I I I I I I I I I I I I dl I I I I I I I I I I I I I I I I I I Duizend Vietminh-rebel len gedood bij Franse aanval VOORJAARSPRIJSVRAAG Woensdag koopjesdag Boekenweek geopend met ballet en toneel gaat derde provincie- etappe in Israëlische aanval op Jordaanse dorpen Boekenhoek] e Galvé demonstraties If pakjes. J Eieren weerL goedkoper I De strijd in Indo-China Plotselinge manoeuvre verraste de vijand volkomen 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Christenen staan onder dwang Onderzoek naar de brand Voorstad Bagdad onder water Dom Ziggiotti in Ugchelen Gezellig scli rij versbal Havenarbeiders bij Witte Huis Vandaag: adders op ons pad Weer een grensincident: Incident voor Veiligheidsraad LANGESTRAAT U tube mayon- I naise tube ketscup I j 1 grote rol j I B. w. 5 BESCHUIT Ij en jl J 1 pak gesn. J J ROGGEBROOD j I j samen voor 39 j I-a»»»»*»»»».*»»*»»»» v Heerlijke jams 2 potten 77 1 Brabantse ontbijt- I koek 2 voor 45 I Pilchards in tomatensaus I groot ovaal blik 75 Verse kantkoek 500 gram 37 IEdamm. kaas 40 pl. 500 gram 98 IN.H. Edamm. kaas 40 pl. oud 500 gram 139 I Volvette Goudse kaas I 500 gram 109 Kprstloze kaas 40 pl. 20o gr^m 47 j ^umwnwKwnm^ Griesmeel 500 gram Custard bekend merk 2 pakken Cacao 200 gram Buine bonen prima import 500 gram Gebroken rijst 1 kg Zelfr. bakmeel 2 pakken Koffiemelk met suiker 2 grote blikken i Theelichten per pak 2 pakken 35 49 65 39 63 79 30 49 .mmmwuuHV. If PUDDING t 1 j 1FL. PUDDING- j I SAUS j samen voor I tnmmunnmvl I Bloedworst met spek 200 gram IHamspek 200 gram ILunchschotel 3 soorten 150 gram I Rookvlees dun gesneden 1150 gram 67 Rozijnen zonder pit 500 gr. 59 I Calif, pruimen 200 gram 47 39 49 47 jwwKwwHUwwnvty In cellophaan verpakt I Bitterkoekjes 250 gram Ctwc. wafels 250 gram Eierschelpje zeer licht 200 gram 39 49 49 I Voorjaarskoekjes 250 gram 47 I Advocaat eitjes 200 gram 39 I Schuim eitjes 200 gram 39 Vruchten hartjes 1 200 gram 39 Lente fantasie 1 200 gram 49 vnwwn-nwnwnw I IJ 10 eieren t no. 4 105 0 IEng. huish-zeep lo stukken 65 lO Toiletzeep 3 stukken Closetrollen 5 voor 39 39 49 I Wafeldoekjes 2 voor Doperwtjes met (worteltjes m groot blik 69 I Dinsdag 30 Maart 1954 HANOI, 29 Maart De troepen van de Franse Unie in Dien Bien Phoe hebben vandaag een tegenaanval gedaan. Bij de actie, welke plaats vond buiten de buitenste ver dedigingsgordel van bet fort, werden ongeveer 1000 Vietminh-r eb ellen gedood. Bij de Franse tegenaanval werd een lange reeks vijande lijke dudhtdoelibatterii en buiten werking gesteld Het' Vietminlh- geschut heeft lange tijd gevuurd Op de Rode Kruievliegtuigen. die door de Fransen werden gebruikt om de gewonden uit Dien Bien Phoe te evacueren. De Fransen deelden mee. dat hun verliezen bij de verrassende actie ongeveer 20 doden waren. Het is de eerste grote tegenaan val van de Fransen, sinds de Vietminh 129 dagen geleden met de belegering van Dien Bien Phoe een begin maakte. De actie betekent een groot verlies aan manschappen voor de Vietiminih, die bij de eerste po gingen om het fort onder de voet te lopen, reeds 3.000 doden en 9.000 gewonden verloren hebben. De Franse troepen werden bi.i de tegenaanval op de dorpen Bang Ongpet en Ban Ban ge steund door tanks en artillerie. Tevoren had de Franse lucht- maoht de Vietminh zwaar met brand- en brisantbommen be stookt. Behalve dat. er 1.000 Viet- Advertentie) Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de eerste week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. Tweede week - elke avond één. Derde week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeer middelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw ver stopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Vraag Carter's Leverpilletjes, Op Zuid-Celebes DJAKARTA, 29 Maart De