Nationale Feestdag blijft in Alkmaar bewaard „Er is een blaam geivorpen OVERWELDIGEN ID.„ 1 PELS' Indrukwekkende bij eenkomst in de Grote Kerk STAD EN GEWEST op de Nederlandse Eenheid der Christenen zaak van Speeltuin inBlaemivijk voor jeiij Bevrijdings- wandeltochten samenzijn van Hooge Huisgemeenschap Aanmerkelijke stijging van ledental R.K. Gezinszorg \GENDA Pagina 3 Koopjes van de week Warenhuis JANSSEN Zakennjeuws de prachtige collectie Damesmantels en Mantelcostuujns Hereiicostuums en Sportcombinaties Langestrnat 16—18 WANDELTOCHTEN VAN A-W.V, DE JEEP 700 JAAR ALKMAAR 5 Mei niet minder belangrijk dan Alkmaars ontzet VELE ZAKEN Wijnen en Gedistilleerd VernederingVolhardingVictorie in woord en klank DAMKAMPIOENSCHAP VAN ALKMAAR Dierenbescherming Be vrij diiigsfeeslen H.S.V.^itieuws (Zie ook pag. 5 (Advertentie) ALKMAAR De burgemeester van Alkmaar, Mr Wytema, heeft gisterenmorgen op de Stenenhrug, tijdens het jeugdappèl ter gelegenheid van de Bevrijdingsdag er zijn spijt over uitgedrukt, dat deze Nationale Feestdag steeds meer in discrediet is geraakt en zelfs nu als officiële feestdag niet meer wordt er kend. „Dit", aldus Mr Wytema, „werpt een smet op de Nederlandse vlag." En het is ook betreurenswaar dig, hoe spoedig men de ellende van de afgelopen oorlog klaarblijkelijk is vergeten. De burgemeester deed een beroep op de jeugd, de traditie van deze feestviering echter voort te zetten. werden begeleid. Hier sprak de burgemeester zijn wij zouden bijna kunnen zeggen gedenk waardige woorden, waarna de Nederlandse driekleur werd ge hesen, onder luid bazuingeschal, dat vanaf de torentrans op het Waaggebouw klonk. En de Alk- maarse jeugd zou de Alkmaarse niet zijn, wanneer hierna niet werd gezongen, waarbij men het kan betreuren, dat de luidspre ker niet naar behoren bleek te werken. Hen van de jongeren gaf hierna een declamatie ten beste, en men kon bij deze opening van de feesten opmerken, dat de on georganiseerde jeugd, die door de politie op een afstand werd ge houden, zich toch nog interes seerde voor het jeugd-appèl, en vanaf het stoepje nieuwsgierig toekeek. Deze woorden, gesproken door Alkmaars eerste burger, mogen dan een aanmoediging zijn voor allen, die de waarde van de Na tionale Bevrijdingsdag nog besef fen. De burgemeester voegde hieraan echter toe, dat ook de 4e Mei in de historie vergeten dreigt te gaan. Want ook hier betuigde hij zijn spijt over het geringe aantal ouderen, dat aan de Stille Tocht, ter herdenking van hen, die in de oorlog zijn gevallen, heeft deelgenomen. Toch bevrijdingsfeesten Niettemin heeft Alkmaar gis teren zijn bevrijdingsfeesten ge vierd. De dag begon met net jeugdappèl op de Stenen Brug, waar de leden van de Alkmaarse Jeugdorganisaties zich hadden verzameld. Een. Padvindersband marcheerde reeds in de vroege morgenuren naar het Stadhuis, waar burgemeester Wytema en een aantal Padvinders-autoritei ten werden afgehaald en van- De wandeltochten De jubeltonen van een „natio naal'^?) feest vonden nauwelijks een uur later voortzetting in de bevrijdingswandeltochten, die wa ren georganiseerd voor de leer lingen van de verschillende scho len. Om negen uur in de morgen vertrokken de kinderen van de waar zij naar de Stenen Brug lagere scholen vanaf het Waag- ALKMAAR Zeer stijlvol was de samenkomst, die Directie en Hooge Huys-medewerkers ter herdenking van