Tulpenrallye vanmorgen op Nurburgring gestart Door overwinning op K.G.B, behaalde S.E.W. de titel Vilters greep biljarttitel door falen van Jongerius Het doen en laten der eerste klussers H.S.V. KLOPTE A.D.O. '20 IN SLECHTE WEDSTRIJD Het grote avontuur is begonnen Duizenden belangstellenden bij vertrek uit Scheveningen Geel-Zwart meester op eigen terrein Alkm. Boys won van O.V.Y.O. D.T.S. kreeg geen voet aan de grond Beslissing viel na de rust Gewestelijk kampioenschap kreeg spannend slot J.V.C. klopte Vrone Pagina 6 Maandag 26 April 1954 (Telefonisch van onze sportredacteur) Nürburgring, Maandagmorgen Het doek voor de zesde Internationale Tulpenrallye is vanmorgen om vijf uur-nul opgehaald. Raich Wilkins, correcte Engelsman in hart en nie ren, genoot de eer als eerste de gaspedaal van zijn Jaguar in te mogen drukken en 't product van Yan Appleyard (dit jaar door omstandigheden niet van de partij) de weg op te sturen naar Saarbrück'en en dan verder Zuidwaarts 't grootse Rallye- avontuur tegemoet. Na Brussel, waar twee jaar geleden de tomatensoep in de Royal Autoinobielclub zo heerlijk smaakte na Spa met zijn lievelijke dorpsplein en de volijverige auto enthousiastelingen, die daar de leiding van het werkelijke vertrek van de Tulpenrallye in handen hadden, dus thans de Nürburgring. Tournooiveld van de meest beroemde coureurs ter wereld. Het decor verandert, de lijst der deelnemers verandert, de in houd van de Tulpenrallye veran dert, maar de leiding verandert niet- Want .terwijl de organisatie van deze rallye nog in volle gang was, zat Piet Nortier al met zijn gedachten bij de volgende. De zevende. Want ziet U. die aanloop route van zo'n slordige vijfhon derd kilometer begint zo langza merhand een blok aan het been te worden. Men moest rekening houden met de traditionele (vele) Engelse deelnemers om in eigen land te willen starten, maar nu gisteren meer dan de helft van dit achtenswaardige gezelschap hun auto's in Scheveningen op gang brachten, zal Piet Nortier misschien volgend jaar reeds een rallye brengen zonder die kilo meters. die alleen maar dienen om de deelnemers naar het punt te brengen, waar de eigenlijke start plaats zal vinden. En dan kan Nortier een rallye brengen, waar de meest verwende rijder zijn genoegen in kan beleven. Dan We zijn dus gisteren gestart op zeven plaatsen in Europa. Tien equipes uit Bern, dertien uit Brussel, vijf en twintig uit Ham burg, zestien uit Londen, elf uit München, twaalf uit Parijs en Een harde wind van doel tot doel was wel de belangrijkste fac tor in deze wedstrijd, waarin te veel op spel stond. De thuisclub heeft echter dui delijk bewezen, dat ze met deze wind 't beste raad wist, want ook tegen wind bleef 't heiligdom van keeper Korteland niet voor door boringen gespaard. Geel-Zwart begon overdonde rend. Reeds na 5 min. gaf de zwoegende en veelbelovende Slij- kerman doelman Korteland met een ver en onhoudbaar schot 't nakijken (1—0). De thuisclub bleef evenwel aanvallen en tot driemaal toe werden de Callants- oogers door de jonge actieve voor hoede der geelhemden zó in het nauw gedreven, dat ze hun doel slechts ten koste van hoekschop pen schoon konden houden. Dit was slechts uitstel van executie, want de eerste corner van Baltus was zó zuiver, dat slechts een kort tikje voldoende was voor een tweede doelpunt (20). Toch wisten het de Zandtemers voor de rust niet verder te bren gen en de schaarse uitvallen der withemden waren zo veelbelovend dat ze met vol vertrouwen aan de tweede helft konden beginnen. Tot grote verbazing van ieder, is