KAASSEIZOEN GEOPEND V Voortreffelijk programma van Circus Mullens w der I STAD ETS Zilveren kaasboeren als onderscheiding Sprookjes van Andersen door kinderen getekend Het was overiveldigend druk op de kaasmarkt Alkmaar vierde waardig verjaardag van Koningin Jan Strays AGENDA iiiiimimiiiimiimimg i n rubber t-Europa leeft ruim inwoners jE, 30 April 's-Gravenhage eind 1952 be- tiwoners 584.435. r Portugal SER VIEL AUTO Zaterdag 1 Mei 1954 Pagina 3 Denen: Geen kaasmarkt EENGOEDE BRIL .1 AARVERGADERING ONDERLINGE GLASVERZEKERING Prachtige iiitleving van kinderfantasie Fa. G. O U D E S luwelier Meer vreemdelingen dan kaas Jeugd speelde hoofdrol KAPPERSZAKEN OPEN op Dinsdag vóór Pasen en Pinksteren Haard of Kachel akman RIESMAN Meesterschap is troef Zomerseizoen 1954 Internationaal gekleurd BURGEMEESTER KAN ONTHEFFING VAN ZONDAGSWET VERLENEN Nieuwe Tesselschadeschool =je, drie en ling gedaan 2 Tweehandig rarm en de an". De aan de ver- spierstelsel raaide wer- ij greep de begon hem 1 ten en weer rt kommetje n rug. Toen om naderbij 5 lid van mijn nap het al", IIIIIIIIIIIMIIIIIIUIIIIHIUIIS len overwogen, ng van interim- ;n thans statu ilij k is. el tot statuten- l houdende met kon geen be- genomen, daar aanwezig was- :al een tweede sn gehouden. il (Reuter) De t vandaag bekend ngang van 3 Mei van rubber naar d zjjn van beper- geldt echter niet r communistisch ïg van Singapore ikt, dat zij de uit- naar Oost-Europa met ingang van eneens zal vrijla- de uitvoer naar irea. 30 April De >ast Cimon de vorig jaar een o-Slavië maakte film vervaardig- oor enige maan- gal vertrekken, nd een kleuren- i, die een gehele n van het land a opnamen van het afwisselende Lissabon uit zal n bus het land 30 April Op ipleinRijnstraat ó-T vandaag een iternmer, die op aast een vracht- het moment dat le Rijnstraat in- het rechter ach- vagen. Hij is aan :n overleden. en voor Melrose's laynes zwaaide zijn politiepen- eus van een lich- e bediende. y Prebble?" i goede klant", effen. ynes haalde de ag. :e plaat hier ge aarzelde: lurltjk mogeliik, Miller wel we- delde zijn reke- ragen. o-f zij even /nes wisselde een Mayo. ik nog niet dat romen", fluisterde aide Mayo, konden ze duide- van de bediende hier is de poli- ireken over Preb- ogenblik weer- bons samen met nd gerinkel van rk. later waren Hay- ij de deur. de bediende opzij ur open. [Wordt vervolgd.) (zie ook pag. 5 ALKMAAR. De kaasmarkt is gistermorgen officiéél geopend. Ter gelegenheid daarvan was een groot aantal genodigden verenigd rond de dis in het Victory-hotel, waar zij de gast waren van het Alkmaarse gemeentebestuur. Kaas producenten, handelaren, leden van verschillende commissies, afgevaardigden van de Kamer van Koophandel en allen die maar enigszins bij de (kaas)handel en nijverheid betrokken zijn, hebben aan de-opening van dit kaasseizoen een officieel karakter gegevenwaarbij weliswaar niemand is geridderd, maar door de burgemeester, mr. Wytema, toch enkele „on derscheidingen" werden uitgereikt in de vorm van een mas sief zilveren kaasboor. Twee prominente figuren kon den helaas niet aan de uitnodi ging gehoor geven, weshalve de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, Z.Exc. Mansiholt, zowel als de Commissa ris van de Koningin in de pro vincie Noord-Holland, Baron mr. C. J. de Vos-v. Steenwijk, niet aanwezig waren. Voor deze beide