American stap STAD ETS GEWEST Jeugd is verstoken van speelgelegenheden Gerard Worm gaf ware modemanifestatie Geen vervroeging van de zomeropruiming Ons dagelijks brood is van goede kwaliteit Donderdag 1 April 1954 Pagina 3 Alkmaar beoefent de expansie Maar komt spoedig weer aan haar trek Koopjes van de week 1.00 1.38 3.85 Warenhuis JANSEN AGENDA Cadeaustelsel moeilijke materie BEGIN VAN BRAND Jubileum N.S. Advies-com. Middenstaiidsbelaiigen „Wij zijn zo niet meer" H.S.V.-Nieuws Heb je 't al gehoord Broodkeuriii» in H Wapen v. Heemskerk Brand op de Laat KIND VAN DE VER DRINKINGSDOOD GERED Ondergoed tekort échte Amerikaanse sigaretten-tabak, W eersverwachting Politie vierde feest BURGEMEESTER ERE-VOORZITTER De heer A. Haasbroek gehuldigd „ARIES" WERKNEMENDE MIDDENSTAND Broodbakkerspatroons vieren 40-jarij; bestaan 38% 38 112% 1101 26 25 b 43% 42% 45 V. 41% 42 65 65 149% 148 135 136 133 126% 126% 132 130 134% 133' 183 182A 140 138 121 119". 52% 51% 73% 72% 21 21% 112 109 i 85% 85 180% 181% 152 150'. 172 172% 200 199% 73 74 G71 99% 107 y i 105 201 200 132 133 b 122% 123' 141% 141 152'/* 151 168 05% 65% 118% 117% 101% 101% 36% 36' ;b 45 46%b 163 162% 143 148 14 13% 69% 67 172% 173 69 68 b 34% 33 94 183 187 272 270% -74% 74% 93% 94 131 133 (Zie ook pagina 4 De foto toont hoe de jeugd van de nieuwe wijken in het Oosten van de stad vermaak vindt op het speelterrein aan de Coornhertkade. Het terrein is ongeëgaliseerd, maar het biedt ruimte en vrijheid. En daar is de jeugd tenslotte op bel ust. ALKMAAR Grotere liberalen dan kinderen zijn er niet. Voort durend is de jeugd er op uit de vrijheid te zoeken en beperking daarvan te ontvluchten. De jeugd heeft ruimte nodig om te leven, dit is voor haar hetzelfde als ruimte om te spelen. Maar helaas, steden groeien en veroveren steeds meer van de speelruimte en steeds moeten de kinderen trachten hun vermaak op straat te vinden. De Overheid stelt alles in het werk speelgelegenheden te scheppen. Of dit pogen in Alkmaar succes heeft? We zullen eens een wandeling door de stad maken. Een gezonde stad breidt zich uit. Alkmaar breidt zich uit en is dus gezond. Maar of dit in de toekomst zo zal blijven hangt er van af. Zullen de toekomstige in woners, de Alkmaarse jeugd, in de stad gezond kunnen leven en werken? Het is zaak te zorgen, dat de jeugd, maar ook de oude ren, ruimte om te leven en te werken krijgen. De jeugd krijgt dit in de vorm van speeltuinen, althans zo hoort het. We kunnen de jeugd in drie klassen indelen. Allereerst zijn daar de kleuters, die tevreden zijn met een zand bak. Voorts zijn er de iets oude ren, die meer behoefte gevoelen de Eikelenbergstraat en van Tey- ldngenstraat. De meeste zijn in handen van particulieren en buurtverenigingen. Ze zijn over het algemeen genomen klein, maar er zijn er voldoende. Die aan de van Teylingenstraat echter kan niet bepaald geschikt genoemd worden om gezonde kinderen te laten spelen. De kinderen spelen daar in de rookwolken en gor dijnen roet, afkomstig van het station en behoeven slechts enkele stappen buiten de speeltuin te zetten of ze bevinden zich mid den in bergen kolen. Het uitbreidingsplan biedt uit zicht op vergroting van het aan- aan wippen, schommels en wat tui tuinen. Men is voornemens dies meer zij. Tenslotte zijn er de kinderen, die velden nodig hebben voor