Gaat de textiel-industrie een goed jaar tegemoet Noorse Catalina-vliegboot in Poolzee gestort „Geen wig tussen rand- en volwaardige bedrijven 14.90 2.95 12.75 3.95 1.75 1.95 12.75 mm Hondsdolheid heerst Duits grensgebied BELGISCH ELFTAL MET GEROUTINEERDE AANVAL Reeds 265.361,39 van nieuwbouw afgeschreven A fdeling ISoordholland gaat nogmaals oefenen i 't Zit vast vaster met VELPAFIN Indelingen Tenniscompetitie Belastingkaart noodzakelijk voor proefrijden bromfiets? [BEDIENDE i BEDIENDE iLDT, n dit bind IYGL0P 23 NGESTR. 117 GEEFT Pagina 5 Prijzen in "53 niet bevredigend AFZET DIENT VERGROOT Heierstaking in Rotterdam Vrachtauto tegen boom gereden Waakzaamheid geboden Premie op dode Eindhoven heeft 150.000 inwoners Brandend maagzuur blust U in een mum Acht inzittenden gedood een marconist gered Tegen een herg gevlogen Voor strijd tegen vossen Nederland Veiling B.P. en O. Achtervolging in pyama „Van Kinsbergen" te Hobart N.R.K.M. over Middenstandsnota: Inkomensgrens van f3000.- een grote vergissing -72 II-III 50—58; rode 10; savoye kool 813; 1 3863; boerenkool 18; 55—67; sla 12—29; ra- 158; rode bieten 45; >n 57; waspeen 1043; 5.50; prei 8.5023; sel- 23; Goudreinette H I C 14—21; St. Rémy H I ?rjan H I 46. - ITER. 29 Maart Be- 16.20; witlof 38—70; 818; witte kool 67; I 1538; spinazie 54—70; 1082; rode bieten 45; ten 1013; winterpeen en middel 25.20; prei Bramley Seedling 25; ette 2755; Jonathan resent van Engeland 20 Rémy 3644. ENHUIZEN Uien 1— n 5.806.20; gele kool 0; rode kool 710.20; il 6—8.10 INDIJK. 30 Maart. uien 1.503.50; grove 3400 kg peen B 5.60 405.70; 3600 kg bieten 1300 kg groene kool 10; 1000 kg witlof I 1 51—54; 82.000 kg rode 11.10; 118.000 kg witte .10: 116.000 kg gele kool 0. Doorgedraaid: 1000 kg iO kg 'bieten; 80.000 kg >1; 42.000 kg rode kool. \V\\\VV\\\\\VVV\\VV\^ ng van opleiding te afd. Personeelszaken V, «r ts ze pas 3UTAGAS"! Veel minder werk klaar. Dat wil elke keuken, schone pan- stemming, 3UTAGAS" zo prettig is. Ook voor verwar- warm water. BUTAGAS"-ver* in de buurt. Vraag hem jvend om inlichtingen. NEDERLAND N.V. Afdeling Buiagas Wassenaarseweg 80 1 8.34.00 's-Gravenhage MEER TE: aat 20, 72-74, telef. 4170 r figuur de rmbalans die is van de U kunt uw uit: 1 vanaf vanaf vanaf vanaf vanaf Dinsdag 30 Maart 1954 UTRECHT, 29 Maart Aan de vooravond van de Voorjaarsbeurs heeft, zoals gebruikelijk, de voorzitter van de Stichting „Nederlandse Textiel jaarbeurs'', de heer P, Fentener van Vlissingen uit Helmond, beschou- ivingen gegeven over onze huidige textielsituatie. Hij zeide, dat het afgelopen jaar zich heeft gekenmerkt door verdere ontwikkeling en consolidatie op de binnen- en buitenlandse markt. De prijzen waren door de grotere en intensievere concurrentie niet bevredigend. Mede daardoor was 1953 niet toereikend om door voldoende investeringen de continuiteit van de productie op langere termijn te tvaarborgen. De heer Fentener van Vlissin gen voegde hieraan toe dat het jaar 1954 zich goed laat aanzien, hetgeen o.m. blijkt uit het feit, dat de levertijden voor courante goe deren reeds vier vijf maanden zijn. De Nederlandse textielindu strie moet, hoewel de binnen landse omzetten van de confectie- i industrie vorig paar weer belang rijk gestegen zijn, naar middelen zoeken om de afzet te vergroten. Daarbij zal in de eerste olaats gelet moeten