Beurs Films van de week STAD EN GEWEST Snelle huizenbouw ebt Nooit-Gedagt dicht Invitatie Burcht- Beurs Een nieuw idee van V. D. Schilderend Alkmaar exposeert in het Stedelijk Museum J. de Boer wordt bedreigd door Rolie 8 T r&i:: S» Alkmaar beoefent de expansie AGEÏN DA Tentoonstelling van Doorwerken onder grote belangstelling geopend Biljarten Klooster Kiebert Bergen 20 Maart ter Stille Omgang Kanaal-Mij iet verlies gaande jaren, het ook in het jaar .ijk gebleken een ling te verkrijgen, verslag over 1953 enitse Kanaalmaat- heepvaartverkeer ande jaar vergele- en, doch tegenover ijzen van materia- en en sociale las- olgens het verslag Ohappij ondoenlijk exploitatiebeeld te 1 achterstallig on- tengevolge van de worden uitgesteld, nde jaar zal op een e hierin moeten De maatschappij de verlies- en een varliessaldo De verliessaldi jaren bedragen minister van Ver taal en het provin- v*n Drente ver- n de loop van 1953 60.000.— geschatte iun rekening te ne em van een subsidie. Zaterdag 13 Maart 1954 Pagina 3 ASTE MARKT \M, 12 Maart De niddag gevangen ge- ban van Kon. Olie. ng dat notering zal evraagd op de New xchange is toch nog ssing gekomen. Werd 415 gedaan, van- de koers verder op tnotering 416%. De niet overdreven om ar er werd toch meer op andere dagen, ng van 257 op 263 K, 3% op 198. Evenals ie leidden winstne- oe, dat het slot en- lager kwam. Philips ,ag geheel uit de toon. rd tot 239 gedaan, was de notering om rca 236 dus onveran- zichte van gisteren, openden iets lager, le vraag voor Deli en emminig elders schie- al spoedig een beter li's monteerden van HVA van 119 >4 tot jam Rubber was rmm Op een enkele uit>- a gaf oOk de scheep- van een vaste stem- zeer moeilijk notering Nederlandse Midden- Er werd een advies ven voor de aandelen claim hetgeen circa hoger is dan gisteren, slijlke Papier werd iets iris e erd nu er een emis- st schijnt te zijn. Gul- ngen sül en iets beter. lubber ito 123 - 1 rika LtJn Jhlna Pake».. Phaaartvanle..:: 88* D8'l Jedérland tiiur-Mt)557. 55';'. Suiker Unie 76 76 Cult. Mt). 19% 20 Ma'iïö% i«% 92% 94'/. Co".""I»2 183 Hiss. Katoen A 1™ 180'/. Verkspoor A. A 147% Veyers' I&H A 174 178 Swan. Organ A 201 205 3vleIGaS NBvA 94ot 3orsum«. ovA 109% 109% -iir H. MÜ. A 200V. üntz Sctium. A 132V. 133 Houth.Alberts A 120 120V, Houth. Pont A 137 136V, Lnternatlo A 153 156% t ïnrip Tevea A 165 167 Molukse HV A 70 70% Tela Co. A 121 120% Alg Explor. A 106% 105% Beng. Expl.M A 40 41 b Oost-Borneo A Gem. Eigend. A 163 164 Houtvaart A 130% 133 SbS. A 79'/, 7 Besoeki Tab. A 165'/* 169V* Sedep A 74 75 b Telaga Pat. A 41% 41V* Bandar Oliep A 108 - Ngombezi C. A 1681/* 170 Albert Heyn A 200 201 Walvischv A 76V* 76 Schev. Expl. A 85 Thomsen H. A 133V. 134 Kolen Sab cvA 56 55 had haar zelfbeheersing heel terug en vertelde, Else stenografeerde. 1 maar bij het begin aan- Toen we gistermiddag ie terugkeerden naar het ben ik aanstonds naar de /an Pat gegaan. Het leek dat ze er veel erger aan dan ooit. Haar ogen ston- d van angst, alsof ze een kkelijke ervaring had op- Ik kon me niet meer in- en knielde bij haar bed nam haar hoofd in mijn en bezwoer haar, om mij Les te vertellen, wat haar 1de en angst aanjoeg. leef maar star voor zich n, ofschoon ze ook geen deed om mij weg te du- raagde een openhartige voel je je schuldig? Kun alles goedmaken?" woorden schenen haar ring te breken, want ze opeens wild te snikken en ïaar armen om mijn hals. ia", zei ze toen, „geef me en tijd. Dan zal ik je mis- alles vertellen, want ik ït bijna niet meer verdra- roostte haar en trachtte e bewegen, om nu meteen alles te vertellen, dan kon schien helpen wn alles weer e maken. Maar zij trok zien lij terug. na, laat mij nog even. Wil navond weer thee bij me •n?" (Wordt vervolgd) Zie ook pagina 4 