Kerkconcert in de grote kerk Films in A Kassier Boerenleenbank gaat weldra heen Groot lustrum bal Voornaam programma Zaterdag 1 Mei 1954 Pagina 5 HALVE EEUW IN SLAGERSBEDRIJF Air. Victrix—DEC I1 KONINGINNEDAG VIERING TE PURMEREND Koiiingiimev er jaardag „PUNTJE EN ANTON" wederom geprolongeerd „The Grace Moore Story" „99 RIVER STREET" HET NIEUWS JOURNAAL Dinsdagavond geen film Vijfde klas aan Handelsschool HET BRANDWEER CONFLICT IJ it gelredenen richten zich tot de gemeenteraad School wedstri j den A.F.C.-Nieuws BURGEMEESTERS EN CHOCOLADE HEILOO VIERDE ORANJEFEESTEN Aantrekkelijk programma Oranjevereniging Bergen deel in „Alkmaar 700 jaar stad" „Boeven en Madeliefjes" Bergen bouwt maar door BONTE AVONDEN WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN Bal-avond Instituut Arendsen STAVENUITER Ma rkl berichten Anton Bruin overleden N.K.J.B.-Dansavond S b A.s. Zondag: E in ,,'f Wapen van Heemskerk" dans- en showorkest Fam. Kok i Ballroom orkest Jan Corduwener ALKMAAR. Een van de laatste onderdelen van het programma, betreffende de feestelijkheden van gisteren, bestond uit een Kerk concert in de Grote Kerk door het Herv. Kerkkoor van Alkmaar en Den Helder m.m.v. Bella Hopman, viool, Freya Kee-Lemaire, sopraan en Piet Kee, orgel, terwijl het geheel werd geleid door Nico Akkerman. Voor dit concert was een voor naam programma samengvsteld, dat door Piet Kee werd geopend met de Dorische Toccata van J. S. Bach. Van dezelfde componist zong het koor een tweetal geeste lijke liederen, die door de frisse markante zang, de zuivere tona- tie en een gevoelige voordracht "oed tot hun recht kwamen. De koorklank werd door enkele scherpe sopranen beschadigd. Het koor wist vooral in het Laudate Dominum van W. A. Mozart tot een loffeliik musice ren te komen. Hierdoor kwam de boeiende zang van de sopraan Freya Kee-Lemaire nog sterker uit Hiervóór had zii ons al uiter mate weten te boeien in Piëta Signore van Stradella. waarvan de ligging haar alt-achtig tim bre accentueerde in een lied van Heinrich Schütz. Van de drie liederen resp. van Dvorak. Franek en Widor. trof nn= Franck's Nocturne nue com positie en vertolkina het meest. Ook ditmaal had Piet Kee een vnnrtreffeliike registratie geko zen. waardoor deze prachtige cantilene, zuiver en devoot gezon gen. 'bijzonder veel indruk maak te. De violiste bleek een zeer ge voelig musiciënne. Het Grave uit d" vionlsonate van Tartim' was niet alleen haarzuiver. doch bo vendien uiterst intiem van toon en voordracht. Het samengaan van violiste en begeleider wa= on zo 'n afstand, en daarbij rek°- ning houdend met d» acoustiek. h'maid priizenswaavtig Ha»- zéér nersoonliik spel en voni-»l haar sterk ro—'oritisohe jri- «Uao m-akte dat de Chaeonno van T F. p»eh haast niet meer van B°eh was. Hierdoot- en hierin kon zi; on, p,-pt bevredigen. Litanies eep msiesfueuse c-.i-.-.-r, nfre+oke-, orwlmmnn- sitie van Jean Alain werd door Piet Kee markant vertolkt Eerst nu kregen de tijdens de uitvoering voorbeeldig rustige kinderen gelegenheid om zich te laten horen. Samen met het koor zongen zij een koraal van Bach en het Wilt Heden Nu Treden uit Valerius Gedenkklank. Met een door alle aanwezigen meegezongen couplet van het Wilhelmus werd dit goede doch matig-bezochte concert besloten. G.v.d.I. ALKMAAR Op 1 Mei hoopt de heer G. de Wit, Paardenslager al hier de dag te herdenken, dat hij ge durende een halve eeuw in het sla- gersbedrijf werkzaam is. Vooral in de kringen van de Nederlandse paar denslager is de heer de Wit een be kende figuur; jarenlang is hij hoofd bestuurslid van de Ned. Bond van Paardenslagers en bestuurslid van de Amsterdamse Huidenclub. Ook is hij bestuurslid van de Alkmaarse Slagersvereniging en van de Ver. tot bevordering van het Slagersvakon derwijs te Utrecht. Vele malen was hij ook lid van de examencommissie van deze vereniging, terwijl hij op tentoonstellingen vaak als jury-lid optrad voor de afdeling slachtpaar- den. Op elfjarige leeftijd kwam hij