PELS Wat doen de tippelaars? STAD EN GEWEST Soldaten werken aan eigen Militair Tehuis De onwelriekende geuren rond de Metiusgracht Vierdaagse in Nijmegen en in Apeldoorn 932 SPORTKEURINGEN IN 1953 VERRICHT Ons Genoegen Limmen versloeg Heiloo op liet groene laken Manusje-van-alles in wapenrok Met Pasen I volle feestglazen j 2604 I Firma I Th. Kraakman Zn. AGEIS L) A E. H. HOFSTEDE Jaarvergadering Bureau voor Medische Sportkeuring Omwonenden wachten tevergeefs op spoedige verbetering f Reeds driekwart eeuw heerst J Per fles f4.50 éérst n King s Cross Automobielbedrijf Schmidt bood Interessante filmavond over ontwikkeling van de auto (Zie ook pagina 4 ALKMAAR Alkmaar heeft als oude stad veel ge schiedenissen. Maar tussen al die ge schiedenissen is er een, die andere oude steden beslist niet kennen, ook al heb ben zij een militair farnizoen met een latholiek Militair tehuis, zoals Alk- maar.2™®™ Ingewijden weten fH| het wel, verschillen- de malen is er met veel plechtigheden en openbaar ver toon een Katholiek mSIII Militair Tehuis ge- opend. Maar telken male was dat tehuis geen lang leven be schoren. Of het gar nizoen zei de stad vaarwel, of er kon niet langer beschikt worden over het ge bouw, kortom, tal loze minder prettige feiten waren oor zaak van de ophef fing van het tehuis. Het ziet er nu ech ter naar uit. dat het voormalige kantoor van de N.A.K. aan de Egmonderstraat langer dienist zal doen als K.M.T. dan de vele vroe gere tehuizen samen. De Stich ting Militaire Tehuizen heeft het gebouw aangekocht, zoals we en kele weken geleden reedis be richtten. En met de inrichting wordt het menens. Soldatenmoeder Winder zwoegt met haar dochter al dagenlang met emmers water en stofdoeken, waarbij ze de niet geringe steun genieten van vele soldaten uit het Alkmaarse garnizoen, die deze werkzaamheden beschouwen als een prettige ontspanning in het vrij eentonige soldatenleven en er zelf ook wel een beetje belang hij hebben. Immers, hoe gauwer het tehuis gereed is voor gebruik, des te eerder hebben zij een .gezellige nlaats van samenkomst waar ze in een gezonde omgeving kunnen biljarten, tafeltennissen, kaarten, dammen enz. Bovendien'is'er gelegenheid tot het lezen van kranten en tijd schriften en tot studeren Bene den is reeds de grote zaal inge richt als conversatiezaal. Een keuken zal nog worden aange bracht en bovendien is men- druk doende met het arrangeren van de uitgebreide bibliotheek en met het in orde brengen van andere ontspanningszalen. Het behang en schoonmaakwerk wordt vrij wel geheel verricht door soldaten, gekleed in oude pakken en „ge mutst" met witbespattehoofd deksels. De „jongens" hebben ei- zin in en vlerlangen naar held ogenblik van ingebruikstelling. En zij niet alleen. Het bestuur van de Stichting K.M.T., de vader en moeder van het tehuis, de di recteur Kapelaan Tromp en vele andere belangstellenden zien de openingsdag met hoge verwach tingen tegemoet. Eventuele giften kunnen worden gestort op het gironummer t.n.v. kapelaan N. Tromp: 290240. Tweede Paasdag wordt geen huisvuil opgehaald ALKMAAR. In verband met de 2e Paasdag zal op Maandag 19 April 1954 geen huisvuil wor den opgehaald. Men wordt ver zocht in de Maandagse wijken geen vuilnisemmers buiten te zetten vóór Donderdag 22 April 1954. (Advertentie) Iis het telefoonnummer van de Platte Stenenbrug 114 (Verdr.oord) GOEDE VRIJDAG WAPEN v. HEEMSKERK: DKW Automobielshow Ga rage Pouwels, gehele dag. ZATERDAG 