het uitvoeren van balspelen. Voor de eerste categorie is er thans voldoende speelgelegenheid. Op verschillende plaatsen in de stad liggen stukken grond, die niet gebruikt worden en waar de jeugd naar hartelust haar gang kan gaan. We noemen de terrei nen aan de Coornhertkade, Lief delaan, Tienenwal, de Krocht en de Vondelstraat. Ook achter Roch dale. bij de nieuwe hoogbouw is nog ruimte voor hen. Speeltuinen, recreatie-oorden die meer geschikt zijn voor de reeds genoemde tweede categorie, zijn er o.a. aan (Ad veren tie) BORDEN, diep en plat, 3 voor PLASTIC, voor tafel en kast (110 cm br.) p. meter KOFFIE-, THEE- en SUIKERBUSSEN emaille met nikkelen deksel, 3 stuks STRAATWEG HEILOO DONDERDAG 1 APRIL 'T GULDEN VLIES: Boeken weekavond, georganiseerd door Alkmaarse Boekhan delaren. Sprekers: Hans Alma en Teun v. d. Veen 8 uur. RUSTENDE JAGER BER GEN: Expositie „Schrijvers van nabij". RUSTENDE JAGER HEI LOO: „Het ontluikend roosje", 8 uur. BIOSCOPEN: Cinema: „De verovering van de Mount Everest", a.l. 8 uur. Victoria: „Salome". 18 jaar. 8 uur. Rex: „Zolang jij bij mij bent" 14 jaar; 2.30 en 8 uur. VRIJDAG 2 APRIL WAPEN VAN HEEMSKERK 8 uur: Bijeenkomst Werk- nemende Middenstand. VICTORY: „Wij zijn zo niet meer", door Lector S. Kreykamp O.P., hoofd redacteur van de Bazuin voor de jongeren van de St. Dominicusparochie. 8 u. RUSTENDE JAGER BER GEN: als Donderdag. BIOSCOPEN: Cinema: „De twee straat jongens van Parijs", 14 jr., 8 uur. Harmonie: „Het monster uit verloren tij den", 14 jaar, 8 uur. Victoria: „Gejaagd door het verleden", 14 jaar, 8 uur. Rex: „Europa '51". 18 j„ 2.30 en 8 uur. WATERSTANDEN: Vrijdag: Hoog water 5.50 en 17.50 uur- laag watpr 11.45 uur. er een aan te leggen op „Nooit Gedagt," en voorts zullen er en kele aangelegd worden in het Bosplan, Ook het Bergerwegkwar- tier krijgt een speelgelegenheid en wel aan de van der Lijnstraat. Bij het stichten van deze gelegen heden streeft men er naar ze zo veel mogelijk in de woonkernen aan te leggen. Hierbij heeft men het voordeel, dat er een zeker toezicht blijft bestaan van de zij de van de ouders. Ook hoopt men toestellen als schommels en wip pen te plaatsen. De jeugd mag dus aannemen, dat er voor haar gewerkt wordt en dat er eens een tijd komt, dat het voor hen niet nodig is op de straat hun vertier te zoeken. In vergadering van K.v.K. ALKMAAR Tijdens de ver gadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, die op Woensdag 7 April in het stadhuis te Alkmaar zal worden gehouden, komt aan de orde een rapport van een commissie uit de Kamers van Koophandel in Nederland om trent de wenselijkheid tot rege ling van het cadeaustelsel. In dit uitvoerige rapport komt de commissie tot de conclusie, dat het vraagstuk van het cadeau stelsel zo gecompliceerd is. dat het uiterst moeilijk moet worden geacht tot een objectieve beoor deling te geraken. Het komt de commissie dan ook aanbevelens waardig voor, dat de Kamers van Koophandel en Fabrieken zich van een uitspraak in deze materie onthouden. Dit rapport heeft een onder werp van bespreking gevormd in de commissie voor middenstands- belangen van de Alkmaarse Ka mer Als conclusie van deze be spreking kan worden gemeld dat het bestuur in overweging geeft te besluiten .dat de Kamer van oordeel is, dat het wenselijk is op korte termijn een wettelijke rege ling in