in het vak als jongste slagersbediende; hij werkte o.m. bij de Alkmaarse paardenslagers K. Besse en Jb. Pels en ook bij de fa. A. v.d. Linden te Rotterdam, waarvoor hij geruime tijd toen slachtpaarden uit Engeland niet meer levend mochten worden inge voerd, in Londen werkte. Het zal de heer de Wit, en zijn echt genote, die steeds in het bedrijf mee werkte, op 1 Mei zeker niet aan be langstelling ontbreken. (Advertentie) Deze ontmoeting, gespeeld in de namiddag van Koninginnedag, heeft als resultaat een gelijk spel opgeleverd. Een resultaat, dat de verhouding vrij goed weergeeft en waarmede de Amsterdammers uiteraard toet meest ingenomen waren. Vooral voor de rust was het een aardige strijd, waarin beide partijen aardig tegen elkaar wa ren Opgewassen en een behoor lijk tempo werd bereikt. Er wa ren perioden, dat Alcmaria de toon aangaf en de DEC-verde- diging alles moest doen om een doelpunt te voorkomen, maar er waren ook perioden, dat de DEC- aanval gevaarlijk voor het Alc- maria-doel opereerde en Mooij nogal eens zijn talenten moest tonen. De Amsterdammers namen het eerst de leiding, maar Paulisse zorgde er kort daarop voor. dat de balans weer in evenwicht kwam. Met deze stand kwam de rust. Na de hervatting zette Alcma ria dadelijk enkele aanvallen op, maar al deze aanvallen liepen dood op de Amsterdamse verde diging. Eenmaal kon de DEC- doelman nog maar juist de bal van de doellijn wegwerken. Ove rigens werden de aanvallen slecht afgewerkt en een behoorlijk schot hebben we maar weini-» gezien. Ook de DEC-aanval trachtte tevergeefs de Alcmaria- verdediging te overrompelen. Doelpunten bleven in de 2de helft uit, zodat het einde kwam met 11. PURMEREND De Oranjever eniging V.V.V. Sectie Sport van de Purmerender Gemeenschap hebben op 30 April de viering van de Ko ninginnedag georganiseerd. Er was veel muziek en de Tambourcorpsen daverden door de straten, terwijl er 's middags een Koninginneronde werd verreden door de Zaanse Wie lerclub DTS. Het goede weer en de aantrekkelijkheid van de gebeurte nissen brachten heel wat volk op de been. De uitslag van de wielerwed strijd was als volgt: Amateurs, 100 km. 1. P. van Heus- den, Amsterdam 2.24.40; 2. H. Kuyt- waard, Velsen; 3. J. Hofland, Bever wijk; 4. C. Havik, Zaandam; 5. C. Ris Zaandam; 6. H. Schouten, Amster dam; 7. G. Bokx, A'dam; 9. IJ. Luyckx Halfweg; 9. J. Aafjes, Wormerveer; 10. R. Janissen, A'dam. Nieuwelingen, 50 km. 1. C. Stroo- mer, Wijk aan Zee 1.00.5; 2. J. Mar kus, Halfweg; 3. J. Elias, Zwanen burg; 4. G. de Haan, A'dam; 5. H. Snip, Groet; 6. G. Prosperri, A'dam; 7. J. A. v.d. Hoof, Haarlemmermeer; 3. P. Pronk, Berkhout; 9. IJ. v.d. Stad Zaandam; 10. J. Edelenbosch, Enk huizen. OUDORP Vrijdag werd ons dorp in een feestelijke stemming gebracht, de verjaardag van onze koningin waardig. Omjoeld door de in oranje gestoken jeugd trokken de Uitgees- ter Tamboers, o.l. van de heer K. Berkhout tussen de met vlaggen ver sierde huizen door. Op het plein der R.K. Scholen werden enkele marsen op verdienstelijke wijze uitgevoerd en verlustigden de grage kijkers zich aan de handige manoeuvres van de ze correcte frisse tamboers, waaron der een in zwart fluweel gestoken alleraardigst ventje van 6 jaartjes. In het Zusterhuis werden de door de iongens zelf vervaardigde trommels losgegespt en deden deze knapen weer nieuwe krachten op voor de Rex In Rex is de genoeglijke fa miliefilm „Puntje en Anton" door Thomas Engel, gemaakt naar het verhaal van Erich Kastner, voor de tweede maal geprolongeerd. Deze film blijkt zoveel belang stelling te trekken, dat zij het nu al voor de deride week in onze stad uithoudt. En dat is ook wel te begrijpen. Het pretentie loze verhaal van Puntje, het rij ke meiske, en Anton, de arme jongen die zich uitslooft voor zijn zieke moeder .bevat genoeg ver- tederends en ontroerends om een zeer groot publiek te bieden wat het vraagt. Wij kunnen deze film dan ook voor alle leeftijden aanbevelen. In het voorprogramma draait