Promoties en ontslagen Vakonderwijs kampt met enkele moeilijkheden Vijftig jaar getrouwd D.A.W. WON OPNIEUW DE ZWEMCOMPETITIE Stilzitten was er niet bij... Echtpaar Klaver-Hoeben viert 3 Mei gouden bruiloft Tinie Tenkink verbeterde kringrecord vrije slag leerlingenavond balletschool Alkmaarse vrijwillige brandweer Marktberichten Benoemingen Bisdom Haarlem AUTORIJSCHOOL MIDDELBEEK Tel. 4287' succes verzekerd Oudjes willen nog even overwippen naar Canada Maandag 26 April 1954 Pagina 3 Het was Zaterdagavond in het Zaanse Sportfondsenbad drukker be zet met zwemmers dan met publiek. Nu was dit ditmaal ook vrtf moeilyk, want alleen al uit Alkmaar waren meer dan honderd deelnemers opge komen. De opzet van deze zwemcompetitie: ook de mindere goden op zwemge- bied eens de gelegenheid te scheppen om te starten, is meer dan geslaagd, want feitelijk was hier sprake van een overbelast programma. Wat denkt u van 42 zwemmers op de 100 m. vrije slag heren en bijna 60 op de 50 m. vrije slag meisjes? Dit gaf aan leiding tot eindeloze reeksen series, die zelfs voor de clubgenoten de aan dacht deed verslappen, wat resul teerde in een zeer roezemoezig ge heel. Tine Tenkink van DAW zegevierde op twee nummers: de 100 m. rugslag dames en de 50 m. vrije slag meisjes. Op het eerstgenoemde nummer kwam zij uit tegen de Nereus-dames Elly Huisman en Han Teuthof, terwijl haar clubgenot Gerda de Waard de serie vol maakte. Al spoedig nam de Alkmaarse een kleine voorsprong, die zij allengs vergrootte. Tenslotte tikte zij aan in de nieuwe kring recordtijd van 1.21,9, hetgeen het peil van de beste nationale prestaties be gint te naderen. De jeugdige Elly Huisman legde met 1.25,2 beslag op de tweede plaats, gevolgd door Han Teuthof in 1.27,5 en Gerda de Waard in 1.29,7. De 50 m. vrije slag meisjes won Tine Tenkink in 33,2 gevolgd door Ina Bijleveld van Nereus, die in een voorgaande serie 33,6 had gemaakt. H. Ranshuizen van Neptunus bezette de 3e plaats in 34,8. De snelste Vlie gende Vissen-zwemster was Lies Berkhout, die met 39,aardig naar voren komt. Dubbele zege Ondanks het ontbreken van Boxem Slikker en de Jong, werd de 100 m. vrije slag een dubbele DAW-zege: Blankvoort won in 1.03,en J. Nie- rop Groot werd 2e in 1.05,4. T. Pauw van Nereus eindigde als 3e in 1.06,1. De Vliegende Vissen liggen deze lan gere afstanden nog iets te zwaar op de maag: Henk van Amsterdam en Rob Rietveld waren hun snelste mensen met resp. 1.20,2 en 1.20,3. De 100 m. schoolslag jongens werd een schitterende overwinning voor Cees Koeman van Nereus, die de mooie tijd van 1.21,9 maakte, gevolgd door H. v. d. Wall Bake, die met I.28,T. de Raat van Neptunus 0,8 sec. achter zi<?h liet. S. Terpstra van Vliegende Vissen was hun snelste man met 1.36,7. De 3 x 100 m. wisselslag estafette werd na lange tijd eens geen DAW- zege, nu hun snelste zwemmers niet aanwezig waren. De overwinning ging nu naar Den Helder, dat 3.46,3 maakte tegen DAK 3.51,6 en Neptu nus 3.53, De uitslagen van de overige esta fettes waren: 10 x 50 m. vrije slag dames: le Nereus 6.01,4, 2e Neptunus 6.25,5, 3e Vliegende Vissen 7.33,8. De DAW- Verkoop bouwgrond ALKMAAR De directeur van de N.V. Bouwkas N. Ned. Ge meenten heeft het gemeentebe stuur verzocht een perceel bouw terrein te mogen kopen gelegen op de hoek van de Talmastraat en de van Hogendorpstraat vooi de totaalprijs van f 3.791.25. Het college stelt voor deze grond te gen «enoemde prijs te verkopen. Eenzelfde advies geven B. en W ten aanzien van het verzoek van de heer A. Vos alhier, om bouw terrein te mogen kopen gelegen aan het Westerhoutpark, voo" de prijs van f 30.192. A.F.C.