Voorlopig Ned. elftal overwon Bolton Wanderers LOSSE PRAATJES en LOSSE BLAADJES Millioen Hongaren op jacht naar Directeur deponeerde effecten in Ver. Staten V reemdelingen verkee onder regeringstoezicht Klokken voor Amerika plechtig overgedragen Het gelukte de Engelsen niet een tegenpunt te scoren Cour ;'ses Duindight Hongarije - Engeland Zwarte handel bloeit reeds Compromisvoorstel van Zwitserland Nederlandse ploeg voor de „Giro" Als er weer oorlog kwam Mr. Kist eiste 2500.- boete Plan van A.N.V.V. Geen Steentjesactie voor Blinden van Grave Nederl. dank voor Amerikaanse hulp U.S.A. hoofdkwartier tlians nabij Parijs Donderdag 6 Mei 1954 ROTTERDAM, 5 Mei Veel meer dan 20.000 toeschouwers zullen Woensdagavond niet in het Feyenpordstadion zijn ge weest om getuige te zijn van de oefenwedstrijd van het voor lopig Nederlands elftal tegen de Engelse eerste divisieclub Bolton Wanderers, dat kennelijk in vacantiestemming na een zwaar league- en cupseizoen het in de eerste helft kalmpjes aan deed en alleen na de rust, toen een achterstand moest worden weggewerkt, het tempo verhoogde en druk uitoefende op het Nederlandse doel om althans de gelijkmaker te scoren, een opgave, waartoe de mannen van Lofthouse, Moir en Has- sall niet in staat zijn gebleken. Inderdaad was het voor de rust een saaie vertoning. De ISngelse bezoe kers deden het zo kalmpjes aan, dat het Nederlands elftal, op drie plaat» sen met invallers spelend voor Tebak (Poskamp), Terlouw (Van der Hoek) en Bennaars (Van der Kuil), alle ge legenheid krgeg behoorlijk spel te ontwikkelen. De voorhoede in de opstelling Van Beurden, Michels, Van Melis, Van der Kuil en Louwer combineerde er aan» vankelijk lustig op los. Met goed ge plaatste ballen sneed dit vijftal door de Engelse verdediging heen en het resultaat was een gemakkelijke kans voor open doel van Van Beurden (welke hij miste), een keihard schot van Louwer( dat door keeper Kan- son slechts half gestopt kon worden, waarna Ball het leder tot hoekschop verwerkte) en een doelpunt van Van Melis in de negende minuut, na keu rig samenspel met Michels. De Engelsen, een beetje wakker ge worden door dit doelpunt, trachtten het spel te verplaatsen, maar op het middenveld deed Van Schijndel veel en handig werk, terwijl Boskamp uit stekend Tebak verving en ook Oden- thal zich zeer verdienstelijk verweer de tegen de geraffineerde strategie van midvoor Lpfthcmge, diens bin- nenspelers Moir en Hassall en de buitenspelers Holden en Pilling. He laas moest Odenthal vervangen wor den wegens een lelijke trap tegen de knie. Voor hem kwam in de plaats de Donarspeler Wiersma, die, het zij on middellijk gezegd, zich verrassend goed aanpaste. In één onderdeel van het spel wa ren de Engelsen een klasse beter dan onze landgenoten. Bij door de lucht geplaatste ballen sprongen de gasten soepeler en hoger dan de onzen, zij timeden voortreffelijk en zonder uit. geven bal bij een speler van de Wan derers. In de tweede helft trachtte Bolton een gelijk spel te forceren. Entf.le malen ontkwam het doel van Steiger op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring. Overigens kan hier aan worden toegevoegd, dat Steiger zich na een aanvankelijk weifelend begin, uitstekend herstelde. De enkele uitvallen van de Neder landse voorhoede, waarin Van der Kuil rechtsbuiten was gaan spelen en Van Beurden linksbinnen, hetgeen ze ker geen verbetering mocht worden genoemd, waren niet ongevaarlijk. Wat de Engelse voorhoede niet mocht gelukken, het scoren van de gelijk maker, daar zorgde scheidsrechter Bronkhorst bijna voor. Deze arbiter was niet bijster gelukkig met zijn be slissingen, stond enkele malen de spe lers in de weg en kende volkomen ongemotiveerd Bolton een