hooggeplaatste regeringsfunc tionarissen een gemis, want de diep gewortelde traditie die leeft in de A-lkmaarse kaasmarkt, werd hier nog eens duidelijk gedemon streerd. En zij allen, die aan het instandhouden van deze traditie hebben meegewerkt en nog -hun medewerking verlenen, werden door middel van enkele nestoren, voor -hun werkzaamheden onder scheiden. Een tweeledig feest dus, want deze zelfde -dag was ook de verjaardag van H.M. de Koningin, waarnaar de gedachten begrijpelijkerwijs ook uitgingen. Kaas is een begrip geworden. Het woord „kaas" is inmiddels een begrip geworden. De burge meester omschreef dit begrip nog eens nauwkeurig en voegde er aan toe, dat Alkmaar in niet on belangrijke mate tot het kweken van dit begrip heeft bijgedragen. Weliswaar is men wel in de ver onderstelling, dat de kaasmarkt voor Alkmaar n-iet van direct be lang is, maar indirect is dit dan toch zeker het geval. Door de Alkmaarse kaasmarkt zijn ge dachten-associaties ontstaan, die zeer veel bijdragen tot de goede wereldnaam van de Nederlandse kaas En zij die tot het instand houden van deze markt hebben bijgedragen, verdienen daarvoor -dan ook alle lof. Een belangrijk figuur, die Alkmaar in dit ver band was ontvallen, was de heer Gerrit Grondsma, wiens overlij den een belangrijk verlies bete kende voor de kaasmarkt. „Deze kunstenaar des levens, „zoals mr. Wytema de overledene noemde, is een steunpilaar geweest voor ihet welzijn van de (kaasmarkt. Daarom was bet de -broer van de overledene, de heer G. Grondsma, die het posthuum eerbetoon van het gemeentebestuur in ontvangst mocht nemen, als eerste in de rij van hen, voor wie de zilveren kaasboer, een bewijs was van de gemeentelijke erkentelijkheid. Het „hoofd en hart" van de kaasmarkt, de directeur van het Marktwezen, de heer W. Voort huijsen, was de tweede voor wie -deze onderscheiding was wegge legd. Een kaasmarkt is echter onmogelijk, zonder de noodzake lijke aanvoer, waarvoor de heer K. Hogetoorn, -directeur van de Bond van Coöp. Zuivelfabrieken garant staat. Ook hij ontving een (Advertentie) Deze is goed als Bakker het doet! Drogisterij BAKKER Afd. Optiek IIEILOO Kennemerstraatweg 109 ALKMAAR Ondanks het ont breken van de leden werd de alge mene vergadering van de Onderlinge Alkmaarse Glasverzekering, punc tueel afgewerkt; zij het dan, dat de afwerking van de agenda in record tijd geschiedde. Het belangrijkste be sluit, dat op deze vergadering werd genomen, was de voorgestelde om slagverhoging tot 105 procent, welke verhoging in het reeds eerder gepu bliceerde jaarverslag al werd aange kondigd. Voor de commissie van on derzoek werd de heer J. H. Nijhuis herkozen, terwijl in het bestuur de heren J. S. Ruiter en A. Hildering hun plaats zullen blijven behouden. De jaarverslagen van de Commissaris Boekhouder evenals dat van de se cretaris leverde geen bijzonderheden op. Bij de rondvraag was het de heer Hildering, die zich afvroeg waar de leden bleven. De voorzitter ant woordde hierop, dat het ontbreken van leden op een vergadering enkel een bewijs was van hun tevreden heid over de gang van zaken. kaas-boer, evenals de twee aan wezige nestoren, de heer C. W. Keijsper, voorzitter van de stich ting tot -behoud van de kaasmarkt ■en de heer J. W. Adema, als ver tegenwoordiger van de journalis ten. Tenslotte zullen deze heren hun naam en zo mogelijk -hun