vice-voorzitter van het parlement, dr. Tamlbunan, die lid is van de Parkindo (de Qhristenpartij heeft aan P.I. Aneta verklaard, dat de algemene situatie van de Christenen in Zuid-Celebes „zeer teleurstellend" moet heten. Hij voegde hier aan toe, dat de machtsapparaten nog niet de maatregelen konden nemen, wel ke de Christenen daar verwach ten. Uit de rapporten van de Par kindo van de afdelingen Paopo en Malili blijkt, dat de teleurstel ling dagelijks toeneemt. In het districtMalili zijn totaal 6.500 Christenen onder dwang van de benden. Vele vooraanstaande Christenen zijn het slachtoffer van de benden geworden. Duizen den bijbels zijn verbrand of wer den gebruikt als cigarettenpapier, tientallen kerkjes werden geslo ten, of zijn thans in gebruik als moskeeën, honderden varkens zijn afgemaakt. Dr. Tambunan zei tenslotte, dat de volle aandacht van de rege ring voor deze tragische gebeur tenissen wordt gevraagd. „JEANNE ECOUTE" 100.000 francs waard PARIJS, 29 Maart Aan een onuitgegeven werk van Henri Gheon: „Jeanne Ecouteis de eerste prijs van 100.000 francs toegekend van het concours van stukken met uitsluitend vrouwe lijke rollen, georganiseerd door de Katholieke federatie voor het Franse amateurtoneel. De jury bestond uit de dames Germaine Acremar.t, Paule Hen ry-Bordeaux, Gisele Casadesus, Daniele Delorme. Er werd geen andere prijs toegekend. „Jeanne Ecoute...." zal worden opge voerd in le Bois, in het open luchttheater van de Notre-Dame de la Trinite, op 9 Mei. minlh-rebellen werden gedood, velen tijdens gevechten van man tegen man, werden er 20 gevan genen gemaakt en grote voorra den wapens en munitie veroverd. Kolonel De Castris, onder wiens leiding de actie tot stand kwam, heeft de Vietminh, die zich in de dorpen verschanst had, kennelijk volkomen verrast. De Franse te genaanval vond plaats nadat het urenlang licht geregend had en de vlakte voor een groot deel ver anderd was in een grote modder poel. „Empire Windrush" LONDEN, 29 Mrt. De Brit se minister van Vervoer, Len nox Byd, heeft bevel gegeven een onderzoek in te stellen naar de brand op de „Empire Wind rush", waarbij vier personen, leden van de bemanning, om het leven kwamen. Hij beeft dit Maandagmiddag in het Lager huis bekend gemaakt. Inmiddels is de brand aan boord van het schip, dat in de Middellandse Zee ter hoogte van Algiërs ronddrijft, Maandag gedoofd. De Britse torpedobootjager „Sain- tes", die nabij het schip verkeert, zal, naar men verwacht, trachten het schip op sleeptouw te nemen naar Gibraltar. Die Ifefcfe vam een mam gaait dioor zijin maag is mag steeds een van die meest stimulerende gezegden. Aent Amgebramt is echter een main die zelf kokerelit em zijp culliiniaire belevenissen heefit vasitgieileigidi voor eern 'ieder, die hem in zijin voetsporen wil volgen. „De lief die is een bloem die opbloeit in die schaduw van potiteij en pannen" zo zegt hij en men kan dit, wanneer men zijn blijmoedig keuikeinbrevier door leest, enkel beamen. Men moet een dichter zijin om de poëzie van een goed bereide maaitijd te kunnen waarderen; mem moet een poëet zijn om zulke maal tijden met liefde te kuinnen teliaiamsteimein. Aent Angiebranit heeft zijin avonturen, tussen die patten en paramen te boeik gesteld als een dichter 'im een lyrische sitijil, die het lezen vam dait bre vier alleen al tof een genoegen maakt. Bovendien is hij een man die zijn vak verstaat. Hij werkt met zeelt em paling em geeft het recept voor een Pizza: een oud Romeins vAs-flensje. Hij onthult al-oudie en verborgen keuken geheimen en zegt dat de waar de van een maaltijd wordt af gemeten naar de liefde waar mee de spijze werd toebereid. ,,En dit moge wel heit duidelijkste bewijs zijn van zijn eigen liefde. Uitgeverij Ad Donker verzorgde diit blijmoedige keuken brevier