worden op de in komstenbesteding en dus ook op de prijzen. Stijgende export Over de export zeide de heer Fentener van Vlissingen, dat de uitvoer naar België zowel van garens als van stoffen en kleding zich steeds uitbreidt. Ook de ga- renexoort naar Duitsland geeft een stijgende lijn te zien. De uit voer naar Scandinavië geeft in Zweden, na een daling in 1952 een aantrekking in 1953 te zien. terwijl die van Noorwegen een kleine stijging in de garens en e-n daling in de stoffen vertoont. De export naar Denemarken be vindt zich in gestadig opgaande lijn. Ofschoon op de Amerikaanse markten de Nederlandse textiel steeds meer wordt gevraagd, kan men over de uitvoer naar de dol- larlanden nog niet tevreden zijn. Be Nederlandse export van ka tlenen manufacturen in de wereld handel vertoont een opgaande lijn. Onze confectle-Indus-trie vertoont een vrijwel onverdeeld gunstig beeld. Er is een tendenz merkbaar zich meer en meer te begeven in de richting van wetenschappelijk verantwoorde productiviteitsbe- vnrdering. De confectie vond een g 'ede afzet in het binnenland en ROTTERDAM, 29 Maart Vanmorgen is te Rotterdam een zo goed als algemene staking uit gebroken onder de heiers. Het merendeel van hen is georgani seerd in de eigen organisatie „De Eendracht". Ook degenen, die bij vakorganisaties Zijn aangesloten, hébben zich bijna allen bij de stakers aangesloten. Het gaat om een loongesehil. Vooral de organi satie „De Eendracht" is van oor deel, dat de huidige lonen niet in overeenstemming zijn met de duurte van het levensonderhoud. Men schat, dat ongeveer 150 man bij deze actie zijn betrokken. Siamese kinderen bij drieling MONTREAL, 29 Mrt. In Montreal is een drieling gebo ren, drie meisjes, van wie er twee met de hoofden aan el kaar gegroeid zijn. De ouders, de heer en mevr. James Savage, hebben nog drie kinderen. Zon dagavond maakten de Siamese kinderen, die in een couveuse liggen, het volgens de artsen slecht. Het derde kind is goed gezond- Achtervolging in Kenia NAIROBI, 29 Mrt. Politie en inheemse burgerwachten ach tervolgen in het uitgestrekte ge bied van fort Hall in Kenia een groep van ongeveer 200 goedge wapende verzetslieden. Deze had den Zondagochtend een post van de burgerwacht overvallen en de uit tien man bestaande bezetting gedood reeds veld. vooral de export ip damesmantels geeft goede verwachtingen. In de tricotindustrie werd in 1953 voor ongeveer veertig mil- lioen gulden uitgevoerd. Uitgezon derd de kousen en de sokken ver toont de export een stijgende lijn. De voornaamste afnemer van tri cot is België, daarna Duitsland, Zweden en de Unie van Zuid- Af ri ka. De tapijtindustrie, op deze beurs sterker vertegenwoordigd dan voorheen, heeft evenmin reden tot pessimisme. In deze bedrijfstak zijn thans ongeveer 4500 mensen werkzaam. Bestuurder gedood Gistermorgen is op de Rijksweg Delden-Goor de aardappelhande laar J. de Jager uit Almelo met een vrachtauto, waarop zich een zware vracht aardappelen be vond, tegen een boom gereden. De 36-jarige de J. raakte in de cabine beklemd en werd op slag gedood. Zijn 6-jarig zoontje dat met hem meereed, brak een bo- venbeentje. Over de oorzaak van dit ongeval tast men in het duis ter. B.B.C.-orkest naar Nederland 's GRAVENHAGE, 29 Maart. Het B.B.C.