestiging van het vonnis van de Kantonrechter en de Rechtbank bevestigde con form de eis dit vonnis. Buitengewoon dienstplichtig ALKMAAR De minister van Oorlog heeft de navolgende per sonen tot buitengewoon dienst plichtigen bestemd: Theodorus C. Belleman, Nico- laas Bommer, Cornells J. Groot; Johannes P. Nijman en Nicolaas Zentveld. Corsettenhuis de Boer vestigt tweede zaak ALKMAAR Het Corsetten huis De Boer in de Langestraat zal binnenkort in onze stad een tweede zaak vestigen. Deze zaak zal worden gehuisvest in het pand waarin voorheen de dames- hoedenzaak van Velt)huys-Brou- wer was gevestigd, in het Pay- glop quin niet te veel waardering voor de gegeven analyse, daarentegen achtte hij het uitgestippelde beleid wel juist en in overeenstemming met het door de organisatie uit gedachte beleid. De verdere besprekingen zijn eerder reeds behandeld in de ko lommen van organisatie- en an dere bladen. Collecte Beatrixhuis EGMOND - Van 1 tot 6 Maart werd in GroeSbeek een collecte gehouden voor het Beatrix-huis te Egmond aan Zee. De opbrengst daarvan bedraagt f348,10. We doen geen openbaring: de lente is in het land, de lente is in Alkmaar. De Hout stak zijn kop op uit een vernederende win terslaap, het Heilooërbos schudde al het treurende van zich af en de plantsoenen fleurden en geur den zoals ze in geen maanden deden. De arbeiders van de plant soenendienst werkten met opge stroopte mouwen, de kantoormen sen fietsten met open kragen en wij gooiden overmoedig das en bontkraag opzij. We wandelden de Hout in en zagen de „oudjes" met glundere gezichten weer kuieren, de apen stonden weer in de belangstelling en de banken zijn in oude eer hersteld. We ontmoetten weer de bekende moeders met kroosten*verpleeg sters trokken gichelend aan ont luikende blaren, Drees zag zijn steun weer omhoog kringelen in feestelijke rookwolkjes boven drukbezette bankjes. We holden en draafden, dankzij het nieuwe leven, dat in ons gekomen was, we glimlachten terug naar het lieve zonnetje.- dat onze droom kwam verwezenlijken. We pluk ten onrechtmatig een stok en zwaaiden en zwiepten hem als 'n zweep in het leege. we gedroegen ons als natuursaboteurs tegen over de jonge katjes langs de slootkant. We kunnen u niet vol doende vertellen hoe we genoten. Stelt u zich het plezier van een lieveheersbeestje, dat een olifant velt, eens voor. Dat plezier haalt het niet bij het onze. We wilden het uitschreeuwen: natuur, je bent een moeder, je kunt ons beter dan wie ook uit de put hel pen, je bent ons leven! Kaarten in de zou Maar we waren niet de enigen, die het zo verging. De morgen en middag-genieters van de Hout hadden de kaarten weer in de zak, vlak bij de Westerweg zijn heuse banken compleet met ta fels opgesteld, ten behoeve van de kaartende renteniers en ge- pensionneerden. Gaat u er maar eens een kijkje nemen, u kunt het genoegen er snijden. We deden er Hollahdser dan ooit: we praatten aan een stuk door over het weer en zeiden maar, dat we het toch zo mooi en fijn vonden. En iedereen zei eensgezind met ons: wat is het weer mooi. We zouden u nog enkele kolommen kunnen vervelen met dit weer- praatje. We laten het, omdat we vrezen jaloezie te wekken bij de zwoegers tussen vier muren. We zouden zo graag willen, dat alle mensen met ons mee hadden genoten. Maar ja, dat kan nu eenmaal