de bevrijding gisterochtend in 't „Gulden Vlies" hielden. Samenzang, de clamatie en last but not least de redevoeringen van een tweetal eminente sprekers, t.w. Pater Eusebius Peters O.E.S.A. uit Nij megen en Prof. Dr. W. J. Kooi man, Hoogleraar te Amsterdam, gaven dit samenzijn een bijzon der cachet. De heer Nijdam, chef de bu reau, riep de talloze aanwezigen het welkom toe. Nadat men gezamenlijk het Wilhelmus bad gezongen, decla meerde Ben van Hest „Wilhelmus van Nassauwe", welke declamatie voortreffelijk gebracht niet naliet diepe indruk te maken, Roeping en beroep „Roeping en Beroep" was de titel, die Prof. Kooiman aan zijn rede gaf. De hoogleraar wilde de vraag roeping en beroep vanuit het oogpunt van kerkhistorie be zien. Het is ook een theologisch onderwerp. Men moet, aldus spr„ béf be roep niet louter als een baan zien. Vee] mensen zijn in hun beroep ijverig en knap. Prof. Kooiman is het echter te doen om het waarom van bet geroep. Welke reden hebben wiï 20 vroeg spr. zich af, om ons werk te doen. Het gaat er in de eerste plaats niet om zoveel mogelijk werk te verzetten, doch primair om de vreugde, waarmee gewerkt Wordt. Zeer duidelijk stelde Prof. Kooiman, dat degenen, die enkel een berpep uitoefenen om veel geld te verdienen, het leven op een geheel verkeerde basis plaat sen. In <je Griekse stadstaat viel het accent op het zich vrijmaken. Wie het doen kop, wÜddé ziph aan een philosopherend leven. Hij wees erop, dat Luther in het begrip „beroep" zulk een diepe klank heeft gehoord. Prof. Kooiman besloot met er op te wijzen, dat eenieder zijn beroep primair als gen geroepen- zijn moet beschouwen. Na de pauze declameerde. Ben van Hest Psalm XXVI „GÜ VJ* ipijn licht, mijn heil" in de be rijming van Ga'briël Smit. Herwonnen vrijheid verdedigen „De laatste jaren kan ik niet ontkomen aan de indruk, dat de vijfde Mei aan betekenis heeft ingeboet. Velen verklaren, dat deae dav hun niets meer zegt", zo begon Pater Peters zijn rede, er voorts op wijzend, dat de vrij heid, welke wij thans bezitten, geschonken werd door de instru menten, die God daartog geroe pen had. Hadden deze mannen en vrou wen in de jaren '40-'45 hun leven niet gegeven, wij zouden nog imtper onderdrukt worden. Op hen allen was het woord van toepassing, dat .niemand groter liefde heeft dan zij, die hun le ven geven. Spr. kon onmogelijk de vraag vgp zich afzetten, hoe lang de vrijheid wel zal voortduren- 's Mensen vrijheid werd en wordt nog immer belaagd. Pater Peters gewaagde van de grote plicht, welke op eenieder van ons rust, om de herwonnen vrijheid tp verdedigen. Echter iedere poging om de vrijheid te behouden zal schipbreuk lijden als we pns van God losmaken. Een eenmaking in ons Chris ten-zijn bepleijie 'spf- vurig. Wat staan we pog vet van de een heid af. zo riep Pater Petei's uit. Verheugend npèmde fiii het ech ter een groeiepd hosef tot deze eenheid in Christus zowel bij Protestanten als Katholieken te kunnen constateren. Pater Peters wees erop, dat niet gezocht moet worden naar hetgeen png scheidt, doph naar hetgeen pns bindt. Ook een samengaan op politiek terrein achtte spr. van grote im portantie. Tot iedere prijs dient epn teloor gaan van waarden voorkomen te worden. Met de declamatie „de simpele dpod van Wladimir Meislihow" van Ernst Wieohert eveneens door Ben van Hest, werd dit sa menzijn besloten. Het