-nieuws Het eerste had. alle wind in de zeilen. DTS was zo vriendelijk van Texel te verliezen. Het 2de stelde teleur door met 01 van Limmen II te verliezen. Het 3de, dat verraste vriend en vijand door uit tegen Berdos een keurige 22 uitslag te behalen. Het 4de be haalde de volle buit, door met 13 over Foresters 3 te zegevie ren. Junioren A kon het niet bol werken in Volendam; de wijd- broeken bleven met 31 de meer deren. Jun. B behaalde een mon sterzege- Zeevogels B werd met 250 verpletterd. Arm C, met 02 moesten ze de eer aan Purmerend A laten. Jam mer, jongens. D nam hiervoor re vanche door Purmerend B met 3—8 te kraken. E wilde hiervoor niet onderdoen en klopte RKEDO B met 8—2. Bij de adspiranten wist A met 45 te winnen van WSV A; C verloor van Con-Zelo A met 34. F klopte St. Adelbert B met 21 en D wist LSW B met 13 te slaan. De klaverjassers verwachten we Woensdagavond 8 uur op de drive. Liefhebbers voor de Olym pische Dag kunnen zich vóór 3 Mei bij de secretaris opgeven. De kaarten dienen vooruit te worden betaald. Zondag a.s- om 2 uur: RKAFC I- Texel I. In verband met de te verwachten drukte, vanaf heden voorverkoop bij J. Smit. Nieuwe- sloot. Zegt het voort! Ad verterit ie» Een CORSET passend voor uw figuur koopt U bij ES- TRELLA, nooit te duur! Corsetspeciaalzaak Laat 140 6e h. v.a. R.K. kerk ALKMAAR Woensdag 28 April a.s. zullen de leerlingen van Anne Marie Kühne en Ma- rinus var. den Nieuwenhoff, we derom in het openbaar tonen wat zij onder serieuze en des kundige leiding hebben bereikt. Het programma ziet er zeer ver zorgd uit en vermeldt dansen oo muziek van Mozart, Schubert, Beethoven, Chopin en Tsjai- kowsky. Zij zullen worden bege leid door Jan Visser. ploeg werd gedisqualificeerd, wat hun de tijd van de slechtste ploeg op leverde. 5 x 50 m. vrije slag jongens: le DAW 2.40,2e Nereus 2.51,4 en 3e Neptunus 2.54, 3 x 50 m. wisselslag meisjes: le Nereus 1.59,2e DAW 2.03,en 3e Neptunus 2.07,8. Vliegende Vissen maakten 2.18,4. 3 x 100 m. balzwemmen dames: le DAW I 3.52,2, 2e Nereus I 4,00,4 en 3e DAW II 4,04,4. Het resultaat van deel drie was, dat Nereus de eerste plaats bezette met 1747,8 punten, gevolgd door DAW met 1816,9, Neptunus met 1818,3, Den Helder met 2044,3, Vliegende Vissen met 2085,5 en De Ham met 2149,9 punten. De eindstand was daarmee gewor den: le DAW met 5493,6 punten, 2e Nereus met 5522,6, 3e Neptunus 5854,3, 4e Den Helder 6255,2, 5e Vliegende Vissen 6528,3 en 6e De Ham 6781,1. (Advertentie) Goede Behangsels GB° Gunstig Beoordeeld gB Gauw Besluiten en """vandaag nog even de belangrijke GB-behangsel- collectie 1954 ter inzage vragen. Vervoeradres verplicht ALKMAAR. Door de Wet Autovervoer Goederen, welke op 15 Februari j.l. in werking is getreden, is o.a. het gebruik van het officieel-goedgekeurde ver voeradres verplicht gesteld als mede de heffing van 0.10 aan- tekengeld per adres zowel voor geleverde als afgehaalde goede ren en te innen door de bestel huishouder of vervoerder. Men zie verder de desbetref fende advertentie. Gemeentebestuur ontvangt Rotarians ALKMAAR. Vrijdag j.l. heeft he Alkmaarse gemeentebestuur de eerste congressisten die Alkmaar ter gelegenheid van haar 700ste verjaar dag als congresstad hebben gekozen, officieel in het Stedelijk Museum ontvangen. De ontvangst vond in het museum plaats omdat men thans be zig is in de raadszaal een nieuwe vloer aan te leggen. Het waren de deelnemers aan de landdag van de Nederlandse leden van de Rotarian International, wie deze ontvangst ten deel viel. Burge meester Wytema noemde het jaar van Alkmaar's victorie het beginjaar der democratische vrijheden, die hij ook in de doelstelling van de Rota- ry-beweging belichaamd zag. De burgemeester sprak de hoop uit dat de congressisten in Alkmaar iets zouden vinden van de Hollandse geest van vrijheid en zelfstandigheid, van de geest van dienstbaarheid ter- wille