strafschop in de twintigste minuut van de twee de helft toe, toen Van der Hoek met de jeugdige Pilling in de knoop was geraakt, zodat beide spelers letterlijk en figuurlijk geen been meer konden verzetten, 't Haarzuiver in de hoek op kniehoogte geplaatste schot van Has sall werd door Steiger gestopt. Fel en somstijds hard zaten de spelers van beide teams in de resterende tijd op de bal. De spanning steeg tot grote hoogte, toen de ene kans op de an dere voor het Nederlandse en het Engelse doel volgde. Vijf minuten voor het einde maakte Michels met 'n keihard schot aan alle onzekerheid een einde. Juist toen Lofthouse c.s. met opgeheven handen naar de scheidsrechter B. Bronkhorst waren gelopen wegens een duidelijk hands- geval van een der Nederlandse spe lers. In de tweede helft waren de Wan derers goede sparring partners, waar zondering belandde een hoog aange- de „mogelijken" voor Zweden veel 9? De Hongaren hebben twee data op hun kalender voor deze maand met rood omlijnd; Maandag 10 Mei en Zondag 23 Mei. Op de eerste dag zal het Hongaarse mi nisterie voor sport bekend ma ken, op welke wijze de kaartjes voor de voetbalwedstrijd Honga- rije-Engeland zullen worden ver deeld. En 13 dagen later vindt de ontmoeting zelf plaats. De Hongaarse kranten hebben de laatste tijd geregeld beschou wingen aan de kaartendistributie gewijd. Meer dan 900.000 Hon garen willen de wedstrijd mee maken, doch het stadion te Boe dapest kan niet meer dan 80.000 toeschouwers herbergen. Naar schatting worden 20.000 plaats bewijzen gereserveerd voor leden van de partij, de regering, sport- autoriteiten, buitenlandse diplo maten, de pers en voor buiten landse bezoekers (voornamelijk Engelsen). „De weinige kaartjes die overblijven zullen via de zwarte markt worden gedistri bueerd". merkt een van de Hon gaarse bladen op. Op 10 Mei zal -het Hongaarse ministerie voor sport meedelen, hoe de plaatsbewijzen worden verdeeld, maar aangenomen wordt, dat er reeds kaartjes op de zwarte markt zijn verschenen, ondanks het feit, dat deze (de echte althans) nog niet zijn ge drukt. De politie heeft ove rigens onlangs strenge maatre gelen tegen zwarthandelaren aan gekondigd. De uitslagen van de gehouden draverijen en rennen te Duin- digt luiden: Raf-prijs: 1, Sita (N. J. B'loem- saat), tijd, 2.29, km.tijd 1.34.3; 2. Reyland (T. A. v.d. Veen); 3. Red Star (H. C. ten Hagen) To;t. w. f 16,60 pl. 2,70, 1,50, 2,60, ,gek. 5,30, cóv. 3,10, Canadezen-prijs: 1. Sorento (N. J. Bloeimsaat) 2.50.5, 1.30.7; 2. Quick Hanover (A. R. Not'tel- man); 3, Rita Rosa (H, C. ten Hagen). Tot. w. f 1,80, pi f 1,10, f 1,20, gek. f 2,20, cov. f2,80. Invasie-prijs: 1, Romeo Spen cer (W. H. Geersen) 3.46.2, 1.28.3; 2, Paul A (J. Hart): 3, Quitewell S (B. U. de Jong). Tot. w. f 2,—, pl. f 1,40, f 2,—, fl,60, gek. f4.90, cov. f4,10. LuChtbrugi-prijs: 1 Pretty Boy IA. R. Nottelman) 3.01.1, 1.24.7; 2. Prof, Heny (J. Wagenaar jr.); 3. Quick Silver S (F. W. Lou- wersheim), Tot. w. f2,70, pl. f 1,20, f 1,90, f 130, gek. f9,70, cov. f7,80. Bevrijdings-iprijs: 1. Peter Spencer (W. L. A, Kohier) 3.01.1 1.26.3; 2. Louis FH (W. J. A. v. Schijndel)3. Nerva (P. J. Rui ter) Tót. w. f5.10 (stal), pl. f2,30, ^4,60, f 1,60, gek. f 12,80, cov. f 18.10. Intussen heeft het Hongaarse elftal zijn eerste trainingswed strijd achter de rug. In het sta dion van Pecs in Zuid-West Hon garije, dat 15.000 mensen kan be vatten, doch dit keer 18.000 lief hebbers binnen zijn muren had. heeft het A-elftal een wedstrijd gespeeld, waarbij beurtelings Grosics, Buzantsky, Lorant, Lan- tos, Kovacs 1, Zakarias, Sandor, Kocgis, Hidegkuti, Puskas, Czibor Geiler, Karpati, Palotas en Thot2 in de A-ploeg uitkwamen. De Hongaarse bladen houden zieh ook