was dr. Hofstee, directeur, die de beide sprekers dank bracht en het personeel van 't Hooge Huys 's middags vrijaf gaf. Vermelden we nog, dat dé mu zikale iptermezzi voortreffelijk werden verzorgd. (Advertentie) OPVOUWBAAR A QO BOODSCHAPTASJE ...0,7 O PETROLEUMSTEL A QC emaille, ï-pits, ~.3*J steelpan n 70 aluminium RIJKSSTRAATWEG llf-113 Telefoon 4115 HEILOO ALKMAAR Naar wij verne men is de wijnhandel van de fa. M. Preijer Zn. aan de Voordam gekocht door de heer J. Zwart kastelein van „Het Wapen van de Schermer" te Stompetoren. Bijzondere onderscheiding ALKMAAR De heer J. L. Breetvelt, vroeger groepscom mandant bij d-e parketgroep te Alkmaar en thans groepscom mandant van de Rijkspolitie te Aalsmeer, heeft ter gelegenheid van het bezoek van het Deense koningspaar een koninklijke Deense onderscheiding gekregen. De heer Breetvelt woont nog in Alkmaar. km.-tocht, van een gebpuw, voor een 5 waaraan de trophee bronzen herinneringsmedaille was verbonden. Een kleurige stoet, die hier en daar trots een eigen vaandel meedroeg en waarvan enkele gedeelten werden vooraf gegaan door een heuse drum band, zoals die van „Soli Deo Gloria". Om twee uur waren het de leerlingen van de middelbare scholen, de huishoudt en am bachtsscholen, die bij de Waag het vertrekpunt vonden van een iets langere wandeltocht, even eens binnen het kader van dit feestelijk evenement. Dat deze bevrijdingsdag er op de eerste plaats pen voor de jeugd was, bleek wel uit het feit, dat de kinderen van de lagere scholen 's middags konden genieten van een non-stop-jeugdvoprstelling in de aula van het R.K. Lyceum aan de Bleekerskade. Het was een programma vóór de jeugd en dóór de jeugd, waarin de jeugdorganisatie de V.C.J.C. wel het belangrijkste aandeel had. De gezellige samenzang en de gedipnten van Apnle Schmidt, door een meisje van deze ver eniging voorgedragen, maakten tezamen een aantrefekelijE pro gramma, waarin ook nog een kabo-uterspel te zien was. In de avond 's Avonds waren het de oudere leden van de jeugdverenigingen, die bijeen kwamen in de aula van het R.K. Lyceum. Het eerste deel van hun bijeenkomst stond in het teken van de ernst. Zij bezonnen zich enkele ogenblik ken op de grote waarde, die uit gaat van de bevrijdingsdagen. Daarna verkeerden zij tot onge veer negen uur in een vrolijke stemming. Er werden lekenspelen waaronder „De schout die zich zelf strafte" van Hella Haasse, opgevoerd en men amuseerde zich voorts met volksdansen, muziek en zang. Jeugdverenigingen van alle groeperingen en richtingen waren er vertegenwoordigd. Na de bijeenkomst trokken de jon geren achter de drumbands van de K.V. en de N.P.V. naar het Waagplein, waar de dag besloten werd rond een vreugdevuur. Vooraf pchter trokken de ver schillende plaatselijke muziek corpsen door de hoofdstraten, waarachter zich de luid zingen de en hossende jeugd aansloot. ALKMAAR. De wandel tochten Van de A-W.V.