PELS' STAD Ei\ Toneelamateurs brengen „De Vreenide kloosterfeest Zilveren P Firma Th. Kraakman Zoon SPAANDER j VERGEET NIE1 Jeugd in de Langestraat Belangwekkende lezing voor leden van „Rode Rio STAP VOORJAAR m Gostuum of Combinatie Colbertcostuums Bach-cvclus te Bergen aan Zee BETER ST..:::: «b v> STAVENU1TER DAW definitief naar Madrid Onze voorjaarscollectie is compleet Het Kledinghuis AGENDA Per fles f4.50 Gezamenlijk optreden op 3, 4 en 5 Augustus Een nieuwe touringcar w eer overwinningen van A.O.G. Reactie krijgt j Hubert us Distier opende junioren (Len l-^aaóleót 1 Zeer begaafd kunstenaar Bergen's golfbaan eind Mei klaar Juncker fiets J. H. Ooyevaar INGEZONDEN 14 procent (v.j. 11 taten zijn alleszins eest. Het wordt geschoolde krach- ;en, aangezien de het aanbod in be- ertreft. De emigra- speelt eveneens een ingevallen plaatsen ioor gelijkwaardige aangevuld. De to- oducten was onge- ie van 1952. De di- ondanks de onver- ende handelsbelem- iende mededinging» van de export te Zij gewaagt voorts rders voor de Ba- Maatschappij, mille bij het begin lekjaar en de sinds- opdrachten waren t het resultaat over ven tegemoet wordt li werknemers per eg 1669. rd dividend na Paket ne vergadering van ■an de Koninklijke .vaart Lijnen N.V. esteld over 1953 een idend uit te keren contanten. Hotel meldt mtwikkeling n de N.V. American lam hebben zich in tin ontwikkeld. Alle n het hunne hiertoe hotel was bevredi- emiddelde percenta- 95 procent, ist zal rekening moe- mden met een ver lasten, aldus het nmen de resultaten er tot tevredenheid, ie toekomst met ver- !t- tie-saldo bedraagt Voorgesteld wordt n 10 procent (9 ja wordt de hotelacco- id. Na voltooiing zal ruim 180 bedden be- e gunstige liquidi- en dit project en de omen verbeteringen len worden gefinan- Droogdok Mij pet dividend n en directie van de oogdok Maatschappij loten in de a.s. alge- ng van aandeelhou- llen het dividend op r het boekjaar 1953 te irocent (over 1952 20 r houders der be wij- chtersrechten f 1800 I per bewijs te be- erd dividend am Pont 13 April. Aan de idering van aandeel- V. Houthandel voor- ont zal worden voor- 3 een dividend uit te rocent (onveranderd). er 39V« 39 b 127 127 'irö" 25'/, 25'/, Sb 67 66 Lijn 1148'i Paket136 132% 132 129% 128' Jovd 134'/= 132'', 4 Unie 137% 134% van I»' 185 -land 146'/, 142% 120% 120", Mij. 55 53% •r Unie 73 71' t Mij. 19'/, 19% 118% 114' 'i 96 93% 181% 181' Woensdag 14 April 1954 Pagina 3 A A its* I&H A Organ A NBvA ?as NBvA cvA H. A ;Schum. A A Pont A ïatio Teves we HV Co. Explor. Expl.M Borneo Eigend /aart e. co A C MU Tab ;ki Tab Pal. ar Oliep ibezi C. Heyn veil ischv v Expi ïsen EL Sah ovA 162 163 168 166% 205 205 72% 72 99 100 109% 110-% 200 201% 159 154% 138 138 :ïi 155 153 176 175 68 121 121 101 101 41 40% 43l/« 431 157'/ï 158% 157 159% 13 12% 71 71 173 175% 68'/s 68 b 34% 34% 100 1 204 2001 191 269 268' 75% 75% 98 98% 127 127 van de straatlampen de ruiten van de binnen. De kaarsen wild en hevig, -kin viel voorover ofd op de brief en drupten op het pa- e vlekken die rafelig este wensen voor je hoogachtend Dek van het vertrek telefoon te rinkelen. alarm sneed haar >ofd. op en nam de hoorn k- fluisterde zij. e mannenstem: sling, heb je al ge spreek ik. ry Prebble! Ik spreek Irani te 1466? Je hebt ïorgen afgescheept, aar dat zal je nu niet t u....", antwoordde ast. et zo beleefd. Daar dan straks wel over. f, neem een taxi en ,T'he Blue Gardenia' vwood-Boulevard. Ik op je. Tafel 14. Tot (Wordt vervolgd) Vervolg op pagina- 7 ALKMAAR De houders van aquaria konden gisteravond in het Wapen van Heemskerk een inte ressante avond meemaken. Blijk baar was dit tevoren niet bekend, want de belangstelling was niet bijster groot. .Rode Rio" is, voor wie het nog niet mocht weten, een vereniging van personen, die liefhebberij hebben in het houden van aqua ria. Regelmatig worden belang wekkende avonden georganiseerd, waar door deskundige sprekers