-symphonie-orkest on der leiding van sir Malcolm Sar gent zal op 20 Juni een concert geven te Maastricht als onder deel van het programma van de Engelse week. Op 18 Juni en 19 Juni speelt het B.B.C.-sympho nie-orkest in 'resp. Den Haag en Amsterdam in het Holland- Festival. De solist op de tournee van het B.B.C.-symphonie-orkest, dat ook in Düsseldorf, Hamburg en Brussel zal concerteren, is de pianist Clifford Curzon, die o.m. Alan Rawthorne's tweede piano concert zal spelen. EINDHOVEN, 29 Maart Adrianus Johannes Busio is de 150.000ste inwoner van Eindho ven. Zijn vader, die dezelfde voornamen draagt en machine bankwerker van beroep is, is vanmorgen aangifte komen doen van zijn geboorte. Hij werd door burgemeester en wethouders fees telijk ontvangen. Burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten hield een toespraak en overhandigde vijf premie-obligaties ter waarde van f500 totaal voor de kleine Adrianus. Adrianus Johannes is het vier de kind in het gezin Busio. (Advertentie) Een of twee Rennies, laten smel. ten op de tong. En eer U het weet, is 't leed geleden. Zo hoeft U dus nooit bang te zijn dat iets wat U graag lust eens verkeerd valt. Dat zuur is vlugger gene zen dan het opkwam. Daarom een prettig, veilig gevoel, altijd OSLO, 29 Maart Gisteravond zijn in het wrak van een Catalina-vlieghoot van de Noorse luchtmacht, die op het Bereneiland in de Poolzee tegen een herg is gevlogen, de lijken aangetroffen van acht inzittenden, zeven vlie gers en een passagier. Een van de marconisten van het toestel, Paul Olsen, heeft de ramp overleefd. Het vliegtuig was een „Cata- liina"-vli€giboot, die op de terug weg was, na posit te hebben uitt- Renniés bij de hand te hebben, gegooid boven Spitsbergen Het s GRAVENHAGE, 29 Maart Grote waakzaamheid tegen honds dolheid is geboden, nu deze ge vreesde ziekte tot in het Duitse grensgebied is doorgedrongen. Sedert 1923 kwam in Nederland geen hondsdolheid voor. Het mi nisterie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening meïdt, dat de hondsdolheid in West-Duits- land aanleiding geeft t ot de grootst mogelijke waakzaamheid, omdat in de afgelooen weken deze ziekte op 20 kilometer van onze Oostelijke grenzen is ge constateerd. Daar de ziekte meest al wordt verspreid door in het wild levende dieren, zijn maat regelen getroffëri om de moge lijkheid te beperken, dat de hondsdolheid op die manier in ons land zal kunnen doordringen. Gebleken is, dat het ziektever wekkende virus hoofdzakelijk wordt verspreid door vossen. Hierbij treedt als gelukkige om standigheid op, dat de vossen- stand in ons land niet aanzienlijk is. Ook om deze reden bestaat er geen reden voor ongerustheid. De maatregelen dragen uitslui tend een voorbehoedend karakter. Zij hebben hoofdzakelijk betrek king op de jacht op vossen. Van wege het ministerie van land bouw wordt tot 1 Juli een premie uitgeloofd voor iedere dode vos. Deze premie bedraagt f10.voor een volwassen dier en f5.voor een vos jonger dan twee maan den. Alle gedode vossen dienen bij het hoofd van de plaatselijke politie te worden ingeleverd, wil men voor het verkrijgen van een premie in aanmerking komen. De cadavers moeten in verse toe stand worden aangevoerd, ver pakt in stevig papier, zodanig dat geen delên zichtbaar zijn. De in voer van honden uit West-Duits- land is alleen mogelijk, indien bewijs kan worden overgelegd, dat de dieren kort geleden tegen hondsdolheid