het leven te roepen. ALKMAAR. Gistermorgen omstreeks 10.40 uur ontstond er een begin van brand in de zaak van de firma Haijtema op de hoek van de Langestraat en Koor- straat. De oorzaak hiervan was gelegen in een gedeelte van de pijp, van de oliestookkachel. Dit gedeelte stond rood gloeiend. De politie heeft het begin van brand, dat hierdoor ontstond met water geblust. De schade bleef beperkt tot een lambrizering, een muur kast met laden en enkele opgesla gen kruidenierswaren. ALKMAAR Morgen is het vijfentwintig jaar geleden, dat de heer J. Hassing uit de Stati onsstraat 73 in dienst trad hij de Nederlandse Spoorwegen. Uit feit zal op feestelijke wijze her dacht worden Zijn vader werkte jaren als conducteur in Twente etn Alk maar. Op 17 jarige leeftijd kwam de jubilaris bij de Spoorwegen ais loopjongen en kanVoorbedien- die. Dk was in Alkmaar, hoewel die heer Hassling Twentenaar van geboorte is. Later kwam hij in de vrachtgoederemioodis .en op heit inspectiebureau. Toen ver trok hij naar Utrecht, waar hij aangesteld werd in het hoofdad- minisiratiegebouw. Heit kantoor werk ziinde hem echter met en hij wilde zich aansluiten bij het treinpersoneel. Dit werk was zijn lust en zijn leven. Hij werd ech ter overgeplaatst naar Haarlem waar hij op het kantoor van de centrale te werk gesteld werd Dit was tijdens de oorlog, toen hij ook eindelijk gelegenheid kreeg te gaan studeren voor zijn liefdeswerk: conducteur. Toejn hij daarvoor geslaagd was, volg^ de weer overplaatsing naar Zwol le, dat no,g niet het eindpunt was van het zwervers leven, dat een SiDoorman leidt. Achtereenvolgens wenkte d'e heer Hassing nog in Enschede, weer in Zwolle en tenr slotte werd hij op eigeinverzoeik overgeplaatst naar Alkmaar, dat hem meer dan welke andere plaats ook trok. In het begin van 1950 werd hij hoofdconducteur Hij werkt momenteel hoofdza kelijk op de spoorlijnen ten noor den van het Noorzeekanaal, Hij heeft veel liefde voor zijn werk en de huldiging, die men hem van de zijden van de spoorwegen gaart bereiden,, is zeker op zijn plaats. s' Morgens wordt eerst in de Kapel van de Zusters aan de Oudegracht eein gezongen H. Mis opgedragen, terwijl om half elf te zijnen huize een huldiging zal plaatsvin den. 's Middags is er een receptie. ALKMAAR Groot succes had de fa. Gerard Worm, met een jubileum-show georganiseerd in het Gulden Vlies. Er werden modellen geshowd, die niet alleen uit Nederland af komstig waren, maar uit alle hoeken van Europa, o.a. uit Frankrijk, Engeland. Zwitser land Italië. Als explicatrice trad op Mevr. Klumpert, terwijl een vijftal mannequins ons al het fraais toonde in de maten 36 tot 44 en wel in 88 modellen. Natuur lijk te veel om alles te beschrij ven, maar waard zouden het ze ker allen zijn. Laten we een greep doen uit de enorme collectie. De jeugdige Mar'iët (maat 36) werd steeds met groot applaus omitvaogein, zij droeg haar model- ten ook met bijzondere elegance. Maar ook voor de grotere maten was veel interesse. Wij zagen deux- en trois pie ces. tailleurs, mantels rok en bliouce, japonnen, ook cocktail en avondjaponnen,. Ook het sport- enisemble werd niet vergeten. „Je,unesse" was een creatie van Nederlandse herkomst in jersey, ALKMAAR Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar is een verzoek binnengeko men van de Stichting „Alkmaar 700 jaar