zijn v jet It Van Acker formateur Zesde Tulpenrallye gaat Maandagmorgen van start Ontvoerde Troechnowitsj heeft zich bekeerd... Broeder-onderwijzer door bandieten vermoord I) Linkse coalitie zal België regeren Amerikaanse troepen niet naar Indo China Pijn, Merkivaardige schedel opgehaald Nederlandse militairen terug uit Korea Bevan heeft machtige bondgenoten gekregen "'"AKKERTJE s tremd Meerderheid van 10 stemmen in Huis van Afgevaardigden DE JEUGD OP SCHIPHOL Woensdag 21 April 1954 Pagina 5 ZUIGELINGEN JEKOMEN NTIE VAN HET [LIJK GEZIN Soekarno gaat naar Ambon Koning Boudewijn naar Oslo Luigi Villoresi gewond LIJK VAN COMET AANGESPOELD HET ONGEVAL BIJ BONAIRE Gheorghiu - Dej treedt af Reorganisatie in Roemenië DUITSE JONGEN MELDDE ZICH Komt aanlooproute van 500 km. volgend maal te vervallen? Enorme races op Zandvoort Nieuw voorbeeld van stupiditeit der rode volksvoorlichters Von Paulus heeft een mooi baantje Vondst van Urker visser 75 jaar„School met de Bij bel" tegen Duitse herbewapening Brand in groot Londens hotel 29 straaljagers gered Alleen 'n schakelaar omgezet Benoemd Zaanse biljarter verongelukt Communisten pleegden overval in Malakka7 s binnenland Peetoom winnaar door falen van Hoogland KAMPIOENSCHAPPEN KLEIN BILJART LIBRE W ereldkampioenschap schaken Pauselijke onderscheiding voor H. Nelissen KNEEDBAAR HOUT VAN CETA-iEVSR jebruikt wordt voor van tarwe, en komt landschap met zacht- ;e heuvels; men be- •vincie Saskatchewan, id bij uitstek. Het dert nu weinig voor 900 km, tot men, tls al 300 km in Al- voetheuvels bereikt tsgebergte. Het land- nu een parkachtig eeultiveerde velden met bosjes en in de de bergen zichtbaar, oppen staan nog in :t grondgebied van mbia begint daar- ichtige bergketens, >ssen, meren en ri- vruchtbare valleien landsohap in deze e derde in grootte 2). Na een 700 km- eindigt de weg dan r, aan de Straat van n zeestraat tussen sland en de Stille mals Canada in 'het begint in Halifax op i, maar op het eiland land, eindigt het in ok niet in Vancouver ncouver eiland. Dat ter tot de provincie mfoia; het eiland her- i hoofdstad, Victoria, l der provinciale re- ria is een der mooiste ereld; het wordt dik- lijn gesteld met San Rio de Janeiro. De er veel kleiner dan >len. Columbia (afgekort: t de ambitie de in- os van West-Canada ïrote construotiewer- de laatste jaren ge- of nu onderhanden, dat alle andere in stelt en dat orage- nilliard gulden zal de Alcan aluminium zijn eigen electrische aties, in Kitimat, in n B.C. :ie Alberta heeft gro- leid gekregen door de olievondsten sinds i is waarschijnlijk de de provincie in Ca- ;ruit de beste sociale olie heeft deze pro- financiële ruggestoot haar in welvaart ver eide andere prairie- ïanitoba en Saskat- acht heeft. P. Smits (Wordt vervolgd) Eoort hervat en om tok dat van Amers- Vmsterdam. Hiermee d op dit traject weer (Engeland), 20 April, lachtoffers van de Delwood kraamin- andaag gestegen tot komenen zijn allen Drie kinderen hebben rleefd, doch hun toe- „nog steeds ernstig JHAGE, 20 April. *1, waar de konink- verblijft, wordt aan chtingsdienst bericht omstandigheden be- eterd zijn. Er is veel llen, doch vandaag Er is geen lawine- 'rins en de Prinses- >ohten gemaakt naar Hütte en de Samoar ij president Vorosjilov, meer dan zeven- Bgeerden uit alle delen -Unie. nationaliteiten heeft leden. In de raad ;aten in boezeroen ge- *n naast maarschalken en vooraanstaan- ;rscheid hieven zij al- op, wanneer een van een bepaalde functie rte openingstoespraak lid van de raad van reusachtige economi- vooruitgang, die door sche partij in de Sov- nd is gebracht, echter aan toe dat laard nog verder om- n dat dit bereikt kon van de pro- en verbruiks- voor vrede in de ge- ons volk, dat geleid