Snelle Britten bevochten welverdiende hockey-zege Geen nieuwe zwemrecords ondanks scherpe duels bickrpan Ottenhros won eindsprint in Groningen Vorming belangenverenigingen in KNZB onmogelijk gemaakt Wolverhampton kampioen van Engelse league ■"ürA Pagina 7 Nederlandse hockey-hegemonie kreeg deuk door 3-1 nederlaag VERJONGING NOODZAKELIJK OOK NEDERLAND VERLOOR Brazilië weigert Russische basketballers INVALLERS IN DE RONDE Daan de Groot winnaar Nationale wedstrijden in Groningen Enerverende strijd tussen De Vreng en Ten Thye Nieuwe indeling waterpolo-comp. Voetbal in Engeland Degradatie voor Liverpool en Middlesbrough Texelse Boys won van Duinranders Basketball» kampioenschappen NEDERLANDS TEAM SAMENGESTELD w&m&dkdbuk i ZHpêirtêMMi KOGELSTOOT VAN 18.20 METER Sport in het kort Levendige course in Stadspark Marcel Hendrickx zegeviert Maandag 26 April 1954 (Van onze sportredacteur Staande, mét daverend handgeklap, beloonde een uitver kocht Wagener-stadion te Amstelveen elf gympathiéke Britse hockeyers, die dolgelukkig met hun sticks zwaaiden, ten teken dat zij er eindelijk in geslaagd waren de Europese liockey- hegemonie van Oranje een gevoelige deuk toe te brengen. De cijfers, 31, waarmee de Britten onze nationale elf Over troefden waren een juiste afspiegeling van de krachtsverhou ding in het veld. Dat zal de hockey-E.C. misschien eerder doen besluiten de verjonging van het elftal, waarmee men druk be zig is, in versneld tempo door te voeren. Want dit Nederlands elftal, dat als enig excuus kan aanvóeren, dat hét zijn crack Bóuman miste, kwam tem pi te kort. De snelle Britten zêttên hun aanvallen veel sneller op en aarzelden niet bij de afwerking daar van. Oranje Was in de opbouw van zijn aanvallen niet veel minder, doch spelers als Roepie Kruise en v. Heel faalden, als er sprake was van een kans te kunnen scheppen door een snelle rush. De enige die daarin uit blonk en dan ook de beste in de Ne derlandse voorhoede genoemd kan worden, was Boerstra, de maker van het enige Oranje-doelpunt. Voorlopig zijn dus onze hockeyers hun overheersende positie in Europa kwijt. Dit kondigde zich réèds aan door het puntloze gelijke spel tegen Wales en nu hébben dan onze over zeese buren het overtuigend bewijs geleverd, dat ons elftal niet méér van de kracht is van enkele jaren terug. Zesduizend toeschouwers in het ei volle Wagenerstadion hebbëft dat mèt ons kuntten aanschouwen. Onder druk In het bégin van dé strijd reeds konden ze hun adém inhoüdén. Zichtbaar leefde de Nederlandse ploeg onder de druk, deze Wedstrijd tot een goed einde te moeten bren gen. Derckx aarzelde thet ingrijpen. Loggere durfde niet naar voren en toen Drijver na 8 minuten royaal over een bal heenslóeg, staarde Mul der oog in óóg ffièt de grimmige Fletcher. Deze was penter zo verbou wereerd, dat hij tegen Muidér óp schoot. Dat leek het sein vóór een., Oranje-offénsief. Want nadat eéfst van Beaumont doelman Dadds be laagd had, kon evên later dezelfde Dadds een naar zijn heiligdom snel lende Hillenlus met de grootste moei te stoppen. Maar de briljante aan vallen bleven Vóór dè Britten be waard. Eerst kon Drijver zo'n storm loop nog óp een strafcorner redden, doch itt de 25ste minuut drukten de gasten hun meerdere vaardigheid in een verdiénd doelpunt