ottjeö, Devotie tot H. Bloedwonder moet gestimuleerd worden f American économie Zesdaagse der Dames feestelijk gesloten R.K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen Kinderspelen Wie bouwen wil, mag wonen in de gemeente St. Pancras Stille Omgang te Alkmaar in tweede Meinacht Kerkhistorie verdient plaats op stadstentoonstelling Dankwoorden en geschenken AGEINDA Uitstekende tijd van Boxem Autotocht ouden van dagen Markt en Beurs LOTINGSVERGADERING 'n speciale attractie een gratis toegangsbewijs Plannen voor verzorgingshuis Maandag 12 April 1954 Pagina 3 ze kleine timmerman ver_ schrikt en in een wip stond hij achter een pilaar vlak vóór het grote altaar. Het kon nog net, de twee mannen moesten nog pas seren.... Nog een paar minuutjes en ze zouden bij het hoofdaltaar zijn om naar de gouden kelk te zoeken. Maar zo vèr kwam het niét, gelukkig niet! Daarvoor zorgde Sjefke, die zijn mooie houten nis je in de hand hield, klaar om toe te slaan. ,,Pang!" klonk het door de kerk en nog eens ,,pang!" Daarop volgden twee kreten en even later vlo gen twee angstige dieven de kerk uit, om nooit meer terug te komen Nu duurde het niet lang meer, of de kerk deur zei weer „piep". Doch ditmaal was het de pas toor, die aan de andere kant van het kerkje woon de en onraad had be speurd.. Hé, was er dan niemand in de kerk? Op eens zag de pastoor echter Sjefke, die ijverig voor het beeld van Sint Jozef zat te bidden. „Dank U Sint Jozef, dank U" prevelde het goede timmermannetje, „daink U, dat U mij ge holpen hebt die dieven te verdrijven. Er zit pu wel een barst in mijn mooie nisje, net zoals in uw ge, laat, maar ik ben toch zo blij, o zo blij" Natuurlijk moest de pas toor alles haarfijn weten, toen hij dit wonderlijk» ge bed gehoord had. En weet je, wat hij zei, zodra Sjef ke klaar was met zijn ver haal? Dat Sjefke's nisje tóch voor Sint Jozef uitgekozen zou worden, ook al was 't lan wat gebarsten. „Ik weet zeker, dat alle timmerlieden het daar mee eens zijn" sprak de pas toor. „Jouw nisje hoort in enze kerk thuis na alles wat hier gebeurd is, Sjef ke, en geen ander." Sjefke knikte bedrem meld en de andere timmer lieden knikten ook, toen :ij de geschiedenis gehoord radden. „De pastoor heeft gelijk" zeiden ze allemaal 'ii zo kreeg het hoiP»n lozefbeeldje, dat een ge barsten gezicht had, ook ;en nisje met een barst er n. Doch geloof maar dat 3int Jozef in de hemel er blij mee was, heel blij! ctschap voor bier ■AG. Bij de Tweede Ka- gediend een wetsontwerp ing van een productschap Het ontwerp sluit aan bij van ontwerpen van instel- n voor productschappen op 1 van de voedselvoorzie- -eeds eerder bij de Staten- zijn ingediend. Het pro omvat de ondernemingen, in of betrokken bij enige n voortbrenging en afzet en van vervangingsmidde- er g. Er wordt op het ogen- leboord op de landerijen in Daar staat tegenover, dat oliemaatschappijen afstand in heeft gedaan. Zij blijven cse huur betalen, hetgeen t, dat zij van plan zijn ver en. aad heeft nog geen beslis- nen inzake de kwestie van ogensaanwasbelasting ad Deze beslissing zal uiterst zijn voor het doen van liquidatie-uitkeringen, uitspraak gunstig, dan zijn ide middelen voor de beta- le laatste 20 procent op het apitaal. Wordt in cassatie lan zou er voor deze uitke- nog circa 100.000 dollar te jn nog over vaste goederen oekwaarde van 243.250 dol- 100 procent op de aandelen itaald, komen de 37.399 uit- mortisatiebewijzen aan de t streven is er op gericht goederenbezit binnen niet ;e tijd te liquideren. De /oorkomende verkoopcon- Uen geleidelijk worden ai- van de hand gedaan. 