zijn ingeënt. Hondsdolheid bij dieren eindigt in de meeste gevallen met dode lijke afloop. Bij de mens leidt d&ze ziekte, mits een tijdige be handeling is ingesteld, zelden tot de dood BRUSSEL, 29 Maart. Het Belgische voetbalelftal, dat op Zondag 4 April a.s. te Antwer pen tegen Nederland uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Gernaey (A.S.V. Oosten de). Achter: Diricx (Union St. Gil- loise) en Van Brandt (Lierse S.K.). Midden: Huysmans (Beerschot), Carré (F.C. Luik) en Mees (Ant werp F.C.). Voor: Lemberechts (F.C. Mechelen), Anoul (F.C. Luik), Mermans (Anderlecht), De Corte (Anderiecht) en Coppens (Beer schot). Reserves: Geerts (Beerschot), Dries (Berchem Sport), van Kerk hoven (Daring), Vandenbosch (An derlecht). Sedert de wedstrijd die op 25 October van het vorig jaar in het Feyenoord-Stad'ion te Rotterdam werd gespeeld en waarin Neder land met 10 zegevierde, is in de Belgische verdediging geen wijzi ging aangebracht. In de midden linie speelde Mertens linkshalf en naar de linkerkant verhuisd, ter wijl de kleine Huysmans, die in het elftal van de Rode Duivels tegen de Zwaluwen enkele weken geleden te Gent een zeer goede indruk achterliet, als rechtshalf staat opgesteld. Werd de aanval te Rotterdam door Coppens geleid in Deurne zal Mermans de mid- voorplaats weer bezetten. De ge hele linkervleugel van 25 October, Thys-Piedfort is van het toneel verdwenen. Coppens speelt links buiten en De Corte., clubgenoot van Mermans, linksbinnen. stortte Zondagmiddag^ 3 uur in zee drie mijlen ten Zuiden van het Berenieilaind, ongeveer hal ver wage Spitsbergen en 't Noor delijkste puntje van Noorwegen, Order die slachtoffers bevond zich een Noorse radioreporter, diie met het vliegtuig was meege gaan om verslag te maken vam 'het uitwerpen van de eerste post sinds die vorige herfst bo ven Spitsbergen, De Gataliinia had in radio- con tact gestaan met het meteorolo gische station op het Beren- eiland sinds die terugtocht van Spitsbergen. Doch dit werd ver braken vlak nadat de machine het Beremeiifemd was gepasseerd.. Heit raddo-staitioin zond een be richt aan Tromsoe, van waaruit direct het hoofdkwartier vam de luchtmacht werd gewaarschuwd. Toen stegen vliegtuigen op om naar de slachtoffers te zoeken. Verdere bijzonderheden ontbre ken nog. Blohm en Voss mag weer beginnen HAMBURG, 29 Maart. Blohm en Voss, eens de groot ste scheepswerf in Europa, heeft van de geallieerde Veiligheids raad verlof ontvangen weer te beginnen met het bouw van kleine schepen. De werf was tijdens de oorlog zwaar bescha digd door geallieerde bombarde menten en een groot deel van het nog intacte deel werd na de oorlog ontmanteld. Tot nu toe mocht de werf slechts drijvende dokken bouwen en schepen her stellen. Z.O.-BEEMSTER. De Groen- tenveiling „Beemster, Purmerend en Omstr.'" vergaderde onder voorzitterschap van de heer C. v. Mees rechtshalf. Mees is thans spelen. (Van onze sportredacteur) De dag van België-Nederland wordt door de Technische Com missie van de afdeling Noordhol land benut om na de slechte wed strijd van het voorlopige afde lingselftal te Castricum opnieuw een selectiewedstrijd te laten I Advprtpntie vlekvrije koudlijm van CETA BEVER Bij de achtervolging sijn 34 verzetslieden gesneu- ROTTERDAM, 28 Maart. In de afgelopen nacht zag een agent van politie te Rotterdam drie