de voorsprong van Geel-Zwart echter geen moment in gevaar ge weest, want toen de withemden na 10 minuten doelman v. d. Wey nog voor weinig moeilijke pro blemen hadden weten te stellen, wisten Huiberts c.s. zich bijna een kwartier lang aan de druk voor hun doel te onttrekken. En juist dat kwartiertje werd Callantsoog fataal. Eerst wist Johannes zich aan de bewaking van Wittebol te onttrekken en met een onver wachte maar onhoudbare schui ver het derde doelpunt voor zich aan te laten tekenen (30). En of dit nog niet genoeg was, scoor de Huiberts Jr. na een solo-rush even later het vierde doelpunt. Toen kwam Callantsoog weer aan 't woord. Mooi zag z'n harde schot tegen de lat terug 't veld inspringen, waar Bijpost onhoud baar inknalde (4i). Nog even leefde de hoop bij de bezoekers op, maar 't was vooral aan haar slecht schieten en aan 't stug ver dedigen der G.Z.-achterhoede te wjjten, dat Callantsoog nog slechts éénmaal even voor 't einde wist te doelpunten (42). In deze stand kwam geen verandering meer. honderd een en dertig uit Sche veningen. Die start in Scheveningen bood het gewone aanzien. Alleen met dien verstande, dat het nu uit stekend weer was. Zonder de regen dus van verleden jaar. Met de schrale Noordenwind- Maar iedereen was opgewekt. Het ging immers de zon tegemoet. „Rallye du Soleil" mompelde de heer Van Calsteren. Om precies half vijf ging de vlag voor het Kurhaus naar be neden. De duizenden belangstel lenden juichten de heer Wilkins toe. Om de minuut gingen daar na de honderd dertig anderen. Weg in de bonte kledij, zoals immer. De mannen met alles wat kou kan weren, de dames flat teus. Toen de eersten gestart wa ren. waarbij o.a. onze vriend Bos- Eyssen uit Bergen, zijn we zelf in de Citroen van de heer De Ridder, onze gastheer van dit jaar, gestapt. Nog nat, koud en nuchter. We reden door Den Haag temid den van de honderden en hon derden auto's die terugkeerden van de „bollen"-De mensen wuif den naar ons én toen.... plot seling was het er. De sfeer, de geest, de intimiteit van de rallye- Deelnemers sjasten ons voorbij, duimen omhoog en onze gast heer trapte als vanzelf het gas pedaal wat dieper in. Iedere rallyerijder die zichzelf respec teert, hoort alles in te halen wat voor hem rijdt en niet in de rallye thuishoort. Zo zal het in iedere auto met het oranje tul penembleem zijn geweest. De rallyefamilie was weer één. Ze wist dat overal in Europa auto's onderweg waren naar de Nür burgring. Zo reed de schare door Rotterdam, Breda, Brussel, Lu xemburg naar Adenau. Snel, heel snel, om nog enkele uurtjes rust te kunnen „stelen" voor de eigenlijke start plaats zou vin den. Op de Nürnburgring Uren voor de geschatte tijd van binnenkomst waren de eerste rijders al vol enthousiasme de Nürburg ring opgestoven. Zij vermoeden al iets over snelheidsraces op dit tour nooiveld. Wel, Piet Nortier heeft die knapen niet teleurgesteld. In het „boek der boeken" van de Rallye rijders konden zij het lezen: speciale etappe op de ring. 22 km uitleven op topsnelheid. Maar dit zou toch maar kinderwerk zijn, voor hetgeen zal ko men. We zagen Wilkins met zijn Ja guar ovaf het parcours racen, we hoorden Bos-Eijssen wegstuiven, we leefden mee met de teleurstelling van Molander, die het toch zo jam mer vond dat haar ernstigste con currente, miss Dunham, nog voor ze van start kon gaan in een Nederlands ziekenhuis terecht kwam. Geen „zuurtjes-auto" dus ditmaal in de rallye. Ook geen Jaguar met Smit en Groen, die reeds 4 km voor de ring tegen een boom reden. Wel de ballon-d'Elzas, want 4 van