tips bij het kweken van vissen worden gegeven. Bovendien krij gen de leden een beeld van het kweken in het groot en de avon den dragen er ten zeerste toe bij de biologische kennis van de le den der vereniging verantwoord te vergroten. Gisteravond dan werd het woord gevoerd door dp heer J. J. Hoedeman, die als schrijver en visdeterminator reeds naam heeft gemaakt. Hij is verbonden aan het Zoölogische Museum te Am sterdam Hij hield de aanwezigen op onderhoudende wijze bezig met het tonen van zijn nieuwste kleu rendiapositieven, waaronder die van de laatst ontdekte vissoorten. Verlucht met lichtbeelden, die door de vrouw van de spreker werden geprojecteerd, gaf spr. 'n duidelijk beeld van het werk, dat verricht wordt op het gebied van determinaties. Hij greep terug op de bekende natuurkundige uit de zeventiende eeuw Linnaeus, wiens Systema Natura reeds jaren toonaangevend is. Op overzichte- Advertentie) r- Wij knappen uw Old-Finish meubelen weer keurig op meubelmakerij Sïitsevoort 21 Telefoon 3448 Volgende maand ALKMAAR Nu de schrifte lijke bevestiging is binnengeko men van de voorstellen gedaan \oor de uitzending van een Ne- criandse zwem- en waterpolo- pioeg naar Madrid heeft de .puricommissie van de K.N.Z.B. ovünitief toestemming verleend aan de Alkmaarse Waterratten urn deze tocht te maken De ploeg bestaat uit de volgen de zwemmers: vrije slag: Ad 8o- .\cm en Ab Blankvoort; school- iug: André Slikker; vlinderslag: iians de Jong en André Slikker; ugslag: Ad Boxem en Ab Blank- voort. Uit deze zwemmers zal ook i.e estafetteploeg voor de 4 maal uO m. wisselslag en vrije slag vorden gevormd. De poloploeg is als volgt samen gesteld: J. H. van Stratten, doel; '1 Riet, K. van der Pol en A. Bo- cm. achter; A. Slikker. J. P van er Horst, A. Blankvoort, voor. Reserve: H. de Jong. Als gast zal e ploeg vergezeld worden door v'im de Vreng, de Nederlandse recordhouder op de 100 en 200 m. vrije slag. r-, Alkmaarders vertrekken Za- idag 15 Mei. De wedstrijden te drid vinden plaats op Zater- i. .g 22 Mei. Onderhandelingen v. orden nog gevoerd over een tart tq Barcelona, hetgeen reeds i principe door de C.N B. is ge- eepteerd en te Bordeaux. De P'.oeg zal 27 Mei in ons land te rugkeren. I1.lv. REISVERENIGING VERTOONT FILMS ALKMAAR De Nederlandse Ei i-vereniging voor Katholieken Dinsdag 20 April a.s., derde 'aasdag. een filmavond organise- cn in hotel Victory. Er zullen uitaarnplaatjes en films, groten deels in fraaie kleuren, worden vertoond over Duitsland, Frank- i ijk. Oostenrijk, Zwitserland en »'en zal er speciale opnamen van Rome kunnen bewonderen. Dit 'aiprogramma zal uiteraard des- aindig worden toegelicht. Wie in 'Mn vacantie op reis wil, zal op ocze avond misschien zijn reis doel kunnen kiezen. Advertentie) Een weelde-sortering in tientallen moderne dessins Perfecte coupe Vormvast Prima afwerking Hofdijkstraat 8 - Alkmaar WOENSDAG 14 APRIL: T GULDEN VLIES: Lezing en film A.E.G. N. V. Elec- ticiteitsmy. A'dam, 8 uur. Vergadering Medische Sport keuring, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: D.K.W. Automo'bielshow Garage Pauwels. Gehele dag. DONDERDAG 16 APRIL 't GULDEN VLIES: Film avond Garage Schmidt, 8 u. wapen van heemskerk: D.K.W. Automobielsihow Garage Pauwels. Gehele dag. Waterstanden: Donderdag hoog water 5.05 en 16.55 uur; laag water 23.40 en 11.40 uur. lijke wijze ging spreker de werk methoden na, zoals het conserve ren van de vissen, het voorsorte ren en natuurlijk het determine ren. De onderzoekingen geschie den met behulp van speciale mi croscopen. Op sterk gespecifeerde tabellen worden aantekeningen gemaakt en slechts na vergaande onderzoekingen vinden publica ties plaats. Tijdens de bijeenkomst werd de oud-voorzitter van Rode Rio, de heer Elzinga, nog eens in het zennetje gezet. Advertentie) Onrecht beperkt zich niet tot mensen. In het kippen hok doet „de haan" zich tegoed aan lekkere hapjes, doch zijn