van hogere idealen. De gouverneur van het 66e district van de Rotary-beweging dankte de burgemeester voor zijn woorden en het gemeentebestuur voor deze of ficiële ontvangst. ALKMAAR In de Dinsdag j.l. gehouden vergadering van B. en W. werd op advies van de commandant van de Brandweer besloten tot de volgende promoties bij de A.V.B.: In de vacature van de heer J. v. d. Idsert, die in December 1952 in verband met de benoe ming van een adjunct-brand meester met nóg drie Hoofdlie den en alle manschappen van het Laddercorps zijn ontslag had in gediend, werd tot hoofdbrand meester benoemd K. Hartog, brandmeester van het corps „Kwiek". Tot brandmeester werd bevorderd D. Bokweg uit Oter- leek: de brandweerlieden P. J. van Kessel uit Limmen en C. J. de Graaf van het corps „Burger plicht" werden bevorderd tot adjunct-brandmeester. Aan A. J. de Swart, brand meester van het corps te Lim men en de brandweerlieden N. J. Kaal en G. Stroomtoerg van het Laddercorps werd op hun verzoek ontslag verleend. Boze tongen beweren, dat de terugkeer van de in verband met het Laddercorps-conflict uitge treden brandweerlieden thans wel als uitgesloten kan worden beschouwd. De in alle toonaarden en gedurende de 15 maanden dat dit conflict duurt, bij herha ling door de burgemeester na mens B. en W. afgelegde verkla ring, 'dat „de brug openstaat" en dat hierbij niemand van de uit- getredenen a priori is uitgesloten, mag echter doen verwachten, dat op deze woorden uiteindelijk wel eens de daad zal volgen. Wij kunnen ons n.l. niet indenken, dat het college van B. en W. zich in deze door de leiding van de Brandweer de wet zal laten voor schrijven. Wij vernemen nader, dat het in de bedoeling ligt, in de nabije toekomst weer te voorzien in de reeds jaren bestaande vacature van adjunct-commandant bij de A.V.B. Verwacht wordt, dat de oud-Hoofdbrandmeester, de heer J. v. d. Idsert in deze functie zal worden 'benoemd. Benoeming SOHOORL Het hoofdbestuur heeft benoemd tot onderwijzer aan de St. Petrusschool alhier met ingang van 16 Juni a.s. de heer P. J. v. d. Hulst te Krom- MAANDAG 26 APRIL 'T GULDEN VLIES: Ruys-en- semble met „Escapade", 4de Abonnementsvoorstelling serie B, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Bijeenkomst Automobieltech- nische Club, 8 uur. Feestavond Ned. Biljartbond, 8 uur. Bioscopen: HARMONIE: „De blauwe garde nia", 18 jaar, 8 uur. VICTORIA: „Het mysterie van de nacht", 18 jaar, 8 uur. CINEMA: „Een vrouw wist te veel", onbekend, 8 uur. REX: „Puntje en Anton", a.l., 2.30 en 8 uur. DINSDAG 27 APRIL 'T GULDEN VLIES: Propagan- da-avond R.K. Middenstands vereniging, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Cabaretavond voor de K.A.V., 8 uur. BIOSCOPEN: Voorstellingen als Maandag. Waterstanden: Dinsdag: hoog water 0.10 en 12.25 uur; laag water 6.05 en 18.10 uur. Alkmaar wint prijs in Steentjesactie ALKMAAR In de bliksem- loterij ten bate van de bouw van een gedachteniskerk op de Greb- beberg heeft de heer P. Panne keet, sigarenwinkelier op de Laat. een gelukssteentje getroffen. Hij won een sigarenkoker. TWEE AANRIJDINGEN ALKMAAR Zondagmiddag ontstond er een aanrijding tussen een autobus van de Naco en een personenwagen op de Oudegracht hoek Zilverstraat. De personen auto reed over de Oudegracht in de richting van de Koorstraat en de. bus kwam uit de Zilverstraat. De bestuurders merkten elkaar te laat op en de bus reed tegen de linkerzijde van de personenwagen op. De personenwagen werd zwaar beschadigd, de bus werd aan de voorzijde ingedrukt. Eveneens Zondagmiddag ont stond er een aanrijding op de hoek van de Houttil en de Markt straat. Een auto reed over de Houttil in de richting van de Ka naalkade en uit de Marktstraat naderde een bromfietser. Deze laatste