foto plaatsen in het boek, dat voor deze gelegenheid zal worden aangelegd. Geen Deense kaasmarkt. Intussen zullen de Denen -geen kaasmarkt krijgen, zoals de Alk maarse. hoezeer zij dat ook wen sen. Want nadat de heren Grondsma, Hoogetoorn en Adema het gemeentebestuur voor de hun verleende onderscheiding hadden -bedankt, vertelde de heer Voort- huijsen, dat een aantal Deense, ■kaasfabrikanten hem hadden ver zocht ook in Denemarken een -dergelijke kaasmarkt te organise ren. „Wij maken wel kaas", aldus de Denen, „maar wij missen de grote reclame, die uitgaat van een dergelijke markt." De heer Voorthuijsen was -hier op echter niet ingegaan, omdat de Alkmaarse kaasmarkt een tra ditie is, die -diep is geworteld in het Noord-Hollandse volk. En een traditie kan men niet overbren gen. Hij drong er bij de -kaasfabri kanten echter wel op aan, de oorspronkelijk overeengekomen hoeveelheid van 50.000 kg per marktdag, weer aan te voeren en >hij betreurde het, dat dit cijfer de laatste tijd niet meer werd 'bereikt. Een beroep doende op de traditie en uitgaande van de idee. dat traditie meer waard is dan geld, hoopte hij, dat de over eengekomen 50.000 kg in de toe komst weer op de Alkmaarse kaasmarkt aanwezig zal zijn. De burgemeester, mr. Wytema, was de eerste, die een imitatie houten, kaaspers in ontvangst -mocht nemen. De heer Keijsper overhandigde hem deze kaas-pers, die de Stich ting tot behoud van de Alkmaarse Kaasmarkt had laten maken, om deze, naast de geldprijzen, aan de ihandel en producenten uit te rei ken, -bij de te houden kaaskeurin gen. Dit jaar zullen er drie van deze keuringen worden ge-houden: in begin Juni, in Juli en Septem ber. Zo zal tenslotte ook deze houten kaaspers, zoals vroegere heerboeren deze bezaten, een tastbaar bewijs zijn van de grote waarde, die de Alkmaarse kaas markt voor Alkmaar en Neder land betekent. Advertentie O ALKMAAR De Deense sec tie van de International Union for Child Welfare, nam in 1950 het initiatief tot het uitschrijven van een tekenwedstrijd, waaraan kinderen uit alle landen konden deelnemen en die tien sprookjes van Andersen tot onderwerp had. Kinderen 'uit 44 landen heb ben aan deze wedstrijd deelgeno men en de beste tekeningen zijn afgestaan voor een internationale collectie, waarmee tentoonstel lingen worden gehouden. De organisatie in ons land is in handen van de Vereniging Pro Juventute, die een keur van te keningen heeft tentoongesteld in het Gemeentemuseum aan de Breedstraat. Op de avond van Koninginne dag had een groot aantal geno digden de opening der tentoon stelling door de edelachtbare heer mr A. D. van Regteren Altena, president van de Arrondissements Langestraat 14 - Tel. ALKMAAR 3505 ALKMAAR Het was een dubbel feestelijke dag voor Alk maar gister; de stad vlagde en was vol feestmuziek, ter gelegen heid van de verjaardag van onze koningin en ieder droeg oranje. De jeugd had vrij en ook de vol wassenen schenen voor het groot ste deel een vrije dag te hebben; het was tenminste heel de dag een druk beweeg in de bevlagde straten. Maa-r er was nog meer reden tot feest: de Alkmaarse kaas markt de grote trekpleister voor ontelbare vreemdelingen mocht zich voor het eerst weer dit jaar verheugen in het zomerse aanzien van vele lange stapels goudgele Edammer en de hagel witte pakken van de kaasdragers met hun veelkleurige hoeden. Tussen