kippen zwoegen voor Telefoon 2585 ALKMAAR Zoals wij reeds eerder hebben gemeld, zuilen de gezamenlijke Alkmaarse amateur toneelverenigingen in het kader van de stadsfeesten een toneel stuk opvoeren, waardoor zij ver wachten te zullen bewijzen dat het Alkmaar-s amateurtoneel tot iets goeds in staat is. Het stuk dat zij zullen spelen is ..De Vreemde Bezoeker", van de hand van de Italiaanse auteur Alberto Cassella, naar de Engel se bewerking van Walter Ferris in het Nederlands vertaald door Willem Vogt. Bewerking en ver taling zijn uitstekend geslaagd en het stuk heeft in Engeland een groot succes gehad. Aanvankelijk had men het plan een blijspel óp te voeren, maar daar heeft men ten laatste van afgezien, met vol ledige instemming van de Stich ting „Alkmaar 700 iaar Stad". De' verenigingen die samenwer ken om dit stuk zo goed moge lijk. onder regie van de heer Jean Robert Jr. uit Heiloo, op de planken te brengen, zijn de BergerhofsDelers. Cantecleer. Din- dua. O.N.A., Ontwaakt, 't Voet licht, Vondel en de Vrienden kring. voor de R.K. Reisvereniging ALKMAAR De Fa. B. Bak te Egmond Binnen heeft 'n fraaie nieuwe touringcar aangekocht, die gaat rijden voor de R.K. Reisver eniging. Het is een wagen van de Kruppfabrieken en het chassis van de touringcar is het eerste dat in Nederland is afgeleverd. Deze prachtbus is dan ook de enige van dat type, die momen teel in ons land' rijdt. Deze aanwinst voor de Fa. Bak en voor de Reisvereniging voor katholieken zal Zaterdag en Zon dag op verschillende plaatsen te bezichtigen zijn Zaterdagmiddag van drie tot vijf uur zal de wagen in Alkmaar te bezichtigen zijn nabij het bu- icau van de R.K. Reisvereniging, hoek Spoorstraat—Stationsplein. Van half zes tot half zeven des avonds komt de wagen in Eg- mond aan Zee, op het Pompplein. In Castricum staat hij van zeven tot acht uur bij de bioscoop. Op Eerste Paasdag kan de be volking van Zuid-Schermer de nieuwe touringcar bezichtigen bij dc R.K, kerk, van kwart over drie tot kwart voor vier 's middags. Van vier uur tot half vijf staat hij op het Schoolplein te Oudorp en van zeven uur tot half acht op het Raadhuisplein te Warmenhuizen. Men kan bij de wagen alle inlich tingen krijgen over de reizen van de R.K Reisvereniging. Naar wij vernemen zal met de ze nieuwe wagen de Lourdesreis van 17 Mei worden gemaakt, en ook die van 14 Juni. De nieuwe touringcar za] ook op Zaterdag 24 April rijden naar het Bloemen- covso in Lisse. Op de Tweede Paasdag zal er met deze fraaie wagen een trip rond het IJsel- meer worden gemaakt. Deze trip is een reclamerit, die reeds is volgeboekt. Groot Paastournooi van V.V.V, ALKMAAR Evenals vorige jaren organiseert de schaakclub V.V.V tijdens de Paasdagen een groot schaaktournooi. Dit is het vijfde tournooi na de oorlog, dat V.V.V. organiseert. De deelname beweegt zich steeds in stijgende lijn. Het vorig jaar waren er 70 deelnemers, onder wie zeer sterke spelers uit diverse plaatsen. In elke groep zijn twee fraaie prij zen beschikbaar. Opgave kan ge schieden tot Vrijdag 16 April bij D Appel, Westerweg 30. ALKMAAR Het eerste da meselftal van AOG kwam met een verdiende en grote overwin ning uit Purmerend terug. Vido zag zich beide punten ontgaan in een prachtige wedstrijd, 6—0 was de eindstand. De gehele wedstrijd was AOG sterker en dank zij het uitstekend keepwerk mocht Vido niet eens het genoegen hebben de eer te redden. Dit laatste zou wel verdiend geweest zijn. De junioren A kwamen ook al flink uit de bus. Or. Wi: ging ten onder met 51. Junioren B span den de kroon en wonnen met maar liefst 70 van Dis B. De junioren C lieten de buit aan Adelbert B Zij verloren met 41. De adspiranten moesten net de winst laten aan Zeevogels, dat met 32 won. De AOG'crs kun nen echter op een goede wedstrijd terugzien. Terug uit Korea ALKMAAR Dezer dagen zal onze stadgenoot de heer J. Kop- pes terugkeren uit Korea, waar hij anderhalf jaar dienst gedaan