en 5 Op de foto krijgt men een bescheiden beeld van het grote werk, dat in Zuid-Oost Alkmaar, met name aan de Heilooer- dijk, wordt verricht. Hier is men bezig aan een school. Op de achtergrond ligt een boerderij, die door de gemeente gekocht is. Vroeger lag deze boerderij ver van de Alkmaarse huizen. De bewoner is de heer Kommer, die er eertijds een ijzerwarenfabriek in dreef. (Eigen foto) ALKMAAR Een rechtgeaard Alkmaarder duldt niet, dat men op zijn stad het gezegde van het tafellaken en het servetje in toepassing brengt. Eerlijk gezegd zijn wij er zelf ook wel ^an overtuigd, dat de stad dat niet waard is. In het nationale en internationale bestel is Alkmaar zeer zeker in aanzien. Dit aanzien zal groeien, omdat Alkmaar groeit. Doorgaans is de belangrijkheid van een stad niet rechtevenredig aan de grootte. Wat naam in bin nen- en buitenland aan gaat, overtreft Alkmaar zijn uitge breidheid. Weliswaar valt hier voor een andere oorzaak aan te wijzen (Kaasmarkt), maar feit is, dat door de bouwstop van de oorlogsjaren de vermeerdering van het aantal huizen en gebou wen aanzienlijk is vertraagd. Iedere stad heeft dit ondervon den, Alkmaar ook. Na de oorlog was het dus zaak te zorgen voor woongelegenheid. We behoeven hier niet over uit te weiden, dit veelomstreden onderwerp hoort hier niet direct thuis. Vele Alk- maarders echter kennen de groei van andere stadswijken, dan waarin zij wonen, niet. Daarom maken we met diegenen enkele tochtjes door de buitenwijken. Gisteren gingen we naar het zuid-oostelijk gedeelte van de stad. De laatste dertig jaar is hier (Advertentie) Het prijsverschil haalt U er dubbel en dwars uit, omdat onze meubelen degelijker zijn Meubelmakerij STAVENTJITER Ritsevoort 21. Tel. 3448 ZATERDAG 13 MAART WAPEN van HEEMSKERK: 2 uur: Vergadering MULO- personeel. 8 uur: Concert Excelsior. VICTORY: 4.30 uur: Bijeen komst R.K. Vervoerders. STEDELIJK MUSEUM: Ex positie Doorwerken. OUDE HERBERG Heiloo Tot 2 uur muziek. Bioscopen: VICTORIA: „Betaalde Lief de", 18 jr., 7 en 9.30 uur. HARMONIE: „De Banneling van Ballantrae". 14 jr., 7 en 9.30 uur. CINEMA: „Toledo, Stad van Terreur", 14 jr., 7 en 9.30 uur. REX: „Zolang jij bij mij bent", 14 jr., 2.30, 7 en 9.30 uur. ZONDAG 14 MAART 't GULDEN VLIES: 2.30 uur: Kindervoorstelling „Het raadsel van Jan Klaassen" door Toneelgroep „Joker". STEDELIJK MUSEUM: als Zaterdag. OUDE HERBERG (Heiloo): als Zaterdag. Bioscopen: Als Zaterdag. Voorstellingen: 2, 4.30. 7, 9.30 uur. Doktersdiensten: Alkmaar: J. F. Nijman. Oudegracht 283, tel. 2348; A. L. Gransbergen, Gees- terweg 11, tel. 2294. Heiloo, Limmen, Akersloot: D. W. L. Hoekstra. Ken- nemerstraatweg 380, Hei loo, tel. 3480. De Rijp, Beemster en Scher mer: J. G. Wegdam, De Rijp, tel. K 2997—455. Apothekersdiensten: „De Bever", Emmastraat 36. Retraitehuis Bergen: 16 tot 19 Maart: Meisjes. 19 tot 22 Maart: Verpleeg sters. Waterstanden: Zondag: hoog water 2.10 en 14.40; laag water 8.15 en 21.20 uur. Maandag: hoog water 3.45 en 16.05 uur: laag water 9.45 en 22.50 uur. pas het stedelijke neergestreken. Men plantte hier en daar enkele groepen huizen, maar het echte stadsgezicht, dat men bijvoor beeld zou waarnemen vanuit de lucht, was daar nog niet te vin den. In de dertiger jaren zijn de lege plaatsen veelal opgevuld en na de oorlog richtte Alkmaar zich tot de landerijen in de voormalige polders Overdie en Achtermeer. De jeugd van „Nooit Gedagt" moest haar speelterrein aan de Mauritskade verlaten om metse laars en andere bouwlieden de gelegenheid te geven in de be hoefte van woningzoekenden te voorzien. Achter „Rochdale" ver rezen hoge kale woonkazernes, die het stedeschoon niet bepaald ten goede komen. Steeds verder veroverde de bouwwoede open grond, plannen werden gemaakt om het land om