3isch redeneren. Ik wist, gravin loog. De dokter :laard, dat zij in haar overvallen, gezien haar ïouding. Zij echter be- dat zij wakker was en :er had gesteld, de immers haar man mdat zij meende, dat zij ninking had verdiend, oest zij het fabeltje be- -an de gemaskerde man. ermde dus iemand. Maar ir maar niet achter ko- het was. ien kleinigheid werd ik >ede spoor gebracht. Tom de chauffeur had mij lat de graaf twee revol- ocht had, omdat hij een ;1 had, dat er nog meer kelijke dingen zouden f Tom een revolver en hij dag en nacht waak- lest zijn en de revolver md hebben. Zelf had hij de revolver onder zijn ;en om haar steeds bij te hebben. Nu zal ilt u k voorlezen. wat de ij mededeelde over het in de nacht van de aan- l las voor; twaalf uur schoot ik door een kreet, die uit van mijn vrouw kwam, loor een bons. Ik sprong uit en snelde de gang alle kanten kwam ook ;t personeel toegesneld, chauffeur voorop met de die ik hem een dezer geven had. Ik had name- aatste dagen een voorge- er nog iets verschrik- 3 zou gebeuren. (Wordt vervolgd) ALKMAAR. Het Genootschap van de Stille Öiligang te Alkmaar heeft in de pastorie van de St. Laurentiusparoehie een vergadering gehouden, waarbij vertegenwoordigers van de afdelingen van het Genootschap uit verschillende omliggende gemeenten aanwezig waren. Deze bijeenkomst was in het bijzonder gewijd aan de bespreking van de Stille Omgang die, ter viering van het H. Bloed-wonder te Alkmaar, in de nacht van 1 op 2 Mei alhier zal worden gehouden. De voorzitter, de heer I. Vleu gel, dde een hartelijk woord van welkom sprak, in het bijzonder tot de Hoogeerwaarde heer deken Jacobs, moderator van het Ge nootschap, en tot de Alkmaarse ere-voorzitter, de heer Jac. Baart, wees er op dat de vierenswaar- digheid van het Alkmaarse H. Bloedwonder van de afdelingen vraagt, de eerbied ervoor in de verschillende gemeenten rondom Alkmaar te stimuleren, zó, dat die eerbied op grootse wijze tot uitdrukking komt in een massale deelneming aan de jaarlijkse Stille Omgang te Alkmaar. Als wij straks, in 1957, het feit ge denken dat de Omgang in Alk maar 40 jaar geleden in ere is hersteld, zal de deelneming aan de Alkmaarse Mei-omgang zo danig moeten zijn gegroeid, dat wij meer dan éénmaal de drie Alkmaarse parochiekerken in de Meinacht der wonderherdenking vol deelnemers zullen zien, vol deelnemers uit Alkmaar zelf, dat thans nog slechts een contingent levert van 1200 mannen, vol deelnemers ook uit de vele plaat sen rond Alkmaar, in de nabije of verre omgeving. Alkmaar zelf zal moeten beginnen zijn deel nemerstal minstens te verdubbe len. De voorzitter spoorde alle afdelingen aan de belangstelling voor het Alkmaarse wonder en de Alkmaarse Ommegang ter herdenking daarvan, in hun om geving te stimuleren. In het bestuur van de afdeling Alkmaar heeft de heer J. H. J. Vermeulen de penningmeesters plaats ingenomen van de heer J. Overtoom, die in verband met zijn hoge leeftijd voor deze be stuursfunctie heeft bedankt, maar die niettemin in het bestuur blijft zgIGIGÜ. De Omgang naar Amsterdam noemde de voorzitter geslaagd. Het aantal deelnemers is in ver gelijking met het vorige jaar niet lager geworden. Voor de Stille Omgang te Alkmaar is een pro gramma uitgevoerd, waarop een plattegrond is aangebracht van de bêeweg die de Omgang in de Meinaoht gaat. Men overweegt de mogelijkheid om een apart voor de Omgang te vervaardigen gebedenboekje te laten drukken, waarin de H. Mis van de dag, de Omgangsgebeden en de geschie denis van het Alkmaarse mirakel zouden kunnen worden opgeno men. Men overweegt bovendien het verspreiden van een folder onder de deelnemers aan de grote ver gadering der afdelingen in Am sterdam. een folder waarmee men wil bereiken dat de geschiedenis van het Alkmaarse wonder en het bestaan van de Alkmaarse Stille Omgang een grotere be kendheid in den lande zal kru- gen. Een afgevaardigde van de Rij- wielbond roemde de Hoogeer waarde heer Deken als een voor beeld van ijver waar het het stimuleren van de Stille Omgang te Alkmaar betreft. Hij wees op de groei die de Amsterdamse