Jan Bakker sprak in kader van Actie-U in Alkmaar Alkmaar draagt mooi en kostbaar kleed STAD EIS Blij ven kantoren dicht en winkels open? Jeugdvoetbalsport in georganiseerd verhand Van een os met zes poten en een Duivel der agenda Kind overreden gedood en Katholieke Middenstandsbond Groter ledental is nodig Zilveren jubileum bij de Veiling s Koniugiunedagvieriiig Moet Bouwverordening worden herzien BEKLEDEN s van Uw STOELEN Kermis krijgt vastere vorm Stratentournooi op stapel gezet Grote Drie onverwacht bijeen Vijf en vijftig jaar getrouwd Fijdeus stadsfeest Woensdag 28 April 1954 Pagina 3 (Zie ook pag. 4, 5 en 6) ALKMAAR. In het kader van de actie uitbreiding ledental hield de afd. Alkmaar van de Ned. R.K. Middenstandsbond gisteravond in de grote zaal van 't Gulden Vlies een propagandabijeenkomst, waarop de Directeur van het Diocesaan Middenstandsbureau, de heer Jan Bakker, een enthousiast en goed gedocumenteerd betoog hield over de noodzaak van de uitbreiding van het ledental. Van de circa 400 katholieke middenstanders, die voor deze avond schrif telijk waren uitgenodigd, was circa 10 procent met hun dames ver schenen, zodat de heer Bakker, naar wie het steeds een genoegen is te luisteren, voor een gehoor van circa 60 personen sprak. Nadat de voorzitter, de heer F. Putman, hem had ingeleid, begon Jan Bakker zijn rede met te wij zen op het ontstellend gebrek aan standsbewustzijn, dat nog bij een groot deel der katholieke middenstanders moet worden ge constateerd. Er is, zo zei hij, nog een teveel aan egoïsme en indi vidualisme en een groot tekort aan gemeenschapszin; ook onder de dames van de middenstanders, die er geen been in zien, eigen standgenoten voorbij te lopen en te winkelen bij het grootwinkel bedrijf. Ook de vrouwen moeten betrokken worden in de sfeer van de organisatie. Aan de hand van bisschoppelijke en ministeriële uitspraken benadrukte spr. de noodzaak van een hechtere orga nisatie. Een constructieve mid- denstandspolitiek kan alleen ge voerd worden, als de organisatie zich moreel en financieel ge steund weet door het lidmaat schap van alle middenstanders, die ervoor in aanmerking komen. Van de 380.000 middenstanders in Nederland, zijn er slechts 110.000 georganiseerd, waarvan circa 50.000 katholieke midden standers; er staan dus 270.000 middenstanders buiten een orga nisatie, terwijl zij wel de vruch ten plukken van haar acties; in het katholieke kamp ontbreken nog 70 a 80.000 katholieke mid denstanders; vandaar de Actie-U, die een uitbreiding van 't leden tal beoogt. Middenstandspolitiek Spr. ging voorts de midden standspolitiek na. welke via de K.V.P. gevoerd is, met name de belastingpolitiek, die op ver schillend terrein voor de mid denstand verlichting betekende; speciaal wees spr. op de verlich ting van lasten inzake de inkom sten- en loonbelasting en de ondernemersbelasting. Hij wees ook op de voor de middenstand met name de kleine zelfstan digen bereikte sociale voor zieningen en de verhoging van de inkomengrens in het kader van de Noodwet Kinderbijslag- regeling, welke hij een aanloop Kindertekeningen uit 44 landen ALKMAAR In het Gemeen temuseum zal van 1 tot 9 Mei a.s. onder auspiciën van Pro Ju- ventu-te een tentoonstelling wor den gehouden van tekeningen van kinderen uit 44 landen. Deze tekeningen werden ge maakt in 1950 onder auspiciën van de Deense sectie van de In ternational Union for Child Wel fare en betreffen allen d° sprook jes van Andersen; doel was de middelen te verwerven vöor het