deze strooien kaasdragers hoeden zagen wij nog vele hoge zijden - kachelpijpen, noemden wij ze vroeger ze wei-den gedra gen door gemeentelijke autori teiten en de bestuursleden van de rirarvievereniging, idie op -deze eerste zomerse Vrijdagmarkt acte de nresence gaven- Daartussen en over bet hele Waagplein met wijde omgeving bewogen zioh de velen, die een vriie "dag hadden en de vele be zoekers van buiten de stad ook van buiten bet 1-and. want men hoorde weer alle talen snreken. Er was een bus met Deense kin deren iiit het stadie Lund- er waren Zwitserse toeristen. Fran sen en Duitsers En «eisen en Amerikanen. De Amerikaanse be zettingstroepen waren ook met vele verlofgangers vertepen* woordied en schoten met b-un foto- en filmcamera's, zoals vel° andere bezoekers deden, menig olaatie .dat het beeld van de Alk maarse Kaasmarkt tot in de ver ste honken der aarde nog meer bekend zal maken. De Waastoren en de ruitertjes bleken weer in trek t.e ziin On liet 's-formatiebnrean van Momaria V.VV - dat zo onder band met gebrek aan ruimte be gint. te kampen was het. zoels de informatrice .mei Hiiler.ström "a? vertelde, overweld'oend duik. 0o nieuwe reclamefolder van V.V.V. met de mooie foto's vond gretig -aftrek- Dp homnies met kaas en de keurig vernakte Fdsmmerties vonden in het «rote Waagpamd ook weer gretig hun weg naar de kaaclu.stige bezoekers. Fr was maar een iammer. on desp ppyctp T" Cl T-Ifbd Fl crpi- mae- non hiloprsm kaas- W'i I 4d„ vragen ons af, kunnen die ruim 30 zuivelfabrieken met z'n allen nu -geenvijftig ton kaas aanvoe ren? Nat-uurlijk kunnen zij dat en wij vertrouwen, dat zij de hartewoo-rden van de directeur van -het Marktwezen, de heer Voorthuijsen, gesproken tijdens de lunch, door het gemeentebe stuur aan -producenten en hande laren aangeboden, zullen hebben verstaan. In dit feestjaar voor Alkmaar, waarin een top-bezoek van vreemdelingen wordt ver wacht, moet de kaasmarkt in al zijn glorie schitteren; en daar voor is nodig een behoorlijke aanvoer. Er was voor de produ centen een blijde verrassing: de prijs van de kaas was over het geheel f3.hoger dan de vorige week, waarmee weer eens bewe zen is, idiat de Alkmaarse kaas markt voor de producent toch wei enige betekenis heeft. De jeugd tognde zich gistermiddag in de zotste kledij aan de Alkmaarse bevolking. „Vader en moeder achter de kinderwagen" schaamden zich er niet voor tussen al de gelegenheids-dwazen in te lopen. ALKMAAR Toen om acht uur de stadsklokken vrolijk beie rend hun klanken over de daken van de binnenstad uitzonden, waren reeds de eerste sympto men van een feestelijke stemming die de gehele dag zou voortduren, te hespeuren. Tientallen school kinderen, kleurig en fleurig ge tooid met oranje en rood wit blauwe strikken en vlaggetjes spoedden zich druk pratend naar het stadhuis, waar een aubade gebracht werd. Gisteren vertelden we U al daarvan. Langzamerhand werd het drukker. Vaders en moeders met hun kinderen maak ten van de Langestraat een Kal- verstraat, de drumhands van de stad zorgden vpor uitbundige mu ziek en binnen enkele uren heer ste er een stemming, een Konin ginnedag waardig. Spontanëiteit en uitbundigheid (Advertentie) Uló een WASMACHINE van Jn ieder li een WA; Hoogstraat 8 Alkmaar ALKMAAR B. en W. stellen de raad voor de verordening op de win kelsluiting in dier voege te wijzigen dat