de film ..Van Gletscherijs tot Boden- meer" een wel interessante rol prent met fraaie natuuropnamen. Harmonie In de Harmonie draait deze week ..The Grace Moore Story", een film die in fraaie kleuren de geschiedenis verhaalt van het door veel offers be vochten succes van de grote zange res Grace Moore, die onlangs bij een vliegramp om het leven kwam. Wij leven met haar moeilijkheden en haar succes mee vanaf haar de buut tot haar opera-succes in „La Bohème" en wij beseffen dat eer zucht grote offers vraagt. Gordon Douglas voerde de regie over deze onderhoudende film waarin, uiter aard, veel wordt gezongen. Wat ons even heeft gestoord is de suggestie van de vrij cynische wijze waarop een in hedendaagse films schier on vermijdelijke „driehoek" wordt op gelost, en de verkeerd begrepen of ferzin, die daarbij door een der be trokkenen ten toon wordt gespreid. Het blijft hier echter bij een sugges tie, waarvan de betekenis aan jon geren ongetwijfeld zal ontgaan. De film is door de K.F.C. goedgekeurd voor alle leeftijden. Victoria Theater ALKMAAR Boeiende thril lers zijn zeldzaam. De regisseur Phil Karson is er in geslaagd een dergelijke thriller te vervaardi gen, naar een verhaal van George Zuckerman. In deze film „99 Ri ver Street" wordt men gecon fronteerd met het Amerikaanse gangsterdom op een alleszins aan vaardbare wiize. Het is het ver haal van een bokser, die door een ernstige oogblessure niet meer in de ring wordt toegelaten en sindsdien niet meer kan voldoen aan de verlangens van zijn, naar rijkdom en luxe verlangende vrouw. Het gevolg_ is, dat deze laatste, Pauline Driscoll, connec ties aanknoopt met een gangster, genaamd Rawllngs. Wanneer haar man. die als taxicauffeur zijn brood verdient, dit ontdekt, raakt hij verwikkeld in een serie avonturen, die uitermate boeiend zijn. De bijzonder goede momen ten en de aanvaardbare wijze, waarop het verhaal wordt voor gesteld, maken deze film tot een van dé weinige thrillers, die men met genoegen ziet. En zij, die van dit soort films houden en de leeftijd van 18 jaar hebben be reikt. kunnen er dan ook ten volle van genieten. Cinema Americain WIJ ZIJN NIET BANG ALKMAAR De fantasie speeit een voorname rol in deze film, waarin Jerry Lewis de hoofdrol vervult. Maar men moet toegeven, dat men er in is. ge slaagd een boeiend geheel te scheppen, ondanks de vele onmo gelijke combinaties, waarvoor men zich steeds weer gesteld ziet. Het hele geval draait om een schat, die verborgen ligt in- een kasteel op het eiland Cuba. Mary Carroll is de erfgename van het eiland, waarop het kasteel staat. Zij stelt zich voor naar het eiland te vertrekken, maar anderen, die ook van de schat afweten, trach ten haar van haar voornemen af te brengen .doch tevergeefs. In gezelschap van Larry Todd, een zanger in een nachtclub en diens vriend Myron, bereikt zij het eilrnd en komt ook op het voor vaderlijke kasteel. Dan ontstaan er allerlei verwikkelingen, waar in gefingeerde spoken optreden, die de zaal bij toerbeurt doen schateren en griezelen, maar waarin Mary en haar helpers toch de overwinning behalen- Vooral Jerry Lewis in zijn rol van My ron speelt voortreffelijk. Zijn mimiek brengt de lachspieren van uc £et. Publiek Steeds in beweging, volgende rondgangen die nog op het eï geheel een film om echt ge- Oranjeprogram stonden. zellig van te genieten. Het buitenlands nieuwsjour- naal doet ons deze week aanwe zig zijn bij de uitvaart van Kroonprinses Martha van Zwe den; we zien Tito in Turkije; we verbazen ons over een minia- tuurvliegtuigje-met-bretels en over andere sterke luchtvaart- staaltjes: we nemen een kijkje op spectaculaireveeten toonstelling in Sydney en en passant „doen" we de houthakkerswedstrijd die er mee annex is en via belasting betalende olifanten komen we terecht op dP conferentie te Ge neve Het Nederlandse nieuws staat, zoals te venvachten was, geheel in het teken van het be zoek dat het Deense koningspaar aan ons land heeft gebracht. Van hun