heeft in het Nederlands Detache- legenheid is tot debat. Op de inhoud van het stuk ko men wij binnenkort uitvoeriger terug. Thans volstaan wij met er van te zeggen dat de Dood drie dagen vacantie neemt om in men sengedaante te leven in al zijn aspecten te leren kennen. Het is een stuk d'at door het publiek zeer zeker op prijs zal worden gesteld. Het stemt tot nadenken. Het is amateurtoneel van de bes te soort. In Alkmaar is dit stuk nog nooit gespeeld. Paul Steen bergen heeft het indertijd met zijn gezelschap gebracht. Hijzelf speelde de hoofdrol, de rol van de Dood en het was een zijner glansrollen. Het stuk telt dertien rollen, zes dames- en zeven herenrollen. De opvoeringen zijn in verband met de Havingha-herdenking op 2 Augustus, gesteld op 3. 4 en 5 Augustus. ALKMAAR Uit de jaarver slagen, die tijdens de ledenverga dering van de R.K. Tafeltennis vereniging Reactie werden voor gelezen, bleek, dat de vereniging een buitengewoon voorspoedig jaar heeft doorgemaakt De posi tie, waarin Reactie aanvankelijk verkeerde: twee gehuurde tafels, is omgezet in een, waarin de ver eniging werkt met zes eigen ta fels. Dit kon tot stand worden ge bracht dank zij het belangeloze ijveren van de heren Brasser en Verver. Het embleem, dat de ver eniging zien aangemeten heeft is gekleurd met donkerrood en wit. Het komende seizoen zal Reactie met vier teams aan de competitie deelnemen. Het belangrijkste besluit van de vergadering behelsde de verwe zenlijking van plannen om te ko men tot oprichting van een .junio renafdeling. Deze afdeling is nu opgericht en de leiding is voor lopig in handen gelegd van de heren H. Kops en c. Verhoeven Bij de bestuursverkiezing wer den de heren H. J. ten Berge en G Hageman met algemene stem men herkozen. In de p.'aats van de aftredende secretaresse mej. a Kalksma, werd mej. F. Kalb ge kozen. De aftredende secretaresse kreeg bloemen aangeboden. van oud-staclgenoot ALKMAAR. Onze oud-stad genoot. de Eerw- Broeder Adel- hertus (J. M. Kraakman), zal on Zondag 23 Mei a.s. de dag her denken waarop hij 25 jaar gele den intrad in de Congregatie van de Broeders van de H Aloysius (Saint Louis) te Oudenbosch. Onze oud-stadgenoot, wiens va der nog altijd woonachtig is in 't huis waar de zilveren jubilaris werd geboren: Landstraat 34, be haalde in 1932 zijn onderwijzers- acte aan de Bissch. Kweekschool te Oudenbosch. Sinds 1945 is hii aan deze zelfde kweekschool ver bonden als docent in de Neder landse taal en Letterkunde- Op 23 Mei zal er te Oudenbosch tus sen 11 en 1 uur gelegenheid wor den gegeven om de jubilaris geluk 1c wensen. I Ad verten 1 Vóór tafel: Sherry v.af 5.50 Port v.af 4.95 Vermouth v.af 2.50 Oude Waag f 7.20 Jonge Waag f 6.50 Na tafel: een fijne Cognac v.a. f 5.95 PLATTE STEENENBRUG 114 (Vredronkenoord) Tel. 2604 aaómenu Aan tafel: Beaujolais v.af 3.45 Graves sup. v.a. f 3.65 Een volle Bordeaux f 3.10 Rijn- en Moezelwijn v.a. f2.35 Volleybal in Alkmaar ALKMAAR De ontmoeting tussen vertegenwoordigende da mes- en herenteams van de afde lingen Alkmaar en Zaanstreek der NeVoBo leverde voor de Alk maarse dames en voor de Zaanse heren de eerste plaatsen op. Resultaat van dit te Alkmaar gehouden tournooi was: Dames, I. Alkmaar A met 6 pt; II. Zaanstreek B met 4 pt; III. Zaanstreek A met 2 pt en IV. Alkmaar B met 0 pt. Heren: I. Zaanstreek A met 6 pt; II. Alkmaar A met 4 pt; III. Zaanstreek B met 2 pt en IV. Alkmaar B met 0 pt. Maandag j.l. is DeNeBa door 'n overwinning op nr 2 van de rang lijst Be Fit I, kampioen van de 2e klas heren geworden. Vorig jaar promoveerde DeNeBa van de 3e naar de 2e klas. KAPSALON HEROPEND ALKMAAR De stadsuitbrei ding in de Overdie heeft kapper Hulskamp van de Baansingel een grotere klantenkring bezorgd. En om die grotere klantenkring vlot te kunnen bedienen, was het no dig dat de heer Hulskamp zijn kapperszaak uitbreidde. Hij heeft zijn zaak gemoderniseerd. Voor taan zal hij niet meer