de 5 klas sementsproeven spelen zich rond dit troetelkind van Piet Nortier af. Enfin, dat zullen we vandaag en morgen beleven. In gedachten zien we ze al: de Jaguars, de Porsches, de Salmsons, in de stijg- en daalproef zo snel mo gelijk! De ballon op, de ballon af. Daarna met die kokende remolie en misschien minder goede remvoering eenremproef over 300 meter. Piet Nortier heeft niet voor niets gezegd, dat in deze rallye verrassin gen zullen volgen. Zo juist zijn de eersten langs de pits op de Nurburg ring gesjast met duizelingwekkende snelheid en met het tjjdstempel als eerste bewijs van goed gedrag zijn we er achteraan gejakkerd, het prachtige Saarland tegemoet, temid den van het monotone geluid van de race-monsters, die ons Inhalen en voorbijschieten. De stemming? Opperbest! Hoe kan het ook anders in zo'n rallye, die zo veel belooft of om het met onze vroe gere chauffeur, de heer Murris te zeggen: „Er zitten genoeg geniepig- heidjes in deze route om 2 eskadrons rallye-rijders tegelijk de verkeerde weg uit te sturen. Met dat doel voor ogen zijn we gestart. Zuidwaarts, de zon tegemoet en de vruchtbomen, die hier reeds al hun pracht ten toon spreiden. Brrrr, dat koude Holland toch Haarlem heeft in 2A een beste dag beleefd. De Haarlemmers wonnen zelf met 20 van de grote concurrent Ajax en NEC verloor in Amsterdam met niet minder dan 40 van DWS Haarlem verdiende de zege op Ajax volkomen. Door uitstekend werk van Boskamp duurde het tot na de rust, eer Doets en Ja cob winnend voor Haarlem konden scoren. De grote zege van DWS op NEC kwam eveneens in de tweede helft tot stand Veteraan Cuyten had in de eerste helft de score op 00 ge houden. Door Vonhoff, Kil (2 maal) en Koevoets werd het ten slotte toch nog een indrukwekkende 40 zege voor de Amster dammers. Onderaan de ranglijst is de positie van RCH vrijwel hopeloos geworden, nu van Elinkwijk werd verloren. Wel gaf Biesbrouck de Racing de leiding, maar Vonk (2) en W. de Jongh veranderden deze stand echter m een 31 voorsprong Oosterparkers schoot weinig op met het 22 gelijke spel tegen Stormvogels. Nu Be Quick tegen Leeuwarden eenzelfde resul taat behaalde. Heracles stelde zich veilig door Zwolse Boys met 15 te kloppen. Ensch. Boys en Wageningen speelden onge ïnteresseerd met 00 gelijk. Groot gedrang In IB is het gedrang onder aan de ranglijst nog vergroot daar Enschede verrassend in Amsterdam van Blauw Wit won. Jan sen en Alberts, de laatste uit een strafschop, zorgden ervoor dat Enschede met 20 won. Enschede zit nog wel diep in de moei lijkheden maar 't is voor deze Oostelijken een troost, dat GVAV (20 tegen Go Ahead) Heerenveen (30 tegen Rigtersbleek) en 't Gooi (20 tegen VSV) alle verloren. AGOVV veroverde een kostbaar punt op EDO. Spiers gaf EDO de leiding. AGOVV kwam daarna door Van Asselt en De Boer op 21. Nog voor de rust werd het door Roodselaar 22, waarbij het bleef. Vi tesse stelde zich practisoh in veiligheid door De Volewijckers met 31 te kloppen. DOS behield de leiding door een kloeke 40 zege in Sneek. Deze Friezen zitten nu ook weer in de moeilijkheden. Eerste klasse A Eerste klasse B Haarlem 21 14 4 3 32 DOS 22 13 5 4 31 Ajax 22 12 7 3 31 VSV 22 14 2 6 30 DWS 21 12 5 4 29 Blauw Wit 22 10 5 7 25 NEC 21 10 9 2 29 Volew. 22 9 7 6 25 Stormv. 22 10 6 6 26 Go Ahead 22 8 8 6 24 Wageningen 22 7 9 6 23 EDO 22 7 9 6 23 Leeuwarden 21 8 4 9 20 Vitesse 20 5 10 5 20 Ensch. Boys 22 5 10 7 20 AGOVV 21 8 4 9 20 Elinkwijk 21 7 5 9 19 Rigtersbleek 21 9 2 10 20 Heracles 22 7 5 10 19 Heerenveen 22 6 6 10 18 Zwolse B. 22 6 5 11 17 GVAV 21 5 7 9 17 Be Quick 22 4 S 10 16 Sneek 21 6 5 10 17 Oosterp. 