mannen van wie er een gekleed was iv nachtgewaad, wor- stele op straat liggen. Toen dj de mannen ge scheiden had bleek, dat de vertegenwoordiger G. A. de R. in zijn slaap was ge stoord door het starten van zijn auto. Hij stormde in nachtgewaad naar bui ten. Achter het stuur zat de 38-jarige assurantie bezorger H. K., die uit de auto kwam en het op een lopen zette. De eigenaar van de wagen zette een achtervolging in In de Mathenesserlaan haalde hij de vluchteling in, waarna hij de man met een te hulp gesnelde voor bijganger overmeesterde. HOBART, 29 Maart Het Ne derlandse fregat „Van Kinsber gen" is te Hobart (Australië) aangekomen voor deelneming aan de feesten ter herdenking van het feit, dat 150 jaar 'eden de Brit ten zich in Tasmanië vestigden. Vele inwoners van Nederlandse afkomst waren aan de kade om het schip te begroeten. De feesten zijn 18 Februari begonnen en duren tot 31 Maart. De Nederlandse ambassadeur in Australië, de heer A. M. L. Win kelman, en officieren en man schappen van de „Van Kinsber gen" zijn door de burgemeester van Hobart ontvangen. In ant woord op woorden van welkom zeide de ambassadeur, dat vele mensen zich in Australië zouden vestigen, wanneer zij wisten hoe goed de omstandigheden daar zijn. Er waren grote mogelijk heden voor jongeren om een goed bestaan te vinden en carrière te maken. Het Nederlandse gezelschap bracht Zondag een bezoek aan de vissershaven Dunalley, in Zuid- Oost Tasmanië, waar een monu ment is opgericht voor de Ne derlandse zeevaarder Abel Tas man, die in 1642 het eiland ont dekte. Iiulische soldaten bij oefening verdronken NIEUW DELHI. 29 Mrt. Bij het oversteken van de rivier de Diammoe in India zijn 43 Indi sche soldaten verdronken. Het oversteken van de rivier was een onderdeel van militaire oefeningen. (Van onze parlementaire redacteur) „Het is psychologisch en feitelijk onjuist een wig te drijven tussen z.g. „randbedrijven" en „volwaardige bedrijven", omdat al deze bedrijven het stempel van het persoonlijk ondernemerschap gemeen hebben", aldus het adres, dat de Ned. Katholieke Middenstandsbond aan de Tweede Kamer heeft gezonden naar aanleiding van de Mid denstandsnota. Als de middenstandsorganisatie, ook naar het oordeel van de rege ring, een gewichtige rol moet spelen bij de verheffing en ver sterking van de middenstand, is solidariteit een onmisbare voor waarde. De N.R.K.M. meent, dat deze onderscheiding niet is vol te houden, afgezien van de grote fout, om tussen beide groepen een inkomensgrens van f 3000.— te leggen. De onderneming, die het gevaar loopt bij wijziging van de situatie af te vallen, komt op alle niveaux voor. Het adres stelt voorop, dat de Middenstandsnota, zowel voor de regering als voor het georgani seerde middenstands'bedrijfsleven een uitgangspunt voor een mid- denstandsbeleid op hoger plan kan zijn. De nota in zijn geheel wordt gekwalificeerd als een ver dienstelijk werkstuk met grote documentaire waarde. Betreurd wordt, dat bepaalde stellingen en conclusies misverstanden oproe- bedrijf ware f 5000.