het voortaan aan dames- en he renkappers geoorloofd zal zijn hun zaken geopend te houden op de Dins dagmiddagen vóór Pasen en Pink steren. De Vakraad voor het Kap- persbedrijf had om deze wijziging verzocht door wijziging van de ver ordening te bewerkstelligen dat de kapperszaken op de Dinsdagmidda gen na Pasen en Pinksteren geslo ten zouden moeten zijn, doch de ver ordening bepaalt dat in deze weken na de feesten de sluitingsplicht niet geldt. Hierin kan de raad geen ver andering brengen. De kapperszaken zullen dus, wanneer het voorstel van B. en W. wordt aanvaard, zowel op de Dinsdagmiddagen vóór Pasen en Pinksteren als op de Dinsdagmidda gen na de feesten geopend mogen zijn. Rechtbank te Alkmaar, plaats. In zijn toespraak ging spreker in op de vraag, of en in hoeverre de extra-vagante opvattingen, die somtijds op het gebied der beel dende kunst worden gehuldigd, overeenstemming vertonen met de fantasie die een kind in zijn tekeningen uitleeft. In tegenstelling tot het voor malige tekenonderricht, wordt thans vrij spel gelaten aan de ideeën, de vormen, waarin kinde ren hun verbeeldingsleven tot uitdrukking brengen, hetgeen valt. toe te juichen. U zult op deze tentoonstelling proeven van tekenkunst vinden, die middelmatig zijn, daarnaast zult U getroffen worden door specimina die getuigen van grote begaafdheid en onebtwistbaar ta lent. Deze tentoonstelling, die tot 9 Mei te bezichtigen is, zal onge twijfeld talrijken trekken, wat zowel Pro Juventute als de be zoekers voldoening zal schen ken. waren troef. Op verschillende plaatsen in de stad amuseerden talloze kinderen zich luid schreeu wend voor de poppenkast van Rudi Carell. die zijn toeschou- wer-tjes naar hartelust liet mee leven met de schokkende avon turen van Jan Klaassen en Pietje de Bellentrekker. Het Sportpark stond in het teken van de finales der schoolwedstrijden, die met vuur verspeeld werden. Het feest was voor het grootste deel wel gericht op het vermaak van de kinderen. Het hoogtepunt daarvan werd gevormd door de gecostumeerde optocht, die zoals gewoonlijk vele heksen, boeven, sprookjesfiguren, verpleegsters, bruidsparen, en noemt maar op met zich meevoerde. Men zag er een bon-te aaneenschakeling van aspirantvertegenwoordigers van alle rangen, standen en beroepen uit de maatschappij. Meerdere kinderen hadden zelf muziek korpsen en drumbands gevormd en vulden de Postharmonie en de beide verkennersbands aan wa-ar deze tekort schoten. Cleopatra stapte als een echte Cleopatra parmantig uit voor een gezelschap Manussen Oly en werd voorafge gaan door een heuse heks. De jeugd leefde zich echt uit. Wat is immebs mooier dan in een ander mans kleed in het openbaar te verschijnen? De Öranjedag bij uitstek werd besloten, althans volgens pro gramma, met muzikale rondgan gen door de plaatselijke harmo- niekorpscn en padvindersbands. Alkmaar heeft bewezen, dat het j de verjaardag van de Koningin, j beschouwt als de verjaardag van - een moeder. (Advertentie) VUIL VREET VERDER! Laat Uw TIJDIG en vakkundig schoonmaken door: ERDRONKENOORD 99 ALKMAAR. Tel. 2469 Onderdelen voor alle merken voorradig ALKMAAR. Door de tenten op te slaan in de gemeente Oudorp, tracht circus Mullens het Alkmaarse publiek te bereiken en het zal niet aan twijfel onderhevig zijn of de waardering van dat publiek is groot. We durven met een gerust hart