botste tegen de auto op. Zijn bromfiets werd vrijwel to taal vernield. Persoonlijk kwam de bromfietser er goed af. Dames van Jt1 ranse Katli. Actie bezoeken ons land ALKMAAR. Een vijftigtal dames en meisjes van „La Ligue Feminine d' Action Catholique Francaise", de Franse vrouwe lijke Katholieke Actie, maken momenteel een rondreis door heel ons land. De laatste dagen logeerden de dames op de Volks hogeschool in Bergen. Zij brach ten o.a. een bezoek aan het bu reau van het Witte Kruis in Alk maar. Zij uitten haar grote waar dering voor deze organisatie, wier gelijken men in Frankrijk totaal niet kent. Zij brachten ook een bezoek aan de abdij der Norbertijnen in Heeswijk. Door verschillende excursies en ver scheidene lezingen krijgen de da mes een uitstekende indruk van ons land, waarvan zij de grote charme hogelijk waarderen. Gyminastiekver. D.I.O. BERGEN Voor de turnavond van de dames boven de 25 jaar die Dinsdagavond van 8.30 tot 9.30 uur in gymnastiekzaal van de Eerw. Zusters Urselinen aan de Loudelsweg worden gehouden, heeft de vereniging de beschik king gekregen over een piano. Met deze pianobegeleiding zal de bekende prettige sfeer aanmerke lijk verhoogd worden. St. Jan voor het voetlicht BERGEN Donderdagavond voor de K.A.B. en Vrijdagavond voor haar donateurs geeft St. Jan voor de laatste maal in dit sei zoen een opvoering van een ko mische thriller onder de titel „Boeven en madeliefjes". Steentjesactie had succes BiERGEN De steentjesactie in de parochie is een succes ge weest. Nog voor het begin van de laatste H. Mis waren alle 3000 steentjes geheel uitverkocht. Bij de vorige spijkeraotie werden er 2700 verkocht. Dit zijn er dus niet alleen 300 meer, maar relatief berekend is dit nog hoger, omdat de spijkers 2 voor een kwartje en de steentjes tegen betaling van 1 kwartje per stuk verkrijg baar waren. Jongerengemeenscliap BERGEN Woensdag a.s. geeft de jongerengemeenschap voor de laatste maal op veelvul dig verzoek een balavond. Gezien de uitstekende leiding van het bestuur van de J.G. en de goede harmonie die er op de vorige avonden heerste, belooft hei. we derom een gezellige avond te worden. Jongens en meisjes zijn van harte welkom. Onder voorzitterschap van ir. C. Keesman uit Alkmaar is Zaterdag te Medcmblik de 46ste jaarverga dering gehouden van de Vereni ging tot bevordering van het Vak onderwijs in Westfriesland. TVa een officiële ontvangst ten stad- huize vergaderde men in „Het Wapen van Medemblik". Ir. Keesman herdacht wijlen de heer M. Tuinman uit Schagen, die in het hoofdbestuur is opgevolgd door de heer W- J. Dirkmaat uit Alkmaar, die tevens als penning meester werd gekozen. Zowel uit het openingswoord van de voorzitter als uit de jaar verslagen van de administrateur, de heer J. E. Terra van Wognum en de directeur-controleur, de heer H. M. Punthöler uit Enkhui zen, bleek wel, dat de zo nuttige instelling van „Vakonderwijs" met verschillende moeilijkheden te kampen heeft. Met name blijft de bezetting van de Avondleken scholen zorg baren. In October 1953 moesten de scholen van Wog num en Wervershoof worden op geheven (dit laatste zeer ten ver- driete van het ere-lid, de heer Vertelman, zoals later uit diens opmerkingen bleek). Er is nu te Spanbroek een centrale school ge sticht van de afdelingen Hoog woud. Spierdijk en Wognum, die 25 leerlingen telt. De leerlingen van Wervershoof zijn verdeeld over de scholen van Hoogkarspel en Medemblik, welke laatste, evenals de scholen van Texel en Wieringermeer, tot het minimum is gedaald van het leerlingen aantal dat nog voor subsidie in aanmerking komt. Castricum staat er met 32 leerlingen nog het beste voor en we zijn geneigd om aan te nemen dat dit mede een gevolg is van de aanpassing die hier aan de