Om gang heeft doorgemaakt en hij deed de suggestie dat de Desen een lezing over het Alkmaarse H. Bloedwonder zou houden in de Amsterdamse vergadering van de afdelingen. Het bestuur van de Rijwielbond stemt er mee in, dat van haar leden, die hun lidmaatschapskaart die tevens toegangsbewijs is, in de nacht van de Omgang verge ten, betaling wordt gevraagd. Aan het slot van de vergade ring dankte de heer Vleugel de Hoogeerwaarde heer Deken voor zijn gastvrijheid niet alleen, maar ook voor de bijzonder interes sante uiteenzetting die hij had gegeven over de geschiedenis van het wonder en van de kerk, en voor de gelegenheid die hij de aanwezigen tijdens deze vergade ring had geboden om van nabij kennis te maken met de reliek van het kazuifel met de drie Bloeddruppels, en met ver-schil lende documenten en kostbaar heden die met het Mirakel van Alkmaar verband houden. i Alkmaar's kerkhistorie Tijdens de uiteenzetting van de Deken zijn wij er ten volle van overtuigd geraakt, dat op de grote historische tentoonstelling die deze zomer ter gelegenheid van de zevenhonderdste verjaar dag van de stad Alkmaar zal worden gehouden, de kerkhistorie van Alkmaar een plaats verdient. De reliek van het Mirakel van Alkmaar is een kostelijk histo risch bezit en de documenten die op het H. Bloedwonder betrek king hebben, de schilderijen ook, die het in beeld brengen, maken, naar onze mening, een dusdanig onvervreemdbaar onderdeel van de Alkmaarse stadshistorie uit, dat zij op de te houden tentoon stelling niet mogen ontbreken. Bovendien zijn in de Alkmaarse pastorieën de geschilderde por tretten aanwezig van de pastoors die vanaf de 16e eeuw de leiding hebben gehad van de Alkmaarse staties en kerken. Bij de schilde rijengalerij die de pastorie van de St. Laurentiuskerk rij-k is, merkten wij een portret op van pastoor Henrieus Ludolphi, die in 1635 is gestorven. Dit portret is uit de school van Rembrandt. Het kleine paneel van ongeveer 20 bij 30 centimeter (in lijst) heeft een waarde van om en na bij f2000.Onder de pastoors portretten in deze pastorie bevin den zich ook de conterfeitsels van pastoor Eilard van Waterland en zijn kapelaan David Leenders, die ■bij het beleg van Alkmaar zijn terechtgesteld. Daar zijn o.a. alle pastoors van de St. Laurentius- statie aan de Diggelaarssteeg en die van de St. Mathia-sstatie aan de St. Jacobsstraat. (De beelden van St. Laurentius en St. Ma tthias, de oude stadspatronen, prij ken nog altijd op de Grote Kerk) De Hoogeerwaarde heer Deken vroeg, aan het slot van zijn zeer interessante uiteenzetting, de me dewerking van alle leden van 't Genootschap, om de devotie tot het H. Bloedwonder van Alkmaar in hun eigen omgeving te stimu leren. De Stille Omgang te Alkmaar heeft als hoofdintentie; dat de Pauselijke intenties voor het Ma- riajaar in vervulling mogen gaan. In de nacht van Zaterdag 1 op Zondag 2 Mei zal om half één in de drie Alkmaarse parochie kerken een kort Lof met toe spraak worden gehouden. De leden van de Ri.jwielclub komen samen in de St. Laurentiuskerk, de deelnemers van de buitenaf delingen in de St. Josephkerk, de Alkmaarse deelnemers in de St. Dominicuskerk. Om één uur zal de Omgang worden gehouden, waarna om 2 uur in de drie kerken een plechtige H. Mis zal worden op gedragen voor de levende en overleden leden van de Stille Omgang. ALKMAAR. De Zesdaagse der Dames, de Alkmaarse Dames- beurs, behoort weer tot het verleden. Er is een record aantal bezoeksters en bezoekers geboekt, de standhouders zijn tevreden, de organisatoren zijn tevreden, wat valt er meer te wensen? De Damesbeurs is een volkomen geslaagd evene ment geweest, een evenement, dat Alkmaar, de koopstad van Noordelijk Noord-Holland weer eens in het centrum der belangstelling heeft geplaatst. Advertentie om volop te genieten van Ut eigengemaakte Amerikaanse