kinderbeschenmingswerk in de gehele wereld. Uit 44 landen heeft men de 100 beste tekenin gen afgestaan voor een interna tionale collectie en in Nederland organiseert Pro Juventute. de or ganisatie, die zich het lot van de kinderen, die hulp behoeven, aantrekt, hier en daar een ten toonstelling van deze originele tekeningen. Vrijdagavond zal Mr. A. D. van Regteren Altena, pre sident van de Rechtbank, om 8 uur deze tentoonstelling in het museum openen. Eerste competitiedag „Inside" ALKMAAR Twee van de zes teams brachten het op de eerste competitiedag tot een overwin ning; één speelde gelijk en drie verloren; de uislagen waren: Inside I—TOZ 1 3—5; Joy VI— Inside II 53; Bakkum IInside III 5—3; Inside IV— DEM II 5—3; Inside VOud-Saeden I 53; In side VIAnimo II 44. WOENSDAG 28 APRIL 't GULDEN VLIES: Alkmaarse Balletschool Annemarie Kuh- ne en Marinus van den Nieu- wenhoff, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Verg. Horeca-exploitanten 4 u. Bijeenkomst onder-officieren- vereniging „Ons Belang", 8 u. Tweede cabaret-avond voor de K.A.V., 8 uur. Bioscopen: Harmonie: „De blauwe gar denia," 18 j; Victoria: „Moe derlied", 14 j; Cinema: „Een vrouw wist te veel," Rex: „Puntje en Anton," a.l. Voorstellingen: 2.30 en 8 uur. DONDERDAG 29 APRIL WAPEN VAN HEEMSKERK: Cabaret-avond voor de K.A.V.. 8 uur. Bijeenkomst H.K.W. 8.30 VALK's LUNCHROOM: Vereni ging voor Weer- en Sterren kunde, 8 uur. Bioscopen: Harmonie: „Don Juan," 14 j.; Cinema: „God heeft de men sen nodig," a.l. Andere bios copen: als Woensdag. Waterstanden: Donderdag: Hoog water 8.40 u. en 20.55 u.; Laag water 2.50 u. en 14.05 u. noemde van de eigenlijke wet, waarmee men voor de midden stand nog meer hoopt te berei ken. Hij wees er op, hoe de ka tholieken vrijwel alleen staan, als het gaat om de belangen voor het grote gezin, waartoe ook het middenstandsgezin gerekend kan worden. Het streven is dit mid denstandsgezin een sterke basis te geven in alle opzichten. De heer Bakker wees er voorts op, hoe de P.B.O. één der katho lieke desiderata was en hoe het naar staatssocialisme riekende voorontwerp-Vos werd afgewe zen, om vervangen te worden door het voorontwerp-van den Brink, waarin meer rekening werd gehouden met het subsidia riteitsbeginsel. Hij wees op de strijd, die dit alles gekost heeft en waarin de middenstandsorga nisatie een groot aandeel had. Een constructieve midden standspolitiek is ook nodig al dus spr. om het middenstands gezin op hoger niveau te bren gen, want het gaat uiteindelijk om de christianisering van het Nederlandse volk en tegen de ontkerstening van deze dagen. Spr. wekte tenslotte alle leden op er een nieuw lid bij te win nen; een zo groot mogelijk le dental is nodig, om de leiding de morele en financiële steun te ge ven voor de diverse acties. Na een levendige gedachten- wisseling, waarhij de heer Bak ker de puntjes nog eens op de i zette, bracht de voorzitter de spreker, die al met een hartelijk applaus beloond was. dank na mens de aanwezigen, die hierna nog enige tijd in genoegelijk sa menzijn bijeen bleven. ALKMAAR By informatie ver namen wy, dat nagenoeg alle kanto ren op Vrydag a.s. Koninginnedag gesloten zullen zyn; het postkan toor is alleen voor spoedgevallen, te legrammen e.d. geopend. De Machi nefabriek „Alkmaar" zal zowel Vry- dag als Zaterdag de gehele dag ge sloten zyn. De fabriek van Ringers is verder Vrydagmiddag en Zaterdag- is verder Vrydagmiddag en Zaterdg- morgen gesloten. Hetzelfde geldt voor de Puddingfabriek Victrix van de heer Godyn. Van