aankomst, van hun bezoek aan Amsterdam, Rotterdam. Den Haag. Aalsmeer en Huizen is een uitstekende reportage gemaakt. A.s. Dinsdagavond, de avond waarop Nederland zijn gevalle nen herdenkt .zullen er in de filmtheaters Rex en Cinema Americain geen voorstellingen worden gegeven. ArNrprtontip) Duurzaam Glanzend Kleurecht Snel droog Voordelig ALKMAAR Reeds geruime tijd bestaat er behoefte, om aan de Han delsschool een vijfde klas te verbin den 'n z.g. Kopklasse waardoor het mogelijk zal worden de opleiding meer aan te passen aan het bedrijfs leven en de algemene vorming der leerlingen op een hoger peil te bren gen. B. en W. achten het ogenblik gekomen aan de schpol een derge lijke klas te verbinden, volgens plan van de directeur. De leerlingen met diploma 4-jarige handelsdagschool zullen in deze 5e klas gedurende 5 dagen per week des middags alsmede op Zaterdag morgen door middel van een volon- tairschap op handels-, fabrieks- of daarmee gelijk te stellen kantoren practisch werkzaam zijn. Het onderwijs zal gericht zijn op verkrijging van het diploma Neder landse Handelscorrespondentie, En gels, Boekhouden en het Associatie diploma; daarnaast zullen enige al gemeen vormende vakken worden gedoceerd, welke zoveel mogelijk op de praktijk van het bedrijfsleven zijn ingesteld. Het einddiploma zal onge twijfeld voor de leerlingen een waar devol certificaat betekenen. Daar deze 5e klas niet door het Rijk gesubsidieerd wordt, is het wen selijk haar afzonderlijk te beheren en verdient het aanbeveling daartoe een Stichting in het leven te roepen. Het bedrijfsleven kan daardoor in vloed in het bestuur verleend wor den. B. en W. stellen zich voor het bestuur op te dragen aan een cura torium, bestaande uit de wethouder van onderwijs als voorzitter, een lid van de gemeenteraad, twee leden van de Kamer van Koophandel, één lid van het Dep. Alkmaar van de Mij. van Nijverheid en Handel, een lid van de Middenstandscommissie en 'n lid van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. De inkomsten der Stichting zullen bestaan uit subsidie van de gemeen te, andere openbare lichamen, zoals de K. v. K., en uit de schoolgelden. Bij 'n aantal leerlingen van 10 wordt een nadelig saldo geraamd van f 3.000 hetwelk door een gemeente-subsidie ware te dekken. Wanneer van Rijks wege subsidie mocht worden ver leend, zullen B. en W. bevorderen, dat de Stichtiug wordt opgeheven. B. en W. stellen voor in deze geest medewerking te verlenen en de Sta tuten voor de Stichting vast te stel len. ALKMAAR De uitgetreden man schappen van de Brandweer hebben, naar wij vernemen, zich met een adres gewend tot de gemeenteraad, met het verzoek een commissie van onderzoek in te ste 'en naar de oor zaak van het conflict en naar de vraag, waarom de uitgetredenen nog steeds niet zijn herbenoemd. Over de verdere inhoud van het adres kon men ons geen nadere inlichtingen verschaffen, omdat men vreest, dat publicatie van dit adres eventuele stappen van de gemeenteraad zou kunnen bemoeilijken. Finales R.K. scholen ALKMAAR Het Oranje-zon netje stond al aan de hemel, toen de eerste finalisten het Overdie- veld betraden om elkaar de eer ste prijs te betwisten. Het waren de 2e elftallen van de Dominicus- school en Heiloo. Hevig was de strijd aan beide kanten, maar het was tenslotte toch de school van Heiloo, die met een 10 over winning het veld verliet en met dit ene goaltje de wisselbeker voor een jaar mee naar Heiloo kon nemen. Toen kwam de grote strijd tus sen de Mathiasschool I en War- menhuizen I. Wij schrijven: de grote strijd, want om die wissel- prijs van de lagere scholen is het ieder jaar weer een Titanenstrijd. En dat werd het ook nu. Dapper hielden de in Oranje gestoken Mathiasmannetjes het vol tegen de zwaarder gebouwde tegen standers uit Warmenhuizen. Maar wat ze ook deden, ze konden het noodlot, dat hun tweemaal 25 mi nuten boven het hoofd hing, niet afwenden en 3 minuten voor het einde, wist Warmenhuizen de tweede goal te scoren, daarmee