eisen van de tijd wordt beproefd. Men zoekt er nl., zoals ir Keesman mededeelde, nau were aansluiting bij wat elders in de bedrijfsscholen van de in dustrie geschiedt en onderzoekt ook wat er door aanvullende cur sussen bereikt zou kunnen wor den t.a.v. de vereisten voor het middenstandsdiploma. Er is ook een streven via deze school het diploma landmachinist gemakkelijker te doen halen. Het bestuur van „Vakonderwijs" zal zich binnenkort ernstig gaan be raden over wat er te doen staat om de animo voor de scholen te verhogen. Een geduchte hinder paal is daarbij ook, dat in het schoolprogramma, dat voor ver goeding in aanmerking komt, te weinig uren kunnen worden 'uit getrokken voor het algemeen vor mend onderwijs, de lessen in meetkunde en algebra etc. Een volgende moeilijkheid be treft het mede door „Vakonder wijs" bestreken terrein van het leerlingenstelsel, waarop ook lan delijke stelsels werkzaam zijn. Met dat voor het schildersbedrijf is de samenwerking uitstekend Hoofdcontroleur Lammers kwam daarop nog eens de nadruk leg gen. Het is zelfs zo dat het schilders- einddiploma van „Vakonderwijs" kan worden gelijkgesteld met dat van het landel'jk leerlingstelsel, en dat betekent voor de gediplo meerden 4 cent uurloon méér. Met de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijven was het contact tot voor kort nog niet zo vruchtbaar, maar ook hier is gelukkig een zeer bevredigende oplossing in zicht. In totaal waren er dit jaar 190 leerlingen-contractanten, waarvan 104 voor de 2-jarige B- opleiding, die vooraf het volgen van 'n ambachtsschool veronder stelt. Het aantal B-contractanten neemt gelukkig telkens toe. Het leerlingstelsel is ook voor hen van grote waarde, omdat ze op school het tempo van de werkplaats niet kennen. Er werden 78 leerlingen voor het eindexamen opgeroepen, waarvan er 3 niet verschenen en 10 niet slaagden, mede een bewijs dat de eisen hoog gesteld blijven. Hetzelfde geldt voor de teken- scholen, waar slechts 35 van de 57 candidaten het einddiploma verwierven. Er waren 12 herha lingen voor de theorie- en 7 voor de tekenvakken; 3 candidaten zakten totaal. Het over 13 afdelingen ver deelde ledental van de vereniging (Langedij'k is met 89 de grootste, Schagen met 20 de kleinste) daal de van 720 op 709. De heren A. Glas, Benningbroek, M. Franke te Spanbroek. J v. d. Vlies, Texel en J. Mathot, Bovenkarspel, wer den in het hoofdbestuur herbe noemd. In zijn jaarverslag wijdde de heer Terra woorden van nage dachtenis aan wijien de heer C. van Rootselaar van Wervershoof, die zich ook voor „Vakonderwijs" vele verdiensten heeft verworven. Wat de toekomst betreft, heeft ir. Keesman er nog op gewezen, dat er met name ook in de bouw vakken voorlopig nog volop werk in het verschiet ligt. zodat het vol komen verantwoord blijft vak lieden op te leiden. Na het wo ningbouwprogramma komt im mers de krotopruiming aan de beurt en ook het toenemend ver keer en de industrialisatie zullen meer werkgelegenheid scheppen, dan men nu nog kan overzien. Speciaal is er een ontstellend gebrek aan goede metec< laars. Het nationale product dat baksteen heet, is nog lang niet door montage verdrongen, maar bet eist dan ook verwerking door kundige handen en niet van ste- nenstapelaars. Aan de verschillende jury-rap porten ontlenen wij nog. dat het tekenen van letters en cijfers nog wel wat te wensen overliet, even als de maatvoering bij het werk van de timmerlieden. De volgende jaarvergadering zal in Hoogwoud worden gehouden, met een ten toonstelling in het Dorpshuis. De vergadering werd bijge woond door een groot aantal ge diplomeerde leerlingen, die na het vermaan van ir- Keesman „denk niet dat je er nu bént. Blijf op je vak studeren", uit handen van de heer Punthöler