te zetten in com plete stadswijken en die te door kruisen met straten en wegen. Dit jaar nog hoopt men die plannen te verwezenlijken, waarbij de brug over de van Houtenkade aan het einde van de Juliana van Stolberglaan ook inbegrepen is. Momenteel werkt men aan een aantal scholen in het onderhavige deel van de stad. Aan de Maurits kade komt een Christelijke Kleu terschool, aan de Héilooërdijk worden een Christelijke B.L.O en V.G.L.O. opgetrokken, terwijl zeer binnenkort begonnen zal worden aan de bouw van een Ka tholieke B.L.O.. Eerder al kwam een Openbare Kleuterschool („Kleuterweide") gereed. Iets meer naar het Noorden pronken leerkrachten met de fraaie Mat thias- en Beatrix-school. Maar Allonaar gaaf verder. De Héi looërdijk, die in de omgeving meer bekend is onder de naam Zwarte Weggetje, altijd de weg, waar landelijke rust en stadsru moer elkaar ontmoetten, veran dert langzaam in een drukke ver keersweg, De naam voor het stuk van de Kennemerstraatweg tot de van Houtenkade, die waarschijn lijk Prof. Koelmalaan zal zijn, wijst erop. dat de omgeving daar steeds meer ver-Alkmaarst. De boerderijen raken geheel door huizen omsloten. Al met al, men kan in Alkmaar Zuid-Oost merken, dat er aan ex pansie gedaan wordt. Een volgen de maal gaan we naar een ander deel van de stad. „De vaardige hand" ALKMAAR Tot dusver or ganiseerde de firma Vroom en Dreesmann shows van modellen afkomstig uit de confectiefabriek ken. Maar, hebben zij zich afge vraagd, waarpm laten wij het publiek alleen maar confectie zien. Onze stoffenafdeling is ook beslist een kijkje waard. Om de dames nu attent te maken op de grote verscheidenheid van alle mogelijke soorten stoffen, garne ringen, accessoires e.d. organi seert de firma op 6 Mei 'n show van zelfgemaakte modellen. A.F.C.-nieuws ALKMAAR De Alkmaarse sportliefhebbers kunnen Zondag hun hart ophalen bij het zien van de strijd tussen ons eerste en B.K.C. Mannen van het eerste, trek er aan en veel succes. Het tweede gaat naar K.V.V. 3, het vierde bij Foresters 3 op vi site, terwijl het derde om 2.30 uur Overdie speelt tegen Vrone 2. Wij rekenen op de. volle winst voor allen. Het kan, dus zet 'm op. Jun. A ontvangen om 12 uur Westefweg: U.S.V.U. A, het C-elf- tal gaat naar U.S.V.U. B en de jongens van B nemen om 12 uur ALKMAAR. De voorzitter van de Alkmaarse Schildersver- eniging „Doorwerken", de heer Wim Koster, heeft gisteravond de tentoonstelling van „Door werken", die in het Stedelijk Museum wordt gehouden en op Overdie de handschoen op te- waarover wij gisteren reeds heb gen Zeevogels B. Asp. A krijgen Volendam A te gast, 12 uur Westerweg; B speelt daar om 1.15 uur tegen Limmen A, terwijl F naar Vitesse B gaat. Allen veel succes, speciaal de jon gens van het A-team, want Vo lendam is wat mans. De convocaties van het vierde Alle dames, met vaardige hand j ,ft nnü.iste tekst fkiinnnn liiprnpn p" ynl- i 3gen eelt OnjUlSle teKSt. Juist is dat de mannen van het kunnen hieraan meedoen en zul len op deze show haar handig heid aan het publiek tonen. Het zal dus een interessante, leer zame middag worden. En natuur lijk is hier een attractie aan ver bonden die lang niet mis is. De dames, van wie het kleding- stuik bekroond wordt, zullen 'n chèque ontvangen ter waarde Van het geld besteed voor de aankoop van stoffen en fourni turen. Er zijn natuurlijk ook enige voorwaarden aan verbonden n.l. dat al de benodigdheden voor het te maken stuik bij Vroom en Dreesmann worden gekocht, ook daar zullen dan tevens nog na dere inlichtingen worden ver strekt. De jury ter beoordeling der prijzen zal bestaan uit enige da mes en heren uit de zaak, uit de klantenkring en de Pers. A.S. Sacred City" ALKMAAR Op 23 en 24 Maart wordt in Alkmaar de be kende film „Sacred City" ver toond in 't Gulden Vlies. Het is een film, die een beeld geeft van de kerkvervolgingen in China uit de jaren 1937 tot 1946. In Ne derland rouleert de film reeds lang met veel succes. Door de directie van de Nederlandse Te- levisiesticlhting is de film goed gekeurd voor een eventuele uit zending. De inleiding wordt gehouden door Pater W. Wammes, die zelf jarenlang gevangene van de communisten is geweest. Ge ruime tijd heeft hij in een don. fcere cel gezeten. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar de raambiljetten. Athletieknieuws Olympus ALKMAAR A.s. Zondag worden Districts-veldloopkam pioenschappen gehouden in het Heilooër bos. Kleedgelegenheid: Ijsbaan Heiloo. Aanvang jun. B 13 uur; jun. A 13.15 uur; senioren 13.55 uur A B C D Afstanden: jun. B .pl.m. 2000 m., jun. A pl.m. 3500 m.; senio ren pl.m. 5000 >m. In verband met het vereni gingskampioenschap zijn alle se nioren op de 5000 m ingeschreven. vierde uit spelen en om half 12 van de Heiloërbrug vertrekken. Supporter A.O.G.-Jimioren A morgen kampioen? ALKMAAR Hei herenelftal van AOG speelt morgen tegen VDO 3 om 12 uur thuis. Het ie dameselftal «jat naar Heemskerk en speelt ci„ar om 4 uu tegen ADO. Vertrektijd vanaf de Hei- looërbrug om kwart voor 3 of om half twee gelijk met de ju nioren, die om 3 uur hun kam pioenswedstrijd spelen tegen hun naaste concurrent. Meisjes, het is nodig dat er heel hard wordt gewerkt, daar ADO jun. behoorlijk st°ri' T' 1 trekken om half twee vanaf de Heuooérbrug. ue jun. o naar Bergen en spelen op het Berdos terrein aan de Nesdijk om kwart over 3. Vertrektijd om half 3 vanaf de Ambachtsschool. De adspiranten gaan naar Egm. aan de Hoef en spelen om 3 uur op het Zeevogels terrein. Ver trektijd vanaf de Ambachtsschool om kwart voor 2. Het tweede dameselftal gaat naar Velsen en speelt daar tegen IEV 2 om half 3. Deze speelsters gaan met de Nacobus van vijf inin. over een. De halt° va" wordt door de aaovoerdster be kend gemaakt, ine opstenrngen staan aan bij J. Smit, Nieuwe- sloot. ben geschreven, opend. officieel ge- Bij deze opening toonde de Alkmaarse burgerij een verheu gend grote belangstelling. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de gemeente-secretaris, mr. R. Veendoro en wethouder Hols- muller. De burgemeester had be richt. door uitstedigheid verhin derd bij de opening aanwezig te zijn. Ook de gemeente-archivaris, de heer Wortel, was. door ziekte, verhinderd. De heer Koster bracht het ge meentebestuur dank voor het ter beschikking stellen van het museum. Hij toonde zich even eens dankbaar voor de suggestie door de heer Wortel gedaan, om ook enkele gasten de gelegen heid te geven op de tentoon stelling van ..Doorwerken" hun doeken te exposeren. Hierdoor kan men thans in het Stedelijk Museum een beeld krijgen van Gevonden voorwerpen ALKMAAR Gevonden en aangegeven over het tijdvak van 4 t.e.m. 10 Maart 1954 en te be vragen aan het bureau van poli tie te Alkmaar op kamer 14, elke Maandag, Woensdag en Vrijdag van 16.3017.30 uur. Geldsbedrag, pantoffel, sleutel, toiletzakje, portemonnaie, kinder mutsje, gasmunten, wanten, pa- rapluie, tube verf, riem, sleutel bos in étui, gymschoen, zakkam metje, shawl, kettinkje, hand schoenenklem, ,magelgarn. vul pen, passer, handschoenen, étui met inhoud, rijwielsleutel, tang, zadeldekje, dasspeld, alpino, duim stok, schroefsleutel, pakje met inhoud, hondenketting, halsband van hond, geruite tas, trainings broekje. (Advertentie) Prijs 338.