uit. Forstér lancéêrdê met een lange pass Flet cher én tegen diéns zuiver tikje had de uitlopende Mulder geen schijn van kans. Binnen de minuut gelijk Binnen de minuut zou Nederland echter gelijk maken. Hillenius drong in de strafoirkel door, forceerde een strafcorner, die door de beproefde combinatie Ancion-Kruize zó goed genomen werd, dat Dadds de bal slechts half kon raken bij zijn poging om de gelijkmaker te voorkomen. Boerstra tikte de terugrollende bal daarna kalm in het doel (11). In de tweede helft bleek echter, dat Oranje met de rug tegen de muur zou moeten vechten om tenminste dit AMSTELVEEEN Met de 1—0 hockey-overwinning op Neder land B heeft het Engels B-elf- tal eigenlijk iets te veèl gekregen. De wedstrijd, "welke êen smake lijk nagerecht vormde na de grote strijd tussen Nederland en Groot Brittarmië, had in de eerste helft een overtuigende Nederlandse meerderheid te zien gegeven. In de tweede helft waren de Engl- sen beter. Kort voor het einde bekroonden zijn hun overwicht met het enige doelpunt van de wedstrijd. De Braziliaanse regering heeft besloten geen Russische sportlui in Brazilië toe te laten, aldus de propagandacoffimissie voor het tournóoi om het wereldkampioen schap basketball, dat voor de tweede maal in de historie wórdt gehouden. Het besluit is geba seerd óp een bepaling van de FIBA (Internationale Basketball Federatie), welke zegt dat alleen landen kunnen deelnemen aan een wereldkampioenschap, in dien deze diplomatieke betrek kingen onderhouden met het or ganiserend land. gelijke spel te redden. Het Zóu nlêt gelukken. De aanvallen van Kruize c.s. bleven onsamenhangend en de Britten kwamen steeds veelvuldiger voor het dóel, waar Loggere en voor al Drijver als vanouds stonden te ver dedigen. Zes minuten lang duurde het Britse bombardement, Toen schoot Fletcher tegen Mulder op en in de scrimmage, diè daarna ont-\an de ^zesduizend". stond, was Gonroy alle Nederlanders de baas (12). Daarna heeft Neder land uit alle macht geprobeerd de bakens alsnog te verzetten. Kruize wérd óngéméen actief, van Heel kreeg vlagen van zuiverheid bij zijn passes en eenmaal leek Dadds gesla gen, bij een doorbraak van Boerstra, die zijn schot via een been van de „besnorde" Reynolds naar de straf- cornerpunt zag verhulzen. Doch al dat „machtsvertoon" leverde niét zo veel kansen op als de uiterst snelle Ëhgélsë uitvallen. Tien minuten voor het einde „bra ken" de Oranje-mannen. Conroy was door de verdediging heengerend, trok de bal vlijmsoherp voor doel en voor Forster was het daarna slechts een formaliteit zjjn land in veilige haven té brengen (1—3). Het wanhopige slotoffênsief van ons nationale elftal leek in een twée- dê tégenpunt te ressorteren in de laatste minuut van de wedstrijd. De scrimmage vóór het Britse doel kon, ondanks vijf-, zesmaal „inschieten", echter door de Britten in hun vóór- déel beslist worden. Daarna kwam de welverdiende be loning voor de elf Britse jongens, in de vorm van het daverende applaus In de ploegen van de Rónde van Nederland, die vandaag in Groningen start, zijn twee wijzi gingen gekomen. In de Belgische ploeg wordt Marien, die wegens ziekte niét aan de Start kan verschijnen, vervangen door zijn landgenoot Louis Gijbels. De Duitse ploeg verliest een van haar beste