21 3 5 13 11 Enschede 22 5 7 10 17 RCH 22 1 8 13 io 't Gooi 22 5 5 12 15 Eerste klasse C Eerste klasse D Sparta 22 14 3 5> 31 Eindhoven 22 17 3 2 37 PSV 22 13 4 5 30 Willem 2 21 15 1 5 31 VVV 22 10 10 2 30 Herm. DVS 21 14 3 4 31 Emma 22 11 7 4 29 EBOH 22 12 4 6 28 SVV 22 10 4 8 24 Feijenoord 22 10 3 9 23 NAC 22 9 4 9 22 Excelsior 22 8 6 8 22 Bleijerheide 22 8 6 8 22 NO AD 22 7 8 7 22 BVV 22 8 5 9 21 Juliana 22 9 3 10 21 Sittardia 22 8 4 10 20 MVV 22 9 1 12 19 Xerxes 22 7 5 10 19 RBC 22 6 5 11 17 Brabantia 22 6 6 10 18 Limburgia 22 7 3 12 17 Longa 21 7 3 11 17 ADO 20 7 2 11 16 WH '16 21 5 4 12 14 Mauri ts 21 2 6 13 10 HBS 22 3 3 16 9 DHC 21 2 4 15 8 Wilhelminafonds Het was zonder twijfel een goede gedachte van de Alkm. Boys een vriendschappelijke wedstrijd te organiseren ten bate van het Kon. Wilhelminafonds. Het Amsterdamse O.V.V.O. was bereid als tegenpartij te funge ren en zo hebben de toeschou wers Zondagmiddag een aardige wedstrijd gezien. Alvorens deze ontmoeting een aanvang nam, bood de heer Veld huis, namens het Koningin Wil helminafonds aan beide aanvoer ders een tegel aan. Op deze tegel is een speler afgebeeld in club kleuren. Het is een strijd gewor den, waarin beide partijen aardig tegen elkaar opwogen, maar waarin de Boys toch iets gevaar lijker bleken en waardoor de 30 overwinning zeker niet on verdiend mag worden genoemd. Na ongeveer 20 minuten be nutte Knip op mooie wijze een goed aangegeven bal van Wage- maker en gaf de Boys de leiding. Nog voor de rust was het Snij ders, die goed gebruik maakte van een doorloopbal van de Flier en de stand op 20 bracht. Na de hervatting ging de strijd, evenals voor de rust, we derom gelijk op. De Graaf slaag de er ongeveer een kwartier voor het einde in. de stand op 30 te 'brengen, wat ook de eindstand werd. De Amsterdammers waren heus niet minder en lieten dik wijls goed veldspel zien. Het was echter veelal te kort om tegen de Boys-verdediging succes te hebben. De belangstelling voor deze wedstrijd mag niet onbevre digend genoemd worden, zodat verwacht mag worden, dat een behoorlijk bedrag aan het Kon. Wilhelminafonds ten goede zal kunnen komen. Het was ook practisch alles Texel wat de klok sloeg in de match DTSTexel. En wat de gastheren ook ondernamen, niets mocht hun gelukken. Al geleek het er bij tijden ook op, dat zij zich aan de druk konden ontwor stelen, steeds weer waren het de groenzwarten die de toon aan gaven. Critieke situaties voor het doel van v. d. Hove konden eerst nog met kunst en vliegwerk wor den verijdeld, maar toen deze doelman de eerste voltreffer langs zich heen had horen suizen, was het wel reeds bekeken, wie van deze ontmoeting met de volle winst zou gaan strijken. Want al gaf DTS zich zo maar niet zonder slag of stoot gewonnen en ver dedigden zij het gevaarlijke ge bied als leeuwen, hun aanvallen liepen steeds op dood spoor en zonder doelpunten is een over winning ten enenmale uitgeslo ten. En Texel hamerde lustig door al was het geen eenvoudige op gave door de op volie toeren draaiende defensie heen te boren. Toen het hun echter gelukte ten tweede male de roos te treffen, was DTS op de knieën en zag geen kans meer om nog een be hoorlijk offensief te ontwikkelen De wedstrijd die Zondag tussen K.G.B. en S.E.W. gehouden werd,, eindigde in een I3 overwinning voor S.E.W., waardoor deze club in de afdeling 1B kampioen is geworden en de kans op de kam pioenstitel voor de beide andere gegadigden, Flevo en St. George, verkeken is. Dat S.E.W. het niet