- RADIO Vraagt demonstratie bij: P. J. VAN KESSEL LIMMEN TEL. 278 Enkele dagen geleden zongen we voor u ons lentelied. We vertelden, dat we de Alkmaarse Hout in geweest waren en dat we daar zoveel nieuws gezien hebben. In de Westerhout zijn bij drie bij elkaar staande banken enkele tafels opgericht ten behoeve van kaartlustige ouden van dagen. Het is er, wanneer de weersomstandigheden het maar even toelaten, buiten gewoon druk. Deze heren hadden geen tijd om iets te vertel len: ze waren volkomen verdiept in hun spel. (Eigen foto) wat er in Alkmaar op schilder kunstig gebied wordt gepresteerd. De heer Theo Groothuizen, een dezer gasten, dankte, mede na mens de andere niet-leden van „Doorwerken" die hier expo seren, de schilders Koos Stik- voort, Dirk Oudes en G. Lugt- hart, voor de verleende gast vrijheid. „Doorwerken" heeft in de uit stekende expositieruimte, die het Stedelijk Museum biedt, dit jaar een tentoonstelling' georganiseerd, die, door zijn veelzijdigheid en zijn hier en daar zeer goede kwaliteiten, de aandacht van alle kunstlievende Alkmaarders ten volle verdient. ALKMAARDERS TER STILLE OMGANG ALKMAAR In de nacht van 20 op 21 Maart a.s. is de jaar lijkse Stille Omgang naar Am sterdam. In de 2 voorafgaande Zondagnachten hebben reeds duizenaen pelgrims nun gebeden gericht tot de Goede God en ge beden voor de algemene inten tie: „Dat de Pauselijke intenties /■oor het Mariajaar in vervulling mogen gaan." Maai' ook h"" eigen belangen hebben zij niet v<_.,.eten. De laatste Zondagnacht slui ten Alkmaar en omstreken zich aan bij de andere duizenden, want ook wij zullen in de stilte van de nacht gaan bidden en vragen. Gebed en boete worden ge vraagd door onze Hemelse Moe der Maria, en de H. Kerk vraagt van ons in deze H. Vastentijd gebed en versterving. Gedachtig de Pauselijke in- fpnfjp Vp"vr 'htoo wij O" velen in dit Mariajaar deze stille bedetocht gaan maken, u a r juist in de stilte van de nacht kan onze ziel zich beter richten tot God en inniger bidden, dan in het rumoer van het dagelijks leven. Onze Heilige Vader de Paus heeft nog bijzondere gunsten verleend, n.l. een volle aflaat voor de leden van het Genoot- Tphao en 7 ia""" aa" "ie*- leden van de Stille Omgang te verdienen onder de gewone voor waarden, wanneer zij de Stille Qimgang in stilte biddend vol brengen. Maak het besluit; Zondag 21 Maart a.s. met de extra trein naar Amsterdam ter Stille Om gang. Zie voorts de advertentie in dit nummer. MatthSug-Passion ALKMAAR Op Zaterdag en Zondag 27 en 28 Maart geeft de Nederlandse Hervormde Orato riumvereniging weer uitvoerin gen van de Matthaus-Passion in de Grote Kerk. Medewerking wordt verleend door o.a. Dora van Doorn-Lindeman (sopraan), David Hollestelle (bas) en Bert van 't Hoff (tenor). Piet van Egmond zal het orgel bespelen. Noordhollands Pliilharm. Orkest ALKMAAR Op Donderdag 18 Maant a.s. vindt er een extra concert plaats o.l.v. Toon Verhey met solistische medewerking van de pianist Gerard Hengeveld. Er zal een Beethoven-programma worden uitgevoerd dat de volgen de werken bevat: Ouv. Leonore III, Pianoconcert No. in en Sym- phonie No. III. Weer*' «duit!!: Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagavond tot Zondag avond. AANHOUDEND KOUD WEER Matige tot krachtige ooste lijke wind. Zwaar bewolkt met voornamelijk in het Zui den van het land enkele op klaringen. Koud en over wegend droog weer. Advertentie) ALKMAAR. In café Huiberts op Torenburg werden gisteravond de wedstrijden voor het Burcht- tournooi voortgezet. Als eersten verschenen deze avond Kraneburg en Hoogland aan het biljart. Na een zwak begin aan beide zijden kwam Kraneburg in de tiende beurt tot een serie van 30, waar na hij o.a. door series van 20 en 24 de partij in 26 brt. besliste. Kraneburg 150 26 31 5.76 Hoogland 109 26 13 4.16 Schot verspeelde zijn kans op de eerste plaats door van Rolie te verliezen. Het was een zeer spannende partij, hetgeen wel blijkt uit het feit. dat beide riva len na 39 brt. ieder 148 car. ver gaard hadden. Rolie 150 40 31 3.75 Schot 148 40 13 3.72 Kraneburg