sigaret „American Star" echte Amerikaanse sigarettentabak, mild, geurig en verrassend van smaak! Vraag steeds naar „American Star" in het handige platte pakje. NIEMEIJER'S TABAK - TABAK OP Z'N BEST! (Advertentie) AÜTÖdRIjSCHOOL MIDDELBEEK Tel- 4287 Door instructie met nieuwe leswagens succes verzekerd Meldt U nog heden aan! Dat aan het einde van de Da mesbeurs vele dankwoorden zou den worden gesproken, was te verwachten. Nol van Dijk sprak ze en de heer A. Koster sprak ze. Tot de organisatoren van de Beurs, de heren Balder en Wes- seling, die in hun opzet volledig geslaagd zijn, tot de heer en mevrouw Rus van het Wapen van Heemskerk en hun staf, tot Tom Erich en Johnny Meijer, tot de heer en mevrouw Arendsen en hun leerlingen, die jonge mees ters. De heer Koster sprak namens alle standhouders, en tot hen, die hem hebben geholpen, zijn modeshows te doen slagen sprak hij een persoonlijk dankwoord. Tot mevrouw Gastkemper, de leidster van de shows, tot de char mante mannequins, Hans, Mary en Irene, die zes dagen achtereen hun zware showwerk met veel liefde en toewijding hebben ge daan, tot Willy Rex en Nol van Dijk, tot de fa. Lind, die de shows met voor-treffelijke hoedjes com pleteerde. De heer Koster bood Mevrouw Gastkemper, de manne quins, de heren Rex en van Dijk, de heer en mevrouw Arendsen een Alkmaars kaasje aan, opge maakt met fredsia's, en hij deed dit namens de organisatoren van de Beurs. Voor de leerlingen van het echtpaar Arendsen waren er bloemen en sigaretten; er waren bloemen voor mevrouw Koster, en de fa. Lind bracht de manne quins, die haar hoedjes zo char mant hadden getoond, een bloe- MAANDAG 12 APRIL Bioscopen: CINEMA: „De helse kara vaan" (2e deel) 14 jr, 8 u. VICTORIA: „Fort Algiers" 14 jr, 8 uur. HARMONIE: „24 urn* uit een vrouwenleven" 18 jr, 8 uur. REX: „Gestolen liefde" 18 jr, 8 uur. DINSDAG 13 APRIL 't GULDEN VLIES: 2 uur: Productiviteitscentrum Klein Metaal. WAPEN VAN HEEMSKERK: Rode Rio 8 uur- KERK BERGEN AAN ZEE: Vioolconcert Hube-rtus Dist- Ier, 8 uur. Bioscopen: Als Maandag. Voorstellingen: Als Maandag. tijdens de stadsfeesten ALKMAAR De commissie, belast met de organisatie van kinderspelen in de daarvoor uit gezette 17 wijken van Alkmaar gedurende de Stadsfeesten heeft, nu de oproep in de kranten nog slechts weinig resultaten heeft gehad, besloten om op 12 April a.s. des avonds om 8 uur in de sociëteit voor bejaarden aan het Luttiik Oudorp te Alkmaar een vergadering te beleggen. Op deze vergadering is ieder een welkom, die het belang van Alkmaars jeugd een goed hart toedraagt en bereid is daarvoor zich een beetje moeite te ge troosten. Zoals reeds eerder medegedeeld werd. is het de bedoeling, dat in alle wijken op 27 Juli a.s. de kinderen op een centraal gelegen punt elkaar in sportieve kamp ontmoeten, terwijl de prijswin naars en winnaressen uiteindelijk op 3 Augustus a.s. op de Laat hun krachten kunnen meten. Het plan is uitermate aardig, maar wil de organisatie vlot wenken, dan is het nodig, dat de commissie medewerking van een groot aantal Alkmaarders en wel uit alle straten krijgt. De commissie hoopt op een grote toeloop. menhulde, -die vergezeld ging van een doos bonbons. Zo kwam met hartelijke dank woorden en aardige geschenken een einde aan de tweede Alk maarse Damesbeuirs, die, naar onze vaste overtuiging, nog door vele zal worden gevolgd. ALKMAAR De 100 meter vrije slag was Zaterdagavond een van de glainsnummers van de in ternationale zwemwedstrijden van Het IJ te Amsterdam. Hierop startten naast de kampioen van Spanje, R. Queralt, de A Z.