krachten. Valentin Petry kan door een blessure niet in de Ronde van Nederland uit komen .Zijn plaatsvervanger is de jonge professional Frans Reitz, die het vorig jaar de Ronde van Zuid-Slavië heeft gewonnen. Ronde West-V laanderen De Ronde van West-Vlaanderen voor amateurs is in êen Neder landse zege geëindigd. De Am sterdammer Daan de Groot, die ih de zesde en laatste etanpe zeventiende werd, legde in het eindklassement met een tótaal- tijd van 16 uur 9 min, "3 sec. beslag op de éérste plaats. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1, De Groot (Néd.) 16.09.43 2. Pedersen (Den.) 16.10.57: 3. Ver- helst (Bels.) 1.6,11,34: 4. Van Dongen (Ned.) 26.11.58; 5. Doö- ghé (Belg.) 16.12.05: 6. Calle- waert (Belg.) 16.12.44: 7. Van der Lycke (Ned.) 16.13.41; 10. Rusman (Ned.) 16.15.27. GRONINGEN Met de snelheid van een komeet stortten Wim de Vreng en Piet ten Thije zicli Zaterdagavond van de startblokken in het Noorderbad te Groningen. De bedoeling was, het record 200 meter vrije slag wat scherper te stellen. Hoe intensief de tijdwaarnemérs ook op hun chronometers tuurden, een nieuw record viel er na het Overigens bijzonder felle duel, niet op af te lezen. Ook in de felheid, waarmede de sterke Fries Jitze van der Veen na 100 m rugslag tegen de bassinwand tikte, lag geen record verbórgen. Teleurstellend was de publieke belangstelling. Wel was de aan wezigheid van wethouder J.B.H. Hulsman een pleister op de won de, maar we zijn er van Over tuigd dat de GZ en PC een beter lot had verdiend. Al was het al leen maar óm de zeer vlotte af werking van het toch ook zeker aantrekkelijke programma. Een programma, dat door de onver wachte komst van Gerrit Korte- wég van de AZC Uit Apeldoorn nog aan waarde had gewonnen. Vóorgl voor .,lit£e vander Veen was dit een prettig geluid. De zêgè Van de Fries op de 100 _m rugslag kwam ook nu wel niet direct in gevaar, maar strijd moest hij er toch wel voor leve ren. Met de Alkmaarder Aad Boxem troffen beide rivalen el kaar in de derde serie. Jitze nam direct een voorsprong, maar op de laatste 25 meter vocht Gerrit Korteweg zich toch nog dichter aühter de Nederlandse kampioen. Uitslag: 1. Jitze van der Veen (LZO) 1.8.3; 2. Gerrit Korteweg (AZC) 1.9.1; 3. Aad Boxem (D.A.W.) 1.11. Voor de 200 m vrije slag heren warén allé ogen gericht op dé startblokken, waarop Wim de Vreng en Piet ten Thije broeder lijk naast elkaar, het sein van de starter afwachtten. Wim de Vreng, Ned. recordhouder met 2.10.5,'wist een felle ten Thije naast zich, die belust o.p de over winning, elke tiende seconde van verslapping genadeloos zou afstraffen. De van strijdlust blakende Fries vocht zich in de eerste 50 meter naar een kleine voor sprong. Na 100 meter spatte een fontein van water bij het keer punt voor beiden gelijktijdig op en zo was het ook, toen ze hun wapens scherpten voor de be slissende slag. Een felle sprint bracht de Vreng iets eerder bij het laatste keerpunt. Het bleek voldoende om dé sterke Fries andermaal te bedwingen. Hoogveld van Neptunus kon er in de sohaduw van dit duel al leen maar het beste van maken Dit bleek niét gering, maar toch nog te weinig om Jaap de Jonge van LZO, die uit de eerste serie als snélste was tevoorschijn ge komen, van de derde plaats weg te houden. 