niet. Er zijn apostelen en marte laren, laten wij nu eens voor deze ene keer behoord hebben bij de eerste groep. Het is overigens zeer zeker de moeite waard te vertellen, wat voor nieuwe geluiden we hoor den en wat voor nieuwe dingen we zagen. De Hout is geheel op geknapt, de paden zijn keurig getekend tegen het bosachtige daarbuiten. Nieuwe paden zijn aangelegd, oude verlegd of ont heven van de functie, vele bo men zijn weggehakt, maar ook BILJARTEN ALKMAAR. Woensdagavond werden de partijen van het Bureht-tournooi in cafe Huiberts op Torenburg voortgezet. In de eerste partij van de avond kwa men de heren Van Wonderen en Dekker aan het biljart. Van Won deren heeft in deze partij getoond een goed biljarter te zijn. Beide voorgaande dagen was hij niet in vorm. Nu ging hij van acquit al zeer goed weg en maakte enige mooie series. Dekker speelde een zwakke partij, hij kon het ivoor niet onder controle krijgen. Wel maakte hij een mooie serie van 24, maar daarmee had hij ook al zijn kruit verschoten. Van Won deren speelde met een moyenne van 6.42. Van Wonderen 150 23 33 6.42 Dekker 70 23 24 3.04 Schot moest tegen Hoogland zijn eerste verliespartij incasseren. Het wilde met Schot, die anders een constante sneler is. deze avond niet vlotten.Ook Hoogland speel de niet groots. We hebben hem in andere tournoo;en wel eens veel beter zien spelen Hoogland 150 38 23 3.94 Schot 102 38 11 2.68 De mooiste partij van de avond was die van J. de Boer tegen v. Wonderen. De Boer startte met 26 Van Wonderen volgde met 17. Na 5 beurten had Van Wonderen zelfs een kleine voorsprong ge nomen. De Boer antwoordde met en serie van 28, welke Van Won deren even aan het wankelen bracht. De Boer ging door en wist in de 19e beurt de laatste 33 ca ramboles bij elkaar te stoten. Van Wonderen strandde in de nastoot op 41. De Boer 150 19 33 7.89 Van Wonderen 123 19 41 6.47 Dekker begon in de partij te gen Kraneburg met twee nullen, daarna kwam hij eerst goed los. Met o.a. series van 18, 24 en 21 kwam hij in 13 beurten op 104. Kraneburg kon tegen dit geweld niet op en hoewel Dekker nog 14 beurten nodig had om de partij in zijn voordeel te beslissen ver loor hij kansloos. Dekker 150 27 24 5.55 Kraneburg 102 27 17 3.77 Wester won van Hoogland. Met goed spel liep hij snel uit. Wel kwam Hoogland tegen het einde fel naar voren, doch dit kon Wes- ter's zege niet meer in gevaar brengen. Wester 150 36 28 4.16 Hoogland 131 36 20 3.63 De laatste partij van deze avond ging tussen Rolie en Dekker. Ro- lie bleek goed in vorm te zijn en via 64 in 5 beurten en 106 in 10 beurten, besliste hij in 22 beurten de partij in zijn voordeel. Dekker op 66 achterlatend. Rolie 150 22 19 6.81 Dekker 66 22 14 3.— De stand na drie speelavonden: talloze jonge geplant. De ban ken zijn opgeschilderd, de minia tuur-diergaarde is in een gewas sen kleed gestoken. Ook het Hei looërbos gaat als verjongd de na derende zomer tegemoet. Daar zijn ook verschillende paden bij gekomen, vele andere zijn ver hard. Och neen, gaat u zelf kij ken, het is niet te vertellen. De lente heeft alles besprenkeld met een weldoende, ondefinieerbare substantie, die het verblijf in een bos uiterst aangenaam maakt. Bij herdenking van 700 jaar Stad Advertentie Alum. FLUITKETEL 1 CQ IY2 liter I .Jy Emaille POT 1 1 Q grote maat 1.13' Emaille NEST 7 