tegen KGB zou afleggen, had men overigens wel verwacht, doch om kampioen te worden moesten winstpunten gemaakt worden. SEW nam dan ook geen enkel risico. Het toonde zich in technisch opzicht de meer dere van het hard zwoegende KGB. Hoewel over het algemeen niet ruw gespeeld werd, moest de wedstrijd tot vier maal toe voor enkele minuten worden ge staakt wegens het in elkaar zak ken van een der spelers. De harde Noord-Oostenwind was zeer hin derlijk. Velen uit Nibbixwoud woonden de wedstrijd bij. In de eerste helft had KGB met tegenwind te kampen. De bal vloog al dadelijk nadat het spel begonnen was, op het KGB-doel af en reeds na enkele minuten maakte J- Koomen van SEW het eerste doelpunt. Het duurde niet lang daarna of Koomen scoorde uit een hoekschop een 2e doel punt. Dit werd echter wegens bui tenspel geannuleerd.De harde wind was er mede oorzaak van, dat voortdurend op de KGB-helft werd gespeeld. Nadat keeper Swier de bal weggeschopt had, kreeg linksbuiten Grippeling van SEW hem toegespeeld. Een hard schot vanuit het middenveld, voortgedreven door de wind, gaf Toon Swier het nakijken: 02 voor SEW. Hierdoor was KGB echter in het geheel niet ontmoe digd. Geforceerde doorbraken brachten het SEW-doel meerma len in gevaar. Bij een scrimmage werd aan KGB een penalty toe gekend, welke door Blokdijk be nut werd en waardoor de stand op 1—2 werd gebracht. Tot de rust kwam hierin geen verande ring. Daarna begonnen beide elftal len weer vol goede moed en kreeg het publiek door het enthousiasme van de spelers een spannende wedstrijd te zien. Aan beide zijden werden meermalen schoten op het doel gelost, echter zonder resultaat. Door een mis verstand van de KGB-verdediging kwam Koomen plotseling met de bal voor open doel te staan en deed het leer in het net be landen, waardoor de stand op 13 werd gebracht. Nog gaf KGB het toen niet gewonnen. Hoewel het alle moeite deed de achterstand in te halen, mocht het echter niet baten. S.E.W. is na 13 jaar weer kampioen. Op de foto, knie lend van links naar rechts: P. Pronk, S. Berkhout, A. Knol, C. Pronk en trainer Leerma- kers. Gehurkt van l. naar r. J. Karsten, J. Komen, H. Wig- gers. Staande van links naar rechts: Th. Spruit (voorzitter supportersvereniging)Th. o. d. Kelder, de geblesseerde keeper, J. Vriend, C. Vriend, secretaris, N. Doodeman, Th. Beerepoot, grensrechter, P. Knol, aanvoerder, J. Grippe ling, kapelaan van der Zaan, voorzitter J. Koopman. De bij stralend lenteweer ge speelde wedstrijd H.S.V.A.D.O. gaf slecht spel te zien. Voor de rust, dat trouwens nog het beste deel was, nam de thuis club door B. Kosters de leiding. Wel heeft A.D.O. voldoende ge legenheid gehad de stand weer in evenwicht te brengen, doch de voorhoede der gasten kon de goede H.S.V.-defensie niet ver ontrusten. H.S.V. had met wat beter spel inzicht een heel wat grotere overwinning kunnen boeken, er werd steeds maar weer op reohts gespeeld, zodat de verdediging van de Heemskerkers z:.h hierop geheel kon concentreren en de anders zo gevaarlijke linkervleu gel zo goed als niet in het spel werd betrokken. DEN HELDER. De biljartkampioenschappen le klasse libre van het gewest Noord-Westen, dat dezer dagen in Formosa veel belang stelling, veel spanning en veel desillusies heeft opgeleverd, bracht in de laatste partijen van Zondagmiddag zodanige verrassingen, dat P. Vilters „Amsterdam" als kampioen de eindstreep haalde. Jonge rius van ,,'t Gooi" had lange tijd de beste papieren gehad, maar enkele misstoten brachten hem tenslotte na Hoek van „Den Helder" op de derde