1. Wim de Vreng (AZ 1870) 2.11.2; 2. Piet ten Thije (LZO) 2.11.8; 3. Jaap de Jonge 2.16.7 Tijdrace Voor Rika Bruins Was de 200 m schoolslag -dames eigenlijk niets anders dan eên tijdrace. Het vormen van belangen-ver- enigingen in de Koninklijke Nederlandse Zwembond is Zater dagmiddag tijdens de buitenge wone algemene vergadering van de K.N.Z.B. te Utrecht tot een onmogelijkheid gemaakt. Met overgrote meerderheid 394 afgevaardigden stemden voor en slechts 68 tegen werd het voorstel van het bondsbestuur tot wijziging van artikel 15 van het huishoudelijk reglement, in houdende „zich niet aan te slui ten bij, of lid te zijn van een met door de K.N.Z.B. erkende bond, noch bonden of verenigin gen te vormen buiten de in de reglementen van de K.N.Z.B. vastgelegde organisatorische vor men', aangenomen. De indeling van de waterpolo- competitie zal een drastische ver andering ondergaan. Het door de sportcommissie van de K.N.Z.B. daartoe ingediend voorstel vond geen tegenstand van betekenis. Een en ander betekent, dat in het komende seizoen de eerste klasse en de réserve eerste klasse bij de heren uit drie afdelingen van zes zeventallen (voorheen twee afdelingen van zes zeven tallen) zal bestaan, terwijl bij de dames de tweede klasse voortaan dertig ploegen zal tellen. De sportcommissie hoopt hiermede het competitie-peil over het ge hele land zowel kwalitatief als kwantitatief op een hoger peil te brengen. Aanvankelijk gaf Hilda Bergs- ma nog wél strijd, maar halver wege dê face bezweek ze onder de kracht, waarmede Rika het roerige water overwon. Hilda moest in de eindspurt A'lie Zij- leima nog lateh passeren. 1. Rika Bruins (GZ en PC) 2.55.9; 2. Alie Zijlema (GZ en PC) 3.02.4; 3. Hilda Bergsma (DZN) 3.03.6. Daar Koosj'e van Voorn niet op de 100 meter vrije slag ver scheen, kreeg Greetje Lugthart de gelegenheid voor dit jaar be slag te léggen op de beker van hlévf. Martha BrhildeMook'. Zij had daarvoor nog harde strijd te voeren met Josje de Ruiter van 't Y. 1. Greetje Lugthart (ZCG) 1.10.6; 2. Josje de Ruiter ('t Y) 1.11; 3. Alie Homan (DZN) 1.11.6 De aanwezigheid van Gerrit Jail van Rooy op de 3x50 meter wisselslag heren, Ned. kampioen vlinderslag, was een attractie apart. Overigens schreef de Vreng door een betere rugslag en borstcrawl zijn naam achter dit spectaculaire nummer. Rika Bruins deed ditzelfde met groot gemak bij de dames. Uitslagen; 3x50 meter wissel slag (rugslag, schoolslag, borst); 1. Rika Bruins (GZ en PC) 2.6.9; 2. M-arie-tj-e de "Wolff (GZ en PC) 2.11.8; 3. Iet je Bra-da (LDZ) 2.18.8 Heren 3x50 meter wisselslag (rugslag, vlinderslag, borst): 1. W. de Vreng (AZ 1870) 1.48.7; 2. G. Korteweg (AZC) 1.53.4; 3. G. J. van Róöy (Aègir) 1.55. Een waterpolowedstrijd tussen LZO en GZ en PC eindigde on beslist (44).. Doelpunten van LZO: van der Zee (3x). Piet ten Thije en van GZ en PC (Wim Klein 2x) en Piet Elzinga (2x) Aan de wedstrijden werd ook door enkele leden van de R.K. club Jonas deelgenomen. Grote prestaties mochten we natuurlijk niet verwachten, want daarvoor is het contact met de andere verenigingen nog te jong. Dat er echter schot in de prestaties van Jonas t' bewees de prestatie van o.a. C, Vos op de 200 meter LONDEN. Wolverhampton Wanderers, eigenlijk reeds zeker van het leaguekampioenschap, is