Alles kraak helder WC GE Smid je Verholen en de goudschat Wees zuinig (AAA. doe veel met ÖvWi 05/ Van ouds 3 de lekkerste dank zij Persil Alle drie van Vele ki Plattelandsvrouwen eten bij voorkeur natuurzuivere voeding... dus Planta! VEILIG! een flinke Boekhouder Henco gei I IORWIA Ook in onzen en halve ponden PARIJS, 22 Ap Alcohol reme< mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmsmsm 1^1 cle krant voor uw publiciteit HHD !\m\\\\m\m\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\m\\\m prima aardappelsproeimachine J Voor Duizenden guldens schade Houtworm en Mot soda kost U centen, spaart U guldens. HnmnHnBHK FACTURISTE- TYPISTE Fordson 5 c.w.t. bestelwagen Woningruil f50 gram Pagina 8Donderdag 22 April 1954 nomen, dat tij van de drie Wes de indruk ontst< van de eonferen Er zijn nog zov kwesties te regele: overleg tussen de 1 gend'heden, alsmedi besprekingen met I formele opening w a.s. is bepaald, die gaan. De belangrijk; geregeld moet wor< rol, welke commui bij de besprekingen Verder zijn er trent de organisatii fcrentie, welke in h de contact te Gen vertegenwoordigers ten en van Ruslanc ledig geregeld zijn. Een zegsman ve Press wekte de ine wel alle „technisch; de conferentie nog c Zo zouden de verte van de Grote Vier de vorm van de hebben vastgesteld, nog niet, of het ee bespreking zal woi conferentie met ee waarbij de spreker; senaar plaats neme Het grootste get bespreking van twei Tegen ziekt H-bomontph TOKIO, 22 April, moto, assistent-pre radiologie aan de u Okajama, in Zuii medegedeeld dat ali bestrijdingsmiddel radioactieve besmi gebrachte ziektever Dit is in eerste as toen drie manne van Hixosjima, dis waren geworden na van een atoombom 1 en die uit wanhoop drank waren gera; dat door radio-actie veroorzaakte ziektf als haaruitval, het zitten van het gebit vertonen van vlekk na hun overmatig volledig waren veri Dr. Jamamoto 1 bekend worden va staande, uit geheel ken om nadere in] vangen. Planta is lekkerder en gezonder! Mevr. G. Tromp, Nije Mirdum 2 (Fr.),beaamt dit graag: .Vroeger gebruikte ik zo min mogelijk margarine, omdat de smaak me tegen stond. Tot ik van deze en gene 't advies kreegprobeer Planta eens, die natuurzuivere plantenmargarine. Natuurzuiver, dus gezonder. En lekkerderDat bleek al gauw, toen ik een pakje Planta haalde en de 2-happenproef nameerst een hapje van een boterham met gewone mar garine erop, daarna van eentje met Planta. Een enorm verschil. Veel zuiverder, die Planta-smaak. En geloof me, dit verschil is er nog Nog steeds durft alleen Planta U te vragen: Neem de 2-happenproef. Een andere smaak? Voor Planta niet nodig! Want Planta smaakt al opvallend zuiverder. Planta geeft U natuurzuivere smaak, hoge voedingswaarde, iicht-verteerbaarheid. gewone margarine nateeurxeeivere Planta Het R.K. ZIEKENHUIS te GRONINGEN vraagt voor direct v\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\m I 136. De oplettende lezer zal wel hebben waargenomen, dat Smidje Verholen op het vorige prentje net zo min te zien was als de trouwe Jodocus. Dat kwam zo: zodra de dorre belastinggaarder door het pasgehakte gat naar binnen was geklommen, had de smid Jodocus een seintje gegeven en was hij er met hem vandoor gegaan, en nu vinden wij dit tweetal terug in het kleine knutselhoekje van Jodocus, waar deze zijn kleine zwakheden en liefhebberijen placht te betrachten „Nou geen gehuil en gejank meer, Jodocus", zei Smidje Verholen ferm. „Daar is geen enkele reden voor. Jij zult hier wel hebben wat ik zoek. Een mooi stukje hout heb ik nodig, een lineaal, een penseel en wat verf". „Daar kan ik u wel aan helpen, al geeft het niet veel", fluisterde Jodocus somber. „Blijkbaar is dit goedkope materiaal het enige, waar voor mijnheer Sijmen dus nog geen belangstelling heeft. Maar als hij eenmaal weet, dat ik het heb, dan verdwijnt het misschien ook gauw, en dat allemaal terwille van de arbeids- vrede...." „Je bent een akelige zwartkijker", zei de smid. „Help me nou