„de Jeep" op 8 en 9 Mej mogen zich reeds in een flinke belangstelling ver beugen. Reeds meer dan 400 deel nemers hebben al ingeschreven, w.o. ruim 20 verenigingen pit alle delen van het Westen van ons land- Onder andere zullen deelnemen de Zilvermeeuw, de Jutter en de Duinkanters uit Den Helder, de G.A.O.V. uit Groet, Meroufius uit Utrecht, een groep van de N.T.B.. een tweetal groe pen van de organiserende ver eniging de Jeep en een groot aantal verenigingen uit Zuid- Holland. Zij die alsnog willen deelnemen kunnen zich bij de bestuursleden van de Jeep en aan de start laten inschrijven. ALKMAAR Naar wÖ verne men zal de exploitatie van het Weens etablissement dat ter ge legenheid van het 700 jarig be staan van de stad Alkmaar op het Canadaplein naar ontwerp van Karei Bruckman zal worden opgetrokken, worden verzorgd door de Hoornse hotelier van „De Roskam", de beer Ant. Muller. Een groot aantal belangstellen den verzamelde zich later op de avond op het Waagplein en trotseerde een vrij koude wind om de ontsteking van het vreug devuur bij te wonen. Rond dit vreugdevuur demonstreerden le den van verschillende jeugdor ganisaties hand in hand volks dansen. De hoog oplaaiende vlam men deden een vonkenregen uit- eenwaajen op het plein. Tenslot te werd dit festijn besloten mpt het gezamenlijk zingen vgn het Wilhelmus, waarmede een einde was gekomen aan de viering van deze tiende nationale feestdag. ALKMAAR Alkmaar heeft zijn bevrijdingsfeest gevierd. Ondanks de discriminatie van deze, in de historie zp belangrijke dag, en ondanks de officiële miskenning van de waarde daar van, beeft bét Alkmaarse publiek, zoveel als dit in zijn vermogen lag, getracht een feestelijk accent te leggen op de herinnering aan de herkregen vrijheid. Het is op de eerste plaats een feest dag voor de jeugd geweest. Voor het „waarom" kan men ver wijzen naar de woorden van de burgemeester, mr. Wytema, tijdens het jeugdappèl op de Stenen Brug gesproken. „Het lot van de vijfde Mei ligt in jullie handen". Men kan bet mis schien juist daarom toejuichen, dat deze dag op de eerste plaats pen „je'Ugd"-dag is geweest. Het gemeentebestuur heeft gemeend, al het gemeentelijk personeel vrijaf te moeten geven en heeft verder elke poging, deze dag tot een feestelijke dag te maken, zo intens mogelijk gestimuleerd. Men kan het hier voor dankbaar zijn, want zqlang in de historie het Alkmaars ontzet reden geeft tot een jaarlijkse herdenking, mag dp bevrij ding van het gehele Nederlandse volk zeker in niet mindere mate aanleiding zijn tot epp jaarlijks terugkerende yreugde. Wanneer de regering meent, dat hiervoor niet de minste reden bestaat, dan zal bet de taak zijn van het volk, de onjuistheid hiervan te bewijzen. Alkmaar heeft in deze zij het dan ge ringe mate een goed voorbeeld gegeven. Men kan daarom, vooral de jeugdorganisaties, die de leiding van deze dag op zich hadden genomen, daarvqpr dank zeggen. Men kan daarnaast de hoop uitspreken, dat men °B <dit ene punt, de viering van de vijfde Mei, weer dezelfde ppnheid zal' vormen als die, welke tijdens de oorlogsjaren dé macht van een vrijheidslievend volk is geweest. ALKMAAR Vrolijk wappe ren sinds gistermiddag aan het einde van de Eikelenbergstraat twee vlaggen: de nationale drie kleur en de Vlas van de buurt vereniging Bloemwijk. Het is er nu constant feest yoor de jeugd, Voor het vierde seizoen in zijn bestaan is de speeltuin aan bet einde van de Eikelenbergstraat voor de kinderen opengesteld. Het is er feest. Niet alleen voor de kinderen, maar ook voor de ouderen uit de buurt, die met voldoening kunnen terugzien op vele uren stille arbeid, waarin da tuin gereed is gemaakt om te kunnen dienen als een ruim en goed speelterrein voor de kinde ren. Geheel met eigen krachten hebben de Bloemwijkbewoners geschilderd en getimmerd. Het aantal schommels is met twee fraai groen geschilderde dito's uitgebreid, de zandbak is verfrist met tien kubieke meter yers zand en bovendien zijn twee' gteyige (Advertentie) verkopen gedistilleerd Qf wijn, maar weinigen hebban daarin 75 jaar ervaring Alkmaar Telef. 