de winkels heeft alleen het bedrijf van de firma Bervoets aange kondigd, dat de zaak Vrijdag geslo ten is. Er is destijds wel een afspraak tussen de winkeliers, om op dagen als Koninginnedag en 8 October des middags de zaken te sluiten, doch niet steeds hield ieder zich aan deze afspraak. Het ziet er thans naar uit, dat ofschoon in andere steden in de provincie de winkels op Koninginne dag gesloten zullen zijn, de Alkmaar- se winkels open blijven. Langs orga nisatorische weg is althans geen en kel besluit genomen. De kaasmarkt zal Vrijdag weer voor het eerst een zomers aanzien genieten; er wordt weer een goede aanvoer van de fabrieken verwacht en de kaasdragers zullen weer in hun zomerse kledij present zijn. In ver band met de kaasmarkt is het na tuurlijk wel moeilijk voor de winkel stand, om het besluit te nemen de zaken te sluiten, doch het komt ons voor, dat men althans des middags het personeel gelegenheid had kun nen geven Koninginnedag te vieren. Vragen aan B. en W. ALKMAAR De heer P. van dei- Borden, lid van de gemeenteraad heeft de raad toestemming gevraagd om de onderstaande vragen aan het College van Burgemeester en Wet houders te stellen in de eerstvolgen de raadsvergadering. Ie. Is het aan B. en W. bekend, dat in 1953 een particulier verzocht heeft op het inpandige terrein begrensd door de Hofdijkstraat en de achter tuinen van Nieuwlandersingel en Ju- lianastraat een gebouw te mogen stichten hoger dan 3 meter? 2. Is het aan B. en W. bekend, dat hem hiervoor de toestemming gewei gerd is? 3. Is het College met mij niet van mening, dat voor dit onderhavige terrein artikel 31 sub. e van de Bouw verordening had kunnen worden toe gepast? 4e. Is het aan B. en W. bekend, dat zeer onlangs een aanvraag is gedaan voor het stichten van een bakkerij op een terrein aan de Achterstraat, maar dat de bouwverordening niet toeliet, dat de bakkerij 50 cm hoger gebouwd moest worden (voorschrift van de Arbeidsinspectie). 5e. Is het aan B. en W. bekend, dat deze bakkerij thans gevestigd zal worden in een naburige gemeente. Biljartkampioeiien ALKMAAR Tijdens de jaar lijkse feestavond van de Neder landse Biljartbond in het district Alkmaar werden aan de kam pioenen der verschillende afde lingen prijizen uitgereikt. Deze uitreiking geschiedde door de voorzitter van het district, de heer G. Wessels, die aan de fees telijke bijeenkomst een bijzonder tintje gaf door het tienjarig be staan te herdenken. Met een gekruid speechje over handigde hij de aanvoerders van de kampioensteams tenslotte de prijzen. De kampioenen waren; A-klasse: „De drie ruiten"; B- klasse: „De drie ruiten"; C-klasse Alcmaria Victrix; en in de D- klasse: „De Optimisten". Tweede prijzen konden in ont vangst genomen worden door: „De Optimisten" in de A-klasse; „Linden-hoek" in de B-klasse; „De drie ruiten" in de C-klasse en door „De Molen" in de D-klasse. op slechts 15 m. afstand van onze grens? 6e. Is het niet het streven van B. en W. en van de raad om hier ter stede zoveel mogelijk bedrijven aan te trekken en acht zij na 't bovenstaan de, het niet gewenst de afd. Markt wezen uit te breiden tot die van Marktwezen en Industrie, tot welke instantie alle aanvragen allereerst ter beoordeling moeten worden over gelegd? 