communistische par- met succes van ^ijn het oudste raadslid. BRUSSEL, 20 April Koning Boudewijn heeft de vroegere Socia listische premier Achille van Acker verzocht een nieuwe Belgische regering te vormen. Van Acker heeft de opdracht aanvaard. De Socialistische en Liberale partij hebben bij de verkiezingen winst ge boekt. De nieuwe regering zal dus waarschijnlijk een Socialistisch-Li- berale coalitie zijn. Een dergelijke coalitie zou in het Huis van Afge vaardigden over een meerderheid van 10 stemmen beschikken. In to taal telt het Huis 212 afgevaardigden. Over de meerderheid in de Senaat valt niets te zeggen, aangezien op 26 April a.s. nog enkele senatoren door de Provinciale Raden gekozen moe ten worden. De 65-jarige oud-premier Achille van Acker, die vanmorgen door Ko ning Boudewijn belast is met de vor ming van een nieuwe regering, is Socialistische afgevaardigde van het district Brugge. Hij werd op 8 April 1898 in Brugge geboren. Socialisten zullen de sleutelposten van buitenlandse zaken en defensie bezetten in het nieuwe coalitie-kabi net, dat Achille van Acker, de Bel gische kabinetsformateur wil vor men. Dit is Dinsdag uit kringen van de formateur vernomen. In het ka binet-van Acker zou Paul Henri Spaak minister van buitenlandse za ken zijn. Volgens 'n Maandag bereikte over eenkomst tussen afgevaardigden van de Socialistische en de Liberale partij zouden de 16 ministersfuncties gelijk tussen beide partijen verdeeld wor den. Een socialist zou de portefeuille DJAKARTA, 20 April Pre sident Soekarno zal begin Mei n bezoek brengen aan Ambon ter bijwoning van de overdracht van een kerk aldaar dioor de regering aan de Christelijke gemeenschap van Ambon, aldus heeft een pers officier van het territorium Oost- Indonesië op een persconferentie medegedeeld. Hij zeide, dat de overdracht van deze kerk een be wijs is, dat de godsdienstvrijheid in Indonesië wordt gewaarborgd. „De kwestie tussen de Islam en het Christendom in Zuid-Celebes is niet uitsluitend een probleem van godsdienstige aard, maar is meer een uitvloeisel van het op treden van benden," zo voegde de officier hieraan toe. MELSBROEK (België), 20 April. Koning Boudewijn is vandaag per vliegtuig naar Oslo vertrok ken, waar hij de begrafenis zal bijwonen van zijn tante, Kroon prinses Martha. Hij wordt vergezeld door zijn zuster, Prinses Josephine Char lotte en haar man. Groothertog Jean. Het particuliere toestel van de Koning wordt bestuurd door lt. kol. Charles Mouillard van de Belgische luchtmacht. RIMINI, 20 April. Luigi Vil loresi, de bekende Italiaanse cou reur, heeft vandaag een ongeluk gekregen tijdens een oefenrit voor de klassieke Mille Miglia duizend mijl) wegwedstrijd. Villoresi reed met een Lancia Aurelia, waarmee hij van plan was op 1 Mei in de race uit te komen Hij slipte, toen hij plot seling moest uitwijken en gleed van de natte weg af. Behalve Villoresi zat ook een monteur in de auto. Beide inzit tenden werden naar een zieken huis overgebracht. Door een zegsman van het zie kenhuis werd later meegedeeld, dat de coureur diepe snijwonden aan zijn hoofd en in zijn gezicht had opgelopen en dat de monteur enkele kneuzingen in de borst had. Beide slachtoffers leden bo vendien aan een vrij ernstige shock. LONDEN, 20 April Bij Paolo in Italië is het afgelopen week einde het stoffelijk overschot aan gespoeld van een Amerikaanse passagier van de Cornet, welke 8 April in de Middellandse Zee is neergestort. Dit is vandaag mee gedeeld door de B.O.A.C. van onderwijs krijgen. Aan de libe ralen zouden onder meer de porte feuilles van financiën, koloniën en justitie toevallen. Ook het ministerie voor de middenstand, een nieuwe post, zou onder een Liberaal komen. Volgens een