-man Wim de Vreng en Ad Boxem van DAW. De twee laatstgenoemde zwemmers liepen spoedig uit op hun concurrenten, waarbij De Vreng ook Boxem iets achter zich liet. Op de laatste baan spurtte de Alkmaarder echter zo veel bij, dat ze gelijk aantikten in de prachtige tijd van 58.5-8. Op de 200 meter schoolslag da mes werd Jetty Piersma tweede in 3.01.6, 0.2 sec, achter Willy Wil- lemsen van de HDZ, met wie zij een felle strijd om de eerste plaats leverde. Daar de Alkmaarse echter enkele keerpunten niet met de schouders evenwijdig aan het wateroppervlak nam, hetgeen re glementair voorgeschreven is werd zij gedisqualificeerd. Nu was de 2e plaats voor Jopie Spoor van DWR in 3.03,2. Aanrijding ALKMAAR. Vrijdag om streeks 11 uur reed op de Geester singel van de Bergerbrug naar het Texelsehek rechts op het rijwiel pad een dame met een kind ach terop. Bij de Tuinstraat stak de dame onverwachts over. Eèn mi litaire motorrijder had zij niet zien naderen. De motorrijder greep haar, waardoor zij kwam te vallen. Zij werd gewond aan het hoofd. Rijwiel en kleding van de dame werden beschadigd. Het kind mankeerde niets. water geraakt Te ALKMAAR. Gistermiddag raakte een jongen, die in het water van de Voordam aan het kanoën was, te water. De jongen werd door de politie gered en van droge kleren voorzien. WAARSCHUWING ALKMAAR. Enkele dagen geleden vonden drie kinderen op het terrein van de gemeentereini ging enkele bonboekjes, die het eigendom geweest zijn van een buurtvereniging. De kinderen verkochten de bonnetjes voor een dubbeltje en hadden binnen en kele uren vijf gulden bij elkaar. Vermoedelijk zijn er nog meer kinderen, die dergelijke boekjes in hun bezit hebben. Het publiek zij dus gewaarschuwd. ALKMAAR Het Comité voor de Autotocht Ouden van Dagen verzoekt om opname van het vol gende: Voor de dit jaar te houden Autotocht voor Ouden van Dagen hebben zich bij het Comité ruim 800 gegadigden aangemeld. Niet tegenstaande het feit dat de mini mum leeftijd op 70 jaar werd ge steld is. dit aantal vergeleken bij het vorige jaar met ruim 100 ge stegen- Het Comité ziet zich in verband hiermede geplaatst voor grote moeilijkheden. In. de eerste plaats zijn dit moeilijkheden van financiële aard! Hoewd de collecte voor dit doel een bevredigende opbrengst heeft opgeleverd zijn de beschik bare middelen toch bij lange na niet toereikend om ruim 800 be jaarden een prettige uitgaansdag te bezorgen. In de tweede plaats zijn er moeillijkheden van organisatori sche aard. Er zijn n.l- geen in richtingen te vinden die een der gelijke grote groep bejaarden kunnen ontvangen om jets te ge bruiken en die voldoende service bieden. Na rijp beraad is het Co mité tot de conclusie gekomen dat tenminste 100 bejaarden zul len moeten afvallen om het door gaan van de tocht mogelijk te maken. Aangenomen mag worden dat on der de bejaarden die zich reeds aanmeldden er verschillende zul len zijn die deze uitgaansdag wel willen meemaken doch in verband met hun financiële omstandighe den op eigen gelegenheid nog wel eens een uitstapje kunnen ma ken of daartoe door hun kinderen m de gelegenheid worden gesteld. Het Comité zou de bejaarden voor wie de tocht niet werkelijk als enige uitgaansdag is te be schouwen dringend willen ver zoeken hun aanmelding in te trekken- De oudjes die het wel nodig hebben zullen U er dankbaar voor zijn. Indien U na lezing van het vorenstaande besluit niet aan de tocht deel te nemen, laat U dit dan even weten, zo mogelijk per briefkaart aan de nenning- meesteresse van het Comité Auto rit, voor Ouden van Dagen, Wilhelmmalaan 12. ATHLFTTEKNIEUWS „OLYMPUS" Het haanseisoen nanet aan ALKMAAR Op 9 Mei a.s. wordt het baanseizoen geopend met een Regionale baanwedstrijd, georganiseerd door de R.K. Stre- ker-Athletiekvereniging S.A.V. te Grootebroek. Het ligt in de bedoeling, om bij voldoende deelname, met een extra bus naar deze wedstrijd te gaan en het programma is zo dat een ieder er aan kan deelnemen In verband met het bestellen van deze extra bus kunnen de opga ven het laatst op de a.s. trai ningsavond gedaan worden. In schrijfgeld 25 