2585 ALKMAAR Het Nationaal programma, dut gisteren doqr beide radiozenders klonk ter gelegenheid van de bevrijdings herdenking, bevatte 's avonds als kernpunt de bijeenkomst in de Grote Kerk te Alkmaar, waarin als sprekers optraden ds. J. C. Koningsberger, pater Gilbertus Lohuis O.F.M. en prof. dr. G. Stuiveling. De medewerkenden aan deze herden king waren: Piet Kee, orgej, het Groot Omroepkoor van de Stichting Ned. Radio Unie pn de Koninklijke Militaire Kapel, Jiet geheel o.l,v. kapitein R. v. Yperen, De plechtigheid, die als motto droeg:' „Vernedering, volharding, victorie", werd door de Kon. Mi litaire Kapel geopend met Mgrs no. 4 „Pomp and circumstance" van E. Elggr. Door de onberispe lijke vertolking van dit gave stqk, wat sterk werd benadrukt door de acoustiek van het kerkgebouw, kwamen de aanwezigen dadelijk in de stemming, die dit program ma beoogde. Na het muzikaal- eenvoudige, doch daarom niet minder indrukwekkende lied „Vrijheid" van J .de Klerk, op tekst van J. Engelman, uitge voerd door koor en orkest, hield Pater Gilb. Lohuis, de eerste spre ker op deze avond, een kern achtige meditatie over de „Ver nedering", die ons volk tijdens de bezetting heeft moeten on dergaan. Spreker noemde het honen van de menselijke waardigheid, wat vooral in de concentratiekampen zo meedogenloos werd toegepast, wel 't grootste onrecht, wat men de mensheid kan aandoen. Dat niet dé wraak, doch de verge ving hierop moest volgen, heeft ons de Christus geleerd, op Wie ops vertrouwen was gericht, en op Wie wij, nu wij weer pit <je vernedering zijn om-hooggehevep, moeten blijven vertrouwen, ge lijk wij dit zingen in ons yolks- lied „Mijn schild ende betrouwen zijt Gij, o God mijn Heer". Hierop volgden een viertal lie deren uit ,,Nederlandtsche Ge- dpnck-Clappk" van a. Valerius, waarvan zowel door de mooi- ggkleurde bewerkingen als door de vocale en instrumentale pres taties, mej name die van de or ganist in zijn sterk-sprekend ge registreerde begeleiding, een ujtermate boeiend geheel werd gemaakt. Ds. J. C. Koningsberger, nam in zijn gedachtengang over de „Volharding", 't thema van d€ vorige spreker weer op en wees eveneens op de enigste mogelijk heid voor de mensheid om te kunnen volharden, n.l. door zijn vertrouwen te stellen op God, evenals de Apostelen dit hebben gedaan. „Zij leefden uit een lich tend verleden en naar een lich tende toekomst en slechts daar door konden zij zegevieren." De lijn van deze werkelijk zeer indrukwekkende plechtigheid werd prachtig door het orkest voortgetrokken in 't Allegro-de- cisp uit Handei's „Watermusle". Deze vorstelijke klanken, zo uiterst verzorgd gespeeld, werden gevolgd door de instrumentaal- vopale kpraaifantasie van Dr- Joh- Wagenaar, waarvan vooral de instrumentale partij sterk boei de. Prof. dr. G. Stuiveling legde als laatgte spreker, jn zijn be spiegeling over „Victorie", de nadruk op het feit, dat Vrijheid en Victorie 0p zich niets bete kenen, doch slechts een voorwaar de- zijp vqor een menswaardig bestaan. Bij de herdenking van de be vrijding zal slechts belangrijk zijn het antwoord op deze vraag: „Wat hebben wij met deze vrij heid gedaan? Hebben in ons zélf vrede, vrijheid en gerechtigheid een vasté grond?" Na deze laatste woorden van 't gesproken gedeelte klonk oak voor 't laatst kpor en orkest ep wel in Handel's mars en zege koor uit „Judas Maccabeus", on middellijk gevólgd door vers 1 en 6 van het Wilhelmus, meege zongen door de talrijke en zpn- der twijfe} -door deze plechtigheid geïmponeerde aanwezigen. G. v. d. I. vlaggenko-kers aangebracht. De heer J, Jonker was in zijp functie als voorzitter van Bloemwijk dan ook zeer terecht enigszins trots op bét héreiikte resultaat. Hij dankte al degenen, die mee gewerkt hebibep aap de totstand koming van da speeltuin en in het bijzonder richtte 'hij zi.in dankbaarheid tot de beer Schof fel, wie nociit iets te veel is wan neer bet gaat om het belang van de speeltuin. De beer Jonkér verheugde zich erover, dat eén kinderrrij-ke buurt als Bloem wijk, de beschikking heeft over een plaats, waar de vele kinde ren een veilige speel-gelegenheid hêfefem Iedereen zal dat kunnen onder schrijven. Ook buiten de speel tuin ishet zeer rustig. Verkeer komt er vrijwel niet en hoven- dien oefenen verschillende dames uit de buurt voortdurend toe zicht uit op het spel der kinde ren. W eersverwachting Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdag avond: KOUD WEER Koud weer met wiegelende bewolking en enkele buien. Overwegend krachtige Wes telijke wind- ALKMAAR De uitslagen van de eerste ronde om het per soonlijk damkampioenschap van Alkmaar en omstreken wijzen er reeds op, dat het tournooi een spannend verloop aal hebben. In de hoofdklasse speelden ti telhouder Kruider ep N. Oud 'n zeer enerverende partij. Eerst kwam Oud, later Kruider in het voordeel, maar in het eindspel forceerde Oud door een verras sende tempo-zet de remise. Ook ■de partij M. Oud-Langras liep op remise uit. In de eerste klasse diende Stam zich aan als kampioenscandidaat door na sterk spel te winnen van de Heilooër Helder. Na vier uur spelen besloten Smoienaars en Jorna tot remise. De partij Bosman-Korn eindigde tragisch, doordat Korn in een gewonnen eindspel blunderde. Nu kon hij nog net de remise forceren. in de tweede klasse verraste de 75-jarige sJagzettepspeler De Wijn de Heilooër Slijkerman, die het slachtoffer werd van een damzet. Bekwaam voerde De Wijn de partij tot winst. Niet minder indrukwekkend was het debuut van Visser, die achtereenvolgens wop van Klinkhamer en G- Oud. De gterke Heilooër Bijwaard won vpn Lengers ondanks diens taaie tegenstand. Bruggeman, de 80- jarige nestor van de deelnemers, won door solide spel van G. Oud. ALKMAAR. Zwervend in de omgeving van de Ruysdael- kade is aangetroffen een cypers goesje met streepjes op de neus. oor omstandigheden zijn twee een-jaar oude poezen beschik baar. Adres: Beverwijkerweg 50A, Castricum. Nogmaals wordt eraan herinnerd, dat men eigen dieren middejs een advertentie moet trachten te plaatsen. Adres inspecteur: C. Vervver, Zaagmo lenstraat 36. Alkmaar. (Advertentie) flinRimimmimHiiHiiiimiiiiimiimiiiimmiiiiitiimiiii EEN HEERLIJKE VOOR MQEBER maar dan van de OOK VOOR DE KLEINE BEURS vanaf 1.00 LAAT 129 Telefoon 2479 iiiiiiiimmiiiiiiiimiiHiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimimiuiiu ALKMAAR Dezer dagen is het jaarverslag oyer 1953 van de Stichting R.K. Gezinszorg gereed gekomen. Uit dit verslag