Socialistische woord voerder zijn de onderhandelaars van beide partijen het eens geworden over een gemeenschappelijk beleids- program. Dit program zou Donder dag aan de Nationale Raden van de twee partijen ter goedkeuring voor gelegd worden. WILLEMSTAD (Curagao), 20 April De oorzaak waardoor j.l. Vrijdag de Britse kapitein- luitenant ter zee H. J. Hodges bij een afdaling onderwater nabij Bonaire om het leven kwam is, ondanks een diepgaand justitieel en medisch onderzoek, niet kun nen worden vastgesteld. Het zuur stof-apparaat dat hij gebruikte, bleek volkomen i» orde te zijn. De heer Hodges was een der leden van een diepzee-filmexpe ditie onder leiding van Hans Hass, die op het ogenblik diepzee- onderzoekingen verricht in de An tilliaanse wateren WASHINGTON, 20 April. Twee Amerikaanse senatoren hebben vandaag na een bespre king met minister Foster Dulles verklaard, dat een besluit om Amerikaanse gevechtseenheden naar Indo-China te zenden, niet in overweging is genomen. De twee republikeinse senato ren, Homer Ferguson en Styles Bridges, maakten deel uit van een delegatie van 15 congresle den, die door Dulles werden in gelicht over de toestand in Indo- Ohina. Ferguson, die het eerst de con ferentie verliet, om zich naar een andere bespreking te spoeden, verklaarde tegenover verslagge vers: „Ik geloof dat een dergelijk besluit zelfs niet in overweging genomen wordt". „Onder de huidige omstandig heden ben ik in ieder geval tegen het zenden van Amerikaanse troepen naar Indo-China, want ik weet geen feiten, die een derge lijke stap zouden rechtvaardigen" Volgens Ferguson was Dulles de toestand volkomen meester. Even later verscheen senator Bridges. Hij noemde de toestand ..somber, maar niet hopeloos". Hij verklaarde dat er geen plan- WENEN, 20 April Gheorghé Gheorghiu-Dej, de premier van Roemenië, is volgens een mede deling van radio-Boekarest van daag afgetreden als algemeen se cretaris van c' Roemeense com munistische partij. Dej's plaats als partijsecretaris is overgenomen door Georgihe Apostal, die zijn functie van plaatsvervangend premier en mi nister van landbouw heeft neer gelegd. De reorganisatie van de Roe meense regering en het bestuur van de communistische partij is het gevolg van een besluit van het partijbestuur De reorganisatie is dezelfde als die welke in de Sowjet-Unie, Hongarije en Polen heeft plaats gehad nen bestonden, om Amerikaanse troepen naar Indo-China te diri geren. Hij voegde hier echter aan toe, dat niemand kon zeggen hoe de toestand zich in de toekomst zou ontwikkelen. Bridges heeft gisteren nog in een toespraak verklaard: „Wij hebben besloten om Indo-China te behouden". AMSTERDAM, 20 April Een in Duitsland woonachtige zestien jarige jongen, die geboren is in Joego-Slavië, heeft zich bij het bureau Warmoesstraat van de Amsterdamse politie gemeld, daar hij geheel zonder middelen van bestaan was. Hij vertelde zonder geldige papieren de Nederlandse grens te zijn overgekomen. Hij was van plan in de Amsterdamse havens te gaan werken. De jon gen is in handen van de vreem delingenpolitie gesteld. AMSTERDAM, 20 April On geveer 1500 jeugdige luchtvaart enthousiasten, leerlingen van de hoogste klassen van middelbare scholen uit alle delen van het land, hebben vandaag een ware invasie op Schiphol veroorzaakt, waar de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, in samenwerking met de dienst Luchtvaart Schiphol en de K.L. M. wederom een Nationale Jeugd- luchtvaartdag had georganiseerd. De jongelui werden rondgeleid over het platform, bezichtigden het technisch areaal. Enkele ge lukkigen, door loting aangewezen, mochten zelfs 't heilige der heili gen, de verkeerstoren, bezoeken. De lunch werd gebruikt in een toepasselijke