Stad" om vervroeging van de aanvangstermijn van de halfjaarlijkse opruiming van 15 Juli 1954 naar Zaterdag 10 Juli. De Alkmaarse winkeliers wen sen namelijk bij de aanvang van de stadsfeesten op 21 Juli a.s. huil opruiming te hebben beëin digd om hun etalages in over eenstemming te brengen met het feestelijk aanzien van de stad. Daartoe zijn bovendien nog enke le dagen van voorbereiding nodig. Men verzocht nu de opruimings- periode te vervroegen om toch voldoende tijd te hebben om in courante goederen op te ruimen, in dit geval één week. De com missie voor middenstandsbelangen heeft op dit verzoek het volgen de advies uitgebracht. Aanvankelijk stond de com missie op het standpunt, dat het verzoek zou kunnen worden in gewilligd, gezien de bijzondere omstandigheden en het feit, dat deze vervroeging van slechts en kele dagen uitsluitend voor de zomer-opruiming 1954 zou gelden Van het voornemen een gunstig advies aan de Kamer uit te bren gen, werd kennis gegeven aan de besturen van de mdddenstands- vereniigingen in het district der Kamer buiten Alkmaar. 14 Verenigingen berichtten daar op. dat zij tegen deze vervroeging bezwaar hebben. Men concludeert, dat er een algemeen streven is om de zomer- oDruiming juist naar een later tijdstip te verschuiven. Een ver vroeging oordeelt men derhalve in het geheel niet wenselijk. En kele dezer verenigingen wensen voor haar gemeenten eveneens de vervroeging, indien de Kamer daartoe voor de - gemeente Alk maar zou overgaan. Andere acht ten dit de enige oplossing, maar daar zij geen vervroeging wensen, menen zij dat Alkmaar hiervoor ook niet in aanmerking komt. Slechts één middenstandsvereni ging verklaart geen bezwaar te gen inwilliging van het verzoek te hebben. Twee wensen voor haar gemeente vervroeging, in dien ook Den Helder eerder mag opruimen. De commissie heeft daarna het door haar uit te brengen advies opnieuw ampel overwogen. Zij is van oordeel, dat nu zovele mid denstand,sverenigingen, waaronder alle in de omliggende gemeenten van Alkmaar, zich tegen de ver vroeging uitspreken en afwegen de de belangen van de midden stand te Alkmaar tegen die in de overige gemeenten van het district, het niet verantwoord i-s een gunstig advies uit te brengen. Zij adviseert de Kamer daarom op het verzoek een afwijzende beslissing te nemen. Ontwikkelingscursus voor de jeugd van de St. Dominicus-parochie ALKMAAR Morgenavond, dus Vrijdag om 8 uur in hotel Victory, wordt voor de jongens en meisjes van de St. Dominicus parochie van 1725 jaar, de ze vende ontwikkelingsavond ge houden. De hoofdredacteur van „De Bazuin", pater S Kreijkamp o.p.. komt uit Nijmegen over, om voor hen onder de titel „Wij zijn zo niet meer" te spreken over ac tuele problemen der hedendaagse jeugd. Welke die problemen zijn? Beheers je nieuwsgierigheid tot Vrijdagavond, dan zul je ze horen! Er wordt een „uitverkochte" zaal verwacht! HEILOO A.s. Zondag komt Purmersteijn op bezoek, dat be looft dus wat te worden, gezien de 60 nederlaag in Purmerend. Ook het 2e elftal gaat een lastige wedstrijd tegemoet n.l. naar Lim- men. Het 4e elftal blijft in Hei- loo en zal de strijd aanbinden te gen Foresters 5. eein verfijnd model zoals men ook in bet buitenland ziet dragen. „Madleliene" van jersey in •blauw-wiit bad ook veel succes. Er waren goed geslaagde japon netjes