plaats. De oude rot in de biljartsport had echter zodanig gespeeld in deze kampioenschappen, dat hij na afloop uit handen van wethouder J. J. Landman toch de beker als sportiefste speler ontving. Zaterdagmiddag begon er ech ter al wat tekening in de strijd te komen, toen Vilters een van de concurrenten Baas van „Hor na" practisch alle kans ontnam in een partij van 26 beurten, ter wijl Hoek tegenover Jongerius alles op alles zette, om zijn eigen kansen sterker te maken. Dit ge lukte hem in 28 beurten, waar mede zijn tegenstander op 137 strandde. Toen daarna Vilters zijn zwaarste concurrent in de avondpartijen in 20 beurten ach ter zich liet, door hem juist op de streep te slaan en Hoek in zijn partij tegen v. Putten „Haar lem" met 28 beurten zijn caram boles vol maakten, begon de stand zich langzaam maar zeker af te tekenen. Bovendien kreeg Vilters in 21 beurten de Vries uit Bergen onder de duim. Spanning Zondagmiddag was er echter nog heel wat spanning, want wat zou Jongerius tegen v. Dijk uit de Zaanstreek klaar spelen. Deze jonge speler had in de afgelopen dagen al voor enige verrassingen gezorgd, terwijl Baas uiteraard gebrand was, om alles op alles zettend zijn oudere collega te verslaan. Jongerius kende echter geen genade met hem, want in 26 beurten was deze partij vol, met een Baas, die zijn zekerheid verloren scheen. Resultaat een stranding op 96 car. Maar toen kwam de verrassing in de vorm van v. Dijk, die alle hoop ont nam. In 30 beurten was de partij bekeken met 200 tegen 90 van Jongerius. Maar ook Jonker zag zijn laatste kans verloren gaan. toen de Horna-speler Baas zijn krachten bijeengaarde en zich zelf tot zo perfect mogelijk sto ten dwong. Hij kreeg zijn winst niet dan na harde strijd, maar dan nok zuiver. Baas 200 35 5.71 35 Jonker 173 35 4.94 29 Tegen Jongerius richtte hij echter niets uit. zoals hierboven is beschreven. Het verloop was: Jongerius 200 26 7.69 40 Baas 96 26 3.69 11 Het ging nu nog tussen Vilters uit Amsterdam en de Nieuwe- dieper Hoek. Hoek had niet zo bar veel meer nodig, temeer daar hij tegen de Vries moest uitko men. Deze bleek echter totaal geen inspiratie voor zijn tegen stander te zijn, want Hoek had er 37 beurten voor nodig waardoor hij de allerlaatste kans op de eerste plaats verspeeld zag. Hoek 200 37 5.40 26 de Vries 133 37 3.59 50 Jonker liet het er verder nog meer bij zitten, toen hij onver wacht van Valkenburg ging ver liezen. De partij van 31 beurten had een normaal strijdloos ver loop. Valkenburg 200 31 6.45 29 Jonker 140 31 4.51 16 Wat bleef er verder voor Vil ters nog over om te doen. Hij had het practisch gesproken zit tend kunnen afwachten, hoe zijn concurrenten elkaar de das ste vig omstrikten. Zijn kansen in de partij tegen v. Putten liet hij zich niet meer ontnemen en met een rustige partij die in 31 beur ten zijn einde vond met ruime voorsprong van 62 punten plaat ste hij zich als eerste op de rang lijst. Vilters 200 31 6.45 34 v. Putten 138 31 4.45 18 Over de verrassing waarvoor de Zaanse kampioen van Dijk tegen Jongerius zorgde schreven wij reeds. De tussenstand bewijst dit volkomen. v Dijk 200 30 6.66 38 Jongerius 90 30 3 14 De voorzitter van het Gewest bracht hulde aan de organisato ren, aan de wedstrijdleiding in handen van Helderse bestuurde- ren, aan de sportiviteit van de spelers en aan de hooggeroemde en overal bekende Nieuwedieper gastvrijheid. Over en weer wer den er daarna goede wensen en woorden gesproken, door de voorzitter van het district Den Helder, de heer Meijer, door wethouder J. J. Landman, die zich