wist ook zijn twee de partij op deze avond in winst om te zetten. Zijn tegenstander, Schot,was deze avond niet in vorm, terwijl Kraneburg juist in een uitstekende conditie bleek te verkeren. Wederom in 26 brt. eiste hij de eer voor zich op. Kraneburg 150 26 21 5.76 Schot 116 26 19 4.46 De laatste partij van deze avond was die tussen Rolie en Wester. Rolie won ook deze partij en is nu de ernstigste concurrent van de Boer geworden, die deze Rex „Zolang jij hij mij beut" Een Duitse jongen, zo van de schoolbanken bij de Wehrmacht ingelijfd, die, mank geworden, vluchtende, niet zo snel kan lopen als zijn jonge vrouw, alleen ach terblijft, in krijgsgevangenschap geraakt, na de oorliog terugkeert en met zijn vrouw, die er nog altijd niet overheen is, dat zij hem alleen heeft achtergelaten, slecht gehuisvest, het leven van de meest simpele arbeider be gint. De jonge vrouw die. om wat bij te verdienen, een figurantenrol aanvaardt in een film, bij een Opname haar kleren in brand ziet vliegen en daardoor de aandacht trekt van een filmregisseur, die in haar levensverhaal een kans ziet om een grote film te maken. Die film, die gemaakt wordt en waarin de jonge vrouw de hoofd- avond niet behoefde te spelen. rol vervult, daarbij wat voorbij was, nog eens in alle hevigheid belevend De spanningen, die daardoor ontstaan in de harten van hen die bij dit alles betrokken zijn. De allesoverwinnende liefde die heel deze intrigue tot een goed einde brengt.... Ziedaar de ingrediënten voor een film die, niet vrij van sen timentaliteit is, die menige bisocoopbezoekster de gelegenheid biedt een traantje te laten. Deze film, die onder de titel „Zolang jij bij mij bent" deze week in Rex draait, is goed ge- Wester bleef staan op 108. Rolie 150 27 17 5.55 Wester 108 27 18 4.— De stand op de voorlaatste dag luidt: gesp. moy. P J. de Boer 5 5.40 8 D Kraneburg 7 5.03 8 P. Rolie 6 4.25 8 P. Hoogland 6 3.95 6 Th. Schot. 6 3.60 6 D. Wester 5 3.98 4 A. Dekker 5 3.70 4 H. v. Wonderen 5 4.15 2 R. K. Vi'ouwf'Duih!o ALKMAAR Maandagavond maakt en onderhoudend. Het is is er weer een bijeenkomst van een film die tot het hart spreekt het R.K. Vrouwengilde in Victo- en die voor veertienjarigen is ry. De dames kunnen genieten goedgekeurd, van een interessante lezing met lichtbeelden over Broeder Eve- Victoria rardu? Witte, „Het heilig Bruur- ke". Toegang wordt verleend op „BeïaalCie lieicle de bewijizen van 9 Maart. In „Betaalde Liefde" ziet men een aantal twijfelachtige en Vrjoriaarsfpsti- ALKMAAR De Kajotters gaan weer een grootse fancy- fair houden in de school aan de Nieuwstraat. Dit zal gebeuren op de Tweede Paasdag en de twee dagen daarna. Er zijn aar dige plannen gemaakt. We ko men hier nader op terug. duistere figuren rond een onge trouwde hoofdkassiei', die een afgepaald leven leidt en d"" verschijnt een inbreker, die een duivel moet voorstellen, maar daar niet bijzonder in slaagt. Hij laat de kassier nog eenmaal de ongeluksdag, waarop hij in de perikelen verzeild raakte, bele ven. Later komt die duivel terug om de man. te honen over zijn ongeluksdag en om hem zelfs de kans te bieden voor de derde maal die dag te beleven. Dit heeft geen zin meer, de emoties waren voor de kassier te groot en zelfs die duivel kan hem geen derde dag leven brengen. Het gehele verhaal, dat aan gekondigd wordt als een sprook je, is ook gelukkig niet meer dan dat. De betiteling sprookje maakt het nog een beetje aan nemelijk, want veel waarschijn lijkheid was er niet en dat kleine beetje, dat er was, wijst niet op een serieuze levensstaat. De film moet dan ook met het gebruike lijke korreltje zout genomen worden. Wie tot deze beschou wing van de film niet in staat is, moet een bezoek afgeraden worden. Toegang is dan ook be slist voor 