vain poplin, Engelse katoen zuivere zijden organza, linnen, en nylon. „Hamilton" •oor een jong meisje ■een Engels flanellen pakje met 2 rokken, één plissé en een aan sluitend rokje. In aportkled'iing heeft de Fa Worm de alleen verkoop van de „Vico" jasjes sportjasjes van ,peau de pedhe en soepel kalfsle der, ook één Nederlands fabri kaat, „Bijou" mogen wij niet ver geten,. Dit was ©en Iers linnen japonnetje, rijlk in goudkleur ge- Advertentie l De bruidsstoet, bestaande uit bruid en 2 bruidsmeisjes werd ontvangen door een enthousiast publiek. Deze bruidsjapon mo gen we ook eein unicum noemen, eein zachitglainaenidie strapless ja pon mat stola, waarvan men in eein ommezien een sleep maakt daarbij 2 bolero'tjes. het ene met een kleine, heit andere met een lange mouw, een japon dus met vele variaties. Mogen wij nog vermelden dat die fa. Worm een jubileum-gave aanbood in de vorm van een cor sage van fresia's en daarbij een flacon parfum van Millot. De zaail was gezellig gesierd met bloemen vain die fa. Nuyens, tapijten va® Massee en accesi- soiires van Rivoli. De bijpassende imiuziieik werd verzorgd door Gerrit Visser. A.S. ALKMAAR Hoe is nu ons dagelijks brood in Alkmaar? We zijn zo g.'Twend elke morgen onze bestelling van „drie wit" door het deurraampje te roepen, en soms vinden we het brood wat klef en de andere keer wat te vroeg uitgedroogd. Om nu nrecies te weten hoe het gemid delde brood van de gemiddelde Alkmaarse bakker is, kunnen we U dit vertellen: het is redelijk, het is zelfs vrij goed. Natuurlijk is het geen kwali- teits-brood. Dat bewaren we voor bijzondere gelegenheden. Boven dien is het ondoenlijk elke dag kwaliteitsbrood te bakken, omdat daar nu eenmaal allerlei bijzon dere factoren voor nodig zijn. Niettemin was het brood, dat door de proef'bakker of bakkerij- deskundige van de Kon., Neder landse Gist- en Spiritusfabriek N.V. te Delft, de heer Ooster huis, gisteren in het Wapen van Heemskerk is gekeurd, brood van goede kwaliteit. Ook al man keerde er hier en daar wat aan en ook al kon het wat beter. Maar, tenslotte kan het altijd beter. Eerst zonder gist Deze broodkeuring en voor- lichtingsmiddag is een service van deze fabriek aan haar afnemers. Op een onverwachte dag wordt er brood afgehaald bij een bak ker. Het is dus gewoon brood, zoals hij het alle dagen bakt. Gisteren waren het ongeveer 50 deelnèmers, die een brood ter be schikking stelden. De keuring geschiedt verder onder nummer, zodat niemand iets van tie ander te weten komt. De rapporten, die later worden verstrekt, geven in cijfers de kwaliteit van het brood: de smaak, de aroma, de malsheid, de temperatuur waar onder het gebakken is, en ver meldt verder bijzonderheden voor een eventuele verbetering. Zo wordt er dus gewerkt aan de verbetering van ons dagelijks brood. Een belangrijk feit, niet waar? Des te belangrijker, als men weet dat vroeger nooit gist werd gebruikt in het brood. Duizenden jaren geleden nam men daar genoegen mee. De heer Ooster huis toonde zo'n brood, klein en plat en hard, maar dat hetzelfde gewicht heeft als een normaal brood. Totdat in de Romeinse tijd een slaaf wat deeg vergeten had te verwerken en dit onder het bloem had verstopt, 'n Schei kundige werking trad toen op, waardoor gisting ontstond. Hier uit kwam later" de zuurdeegbe- reiding voort. Veel factoren