omgeving, een der grote hangars. De jongelui wer den welkom geheten door de di recteur van de luchthaven, de heer U. F. M, Dellaert Zij luis terden verder o.a. naar causerieën van een der directieleden van de Rijksluchtvaartschool, en naar majoor-vlieger G. Sondermann. Voorts werden modelvliegtuigen bestuurd aan een lijn, „voorge- vlogen" en werd de Fokker S-14 aan de jongelui getoond. (Van onze sportredacteur) De zesde internationale Tulpenrallye staat voor de deur. Zaterdag en Zondag vertrekken overal uit Europa de ruim twee honderd deel nemers naar de Nürbürg-ring, waar de gezamenlijke route naar Noord- wijk (vla Zuid-Frankrijk) zal aanvangen. Piet Nortier, de „Grote Man" van dit grootse auto-evenement, heeft gisteren tijdens een persconferentie verteld over de vooruitzichten van deze Rallye. Hij haalde het „IJzeren Gordijn" dat over de speciale etap pes en klassementsproeven ligt, niet op. Wel verklapte hij, dat er 14 spe ciale etappes zouden gereden worden en vijf klassementsproeven. Daarna de snelheidsrace te Zandvoort op Koninginnedag. „Tien Grand-Prix's tegelijk," riep Nortier uit. We zijn in de loop van de jaren gewend geraakt aan de superlatie ven van deze genius op auto- en motorsportgebied. Hij had geen woor den genoeg voor de honderden, die Zondag de controleposten langs de gehele route zullen bemannen. „De stille werkers, die wel eens een keer voor het daglicht mogen worden ge haald." Hij vertelde ook over de deel nemers. Ongeveer evenveel als ver leden jaar. Maar de kwaliteit!! Er staat een Tulpenrallye voor de deur, als nooit tevoren zo spannend. In alle klassen gelijkwaardige krachten. In alle klassen meerdere knapen, die elkaar de palm der ere zullen be twisten. Grote attracties? Kijk vooral uit naar het officiële Franse Salmson- team in de sportwagenklasse. Zij zul len met Plantivaux aan het hoofd, de strijd aanbinden tegen de razend snelle Jaguars. Poets in de tweede categorie sportwagens de Frazer- Nash-batterij niet uit. Kurt Zeiler met Ferrari en Gregor Grant met Triumph zullen snelheden laten zien van plm. 180 km. per uur. (Dat Zand voort toch!) (Advertentie) BERLIJN, 20 April Het Oost-Duitse persbureau A.D.N. heeft van daag een verklaring gepubliceerd, welke het toeschrijft aan dr. A. Troechnowitsj, die de vorige week naar Oost-Berlijn verdwenen is. Volgens de verklaring van dr. Troechnowitsj, die voorzitter van een organisatie van Russische vluchtelingen is, was hij tot de conclusie gekomen, „dat de strijd van de emigrantenorganisaties (tegen het Sovjet-regiem) zinloos is, en dat de pogingen van een handjevol naar macht dorstende mensen om de loop der geschiedenis tegen te hou den tot mislukking gedoemd zijn. Verder heet het in de verklaring, dat de emigranten om in het leven te kunnen blijven „gedwongen wor den zich te verkopen aan de Weste lijke Geheime Diensten." Verder werd er in de verklaring over ge klaagd, dat de Amerikaanse inlich tingendienst voortdurend de emi grantenorganisaties bespiedt. A.D.N. deelde niet mee, waar Troechnowitsj zich op het ogenblik bevindt. De West-Berlijnse politie heeft van daag meegedeeld, dat de man uit wiens woning de Russische emigran tenleider dr. Alexander Troechno witsj een week geleden verdwenen is, door een meisje, dat optrad als tussenpersoon, beschreven wordt als een agent van de Oost-Duitse Gehei me Politie. De politie zei, dat het meisje aan het hoofdkwartier had meegedeeld, dat zij in 1952 en '53 in verschillende gevallen geschreven instructies van het hoofdkwartier van de Communistische Staatsveiligheids dienst naar de West-Berlijnse archi tect Heinz Glaeske gebracht had. De politie gaf geen bijzonderheden en weigerde de naam van het meisje bekend te maken, maar