17 APRIL WAPEN v. HEEMSKERK: DKW Automobielshow Ga rage Pouwels. Bijeenkomst Solex-Club Alkmaar, 8 uur. AULA GYMNASIUM: Ex positie „De jeugd expo seert", 2 30 opening. RUSTENDE JAGER BER GEN: Expositie „Schrijvers van nabij". BIOSCOPEN: Cinema: „A en C en Dr. Jekyll en Mr. Hyde", 14 jaar, 7 en 9.30 u. Rex: „Puntje en Anton", a.l. 2-30, 7 uur en 9.30. Harmonie: „Scaramouehe", 14 jaar, 7 en 9.30 uur. Victoria: „De wraak van de woudlopers", 14 jaar, 7 en 9.30 uur. Waterstanden: Hoog water 6.20 en 18.15 uur; laag water 0.25 en 12-25 uur. Soldaten van het Alkmaarse garnizoen maken zich hij de inrichting van het te openen Katholieke Militaire Tehuis in de Egmonderstraat met werk zaamheden verdienstelijk op een wijze, waarvan hun moe ders alleen maar jarenlang mochten dromen. Hier zijn er enkelen ramen aan het lappen. R.K.A.F.C.-welpen gaan eieren zoeken ALKMAAR. Het eerste elftal van R.K. A.F.C. staat er uitstekend voor. Als de mannen van dit letterlijk vooraanstaande elftal hun beste beentje voor zetten op het groene veld tussen de krijtlijnen, waren er wel suDporters die yellden: „Niet kakelen, eieren leggen" Wel nu, het schijnt dat aan deze eis is voldaan, in letterlijke zin. De welpen van R.K. A.F.C. zullen dat aan den lijve on der-vinden. Die worden na melijk op Paas-Zaterdagmid- dag om drie uur op 't hoofd- veld aan de Westerweg ver wacht om daar Paaseieren te komen rapen. Wij wensen de welpen veel succes. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Jan z.v. J. Hartog en C. Zandvoort; Cornelis J. z.v. S. Kuiper en M. M. Bakker; Rudolf J. z.v. A. C. van der Veer en C. Braak; Hans z.v. H. Knosse en IJ. Dantuma; Maria W W. d.v. A. Rodenburg en C. T. van Dijk. Ondertrouwd: Adrianus H. Maasdam en Anna M. H. Meij; Dirk, Veerman en Maria M. Tol: Jacobus Zutt en Neeltje Pijper; Hendrik J. van Spellen en Mar tha van Wanrooij; Simon J. Schouten en Johanna C. van den Berg. Overleden: Jacomina B. Bur ger, 48 jaar, gehuwd met D. Hou wing. (Advertentie) Een gevoelig figuur zal er varen dat het KALASIRIS corset de juiste pasvorm heeft. KALASIRIS voldoet beter. LANGESTR. 61, ALKMAAR ALKMAAR. Tijdens de 32e jaarvergadering van het Bureau voor Medische Sportkeuring te Alkmaar werden de aftredende leden van het bestuur, mej. C. Wolders en de heren D. Slinger en P. D. Roozendaal herkozen. De leden zegden het bestuur dank voor het vele werk dat het op medisch gebied in het belang van de sport heeft gedaan- De heer Jan Jonker, secr.-pen- ningmeester van het Bureau, ver zocht de leden de keuringsgelden en de contributies zo vlot moge lijk over te maken. Hij verzocht hen tevens bij de opgave voor de keuringen de daartoe beschik bare formulieren te gebruiken en daarop vooral ook te vermel den de geboortedata der keu- ringscandidaten en ook of het al dan niet een herkeuring betreft. De heer Jonker vroeg de leden ibovend'ien de wedstrijdmensen op tijd, dat is 3 a 4 weken vóór de wedstrijd te laten keuren. Ook als een der sportmensen reeds als adspirant gekeurd is, dient er, wanneer hij b.v. als senior weer gekeurd moet worden, wor den vermeld dat dit een herkeu ring betreft- Het. jaarverslag meldde dat de capaciteit van het Bureau in 1953 932 keuringen per jaar bedroeg, waarvan 15 ten huize van re arts H. K. Cohen te Hensbroek. Het verslag meldde tevens, dat er verenigingen zijn die zich op unfaire wijze onttrekken aan de plicht al hun leden te laten keu ren. De