Er is wel verschil tussen het ene brood en he.t andere. We hebben dat gisteren kunnen zien met onze lekenogen. Het brood, zoals het in Alkmaar op de 30e Maart in het jaar 1954 werd gebakken, lag tentoongesteld op verscheidenheid. Regerings- en wit- en tarwebrood, en daarin allerlei nuanceringen. Nu is het niet eenvoudig om goed brood te bakken. Een 'bakker heeft gemid deld 3 uur en een kwartier nodig om een witbrood te bakken. De kwaliteit van het bloem, dat nog steeds niet is zoals voor de oorlog, en de temperatuur van bakkerij en deeg en zelfs de vochtigheids graad van de bakkerij spelen een belangrijke rol in het bakproces van een doodgewoon alledaags broodje. Die vochtigheidsgraad moet gemiddeld 75 tot 80 graden zijn, terwijl de beste deegtempe- ratuur 26 graden is. Dit zijn geen eenvoudige dingen. En bovendien speelt het vakmanschap van de bakker mee. Maar we kunnen U in het geheim verklappen, dat het, zowel met dit vakmanschap als met het brood in Alkmaar nog best gesteld is, want ver schillende rapporten gaven kwa- liteifecijfers weer van 9 en 8, en dat is veel .wanneer men be denkt dat een 10 het volmaakte brood aangeeft. We eten dus nog smakelijk van ons dagelijks brood. ALKMAAR. Vanmorgen om streeks half elf werd de brand weer gealarmeerd voor een brand in het perceel aan de Laat 227, een winkelhuis, waarin de Fa. Tros. woninginrichting, zich zal vestigen. Grote rookwolken stegen omhoog en deden het ergste ver moeden. Het bleek echter dat een mastiekpot door onvoorzichtigheid in brand was geraakt. Behalve dat de blussing hiervan de brand weer enige moeite kostte, leverde de brand niet het minste gevaar op voor de belendende percelen. ALKMAAR, Gistermiddag omstreeks 3 uur is het 5-jarig meisje El-ly Kooy, wonende aan de Karei Doownankade, spelen derwijs in het water geraakt van het Noordhollands kanaal bij de kalkoven aan het Zeglis. Door het moedig optreden van de heer Rens Groot Jr. kon het kind, dat reeds enige meters van de kant dreef, van de verdrinkingsdood worden gered. De heer Rens Groot is met kleren aan te water gegaan. Waanschijnlijk zal het meisje geen nadelige gevolgen van dit ongeval ondervinden. ALKMAAR. Gisteravond laat deed een bewoner van een per ceel aan de Snaarmanslaan aan gifte van diefstal van 5 stukken lingerie, die tussen het wasgoed in haar achtertuin hingen. Het publiek zij eventueel gewaar schuwd, dat wanneer iemand deze artikelen te koop aanbiedt, zij van een tafel en toonde een grote diefstal afkomstig kunnen zijn. (Advertentie) Vraag Uw winkelier naar het nieuwe succes van Niemeijer: en proef zelf hoe bijzonder zacht en geurig zon eigengemaakte Amerikaanse sigaret is N I E M E IJ E R'S TABAK Let op het moderne, brede pakje, handig om uit te rollen. Hol de sigaretten niet te vast, dan geniet U het meest en U maakt minstens 45 heerlijke sigaretten uit zo'n royaal pakje American Star a 85 cent. TABAK OP Z'N BEST' Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt, geldig van Donderdagavond tot Vrijdag avond AANVANKELIJK OPKLARINGEN Aanvankelijk flinke opkla ringen, maar morgen weer toenemende bewolking met later plaatselijk enige regen. Matige, nu en dan krachsere westelijke tot zuidwestelijke wind. Koudere nacht. Morgen dezelfde temperaturen als vandaag of iets hoger. haat de glimlach nog even blijven ALKMAAR De