vanmiddag van de ene ver rassing in de andere verbazing had zien vallen, door de kampi oen zelf en door verschillende biljartvrienden en -minnaars. Gebleken is intussen wel. dat men dergelijke kampioenschap pen rustig in handen van de Hel derse biljarters kan leggen. De organisatie was voortreffelijk, de sportiviteit uitstekend, en de gastvrijheid verblijdend royaal. De eindstand van dit geweste lijk kampioenschap le klasse libre was: Vilters Hoek Jongerh Jonker Baas van Dijk v. Putten de Vries 12 1410 186 7.58 79 12 1558 228 6.83 43 10 1338 190 7.04 59 10 1456 255 7.70 8 1455 235 6.19 45 g 6 1402 249 5.63 49 6 1413 257 5.49 38 4 1200 247 4.85 33 4 1311 281 4.66 59 Als de uitstekend leidende scheidsrechter beide ploegen laat aantreden is het A.D.O. die di rect het heft in handen neemt, vooral Voormeer was toen zeer actief, doch geen der voorwaart- sen wist van de door hem gebo den kansen te profiteren. Gelei delijk aan neemt de thuisclub het initiatief over en moet doelman Geerlof er enkele malen aan te pas komen. Na een half uur spelen breekt plotseling M. Kosters door en met 2 backs op zijn hielen schiet hij met de doelman reeds in ge- Slagen positie precies langs de verkeerde kant van de paal. Het was echter uitstel van executie want toen Sehuijt het linkerver- dedigingsblok van A.D.O. uiteen- rafelde en precies op maat de bal aan B. Kosters gaf behoefde deze slechts in te trappen, het geen hij ook prompt deed 1—0. Nu kwam A.D.O. weer aan het woord en wist enkele hoekschop pen te forceren, echter zonder resultaat. Toch moest Apeldoorn voor de rust nog in actie komen, als Voormeer een geweldige ko gel afvuurt die hij echter op mi raculeuze wijze weet te keren. Na de thee blijkt al het vuur bij beide ploegen gedoofd. Het werd een lusteloos heen en weer getrap op het middenveld. Alleen Voormeer deed zo nu en dan nog wel aardige dingen doch Apel doorn wist wel raad met zijn schoten, zodat er geen wijziging meer in de stand kwam en de thuisclub deze wedstrijd, die, ge zien het vertoonde spel, maar spoedig moet worden vergeten, met klein verschil wist te win nen. Een grotere schotvaardigheid in de J.V.C.-voorhoede, die resul teerde in drie doelpunten, bleek ruimschoots voldoende te zijn om de zege op Vrone veilig te stel len. De sterke wind, die dwars over 't veld stond, deed veel af breuk aan het vrij snelle spel- Reeds spoedig lieten de bezoe kers een mooie kans onbenut, toen Mienis voor open doel de bal te gen de paal knalde. Vrone ver zette hierna de bakens en kwam steeds meer in de aanval, maar slaagde er niet in de achterhoede te verschalken. In de 23e minuut wist Vrone te scoren, doch keurde de scheidsrechter het doelpunt af, daar De Pee achter tegen het net stond. Middels een penalty wist JVC de leiding te nemen, toen Ab Kater deze benutte (01). De tweede helft was 10 minuten oud, toen Hoornsman doelman Schuit met een prachtig schot passeerde 02. Nauwelijks vijf minuten later speelde Hoomsman zich keurig vrij, plaatste de bal naar de vrij staande Mienis, die de stand met een fraaie kopbal op 03 bracht. Dat Vrone spoedig met 30 achterstond was wel te wijten aan een tactische fout, doordat Koning aanvallend ging spelen» om de voorhoede te steunen, waardoor de JVC-voorhoede meer ruimte kreeg. Vrone kwam weer tot de aanval en wist een tegen- punt te forceren, toen K. Hoorns man in eigen doel kopte- 1S. Verdere doelpunten bleven uit. want enige goede schoten van Zeegers en Huiberts wist de JVO- doelman onschadelijk te maken

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 6