bezig met de samenstel ling van het Engelse team. Zij vragen zieh hierbij af. waarom Stanley Matthews niet bij de spelers is opgenomen, uit wie tenslotte het elftal voor 23 Mei zal worden samengesteld (later is Matthews toch toegevoegd - red. N.H.D.), van hebben kunnen leren, Steiger was in de tweede helft voortreffelijk op dreef, Boskamp speelde op zijn „Engels" en trapte liever de bal over de zijlijn dan zijn tegenstander vrij spel te laten, Wiersma verving Oden thal verrassend goed, waarbij het spel van deze blonde knaap herinne ringen wekte aan dat van Henk Schij- venaar, Hans van der Hoek redde veel en bleek een goed inzicht te heb ben, Van Schijndel en Biesbrouck wisselden bvilliante ogenblikken met matige prestaties af en in de voor hoede vonden wij Michels de beste. Het. Nederlands elftal, dat Woens dag 19 Mei te Stockholm tegen Zwe den zal spelen, woi'dt Zondag 9 Mei of wellicht pas Dinsdag 11 Mei sa mengesteld. MEISJE VERMIST 's-GRAVENHAGE, 5 Mei De hoofdinspectrice van politie, chef bureel kinderpolitie te 's-Graven- hage, verzoekt namens de ouders de opsporing, aanhouding en te rugbrenging van de minderjarige Johanna Catharine Hanke, gebo ren te Rotterdam 8 December '34, wonende De Lierstraat 10 te 's-Gravenhage, die op 3 Mei de ouderlijke woning verliet en daarin niet terugkeerde. Zij is zenuwpatiënte en heeft te ken nen gegeven, geen waarde meer aan het leven te hechten. Een ongeluk wordt gevreesd. Signale ment: lang 1.65 m, donkerblond haar. zogenaamde paardestaart, Italiaans type. Kleding: licht ka toenen regenjas, bruin-beige schoenen, groen windjack, gele trui met hoog boord, rose hemd en directoire, witte onderjurk. Voor samenwerking in betalingsunie PARIJS. Op de openings bijeenkomst van de raad van ministers van de Organisatie voor Europese Economische Samen werking heeft Zwitserland een compromisvoorstel gedaan inzake een betalingsformule voor de Europese Betalings Unie, waarbij de grote crediteuren en grote debiteuren in deze Betalingsunie kunnen blijven samenwerken. Het Zwitserse voorstel gaat uit van enige verhoging van de te rugbetaling in goud, terwijl de huidige terugbetalingsbasis uit gaat van 50 proeent in de vorm van goud en 50 procent in de vorm van een credit. Smvslov na winst in 20e partij nog één punt achter De afgebroken 20e partij van de tweekamp om het wereldkam pioenschap is uitgespeeld en door Smyslov (zwart) gewonnen in 73 zetten. De stand is thans 10%-9% in het voordeel van Botwinnik. Rusland zal deelnemen aan Olymp, Spelen 1956 Rusland zal waarschijnlijk in de meeste, zo niet alle, takken van sport op de Olympische Spe len in 1956 zij.n vertegenwoor digd, Aldus heeft Sergei Savin te Lausanne, waar hij als vice- president van de FIFA de be sprekingen van het I.O.C.-be stuur met óe internationale sportbonden bijwoont, verklaard. Hij voegde er aan toe, dat <&e Russische sportorganisaties eerst het programma voor Melbourne willen bestuderen alvorens een definitieve beslissing te nemen.. Nieuw zusterklooster langs IJzeren Gordijn in aanbouw KASSEL, 5 Mei (K.N.P.) 23 Leden van de „Bouw orde" van pater Werenfried van Straaten zijin begonnen met de bouw van een zusterklooster te Herleshau- sen langs de grens tussen Oost en Westd'uitoland. Dit klooster, dat deel uit maakt van de „Ves ting voor God" een reeks kloos ters langs het IJzeren Gordijn, zal waarschijnlijk nog dit jaar gereed komen. De zusters, die het klooster zuilen bevolken zullen zieh pp de eerste plaats wijden aan de bevolking rond het kloos ter, doch ook de zorg voor vluchtelingen op zich nemen. Grote Noorse opdracht aan Ned. Scheepsbouw OSLO, 5 Mei De Noorse Scheepvaartmaatschappij „Polar - front" te Tromsoe heeft bij de Nederlandse