blijkt, dat het aantal aanvragen voor hulp het afgelopen jaar aanmer kelijk gestegen is. Men spreekt flpk waardering nit oyer de goe de samenwerking met de sociale werkster en de gezinsverzorg- sters. Door de werkzaamheden van dp sociale werkster, mé.i- Koeler man, kon de Stichting zich ver zekerd voelen van de steun van een deskundige gediplomeerde kracht. In de personeelsbezetting geeft het afgesloten jaar een sterk verloop van krachten te zien. Twee gezinsverzorgsters wenkten het gehele jaar. drie vertrokken wegens huwelijk en twee andere moesten dopr om standigheden het werk neerleg gen. Drie gediplomeerde verzorg sters en drie ieerling-verzorg- sters traden in dienst, zodat per 31 December zes gediplomeerde ep drie leerling-verzorgsters in dienst waren. Door het aanstellen van een propagandist werd meer bekend heid gegeven aan bet werk yan HEILOO Ook in Heiloo zijn op bescheiden Yoet de bevrij dingsfeesten gevierd, De burge meester, dhr. J. Kalff, opende op het H.S-V--terrein de <fag met een korte toespraak, waarin hij de bevrijding en <fe oorlog her dacht. Onder het zingen van het Wilhelmus door de schoolkinde ren werd de driekleur gehesen. Dan volgden wedstrijden in het -mastklimmep. Ook op hét hockey veld in het bos werden wedstrij den georganiseerd voor de leer lingen der Mulo-school- HJ1ILOO Het yoetbalpro- gramma voor a.s. Zondag luidt als volgt: 2.30 WSV f—HSV 1, 2.30 Zeevogels 2—HSV 2, 12 uur Foresters 2—HSV 3, 2.30 HSV 4 - Alkmaar 8, De bussen naar de Wormer vertrekken om 1.15 uur precies. Leden van de supp.ver. Rood- Geel kunnen gratis plaatsbewij zen afhalen yoór Vrijdagavond. Reiskosten niet-leden f 1.20 p.p. Opgave zo spoedig mogelijk bij J. C. Bakker, Westerweg, naast de R.K. sehool. de Stichting, hoewel een grógt .financieel voordeel nog niet ver worven ié, Onder de aanvragen waren vele van donateurs, die, boewei ze dapr moeilijk van tp Overtuigen zjjn, geen recht op ijulp hébben. Er werden 102 gezinnen gehol pen, terwijl er 53 moestén wor den afgewezen. Bovendien zijn ip 36 gezinnen losse krachten ge plaatst. Door de ledenwerfcampagne liep het aantal pp van 59® tqt 1064. De donaties leverdén f4.152 pp tegen f1.650 in het voorgaande jgar. Door de prarpié, die voor bet grote aantal nieuwe leden mpest worden voldaan, bleef de petto-opbrengst ten achter b}j bet begrote bedrag- Het tekort qver 1953 bedraagt f4.951. Waar schijnlijk wordt dit tekort door subsidies gedekt, DONDERDAG 6 MEI WAPEN VAN HEEMSKERK Feestavond SOVA, 8 uur. LUNCHROOM V D: Show yan eigen modellen, 2 uur. BIOSCOPEN: Ifarmonie: On mpqnligbi bay, a.l., 8 uur; Victoria: Melba, a.l., 8 uur; Cinema: Wij zijn -niet bang. 14 jr., 8 uur; Rex: Puntje en Anton, a.l., 2.30 en 8 u. STEDELIJK MUSEUM: Ex positie Pro Juventute. CANADAPLDIN; Tentoon- ste-limig Philips. KCg BERGEN! Expositie MaU'hieu Wiegman. VRIJDAG 7 MEI WAPEN VAN HEEMSKERK slotbijeenkomst jongeren der St. Dominiousparophié. 8 uur. BIOSCOPEN: Harmonie: Sa- bu- zet de stad op stelten, onbek., 0 uur;. Victoria: Aan, 14 jr., 8 uur; Cinema: Het vqpnis der kinderen, 18 jr., 8 UW! Rex: Kinde ren der liefde, 18 jr., 2.30 én 8 uur. STED. MUSEUM: als Don derdag. CANAjD'APLEIiN: g]s Donder- K.GB. BERGEN: Als Don derdag. WATERSTANDEN: Vrijdag: Hoog water 9.40 u. en 22.20 u.; laag water 3.40 u. en 16.25 u.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3