dienaren van Hermandad hebben Woensdag avond een vrije avond gehad. Niet allemaal natuurlijk, want 'n gedeelte diende orde en tucht te handhaven. Maar wat er dan overbleef, zat met vrouwen en verloofden in het Wapen van Heemskerk, waar een feestverga- dering werd gehouden. Eigenlijk was het een gewone jaarvergade ring. maar met een vrolijk tintje, waarbij dorre betogen achterwege bleven Muziek, zang en een ge zellig praatje waren de hoofd schotel. En hierin domineerde het „Alkmaarse Vitafoon Orkest", met zang van mevr. Dragtsma. Dan waren er „The Movers" en Pietro Nakars met een vrouwelijke as sistente en een conferencier Han Bakker. Al bij al genomen was deze avond uitstekend. ALKMAAR. Tijdens de gis teravond gehouden vergadering van het hoofdcomité voor „Alk- maai- 700 Jaar Stad" is de burge meester van Alkmaar, mr. H. J. Wytema, geïnstalleerd als ere voorzitter. De installatie geschied de door de voorzitter van het comité, mr. G. A. de Lange, die in de burgemeester de burcht- vader zag van de stad, die zich in 1573 de vrijheid bevocht. Mr. Wytema aanvaardde het erevoorzitterschap gaarne en uitte zijn waardering voor de wijze, waarop tot nu töe gewerkt is aan de voorbereiding van de stads feesten. Hij hoopte, dat „Alkmaar 700 Jaar Stad" een feest zou wor den, dat lang in de herinnering zóu blijven voortleven. ALKMAAR. Hedenmorgen werd de heer A. Haasbroek, die zijn veertigjarig ambtsjubileum viert bij de Fa. M. Meyer, aan de Langestraat, .gehuldigd. Op de zaak werden zijn vrouw bloemen overhandigd, terwijl hij op de versierde etage werd toe gesproken door één der firmanten. Namens de Fa. Meyer werd hem een enveloppe met inhoud over handigd en zijn vrouw mocht weer bloemen in ontvangst ne men. Namens de collega's werd het woord gevoerd door de heer O. Jansen, die hem een fraaie kope ren kroonlamp aanbood. Tot half elf zat het personeel 'bijeen in een feestelijke bijeenkomst. Vanmiddag werd in Victory een receptie gehouden. ALMAAR. De heer Ariës, Nederlands meest vermaarde tele- paath en helderziende, die ook voor Alkmaar geen onbekende is, voldoet aan veler verzoek, door a.s. Zondagavond in 't Gulden Vlies nogmaals een experimen ten-avond te geven. Ariës, de man die diverse diefstallen tot opheldering bracht, beantwoordt alle vragen en is mede in staat aan de hand van foto's verras sende bijzonderheden te vertel len. Ariës. die momenteel op het 'hoogtepunt van zijn kunnen is, belooft de bezoeker een avond van interessante beltvenissen. ALKMAAR De Katholieke Werkneménde Middenstand be gint de nieuwe lente met een nieuw geluid. Op Vrijdag 2 April, morgen dus, wordt er in de bo venzaal van Het Wapen van Heemskerk des avonds om acht uur een bijeenkomst gehouden waarop de Alkmaarse imker, de heer A. Nouwen, voor de werk- nemende middenstanders een le zing zal houden over de Bijen teelt. Het zal ongetwijfeld een inte ressante avond worden, waarop zeer vele leden met hun echtge noten of verloofden aanwezig zul len zijn. ALKMAAR De Broodbakker Patroonsvereniging „Alcmaria". voor Alkmaar en omstreken, zal op 6 April a.s haar 40-jarig be- staansfeest vieren. In verband hiermee zal er des middags van half 4 tot 5 uur gelegenhoM gelukwensen geboden worden in café-restaurant „De Klok" te Eg- mond aan Zee. J, A

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3