18-jarigen en ouderen Cinema Americain „Toledo, de slad van om gevat, ontvlucht uit de ge vangenis, weer door toedoen van Ines, wordt in een koffer in haar vertrekken gebracht, roept haar ter verantwoording en bemerkt dat zij wat zij deed, deed om hem te redden. Dit boeiend melo- dram, geladen van liefde, haat en hartstocht, eindigt met de dood van Ines, de edelman en de dictator en dit knap verfilm de einde is een der meest ge slaagde delen van deze uitste kende rolprent, die wij veertien- jarigen kunnen aanbevelen. Harmonie „De Banneling van Ballantrae" ALKMAAR Deze film voert ons naar Schotland in het midden van de achttiende eeuw, waar een opstand uitbreekt tegen de Engelse koning George de tweede met het doel deze van de troon te verdrijven ten gunste van een lid van het verbannen Huis Stu art. De oproep om daadwerkelijk verzet te bieden dringt ook door op het kasteel van de bejaarde Lord Durisdeer en zijn twee zoons willen onmiddellijk aan de strijd meedoen. Men komt echter tot de overtuiging, dat een van i hen thuis moet blijven. Zij loten en het lot wijst de oudste zoon en erfgenaam aan ten strijde te gaan. Deze strijd wordt echter een jammerlijke mislukking. Ja- mie. de oudste zoon van de Lord, wordt een vogelvrije rebel en Oh. Mein Papa (H. James, E. Calvert. Lys Assia, Kare- kieten, Ray Anthony). Rico chet (Teresa Brewer). Heart of my heart (Four Aces enz.) That's Amore (Dean Martin, Ramblers). Grote sortering GRAMOFOONPLATEN Mient 22. Tel. 2853, Alkmaar l«"TP!J>' ALKMAAR Uit de Frans- Italiaanse samenwerking ont stond onder straffe regie van Henri Decoin de film „Toledo, stad van terreur", gemaakt naar Stendhal's roman „Le coffre et le revenant". Deze film, die van de week in Cinema Americain 1 keert in stilte naar zijn vaderlijk draait, verplaatst ons naar he' kasteel terug. Hij besluit echter begin van de negentiende eeuw naar Frankrijk uit te wijken, Toledo zucht onder de terreur maai- er is verraad in het spel. van een wrede politiechef, die waarvan Jamie ten onrechte zijn met een nog wredere trawant broeder verdenkt. Jamie komt op korte metten m-aakt met de ver- een UaDerschip terecht en dan zetsbewegmg die .n de stad is nemen we kennis van het ruwe gegroeid. Executies zijn een da- zeemansleven in al zijn facetten, gehjlkse aangelegenheid gewor- Na tal van verwikkelingen weet den. Een van de hoofdlieden van jamie kapitein te worden op een het verzet, een jonge edelman, kaperschip, waarmee hii naar die verloofid is met de schone Schotland terugkeert Hier Ines wier rol vertolkt wordt door wachtten hem nieuwe teleurstel- Alrda Valli, raakt tj001, eigen; iinaen, hii kan zioh echter door die hij steeds betracht, de bij- onvoorzichtigheid in handen van „en vlucht aan de dood onttrek- naam .ae Klok de dictator. Om hem te redden ^en. Een film van dit genre be komt door een ongelukkige sa- I zlJn verloofde met de po- vat uiteraard veel onmogelijk- menloop van omstandigheden in litiedhef, die haar bemint maar Heden, maar is van het begin tot moeilijkheden, die hem de moed die zij haat. De edelman ont- he< einde zeer boeiend en ten tot verder leven ontnemen. Dan I snapt, keert weer, wordt weder- volle waard gezien te worden. BERGEN. Voorzitter C. Smit sprak zijn voldoening uit over de grote opkomst. Hij hoop te dat in verband met het Maria jaar velen de omgang in Amster dam zullen meemaken. De om gang voor Bergen zal op 20/21 Maart Voor de 30ste maal plaats vinden. De voorzitter zelf maakt dan de Omgang voor de 50ste maal. Aan de leden van het Genoot schap, die deelnemen aan de Om gang wordt een volle aflaat ver leend. aan niet-leden die deel nemen een aflaat van 7 jaren. De reis gaat per N.H.A.D.O.