- beter. Bij f 4000.biedt dit een inkomen, dat nauwelijks op gelijk niveau te stellen is met dat van een eerste gezel in de slagerij (20 sociale lasten) en het zeer geringe be drag van f 250.per jaar voor risico. Bij dit alles is nog ver waarloosd het aantal kinderen waarvoor de employé kinderbij slag ontvangt en de ondernemer niet. Juister blijft echter de indeling in kleine-, midden-, grote en zeer grote ondernemingen. Op het terrein van de belas tingen wordt een nieuwe moge- tn- ge- De lij-kheid aangegeven om de komstenbelasting over het middeld inkomen te heffen, belastingplichtige zou het recht moeten krijgen om een verzoek tot restitutie in te dienen, wan neer kan worden aangetoond, dat over 3 achtereenvolgende jaren meer belasting is geheven dan bij heffing over het gemiddeld in komen het geval zou zijn ge weest. De investeringsaftrek zou, vooral ten behoeve van de fami lievennootschappen, vanaf f 3000 per onderneming en niet per be lastingplichtige moeten gelden. De N.R.K.M. dringt tenslotte nogmaals aan op spoed met het wetsontwerp inzake het cadeau stelsel. Motteiiballen-vloot NEW YORK, 29 Maart The New York Times schreef van daag, dat het slagschip Missouri in September overgebracht zal worden naar de „mottenballen- V'loót". Er wordt op gezinspeeld, dat de Missouri gevolgd zal worden door drie andere slag schepen die nog steeds in actieve dienst zijn: de Wisconsin, de Iowa en de New Jersey. De competitie-indeling voor het nieuwe tennisseizoen is weer bekend. 25 April a.s. wordt er gestart. We laten de indelingen hieronder pen, hoewel deze practisch van 1 volgen. geen betekenis blijken te zijn voor het uitgestippelde beleid. Hoofdklasse A Afd. 1 De nota rondt het midden- R w stands-bedrijf af boven 11 daarin 1 n n v 't werkzame personen. De N.R.K.M. r eimonia„ t acht deze norm bepaald onjuist, w ïvr r I Beter ware het 'aanleggen van kwalitatieve normen. Voor de de tailhandel wordt de norm gehan teerd van het al dan niet hebben van filialen. i Leimonias II Het adres wijst er op, dat er Hilvers L T C. I ook vele middenstandsbedrijven Philharmoniè I met filialen zijn. Naast de reeds vermelde critiek op de tegenstel- ling „randbedrijven" en „vol- zP P T waardige bedrijven" zegt de N.R. I ,jn? c\u\ utannpPT mp-n aan ri it U HSll I Hoofdklasse B Afd. 1 Alta I K.M., dat wanneer men aan dit onderscheid vasthoudt, er waar schijnlijk een groot aantal on dernemingen tussen zouden val len. Over die middengroep wordt in de nota echter verder niets ge zegd. Het beeld van de kleine on dernemingen wordt naar de me ning van de N.R.K.M. scherper getekend wanneer men deze in drie groepen onderscheidt: kleine ondernemingen met een onge zonde structuur, ondernemingen die verantwoord zijn en klein zullen blijven en kleine bedrij ven, die zich tot grotere zullen kunnen ontwikkelen. Indien men een inkomensgrens wil stellen voor een volwaardig Ensch. L.T.C. I Overgangsklasse B Afd. 5 Groen Wit III Brederode I Inside I T.O.Z. I (A'dam) Tweede klasse Afd. 1 Helderse T.C. I D.D.V. VI De Molen-krocht Return I Afd. 2 Joy VI Inside II D.D.V. V T.C. Heemstede II Afd. 3 Juliana I GroenWit IV (A'dam) de Aemstelspelers II N.W.T.L. I Derde klasse Afd. 1 Schager T.C. K.Z.T.V. I Mozaïek II Tw. Bank I Afd. 2 Animo I W.K.F. I Vlieg. Hollander I T.C.U. I Afd. 3 T.C. Bakkum I Inside III Roos wijk D.E.M. I Afd. 4 Enk-huizer T.C. I T.O.S.S. I Pinoké O H.N.I.O.B. I Vierde klasse Afd. 1 LT.V. Zaandam III Helderse T.C. II Ver-blifa Po-ppey I (A'dam) Afd. 2 L.T.V. Zaandam II Helderse T.C. III Linoleum Sportver. Score Afd. 3 Inside VI Animo II W.K.F. II. Shell V Afd. 4 T.C. Uitgeest L T.C. Bakkum