op eern zeer bijzondere wijze, zodat dit boekje een prettig ■boekje is geworden dat zowel naar inhoud als verzorging de belangstelling verdient van alle lekker'beteken L.D. Mef twee handen schetst Pro fessor Piccard zijn laatste uit vinding, de Mesoscaap een onderwaterhelicoptère be stemd voor afdaling tot diep ten tot 1800 meter. De helicop- tère heeft een grote rotor- propeller gemonteerd op de „uitkijkbol", die het toestel loodrecht kan doen stijgen en dalen. Twee propellers, aange bracht aan de zijkanten en ge voed door electrische motoren in de Mesoscaapzelf, zorgen voor de voor- en achterwaart se beweging door het water. BAGDAD, 29 Maart Door de overstroming van de Tigris is Maandag de moderne voorstad van Bagdad „Nieuw Bagdad", on der water gelopen. De meeste be woners konden zich redden. Ploegen van het Iraakse leger zijn koortsachtig bezig de achter geblevenen in veiligheid te bren gen. (Het leger heeft de leiding in handen genomen om de stad voor overstroming te sparen. Nadat gisteren de linkeroever van de Tigris onder de druk van het water was bezweken, steeg het peil buiten de Oostelijke oevers voortdurend, ook door een door braak van de rivier de Dijala. De schade in „Nieuw Bagdad" beloopt naar schatting reeds 'der tig millioen gulden. Volgens te Bagdad ontvangen berichten zijn in Noord-Irak, in het gebied van Erbil en Kirhoek, veertig personen om het leven gekomen als gevolg van overstro ming van de rivier de Zab. RUSSISCHE AUTO'S NAAR GRIEKENLAND ATHENE, 29 Mart Sovjet- Rusland zal spoedig een inva sie op de Griekse automobiel- markt doen met auto's die 20% goedkoper zijn dan de Ameri kaanse en Europese concurren ten. De eerste zending van 100 Moskovitch, 80 Pobedas en 20 Zims wordt in het begin van de volgende maand verwacht. Er zullen nog 500 wagens volgen. Dit deelde een auto-importeur mee, die nog zei, dat de wagens 20% goedkoper verkocht zullen worden dan de Amerikaanse Buicks, de Britse Austins en de Duitse Opeis. Janneke Bondt bood overste Salesianen bloemen aan UGCHELEN. Zeer vele medewerkers(sters) van de Sale sianen in ons land hebben Zon dag in Huize „Dom Rua" te Ug chelen, waar het provincialaat van de Salesiaanse Sociëteit is gevestigd, kennis gemaakt met de algemeen-overste dezer congre gatie, Dom Renato Ziggiotti. Janneke Bondt uit Volendam, een jeugdig medewerkster der Salesianen, die een broer op stu die heeft in Ugchelen, mocht de algemeen-overste een bouquet tulpen aanbieden. In de kapel van Huize „Dom Rua" heeft Dom Ziggiotti de medewerkers (sters) en de ouders der priesterstuden ten toegesproken. Hij trok een parallel tussen de armoede, wel ke hij aantrof in de huizen der Salesianen in ons land en die er heerste toen Don Bosco zijn werk in Italië begon. Dom Ziggi otti zag hierin een goed teken, want het werk van Don Bosco was zegenrijk en nam een grote vlucht. Dit kon geschieden door de vele medewerkers en weldoe ners. Voor de groei van de Neder landse provincie achtte de alge meen-overste 'het van groot be lang. dat het aantal medewer- kers(sters) nog werd uitgebreid. Westelijk memorandum voor Moskou MOSKOU, 29 Maart De Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Bohlen, heeft Maandag uit naam van de drie Westelijke mogendheden aan de Russische waarnemende minister van Bui tenlandse Zaken Koeznetsof een memorandum over de a.s. con ferentie van Geneve overhan digd. Dit memorandum is een ant woord op de Sovjet-Nota van 17 Maart, waarin het Volkenbonds paleis in Geneve werd aanvaard als plaats voor die conferentie. Over de inhoud van het nieuwe memorandum is nog niets be kend. Het was dit jaar niet de Amsterdamse Stadsschouwburg, maar het foeilelijke Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag, dat Vrijdagavond, de avond waarop de officiële