verenigings-secretaris, die SCHOOLWEDSTRIJDEN ALKMAAR. De uitslagen van de schoolvolleybalwedstrijden luiden als volgt: Meisjes afdeling II: le prijs Gymnasium II, 2e prijs RHBS II, 3e prijs Handelsschool II. Handelsschool II-RHBS II 02, Gymnasium II-MMS Bergen II 2—0, R.K. Lyceum II-Handéls- school II 0—2, RHBS II-MMSB II 20, Gymnasium II-R.K. Lyc. II 2—0, Handelsschool II-MMSB II 2—1, RHBS II-R.K. Lyceum II 20, Gymnasium II-Handels- school II 2—1, MM SB II-R.K. Lyceum II 21, Gymnasium II- RHBS II 2—1. Afdeling I: le prijs RHBS I, 2e prijs Gymnasium I, 3e prijs MMS Bergen I. Handelsschool I-RHBS I 02, Gymnasium I-MMS Bergen I 21 R.K. Lyceum I-Handelsschool I 1—2, RHBS I-MMSB I 2—1, Gymnasium I-R.K. Lyceum I 20, Handelsschool I-MMSB I 0—2, RHBS I-R.K. Lyceum I 20, Gymnasium I-Handelsschool I 2—1, MMS Bergen I-R.K. Ly ceum I 1—2, Gymnasium I- RHBiS I 1—2. De uitslagen van de handbal- wedstrijden luiden: Meisjes: Gymnasium I-ULO Heiloo I 26, Huishoudschool I- RHBS I 7—0, MMS Bergen I- ULO Broek op Langendijk I 5—0 (niet opgekomen), Kweekschool 1-ULO Alkmaar I 06, Land- bouwhuishoudschool-Chr. Lyceum 63, ULO Heiloo I-Huishoud school I 35, MMS Bergen I- Landbouwhuishoudschool 103. Demi-finale Dinsdag 27 April 4 uur Overdie-veld: ULO Alk maar I-MMS Bergen I. Winnaar hiervan 30 April tegen Huishoudschool I. tijdig zijn leden ter keuring op geeft, zal geen enkele moeilijk heid ondervinden. Met grote waardering meldt het jaarver slag de goede medewerking die ondervonden wordt. Een bijzon der woord van dank geldt de heren doktoren, directeur en zus ters van het Centraal Ziekenhuis- De prettige samenwerking van 't bestuur wordt bovendien ge noemd. De rekening over 1953 toonde een nadelig saldo van f 102.37. De begroting over 1954 sluit op f 2945.met een geraamd nadelig saldo van f 370.- De kascommissie zal worden gevormd door de vereniging Alk maarse Boys. Deze korte jaarvergadering, waarop 24 van de 36 aangesloten verenigingen waren vertegen woordigd en men wees er op dat alle verenigingen vertegen woordigd dienen te zijn wef d geleid door de voorzitter van het Bureau, dr. J. Degenaar. ALKMAAR. Bij het ingaan van de lente hebben wij ons lentelied gezongen. We zijn toen naar de Hout gegaan en genoten daar van mooie en aangename dingen. We genoten niet alleen, maar trachtten zelfs onze lezers mee te laten genieten door inderdaad ook te vertel len, dat het er mooi en aangenaam was. Maar natuurlijk heeft ook de Hout zijn zieke delen. In onze lenteachtige opgetogenheid zagen en voelden we die plaatsen niet. Dezer dagen echter, nu de len- ook we! eens beweerd, dat de testemming iets gezakt is, gingen ziekenhuisriolering uitmondt in we de Hout weer in. Doordat we de laatste tijd wat gewend ge raakt zijn aan de openbaringen van de natuur, richtten onze ogen zich ditmaal meer op de Hout als Hout. We zagen niet alleen meer de mooie fontein en bloemperken bij de bank van Ripping, maar constateerden tevens, dat die bank in haar dorre kleurloosheid vloekt met de aantrekkelijkheid van haar omgeving. We roken niet slechts de fijne geuren van de naar zomerse pracht groeiende bossen, maar voelden ook de on welriekende geur van enkele slo ten prikkelen in onze neus. Bij de entree van Alkmaar's recrea tieoord bij uitstek zwelt een zweer rond het Centraal Ziekenhuis, tot ongenoegen van de omwonenden op de Metiusgracht vooral. Deze mensen uitten meermalen de klacht, dat ze in het bijzonder bij warm weer