maar liever inplaats van zo te zeuren. Wedden, dat ik de zaak in orde maak?" Maar Jodocus was een man van hoogstaande principes en daarom ging hij niet in op het voorstel tot wedden. Gehuld in een somber zwijgen assisteerde hij de smid en toen de twee mannen eindelijk klaar waren, hadden ze een fraai bord gemaakt, waarop met duidelijke letters te lezen stond: „Particulier museum, bezichtiging van de familiestukken op aanvraag, entree 1 kroon". „Kom mee, Jodocus", zei de smid. „Dit bord zetten we als de gesmeerde bliksem in de tuin voor de slotpoort. Het kan gemakkelijk, want zoals je ziet is de zon alweer op. We hebben blijkbaar de hele nacht gepraat en gewerkt. Oei, wat een dag...." „Ja", zei Jodocus. „Het lijkt wel of we in dit kasteel nooit meer aan een normaal leven toekomen". De trouwe herendiender haalde toen een grote hamer te voorschijn en zie, enige tellen later waren de smid en hij al bezig het bord aan te brengen naast de hoofdingang van het kasteel.... Alles wat gewassen moet worden, van dikke dekens tot tere tule gordijnen, komt weer helder en fris uit het veilige, milde Persil- sop. Géén bleken, géén boenen, géén toe voegen van zeep of zeeppoeder. Persil doet de was alleen. De weefsels hebben practisch niets te lijden en de kleuren winnen aan levendigheid. Het zachte, veilige reinigingspoeder in de handige, grote strooifles met een inhoud van 600 gram. W asbakken, pannen, houtwerk, aluminium en noemt U maar op, ATA reinigt alles zonder één kras na te laten. En het volle, donzige schuim van ATA is bij het naspoelen zó weer weggewerkt! Een werkbespaarder zonder weerga, want een paar handjes Henco om Uw was in de week te zetten scheelt U de volgende dag wel 50% werk. Al het vuil wordt 's nachts losgeweekt, zonder ook maar één vezeltje aan te tasten. Vereisten: R.K., leeftijd 2530 jaar, prac- tijk-diploma Boekhouden en diploma M.B.A. tevens behoorlijke kantoor-ervaring. Uitvoerige sollicitaties, uitsluitend schrifte lijk te richten aan het bestuur van het R.K. Ziekenhuis te Groningen. Op de enve loppe te vermelden: „Sollicitatie Boekhou der". „Al die gordijnen, mevrouw?" „Ja dienstmeisje. Dat moet. Mammie doet het ook. Dan zijn ze veel gauwer schoon endan spaart ze cent/es". „Centjes sparenmet soda? Daar snap ik niks van". „Ach suffia vraag het dan zelf aan je moeder. Je houdt toch zeker geld over omdat soda zo reuze goedkoop is!" TE KOOP: 8 m. sproeibreedte; voorzien van koperen pomp en 400 Liter tank JUURLINK, Slootdorp. Telef. 269—K2278. wordt jaarlijks aangericht in meubilair, textiel, piano's, enz., door Onze vacuumbehandeling garandeert U vol- I ledig succes bij de bestrijding dezer insecten VRAAGT ADVIES AAN DE HANDEL ALKMAAR - Kwakelpad 2 - Telef. 2917 v.h. Ontsm. Inr. van het Witte Kruis De kinderen zeggen het moeder .al na. Want zij kregen in de eerste plaats de extraatjes die van de sodacentjes werden gekocht. Soda is onmisbaar in ieder huis. Voor het in de week zetten van de was: soda. Voor de vaat: soda. Voor het grove werk: soda. Een echte Hollandse schoonmaak zou in deze dure tijd onbetaalbaar zijn, als soda de huisvrouw niet uit de brand hielp. Neem gerust de proef. Wees royaal met soda en kijk hoeveel U dat scheelt. Want.... Drie monteurs vt D. R. Munnike v Rixtel en L. J. va. bezig met het m gelden door het vervaardigd door begin van de mc hoofd dr. L. G. li Staten zal worde'i Washington, waa plekjes van deze daar echter niet de plaats te geve Het carillon te W> aandacht, dat dit Automobielbedrijf WILLEM SI u.aDT. Nassauplein 1, Alkmaar. heeft plaats voor Ook in staat ged. v. d. corr. te verzorgen. Soil, uitsl. schriftelijk aan bovengenoemd adres. Te koop aangeboden: In zeer goede staat, wei nig gelopen. Automobielbedrijf WILLEM SCHMIDT. Scharloo 6 - Alkmaar AlkmaarDen Helder Aangeboden in Den Helder vrije bovenwo ning, centrum; gevr. woning of ged. in Alk maar, goede stari'1 no 27652. bur. v. d. bl.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 8