II D.E.M. II Inside IV Afd. 5 Inside V Oud Saenden T.O.Z. III (A'dam) De Gieteling Afd. 6 T.O.S.S. II Enkhuizer T.C. II Anonymus (Purm.end) T.C.U. III Afd. 7: O.H.N.I.O.B. II S.N.M. II T.C. Edam Juliana II Afd. 8 Enkhuizer T.C. III Wimbledon I De Ruyter U.S. II Afd. 9 Wimbledon II K.Z.T.V. II Don. Duck III K.N.S.M. I Deze oefening zal plaats vin den op het DTS-terrein, aanvang half drie en het zal een wed strijd zijn tussen een elftal van spelers uit de kop van Noordhol land en het op enige plaatsen gewijzigde afdelingselftal, dat tegen Vitesse speelde. De Technische Commissie is dus toch ingegaan op de suggestie van de heer Westenberg (zoals we reeds uitvoerig enkele weken geleden méldden) om een elftal ui-t de Kop van Noordholland sa men te stellen. Dat in dit elftal een ruime plaats is ingeruimd voor spelers van WGW (vijf stuks) is begrijpelijk na d-e uit stekende wedstrijd, die de Hel- dersen Zondag tegen SRC speel den. Ook van SRC zijn drie spe lers opgesteld, waarbij nog aan getekend dient te worden, dat door ziekte Jb. Heddes niet be schikbaar was, zodat de Techni sche Commissie over de vorm van deze speler geen gegevens heeft. De elftallen luiden: Noordelijk elftal: Doel: Schrijver (L8VV); Achter: De Moei (SRC) en Spaans (WGW); Van Wees (WGW), V. Amers foort (WGW) en Oudejans (SRC) Voor: W. Ramler (WGW), Boe kei (SVW), Laan (WGW), P Kok (SRC) en Blauwboer (JVC). Gecombineerd elftal: Doel: Haverhoek (Helder 2); Achter: V. Zoonen (Flevo) en Geesink (Odiz); Karsten (SEW), V. d. Schaaf (Odiz) en Vos (Berkhout); Voor V. d. Bijl (Odiz); Groot (Flevo); Zwanenburg (Egmon- dia), Dekker Flevo) en IJzelen- doorn (Zaanse B.). Reserves: De Vries (Odiz), D. Ramler (WGW), Hoornsman (JVC), Jan Hedd-es (SRC) en Crans (Flevo). Voorts zal op het Sportpark te Alkmaar het voorlopige Noord hollandse junior en elftal 'n oefen wedstrijd spelen tegen Alcmaria Victrix. De samenstelling van dit elftal luidt: Doel: Reitsma (Purmersteijn); Achter: Jeltes (Westfrisia) en Veerman (Volendam); Voor: Nieuwveen (Alcmaria), Schilder (Volendam) en Smit (Volendam); Voor: Visser (Egmbndia), Buis (Egmondia), Bond (Volendam), Tuyp (Volendam) en Vlug (DTS) Reserves: Meijer (CSV), Ory (RKAFC), Rui-ter (Flevo) en Steur (Volendam). Ernstige droogte in Assam CALCUTTA, 29 Maart In de Noord-Indische staat Assam vreest men voedselgebrek door aanhoudende droogte. Ook de drinkwatervoorziening loopt ge vaar. De kans op epidemieën wordt niet denkbeeldig geacht. d. Hoek. In zijn openingswoord merkte de voorzitter op, dat se dert de laatste vergaderihg de prijzen steeds bergafwaarts zijn gegaan. De minimumprijzen kon den amper worden gehaald. Toch is er bij elk weerbericht meestal wel een lichtpuntje. Daarvan ge nieten vele tuinders hier uit de omgeving mee. Ze kunnen wel een slecht jaar verdragen. Bovendien enkele artikelen als witlof en fruit brachten goede prijzen op. Mogen de streken el ders met name aan de Lan- gendijik ook spoedig een betere toekomst tegemoet -gaan. Het jaar 1954 heeft zich nog niet bijzonder goed ingezet.. De omzet vanaf 1 Januari bleef f 62.000.achter 'bii v-orig jaar om deze tijd. Na de notulen zeide spreker, dat de kooplieden de slabonen voortaan graag in kisten wensen. Dit zal vermoedelijk in 1954 wór den ingevoerd. Uit -het jaar-verslag van de se cretaris bleek, dat -de -nieuwe -ge bouwen en terreinen goed vol deden. Ook het koeilhuis werkt goed. Hulde aan bouwers en ad viseurs. De omzet over 1953 bleef met f 2.369.057.