een 21-overwinning uit het vuur slepend. Hulde aan de overwin naars. evengrote hulde aan de dappere verliezers!! En toen kwam de laatste strijd: V.G.L.O. I-Lyceum I. Hoewel het in het begin leek, dat dit voor de V.G.L.O. een „makkie" zou gaan worden, wer den de bakens later een weinig verzet en was het tenslotte slechts een 32-overwinning voor de V.G.L.O. Maar het was al weer voldoende om daarmee de wis- selprijs voor een jaar te verove ren. Na afloop deelde de Inspecteur van het lager onderwijs, de heer G. Verhooy, de prijzen uit. Hij begon met een woord van dank aan het adres van de organisato ren van dit voetbalfestijn. Daar na reikte hij met een toepasse lijk woord de wisselprijzen uit. aan de volgende elftallen: Heiloo II, Warmenhuizen I en V.G.L.O. I. Tevens ontvingen de ze elftallen een medaille als blij vende herinneringen. De fraaie tweede prijzen gingen naar Sint Dominicusschool II, Matthias- school I en Lyceum I. Voldaan trokken de talrijke toeschouwers daarna huiswaarts ervan overtuigd zijnde, dat deze keer werkelijk de drie sterkste elftallen gewonnen h'acjden. Het eerste gaat Zondag a.s, om 2 uur de degens kruisen met Texel, hetzelfde Texel, dat j.l. Zondag' DTS in het zand deed bijten. De jongens zijn dus ge waarschuwd. Het tweede mag uitrusten en het derde is Zaterdag om 6.1-5 uur gastvrouwe van Jong Holland II. Kan het derde ook met in vallers winnen? Het vierde ont vangt Zondag om 12 uur aan de Westerweg Alkm. Boys 4. Dat belooft wat Van de junioren ko men alleen C en E binnen dê lijnen. C gaat op de thee bij WSVb, terwijl E gaat proberen de goede prestatie van D vorige week tegen Purmerend B te evenaren. Bij de adspiranten gaat A ook al in de marktstad op bezoek bij Purmerend A. C. zal proberen een zo goed mogelijk resultaat, te behalen tegen LSVVa in de Langedijk. D gaat naar de Kolping Boy,* b in Oudorp en tenslotte gaan F en E tegen elkaar proberen wie de sterkste is. Vanzelf verwachten we van de diverse elftallen de nodgie punten. Allen veel suc ces. Willen alle belangstellenden er Zondag om denken, dat de wedstrijd om 2 uur begint? Mo ge het een goede sportieve wed strijd worden. I ALKMAAR. Nog nooit heeft een circus zoveel bur gemeesters tegelijk in zijn tent gehad als het- gister avond met Mullens het geval was. Uit talloze plaatsen uit de omgeving van Alkmaar gaven de burgervaders acte de presence. Circus Mullens is een record rijker. Ringers liet de Franse gra vin de la Cour tijdens de voorstelling van gisteren kennis maken met zijn we reldberoemde product. Ook mevrouw Jose Strassburger kreeg enkele dozen Ringers- goud aangeboden. GROET Onder voorzitter schap van de heer W. H. Kager vergaderden dezer dagen de le den van de Coöp. Boerenleenbank te Groet. Uit het jaarverslag van de kas sier bleek, dat de uitkomsten voor de land- en tuinbouwbedrijven minder gunstig zijn geweest in vergelijking met het voorgaande jaar. Vooral de tuinbouw heeft het hard te verduren gehad. De uit komsten van de bank zijn niette min bevredigend geweest. In het boekjaar is een bedrag aan spaar gelden ingelegd van f 24.000. In LOtaal zijn 475 spaarboekjes in omloop. Het schoolsparen neemt hand over hand toe. He girover- keer in lopende rekening kon zich tot nog toe maar in een matige belangstelling verheugen. Hier moet men waarschijnlijk nog wat aan wennen. De baians over 1953 sloot in aciiva en passiva met een totaalbedrag van f 329013,12, met een winstboeking van f 694,25. Bij de spaarbank is thans ingelegd f 318528,78. De verlies- en winstrekening sloot met een bedrag aan beide zijden van f 9846,55. Het ledental bedraagt 65. De rentevoet werd opnieuw vastgesteld en iets verlaagd voor hypothecaire en borgstellingsle- mngen. Als lid van het bestuur werden herkozen de heren J. Dekker en N. Kaag en als lid van de Raad van Toezicht de heer A. Praat. Bij de rondvraag wees de heer Kaag op het feit, dat de kassier de pensioen-gerechtigde leeftijd heeft bereikt en dus zijn functie