titelhouder geworden met een voorsprong van vier punten op nummer twee van de competitie, waarmede de Wanderers voor de eerste keer in hun 66-jarige be staan het kampioenschap van de league hebben gewonnen. De Wolves sloegen Tottenham Hotspur met 2—0, terwijl de cup finalisten West Bromwioh Al bion met niet minder dan 30 in een uitwedstrijd van Ports mouth verloor. De andere cupfinalist, Preston North End, werd ook al geslagen. Aston Villa, dat Dinsdag j.l. West Bromwioh overwon, had de smaak dus wel te pakken. Na West Bromwich Albion neemt Huddersfield de derde plaats in in de eerste divisie. Manchester United werd vierde en Bolton eindigde als vijfde.- In de onderste regionen werd Middlesbrough het slachtoffer Arsenal sloeg Middlesbrough met 3—1 en laatstgenoemde club speelt het volgend seizoen met het eveneens gedegradeerde Li verpool in de tweede divisie. Leicester City promoveert naar de eerste divisie. Deze club won van Brentford en dit had een dubbel effect, want Brentford verdwijnt daardoor naar de der de divisie. Pas Donderdag a.s. zal worden beslist of Bverton dan wel Blackburn Rovers met Leicester City naar de eerste divisie promoveert. Blackburn heeft een puntenvoorsprong op Everton, maar Everton heeft één wedstrijd minder gespeeld. Ever ton moet winnen, want een geliik spel heeft tot resultaat dat de Backburn Rovers naar de eerste divisie gaat door een beter doel- gemiddelde. De uitslagen van de wedstrij den. gespeeld voor de eerste divi sie van de Engelse league, lui den: ArsenalMiddlesbrough 31; Aston VillaPreston North End 10: BlackpoolLiverpool 30; Cardiff CitySheffield Wednes day 22; ChelseaNewcastle United 1—2; Huddersfield Town Bolton Wanderers 21; Man- 30; PortsmouthWest Brom wich Albion 3—0; Sheffield Uni ted—Manchester United 1—3; SunderlandBurneley-21; Wol verhampton WanderersTotten ham Hotspur 20. Texelse Boys heeft het in de thuiswedstrijd tegen Duinranders niet moeilijk gelhad. Deels door het nu en dan falen van keeper Wanderen, deels door voortreffe lijk schieten van de voorhoede konden de boys de stand gelei- delijk-aan tot 6—0 opvoeren. De gasten konden hier tegenover nauwelijks iets inbrengen en de aanvallen kwamen practisC'h niet verder dan ibeide backs. Duinranders was echter ver zwakt door het spelen van ver- sohillende invallers. Na aftrap trokken de boys onmiddellijk van leer en na 2 minuten zag keeper Wanderen, die een schot van de reohtsbuiten verkeerd beoordeel de de bal over zijn hoofd in het net verdwijnen. Dit doelpunt in spireerde de boys tot nog hefti ger aanvallen -en het overwicht op de gasten werd dan ook steeds groter. Na een serie snelle aan vallen over de vleugels wist de linksbinnen de stand op 20 te brengen, waarna voor rust de score tot 3—0 kon worden ver hoogd. Over hêt algemeen speel den de boys de bal te hoog, waardoor de sterke wind er nu en dan al te veel vat op kreeg. Na rust bleek opnieuw dat keeper Wanderen zijn dag niet had, toen hij royaal óver een schot van de linksbinnen dook. De aanvallen van de Duinranders liepen op niets uit, want de beide boys-backs wisten deze steeds weer te onderbreken en met verre sohoten hun voorhoede aan het werk te zetten. De stand werd geleidelijik-aan tot 60 op gevoerd, hetgeen een gemakke lijke overwinning