en een zuiver geweten neer te schrijven, dat het programma, dat gisteravond voor de eerste maal geboden werd, bijzonder aantrekkelijk is. In een nieuwe omgeving worden nummers gebracht, die schitteren door originaliteit, bekwaamheid van presenteren en door een welhaast weergaloos tempo. Is een optreden in drie-pisten enerzijds somwijlen wat ver- 'let aanvegen van de piste, met verve te laten -doen, maakt men moeiend, anderzijds wordt dit, wellicht kleine nadeel, gecompen- van korte onvermijdelijke pau- seerd door het voordeel, dat bestaat uit een uitstekende service voor zes een nummer, het publiek. Immers, het programma wordt uiterst vlot afgewerkt en juist, daar het programma goed is, groeit het succes van een voorstelling naar het predicaat geweldig. 'wel behoedzaam gelei-de Atlas leeuwen en-de vele danseressen kleuren de naam van -het circus, waar Miss Karina in haar luc-ht- sensatie -dat ook doet. Voorts zijn er de vijf Vigano's, ongeëvenaar de springplankacrobaten, de bui ten-gewoon aardige Holma's, dan sende juweeltjes en vele andere ju-welen van artisten. Mullens kan trots zijn op zijn programma, dat geen remmingen kent. Zelfs door noodzakelijk te verrichten werkzaamheden, als De spanning is te snijden, wanneer Richard Hardner in zijn sensationele wonderkogel rolt. Een opname uit het pro gramma van Circus Mullens. N.V. ALKMAAFSCHE OVER DEKTE BAD- EN ZWEMTNR. Canadaplein 1 - Telef. 3500 Alkmaar Gecombineerde abonnementen en abonnementen Zomerbad ingaan de 1 Mei aan de kassa van de Overdekte verkrijgbaar. OPENING ZOMERBAD 9 MEI Tarieven en dienstregelingen worden op aanvraag gratis verstr. „Geweldig", dit is een woord, dat ge-duren-de de gehele voor stelling niet vreemd zal klinken. Van het begin -tot het ein-de is de toeschouwer gevangen in de ban van het spectaculaire optreden der dresseurs, van het vigilante perohe-werk, van de bewonde renswaardige acro-batennummers, kortom, aïle nummers vormen successen, die door hun aaneen schakeling een onvergetelijke in druk achterlaten. Het orkest onder leiding van Abraham Koetsier, als gegoten in het programma, leidde elk num mer voortreffelijk in. Het is in derdaad zoals directeur Mullens zelf zegt: men is enkele uren in een droomland. Mevrouw José Strassburger, geflankeerd door Mr. Elkos en Henri Mullens, o-pent reeds met een behendig uitgevoerde cowboy-voltige. La ter geeft zij met Willy en Henri Mullens -proeven van ongesteven wilde dressuur, die uiteraard een aparte bekoring bieden door de eenvoud, waarmee het publiek I geconfionteerd wordt. Geen kla tergoud in flonkerende optuig- 1 partijen wordt getoond maar men laat het paard draven als paard. De paarden spelen een glansrol met hun berijders. We noemen slechts de namen van graaf en j gravin -de la Cour, die reeds voor zich spreken. In een afgemeten - harmonie werken zij met paard, man en de Spaanse danseres Im- perio Sales, die met -haar ont wapenende „Spaansheid" een - nummer in e-en nummer maakt. De clownerie schrijft ook al eigen pagina's. Si'ki en zijn zoon zijn meesters van de lach en groot meesters in de snaaksheid. De „musical acts", die zij voor hun rekening nemen, ge-ven komische effecten op ogenblikken, waarop ze in de verste verte niet ver wacht worden. Het programma is veelzijdig. Spanning veroorzaakt Ri-chard Hardner in zijn sensationele won derkogel, staaltjes van moed en durf geeft Captain Roberts weg tijdens zijn werken met de even- De Franse graaf en gravin de la Cour betreden de piste om het publiek verwonderd te doen staan van hun hoge schoolrijden. WEERSVERWACHTING, Medegedeeld door het K.N. M.I. te de Belit. Geldig van Zaterdagavond tot Zondag avond. VRIJ WARM Veranderlijke bewolking met morgen enkele verspreide buien. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen Zuid en Oost. Dezelfde tem peraturen als vandaag of iets hogere. ALKMAAR Volgens de nieuwe Zondagswet is het verboden zonder stricte noodzaak gerucht te verwek ken dat op een afstand van meer dan 200 meter hoorbaar is. De burge meester is bevoegd van dit verbod volgens regels, door de gemeenteraad vastgesteld, voor de tijd na 13 uur van dit verbod ontheffing te verle nen. De wet verbiedt bovendien op Zondag voor 13 uur openbare ver makelijkheden te houden, ertoe ge legenheid te geven en eraan deel te nemen. Ook van dit verbod is de bur gemeester bevoegd ontheffing te ver lenen volgens door de raad gestelde regels. Daar in Alkmaar jaarlijks kermis, motorraces en mogelijk andere ver makelijkheden worden gehouden waarbij gerucht wordt verwekt dat meer dan 200 meter verder hoorbaar is, en om de mogelijkheid te schep pen, dat in bijzondere gevallen open bare vermakelijkheden op Zondag voor 13 uur plaats hebben, is er een voorstel van B. en W. dat de raad de regels vaststelt, die door de bur gemeester in acht genomen dienen te worden bij het verlenen van ont heffing van deze verboden. Het voor stel behelst de ontheffingsbevoegd heid'te binden aan een sociaal of cul tureel belang. (Advertentie) ZIJDE-ZACHT WASWATBD ALKMAAR In verband met de reorganisatie van het openbaar lager onderwijs zal de Tesselschadeschool in de toekomst tenminste 9 lesloka len moeten tellen met een handen- arbeidlokaal. Het bestaande gebouw van deze school voldoet niet meer aan de eisen en het gemeentebestuur is voorne mens op het onlangs aangekochte terrein tussen Julianastraat, Hofdijk straat en Nieuwesloot een nieuwe Tesselschadeschool te stichten. B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot stichting van deze school, welke tien lokalen en een handenarbeidlo- kaal zal bevatten. ZATERDAG 1 MEI In de nacht op Zondag: Stille Om gang. STEDELIJK MUSEUM: Expositie Pro Juventute. K.C.B. BERGEN: Expositie Matthieu Wiegman. CANADAPLEIN: tentoonstelling Phi lips. RANDERSVELD: Circus Mullens. Bioscopen: Harmonie: „The Grace Moore Sto ry", a.l.; Victoria: „99 River Street" 18 jaar; Cinema: „Wij zijn niet bang," 14 jaar; Rex: „Puntje en Anton," a.l. Voorstellingen 7, en 9.30 uur; Rex ook om 2.30 uur. ZONDAG 2 MEI '1 GULDEN VLIES: toneelvereni ging Dindua met „Cinderella Rose" WAPEN VAN HEEMSKERK: feeste lijke balavond verzorgd door het dans- en show-orkest fam. Kok. Bioscopen: als Zaterdag. Voorstellingen 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Doktersdiensten Alkmaar: Dokter J. F. Nijman, Oudegracht 283, tel. 2384; G. Kruisinga, Steijn- straat 1, tel. 2387. Doktersdiensten de R(jp, Beemster. Schermer: J. G. Wegdam. STEDELIJK MUSEUM: als Zater dag. K.C.B. BERGEN: als Zaterdag. RANDERSVELD: Circus Mullens. CANADAPLEIN: als Zaterdag. Waterstanden Zondag: Hoog water 6.05 en 18.10 uur; laag water 23.55 en 12.15 uur.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3