met één, maar met twee bedienden wer ken Er zijn nu drie in plaats van twee chroomscheers'toelen, het scheertoilet is vergroot er is een fraaie bank getimmerd voor de klanten. Er is tevens een nieuw modern plafond in de zaak geko men Bij de heropening van zijn uit gebreide zaak heeft de heer Huls kamp veel belangstelling onder vonden, getuige de veie bloemen die de kapsalon gisteren, op de dag van de heropening, sierden. Dierenbescherming ALKMAAR De ruwharige tax- hond, die verleden Maandag in de trein achtergelaten is en niet dooi de eigenaar is afgehaald, is thans ter beschikikng. Het is een reu, een half jaar oud en zeer actief, geschikt voor een boerderij. Hij mag geen ketting hond worden. In de Steynstraat zwerft geruime tijd een witte poes met een donkere plek op zijn kop. Adres Inspecteur: C. Verwer, Zaag molenstraat 36, Alkmaar. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Geer tje, dv L. Ditsel en D. Paauw; Rudolf P.. zv P. Overdijk eri E. van Elfen: Jannetha C„ dv J. Borgel en G. van der Tuin; Mar- garetha C., dv J. R. L. van Roon Aanijding ALKMAAR Gisteravond Omstreeks zeven uur reed een motorrijder met een duo-passa- giere op de Kennemerstraatweg in de richting van de stad. Uit de stad kwam een auto gereden, die zonder aan deze motor voor rang te verlenen, linksaf de E.m- mastraat insloeg. Een botsing was toen onvermijdelijk. Op advies van dokter Hoek is de motor rijder met de duo-passagiere naar het Centraal Ziekenhuis ver voerd. Later 'bleek dat zij geen ernstige gevolgen hiervan zullen ondervinden. De motor is ernstig beschadigd. Alkmaar bouwt en verbetert ALKMAAR Aan de Wester weg, nabij de Algemene Begraaf plaats is men thans begonnen aan de bouw van het beiaardencom plex, dat aldaar is geprojecteerd. Waar de barakken stonden liggen vers aangelegde lanen te wach ten op de huizen die aan hun zij den zullen worden gebouwd. De Troelstrakade heeft een nieuwe schoeiing gekregen en thans is men bezig een nieuwe schoeiing aan te brengen langs de Nieuw- landersingel bij de Èmmabrug. en J. B. Oud; Rob S„ zv L. van Zoonen en G. Aarse. Gehuwd: Jakob Boelen Anna M. Puttenaar. M. Getuigen gevraagd ALKMAAR De politie ver zoekt de vrachtauto-chauffeur die gistermorgen omstreeks half ne gen getuige was van een aan rijding tussen een auto en een wielrijdster op de Paternoster straat, ter hoogte van het ge bouw van de keuringsdienst voor waren, zioh te melden op het politiebureau. met een van Midden in de Langestraat vanaf f 79.f 92. f 105.—, f 115tot f 175.— BERGEN AAN ZEE Hubertus Distier, de violist van het Duis- quartet, verzorgde gisteravond in het kerkje te Bergen aan Zee het eerste van de drie Bach-concerten, waarvan de volgende twee resp. op Goede Vrijdag en 2e Paasdag gegeven zullen worden. Deze violist, over wiens opmerke lijke prestaties we reeds eerder en kele malen schreven, speelt in deze cyclus de solo-sonates en partita's Voor viool van Joh. Seb. Bach. Deze muziek vraagt van de uitvoerende een zo hoge graad van techniek en van muzikaliteit vooral, dat slechts een begaafd kunstenaar het zal kun nen vertolken. Dat Hubertus Distier dit is, zullen de uitverkorenen, die dit eerste con cert bijwoonden, kunnen getuigen! Ieder concert duurt kort en bevat zo als gisteravond b.v. slechts twee wer ken, doch de inhoud hiervan is zo intens schoon, dat men er ruim schoots mee tevreden is. Als eerste werk speelde de violist de partita in b. kl. t., waarmee hij ons al dadelijk wist te bekoren. Vooral de z.g.n. „Doublés," virtuoze variaties van ieder der vier onderdelen, accentu eerden zijn prachtig gebonden spel en ragfijne nuancering. Nog meer dan deze partita trof ons hierna de sonate in a kl. t. Hierin was de violist de materie volkomen meester en kon zijn spel een onge kende hoogte bereiken, hetgeen hem niet in 't minst gelukte door de bui tengewone aandacht en daardoor in tense stilte in het kerkje. Tussen de diverse