zal tnoeten neerleggen. Het is verheugend dat door een sedert kort ingestelde regeling inderdaad sprake zal zijn van een beschei den pensioen. Gedurende 32 jaar heeft de kassier J. Louwe z'n beste krach ten aan de Boerenleenbank ge wijd en al die tijd stond hi j klaar om de mensen te helpen, zitting of geen zitting. Spreker wil de scheidende functionaris daarvoor dan ook hartelijk dank zeggen. Op accura te wijze, zeer tot genoegen van bestuur en raad van Toezicht, alsook van de Centrale Bank in Eindhoven heeft de heer Louwe zich van zijn taak gekweten. Het moment voor een officieel af scheid is nog niet gekomen, dit zal gebeuren in een bestuursver gadering, wanneer een nieuwe kassier is benoemd. Deze benoeming zou reeds zijn geschied, wanneer er niet iets aan HEILOO 0.m half 10 hadden zich de kinderen vam de vijfde en zesde klas voor het Gemeente huis opgesteld en werden onder leiding van dhr, P. Groot enige liedjes op voortreffelijke wijze ten gehore gebracht. De Burge meester en echtgenote dhr. van Loon, gem. secrtaris, dhr. Aad Ham,' voorzitter van het Comité en vele andere autoriteiten ■namen deze aubade in ontvangst. Om 9 uur en 11 uur was er voor de jieuigd een poppentheater in die Rustende Jager voor de jeugd van de eerste en tweede klas. Op hetzelfde tijdstip werd in dié Aula van de St. Wiiilibrordus- Stichting voor de andere klassen een film voorstelling gegeven. Beide attracties vielen zeer in de smaak van de jeugd, terwijl aan een ieder bovendien nog enige versnaperingen werden verstrekt. De Rijkspolitie heeft zich op uitmuntende wijze van haar taak gekweten. Onder die opgewekte muziek van de beide fanfare-corpsen werden des 's middags de fees telijkheden geopend. Met beide corpsen voorop ging het aller eerst naar het H.S.V.-terrein waar een handbal-wedstrijd werd ge speeld door een dames-elftal van de Foresters en H.S.V. Hierbij deed het verschil in klasse zich voelen. Tegen de zeer snelle, praöhitig vrijlopende voorhoede van die Foresters konden die H.S. Vers niet op en zij moesten deze zeer sportieve wedstrijd dan ootk verliezen met 17. Daarna toog men, speciaal de jeugd, met de muziekcorpsen naar de Bergeou- straat, alwaar een grote menigte 'had postgevat. Door de gymna stiekvereniging „Klimop" werd aldaar een demonstratie vrije oe feningen gegeven, die er zijn mocht. Na afloop hiervan toog ■men naar de muzieknis. Door die Gemengde Christelijke Zangver eniging. onder leiding van dhr. Koeman, werden enige muziek nummers ten gehore gebracht. Ouder doodse stilte zong dit koor o.a. „Wilt heden nu treden". Na een demonstratie van de jeugd ging het naar de vijver in Plan Weit waar de brandweer een demonstratie gaf. Deze dag werd besloten met een toneelstuk „De school der dapperen" in de Aula van de St. willibrordus-Stichting. de samenwerking tussen bestuur en raad van toezicht had ontbro ken, doch spreker hoopte dat zeer binnenkort de benoeming van 'n nieuwe kassier zijn beslag zal krijgen. De kassier dankte de heer Kaag voor zijn sympathieke woorden. Spreker heeft zijn ar beid 32 jaar lang naar zijn beste vermogen en met zeer veel ple zier verricht, ook al waren er wel eens benauwde momenten, zoals bij de liquidatie van de Cocp. Centrale Landbouwbank te Alk maar en vooral ook bij de laatste geldsanering. Spreker dankte voor de prettige samenwerking en de goede harmonie in bestuur en raad van toezicht. Op een vraag uit de vergadering werd geant woord dat het zeker in de be doeling ligt de scheidende kassier bij zijn afscheid iets aan te bie den. BERGEN Om 9.30 nam de Burgemeester voor het raadhuis een aubade in ontvangst van Bergens Harmonie. Voor heit eerst speelden hierin mee de respeotieveiliijk 11 ein 12-jairige Wim Beukers en Henk Tromp. De kinderspelen in de Station straat hadden een vlot verloop e,n ieder kind ging met een prijs of versnapering gelukkig ihuisi- waants. Er werd sportief gekampt om de eerste prijs. 