veel last hadden van onaangename geuren in hun huizen. We hebben de loop van de gracht gevolgd en kwamen tot de conclusie, dat deze niet be paald een stuk schoonheid is, al thans voor zover het het water met de daarop drijvende rommel betreft. Vooral in de bocht Me tiusgrachtWilhelminalaan heeft zich een massa smerigheid op gehoopt. Rottende bladeren, brok ken hout en uren van ons kost bare werk in de vorm van oude kranten maken het wateropper vlak er tot een moerassige bo dem. Aan de Westkant van het ziekenhuis, waar de sloot van de Hout doorloopt, is het water min der vuil. Hier en daar echter drij ven nog plakken afvalstoffen, waarvan de oorzaak meer gezocht moet worden in het feit, dat. de bodem zeer laag hangen en met de takken het drijvende vuil vast houden en zodoende zorgen voor een ophoping daarvan. Men heeft MET PAKKEN TEXTIEL GESTROOID Chauffeur verloor vraelit ALKMAAR. Gisteren werd op het politiebureau verschillen de malen aangifte gedaan van het vinden van pakken textiel. Het wonder begon met een eer lijke vinder, die op de Helderse- weg een pak had gevonden in houdende een grbot aantal luiers en vier mantelpakjes. Later ver scheen nummer twee, die onder Sehagerbrug een groot pak had gevonden met kinderjoppers. Hierna verscheen een derde, die vertelde, dat hij van een auto verschillende pakken had af zien waaien, füe in het kanaal terecht waren gekomen. Later op de dag verscheen de chauffeur van de vrachtwagen zelf. Hij was naar Amsterdam ge reden en daar aangekomen, had hij ontdekt, dat hij practisch het grootste gedeelte van zijn lading had verloren. Hij is toen weer op de weg teruggekeerd en langs alle politieposten gegaan, waar hij verschillende verloren pakken weer aantrof. de gracht. Van de zijde van Open bare Werken, waarmee we ons in verbinding hebben gesteld, is dit ten stelligste tegengesproken. Enige tijd geleden is de sloot nog geheel uitgebaggerd en het regel matige onderhoud, dat alle grach ten en sloten ondergaan, ont breekt ook bij de Metiusgracht niet. De onaangename geuren worden vooral verspreid bij weerswisselingen. Tijdens warme zomerdagen is het voor de be woners van de Metiusgracht geen uithouden. Schrale troost. De vraag of er iets aan te doen is, behoort beantwoord te worden met neen. Alle grachten versprei den in bepaalde jaargetijden der gelijke geuren, terwijl ze toch be hoorlijk onderhouden worden. Dat het water wel gezond is, moge blijken uit het feit, dat er dik wijls veel kroos op drijft. De omwonenden zitten evenwel in de misère. Zij troosten zich slechts met de gedachten, dat ze niet de enigen zijn en dat de betreffende overheidsdienst doet wat ze kan doen. Advertentie er elk voorjaar in het j kippenhok een bijzonder f opgewekte stemming. Begrij- J pelijkde bewoonsters werken voor TEL. 2585 (Advertentie) 4» Verlangt U óók zo naar Uw vrije Paasdagen! Laten we hopen, dat stralend mooi weer ,ze extra feestelijk maken!1 Maar hoe het ook zij of 't nu goed of minder góed weer is het is altijd prettig om 'n King's Cross op te steken. En tijdens de Paasdagen is er meer dan ooit gelegenheid om Uzelf en Uw gasten te verwennen door te zeggen ..Wacht even éérst 'n King's Cross!" De sigaret met het grootste aantal vaste rokers! (ununuumuwunntud KIESWET EN VERKIEZINGEN ALKMAAR. De burgemees ter van Alkmaar brengt ter openbare kennis dat op 21 April 1954 van 8 tot 17 uur de stem ming plaats vindt voor de ver kiezing van de leden van de Provinciale Staten. Artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt als volgt: ..Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krach tens wettelijk voorschrift uitge schreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste één jaar". Krachtens artikel 19 der Kies wet is ieder, die volgens het kie- zersregister bevoegd is tot de keuze mede te werken, verplicht zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd aan te melden bij het stembureau van het voor hem aangewezen stemdistrict. ALKMAAR. Voor een grote' slaagde kennismaking met de belangstelling werd gisteravond in 't Gulden Vlies een Ford-film avond gehouden onder auspiciën van Garage Schmidt. De avond was leerzaam en interessant. Men tradhtte een duidelijk beeld te geven van de ontwikke ling van de automobiel in de laatste vijftig jaar en daar slaag- dê men wonderwel in. Er waren interessante rolprenten, die ge richt waren op de massaproduc tie aan de lopende band en die een nauwkeurig overzicht gaven van de groeiende snelheid, die toegepast wordt bij de productie. „Portrait of a city" was een ge- ALKMAAR Langzamerhand zullen de tippelaars weer naar een tien paar sokken moeten grijpen en naar een drie paar schoenen, om zich te hegeven naar het grootste tippel- feest aller tijden: de vierdaagse. Zo ook de Alkmaarse tippe laars. Als een donkere wolk boven dit wandelfestijn drijft echter het conflict tussen de N.B.V.L.O. de- organisator van deze Nijmeegse vierdaagse en de N.W.B-, de organisator van de avondvierdaagse, die in de oorlog werd ingesteld om de gedachte aan de grote vierdaagse levendig te houden. Maar deze „levendige gedachte" heeft zijn oorsprong overvleu geld, zodat er dit jaar als ge volg van dit conflict twee geheel op zichzelf staande vier- daagse-afstandsmarsen gehouden zullen worden, in Nijmegen en Apeldoorn. En nu zullen wij het niet hebben over dit conflict, dat wij evenais ieder ander betreuren, maar ons alleen gaan bezinnen op de vraag wat de Alfcmaarders in deze kwestie gaan doen. En kijk, de „Kaas- kopppen" gaan naar Apeldoorn, wijl zij zijn aangesloten bij de N.W.B. „Maar dat hele conflict", zegt mevr. Van Geelen, die lid is van het afdelingsbestuur van de N.W.B., ,is erg opgeblazen. Wij betreuren het ook. dat we tot deize maatregelen zijn moeten overgaan": Apeldoorn verwacht zo onge veer duizend man en men is daar erg enthousiast. Al is men zich wel degelijk bewust, dat men alleen maar de eigen leden en zelfs die nog niet eens allemaal in Apeldoorn aan de start zal zien verschijnen. Ten slotte is de omgeving ook mooi, maar de parcoursen zijn zwaar der, waardoor de afstanden kor ter zullen zijn. Nijmegen echter loopt geen ge vaar om te worden vergeten. De duizend man. die waarschijnlijk naar Apeldoorn zullen gaan, zul len op de zevenduizend die ge middeld elk jaar aan de Nij meegse vierdaagse deelnemen, niet zozeer ontbreken. De „Jeep" gaat met zeventien man naar Nij megen en de kans is niet uit gesloten dat er nog meer bij zul len komen. Ook de Helderse ver enigingen „De Jutters" en de „Zaankanters", die lid zijn van de N.B.V.L.O., gaan naar Nij megen. Ook de derde vereniging, die geen lid is van een van deze bonden, gaat naar de Karelstad. De heer De Boer van de „Jeep" vertelde ons dat ook practisch al de ongeorganiseerden naar Nij megen zullen gaan, o.a. de spoor- wegimannen en andere indivi duele lopers. Onder hen zal zich ook bevinden de 76-jarige heer