7e. Zijn B. en W. met mij niet van mening, dat het noodzakelijk is om de bouwverordening op bepaalde punten te herzien? (Advertentie) 5 Vraagt ons eens prijsopgave 5 5 voor het 5 Stavenuiter - Ritsevaort 21 J 5 Eigen stoffeer-inrichting Maandag 3 Mei 'hoopt de heer A. J. Bruin, thans boekhouder bij de Coöp. Veilingsvereniging Alk maar en Omstreken, de dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar 'bij de veiling als kantoor bediende in dienst trad. De heer Bruin, is een in veilingkringen zeer gewaardeerde persoonlijk heid, die zowel bij het bestuur en het personeel, als bij de tuin ders-aanvoerders en handelaren in hoog aanzien staat. Na jaren verschillende rangen te hebben doorlopen, werd hij, toen de functie van boekhouder op 1 Jan. '43 vacant kwam, tot boekhouder 'benoemd, in welke functie hij thans nog werkzaam is. Het zal hem bij zijn jubileum ongetwij feld niet aan belangstelling ont breken. De directie van de Vei ling heeft bij deze gelegenheid een receptie georganiseerd, wel ke Zaterdag 1 Mei van 3 tot 5 uur in 't Gulden Vlies wordt gehouden. Bedevaart naar Dokkuin op 30 Mei ter ere van St. Bonifatius ALKMAAR Het is 1200 jaar geleden dat St. Bonifacius de mar teldood is gestorven. Het is be langrijk genoeg voor zijn geloofs genoten om hem te gedenken en dit jaar het twaalfde eeuwfeest te vieren. St. Bonifacius is de patroon van de R.K. Transportarbeiders Bond. De afd. Alkmaar doet een beroep op de R.K. van Alkmaar en omstreken zich aan te sluiten achter het vaandel van St. Boni facius ter bedevaart naar Dok- kum. Men kan zich opgeven bij het dagelijks bestuur, het secreta riaat N. Bar'horst, Schaepmankade 3: P. Admiraal, Kanaaldijk 27 a, penningmeester en S. Braksstoff, Oudorperdijk 58, voorzitter. De bedevaart gaat per bus, kos ten 5.25 per persoon. Verder in lichtingen bij het bestuur. „Cinderella Rose" ALKMAAR Aanstaande Zon dag geeft de toneelvereniging „Dindua" de uitgestelde donateurs uitvoering in de vorm van het stuk „Cinderella Rose". Na afloop is er als extra attractie een groot lentebal bij muziek van de Dolo- mans. ALKMAAR De kermis, die dit jaar van 6 tot en met 10 October wordt gehouden, zal wel door min der attracties bevolkt worden dan andere jaren, maar de oorzaak daar van ligt natuurlyk in het feit, dat er slechts vijf dagen feest zal zijn, te genover negen dagen in andere jaren. Niettemin is het aantal inscliryvin- gen zeker niet beneden de verwach ting gebleven, al zal nog moeten bly- ken, in hoeverre 't gemeentebestuur gelyk heeft gehad om f15000 minder inkomsten te ramen dan anders. Gisteren was een groot aantal ker misexploitanten naar het „Wapen van Heemskerk" getogen om 'n bod te doen op de verschillende staan plaatsen. De geboden prijzen waren redelijk en behalve de autoscooters, die nogal wat aan de hoge kant ble ken te zijn, deden er zich geen won derbaarlijke dingen voor. De heren bleken overigens over een behoorlij ke dosis fantasie te beschikken. En als alles naar komt, wat er gister middag al zo is genoemd, dan kan men nog iets verwachten. Zo was er een „kijk"-theater, waar een levens grote en echte os te zien zal zijn, met, let wel, zes even echte poten. Van wege die zes poten, zal de entree wel worden geheven, want een os met vier poten is tot nu toe nog geen be zienswaardigheid gebleken. Misschien zelfs, we hebben het althans horen fluisteren, spreekt deze os ook nog alle talen zeer vloeiend, waarmee we maar willen zeggen, dat men nooit kan weten waartoe een os eens komt. Maar alsof die os alleen niet genoeg was, bood zich ook nog een „Duivel der Zee" aan, maar wat deze baar dige en waterige duivel precies be helst, is niet bekend. Scooters „liggen hoog." Onder de aanbiedingen waren heel wat kraampjes: poffertjes, patates- frites en nougat; zuurkramen en ge bakkramen. De prijzen lagen nogal uiteen. Een schiettent bood f 300 voor een standplaats, zonder omschrijving waar deze b'edoeld is. Het hoofd van Jut wilde mèt bommetjes f 55.50 en Mekken kampioen van D.D.D. ALKMAAR In de onderlin ge competitie van de Damclub D.D.D. heeft Mekken toet kam pioenschap behaald. De eindstand is: 1. J. Mekken, 2. N. Oud. 3. H. de Jong, 4. M. Oud, 5. M. He mels, 6. M. Langras, 7. P. Smole- naars, 8. J. Schuit. 