delen kon men inderdaad een speld horen vallen. BERGEN Op het terrein aan het Kerkepad in een mooie rustige omgeving, doch in het centrum van het dorp (vlak achter de Ruine-kerk) is de exploitant van de golfbaan, de heer M. van Berk hoven uit Rotterdam druk bezig om de grote attractie voor Ber gens gasten op Hemelvaartsdag (27 Mei) te kunnen openen. Golf is een spel dat door ieder een, van jong tot oud, gespeeld kan worden en vooral in Duits land en België, waar 200 banen in gebruik zijn. grote opgang maakt. Hier speelt men zelfs in competitie-verband. Ook bij de Duitsers, die ;n grote getale naar Bergen zullen Komen lp deze zo mer, is de sport zeer geliefd. Op het terrein liggen thans 18 ijzeren geraamtes die straks de banen zullen vormen. De geraam ten gebracht in de meest uitzon derlijke figuren worden door middel van steunpunten tot even boven de grond geplaatst. Hier tussen wordt de gravel aange bracht. waarover straks de beton- nenballetjes met een middellijn van 3 c.m. zullen rolien. Dit ge raamte, „Hole" genaamd, heeft de functie als die van de rubberband van e_efi biljart De speelduui' is van één uur tot 5 kwartier, doch tenminste nadat men alle 18 „Ho le's" heeft gemaakt. De vorig jaar in Valkenburg geopende golfbaan is een groot succes geweest. Bergen zal een grote attractie rijker worden! Slingerende automobilist BERGEN Een handelaar in lompen en metalen, woonachtig in Alkmaar reed in Bergen met zijn wagen al slingerende door het dorp. In de Dorpsstraat week hij, gaande in de richting Alkmaar, plotseling geheel naar links uit en raakte de boom voor het huis van de heer Dirkson. De auto wend beschadigd. De man had waarschijnlijk te diep in het glaasje gekeken Gelukkig dat er op dat moment in deze overigens drukke straat weinig mensen va ren. De politie heeft de zaak in onderzoek. Ka j ot ter snieuws ALKMAAR Vanavond komt de heer Olbers. voor velen een oude bekende, spreken over „De politiek ten tijde van de Romein se overheersing". Dit zal een avond, worden, waarbij volop ge legenheid is van debat. De Fuga werd markant opgezet en behield zijn spanning tot in het An dante. waarin de innige melodie zeer expressief van klankkleur en dyna miek werd getekend en ondanks de grote technische moeilijkheid hier van volkomen evenwichtig tussen de begeleidende tonen werd doorgetrok ken. Het wervelend Allegro, met 't meesterlijk gespeelde echospel. bete kende tevens de conclusievan dit goed-bezochte en werkelijk unieke concert. G. v.d. I. Burgerlijke Stand BERGEN N.H. Geboren: Sidney S„ zv D. de Jager en H. Nooitgedaoht; Lambertus P., zv L. Thomas en L. Bloetjes: Marion dv W. Daalder en J. Elout. Ondertrouwd: Cornells Schou ten, 26 jaar, Alkmaar en Afra C Leering, 26 jaar; Gerardus Bloetjes, 27 jaar en Gertrudis m. Ruiter. 21 jaar. Getrouwd' Gerrit Bloemhof en Maria M. ten Have; Jacques Vlaanderen en Cora M. Spruit; Cornells M. Overman en Elisa beth Buijs; Bonnie S. Bulstra en Ina Cohen, Alkmaar. Jaarvergadering Volkshuisvesting HEILOO Onlangs hield de vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo haar jaarvergadering, waarbij tevens een nieuw 'be stuur werd gekozen. Als opvol ger van de heer B. Eekhof werd de heer P. Tesselaar tot voorzit ter gekozen. Voorts werden in 't bestuur gekozen de heren A. Bar- telomey en P. J. Dekker. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereniging 120 leden telt en 39 huizen in beheer -heeft. De huren voor de nieuwe woningen moesten met 17% worden ver hoogd en waren gebracht op f 8.85 per week. Als tegenpres tatie werden alle woningen van een nieuw behang voorzien. Na eindeloos geschrijf met B. en W. en hogere instanties is de afwerking goedgekeurd van de laatst gebouwde zes woningen. In deze woningen komen drie slaapkamers en ze worden voor zien van vaste wastafels. Goed gekeurd werden ook de voorstel len om zeven en vijf woningen te bouwen in Plan West II en de aankoop van