Straus uit Heiloo en de 13-jarige Bab Heusy, die de jongste loper van de „Jeep" is. En dan is er nog de heer Dilling, bestuurslid van de „Jeep", die samen met het lid, de heer Fèrnee, voor de tiende keer naar Nijmegen trekt om limonade te drinken in Wijche en te wandelen langs de Maas en door Groesbeek. De in- sohrijfprijs in Nijmegen is echter met één gulden verhoogd en op f 5gebracht, omdat de kosten steeds duurder worden. Maar laten we ons niet te zeer daarin verdiepen. Het is wei duidelijk, dat het grootste ge deelte Nijmegen kiest en. zoals de heer De Boer vertelde, is de organisatie van deze tweede vier daagse voor verschillende vereni gingen aanleiding orn te bedan ken als lid van de N.W.B. Ten slotte is er toch ook nog een nationale zaak mee gemoeid. De Nederlandse Katholieke Sport bond heeft een overeenkomst ge sloten met de N.B.V.L.O., zodat de katholieke verenigingen zeker grotendeels hun schreden zullen richten naar de Keizerstad. Maar toch blijft het treurig dat er een dissonant gaat doorklin ken in het vierdaagselied, dait in de week van 27 tot en met 30 Juli weer gezongen zal worden. Laten we dus hopen, dat het conflict nog eens zal worden bij gelegd, zodat ook de verdeeldheid in de Alkmaarse wandelsport wereld zal ophouden te bestaan. stad Detroit, de bakermat van de auto. Deze film belichtte de stad van verschillende zijden: cultu reel, economisch, sociaal enz. Een aardig tekenfilmpje, ook al in het kader van de Ford-avond, ver luchtte het programma aange naam. Aan de nieuwste producten van de Ford-fabrieken, de New An- glia en de Prefect, was een aparte film gewijd. Het indrukwekkende filmwerk, „The American Road" was een waardige afsluiting van het spectaculaire programma. Deze Ford-jubileuimfilm toonde de ontwikkeling van de auto en het wegennet in Aimerika, dat uit gegroeid is tot een lengte van in totaal ongeveer vijf en een half millioen kilometer. Men. zag de oude T-Ford, de Maloté en ver schillende andere ouderwetse autotypen. Kortom, het automo bielbedrijf Willem Schmidt kan op een avond terugzien, die be- atwoordde aan het gestelde doel. Niet alleen bood men een prettige ontspanning, maar bovendien was er iets te leren en de uitstekende kleurenfilms vormden een goede reclame voor het product. W eersverwachting Medegedeeld door het K.N. M.I. te de Bilt. Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdag avond. WISSELEND BEWOLKT Heldere nacht met plaatse lijke nachtvorst. Morgen overdag wisselende bewolking en overwegend droog weer. Ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. Matige tot vrij krachtige Noordelijke wind. V.V.V. VERGADERDE voor de derde maal SINT PANCRAS Dezer dagen vergaderde in café Hes de V.V.V. de zer gemeente. De opkomst was niet bijzonder groot te noemen, doch de besprekingen waren nuttig. De vice- voorzitter, de heer de Pee, memoreer de in zijn openingswoord het belang der plaatselijke vereniging zowel voor de verhuurders als de midden stand. Onze vereniging die nog in haar prille jeugd is, mag zich toch reeds in een redelijke belangstelling verheugen. Uit het jaarverslag merk ten wij op dat de vereniging uit 12 leden-verhuurders, 21 leden-midden standers en 17 begunstigers bestaat. Uit hetzelfde verslag bleek dat de samenwerking met het gemeentebe stuur veel te wensen overlaat en dat er van subsidie geen sprake is, tot ontsteltenis der leden. De uitgaven bedroegen dit jaar meer dan de in komsten en men had een nadelig saldo van f 38.25, terwijl er nog in kas was f 43.86, hetgeen uiteraard inhoudt dat er slechts weinig recla me kan worden gemaakt. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen Mevr. C. Volkers-Blom en Mevr. I. Forrer-Kwak, terwijl de heer Westrup werd herkozen. De huurprijzen voor kamers werden vastgesteld op f25 tot f35 per week en de logiesprijs op f5.50 per dag. Samenwerking werd voorgesteld, op diens aanvraag, met de Langendijk. waarmee de vergadering accoord ging. HEILOO In café Admiraal N. de Wit. P Dekker J. Bus, J. werd de biljartwedstrijd gespeeld tussen „Ons Genoegen" (Lim men) en Heiloo. Het is de Hei- looërs niet gelukt de winst bin nen te halen. Zij verloren n.l. met 2 punten (1315). Er zijn 14 partijen gespeeld. De sterkste partijen speelden de heren C. Adriehem en N. Dekker. Na 10 beurten was de stand practisch gelijk (7978). Dekker liep toen uit met 2 series van resp. 24 en 12. Ook Adriehem liet zich niet onbetuigd en maakte in de 16e beurt een serie van 26 en in de 18e een serie van 15 car. Adri ehem stond de leiding niet meer af en maakte de partij uit. Zijn gemiddelde was 6,66. Dekker speelde met een moyenne van 6. De heer Dekker speelde even eens tegen de heer W. Hink. In de 2e beurt maakte hij o.a. een fraaie serie van 34 car. Na 15 beurten was de stand 11781, ondanks een fraaie serie van Hink van 31 car. in de 8e beurt. Dekker wist de partij uit te maken in 19 beurten en speelde met een gem. van 9,21. Hink 4,89. Duikersloot wist J. Jonker te bedwingen. Hij maakte d- partij in 31 beurten uit. Moyenne 3,80; Jonker 2.70. Toen Duikersloot het ook tegen A. Dekker opnam, wist deze laatste na een goed begin de leiding in handen te nemen en te behouden, zodat Duiker- sloot deze partij verloor. Gem. 2,51 tegen 3. M. v. Zaal en W. Admiraal wisten hun partijen te winnen resp. van P. Dekker en P. Levering. Zij speelden resp. met een gemiddelde van 4,26 en 4,35. Toen kwam Limmen echter aan het woord. De volgende 5 partijen werden 10 winstpunten voor de gasten. J. Duin versloeg Metselaar C. Vreeker, "P. Leve ring P. Oudhoff, J. van Tuinen H Kooyman. Nog even kwamen de Heilooërs aan bod. J. v. d. Peet verloor van J. Bakker, ter wijl M. Houtenlbos L. Rijs ver sloeg. S. v. d. Peet speelde re mise tegen J. Duin. Bevrijdiiigsfeesleu op 5 Mei SINT PANCRAS Tijdens de be stuursvergadering van het bevrij dingscomité werd besloten dat de feesten worden gehouden op 5 Mei. Een aantrekkelijk programma voor groot en klein is wederom op touw gezet. Des morgens zullen de kinde ren elkaar bekampen op het Vrone- terrein om fraaie prijzen. Des mid dags worden Volksspelen georgani seerd, waaronder de ronde van Sint Pancras in hardlopen voor dames en heren. De puzzle-wandeltocht die vorig jaar zo'n groot succes was, ont breekt ook niet op het programma, terwijl dan tevens een heren-hand balwedstrijd zal worden gespeeld voor degenen die niet mee wandelen. Tevens zal nog getracht worden een puzzle-fietstocht te organiseren voor jongens en meisjes vanaf de lagere school tot 18 jaar. Aan de Vrouwenverenigingen zal worden gevraagd om een huis aan huis collecte te houden om het kin derfeest te doen slagen, zodat men een dezer dagen een van de dames kan verwachten. De collecte die wordt gehoüden en de deelnemers en kinderen, welke mee kunnen doen rekent men vanaf de Halvemaans- brug tot de Witte Kerk.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3