O SCHALEN /O STRAATWEG HEILOO ALKMAAR De minister president dr. W. Drees zal, zo werd ons hedenochtend op een persconferentie van de Stichting „Alkmaar 700 Jaar Stad", mede gedeeld, de herdenkingsfeesten openen. Tennispark „Molenkrocht" opent vroeg BERGEN Nauwelijks doet het voorjaarszonnetje zijn kracht gelden of het tennispark „De Mo lenkrocht" treft &1 voorbereidin gen om op Zaterdag 13 Maart het tennisseizoen te openen. De ver wachtingen van de -heer M. J. van Schie zijn hoog gespannen. In Juli hoopt men wederom een Exhibition van oefenmeesters te organiseren, waaraan behalve de heren H. Hemmes en J. Mulder waarschijnlijk de veeljarige kam pioen Herenenkelspel. Joop de Mos, zal deelnemen. ALKMAAR Wegens oplich ting stond gisteren voor de Poli tierechter te Alkmaar terecht P. H. C. A. uit Abcoude. Deze man handelde in ijzerwaren en deed dit met zoveel fantasie, dat hij zich verbeeldde een grote firma te bezitten (de Handelsonderne ming B. te Abcoude). Om deze onderneming ook bij zijn klanten waarschijnlijk te ma ken trad hij nu eens op in de rol van vertegenwoordiger, dan weer in de rol van directeur. Met een royaal gebaar bood hij (als hoofd vertegenwoordiger) aan verschil lende zaken de alleenvertegen- woordiging van de verkoop van zaagbladen aan voor het gebied van Alkmaar tot de kop van Noord-Holland. Hij leverde dan direct een flink aantal zaagbla den af. De mensen, met wie hij zaken deed, kregen geen achter docht, daar- de man zich keurig wist voor te doen, het steeds over orders had, die hij zou geplaatst hebben en in een auto kwam aanrijden. De andere dag belde hij dan (als directeur) op om de mensen geluk te wensen met de goede zaken, die zij met de hoofd vertegenwoordiger hadden weten te doen. Pas toen de mensen de zaagbladen niet zo gemakkelijk kwijt konden en hun geld terug wilden hebben, wat natuurlijk niet ging, kregen ze achterdocht en tenslotte werd de firma ont maskerd en was het uit met de comedie. Gisteren stond de directeur hoofdvertegenwoordiger - jongste bediende tereoht voor de Alk maarse Politierechter. De Officier nam de man zijn opliohtersprak- tijken zeer kwalijk. Daar de ver dachte reeds verschillende malen een voorwaardelijke veroordeling had gehad, vroeg hij nu een on- voorwaardel ij ke gevangenisstraf van vier maanden. De verdediger wees op de moei lijkheden, die de man heeft ge had. en meende dat hij met zijn fantasieën (hoe vaak wordt er niet gefantaseerd in reclames) de grens niet overschreden had. De Politierechter verwees de zaak naar de Meervoudige Kamer. W eers verwachting medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond IETS KOUDER In de nacht en vroege och tend plaatselijk mist en tem peraturen om het vriespunt. Morgen overdag droog en vrij zonnig. Zwakke tot ma tige wind tussen Zuidoost en Oost. over het algemeen iets lagere temperaturen dan van daag. BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot plaatsvervangend Deken van het Dekenaat Haarlem de hoogeer waarde heer Mgr. C. G. van Trigt. Officiaal i.v.m. de gezondheids toestand van de hoogeerw. heer deken Kuilman, die ter observa tie in het ziekenhuis is opgeno men. (Advertentie) m Prijs f 2000 en premie i 30.000 Staatsloterij DEN HAAG, 11 Maart Op lot 1 0 6 9 7 van de 522 staats loterij, 4e klasse. 