voor de thuis club werd. Tijdens de Nederlandse Basketball Kampioenschappen kon het Groning se damesteam Mesacosa het tegen K.V.H. uit Den Helder niet verder brengen dan een 4427 nederlaag en bezette daarbij de zesde plaats. Het herenteam Donar verloor van Oos- terkwartiêr uit Haarlem én kreeg de zesde plaats toegewezen. Zeemacht uit Den Helder verloor bij de heren tegen S.S.D. uit Den Haag en bezette Chester City—Charlton Athletic daardoor de vierde plaats. schoolslag heren. Hij werd 2e in zijn serie. De overige uitslagen luiden: 100 meter rugsl-a-g dames: 1. Mariétje de Wolff (GZ en PC) 1.18.3; 2. Thea de Vries (Neptu nus, Amersfoort) 1.20.8; 3. Greébje Bruins (GZ en PC) 1.22.8 200 meter schoolslag herèn: 1. W. Evertse (Neptunus) 2.52.1; 2. S. Meijer (AZC) 2.53.4; 3. H. van Duinen (ZOG) 2.57.5. 100 meter vrije slag heren ju nioren: 1. J. Osinga (LZO) 1.5.7; 2. R. Kamphuis (ZCG) 1.6.4; 3. J. Eerligh (LZO) 1.7.6. Estafette 3x50 mêtêr wisselslag dames: 1. DZN 1 1.47.2; 2. GZ en PC 1 1.53; 3. ZOG 1 1.53.6. 5x50 meter vrije slag heren: 1. LZO 1 2.22.8; 2. LZO 2 2.29; 3. ZCG 1 2,29,6. Hêt Nederlands B-elftal, dat op Woensdag 28 April a.s. te Arnhem tegen Leeds United zal spelen, is als volgt samengesteld: De Ryck (M.O. C.); Wiersma (Donar) en Boskamp (Ajax); Klaassens (V.V.V,), Hen driks (Vitesse) en Van Rooy (Eind hoven); Sybers (B.V.V.), Van Beur den (B.V.V.), Van der Gijp (Emma), Brooymans (R.A.C.) en Tolmeyer (Blauw Wit); reserves: Feit (Woer den), Kuys (Haarlem), E. Jansen (Vi tesse en Corbran (Blauw-Wit). .'Advertentie) 11111i111 Die dagelijks terugkerende klacht kunt "9$^ het MAAG-CACHETS "AKKER smaakloos, I snelzeker De Amerikaanse wereldrecord houder Parry O'Brien heeft de kogel 18.20 meter ver gestoten, 16 centimeter boven het wereld record (18.04 meter), dat sedert 5 Juni 1953 op zijn naam staat. Aangezien er geen drie aan de wedstrijd deelnamen, zoals regle mentair is vastgelegd, zal deze prestatie zeer waarschijnlijk niet als wereldrecord worden erkend. De Nederlandse tafeltennis ploeg (Du Buy, Pelser en Van Zoelen) won in Rotterdam met 90 van Pakistan. 9 De Franse coureur Mairesse is Zaterdag middag op de autobaan van Monthlery tijdens een trainings wedstrijd dodelijk veróngelukt. Mairesse reed met een vaart van 200 km per uur van de baan, af en stortte in een greppel, waar een 6-jarig jongetje stond. Het knaapje werd ook op slag ge dood. Roessel uit Amsterdam en Van Son uit Rotterdam moe ten een beslissingswedstrijd spe len om het jeugdkampioenschap schaken van ons land. 9 Het Zwitserse B-elftal won in Offen- burg met, 31 een voetbalwed strijd van. Duitsland B. 9 De Belgische hockeyploeg klopte Frankrijk met 30. Jan Ottenhros, de slimme Aik- maarse Wielercótireur, heeft gis teren in het Groningse stadspark 100 kilometers in een zeer snel tempo onder zijn wielen wegge duwd en daarna met een venij nige ruk aan zijn stuur zijn naaste mededingers, de Zaan dammer Havik en de Velsenaar Kuitwaard, de pas naar de zege afgesneden. Die eindsprint was het klinkende besluit van eén course, waarin het voortdurend zeer levendig toeging en waarin de jachten Vrijwel zonder on derbreking voortduurden. Het begon al toen het peleton van 90 amateurs er nog maar twaalf van de 85 ronden Op had zitten. Net