Dok- en Scheeps bouwmaatschappij een tankschip van 38,000 dwt besteld. Aanvan kelijk had de maatschappij op dracht gegeven voor de bouw van een -tankschip van 26.000 ton. Kees Pellenaars heeft in over leg met en onder goedkeuring van de sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie de Nederlandse ploeg sa mengesteld, welke zal rijden in de Ronde van Italië. De ploeg bestaat uit: Wim van Est, Wout Wagtmans, Jan Nolten, Adri Voorting, Gerrit Voorting, Hein van Breenen en Thijs Roks. De ronde vangt 21 Mei te Pa lermo op Sicilië aan en eindigt 13 Juni te Milaan. De renners vertrekken Woensdag 19 Mei per vliegtuig van Schiphol en na een tussenlanding te Rome te hebben gemaakt, arriveren zij nog de zelfde avond te Palermo, AMSTERDAM, 5 Mei Tegen de 48-jarige directeur J. J. F. B. uit Heemstede, aan wie overtre ding van het deviezenbesluit ef. fecten ten laste is gelegd, heeft de procureur-gerwraal bij 't Am- sterdams Gerechtshof, mr F. C, Kist, vanochtend f 2500 boete ge- eist, omdat hij geen gevolg had gegeven aan de „deviezenbeschik- king bewaargeving effecten" van Juli 1948. Ter zitting werd duidelijk, dat het ging' om „een belangrijke waarde aan Amerikaanse effec ten", die als eigendom en op naam van de Nederlandse direc teur in de safe van een Ameri kaanse bank lagen, In 1948 be sliste de Nederlandse regering dat alle effecten bij een inleverings- kantoor moesten worden gedepo neerd. De directeur, vulde, zoals hij verplicht was, alle formulieren van de Nederlandse Bank in en zond ze op. Tegelijkertijd schreef hij de Amerikaanse bank een brief, waarin hij deze bank dui delijk maakte welke maatregelen de Nederlandse regering had ge troffen. Daarna vervolgde hij met; „Ik wens mij in geen enkel opzicht aan de Nederlandse wet ten te onttrekken. Ik wil volko men gehoorzamen, maar indien U voor mij zoudt willen nagaan of U op grond van de Amerikaan se wetgeving gerechtigd bent mijn fondsen in uw bank te hou den. dan zou mij dat zeer aan genaam zijn". Het resultaat was, dat de Ame rikaanse bank de effeeten inder- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG, 5 Mei. Door een indiscretie van een V.V.V.- bestuurslid die door het hoofd bestuur van het A.N.V.V. hoog wordt opgenomen, is een plan bekend geworden van het A.N. V.V. om de gehele organisatie van het vreemdelingenverkeer in Nederland in handen te stellen van een door de overheid gecon troleerd centraal orgaan. De instelling van dit centraal orgaan zou een einde betekenen van de zelfstandigheid van de honderden plaatselijke V.V.V.- kantoren in ons land, Over dit plan zal aan het einde van deze maand op een algemene verga dering worden hgslist. In het centraal orgaan zouden naast het A.N.V.V. ond&r meer de K.L.M,, de Spoorwegen, de Vereniging van Ned. Gemeenten, de Horecaf en enkele reisverenigjngen zit ting hebben. De financiering van de taak van het centraal orgaan zou geheel geschieden met rijks subsidies. De V.V.V.'s blijven wel in het A.N.V.V. verenigd, doch dit toporgaan, dat ook een nieuw bestuur zal krijgen, zal een be langrijk deel van zijn bevoegd beden afstaan aan bet centraal orgaan. Aan het hoofd van dit orgaan komt een bestuur van 15 leden, door de overheid te be noemen in overleg met de be trokken organisaties. Deze orga nisaties zouden echter geen in vloed kunnen uitoefenen op de benoeming van de voorzitter. Het A.N.V.V. beoogt met dit plan een -betere coördinatie te verkrijgen van het vreemdelin genverkeer. Terwille van deze coördinatie en ter verkrijging van de nodige overheidssteun is het A.N.V.V. bereid een belangrijk deel van zijn onafhankelijkheid op te offeren, Het is echter zeer de vraag of alle plaatselijke V.V.V.'s het A.N.V.V. hierbij zul