9. K. Tuin man. 10. J. Jorna, 11. L. Raven- stijn, 12 J. Bleeker, 13. P. de Wijn, 14. D. Stam, 15. T. Korn, 16. D. Bruggeman, 17. D. Korn. 18. N. Lengers, 19. D. Klinkha mer, 20. N. Visser. zonder bommetjes, maar met slag hoedjes, f 45 betalen. Omdat bomme tjes nu eenmaal verboden zijn, zul len het wel slaghoedjes worden. De prijzen van de autoscooters lagen rond de f 1560 en dit is gezien de vijf dagen, nogal hoog. Verder bevonden zich onder de biedingen een sensatiebaan, een Pe ter Pan spoorweg, een vrolijk rad f 450 en een groot aantal bumpers, waarvan de geboden prijzen op ver schillend niveau lagen. Er zal nog heel wat werk verzet moeten worden, voor het architectonisch wonder van het kermisbeeld, weer geheel gereed zal. zijn. Maar daarvoor rest dan ook nog voldoende tijd. Meisjes St. Jozefparochie ALKMAAR De meisjes van 16 jaar en ouder worden uitgeno digd Donderdagavond om 7.30 te komen in het Patronaat Varne- broek. Het I.L.S. te Alverna pre senteert hun bier een film, ge titeld: Tot gedachtenis aan Mij. De verklarende tekst is van Dr. L. Brinkhoff. De toegang is vrij, maar alleen voor meisjes van 16 jaar en ouder. ALKMAAR Zoals het Noord hollands Dagblad van 2 April reeds meldde, is in Alkmaar het plan ge rijpt om te komen tot een beoefening van de voetbalsport door de asphalt- jeugd in georganiseerd verband. Men is voornemens een stratentournooi op touw te zetten. De plannen krijgen langzamerhand vastere vormen. Ten overvloede herhalen we onze uiteenzetting van de bedoelingen van dit tournooi. Men heeft op de aller eerste plaats voldoende goede leiders nodig. Bovendien is het noodzakelijk dat men de beschikking krijgt over geschikte terreinen, die bij voorkeur dicht bij elkaar liggen. Alle jongens van tien tot veertien jaar kunnen deelnemen. In teams vertegenwoordi gen zij een bepaalde buurt of straat. Kinderrijke buurten kunnen met meer dan één team inschrijven. Overigens is die inschrijving koste loos. De teams worden in poules in gedeeld. De voetbalbond heeft mede werking toegezegd, zodat moeilijk heden in verband met fusie-bepalin gen en dergelijke niet kunnen ont staan. De uitrusting van de spelers is voorlopig van ondergeschikt be lang. Het bezitten van echte voetbal schoenen is ook al niet noodzakelijk en shirts kunnen eventueel beschik baar worden gesteld door het organi serende comité. De competitie wordt gehouden in de grote vacantie, wan neer de schoolwedstrijden en wel pencompetities tot het verleden be horen. De jeugd zelf is reeds buiten gewoon enthousiast gebleken voor de plannen. Vier elftallen, te weten: Landstraatkwartier, Popelmanslaan- Schaepmanbuurt, Omval en de Baan- straat-Ritsevoort-combinatie meld den zich al aan. De inschrijving staat open tot 1 Juni. Dezer dagen wordt een commissie benoemd, die de voorbereidende werkzaamheden van de initiatiefne mers zal overnemen. Deze commissie zal zich belasten met het uitknobbe- len van data, met de indelingen enz. A.O.G.