een flitsende coup de pedale bevrijdden zich toen Vier renners van het peleton: Vreeswijk (Alphen), Hoving (Hoogkerk), De Roo (Emmen) en Bredius (Amsterdam). Het viertal zette er een zeer hoog tempo in en zijn voorsprong groeide geleidelijk, maar van een zeer lange jacht, die bijna de helft van de wed strijd de gemoederen bezig hield, vie len zij terug. Dit betekende evenwel niet het einde Van het vuurwerk want onmiddellijk waren er twee nieuwe dapperen, die aan de haal gingen: Geldêrmans (Beverwijk) en Van den Heuvel (Hengelo). Bij dit tweetal voegden zich ook nog de Noordelijke kampioen Fre Mik (Nwe Pekela). In de jachten op de nieuwe vluchtelingen versplinterde het peleton in verschillende groepen. Ten slotte werkten zich met ster ke duwen op de pedalen vijf renners naar voren. Dit waren Ottenhros, Havik, Kuitwaard, de Zwollenaar Theo Bulten en de Amsterdammer Van Bockel. Dit achttal bleef onbereikbaar en maakte zich tenslotte klaar om in een eindsprint de strijd te beslissen. Ot tenhros, Havik en Kuitwaard bleken de rapsten. Vrijwel nek aan nek stormden zij op de eindstreep af. Een zwiepende ruk aan het stuur deed Ottenbros op de laatste meter als uit een katapult naar voren springen, waardoor hij zich in de bloemen reed. De uitslag was: 1. J. Ottenbros (Alkmaar) 100 km in 2 uur 32.8 sec.; 2. C. Havik (Zaandam); 3. H. Kuitwaard (Velsen); 4. M. van der Heuvel (Hengelo); 5. Th. van der der Heuvel (Hengelo); 5. Th. Bulten (Zwolle); 6. F. Mik (Nw. Pekela); 7. j. van Bockel (Amsterdam); 8. M. Géldermans (Beverwijk); 9. C. Zondag (Delfzijl); 10. W. Reintke (Veendam). De wedstrijd voor nieuwelingen bood een maximum aan schermutse lingen, maar niet een renner slaagde erin zich van een beslissende voor sprong te verzekeren. Tenslotte maakte een groep van negen zich een paar honderd meter van het peleton los. In de eindsprint behaalde de Be- verwijker Groot een gemakkelijke en gedecideerde zege op de strijdlustige Noordeling Henk Nijdam. Uitslag: 1. J. Groot (Beverwijk) 40 km in B7 min. 52.7 sec.; 2. H. Nijdam (Eelder- wólde); 3. T. Markus (Halfweg); 4. 3. Ibdeyn (Zwolle); B. J. C. Kroes (Hoog kerk); 6. A. Beentjes (Heemskerk); 7. J. Bohder (Eelderwolde); 8. H. Nij dam (Apeldoorn); 9. A. Robertus (Appingedam)10. J. J. Koekkoek (Groningen). ParijsBrussel BRUSSEL. De Belg Marcel Hen drickx heeft de wegwedstrijd Parijs- Brussel gewonnen. Hij reed de af stand van 302 kilometer in 8 uur 31 min. 38 sec. Tweede werd zijn land genoot Germain de Rycke in 8.31,40. Daarna gingen achtereenvolgens Kubler (Zwits.), Schils (B.), Redolfi (Fr.), Telotte (Fr.), De Valclc (B.), De Cock (B.), Van den Branden (B.), Dol- hats (Fr.) en Zagers (B.) door de Fi nish, allen in dezelfde tijd als De Rycke. Vervolgens kwam een groep van 11 renners, van wie de Belg Ler- mo de sprint won in 8.32.0B. Onze landgenoot Nolten staakte onderweg de strijd. De wielerwedstrijd in Groningen leverde een zege op voor de Alkmaarder amateur Jan Ottenbros. Ook de andere Alk- maarse renners weerden zich echter geducht. Hier ziet men Jan Rol aan de kop van het peleton tijdens een van de vele jachten. Hij wordt op de hielen achtervolgd door de Amster dammer Piet Post en de Arnhemmer Theo Timmermans.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 7