16e lijst is he den op de prijs van f 2.000,de premie van 1' 30.000 gevallen. ALKMAAR I11 sportschool Kuilman is een begin gemaakt met de voorwedstrijden om liet judo-kampioenschap 1954, waar van de finales zullen worden ge houden op Zaterdag 13 Maart in café Tom. De leden van de judoclub in Alkmaar, die voor deze wedstrij den in aanmerking kwamen, ga ven alles om in de finale te ko men. Het publiek, dat in groten getale was opgekomen, genoot van uitstekende partijen. Het is opmerkelijk, dat de nog jonge vereniging reeds zeer veel beoefe- gesp. gem. P- J. de Boer 3 5.23 6 P. Rolie 3 4.32 4 D. Wester 3 3.81 4 Th. Schot 3 3.40 4 A. Dekker 4 3.92 4 H ,v. Wonderen 4 4.14 2 D. Kraneburg 4 3.83 2 C. Hoogland 4 3.65 2 ALKMAAR De Alkmaarse commissie Steun Wettig Gezag heeft gisteravond in het „Wa pen van Heemskerk" een propa- ganda-avond belegd voor Alk maar en omgeving. Gezien de noodzaak om van „Steun Wettig Gezag" een efficiënt en bruik baar instituut te maken en ge zien de vele moeite, die de com missie 1 Alkmaar zich heeft ge troost om een goede en interes sante propaganda-avond te be leggen. is het erg jammer, dat Alkmaar deze kans 0111 iets meer te weten te komen over „Steun ALKMAAR De leden van die verschillende sectoren van de Volksuniversiteit hebben gis- het Zuidslavische openbare leven teravond aan de hand van licht- i kenmerkt Vrouwen zagen wij mannenwerk verrichten, maar beelden en een film, in de geest een reis kunnen maken door het land van Maarschalk Tito. En zij hebben dat in zeer gro ten getale gedaan. De heer S. de Waard uit Rotterdam, die de foto's en de film heeft gemaakt, gaf daarbij, bereisd en geestig, een wetenswaardig commentaar. De technische zijde van de film vertoning was bij de fa. Flan- dria in goede handen. De heer de Waard voerde ons door heel Joego-Slavië en hij deed ons kennis maken met de flora en de rijke fauna van dit. voor ons Nederlanders, zo vreem de land. Hij toonde ons het vriendelijke en gastvrije Joego slavische volk in zijn fraaie kle derdrachten en hij deed ons ver baasd staan over de primitiviteit wij zagen haar ook prachtig in balans lopen met zware vrach ten op haar hoofd; wij zagen de ossen op hel land en de ooie vaars op de daken, de pelikanen in de lucht en de bontgekleurde hop op de dakgoot. Wij weten niet meer of wij autobussen heb ben gezien, maar wij zagen wel de mannen rijden op hun ezeltje, terwijl de vrouwen er naast lie pen. Wij zagen de volksdans van Joego-Slavië en de feestelijkhe den ter ere van Tito's verjaar dag Wij zagen een rijkdom' van kleur in een land, dat door een sympathiek volk wordt bewoond. Wij geloven, dat deze avond, die in 't Gulden Vlies werd gege ven, volkomen geslaagd mag worden genoemd. Wettig Gezag' voorbij heeft laten gaan. Natuurlijk was er wel degelijk belangstelling voor deze avond. Deze belangstelling kwam echter voornamelijk van de mensen, die reeds zijn aangesloten bij een van de reservediensten, waar voor Steun Wettig Gezag propa ganda maakt of van mensen, die uit hoofde van hun beroep met deze diensten contact hebben. De boeiende toespraak, die de kapitein der Rijkspolitie, de hr F. M. C. Offermans over de noodzaak van de reservedienslen (de Nationale Reserve, de Re serve-Grensbewaking en het Korps Luchtwachtdienst en de Reserve Rijks- en Reserve-Ge- meentepolitie), hield, kon zodoen de