-NIEUWS ALKMAAR Jammerlijk was de uitslag van de heren tegen S.V.A. in Amsterdam. Zij werden met een 105 nederlaag naar huis gestuurd. Over de wedstrij den valt niet veel te zeggen. Een enkele maal was een aardig spel moment waar te nemen in de overigens ruwe wedstrijd door het niet krachtig genoeg optre den van de scheidsrechter. De jun. A wonnen in de na-comp. van Zeevogels A met een grote uitslag n.l. 62. Een aardige wedstrijd die prima werd geleid door Mej. de Jong. Al heel spoe dig was de score geopend door A.O.G. die de stand opvoerde tot 40 voor de rust. In de 2e helft scoorde Zeevogels de verdiende tegengoals. De jun. C deden het iets beter dan vorige week. Zij hebben geen revanche kunnen nemen maar de score was nu be ter verdeeld. Weliswaar is er ver loren met 53 maar zij beginnen nu met de tegendoelpunten te maken. Ook de adspiranten ging het iets beter. Zij verloren wel met 42 maar dit wordt ook wel beter. Biljarttouniooi Alkmaar ALKMAAR. In café Breed aan het Ritsevoort is momenteel een Paasbiljarttouniooi aan de gang-, waaraan wordt deelgeno men door de spelers D. Wester, Th. Schot, D. Kranenburg, W. Wilkens, H. de Graaf, A. Dekker, A. Bakker en C. Beers (gast uit Egmond). In de eerste partij van het tournooi maakte de Graaf een goede beurt tegen Wilkens. De Graaf won in 16 beurten, maar ook Wilkens scoorde een goed gemiddelde, nl. 5.25. Schot be haalde in een weinig aantrekke lijke partij een overwinning op Wester, gast Beers bracht Bak ker een gevoelige nederlaag toe. Favoriet Bakker stelde zeer te leur. De partij tussen Dekker en Kranenburg was eveneens van minder gehalte. In een langdra dig gevecht won Dekker tenslotte in 40 beurten. De uitslagen luiden: 100 H. de Graaf 100 16 40 6.25 100 W. Wilkens 84 16 14 5.25 125 Th. Schot 125 31 20 3.22 125 D. Wester 89 31 15 2.87 125 C. Beers 125 24 19 5.20 150' A. Bakker 56 24 8' 2.33 100 A. Dekker 100 40 14 2.50 125 D. Kranenburg 112 40 10 2.80 Hedenavond worden de par tijen voortgezet. Iedere Alkmaarse voetbalvereniging wordt in de commissie door een per soon vertegenwoordigd. Voor leiders en elftallen bestaat dus nog gelegen heid tot inschrijving. De voorkeur genieten leiders, die over een vrije middag kunnen beschikken, aange zien de wedstrijden zoveel mogelijk 's middags gehouden zullen worden. Men streeft er namelijk naar het ka rakter „puinvoetbal" tot het uiterste te bewaren. Elftallen en leiders kun nen zich aanmelden bij onderstaande adressen. M. Roorda, Dijk 24; J. v.d. Brink, Talmastraat 15; E. Tuyn, Eike lenbergstraat 55; A. van Weert Uiten- boschstraat 37; C. Hoed Leeuwen hoekstraat 10; E. Koops, de Ruyter- straat 31; W. Hieltjes, Boezemsingel 90; J. Bloothoofd, Stuartstraat 42; J. Homan, Ramen 38 en H. Bedijn, Macl. Pontstraat 22. De taak is nu aan oud of jong te trachten de eer van hun straat hoog te houden door inschrijving en daar na door het leveren van goede pres taties. Voor alle deelnemers liggen prijzen klaar! ALKMAAR Een paar minuten voor negen hedenmorgen is in de Vondelstraat tussen de Vondelschool en de Beatrixschool een ernstig onge luk gebeurd, dat het leven heeft ge kost van het 10-jarig jongetje E. J. Koenen. In de straat reed 'n vracht auto met een aanhangwagen, waar op een wals stond. Het jongetje is vermoedelijk achter op de vrachtauto geklommen en daarvan afgegleden met het noodlottige gevolg, dat het voor de wielen van de zwaarbeladen aanhangwagen terecht kwam. Het kind was op slag dood. Het jongetje is het zoontje van degene van wie dezer dagen aan de Wagemakers- straat een opslagplaats van brand stoffen