— rond f 114.739.- beneden 1952. Vooral de koude- gron-d-producten bleven beneden de verwachting, nl. plm. f 300.000 Fruit kwam er meer. De sorteer- en pakafdeling groeit. De augur- kenmarkt onderging wel uitbrei ding. docih geen verhoging van opbrengst. De slabonen ble-ven stabiel. De uien maakten het slec-ht. De aardappelen zeer góed Veel reparatie was nódig in de emballage-afdeling. Over de fi nanciële resultaten kan gezegd worden, dat f 143.000.kon wor den afgeschreven van de nieuw bouw. Daarin was echter begre pen f 68.500.van verkoop van oude geibouwen. De rekening gebouwen staat dus thans Op f 954.115.80. De veilin-gkosten zullen voor 1954 zijn in totaal 7 pet., waar van 1 pet. voor ledenikapitaal, 0.7 Dct. voor afzetfonds, 0.2 pet. Be drijfschap en 5.1 pet. voor eigen veiling Op een vraag van de heer A. Bakker zeide de voorzitter dat er thans niet gedacht mocht worden aan -verlaging van vei- lingpercentages. De omzet is daarvoor te gering. Indien het na enige jaren mogelijk is, dan kan verlaging van het veilin-gspercen- tage plaats hebben. Verder werden de jaarstukken goedgekeurd. Na enige discusies werd in principe besloten om aan de werkzaamheden van het Waar- borg-Instituut voor de Tuinbouw in Noord-Holland deel te nemen. Hiermee worden de tuinders ge holpen aan nieuwe investering in hun bedrijf. Bij de rondvraag werd de wens geuit voortaan weer St. Nicolaas- en Kerstveilin-gen te houden. De heer Mus pleitte voor subsidie aan de tuinders, als dat nodig is. Ten slotte werd nog gepraat over het koelhuis, dat in 't al gemeen wel goed werkt,dooh waarover toch nog verschillende wensen overbleven. Hierover zal met de fruittelers tegen het koel- seizoen nog nader worden gespro ken. De niet druk bezochte, doch zeer geanimeerde vergadering werd daarna gesloten. ALKMAAR Versterkt met een Rijksadvocaat hield gister middag de Alkmaarse Politie rechter een ziiting, waarin op getreden zou worden tegen over treders van de Motorrijtuigen- belastingwet. Acht en veertig ver dachten verschenen op het matje. Een groo.t diee.1 van then was gedagv-aaird wegens hiet ndeit of !-e laait bel-alien van die mot-oirrij- -tuiigenibeliasilkiig.. De opgelegde straffen varieerden vam vijf tot vijftig gulden subsidiair van drie tot vijftien dlag-en Eén van de zak-en betrof iemand, die een bromfiets kocht en even door 'n rondje te rijden proberen wilde of de flats g-oed was. Tijdens dit „rondje" we-rd hij aangehouden en uiter-aiamd betrapt o-p het nieit beziititen van een b-elasitiiin,gikiaarit. Verdachte vroeg zich af, waar om hij 'hiervoor gesitnaft moesit worden.. De dienaars vam Vrou we Juatiitdia wilden de zaak aam een mia-der onderzoek onderwer pen.. Verschiil-enide patroons werden veroordeeld, om-diat zij een be diende hadden feiten rijden met onverzorgde kaarten. Er bleek, dart én bediende én patroon ver antwoordelijk zijm voor de deug delijkheid vam de ingevulde for mulieren.. Vrijspraken werden vrijwel m-iet verleend. Wel werd in s-oimmiige .gevallen rekening gehouden met het feilt, diat d!e in te vullen formulieren te laait omitvamgen werden.. Veile ge-dag vaarden w-ar-en niet opgekomen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 5