voegde er aan toe, dat zij klaarblijkelijk niet bij de Troechnowitsj-affaire betrok ken is. Het was'hit het huis van Glaeske, dat Troechnowitsj verleden week Dinsdag „met geweld ontvoerd" werd. BONN, 20 April. De Russen .hebben de voormalige veldmaar schalk Frie-drich Paulus, hun over wonnen vijand in Stalingrad, een sleutelpositie toebedeeld bij het uitbreiden van het communisti sche Oost Duitse leger, aldus wordt van de zijdie van de Wes terse inlichtingendienst meege deeld. De 63-jarige ex-ikrij-gsgevangene heeft de africhting op zich geno men van het officierencorps en de cadetten voor he.t door de Russen uitgeruste Oost Duitse leger. Hij heeft zijn hoofdkwartier ge vestigd nabij Leipzig. Zijn staf omvat een aantal van zijn oude gezellen uit de Wehrmacht. URK, 20 April. Een eigen aardige vondst is gedaan door het Urker vissersvaartuig UK 174, schipper H. Ka-ptein. Het schip bevond zich op 53 gr Noorderbreedte op een plaats, waar gewoonlijk niet wordt ge vist, omdat het daar niet minder dan 40 vadem diep is. De bodem daar ter plaatse wordt door de Urker vissers „mud-grond" ge noemd. Deze grondsoort is ge woonlijk hard. Noordelijke win den maken deze grond we] eens zachter. De sleepnetten worden door de moderne vismethoden thans door de grond getrokken. Soms komt er wel eens iets los, dat misschien honderden jaren in de bodem heeft gezeten. Zo ook in dit geval. Tussen de gevangen vis bevond zich een schedel van zeer bijzon der model: laag voorhoofd met oogholten en neus op dezelfde plaats als bij de mens; de mond holte bevindt zich echter lager 's-GRAVENHAGE, 20 April. Op Donderdag 22 April a.s. zal te Marseille, onvoorziene omstandig heden voorbehouden, een deta chement ter sterkte van 203 man debarkeren, dat gedurende een jaar deel heeft uitgemaakt van het Nederlands detachement Ver enigde Naties in Korea. .Het detachement omvat 11 offi cieren, 24 onderofficieren en 168 korporaals en manschappen. Commandant is de kapitein H. M. A. Teuwisse uit Maastricht. Nog dezelfde dag zal het deta chement per trein de terugreis naar Nederland voortzetten. Wij zigingen in het reisschema voor behouden wordt het Vriidag 23 April te 13.58 uur in Roosendaal verwacht. De officiële ontvangst geschiedt te 15.15 uur in de Engelbrecht van Naasaukazerne aldaar en zal muzikaal worden opgeluisterd. Familieleden van de terugke rende militairen wordt ontraden naar Roosendaal te reizen. Een vlotte afwerking van de admini stratieve formaliteiten kan. als familieleden naar Roosendaal gaan, worden gehinderd. Na af loop van de ontvangst-plechtig heid gaan de militairen per bus huiswaarts; zij kunnen nog de zelfde dag hun woonplaats be reiken. en de nekwervels meer naar ach teren dan bij een mens. De heren A. Oost en A. Koffe- man, beiden amateur-biologen zijn van mening, dat de schedel een overgangsvorm is tussen die van mens en dier. De ouderdom kon door hen niet worden vastgesteld Zij zullen de hulp van terzake kundige geleerden inroepen voor een nader onderzoek. Blijkt de schedel inderdaad een historische vondst, dan zal deze in het vis serijmuseum worden tentoonge steld. De schedel is ongeveer 40 cm hoog en tamelijk breed. Schipper Kaptein zal de ko mende weken nog eens op de zelfde plaats gaan vissen. 