opening van de Boekenweek plaats vond, vele prominente dienaren en vrienden, dienaressen en vriendinnen van Boek en Muzen binnen zijn muren telde. De Haagse Bockverkopersvereniging viert ditjaar zijn eeuw feest; dat was een titel om de Boekenweek in Den Haag te openen. Overigens verschilde het gezel schap dat in Den H'aag bijeen was maar weinig van dat wat men in vorige jaren in de Stads schouwburg verzameld zag. Toen H.M. de Koningin in Haar loge had plaats genomen, met o.a. Minister Cals en Maurice Roelants, die de Belgische minis ter van Schone Kunsten verte genwoordigde, gaf, na het woord van welkom dat door de voor zitter van de Commissie voor de Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek. de heer Chr. Leeflang werd gesproken, de Haagse burgemeester, Mr. F. M. A. Schok'king een uitvoerige his torische verhandeling ten beste over de verhouding tussen Den Haag en het boek. voordat hij de Boekenweek opende. Dat was een hommage aan de Muze der historie. Tijdens het of ficiële gedeelte van deze openings avond werden daarna nog heel wat meer Muzen gehuldigd, die van de dans, van de muziek, van het toneel en van de poëzie. Sonia Gaskel's Ballet Recital gaf, zonder corps de ballet, een uitvoering van Les Sylphides. Marianne Hilarides bewees daarin haar technisch kunnen en ook Loukl van Oven en Jaap Flier deden knap werk, al hadden wij het geheel graag wat meer be zield gezien en al klonk de mu ziek van de ene vleugel wat ma gertjes. „Rhythme en klank" op muziek van Bela Bartok en in choreografie van Sonia Gaskel vereiste juist de technische pre staties waartoe Maria Huisman, Willy de la Bye. Jaap Flier en Conrad van de Wetering in staat zijn. Hierna kwam „Het Ballet van de lezer" in première, geschreven naar een idee van Jan Hulsker, met muziek van Jurriaan An- driessen, die zelf het orkest, be staande uit leden van het Resi dentieorkest. dirigeerde, in cho reografie van Sonia Gaskel en met costuums van Noni Lichtveld. Wij menen dat het Ballet Re cital hiermee een voortreffeliik repertoire-nummer rijker is ge worden, dat uitstekende, sterk aansprekende fragmenten rijk is. Vooral Marianne Hilarides ex celleerde hierin en Aart Verste gen verraste in zijn weergave van clown en zeehond in liet circusfragment. Leden van de Haagse Comedie vertolkten daarna, met het orkest o.l.v. Jurriaan Andriessen „De Geschiedenis van de Soldaat' van C. F. Ramuz met muziek van Strawinsky, in de aangriiDende vertaling van Martinus Niihoff. De combinatie van voorlezen, spelen, dansen en musiceren maakte deze opvoering tot een vrij heterogene aangelegenheid, maar „De Geschiedenis van de Soldaat" is nog steeds in staat te ontroeren en de muziek van Strawinskv is voortreffelijk. Van half twaalf tot half vijf in de morgen duurde daarna het onofficiële gedeelte van de Boe kenweekavond, dat zich afspeelde in de vele gangen en foyers van het gebouw, die dan ook overvol waren. Dat onofficiële gedeelte was in Den Haag even gezellig als het in Amsterdam pleegt te zijn. In zalen en gangen kon men de corypheeën van de Nederlandse literatuur ontmoeten, ouderen als Bloem en Roland Holst en Engel man, Hoornik, jongeren als Mor- riën en Pierre Dubois, nog jon geren als Hella Haasse, Mies Bouwhuis, Ad den Besten. Hans Berghuis en Nico Verhoeven en de jongsten als Lucebert, Schier- beek en Remco Campert, uitge vers zowel als boekhandelaren, journalisten en radio-mensen, vrienden van het boek en vrien dinnen van de Muzen, in deftige rok en in ruisend avondtoilet, in stemmige donkere pakken en in fleurige cocfctailjurken, in brut.ale sportjasjes en aardige japonnetjes. Lucebert zou Lucebert niet zijn als hij zijn eigen avondkleding niet had gecreëerd: nachtzwart met een nachtzwarte wijde cape. Het was er gezellig, men zocht