len, willen volgen. Wéér watergebrek in Peeldorp IJsselstevn VENRAY, 5 Mei Voor de (weede maal in een half jaar tijds heeft het peeldorp Usse.1» s'fgyn met ernstig watergebrek te kampen. In de lange regenloze periode tijdens de herfst 1953 vielen de regenputten droog en moest het drinkwater voor de bewoners en het vee van ge meentewege per tankwagen wor den aangevoerd. Men hoopte na de droogte- periode, dat dit watergebrek tot de hoge uitzonderingen zou blij ken te belhoren, maar als gevolg van de weinige neerslag van de laatste weken, zijn de reservoirs weer uitgeput. De plaatselijke hoerinpenbónd heeft hierin aait leiding gevonden bij de overheid te protesteren tegen de gebrek kige watervoorziening van het dorp. daad bewaarde en niet aan het inleveringskantoor opzond. Doch in Nederland moest in December j.l. de eigenaar toch terecht staan. Hem werd door de economische politierechter te Haarlem een geldboete van f 100.000 opgelegd, waarvan ech ter verreweg het grootste deel, n,l. f 97.500 voorwaardelijk met een proeftijd van 4 maanden. Ter zitting in hoger beroep be toogde de directeur vanochtend voor het hof, dat de beschikking der Nederlandse overheid in feite neerkwam op het scheppen van een situatie, waarbij directe ont eigening mogelijk zou zijn. Hij beriep er zich op, dat hij zelf aan al zijn verplichtingen had vol daan en dat hij de effecten in Amerika liet staan, opdat hij daar eventueel op gezonde financiële basis een nieuw leven zou kun nen beginnen, indien ons land door een oorlog opnieuw bezet zou worden. Bovendien voerde hij aan, dat de rente der effecten op normale wijze steeds via de Nederlandse Bank naar hem werd overgemaakt, zodat de overheid toch over de buiten landse deviezen, dollars, kon be schikken. Hij meende, dat dit de overheid voldoende moest zijn en dat deze geen recht mocht opeisen hem zijn bezit zqnder meer te ontnemen. Intussen heeft hij in de afge lopen maanden de Amerikaanse bank, gezien het vonnis van de economische politierechter, per soonlijk opgedragen de effecten alsnog onmiddellijk bij het inle veringskantoor te deponeren. Dit was dan ook reeds geschied. In tussen zijn de deviezenbepalingen echter alweer gewijzigd. Men mag b.v. de rente in Amerika laten en deze in nieuwe fondsen be leggen, De procureur-generaal, mr F. C. Kist, meende, dat de voor waardelijke boete thans kan ver vallen, aangezien de effecten inmiddels zijn gedeponeerd. Hij beperkte zijn eis daarom tot de boete van f 2500. Hij was van mening, dat het lijdelijk verzet van de directeur duidelijk uit Zijn eerste brief naar Amerika bleek. De bank daar heeft de Nederlandse cliënt ter wille wil len zijn. ROTTERDAM, 4 Mei (K.N.P.). In tegenstelling met anderslui dende berichten zal naar de voor zitter van de Kath. Nationale Bond voor E.H.B.O. mededeelt, op 3 October geen steentjesactie ge voerd worden ten bate van het „Comité Honderd Jaar Ereschuld Blinden Grave", De heer Bergers, die de acties organiseert en leidt, voegt er aan toe, dat, wanneer een actie voor de blinden zou worden geleid, in ieder geval geen gebruik zal worden gemaakt van steentjes. Voor een eventueel in 1955 te voeren actie is geheel iets anders uitgedacht, een geheim namelijk, dat een binding schept tussen de blinden en zienden. Zulk een actie zou dan gevoerd worden onder het motto „Grave's blinden onze vrinden". Advertentie) Last van zenuwen? Mijnhardt's Zenuwtabletteo helpen U er overheen. Clandestiene zender opgespoord HILVERSUM, 5 Mei Na enig speuren beeft de Hilver- sumse recherche een clandestie ne zender ontdekt, die sinds en kele weken op een band tussen 90 en 200 meier werkt© en zich aankondigde als E L 3 of 1805. Het was de stem v»n een jonge man, die allerlei babbeltjes hield en voorts gramofoonplaten draai de. Het bleek de 17-jarige Hil versummer A, te zij®. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. De installatie werd in beslag geno men. SNIPPERDAG 's-GRAVENHAGE, 5 Mei - Gedurende enkele uren heeft vanmiddag boven Den Haag een vliegtuig gevlogen dat 'n lint meevoerde met 't woord „snipperdag" erop, Het was op het vliegveld Ypenburg gehuurd door een groepje particulieren, die onbekend wilden blijven, WASHINGTON, 5 Mei „ïk ben van Den Haag naar Washing ton gekomen als bevoorrechte vertolker van de dank van de Nederlandse bevolking voor de edelmoedige hulp door haar Amerikaanse vrienden geduren de de donkere jaren van de oor log en ook daarna geschonken", Dit zei de heer mr. L. G. Konten - horst, voorzitter van het comité „Klokken voor Amerika", in zijn rede, waarmee hij hedenmiddag in het West Potomac Park te Washington de beiaard, welke Nederland- als blijk va.n dank baarheid voor de Amerikaanse bijdrage voor de herbouw van Nederland na de oorlog heeft ge schonken, heeft aangeiboden. Bij haar bezoek een Amerika in het voorjaar van 1952 heeft H. M. de Koningin dat was op 4 April de klokken reeds symbolisch overgedragen aan de toenmalige president Truman, er daarbij aan „SNIPPERDAG" De dichters en schrij vers hebben een geestig protest bedacht tegen de krenterige, in elk geval eigenaardige hou ding, welke de regering heeft aangenomen te genover de viering van de Nat. Bevrijdings- ken, is de terugkeer Jezus Christus", tot Ruw? dag. Negen Nederlandse berichten over de confe- bende is, werd niet ge» den: „De enige oplossing, betrekking, dat is buiten- letterkundiqe tijdschrif- rentie in Genève: de be- boord. Het lijkt ons een om uit de ellende te gera- gewoon voortvarend. ten hebben onder dp parade Rus Molotov is slecht staaltje van kapita- -v.— ncooen, onaer ae bjjna noolt te zien en hij listisch denken en hande- verzameltltel. „Natio- krijgt ook niks te zien, hij len. En dat in een tijd, nale Snipperdag," ge- wordt in een geblindeerde waarin volop gedaan wordt meenschappelijk een auto vervoerd. Zo schijnt aan ondernemingsraden en nummer uftnenenen deze 'man met zÜn soort- hervorming van de positie nummer uitgegeven, genoten gewend te zijn der onderneming als werk- waarin m vers en proza aan wantrouwen om zich gemeenschap van kapitaal en lang niet gek! heen. Binnen zijn grenzen en arbeid.... de lof van het verzet hatal niet beter dan en van de bevrijding byZicn Teiden," moe? de Verklaring wordt gezongen. Uiting „geblindeerde" auto het - wordt gegeven aan de leven rekken.... Intussen hebben wrevel over de behan deling, deze dag na ne- De arbeid Ook al Het is deze week wat met die jongens van zeven jaar! In Lecce in Apulië Volgens de „Telegraaf" 'trok de kleine Mario de wijde wereld in. Hij ver dween op een werken 7 architecten aan een plan, om een nieuw stadsschoon van oud-Am .sterdam zou er door ver- de loren gaan. Dat na een ruwe -daad, een indrukwekkende con- daar de noodzaak van het ferentie over de sociale neerzetten van een derge gebouw te stichten voor het ouderlijk huis en werd de Nederlandse Bank, Veel dpas na een week terug- mag uitgeven. „Alleen dan zullen we reële resultaten van ons werk zien", zei hij. Zou dat alleen met de K.L.M. zo zijn? Optimist Een Vietnamese journa list, volgens zijn zeggen nóch voor Vietnam, noch vóór de Vietminh, is in hongerstaking gegaan. Hij zit in een tent voor het paleis van de Verenigde Naties in Genève, om te bereiken, dat de bespre kingen in de roemruchte conferentie „sneller zullen vorderen". Hij is wel een optimist te denken, dat een dergelijk middel zal n. no vei- beipen temeer, daar hij morgen uit te'rmijn va'n tien daJ_ gen voldoende acht.... Franse Bisschoppen, gen jaar na de Bevrij- omstandigheden in de lijke kolos ding aangedaan. Het is De aT'be? is, g6en k?