grond voor deze 'huizen. Aan het einde van de bijeen komst werd de scheidende voor zitter, de 'heer B. Eekhof, dank gebracht voor het vele werk dat hij heeft verricht. Aankoop woonhuis HEILOO De St. Willi,bror- dusstichting heeft aangekocht de villa aan de Zeeweg no. 27, welke tot voor kort werd be woond door de architect J. J. A. Smit. De woning is bestemd voor een der doktoren. Uitvoering van de Jeugdkoren „Nieuw Leven' HEILOO- Op Zondag 25 April a.s. zullen de jeugdkoren onder leiding van de beer P. Groot, weer voor het voetlicht treden. In de Aula van de St Willi- brordus Stichting kunt u genieten van twee kinderoperettes. Door de ..Kanariepietjes" wordt uitge voerd „Het stoute eekhoorntje". De „leeuwerikken" en „nagtega- len" zullen u de lotgevallen van „Trovo en de Indianen" laten zien en horen. Aan décors, costume- ring enz. is wederom de grootste zorg besteed- Voor de jeugd t.m. 14 jaar wordt op Woensdag 21 April a.s. een speciale uitvoering gegeven Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij u naar de raam biljetten. W eersverwachting medegedeeld door 't K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdag avond. MORGEN OPKLARINGEN DE BILT, 4 April Aan vankelijk veel bewolking met voornamelijk in het Noorden van het land plaat selijk wat lichte regen, later opklaringen en droog. Ma tige tot krachtige en langs de Waddenkust mogelijk tij delijk harde wind tussen West en Noordwest. Van nacht geen nachtvorst, mor gen ongeveer dezelfde mid- dagtemperaturen. (Advertentie' „Zanglust" ontvangt Duits mannenkoor „Raspe" SINT PANCRAS. De Ge mengde Zangvereniging „Zang- lust" o.l.v. de heer P. Groot, zal eind Mei als gastvrouwe ontre den van het Duitse mannenkoor „Raspe" uit Solingen. Een ge combineerde uitvoering zal wor den gegeven in de zaal van Bouwstra, waar zeker grote be langstelling voor zal bestaan. Eind Juli gaat „Zanglust" naar Solingen voor een weekend om aldaar een concert te geven. DRONKEN ACHTER HET STUUR BERGEN A. D. L. speel- automatiek-houder te Bergen, te gen wie door de Officier van Justitie, mr. Holstein, 1300.— boete en de ontzegging van. de rijbevoegdheid gedurende 2 jaar was geëist ,Ss gistermorgen door de Meervoudige Kamer te Alk maar veroordeeld tot een geld boete van f 100.— of dertig dagen en de ontzegging om een motor rijtuig te besturen gedurende de tijd van twee jaar. L. had dron ken achter het stuur van zijn auto gezeten. (Advertentie) ■N Als een koopt besteed ge uw geld NIET ALLEEN GOED, MAAR.... OOK Schoutenstraat 17 A T K M A A R Tel. 52 2 6 Ouddorp, 6 April 1954. Geachte Redactie, Vriendelijk verzoek ik U dit stukje in uw blad op te nemen. Bij voorbaat mijn hartelijke dank. Met groeiende verbazing las ik het artikel „Pui-ridders van de Langestraat" in uw blad van 6 April. Alhoewel het begin al weinig hoopgevend was, dacht ik hier te maken hebben met iemand die voor de jeugd in de bres zou springen, die haar zou helpen. Allengs werd mij echter duide lijk, dat de schrijver van het ar tikel lijkt op onze grootouders, die zeggen: „Die jeugd van tegen woordig toch, 't is schandelijk". Het verschil tussen de schrüver en onze grootouders is echter, dat het de laatsten niet kwalijk is te nemen, als ze zo spreken, zij immers hebben hun jeugd reeds ver achter zich en leefden in een andere tijd, maar van de schrij ver moet verwacht worden, ais hij over zo'n probleem gaat schrijven, dat hii iets van de jeugd begrijpt en aan dat be grip ontbreekt het hem nu juist volgens mij. Al lezende krijgt men de in druk dat het hier niet gaal om de jeugd, maar om het artikel, om de copy. Ik zou hier kunnen ingaan op de eenzijdige benadering van het probleem, die mijns inziens nog foutief is ook. immers zelfs van Hollywood gaan niet alleen nega tieve waarden uit, maar daar gaat het mij niet om. Waar het mij om gaat is. dat uit dit artikel niet alleen onbe grip, maar ook sarcasme, zelfs liefdeloosheid