's-GRAVENHAGE, 20 April. Tijdens de jaarvergadering van de 75 jaar geleden opgerichte Unie „een school met de Bijbel", die vandaag in Tivoli in Utrecht wordt gehouden, heeft de minis ter van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M L. Th. Cals een rede uitgesproken. Daarin deelde hij mee, dat de voorzitter der Unie, prof. dr. K. Dijk, benoemd is tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. In de namiddagzitting werden vele felicitatietoespraken gehou den, o.m. door wethouder dr. J. de Nooij namens het gemeentebe stuur van Utrecht, door magister Stokman namens de Eerste en Tweede Kamerfractie van de K.V.P. De heer H. W. Tilanus deed dit namens de fracties van de C.H.U. en namens de vereni ging voor Chr. Volksonderwijs. De heer J. Schouten feliciteerde namens de A.R. leden van de Kamers. De tweede voorzitter van de Unie dr. G. P. van Itterzon hield een herdenkingsrede, geti teld „eendracht bij verscheiden heid". LONDEN, 20 April. Het Britse linkse Labourlid Aneurin Bevan heeft vandaag machtige nieuwe bondgenoten gekregen in zijn strijd tegen het besluit van de Labourpartij om de herbe wapening van West-Duitsland te steunen. Een van de .grote Britse vak bonden de organisatie van het winkelpersoneel, heeft vandaag met bijna algemene stemmen aangedrongen op het stopzetten van de Duitse herbewapening De Noord-Ierse Labourpartij een afdeling van de Britse Labourpartij heeft verklaard dat het doorzetten van de bewa peningsplannen in Duitsland on der de huidige omstandigheden slechts een bedreiging voor de wereldvrede kan vormen. Het dagelijks bestuur van de Labourpartij hgeft met 16 tegen 9 stemmen de Duitse bewape ningsplannen gesteund, zii het onder zeker voorbehoud. Bevan verzette zich hiertegen en hij heeft zijn handen vrijge maakt door uit het dageliiks be stuur te treden. De resolutie van de vakbond van winxelbedienden werd inge diend door de algemeen secre taris. Allan Birch, uit naam van het dagelijks bestuur. Slechts twee van de 850 gedelegeerden stemden tegen de resolutie. Enige dagen geleden keerde ook de Britse coöperatieve partij zich tegen herbewapening van Duitsland. LONDEN, 20 April Vanmor gen heeft de bovenverdieping van het Grosver,or hotel in Lon den in de brand gestaan. Er zijn 15 kamers beschadigd. Het Grosvenor hotel bevindt zich naast het Victoria station. De brand ontstond in een vleu gel waar "een gasten logeerden. Er is niemand gewond. Het hotel telt zes verdiepingen. De bovenste werden ontruimd, doch in de eetzaal ging men rus tig voort het ontbijt te serveren. De brandweer kreeg hulp uit 'n onverwachte hoek. Er sprong een watertank op het dak De inhoud stroomde de kamers binnen, die in brand stonden. Het vuur was binnen de drie uur bedwongen. Op het Victoria station moes ten enkele treinen worden omge legd. door welke oorzaak ook LONDEN, 20 April. Drie bewoners van een Schots dorpje zijn vandaag als be loning als generaals in Lon den ontvangen. Zij hadden dit verdiend door 29 Ameri kaanse Sabre straaljagers, die nog slechts voor enige minu ten benzine hadden, veilig naar het vliegveld Prestwick te loodsen. Met het persoonlijk vlieg tuig van gen. majoor Francis Griswald kwamen zij van daag uit Prestwick naar Lon den en met dit toestel zullen zii ook mogen terugkeren. Het waren de 50 jaar oude miss Mary Cook, de beheer ster van het postagentschap in Skipness aan de kust bii Prestwick, John McGougan (59) en zijn vrouw. Op die stormachtige avond in November hadden zij er voor gezorgd, dat een radio baken bij hun dorp, dat nog niet van op een afstand be diend kon worden, kon wer ken. Via de radio had de leider van het squadron Sa- bres dringend om een radio baken gevraagd om hem naar Prestwick te loodsen. De luchtmacht belde miss Cbok. die op haar fiets sprong en zich naar het huis van Mc Gougan spoedde, die zich be reid verklaarde in geval van nood het station in te scha kelen. Mc Gougan was echter niet thuis en daarom renden miss Cook en mrs McGougan naar het radiostation, waar zij de schakels omzetten, zo als mr McGougan hen reeds vroeger voor geval van nood geïnstrueerd had. „Wij baden, dat wij het maar goed zouden doen", ver telde mrs McGougan. Dit was