°P; Frans,f, «publiek, een be- y j 7 7 waar, kapitaal en arbeid langrijke verklaring afge- een even marukwek- zjjn gelijkberechtigd e.d. legd over de sociale posi- kend als waardig pro- waarheden meer leren ons tie van de mens! Zij waar test geweest dat allicht de encyclieken van de schuwen tegen de over- vóór deze viitdp Mei Pausen. op grond van de schatting van de stof, f sociale leer der Kerk. Op pleiten voor de erkenning —o— ->»— f—.. geen practiscri resultaat hgt feest van de Arbeid, van de maatschappij als Het enige verlangen zou meer kon hebben. Maar de eerste Mei, hield mi- een gemeenschap van zijn naar een hoofdkan- nogal betwij feld wordt. Volgens het blad, dat nogal eens gauw ergens „politiek" ruikt, ziet men bovendien in de kringen van het particulie re bankbedrijf met weer zin tegen deze plannen op gevonden. En wel in Tu rijn, 1000 kilometer van schijnt huis! Hij had een heel temeer, stuk van wandeld" en ook met bij na iedereen mogen mee rijden. Terug kon hij mee rijden met de politie. Schijndood ""vei I vvy i o ii/e-c/i/piv, i'iuu/i v-i-iouv ivx xnxeiv-i uu Len gcnicLiioviinjj «ii j j i r 7AlonfT maft nu, na de dagen van de nister van Thiel katholiek menser..niet te„verwarren toor, dat elk particulier ^aar als hh viprrle en üp imirte is minister van Maatschap- met massificatie, en waar- bankbedrijf in proporties ine? ae en ae vyjae, is pejWerk, voor de radio schuwen tegen de „mythe overtreft. Heeft de Neder- het waard, ons er nog een rede over de beteke- van de vooruitgang", wel- landse Bank werkelijk eens op te bezinnen, op- nis van de arbeid naar ka- ke nooit de realiteit van zo'n „paleis" nodig?? dat wij tijdig weten, tholieke opvatting. En.de toekomst van het Gods- waaraan we toen ziin een paar dagen tevoren, zo rijk kan vervangen. Er Jong talent waai aan we toen ryn.wor(}t nu bekend, zijn worden nog altijd fouten s over een jaar. Uit jaar twee fabrieken van hout- gemaakt door het kapitaal, Deze week wist de was de Bevrijdingsdag bewerking geruisloos ver- dat misbruiken in stand „Volkskrant" te verhalen voorbestemd om een kocht en in andere handen houdt, hetgeen door de van een voorzitter in een OTirmPT-dnn" te mnr'rlon overgegaan, zonder dat Kerk veroordeeld is. „De roerige gemeenteraad, die y a/L"uy-" een van de directeuren er sociale leer van de Kerk 4e „vergaderzaal schorste", en lllj is iets meer jets van wist, laat staan, wordt verwaarloosd". Een Natuurlijk was de „ver maarddat overleg gepleegd was actuele verklaring, die een gadering" toen meteen met de werknemers. Er is schril licht werpt op de méé-geschorst, Maar in Geblindeerd voor de arbeiders wel een algemene toestand in een andere kolom van het schaderegeling getroffen Frankrijk, welke allesbe- blad stond een bericht Het valt op, dat dicta- die niet zo onugunstig lijkt halve rooskleurig moet over een meneer van 42, tors altijd in gepantser- ihaar de partij der arbei- worden genoemd. En wat die een 35-jarig jubileum de auto's rijden. Wij lezen ders, die toch ook recht- de Bisschoppen zeggen, vierde. Dat was een jong het herhaaldelijk in de hebbende en belangheb- geldt ook voor andere lan- talent. Op zeven jaar al in Voorheen was het alleen 'hiT. een privilege van mensen, om schijndood te zijn, nu komt dat ook bij honden voor, In Texas was een vierjarige Cocker Spaniel bij een verkeersongeval gewond, hij kreeg een De minister van Buiten- spuitje en werd op bijna Siam 00 K.M. van het huis van zijn baas begraven. Tien dagen later kwam het beest weer boven water, hinkend -maar verder o.k. Niemand begreep er iets van, de