elkaar, men vond elkaar en men raakte elkaar weer kwijt, men koutte en men danste tot om half vijf het Wilhelmus klonk. De Boekenweek is daarmee begonnen. Om te protesteren NEW YORK, 29 Maart Hon derden leden van de internatio nale vakbond van havenarbeiders zijn vandaag opgetrokken naar Washington om te protesteren tegen de rol, welke de regering speelt bij het arbeidsgeschil in de New Yorkse haven. Tussen de 600 en 1.000 leden van de I.L.A. zullen naar ver wacht wordt deelnemen aan de monstraties tegen de weigering van de regering om de vakbond te erkennen als onderhandelaar voor de havenarbeiders aan de Oostkust. De demonstranten maakten voordat zi.i in New York in de bussen stapten, die hen naar Washington zouden bren gen, bekend, dat zij van plan wa ren in 'het Lafayette park tegen over het Witte Huis te bivakke ren. Vanmorgen vroeg vertrokken veertien bussen met arbeiders uit New York naar Washington. Er zijn plannen om posten uit te zetten voor het Witte Huis en het hoofdkwartier van de nationale arbeidsraad. 350 HERENCOSTUUMS VERDWENEN AMSTERDAM, 29 Maart. Uit een confectiefabriek aan dt Prinsengracht te Amsterdam is een Citroen-bestelwagen gestolen, waarin zich o.a. 350 heren- costuums bevonden, ter waarde van circa 35.000 gulden. Vermoed wordt, dat de inbreker(s) dooi insluiping zijn binnengekomen. Zowel van de auto als van de costuums ontbreekt tot nu toe elk spoor. Zes en twintig plaatsnamen hebt U gisteren en tijdens het weekeinde al uit onderstaande lijst kunnen wegschrappen. Dat betekent dus, dat die VOORJAARSPRIJSVRAAG van ons langzamerhand een zacht eitje begint te teer den. Wees echter voorzichtig! De provincie, die vandaag aan de beurt is, is lang niet de gemak kelijkste. Er zitten hier adders onder het gras. In feite is het ook een van de weinige provin cies in ons land, waarin nog adders voorkomen. Er wordt, naar wij zo hier en daar vernemen, met iman en madht gewerkt. Wanneer het avondeten is afgeruimd en de vaat gewassen, buigen zich de hoofden der gezinsleden over de krant en over de namenlijsten. Alle krachten worden gebundeld in een machtig pogen één van de 189 uitgeloofde waardebonnen in de wacht te slepen. Reeds beginnen op de kantoren de rampzali gen binnen te druppelen, die in een ogenblik van onbedachtzaamheid de krant van Zaterdag, of die van gisteren, in de kachel hebben ge stopt. Nog zijn zij niet reddeloos. Nog strekt de voorraad Nog even in het kort de spelregels. De derde opgaive vindt U 'hieronder. Let op het nummer in de telkening: dat vertegenwoordigt de hoofd stad. En zoek dan in de lijst van de 91 plaats namen de namen uit, die in .de provincie van vandaag thuishoren. Geen namen invullen, maar alleen het nummer, dat bij de naam hoort. U groepeert ze maar netjes om het cijfer 35 heen! Onder de ingevulde tekening Uw naam en adres invullen. De opgave uitknippen en zuinig bewaren. Wanneer U ze a.s. Zaterdag alle zeven bij eikaar hebt. stuurt U ze aan ons bureau. De inzending staat open tot 10 April a.s. Dit zijn de genummerde plaatsnamen, waar van U het nummer moet invullen in de pro vincie, waarin de plaatsnaam in kwestie thuis- 21 Dokkum 22 Haarlem 23 Gouda 24 Coevorden 25 Soest 26 Alkmaar 27 Leeuwarden 28 Vollenhove 29 Leiden 30 Hoorn 31 Zwolle 32 Bols ward 33 Aduard 34 Rhenen 35 Assen 36 Zuidlaren 37 Brielle 38 Sappemeer 39 Andijk 40 Deventer hoort: X Groningen 2 Winschoten 3 Breukelen 4 Beverwijk 5 Baarn 6 Rotterdam 7 Staveren 8 Almelo 9 Amersfoort 10 Purmerend 11 Delfzijl 12 Egimond aan Zee 13 Beilen 14 Heerenveen 15 Emmen 16 Utrecht 17 Appingedam 18 Sneek 19 Raalte 20 Enschede 41 Franeker 42 Wijk bij Duurstede 43 Enkhuizen 44 Den Haag 45 Nieuweschans 46 Schagen 47 Meppei 48 Hindeloopen 49 Kampen 50 Hoogeveen 51 Katwijk 52 Castricum 53 Avereest 54 Jutphaas 55 Sliedrecht 56 Steenwijik- 57 Westerbork 58 Vlagtwedde 59 Workum 60 Zeist 61 Lisse 62 Bedum 63 Montfoort 64 Roden 65 Woerden 66 Zuidbroek 67 Dalfsen 68 Harlingen 69 Delft 70 Anlo 71 Finsterwolde 72 Eelde 73 Doorn 74 Lekkerkerk 75 Oosthuizen 76 Heino 77 Sloten 78 Oldemarkt 79 Oldekerk 80 Oosterwolde 81 Havelte 82 Blaricum 83 Boskoop 84 Amerongen 85 Alblasserdatn 86 Lopik 87 Zaandam 88 Grijpskerk 89 Sehoonebeek 90 Wolvega 91 Ommen En hier volgen de uitgeloofde prijzen: 7 WAARDEBONNEN IEDER VAN f50 7 WAARDEBONNEN IEDER VAN f 10.