's Avonds was er een gezellige drukte rondom het Stationsplein waar dansilustigen onder de Oranielampjes ee® romantisch (tafereel opleverden. BERGEN Aangezien in Alk maar tijdens de feesten „Alk maar 700 jaar stad" de hotels geheel zijn volgeboekt komen de bezoekers aan de feesten en be langhebbenden zoals beroeps- antisten etc. pensions en gemeu bileerde huizen bespreken. BERGEN Voor de laatste maal in dit seizoen heeft de to neelvereniging St. Jan een ko mische thriller voor het voetlicht gebracht, die een ongekend suc ces is geworden. Er is een bankoverval gepleegd en David Brewster werd hiervan het slachtoffer, doordat hij werd gebruikt om de schijn van de da ders weg te werken. Toen het feit plaats vond werd hij opgebeld om zich bij de bank te vervoegen. Hij kwam aan op de plek des onheils, zag dat alle schijn op hem was gericht en vluchtte'bii het zien van de po litie. Hij verborg zich met zijn verloofde in een verlaten land huis. Door hevig onweer overval len strandde hier een onderwijze res met 2 leerlingen. De bende, waarvan de chef eigenaar van 't verlaten landhuis bleek te zijn, widle diezelfde avond hun buit daar verdelen, doch waren on kundig van het feit dat hier zich de volkomen onschuldige David bevond. Dank zij de onnozele on derwijzeres, die niettegenstaande haar historisch gedoe, haar ge heugen en verstand goed ge bruikte. werd de hele bende in gerekend. Mevr. Wijbenga-Tiebie met haar buitengewoon goede rolken- nis en haar welhaast superieure spel als de onderwijzeres, werd het meest gewaardeerd door de regisseur Jac. van Baar, die hoe wel ongebruikelijk nu een uit zondering maakte en haar per soonlijk bedankte. Hij bood haar een geschenk aan en wees er met voldoening op, dat zij de spil van het succes Van dit toneelstuk is geweest. Jean Caldwell,, Rie Dekker, vol bracht haar moeilijke en veel zijdige rol op uitmuntende wijze. Jodv Long. Annie van Wonde ren, de bakvis, die meer van lek ker eten en drinken hield dan van de natuurkunde was een vlotte en prettige figuur op het schaakbord van verwikkelingen. Rosalie, Ans Leering, de be minnaar van filmhelden met haar kinderlijke naïviteit vormde een goed contrast met haar school vriendin. Miss van Loon, chef van de bende. Martha Delis was een aristocratische figuur met grote goed gespeelde geheimzinnigheid. Jammer dat David Brewster. Rein Beukers in elke situatie van spanning, vreugde of teleurstel ling, hiervan zo weinig tot uit drukking bracht in zijn spel. Hij speelde steeds op een niveau; slachtoffer van het onvermijde lijke noodlot. Jan van Straalen, Ben Tiebie en Aad Groot gaven allen uitstekend spel te genieten. Frans Nieuwenhuizen als de een voudige dorpsveldwachter moet laten zien verrassende momen ten indruk op hem maken. Zijn figuur maak+p daar en tegen een goede indruk. Bijna 800 per onen hebben ge noten van wat St. Jan heeft ge presteerd. De regisseur, Jac. van Baar heeft hierin een groot aan deel gehad. BERGEN Hebben wij vorige week nog melding gemaakt van de bouw van een aantal nieuwe villa"s en woningen'; deze afge lopen week zijn er wederom een aantal funderingen gelegd en di verse stukkien grond bouwrijp gemaakt. Er wordt een woning gebouwd aam de Russenweg, Eeuwigelaan 2 aan de Gasweg, Kaatanjelaan, Nieuwe Bevigerweg, in ihiet kort aangelegde Reiger- 1-aan.tje bij die Breelaan en aan de Patijinwe.g te Bergen aan Zee. WAARLAND. Zondag 2 en Dinsdag 4 Mei a.s. zal in het Jeugdhuis door onze populaire mondorgelclub „De Cromico's" 'n revue worden gegeven, waarbij de L.T.J. Toneelclub „Jong Leven" zijn medewerking zal verlenen. Het uitgebreid programma ver meldt o.m. muziek van „De Cro mico's", coiyboy- en Indische zangnummers, declamaties, solo's, komische schetsen enz. enz. Verder zal op deze bonte avon den optreden een clown met in strumenten. Gezien h-et program ma en de goede reputatie die zo wel „De Cromico's" en „Jong Le ven" in hun kort bestaan reeds verworven hebben, beloven het mooie en hoogst gezellige avon den te worden. Wij kunnen dan ook