dokter van het Wat is een naam? landse Zaken van heet prins van Waithaja- kon Kroomoen Narabhlp Bongsprabandh, Dat hin- T elevisie-tanden in Siam blijft. Maar als hij in de wereld komt de beschaafde wereld met de spuitje nog het minst, atoombommen en zo, dan is dat een onuitspre kelijke naam. Siam komt daaraan tegemoet. Offi cieel is medegedeeld, dat het voldoende is, als de minister genoemd wordt: Wan Waithajakon. Wan, De Britse vereniging van tandartsen heeft de ouders gewaarschuwd te gen een nieuw euvel, n.l. „televisie-tanden". Deze nieuwe kinderziekte wordt r?fir=dniger geweestl veroorzaakt dooi de ge ?nii ip ypcfcrpn zou je zeggen. Schrokkerig? De nieuwe directeur van president- de K.L.M. woonte van kinderen, de kin op de hand te laten rusten, als zij naar de T.V kijken. Als ze dan nog op gewonden worden, druk- heeft gezegd, dat de K.L. ken ze steeds harder en M. elke dag een millioen daardoor kunnen de tan- moet ontvangen, en niet den uit hun juiste lijn ra- meer dan 9 ton per dag ken herinnerend, dat het volk van Nederland in al zijn geledingen 'toit dit geschenk heeft bijgedra gen. De beiaard werd ijl ontvangst genomen door Joseph W, Martin, „speaker" van het Amerikaanse Hpis van afgevaardigden. De heer Martin noemde het een voorrecht dit carillon van het Nederlandse volk in ontvangst te mogen nemen, Hij zei heit te aanivaarden naam van het Amerikaanse volk. „Namens ons volk verzoek ik dr, Korfenhorst onze 'diepgevoelde dank aan zijn volk over t© brengen, Wanneer de klokken eens een permanente plaats hebben gevonden in hun kloikiketoren aan de andere oever van de Potomac tegenover het „Lincoln Memorial" dan zullen zij mat hun metalen sitem er het Amerikaanse volk voortdurend aan herinneren dat het offer dat het in het verleden gehraeht heeft wordt gewaardeerd en dat het streven naar de toekomstige vrijheid' van de mensheid wordt gedeeld door onze Nederlandse broederen." Aldus de heer Mar tin. De plechtigheid werd °,m. bij gewoond door de Nederlandse ambassadeur in de Verenigde Staten, dr. J. H. van Roijen. De. gelden voor dit carillon werden, zoals bekend, door ver scheidene Nederlandse organisa ties, bevolkingsgroepen, de Ne derlandse provincies en de Ne derlandse Antillen en Suriname bijeen gebracht. Het complete carillon (49 klokken), dat naar heit oordeel va,n een Nederlandse commissie van deskundigen aan de hoogste kwaliteitseisen voldoet, werd in de Kerstweek van 1953 voor het eerst als geheel bespeeld achter het Museum Boyimans in Rot terdam, Daarna werd het o,p 5 Januari officieel overgenomen door heit comité „Klokken voor Amerika" en met het s.s. Biom- mersidjjik van de HollandAme rika lijn naar Baltimore verzon den. De in kisten verpakte klok ken hadden een totaal gewicht van ongeveer 57 ton. Frankfort lag te ver „vooruitgeschoven" LES LOGES (Frankrijk), 5 Mei Het Europese commando van het Amerikaanse leger, dat de zorg heeft voor ongeveer 350.000 Amerikaanse soldaten, matrozen en vliegers, heeft vandaag een nieuw hoofdkwartier gekregen. Het hoofdkwartier, dat van Frankfort naar Les Loges, 25 km ten Westen van Parijs, is overge plaatst, werd om één minuut over twaalf vannacht in gebruik geno men. Het bestaat uit 40 gebouwen en is gelegen aan de rand van het bos van St, Germain. Er zullen mettertijd 260 offi cieren en 340 manschappen wor den tewerk gesteld, deze zijn nog niet allen gearriveerd. Behalve de Amerikanen is op het hoofd kwartier 250 man Frans burger personeel werkzaam. Het hoofdkwartier is van Frank fort naar Les Loges overgeplaatst, omdat het zich dan in een min der ver vooruitgeschoven positie en dichter bjj het geallieerde hoofdkwartier bevindt.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 9