cent per nummer en eenmaal 10 cent trainings- fonds. Programma: Heren 100 meter B, C, D; 800 meter B, D: 1500 meter C, D; 3000 meter A. B. Hoogspringen: C, D; Kogels: C, D; Estafette 4 x 100. Jongens A: 100 m. 800 m, 1500 m, verspr. Jongens B: 80 m, 600 m; kogels 4 x 100 m. A en B. Jongens C: 60 m, 4 x 60 m. Dames: 100 m, A, B, C. D; verspr.: B, C, D; hoogspr.: B, D; kogel B, D: relay-est. Meisjes A: 80 m, kogelstoten 4 x 80 m, A en B. Meisjes B: 80 m, verspr. Meisjes C: 60 m, 4 x 60 m estafette. RESERVISTENPARADE ALKMAAR. Op 14 Augustus zal in het kader van „Alkmaar 700 jaar stad" een landdag wor den gehouden voor de leden van alle reservediensten in Noord- Holland. Op het programma van deze dag staat onder meer een grote parade. Verhuizing ALKMAAR. Zandersbuurt, Schelphoek en afgesneden Kanaal Vak gaan hun woonschepen uit leveren aan Oude Gracht en Btan- singel. Op de Baansingel is men reeds begonnen voorbereidingen tot deze verhuizing te treffen. Men is bezig een aantal toegangs paden aan te leggen van trottoir- tegens naar de aanlegsteigers, die er zullen komen. Men is ook be gonnen met de gedeeltelijke ver wijdering van de beplanting. Opgelet ALKMAAR Van gemeente wege wordt er nogmaals nadruk kelijk op gewezen dat iedereen moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente waar hij voornemens is voor langere of kortere tijd zijn nacht rust te genieten en dat in geval van onzekerheid bijzondere voor schriften gelden. Bovendien wordt er op gewe zen, dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de ge meente mondeling of schriftelijk moet geschieden uiterlijk vijf dagen na het vertrek. Daarbij moeten het nieuwe en oude adres opgegeven worden. Vertrek naar het buitenland moet minstens vijf dagen voor het vertrek wor den aangegeven. R.K. Vrouwenbeweging ALKMAAR - Dinsdag 13 April a.s. organiseert de Commissie voor Huishoudelijke en Gezins- voorliohting in de Sociëteit voor Ouden van Dagen in het Luttik Oudorp, des avonds om 8 uur een bijeenkomst welke in het teken zal staan van de a.s. feestdagen. Onder deskundige leiding zal een feestelijke Paastafel gedekt wor den. Huisvrouwen, daar kunt ge van leren. De toegangsprijs be draagt slechts 25 cent, terwijl in de pauze een gratis kopje thee zal worden aangeboden. On getwijfeld zullen velen van deze gelegenheid gebruik willen ma ken. Klaverjastouruooi ALKMAAR Zaterdagavond is in café No. 1 aan het Ritse voort een klaverjastoumooi be sloten, waaraan is deelgenomen door tien verenigingen. De fina listen waren: „Het Wapen van Bergen", „Beemster Boys", DVA en „Troefjagers". „Troefjagers" eindigde met 't hoogste puntenaantal, 28022; 2. „Beemster Boys", 26977 p.: 3. „Het Wapen van Bergen", 26577 p.; 4. DVA, 26436 p. De hoogste koppels waren op deze avond: C. Balder-J. Balder, 5232 p.; Wijdenes-Wijdenes 5086 p.; mevr. Jol-v. d. Velden 5000 p.: Helmioh-v. d. Velden 4870 p. SUCCES VOOR PIET BLEEKER 1 e B-klasser in de Nationale Silver-rush ALKMAAR Wederom toon de de Olympus-athleet Piet Blee- ker zijn goede vorm van de laatste tijd door beslag te leggen op de elfde plaats in de emdklas- sering van de vermaarde Natio nale Silver-rush te Wassenaar. Door deze klassering wist hij tevens als eerste B-klasser te eindigen. Buiten de 50 B-klassers, gingen nog een kleine 200' athle- ten van start, zodat deze pres tatie zeer zeker schitterend is te noemen. V erkeer songevalleii ALKMAAR. Zaterdagmiddag omstreeks één uur parkeerde een bestuurder zijn bestelwagen op het Verdronkenoord op het ogen blik, dat een wielrijder passeerde. Doordat de bestuurder plotseling het portier opende raakte de wiel rijder dit portier met zijn stuur en reed pardoes te water. Om standers haalden hem op 't droge. Zondag om zes uur stak bij het kruispunt Ritsevoort Linden-gracht een zevenjarig meisje met haar autoped