spreekt. Wat heeft de jeugd er aan, als we haar zeggen „Pas er op. als je zo doorgaat, dan zal je eens in een streepkleurig pakje rond lopen". en we ze verder met lege handen laten staan. Want met de oplossing, die de schrijver geeft, komen we geen stap verder. Gelooft ge werkelijk dat we onder die geestelijke leeg heid verstaan moeten „een ge brek aan „algemene ontwikkeling" zoals de schrijver het doet voor komen. Verre van dat! Het gaat hier om een levenshouding, om de betekenis van de mens in deze wereld. De jeugd weet dikwijls niet meer welk standpunt te moe ten innemen en ik meen te mogen opmerken, dat noch instituten noch praetijfcdiploma's hier iets aan verbeteren. Ik durf zelfs ver der te gaan en te beweren, dat ook onder de trouwe bezoekers van instituten, die leegheid in even grote mate aanwezig is, alleen treedt ze misschien minder fel aan het licht. Verder ziet de schrijver als een belangrijk middel ter verbetering strengere politie-verordeningen. Laten we nu veronderstellen dat hiermee de jeugd uit de Lange straat verdwijpt. naar als ge dan meent het probleem opgelost te hebben, slaat ge de plank ver mis. De leegheid is gebleven!! Laten we proberen dit pro bleem, waarvan de schrijver zegt „dat het niet onwaarschijnlijk is, dat het hier een sociaal probleem betreft" en waarvan ik durf zeg gen dat dit hét probleem van dede tijd is, met positieve bestrijdings middelen tegemoet treden en niet met practiikdiploma's en politie verordeningen. De jeugd van tegenwoordig, die een levensideaal voor ogen moet hebben, in een wereld waarin dit levensideaal zo vaak afwezig is, heeft behoefte aan steun en begrip en niet aan hekelartikelen. P. M. T. Naschrift Redactie. Geachte inzender doelt hier op een probleem van het menselijk déraillement, dat zich inderdaad in het bijzonder bij de jeugd openbaart. Het is echter niet onze bedoe ling geweest dit probleem in zijn geheel te belichten. Wij wezen slechts op één facet daarvan, waaronder dan die groep valt, die zichzelf dit geestelijk déraillement niet bewust is. De heer T. geeft overigens zelf toe, dat deze gees telijke leegheid allerminst een ex cuus is voor het hangen in de Langestraat, wanneer hij zegt, dat ook de trouwe bezoekers van in stituten deze leegheid kennen. Het blijkt dus, dat hier ook nog andere factoren een rol spelen, die er de oorzaak van zijn. dat deze jonge ren hun vrije tijd verdoen door het hangen in de Langestraat. Onze bedoeling was slechts het vraagstuk van de vrije-tijdsbeste- d'ing in het middelpunt van de be langstelling te plaatsen. En dit is dan geschied op een vrij rigou reuze wijze, waarin de inzender liefdeloosheid meende te moeten zien. We hadden allerminst de intentie een oplossing te brengen van het door de briefschrijver be doelde probleem. We zijn ons vol doende bewust, dat de oplossing van dit probleem ook niet ge bracht kan worden door prac- tü'kd'iploma's; en wanneer de heer T. zegt, dat wij de jongens mei lege handen laten staan, heeft hij kennelijk niet opgemerkt, dat wij juist niets anders doen dan hen wijzen op het feit dat zij met lege handen staan. Daarnaast hebben wij in ons blad van Donderdag al enkele van de mogelijkheden op gesomd, die hen ter beschikking staan. Dat de voorstelling van de feiten in ons artikel in een vrij ver doorgevoerde zwart-wit nuan cering is geschied. studeren of gevangenis had slechts tot doelstelling een ieder die met dit nrobleem te maken heeft en ook een ieder, die er niet mee te ma ken heeft tot nadenken te bren gen. Dat dit dan ook is gebeurd, blijkt wel uit de reactie van de geachte inzender, wiens goede be doelingen wij niet ontkenhen. maar die het Langestraat-pro- bleem toch wel op een enigszins hoger niveau plaatst, dan het in werkelijkheid ligt. Wanneer één van deze jongens in de Lange straat tot nadenken wordt ge bracht, hebben wij ons doel be reikt.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3