hun diploma's in ontvangst namen. Voor hun na men zij naar onze krant van Za terdag verwezen. Verkeersongeval bij gemeentehuis HEILOO Zondagmorgen ca. 10 uur deed zicih wederom een verkeersongeval voor, dat geluk kig nog goed afliep. Een file auto's, uit de riohtjng Limmen, passeerde de booht bij het ge meentehuis toen de eerste auto afremde om het parkeerterrein van de Rustende Jager op te rij den. De er aohter rijdende mo tor zag dit te -laat, probeerde nog weg te komen, doch dit werd door een tegenligger verhinderd. Hij was derhalve gedwongen tegen de voor hem rijdende auto aan te rijden. Hij kon echter na de aanrijding zijn weg vervolgen, zij het met een beetje ingedeukte motor. Motor botste tegen auto HEILOO Zaterdagavond om streeks half negen ziin de motor- riirier S. uit Amsterdam en zijn echtgenote od de duo z:er ern stig gewerd ton een aanrüding aan de Rijksstraatweg nabij de kruising Waunoeziersla'an en Krommelaan. De hp°" S. uit de Deemster wilde de Warmoeziers- laan inrijden toen uit tegenover gestelde richting een auto nader de. welke ook deze laan wilde inrijden. D» heer S. wachtte rus tig af tot de bestuurder de War- moe.zierslaan inreed en stak ziin richtingaanwijzer uit om dezelfde weg te gaan. Van de richting Limmen naderde eclhter met gro te snelheid Dr. J. uit Alkmaar. De heer S «topte wederom, doch oo het zelfde moment naderde de motorrijder S„ passeerde de auto van de heer S. en reed te gen de in volle vaart komende auto van Dr. J. aan De «evolgen waren ontzettend. Mevr. S. werd van de motor geslingerd en bleef midden oo de Straatweg liggen, de heer S. kwam met z'n motor onder de auto terecht, welke oractisch geheel vernield werd. Wonder boven wonder leefden de heer en mevr. S. beiden nog. Dr. Hoolwerf verleende de eerste hulp en liet beide zwaar gewon den per ziekenauto naar het zie kenhuis vervoeren. De auto van Dr. J'. is per 'kraanwagen weg gesleept. LANGEDIJK, 26 April 1954. 3900 kg peen B 21.60—22.80, C 13.4014.20; 6600 kg rode kool 14 24; 2500 kg bieten A 5.706.80; 1500 kg uien 2.503.40, grove II 2.903.40; 500 kg witlof I 60, II 51. WARMENHUIZEN, 26 April. Bieten 5.30; rode kool 11.90; peen C 13: rabarber 15. NOORDSCHARWOUDE, 24 April. 13.000 kg uien 2.60—8,10, grote 3 5; 2500 kg kroten A 5.707.60; 55.000 kg peen B 14.1024.40, C 9.5016.60, D 6.60—8.90; 310.000 kg rode kool 9.7026.20; 7500 kg gele kool 12.10—28.20; 290.000 kg deense witte kool 6.1019.60; 3000 kg witlof I 6063, IB 5867, II 55—57, IIB 52—57, III 41—49, stek 24—47. NOORDSCHARWOUDE, 26 April. 500 kg uien 5.60; 3000 kg kroten A 5.20—5.40, B 4; 7000 kg peen B 20.70—23.60, C 9.90—13.60, D 7.20; 18.000 kg rode kool 11.40 24.90; 2500 kg gele kool 16.00 18.80; 52.000 kg deense witte kool 6.9018.20; 500 kg witlof I 59, IB 54—56, IIB 47, III 49, stek 25—47. AVENHORN, 24 April 1954. 3500 kg deense witte kool 6.50 12.00; 15.000 kg grove uien 24, gewone 2.6(4—5.20; 20.000 kg ron de bieten I 56, II 45.30; 16.700 kg witlof I 62111, II 5890, Hl 49—55; 106.000 kg peen II 17.50— 23.60, III 12.50—15.40, IV 8.50—12; Peen NVE II 5—8, III 5—7.60, IV 57.80, Veevoer: 7000 kg biet 2.70; 5000 kg peen 2.804. MEDEMBLIK, 24 April 1954. 16.650 kg ronde bieten A 55.70, B 4; 7.500 kg lange bieten A 5— 5.10, B 4; 27.400 kg breekpeen B 22.30—23.20, C 16.30—17.10, D 10.80—12.10; 900 kg uien middel 6.30—6.40, grof 5.90; 12.100 kg wit lof I 58—84, II 42—60, III 18—43; 1.200 kg rode kool 21.50. Veemarkt Alkmaar ALKMAAR, 26 April 1954. 