plotseling de rijweg over zonder op het verkeer te letten. Zij werd aangereden door een wielrijder. Met een gebroken been werd het kind naar het Elisabethziekenhuis vervoerd. Aanbesteding OUDORP De uitslag der aanbesteding wegens uitbreiding van de Openbare Lagere Schooi aan de Munnikenweg alhier met 4 lokalen, welke is gehouden op Zaterdag 10 April ten gemeente huize ten overstaan van burge meester en wethouders luidt ais volgt: Fa. D. van der Guliik Zn.. Waarland f 95.500,—; Gebr Kuiper, Heiloo, f 94.500,G. A. Boe-kei, 't Veld f94.150,D Ent, De Rijp f93.870,—F Hes, Koedijk f91.100,P. Buis, Oudorp f 89.710,Fa. de Wit, Beverwijk f88.952,B. P. van Kooten, Oudorp f 88.650,J. Tromp, Alkmaar f 88.145,K. Metselaar, te Zuid-Scharwoude f 88.000,Gebr. Tromp, Castri- cum f 87.600,G. Kuipers, De Weere f 87.250,—; K. Bruin Zn. Oudkarspel f 87.000,J. Ory te Alkmaar f 86.530,Gebr. Tuin, 't Zand (N.H.) f86.200,—: C. de Geus Zn., Broek op Langedijk f85.714,—. Laagste inschrijver fa. C. de Geus Zn. te Broek op Lange dijk. De gunning wordt aangehou den. Jong Kajottersniemvs ALKMAAR Vanavond is er geen bijeenkomst, jongens. Jullie worden allen Dinsdagavond om 7.30 uur verwacht voor belang rijke mededelingen in het K.A.J.- ge-bouw. VECHTPARTIJ ALKMAAR. Zondagavond moest de politie optreden in een café aan de Nieuwesloot waar een hevige vechtpartij gaande was. Een van de vechtenden moest met een vrij ernstige hoofdwonde naar het Centraal ziekenhuis ver voerd worden. Er was nog een gewonde. In het café werden ver schillende vernielingen aange bracht. De ruzie was ontstaan door een discussie over de uitslag van een voetbalwedstrijd. W eersverwachtiiig Medegedeeld door het K.N M.I. te de Bilt. Geldig van Maandagavond tot Dinsdag avond. OVERWEGEND DROOG Overwegend droog weer met overdrijvende wolkenvelden. Meest matige wind tussen Noordwest en West. Weinig verandering in temperatuur. Opbrengst collecte voor „Cadier en Keer" ALKMAAR. Gisteren zijn bij de uitgang van een drietal kerken de laatste collecten ge houden, die georganiseerd wer den voor het Actie-comité „Ca dier en Keer". Bij de Sint Jo zefkerk te Alkmaar bedroeg de opbrengst f 234.62. Bij de kerk van de H. Familie te Heerhugo- waard f 68.62. Bij de St. Lau rentiuskerk te Oudorp f 52.De totale opbrengst van de verschil lende kerkcollecten bedraagt- f 825.95. Veemarkt Alkmaar ALKMAAR, 12 April. 3 paar den 650850, 90 vette koeien 600 —1150, le kwal. 2.90—3.00 p. kg, 2e kwal. 2.702.90 p. kg. Overige soorten 2.502.70 p. kg., 310 nucht. kalv. 3078, 275 varkens, vare 1.801.92 p. kg. De markt van de Tweede Paasdag wordt verzet naar Dinsdag 20 April. LANGEDIJK, 12 April Aan voer: 1000 kg rode kool 78.10; 800 kg bieten A 55.20; 1600 kg uien 2.803-50, grove 2.203.30: 1500 kg bieten doorgedraaid. NRD SCHARWOUDE, 12 April Aangevoerd: 500 kg uien 2-30;. 800 kg kroten A 5.10, B 4; 750 kg peen B 8.90, C 5; 11.000 kg rode kool 712.80; 2.500 kg gele kool 1214-20; 19.000 kg deense witte kool 6-30—11.80. AVENHORN, 10 April Aan gevoerd: 3000 kg rode kool 8.50 14.70; 6000 kg uien grove 3.10 4.50, gewone 2.906.20; 29 000 kg bieten I rond 55.50, II rond 4 —5.10; 47 000 kg peen II 9—17.80, III 5—6.70, IV 5—5.30; doorge draaid: 8-OOOkg bieten; 6.000 kg peen. Veevoer: biet 2.20; peen 2.50 2.60- ALKMAAR In het Gulden Vlies is Zondagmiddag de lo tingsvergadering gehouden van de R.K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen in Noord-Hol land. Niemand zal het de diverse leden ditmaal kwalijk kunnen ne men dat zij deze Zondagmiddag besteed heibben aan een fikse wandeling in de buitenlucht i.p.v. te vergaderen binnen minstens vier muren. De aanwezige leden waren het dadelijk met elkaar eens over ■het voorstel om als nieuwe leden aan te nemen: het fanfarecorps „Wilihelimina", Volendam; de drumband „St. Gerardus Ma- jella", Amsterdam