-bus naar Alkmaar en vandaar per trein om 11.18 uur. Vertrek uit Amsterdam 4.15 uur, zodat men om 5 uur weer thuis kan zijn. Kosten voor leden f 2.60, voor niet-leden f 3.Op de vraag of het niet beter was de hele reis per bus te maken, werd geant woord, dat alleen de N.A.C.O. als dochteronderneming van de spoorwegen het recht had om rechtstreeks naar Amsterdam te rijden. Bovendien kosten deze bussen, ongeacht of ze geheel be zet zijn f96.of f2.20 per per soon. Het nadeel is echter dat zij niet zijn verwarmd. Alle factoren in aanmerking genomen werd be sloten per trein te reizen. Critiek werd geleverd op het feit, dat dames uit Rotterdam aan de laatstgehouden Omgang hadden deelgenomen. Ondanks de goede bedoelingen was men be vreesd. dat de bestaande devote indruk en rustige sfeer zal ver dwijnen, indien de deelname van dames sterk zou toenemen. De voorzitter deelde mede, dat in de statuten vermeld staat, dat alleen mannen mogen deelnemen. Dit feit zal onder de aandacht gebracht worden van het Genootschaps- bestuur in Amsterdam. Een voorstel van toet toestuur om het 30-jarig bestaan van het plaatselijk Genootschap op de le Zondag in Mei te vieren, tegelijk met de Berger Omgang, werd met algemene stemmen aangeno men. Na de omgang in Bergen zal een ontbijt worden aangebo den. Gevraagd werd, waarom niet gezamenlijk wordt deelgeno men aan de Omgang in Alkmaar, vooral omdat Alkmaar voor het eerst zal deelnemen aan de Om gang in Bergen. De voorzitter deelde mede, dat vroeger onaan genaamheden werden ondervon den met het bestuur in Alkmaar over de gebrekkige organisatie. Bovendien is er steeds weinig belangstelling geweest. Men hoopt thans met het nieuwe be stuur in Alkmaar prettig te kun nen werken. Er zal daarom con tact met hen worden opgenomen. Het punt: verlaging van con tributie of reductie op de trein reis zal op de eerstvolgende agen da worden geplaatst. Men zal ook contact opnemen met de wielrijders, die onder leiding van de heer Mors, Moilenkrochtlaan 4, naar de Omgang gaan. Men zal trachten hen in organisatorisch verband bijeen te brengen. De reisbiljetten voor trein en bus zullen alleen aan huis bij de he ren Bosch. Prinsesselaan 30 en J: Leering, Leo Gestelweg 5 ver krijgbaar zijn. Spoedige opgave is gewenst. De G.A. de Weleerw. heer Th. van Beers was zeer ver heugd dat het ledental stijgende is, en sprak tot slot een opwek kend woord. Burgerlijke Slaiul SCHOORL Geboren: Johan nes M., zv Engelhart H Kleij en Theodora E. Collé. Ondertrouwd: Klaas Bregman, 24 jr., en Trijntje Sevenhuijsen, 22 jr. Getrouwd: Klaas Selhorst en Pietertje Duinmeijer. HET NIEUWS IN DE BIOSCOOP De aanslag op de sultan van Marokko, Duller's aankomst in Caracas ter bijwoning van de 10e Pan-Amerikaanse conferentie, een mausoleum in Bombay, ter nage dachtenis van aldaar overleden Italiaanse krijgsgevangenen, het bezoek van de Canadese minister president aan India, de viering van het honderdjarig bestaan van Oranje Vrijstaat, een militair feesl op Malakka. de carnavalsviering in Binc-he, Henegouwen, de rallye van Sestrueres, dit zijn allen flit sen uit het buitenlands nieuws, die de bioscoopbezoekers deze week op het witte doek te zien krijgen. Het Nederlands nieuws brengt ons bij de te Amsterdam gehou den feestelijkheden ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van het bouwkundig studentengezel schap uit Delft, bij het uitvaren van de avontuurlijke Nederlandse emigrant Andre ten Oever Bouw meester, die met zijn scheepje „Seven Seas" op zijn eentje naar Nieuw Zeeland trekt, we zien de isolatie van Lelystad en we zijn op bezoek bij de enige man die het eiland Rottum bewoont en tenslotte brengt het nieuwsjour- naal flitsen uit de voetbalwed strijd tussen het Nederlandse eli- tal en een Brits amateursteam.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3