160 vette koeien 600—1350; eerste kw. 2.80—2.90 .p. kg; tweede kw. 2.602.80 p. kg; overige soorten 2.402.60 p. kg; 260 nuchtere kalveren 3075; 6 schapen 100' 130; 250 varkens zware 1.80 1.92 p. kg. BERGEN. Op Zondag 2 Mei a.s. hoopt het echtpaar W. Klaver-D. Kla ver-Keizer de dag te herdenken dat het voor 50 jaar gelijk met een broer van de bruidegom in het huwelijk trad. Na een leven van noeste arbeid genieten beiden reeds 7 jaren van hun welverdiende rust in een huisje in het unieke Merelhof. Hun huwelijk werd gezegend met 12 kinderen, waarvan zij er vier ver loren, resp. in de leeftijd van 8, 13, 18 en 23 jaar. Vader Klaver, die 75 jaar en nog zeer kwiek is, vond steeds zijn groot ste liefhebberij in jagen en de omgang met paarden, in fokkerij en draverij. Helaas laat de gezondheid van zijn vrouw het niet toe, dat hij veel aan zijn liefhebberijen kan doen. De bruid is 71 jaar en heeft het de laatste vier jaar te kwaad met haar gezondheid; zij is vorig jaar nog zeer ernstig ziek geweest. Hoewel niet vlug meer te been, is haar geest nog zeer helder. Haar liefhebberij is het breien en naaien voor haar 7 ge huwde kinderen. Hun activiteit begon op de huur- boerderij in Callantsoog waar ze met hard werken (moeder melkte, als dit nodig was) het bedrijf in twee jaar tijd van 11 tot 27 koeien opwerkten. Door dit succes konden zij een boerderij kopen met 40 ha grond in 't Zand. De hierop volgende periode van 13 jaar is wel de meest bewogen tijd geweest in hun leven. Hier be gonnen met 16 koeien, werkten zij het bedrijf op tot 27 melkkoeien en 60 schapen. Maar de tijden waren niet rooskleurig en ze konden on danks hard werken niet verder voor uit komen. Een bloembollenhandelaar uit Hil- legom bood hen aan bloembollen te kweken In aangenomen werk. Dit werd een enorm succes. Het was de gouden bollentijd en door uiterste in spanning van heel het gezin, kregen zij nog 2 boerderijen met elk 40 ha grond onder beheer voor het planten van bollen. Ze verkochten de boerde rij aan de kweker, doch konden er blijven wonen en verkochten het vee. dat zeer weinig waard was. Zo kon den zij zich geheel en al wijden aan de bollen en zo gebeurde het, dat zij met 13 paarden en 90 man personeel werkten. Maar de kansen keerden en het was gebeurd met de bloembol len. Daarna konden zij een boerderij huren in de Langereis-Winkel en gingen daar opnieuw boeren, de tij den waren nu beter en zij brachten Bromfietser verloor maeht over stuur HEILOO Een kwartier tevo ren was dr. Hoolwerf gehaald bi.i een ongeval aan de Straatweg ter hoogte van de Willibrordus Stichting. De heer L. uit Bever wijk kwam met zijn bromfiets te vallen en liep vermoedelijk een lichte hersenschudding op. Hij is per ziekenauto naar zijn woning vervoerd. Kla verj as-drive in Spoorzicht HEILOO A.s. Dinsdagavond houdt de klaverjasclub „Spoor zicht" een open drive bij de heer Vader. Aanvang 8 uur. in korte tijd het bedrijf tot grote boerderij gingen zij rusten en droe- bloei. Na 17 jaar arbeid op deze gen het bedrijf aan 2 zoons over. In het verenigingsleven is de heer Klaver zeer bekend. Hij was 20 jaar Armmeester in 't Zand, oprichter van de Melkfabriek „De Onderneming" in Callantsoog en tevens penning meester mede-oprichter van de pa rochiekerk, behorende bij het Fran ciscanerklooster te Nieuwe Niedorp; hij werd er tevens kerkmeester. W eersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond: AANHOUDEND DROOG! Droog weer met over het algemeen weinig bewolking. Overwegend matige wind tussen Noord en Noordoost. Vannacht hier en daar lichte nachtvorst. Morgen ongeveer dezelfde middag- temperaturen. Z.HExc. de Bisschop van Haar lem heeft op zijn verzoek om ge zondheidsredenen eervol ontslag verleend aan de Z.Eerw. Heer L. v. d. Griend, die Rector was van het St. Bernardus-gesticht te Sas- senheim, tot Rector aldaar is be noemd de Weleerw. heer H. C. Roozentourg, 'die kapelaan was te Wassenaar (Goede Herder). Tot Conrector van het St. Aloysius- gesticht te Den Haag is benoemd de Z.E Heer