en de verken ners-drumband „Z.O.S.N.O.", Uit geest. Hierna ging men over tot het vaststellen van de concours-data: 13 en 20 Juni te Ilpendam. Aan de concertwedstrijd zullen 32 verenigingen deelnemen en aan de marswedstrijd 19, terwijl er ongeveer 11 tamboercorpsen zul len aantreden. De jury zal bestaan uit de heren Gijsib. Nieuwland, Jos de Klerk en Boekhoven. Vermeldenswaard was ook de critiek die geleverd werd op de verplichte werken in de diverse afdelingen. De meeste stukken loonden de kosten en moeiten van aanschaf en instuderen slechts matig, daar ze, na ge speeld te zijn op het concours, door hun ongeschiktheid hiertoe niet in het repertoire opgenomen konden worden. Ook op een vorige vergadering was het al eens ter sprake ge komen dat de marswedstrijd vooral voor verenigingen die eerst 's avonds op moeten treden op een ongunstige tijd plaats vond. Nu zal getracht worden om de marswedstrijd dichter bij de tijd van optreden te plaatsen, b.v. om 12 uur (tenzij de Zon dagswet dit verhindert) voor de lagere afdelingen en om 6.30 uur voor de verenigingen die eerst 's avonds aan bod zullen komen. Op deze eenvoudige bijeen komst kwamen verder geen noe menswaardige problemen naar voren. (Adverentie) wordt U door de vor stin van Keukenhof Jacoba van Beieren geboden, n.l. tot haar lusthof in Lisse en wel bij aan koop van minimaal f 10.—. Dit toegangsbewijs vertegen woordigt een waarde van f 1.25 en is verkrijgbaar aan onze centraalkassa op de parterre. Waarlijk een royale geste! - Profiteert hiervan! VROOM EN ALKMAAR DREESMANN Rechtstreekse telefoon verbinding met Eindhoven ALKMAAR. Met ingang van heden zullen de aangeslotenen op het telefoonnet in het district Alkmaar rechtstreeks alle num mers van de geautomatiseerde net ten in het district Eindhoven kui- nen kiezen. SINT PANCRAS De raad dezer gemeente kreeg een schrij ven van de caféhouder Bouwstra te behandelen waarin werd ver zocht om de kermis in plaats van Maandag en Dinsdag te houden op Zaterdag en Zondag, in ver band met de financiële opbreng sten voor caféhouders en kermis exploitanten- De kermis wordt sinds 1886 niet meer op Zondag gehouden, doch de meerderheid had geen principiëel bezwaar tegen een kermis-Zondag, maar, de heer Nierop was er toch, uit het oog punt van sportiviteit, niet door de kermis op Zondag open te stellen. Hij had er nooit van ge hoord dat daar bij enige laag der bevolking behoefte aan bestond. De stichting Moederschapszorg en Kinderhygiëne vroeg een zit ting te mogen houden voor kleu terzorg. Op deze aanvraag werd afwijzend beschikt. De leden van fonds Armenzorg werden herkozen, waarbij de heer Timmer opmerkte, dat niet alle groepen hierin werden vertegen woordigd- Het uitbreidingsplan werd aan de werkzaamheden aan de Stuirn- mellaan aangepast en voor een nieuwe weg werd grond aange kocht van M. Kloosterboer, W. Dekker en wed. Miessen. Omtrent aankoop bouwterrein van C. Groen Dz. kon men het niet eens worden over de prijs. Het ging om een verschil van f 500over tien bouwterreinen. De heer Nierop vroeg of B. en W. al eens een poging hadden ge daan om bouwvolume te verkrij gen van de migratie-reserve. Het verenigingsleven, en het leerlin gental der scholen verminderen Hij vond hierin aanleiding om jonge gezinnen op te nemen, waarbij de voorzitter zijn volle medewerking zou geven. Tot he den, aldus voorzitter hebben B. en W. gezegd, dat een koper uit de buitengemeenten alleen zijn woning mocht betrekken tegen ruiling, thains wil men de parti culiere bouw met bouwvolume wel bevorderen zonder ruiling. De heer Kloosterboer zag bij het Nabelhof gaarne een verzor gingstehuis- De voorzitter zegde toe hierover overleg te plegen met het Witte Kruis, daar ook dokter Destree van mening is dat hier aan behoefte bestaat.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3