afbrandde. W eersverwachtinjj Medegedeeld door het K.N. M.I. te de Bilt. Geldig van Woensdagavond tot Donder dagavond. AANHOUDEND KOUD Droog weer met enkele op klaringen. Weinig wind. Van nacht opnieuw plaatselijk zware nachtvorst. Morgen on geveer dezelfde middagtem pera turen. GENEVE, 28 April (Reuter) De ministers van Buitenlandse Zaken van de drie grote Weste lijke mogendheden hebben op Woensdagochtend een onaange kondigde bijeenkomst gehouden, aldus deelde een Britse woord voerder te Geneve mede. Naar in diplomatieke kringen verluidde, bespraken de drie mi nisters, die in de villa van Bi- dault bijeenkwamen, de door Bi- daulit aan te nemen houding op diens onderhoud met Molotof over de deelneming aan de be sprekingen over Indo-China. Van Australische zijde werd vernomen, dat Molotof vertegen woordiging van veertien landen op deze besprekingen voorstaat, maar een kleinere deelneming niet uitsluit. Geen vuilmsdieiist op 30 April ALKMAAR. In verband met Koninginnedag zal er op Vrijdag 30 April geen vuilnis worden op gehaald. Men wordt verzocht in de Vrijdagse wijken geen vuilnis buiten te zetten vóór Dinsdag 4 Mei a.s. HEERHUGOWAARD-ZUID Op 2 Mei 1954 zijn Cornelis Beers en Marijtje Rood 55 jaar getrouwd. Vader Beers is 83 en zijn vrouw 79 jaar oud. De bruigom werd in 1870 te Heerfiugowaard geboren en woont dus -bijna 84 jaar in Heerhugowaard. De bruid is geboren in Hensbroek. Vader Beers, een eenvoudig mens,_ heeft in zijn leven de last van de arbeid wel gedragen. Hij was een sterke kerel die graag vooruit wilde, maar ja, hoe ging dat vroegerlange dagen en weinig verdienen. Maar toch wist hij het zover te brengen dat hij landbouwer werd en dat is hij steeds gebleven. Moeder Beers heeft haar man steeds trouw ter zijde gestaan. Uit 'hun huwelijk werden 6 kinderen geboren die aïlen nog in leven zijn. Hun oudste zoon Jan is op 2 Mei 25 jaar getrouwd. Ondanks de vele zorgen, die het jubilerende bruidspaar heeft gekend, is hun huwelijk zeer -gelukkig. Moge dat geluk nog jaren hun deel zijn. 1 JAAR GEEIST VOOR VERDUISTERING ALKMAAR Voor de Meervoudi ge Kamer te Alkmaar diende gister morgen de zaak tegen J. B„ die als bode-geldbezorger bij de gemeente lijke dienst van Sociale Zaken in de loop van de jaren 1950 tot '53 regel matig geldsbedragen had verduisterd tot een totaal bedrag van ongeveer f 900. De Officier van Justitie, Mr. Holstein eiste voor dit feit een ge vangenisstraf van 1 jaar, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en aftrek van de 20 dagen hechtenis. In zijn verdedi gend betoog, wees Mr Smal op de bijzonder moeilijke gezinsomstandig heden, waaronder B. had geleefd. Verdachte kan in gemeentedienst blij ven, wanneer de rechtbank hem nog „een kans" wil geven. Weshalve drong hij aan op de uiterste clemen tie. Uitspraak over veertien dagen. ALKMAAR We hebben het al vaak geschreven: Alkmaar maakt zich ijdel op voor de ko mende viering van „Alkmaar 700 Jaar Stad". Verschillende com missies projecteren daverende feestprogramma's, maar in stilte wijden harde werkers van enkele gemeentelijke instellingen al hun kunstzinnige talenten aan de sa menstelling van het visitekaartje van de stad. Het gedeelte van de singelwal tussen de Berigerlbrug en het Texelse Hek is sinds enige tijd afgesloten. De plantsoenendienst heeft deze maatregel getroffen om rustig de theorie over het fraaie stadsaanzien in practijk te brengen. Er zijn voor deze uitlo per van de stadswallen grootse plannen ontworpen. Op het hoog ste punt