P. J. M. Matthijsen, tot kapelaan te Voorburg (O.L.Vr. Hemelvaart) Ph. A. Harding, die kapelaan was te Bodegraven. Tot Diocesaan Hoofdaalmoeze nier van het gehele Katholieke Jeugdwerk in het Bisdom Haar lem, Diocesaan Aalmoezenier van de Kath. Jeugdraad in het Bis dom Haarlem, Diocesaan Aalmoe zenier van de Ned. Kath. Jonge ren Beweging (Jonge Vrouwen en Jonge Mannen) in het Bisdom Haarlem, Diocesaan Aalmoezenier van de Kath. Middenstands Jon geren (meisjes en jongens) in het Bisdom Haarlem en Diocesaan Directeur van de Kath. Actie der Jongeren in het Bisdom Haarlem de Z E. Heer H. Brans, Brouwers gracht 24, Den Haag; tot Diocesaan Aalmoezenier van de Vrouwelijke Jeugd boven 17 jaar in het Bisdom Haarlem, Dio cesaan Aalmoezenier van de Land- en Tuinbouw Jongeren (meisjes en jongens) in het Bis dom Haarlem, de Z.E. Heer P. J. M. Matthijsen, Brouwersgracht 24, Den Haag; tot Diocesaan Aalmoezenier van de Kath. Arbeiders Jeugd (meisjes en jongens) in het Bisdom Haar lem de Z.E. Heer A. Huijboom, Stadhouderskade 55, Amsterdam; tot Ass- Diocesaan Aalmoezenier van de Kath. Arbeiders Jeugd (meisjes en jongens) in het Bis dom Haarlem Th. Naastepad, Haarlemmerhouttuinen 49, Am sterdam; tot Diocesaan Aalmoezenier van de Vrouwelijke Jeugd (beneden 17 jaar) in het Bisdom Haarlem, Diocesaan Aalmoezenier van de Ned. Gidsenbeweging en het Meisjesgilde in het Bisdom Haar lem de Z.E. Heer H. Tujn, R.K. pastorie te Naaldwijk: tot Diocesaan Adviseur van de Ned. Kath. Sportbond in het Bis dom Haarlem (meisjes en jongens) de Z.E. Heer W- Grimbergen, Toussaintkade 43, Den Haag; tot Diocesaan Directeur van de Kath. Actie voor de Vrouwen in het Bisdom Haarlem, waarn. Dio cesaan geestelijk adviseur van de Kath. Arbeiders Vrouwen (KAV) en het Gilde (Kath. Vrouwen Be weging) in het Bisdom Haarlem, de Z.Eerw. Heer J. Kraakman, P. Gabriëlstraat 30, Den Haag. (■Advertentie! Door instructie met nieuw leswagens Meldt U nog heden aan! BURGERBRUG De schone Meimaand schijnt ook vijftig jaar geleden al bij uitstek de maand te zijn geweest, om in 't huwelijks bootje te stappen, het voorjaar heeft zijn wilde streken verloren en de lente maakt de natuur op zijn allermooist. Hoe het ook zij de meeste bruiloften worden in en rond Mei gehouden. Op Maandag 3 Mei heeft ook Burgerbrug de eer van een gouden bruidspaar te her bergen. liet zijn de heer en mevrouw P. A. Klaver en M. Klaver Hoeben. Zonder twijfel onder zeer gro te belangstelling zullen zij het feit herdenken, dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Het gouden echtpaar heeft name lijk behalve ontelbare vrienden en kennissen negen kinderen, 68 kleinkinderen en zelfs al drie achterkleinkinderen, waarvan 1 in Canada. Want de kinderen zijn overal heen uitgezworven en de oudste emigreerde naar Canada. De energie en pioniersgeest heb ben zij geërfd van hun ouders. Ondanks hun hoge leeftijd (79 en 72 jaar) doen zij ook nu nog hierin voor hun kinderen niets onder. Zij hebben namelijk het mooie plan, om de kinderen in Canada nog eens een bezoek te brengen. Beiden zijn gelukkig nog goed gezond. Vijftig jaar geleden begon P. A. Klaver als boer in St. Maar tensbrug, waar hij vier jaar bleef, hierna heeft hij 22 jaar lang geboerd in de Cijns bij Scha gen tot hij tenslotte is -terecht gekomen in Bur.ger.brug, waar hij het wat gemakkelijker ging ne men. Hij is hier nu al 24 jaar. Ook voor de gemeenschap heeft hij zich geweerd. Onder meer is hij een tijd armmeester geweest. Van zijn kinderen heeft hij veel plezier beleefd: acht zijn er getrouwd en een is in het kloos ter getreden. Van zijn kleinkin deren zijn er vier priester ge worden. Op 3 Mei zullen zij eij geheel Burgerbrug het feest mee vieren.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3