onmogelijk het effect hebben, dat deze toespraak bij een gro tere belangstelling zeker gehad zou hebben Kapitein Offermans riep nog maals de verschrikkingen van de afgelopen wereldoorlog op en de vreugde van de bevrijding. Hierna wees hij op het nieuwe gevaar voor de wereld: de macht van het communisme, dat reeds een vierde deel van de wereld beheerst. In geval van oorlog nu zullen het vooral de reserve diensten zijn, .die de bevolking zullen moeten beschermen en die zullen moeten klaar staan, om een normale gang van zaken te handhaven. Hiervoor zijn parate mensen nodig en paraatheid eist een langdurige voorbereiding. Aan spontaniteit op het laatste moment heeft men weinig meer. Hij spoorde tenslotte allen aan zich te verenigen onder de ba nier van S.W.G. Na de pauze sprak de voorzit ter van het Gewestelijk Comité S.W.G., de heer Van Alphen, een kort woord. Hij hoopte, dat Alk maar zou inzien, dat er iets moet gebeuren. De avond werd opge luisterd door enkele exclusieve Nederlandse films, die min of naars telt, die proberen de sport geheel onder de knie te krijgen, om dan uitgezonden te worden naar grote wedstrijden. Ook de jeugdafdeling groeit steeds. Op deze afdeling werken jongelieden van 10 tot 14 jaar. Zaterdag ge ven zij een demonstratie van hun kunnen. Het programma vermeldt voorts de revanchewedstrijd tussen de teams van Alkmaar, Zaandam en Den Helder. Een gang naar „Tom" zal zeer zeker de moeite waard zijn. De uitslagen van de voorronde luiden als volgt: le Serie: M. GroefsemaJ. Kalksma 20: Uf- kesW Vul der 20; N. Kooy C. Groefsema 02; J. van Diepen A. Nomen 01: G. SnijdeJ. Kuiper 20; IJ. BlokkerJ. Groot 10; H. ZoontjesH. Snij de 02; J. PeenenJ. Riteco 01; P. RidderG. Pancras 10: M. Kuil—H. Corbie 2—1. 2e Serie: C. GreefsemaA. Nomen 20: G. Snijde—H. Blokker 2—0; H. SnijdeJ. Riteco 20; P. Ridder C. Corbie 10; M. Groefsema Ufkes 2—0. De finalisten voor het kam pioenschap zijn dus: C. Groefse ma; G. Snijde; H. Snijde: P. Rid der: M. Groefsema en J. Groot. Rode Kruis nuiakle balans op BERGEN Het Rode Kruis, dat achtereenvolgens een Fancy- Fair, een bal-masque en een vas- tenavondbal organiseerde ten bate van de aanvulling van haar verbandmiddelen, heeft een ba tig saldo geboekt van f1171. Het bestuur van het Rode Kruis is zeer erkentelijk voor het verle nen van de. hulp van verschillen de zijden, die het mogelijk heb ben gemaakt de festiviteiten te doen slagen. Medegedeeld werd dat de heer W. Wokke Jr.. Leo Gestelweg 2, het theeservies heeft gewonnen en dat de naam van de pop (Barbera genaamd) door niemand is geraden. De oop wordt bewaard totdat een nadere beslissing genomen is. Er zijn nog enkele prijzen overgebleven, die bestemd zullen worden voor een te houden klaverjas-drive! BURGERLIJKE STAND ALKMAAR. Geboren: Maar ten H., z. v. A. Kruithof en M Teigeler; Jan, z. v. C. Kok en M van Geenhuizen; Marjan, d. v. C Veen en G. Kikkert; Catharina B. d. v. J. C. Groot en C. A. Bijl Gehuwd: Nicolaas J. Buren en Hendrika A. Th. Lansen. Mathij5 van de Werken en Maria E dc Wit. Overleden: Jan Blankman. 76 iaar, gehuwd met C. van Dijk. meer betrekking hadden op het onderwerp van de avond De avond werd geleid door de voor zitter van de plaats»!iike <'"m- missie Steun Wettig Gezag, de heet Muller.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3