ook inderdaad zo en al de vliegtuigen ter waarde van ongeveer 12 millioen dollar, konden veilig landen. Hun voornaamste gastheer in Londen was de inspecteur- generaal van de luchtmacht, kol. A. R. MacMi'llan. Hun sight-seeing bestaat hoofdzakelijk uit winkelen, waarbij mr McGougan aan hobbelt achter de vrouwen, die de juiste schakelaar om gezet hebben. WIERINGERiMEER Tot adj. commies ter secretarie der ge meente Wieriiragermeer werd be noemd de heer B Hensen. De heer Hensen was voorheen wenkr zaarn op de secretarie der gem. Wierimgen. KROMMENIE - De 44-jarige Henik Koomen uit Zaandam, een in de Zaanstreek bekende biljar ter, is gistermiddag met zijm bromfiets teigen een personen auto gereden. Van de ernstige verwondingen is hij spoedig na de aanrijding overleden'. KOEALA LOEMPOER, 20 April. Broeder Symporian, directeur van het instituut van St. Xavier in Penang, is gisteren bij eeu aanval •van communistische rebellen op het vacantieoord van de broeders in de heuvels van Penang in de maag geschoten. Vanmorgen is hij' in het ziekenhuis in Koeaia Loempoer overleden. De 64-jarige broeder heeft bloedtransfusies gehad, doch deze mochten niet baten. De rebellen, tien in getal, vie len de bungalow aan, waarin 16 broeders van het instituut van St. Xavier de Paasvacantie door brachten. De communisten maak ten zich meester van drie geweren en munitie. Broeder Symporian, die afkom stig is uit Marseille, is 42 jaar 'bij het onderwijs op Malakka werkzaam geweest. Onlangs werd hem de palm van de Franse Academie voor de diensten welke hij aan het onder wijs op Malakka bewezen heeft toegekend. Zijn broer Henry, eveneens lid van de Congregatie, is directeur van een school in Telok Anson, in de staat Selangor. Men neemt aan, dat de com munisten het behalve op wapens ook gemunt hadden op de voed selvoorraden, die de broeders ge woonlijk meenemen naar hun vacantieoord in de heuvels van Penang. In een officiële bekendmaking werd gezegd, dat enkele van de rebellen de bungalow van de broeders omsingeld hadden, ter wijl anderen de keuken waren binnengegaan en de Chinese kok hadden vastgebonden. Een communistische wacht, die beneden aan de trap had postge vat, hield de broeders op de bo venste verdieping, die kwamen kijken wat er aan de hand was, in bedwang. Broeder Symporian, die ook poolshoogte kwam nemen, werd in de maag geschoten. De gewon de werd, begeleid door een dok ter en een priester, vier km over ruwe bergpaden naar het spoor station in de heuvels gedragen, vandaar hij met een speciale trein naar het ziekenhuis in de stad Penang werd gebracht. Daar overleed hij vanmorgen om twaalf uur pl. tijd. Een indrukwekkend „Porsche"- team van vijftien wagens sjast in de groep „Grand-Toerisme" langs de bergwegen van Frankrijk. Gatsonides rijdt in een New-Anglia deze Rallye. In zijn klasse zal het Alkmaarse echt paar Kokkes met Austin een geduch te concurrent zijn. De grootste kans hebbers schuilen o.i. onder de kleine wagens. Nu de Fiat T.V. 1100 vergun ning heeft gekregen in de normale seriewagenklasse te starten, is dit Fiat-product „zwaar favoriet". Ter wijl de Panhards in de allerkleinste klasse eenzelfde plaats innemen. Het zou kunnen zijn, dat het officiële D.K.W.