tegenover het gebouw van de Raad van Arbeid zal een muziektent verrijzen. Om de daarvoor benodigde ruimte te verkrijgen zijn tientallen strui ken gerooid en heeft zelfs een zware eiken-boom het leven moe ten laten. De nis krijgt een op pervlakte van ongeveer twintig bij tien met-er. Er omheen wor den langwerpige bloembedden aangelegd, waarin alle mogelijke kleuren verwerkt zulle,n worden. De reeds bestaande perken gaat men vergroten en beplanten met sierlijke toeesters. Ook in de zui delijker gelegen gazons worden de perken uitgebreid. Voor alle aanplan-tin-gen zijn rond de 25.000 bloe-mplantjes aangekocht en honderdtallen' d-ure struikgewas sen. Daaronder zijn taxissen, mahonia's, de scherpe berberis sen en vele andere. Alles is af komstig van Boskoop. De gras- gazons worden verfrist met on geveer 10.000 nieuwe zoden. Ook aan de waterkant komen enkele nieuwe langwerpige perken. De werkzaamheden verlopen zeer vlot. Het is jammer, dat de na tuur nog weinig medewerking verleent. De grond is te droog en hard en de plantsoenendienst zal zich genoodzaakt zien vele weken lang door sproeien -de bedden le vend -te houden. Tussen de struiken heeft men doorzichten gemaakt die uitzicht bieden op de muziektent. Andere opgang De o-pgan-g naar de vest -bij -het Texelse Hek is verdwenen. Bij de Bergeiibr-ug kom-t een brede hoofdopgang en he-t ligt in de bedoeling, dat bij het Canada plein een noodopgang kom-t. Het entrée bij de hoofdopgang zal fraai worden. De -patates frites kraam zal tijdens de stadsfeesten een andere plaats toegewezen krijgen. Het is nog niet -bekend waar. Het aantal banken wordt aanmerkelijk uitgebreid, terwijl ook van de gerooide bomen ban ken worden vervaardigd. Na -de stadsfeesten worden de oude opgangen weer in ere -her steld. Langedijker Cabaret voor R.K. Vrouwenbeweging ALKMAAR De leden van de Ned. Katholieke Vrouwen beweging afd. K.A.V. hebben Dinsdagavond in het Wapen van Heemskerk een gezellige avond gehad. Een avond, die vanavond en ook Donderdagavond nog eens herhaald zal worden. En wan neer men zegt dat deze feeste lijke bijeenkomst is geslaagd, dan kan men dit volkomen op rekening schrijven van het alom geprezen en bekende Langedijker cabaretgezelschap. Het was een nieuw programma dat deze avond voor het voetlicht werd gebracht. Niet dat alle sketches nieuw waren, maar zij waren gegoten in een nieuw en fris costuumpje, terwijl het tem po er voor zorgde, da-t er geen hiaten waren. Begrijpelijkerwijs vormde het muzikale -gedeelte een hoofdschotel, waarin Piet Tromp o.a. het bekende Moeder lied zong. terwijl hij ook nog in samenwerking met Hannie Wolfswinkel „Die lustige Witwe" vertolkte. Ook „De Vogelkoop man". waaraan ook nog J. Klin- kert medewerkte, oogstte een be wonderend a-pplaus. Het Langedijker cabaret gezel- scha-d heeft tenslotte een reputa tie. die deze avond nog eens dui delijk werd verstevigd. De ver schillende sketches zoals „Het snorretje". „De Baibysitter" en „De Sollicitante" deden het goed. zodat het -gehele program ma er een was van frisse humor, keurig 'bijeengepakt in een non- stop-caibaretavond. De K.A.V. kan dan ook op deze eerste avond met tevredenheid terugzien, ter wijl deze avond tevens een ga rantie kan zijn voor het welsla gen van de andere twee, die nog zullen volgen. Benoeming; brandweer ALKMAAR. In aansluiting op ons bericht van afgelopen Maandag delen wij nog mede, dat bij ons brandweercorps „Paraat" benoemd is de heer W. Pijper.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3