eenieder aanbevelen deze re vue te bezoeken. OUDORP Donderdagmiddag kwam de 60-jarige J. L. uit Alkmaar per rijwiel uit de richting Vlotbrug en stak de Nieuwe-Schermerweg over. Vermoedelijk door een stil staande vrachtauto had hij een per sonenauto, bestuurd door de heer van N. uit Zaandam, niet tijdig opge merkt. Bij de aanrijding die volgde, vloog de man over de motorkap met het hoofd tegen de voorkant van de auto en werd tenslotte naar de linker kant van de weg geslingerd. De ge volgen waren minder ernstig dan men zou verwachten. Hij had een hoofdwonde bekomen en klaagde over pijn in de schouder. Nadat door de EHBO de eerste hulp was ver leend kon de man naar huis worden gebracht. Zijn rijwiel was totaal ver nield. De bestuurder van een perso nenauto gemerkt P.H. 61-72 die ter stond na het ongeval uit tegenover gestelde richting passeerde en om 't slachtoffer te ontwijken heeft moe ten omrijden, word verzocht zich met de politie van Oudorp in verbin ding te stellen, tel. 5896 of 3675. ALKMAAR Door Dansinsti tuut Arendsen wordt op Zondag 9 Mei a.s. in 't Gulden Vlies een Bal-avond georganiseerd uitslui tend voor katholieken. Dit is op zichzelf niets bijzonders, maar op deze avond zal het Professional Kampioenspaar 1953 en 1954, n.l. Wim Voeten en Jeanne Assmann een demonstratie geven Dit feno- minale danspaar te zien ontreden zal, vooral voor de dansliefheb bers, een zeldzame gelegenheid zijn. Als extra-attractie zal de dansmuziek verzorgd worden door de bekende band „The Fa vorites" met hun all-round repor- toire. Bovendien wordt door ver schillende leerlingen een z.g. medal-test afgelegd voor het bronzen^, zilveren- en zelfs gou den insigne. Deze laatste test ge schiedt voor de eerste keer in Noord Holland boven het Noord zeekanaal. Wij twijfelen er dan ook niet aan, dat de heer en me vrouw Arendsen met deze avond 'n groot succes zullen hebben. Verdere bijzonderheden vindt u in de advertentie in dit blad. Advertentie Een boekenkast of ander meubel, op speciale maat..? maakt ze voor U! Wij heb ben eigen meubelmakerij! WARMENHUIZEN. Uien 2.202.70; grove 2.302.50; bieten 5; peen 15.10—15.90; C 9—9.20; gele kool 10.2022.70; rode kooi 8.70—21.70; witte kool 6.20—14.30 BLOKKER, 30 April. Sel derie 20—23; sla 11.40—23.10; an. dij vie 5361; radijs 712; bloem kool 97; witlof 5472; spinazie 4247; snijibieten 5.106.10; prei 1925; Paradijsappel 2337: Jo nathan 4879; Goudreinet 35-67. ALKMAAR, 30 April. Coöp. Veiling. Witlof I 67—78; II-III 24—60: bloemkool 2990; rode kool 1126; Savoye kóól 18; spi nazie 3245; glas 32; sla 830; andijvie 6578; radijs 7.5015.50; raapstelen 611.50; rabarber 8.5022; rode bieten 510.50; winterpeen 57; waspeen 4951; uien 2.508; prei 10.5018; sel derie 19.5038. ALKMAAR In de ouderdom van 62 jaar is gister vrij plotse- 'ing overleden, de heer Anton Bruin, een bekend stadgenoot, die een bedrijf in levensmiddelen voerde op het Verdronkenoord, hoek Huigbrouwerstraat. De heer Bruin was secretaris van de Coöp. Inkoopvereniging van win keliers in koloniale waren „I.V.A.". Dinsdag 4 Mei a.s. zal om half 3 de teraardebestelling plaats vinden op de Algemene Begraafplaats alhier. HEILOO De N.K.J.B. is weer ge start met zijn dansavonden. The Broadwaey Players zullen voor deze avonden weer hun medewerking verlenen. De eerstvolgende avond is op Zondag 2 Mei a.s. 's avonds om 8 uur in het N.K.J.B.-gebouw. De voorverkoop van kaarten is 's mor gens van 10.30-12 uur. Indien voor radig zullen er 's avonds nog kaar ten verkrijgbaar zijn. ''RlflifllRIRIRIBIRIBIfllBIBIBIBIfllBIHlBIRIBIfllBIBIBIHIHIRIRlS met medewerking van het met Hammond-orgel en zang van Anton de Ridder. Iedere bezoeker or..tv. 'n aardige suprise ES Verwacht Zondag 9 Mei: in originele en volledige bezetting. ALLE AVONDEN AANVANG 7.30 UUR Op 5 MEI hebben wij, de traditie getrouw Bevrijdingsbal Popul. entrée "iBIIIBIBIBIRIBIBIBIllBIllRIRIRIllBIBIBIBIRIHIIRiaiBIHIBIR^

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 5