-team, dat met de nieuwste seriewagen komt, de Panhards naar de kroon gaat stekerf. In die D.K.W.'s enkele Nederlanders: Jan Flinterman, Piet Knijnenburg en de Duitse kam pioen Walter Schlüter. Die komt niet voor niets naar de Rallye Dames voor! Verwoede strijd is ook te verwach ten tussen de vele damesteams, die ingeschreven hebben. Piet Nortier heeft altijd een zwak gehad voor Greetje Molander en de „zuurtjes auto" van Miss Dunham. Daarbij dit keer ook Nancy Mitchell, die duizend mannen te erg schijnt." Bjj voorbaat geslaagd. Zo zal deze Zesde Tulpenrallye weer door Europa trekken. Van Zondag tot Woensdagavond. Prac- tisch niet door Nederland. Want de vergunning tot het houden van één klassementsproef in Nederland werd door Rijkswaterstaat geweigerd „Misschien zullen onze kleinkinde ren beleven, dat de medewerking in eigen land is, zoals in Luxemburg, Frankrijk, Duitsland en België," zei Piet Nortier als troostwoord. Hetgeen te hopen is, want de organisatoren van deze Rallye, die internationaal een grote vermaardheid heeft gekre gen, verdient aller medewerking en nog meer. Al was het alleen maar voor de enorme good-will, die er voor ons lieve vaderland vanuit gaat. Maandagmorgen 5 uur wordt dus de eerste wagen gestart uit het Parc- fermé op de Nürbürg-ring. Dan be gint de eigenlijke Rallye. Misschien dat volgend jaar de aanlooproute kan vervallen. Het zou de Rallye als ge heel ten goede komen. We zijn er niet bang voor, dat deze gedachte nu al niet in het brein van de organisato ren zouden rondspoken Biljarttournooi Zaterdagavond werden de laatste partijen gespeeld van het Penthalontournooi in het Wapen van Haarlem te Alkmaar. Jan Peetoom uit Schagen werd win naar van het tournooi. Henk Hoogland, die de hele week aan de leiding was en deswege sterk favoriet was, Verspeelde zijn kans op de laatste dag. u -fc Hoogland moest in een partij in kader 38/2 de Uitgeester Brandjes, die sterk speelde, naast zich dulden. Hoogland, die aan vankelijk achterop was geraakt, kwam tegen het einde sterk naar voren, maakte een mooie serie van 85, maar faalde op drie caramboles voor 't einde. Brand jes maakte de partij uit en in de nastoot kwam Hoogland tot een zelfde prestatie. Brandjes versloeg daarna Wessels, maar moest in Peetoom zijn meerdere erkennen. In de beslissende partij van de avond tussen Hoogland en Wessels (38/2 kader) moest eerst genoemde met een kansloze ne derlaag genoegen nemen, waar door Peetoom winnaar werd. De uitslagen waren: Kader 38/2: Wessels 250 12 95 20.83 Hoogland 179 12 74 14.91 Brandjes 250 21 85 1.1.90 Hoogland >250 21 91 11.90 Kader 57/2: 150 129 Brandjes Wessels Peetoom Brandjes Eindstand: J. Peetoom G. Wessels H. Hoogland C. Brandjes 150 123 8 64 8 42 14 44 14 44 15 15 15 15 17 16 16 11 18.75 16.12 10.71 8.78 25.75 26.92 24.40 22.72 Aan de eindstrijd voor hei kampioenschap van het gewest „Het Noord-Westen" van de K.N B.B. eerste klüsse klein biljart libre 1953-1954, dat gehouden za) worden op 22, 23, 24 en 25 April onder leidnig van district „Den Helder" in café-restaurant „For mosa" in Den Helder, zullen de volgende personen deelnemen: J. Baas (Horna, Hoorn), district Westfriesland; N. v. Dijk (A.B.C.. Assendelft), district Zaanstreek: C. Hellingsman (Park Sociëteit. Haarlem), district Haarlem; J Hoek (K.O.T., Breezand-Anna Paulowna), district Den Helder H. Jongerius (Vriendenkring, Hil versum), district 't Gooi; H. Jon ker (De Ketser, Sint Maarten), district Schagen; N. Valkenburg (De Nieuwe Amstel, Utrecht), district Utrecht; P. Vilters (Plan- Zuid. Amsterdam), district Am sterdam; W. de Vries (De Oude Prins, Bergen), district Alkmaar. Er uzllen partijen worden ge speeld van 250 caramboles. MOSKOU. 20 April De 16e partij van de 'tweekamp om het we relidlksimpioen s dhap schalken tussen Botwininiik en Smyslov, waarin Botwironik met wit speel de, is na de 40 zet afgebroken,. Z.H. de Paus heeft de heer H Nelissen, uitgever te Bilthoven .benoemd toit Ridder 'in de Orde van Greigiorius de Grote. Deze on der schei dingst eik enen werden hem uitgereikt door Pastoor P.A Popma ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de heer Nelissen als kerkmeester.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 7