—. 35 WAARDEBONNEN IEDER VAN f 5— 140 WAARDEBONNEN IEDER VAN f 2.50. In totaal loven wij dus 189 waardebonnen uit. Naam: Adres: Twee groepen Israëliërs hebben in de nacht van Zondag op Maan dag een aanval gedaan op de Jor daanse dorpen Nahaleen en Dja- ba. Er zouden negen Jordaniërs het leven hebben verloren en 17 gewond zijn. De twee compagnieën Israëliërs, ongeveer 200 man sterk, waren gewapend m-et mitrailleurs, gra naten en mijnen. Voordat zij het vuur op Nahaleen, ten Westen van Bethlehem, openden, hadden zij mijnen aangebracht op de weg tussen Nahaleen en Husan. Een voertuig van het Arabische legi oen reed op deze weg op een mijn. Na hevige strijd werden de Israëliërs door strijdkrachten van het Arabische legioen en de bur gerwacht tot de terugtocht ge dwongen. Zij namen hun gewon den mee. Beide aanbevallen dor pen liggen in het Hebron-gebied, ongeveer 75 km. ten Zuiden van Jeruzalem. Jordaan kreeg Hebron volgens de wapenstilstandsover- eenkomst, die in 1948 een einde aan de Palestijnse oorlog maakte. Onmiddellijk kwam Maandag morgen het kabinet bijeen. Ko ning Hoessein was daarbij aan wezig. Minister Eden 'verklaarde Maandagmiddag in het Lagerhuis, dat Groot Brittannië met de Ver. Staten en Frankrijk overleg pleegt over de wenselijkheid van een spoedige vergadering van de veiligheidsraad ter bespreking van de toestand aan de Israëlische grenzen. v Officiéél is vernomen, dat Jor danië het jongste incident ter kennis van de Veiligheidsraad zal brengen. Volgens de Jordaanse lezing zouden drie soldaten zijn gedood en vijf gewond. De Israë lische minister-president Mosje Sjaret verklaarde, dat de aanval een plaatselijke reactie was op het vermoorden van een Israëli sche waohtsman in het dorp Kis- salon door een Jordaniër, die muilezels wilde stelen. Neliroe verzoekt stop zetting H-bom-proeven NIEUW DEHLI, 29 Maart. Premier Nehroe van India heeft er vandaag op aangedrongen de proeven met H-bommen stop te zetten. G.raaiibeurs Rotterdam ROTTERDAM, 29 Maart Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam): Tarwe: witte: prima kwaliteit voor de vLakriiolenaairs tot f 28,35- rodie: op voehtoondli- tie toit f 28; voedieigranen kalm; zoimerigersf goed, prijshoudend, maailikwailiiteiit f 20,75111,75; overigens f 2223,75; grove ge schoonde iets diaarboven; haver, goed prijishoudema f 2324,50; extra blanke daarboven; rogge, lusteloos f 20,2521; peulvruch ten, groene erwten, prijshoudend f 40—59; schokkers, vasit, f 60 90; bruine bonen zeer moeilijk te plaatsen f 80105.. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 29 Maant Aan gevoerd 525 stulks, De prijzen varieerden voor: luxe paarden f 9001075; werkpaarden f 700- 1000; oude paarden f 500675; paarden boven dirie jaar f 550 800; paarden twee jaar f 475 675; veulens f 270475; hitten 450850; slaehtpaarden f 1,75 2 per kg slacihtigewiobt. De han del was willig. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 29 Maart Rlei-aardappeien 35 mm opw. eiigenlh.. 18,5020; bintje 17 17,50; alpha f 1314; bevelan ders f 15,7516; furore 16—17; Za.n dlaardappeilenNoordeling 11; eigenh. 9,50. Voeraardappeilen f 4,505. De prijzen berekend p. 100 kg en op haindieilsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 7